Openbare U.L.O.-school - Aalsmeer Schoolgebouw: Schoolstraat 5 - Telefoon 5244 (toekomstig adres: le J. C. Mensinglaan 40) Hoofd der school: H. Dijkstra huisadres: Weteringplantsoen 10 Tel. 4003 De school leidt op voor de m.u.l.o.-diploma's A en B en tevens o.a. voor toelating tot kweekscholen voor onderwijzers, opleidings scholen voor kleuterleidsters, zeevaartscholen, hogere technische scholen, elektrotechnische scholen, uitgebreid technische scholen, machinistenscholen, grafische scholen, middelbare land- en tuinbouw scholen, le tot en met 4e klasse middelbare scholen. Wie het m.u.l.o.-diploma behaalt (met handelskennis en boekhou den) kan tevens het officiële middenstandsdiploma ontvangen. Op de school wordt onderwijs in machineschrijven gegeven, dat opleidt voor het m.u.l.o.-diploma typen. Bovendien is aan de school verbonden een 3-jarige afdeling met een eenvoudiger programma. Voor toelating tot de le klasse van de u.l.o.-school moet de leer lingen met goed gevolg 6 klassen van een lagere school hebben doorlopen. Leermiddelen, boeken, schriften, enz. worden aan alle leerlingen ook uit andere gemeenten kosteloos verstrekt. 76 GEMEENTELIJKE Middelbare Handelsavondschool en Middenstandscursus te aalsmeer Schoolgebouw: Schoolstraat 4 - Telefoon 5244- (Toekomstig adres: le J. C. Mensinglaan 40) Directeur: W. F. BOEREFIJN huisadres: Mr. F. A. v. Hallweg 7, A'veen, tel. 02964-14852 De HANDELSAVONDSCHOOL leidt op voor: a. het diploma 3-jarige handelsavondschool; b. het diploma 5-jjarige handelsavondschool; (in beide diploma's is het middenstandsdiploma begrepen); c. de associatie-diploma's boekhouden, Nederlands, Frans, Duits, Engels, Italiaans en Zweeds. Toegelaten kunnen worden: 1. tot de le klasse: zij die de lagere school hebben doorlopen; 2. tot de 4-e klasse: de bezitters van een m.u.l.o.-diploma; 3. tot de opleiidng voor de associatie-diploma's: bezitters van het einddiploma 5-jarige handelsavondschool of een daarmede over eenkomende ontwikkeling. De opleiding aan de MIDDENSTANDSCURSUS (eveneens voor een officieel erkend diploma) duurt twee jaar. Voor degenen die geheel of grotnedeels een u.l.o.-opleiding hebben gevolg,d is plaat sing in het 2e leerjaar mogelijk. 26

Adresboeken Aalsmeer | 1966 | | pagina 30