45 leiding (Klas 1 en II) aan de Jacobaschool. Lanckhorst- lctcLI*l 57 Met dit opleidingssysteem krijgen alle jongens het onder wijs. dat ze nodig hebben en wordt niet de ene groep aan de andere opgeofferd. St. Jozefschool. Heerenweg 103. Hoofd: Broeder Thar- cisius. Opleiding voor M.U.L.O. Adres buiten de schooltijden. Huize ..de la Salie". Heeren weg 103 A. Jacobaschool Opleidingsschool. Lanckhorstlaan 0. Telefoon 28251 De gewone 5e en 6e klassen is 5a en 6a leiden op voor M.U.L.O. Voor opleiding Lyceum, Gymnasium, H.B.S. en andere in stellingen voor Middelbaar en Voorbereidend Hoger On derwijs zijn speciale Opleidingsklassen, nl. klas 5b en 6b. Huiswerk kan op school onder toezicht gemaakt worden. Frans wordt gegeven buiten de schooluren. K.K. MEISJESSCHOLEN I. St. Antonius Meisjesscholen, Kerklaan 56 Fröbelschool. Hoofd: Zuster Eduarda. Gewoon lager onderwijs. Hoofd: Zuster Sophia Magdalena. Er wordt opgeleid voor M.U.L.O., Lyceum, Gymnasium, H.B.S., en andere inrichtingen voor Middelbaar en Voort gezet Lager Onderwijs. In de 5e en 6e klas Frans buiten de schooluren. Mulo. Hoofd: Zuster Sophia Magdalena. Leerlingen, die met goed gevolg de 6e klas van een lagere school doorlopen hebben, kunnen worden toegelaten. De school is driejarig en leidt op voor A. Gelegenheid tot opleiding voor Stenographic en Typen. Spreekuur van het hoofd, iederen Woensdag van 5-6 uur aan de St. Antoniusschool, Kerklaan 56. Modevakschool. Hoofd: Zuster Veronica. Opleiding voor de diploma's lingerie, costumière en cou peuse. Leerlingen, die de klassen der leerscholen doorlo pen hebben, ontvangen grondigonderricht in naaien, ver stellen, machinenaaien en knippen. II. R.K. Meisjesschool St. Augustinus, Molenwerfslaan, in gang bij Hageveld. Hoofd: Mej. A. J. Bossaert. Opleiding voor M.O. en Lyceum, waaraan tevens verbon den Modevakschool voor opleiding coupeuse en costumiere. Hoofd: Zuster Melania. j> k Maria Fröbelschool der Zusters Franciscanessen Al verna van Aerdenhout, Molenwerfslaan ingang bij Hage veld. Hoofd: Zuster M. Deodata. Particuliere Chr. Kleuterschool, Heerenweg 111, telef. 29800. Hoofd: Mej. G. Hendriks, Duinlustparkweg 45 Santpoort St. Telefoon 8735. Leerlingen worden aangenomen van 3% jaar en ouder. Schooltijden dagelijks van 9—12 uur. ,,'t Kiekenhoes", Montessori Kleuterklas, Postlaan 34, hoek Heemsteedsche Dreef. Telefoon 28453. Gedipl. leidster. Mej. J. Schoolderman, Zandv. Allee 3, Telefoon 26285. Leerlingen van 36 jaar. Schooltijden 911.30 en 1416 uur.

Adresboeken Heemstede, Bennebroek | 1948 | | pagina 49