VOORWOORD Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur is het adresboek der gemeente Veisen gereed gekomen. De laatste uitgave verscheen in de fatale winter van 1942, juist op het moment dat het bevel tot algehele evacuatie van IJmuiden door de bezettende macht was afgekondigd. Wij willen deze feiten alleen daarom in herinnering roepen, omdat sinds die tijd een grote volksverhuizing gedwongen plaats vond en talloos velen door de grote afbraak, niet meer naar eigen woonstee konden terugkeren. Dat is de oorzaak geweest waarom een tijdsruimte van 10 jaren nodig was eer tot een nieuwe uitgave kon worden overgegaan. Dit adresboek is bijgewerkt tot 1 Juni 1952. De gegevens voor persoonsnamen en adressen kunnen zeer be trouwbaar genoemd worden, dit is niet het geval met de beroepen. De meeste mensen vergeten, of vinden het de moeite niet waard, om beroepsveranderingen aan de afdeling Bevolking ter Secretarie op te geven, een onjuiste beroepsvermelding is daarvan het gevolg, omdat het adresboek samengesteld is aan de hand van deze offi ciële registers. Het woord adresboek heeft helaas ook in Veisen een ongunstige klank gekregen, er zijn de laatste tijd zoveel soorten handelsregis ters aangediend, bestempeld met het woord .adresboek"dat menigeen het onderscheid niet, meer ziet. Wij geven hen de raad die bewuste aanbiedingen te toetsen met dit officiële adresboek. De handeldrijvende middenstand, voorzover zij ons pogen wisten te waarderen, zijn wij erkentelijk voor geplaatste reclames waar door het ons mogelijk was deze uitgave rendabel te maken. De Uitgevers. Haarlem, Juli 1952.

Adresboeken Velsen | 1952 | | pagina 6