Openbare Mlï.O.-school - Aalsmeer Schoolgebouw: 1e J. C. Mensinglaan 40, tel. 5244 Direkteur: P. Ploeger, Hellendaalstraat 5, tel. 7338 De school leidt op voor de Mulo-diploma's A en B, die toegang geven tot vele verdere vormen van voortgezet onderwijs. Wie het Mulo-diploma behaalt (met handelskennis en boekhouden) kan tevens het officiële Middenstandsdiploma ontvangen. Op de school wordt onderwijs in machineschrijven gegeven, dat opleidt voor het Mulo-diploma typen. Aan de school is een Mavo-3 opleiding verbonden Voor toelating tot de brugklas van het Mavo moet de leerling met goed gevolg 6 klassen van een basisschool hebben doorlopen. De school staat in zeer nauw verband met de Scholengemeenschap Snellius te Amstelveen en de Openbare Mavoschool in Uithoorn. Leermiddelen en boeken komen na de invoering van de W.V.O. voor rekening van de ouders of verzorgers. 96 gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool en Middenstandscursns te aalsmeer Schoolgebouw: le J. C. Mensinglaan 40, telefoon 5244 Directeur: W. F. BOEREFIJN huisadres: Mr. F. A. v. Hallweg 7, A'veen, tel. 02964-14852 De handelsavondschool leidt op voor: a. het diploma 3-jarige handelsavondschool; b. het diploma 5-jarige handelsavondschool; (in beide diploma's is het middenstandsdiploma begrepen) c. de associatie-diploma's boekhouden, Nederlands, Frans, Duits en Engels. Toegelaten kunnen worden: 1. tot de le klasse: zij die de lagere school hebben doorlopen; 2. tot de 4e klasse: de bezitters van een m.u.l.o.-diploma (mavo) 3. tot de opleiding voor de associatiediploma's: bezitters van het einddiploma 5-jarige handelsavondschool of een daarmede over eenkomende ontwikkeling. De opleiding aan de middenstandscursus (eveneens voor een officieel erkend diploma) duurt twee jaar. Voor degenen die geheel of grotendeels een u.l.o.-opleiding hebben gevolgd, is plaat sing in het 2e leerjaar mogelijk. 150 26

Adresboeken Aalsmeer | 1969 | | pagina 30