Ook met het buitenland werden de verbindingen steeds beter, vooral toen de vliegmachine meer en meer voor het vervoer naar het buitenland werd gebruikt. Een gelukkige omstandigheid is daarbij, dat Schiphol in de nabij heid van Aalsmeer is gelegen. Door deze feiten nam vooral na de eerste wereldoorlog de bloe menteelt stormenderhand toe, vooral de teelt van snijbloemen, waarbij de roos wel de hoofdrol heeft gespeeld. Was eerst de bloementeelt geheel gelocaliseerd in het westelijk deel van het bovenland (de Uiterweg en de akkers in de Westeinderplaslater breidde zij zich. uit naar het oosten, eerst op het bovenland, later ook in de polders. Leende het bovenland zich vooral voor de seringen- en chrysantenteelt en de cultuur van potplanten, de kleigrond van de polders bleek juist buitengewoon geschikt voor de teelt van rozen en anjers, welke laatste plantensoort pas om streeks 1935 zijn opmars begon. Ook aan de zuidzijde van de Westeinderplas werden verschillende kwekerijen gesticht bij het dorp Kudelstaart. Verder vond uitbreiding plaats in het rand gebied van de Haarlemmermeer langs de Ringvaart, waar de grond zich uitstekend voor bepaalde teelten leende (Rijsenhout) en in de Noorder- en Zuider-Legmeerpolder. Doordat aan de veilingen van de soorten en variëteiten gewoonlijk massa's, worden gevraagd,, hebben de veilingen een zekere ver- Stationsweg 19, Aalsmeer, Telef. 02977-4528 Hotel - Café - Restaurant Eerste Hotel in Aalsmeerhet centrum van bloemen en watersport. In de direkte nabijheid van Schiphol, Amsterdam, Bollenvelden en Noordzeebadplaatsen Exclusieve keuken 151 10

Adresboeken Aalsmeer | 1966 | | pagina 12