U.L.O.-School Aalsmeer Schoolstraat 4 - Telefoon 1244 - Dir.: H. Dijkstra De U.L.O.-school is 4-jarig. Toelating tot de le klas na 6 klassen l.o. Ook toelating tot hogere klassen is mogelijk. Tot de vakken van onderwijs behoren o.a. Frans, Duits Engels, Wiskunde, Boekhouden, Handel srekenen en Handelskennis Ze leidt o.a. op voor de Mulo-diploma's A en B, Midden- standsdiploma, Kweekscholen voor Onder wij zers(essen), Kweekscholen voor Onderwijzeressen bij het voorbereidend Onderwijs, Zeevaartscholen, Middelbaar Technische scholen. Dagscholen Uitgebreid Technisch Ouderwijs, Kweekschool voor Machinisten, Electro-Technische school. Marconisten- scholen, Tuinbouwscholen, Huishoudscholen, 1 t/m 4 klas H.B.S. A en B, Apothekersassistenten, Analisten-cursussen en Kantoor Boeken en andere leermiddelen gratis, ook voor leerlingen uit andere gemeenten Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool met 5 jarige cursus le Aalsmeer Schoolgebouw: Schoolstraat 4, Telefoon 1244 Directeur H. Dost, Privé: Hortensialaan 19, Aalsmeer Opleiding voor: a. Rijksdiploma Handelsavondschool b. Diploma's Machineschrijven en Stenografie c. Praktijkdiploma's vreemde talen en Boekhouden Aan de leerlingen van de klassen III. IV en V kan worden toegestaan de lessen in niet alle vakken te volgen. Toelating: Leerlingen, die de lagere school doorlopen hebben, worden in klasse I geplaatst,meer ontwikkelde leerlingen in een hogere klasse. Zij, die een U.L.O.-school door lopen hebben, worden toegelaten in klasse IV Bovendien is aan de school een klasse verbonden voor de opleiding voor de ass. examens Boekhouden. Neder lands. Frans, Duits en Engels. Het schoolgeld wordt naar draagkracht volgens gemeen telijke verordening geheven. 14

Adresboeken Aalsmeer | 1956 | | pagina 20