ONDERWIJS. IV Nijverheidsscholen. Gemeentelijke Visscherijschool te IJmuiden. Directeur: P. J. Verwaijen. Nijverheidsschool te IJmuiden. Directeur: H. J. Zeeman. Handelsscholen. Handelsavondschool te IJmuiden. Directeur: vacature. OPENBAAR ONDERWIJS. 1. School A I, IJmuiden (W.), Kerkstraat. Hoofd: G. Kllmp. 2. School A II (U.L.O.), IJmuiden (O), Pla- tanenstraat. Hoofd: A. Wiedemeijer. 3. School D, IJmuiden (O.), Heidestraat. 4. School E, IJmuiden (O.), Eksterlaan. Hoofd: J. W. van Oosterom. 5. School F, Santpoort, Enschedelaan. Hoofd: D. J. Scholten. 6. School G, Velsen (N), Wijkerstraatweg. Hoofd: J. H. van Dalen. 7. School H, IJmuiden (O.), Wijk aan Zeeër- weg, Hoofd: P. J. de Mooij. 8. School J, IJmuiden (W.), Hadleydwarsstr. Hoofd: K. Faber. 9. School K, Velsen, van Hogendorplaan. Hoofd: G. J. A. Heino. 10. Wilhelminaschool (B.L.Ó.), IJmuiden (W.), Wijk aan Zeeërweg. Hoofd: A. P. Stolk. BIJZONDER ONDERWIJS. 1. School voor Christelijk Volksonderwijs, v. Langenveldstraat 1, Velsen. Hoofd: J. Wedzinga, Koningsweg 163. Opleiding U.L.O., Gymn., Lyc., H.B.S., Nij verheid, Huishoudschool en eindonderwijs. Aparte opleiding tweede leerjaar en cur sus Fransch. Spreekuur Hoofd: Maandag 4-5 uur. 2. Christ. Nat. Schoolonderwijs, Da Costa- school, Noorderlaan 1, Velsen (N.). Hoofd: M. J. Grüter, Pelsstraat 31, Velsen (N.). Opleiding U.L.O., H.B.S., Gymn., Lyc., Nij verheid en Huishoudschool. Tweede leerjaar moderne talen, Fransch na schooltijd. Spreekuur Hoofd: dagelijks na schooltijd. 3. R.K. Jongensschool, Velsen (N.), Corvers- laan. Hoofd: H. P. van Roozendaal. 4. R.K. Meisjesschool, Velsen (N), Corvers- laan. Hoofd: M. C. H. Huveneers. 5. R.K. St. Engelmundusschoot, Schaepman- laan. Hoofd: Zr. Antonisse. Gewoon lager onderwijs. 6. R.K. St. Joannesschool, Schaepmanlaan. Hoofd: B. Q. Schouten. Uitgebreid lager onderwijs. Opleiding lyceum en gymnasium. 7. R.K. Bijz, Lagere School, Sint Liduina- school, Wulverderlaan 3, Santpoort. Hoofd: J. F. van Leeuwe, Wulverderlaan 7. Bestuur: R.K. Kerk- en Schoolbestuur, Frans Netscherlaan 12. Lag. Schoolvakken, godsdienst en handw. voor meisjes. Cursus Fransch. R.K. Kleuterschool: Wulverderlaan 1. 8. School met den Bijbel, uitgaande van de Vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, Frans Netscherlaan 4. Hoofd: J. Verkruijs- sen, Frans Netscherlaan 1. Spreekuur na schooltijd. Opleiding U.L.O., Lyceum, Gymnasium, H.B.S. en Nijverheidsschool. Na schooltijd Fransch. Nieuwe cursus na zomervacantie. 9. R.K. Jongensschool, IJmuiden (O.), Zee weg. Hoofd: P. C. Grimbergen. 10. R.K. Meisjesschool, IJmuiden (O.), Zee weg. Hoofd: Ca. M, J. van Term. Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs (Secretariaat: P. Luit, Willebrordstraat 1): 11. Julianaschool, Engelmundusweg 14. Hoofd: A. Kool. 12. Emmaschool, Beukenstraat 11. Hoofd: K. J. Noy. Beide lagere scholen. Aansluiting op U.L.O. en Nijverheidson derwijs, opleiding voor het Middelbaar on derwijs (cursussen in twee moderne talen). Hoofd der Julianaschool: A. Kool, Kievitlaan 16, Telef. 5805. Hoofd der Emmaschool: K. J. Noy, Eksterlaan 2. Onderwijzers: J. Bergsma, Velserduinweg 154; H. Doe- vendans, Velserduinweg 172; J. J. Hui- zinga, Meeuwenlaan 47. Onderwijzeressen: Mej. J. C. Schipper, Meeuwenlaan 51; Mej. M. K. Rietdijk, Wijk a Zeeërweg 9. 13. School voor Christ. Nat, Schoolonderwijs, P. Vermeulenschool, Stationsweg 227, in gang Velseroordstraat. Hoofd: B. Schipper. Privé: Lijsterlaan 31. Opleiding M U L.O., Lyceum, Gymnasium en Nijverheidsschool. Na schooltijd gelegenheid voor moderne talen. 14. R.K. Jongensschool, IJmuiden (W.), Tas manstraat. Hoofd: J. P. van der Does, 15. R.K. Meisjesschool, IJmuiden (W.), Kerk straat. Hoofd: M. C. Dingelstad. 16. Groen van Prinstererschool, IJmuiden (W.), Koningsplein. Hoofd: T. van Popta. 17. Marnixschool, IJmuiden (W.), Torricelll- dwarsstraat. Hoofd: D'. Visser. 18. Neutrale Schoolvereeniging, Kanaalstr. 238a (tijdelijk gevestigd Houtmanstraat 1). Hoofd: C. Keizer, Havenkade 25, tel. 4958. Uitsluitend opleidingsschool in zes jaar voor H.B.S.Gymnasium en Lyceum. Kleine klassen (25 leerlingen per klas). Vereen, voor Christ. Onderw., IJmuiden. Voorz.: J. C. Dunnebier, Kennemerplein 2. Secretaris: J. E, Falk, Julianakade 36. Penningm.: J. Jimmink, Julianakade 65. 19. Insingerschool, James Wattstraat. Hoofd: J. Dalhuysen. School voor Lager- en Voorbereidend Middelbaar Onderwijs. Opleiding voor H.B.S. en Gymnasium. Adres Hoofd: Julianakade, IJmuiden.

Adresboeken Velsen | 1940 | | pagina 10