m FUNKE'S Plaatselijk Nieuws. GERA HET PARFUMERIEHUIS -Iersche I BOEKHOUDI UW Fl Electrische ROGGEBROOD T Fa. J. LETSCHERT Co. •een STAR SCHEERAPPARAAT M. REEMERS, Kruisstraat 34 R. VERBI OVERHEB ONGEËVEN DAMES- EN HEEREN MODE-ARTIKELEN H. A.VAN DERVELDEN Gazelle en B. S. A. Rijwielen B. S. A. Motoren - Automobielen GARAGE G. M- OORD HIS MASTER'S VOICE GRAMOPHONES EN PLATEN AUTOMOBILISTEN laat Ow banden met succes Vulcaniseeren bij den EERSTE NED. VÜLCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 S GEEFT HEDEN CADEAU OVERVEEN. VOGELENZANG. H. A. VAN RADIO-TOESTELL APVERTE1 B0EKH01 Middenstands-bc DOITSGHE Ll tarief Voor lesj Boekhoudingen f per maa Genestetweg 26, B tot Wij etaleer en Wij leveren I Vakkundige afw SANTPOORTEl iPi Goede verzorging van het lichaam, is het beste voorbehoedmiddel tegen ziekten. Wie geregeld FUNKE'S ROGGEBROOD eet is zelden ziek. KRACHTVOEDSEL tevens BLOEDZUIVEREND, is geregeld gebruikt een garantie voor gezondheid. Uw bakker levert het. HET IS GEMERKT M. FUNKE Ook halve Broodjes Agentschap van „DE REGENBOOG", Tilburg Het beste adres voor Stoomen en Verven houder ten overstaan van Ged. Staten positief den indruk gekregen hadden, dat men min of meer met de zaak verlegen zat. Wanneer men trouwens het schrijven van Ged. Staten goed leest, dan is het eenig positieve daarin dit, dat uw college uitdruk- kelijk wordt aangemaand de latere bescheiden en uitbreidingsplannen wel ter goedkeuring toe te zenden. Zou zulks vroeger wel eens verzuimd zijn? De loop der za'ken heeft, naar mijn opinie en die van vele mijner medeleden, geen ander resul- j taat gehad dan absoluut onnoodige vertraging in de verdere behandeling van eene voor de gemeente zeer belangrijke zaak. Meer dan ooit, M. de V., is de Raad dus ver- langend te vernemen, wel^e motieven u gedreven hebben om te doen zooals u gedaan hebt, en daar om stel ik u nogmaals de volgende vragen: 1. Acht u uwe handelwijze als de wettelijk aan gewezene en zoo ja, 2. op welke wet en wetsartikel daarvan berust1 uwe meening? M. de Voorz., de raad hoopt en verwacht van u een alleszins bevredigend antwoord. Art. 183 van de gemeentewet geeft hem recht op volledige in- lichtingen uwerzijds. De Voorzitter antwoordt dat door hem in den loop van den middag zal worden geantwoord op die vragen. Zoo a bout portant kan hij daar niet op antwoorden. Thans wordt eerst aan de agenda begonnen. Punt 1. Benoeming voorzitters en leden der Commissiën, bedoeld bij art. 54, lid 1, der Ge meentewet. Alvorens wordt overgegaan tot benoeming der diverse Commissiën vraagt de heer Kremer of de Voorzitter niet wenscht over 'te gaan tot benoe- ning van Commissies van Bijstand, in plaats van lomm, v. Advies. De heer De Roo v. Aldewerelt vraagt of de 'erkeloozen-Gommissie maar niet beter kan wor- ji opgeheven. Nadat de Voorz. op beiden heeft (antwoord', wordt tot stemming overgegaan. rSenoemd worden: Voor de Financiëele Commissie, de heeren Lu- den, Kremer en Schulz. Voor de Werkloozencommissde: de heeren v. Kessel, Blankevoort en Verdegaal. Voor d'e Waterleiding- en Gascommissie: de hee ren Hogenbirk en de Roo v. Alderwerelt. V^vrvpr <ie. (IrfttwlnnmmttsieUB Hëërèn Borxrw'a.Ier, Blanike/voort, Van Kessel en de Waal Malefijt. Voor de Bran'dweercommissie: de heeren Laan, Kremer, en d'e Roo v. Alderwerelt. Voor d'e Commissie voor Strafverordeningen: de heeren Bornwater en Ludeni Allen aftredend. Punt la. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een stukje grond bij het Postkantoor, Aangenomen. Punt 2. Voorstel tot converteering der 6 geld" leening 1919. Nad'at door den Voorzitter een'ige aanbiedingen zijn voorgelezen, stelt de heer Laan voor dit voor stel aan te houden totdat er zekerheid is of de gemeente al of niet gelden zal krijgen van de Zee- weggronden. Verschillende leden zijn minder optimistisch ge stemd 'betreffende het ontvangen1 van gelden van de Zeeweggronden en na een korte discussie, waarbij bleek aat de Fin,. Commissie niet was gemoeid door B. en W. en dit punt niet of niet voldoende was voorbereid, wordt het voorstel van B, en W, aangenomen. Punt 3. Vaststelling verordening ingevolge art. 114bis der Gemeentewet tot instelling van een Gas- distributiebedrijf. Aangehouden. Punt 3a. Wijziging der Bouwverordening, Door een der led,en wordt de opmerking ge maakt: dit is weer zoo'n moeilijk puntje. De Wethouder, de heer Laan deelt med'e llat dit verband houdt met eventueel bouwen aan het Binnenpad, wat volgens B. en W. niet kan wor den toegestaan en bij d'e oude verordening niet 'kan worden tegengehouden. De heer Schulz meent 'toch iets te imoeten zeg gen alvorens dit punt in behandeling 'komt. In onze gemeente zijn heel weinig gronden bestemd voor arbeiderswoningbouw en <a Ivor ens hij dus kan medewerken tot wijziging dezer verordening zou hi; van B. en W. de verzekering willen hebben dat er dan andere grond beschikbaar wordt gesteld voor aaneengesloten woningbouw De heer Otto betreurt het dat ook dit punt weer niet wordt 'behandeld of voorgesteld zooals wel wensclhelijk is. Er zit weer wat achter. Talrijke voorbeelden zijn er om te bewijzen dat een derge lijke behandeling niet de juiste is. De heer Prinsenberg merkt op dat aan 'het Binnenpad toch geen arbeiderswoningen kunn'en worden gebouwd. Spr. acht het in 't belang der gemeente dat 'het voorstel van B, en W. wordt aangenomen. De heer Schulz kan er zonder behoorlijke toe zegging zijn stem er niet aan geven. De toezegging van den heer Laan is voor hem niet voldoende. Bloemend.weg 196-198 - Tel. 22288 - Santposrt-Station STALLING VOOR AUTOMOBIELEN De wijziging dezer verordening in stemming ko mende wordt aangenomen met 3 ste ïmen tegen. Punt 4. Verkoop van grond, langs: a. den Hoogen Duin en Daalscnenweg aan Ir. G. O. Boom: b. den Duinwijckweg aan A. Reuter: c. den Duinwijckweg aan J. Möhringer. a. Aangekouden. b. en c. Aangenomen. Na aanneming van dit punt wordt besloten aan den Duinwijckweg geen gronden meer te verkoo- pen. Al het natuurschoon daar gaat naar den.... aldus de Voorzitter. Punt 5. Ruiling van grond ter verbetering van den Vogelenzangschenweg met J. P, Kok. De heer Luden geeft als zijn meening te kennen dat voor den aanleg van een rijwielpad niet veel 'behoefte bestaat. Wanneer de wegen maar flink breed zijn, zoodat deze aan de gestelde eischen van het moderne verkeer voldoen dan is ook fle behoefte aan rijwielpaden vanzelf minder groot. Besloten wordt deze ruiling van grond aan te gaan onder de voorwaarden zooals deze door B. en YVzijn voorgesteld, Punt 6. Verzoek van J. D. ...eeuwig om wijzi ging van den koopprijs van het door hem gekochte terrein aan den Bloemendaalscheweg. De heer De Roo van Alderwerelt kan met het voorstel van B. en W. niet meegaan. Indertijd, zegt spreker is de heer Meeuwig op onderzoek uit geweest in de z.g. Groene Tent, n.l. bij Publieke Werken en heeft hij daar de verzekering gekregen dat niet geheid behoefde te worden. Later heeft er, toen de 'heerMeeuwig officieel zou gaan bouwen, een nauwkeuriger onderzoek plaats gehad door bo ring en bleek dat er geheid moest worden. Dat heien kan echter niet gebeuren daar dan, de nieu- weperceelen waarvan de heer Mok eigenaar is, in elkaar zullen vallen. Er moet dus op andere wijze K voorzien worden ep wel door middel van beton. Dat kost de man 2000 'extra. Indien wij hier- i tegemoet komen, dan is dit alleszins billijk. D'e 'heer Schulz meent 'dat men zich op glad ijs gaat begeven. In het koopcontract is duidelijk lees baar dat de grond met gebouwen door hem is ge kocht geworden met alle zichtbare en onzichtbare gebreken. De heer Blankevoort ondersteunt die woorden van den heer de Roo. De heer Hogenbirk meent ook dat de heer Meeu wig allerminst recht heeft op eenige vergoeding, doch zijn gevoel toetsende voelt hij toc'h de bil lijkheid van eenige vergoeding. De heer Van Kessel stelt voor den heer Meeu wig te ontheffen van 'dezen koop zoadat d'e ge meente weer in 'het bezit ervan komt. De heer Otto vreest dat de heer Meeuwig al te veel architect-kosten heeft gehad en daarvoor toch met schadeloos gesteld wordt. Bovendien meent spreker dat er toch iets hapert in deze kwestie. Hoe dan ook, doch zeer zeker te goeder trouw, ^cjilefcnte-arcliitect niet ^geweten dat die grond daar te drassig was om zonder heien of zonder betonfündeering te bouwen. Dat blijkt nu, nu de huizen van den, heer Mok gaan scheuren. Al heeft dus een onzer opzichters of de gemeente architect niet geweten hoe die grond was, toch b ijkt achteraf dat het.'beter was geweest indien men den heer Mek niet op deze wijze had laten bouwen. De 'heer Meeuwig is, wat heel begrijpelijk is. afgegaan op de med'edeeling in de groene tent en ook al omdat bij zijn buurman niet geheid is. Men heeft dus misgezien. Nu staat echter de heer M euwig voor het feit dat hij niet heien kan want dan storten stellig de huizen van den 'beer Mok in, waardoor hij genoodzaakt wordt een heel dure cementen paalfundeering te moeten bekostigen. Voelt de Raad er niet voor hem tegemoet te komen in deze kosten dan lijkt het voorstel van den heer Van Kessel hem nog het meest billijke. Dit in stemming komende wordt aangenomen. Punt 7. Benaming van wegen, B. en W. stellen voor eenige namen van weg n te d'oopen met namen van vroegere wethouders. 'De heer Kremer stelt voor dit niet te doen. Na men van blobmen lijken hem veel m ofer. Spreker wil wel een lijste van namen overleggen, 't Wordt hi r anders roo'n wethouderskerkhof meent spre ker. Wordt aangehouden. Punt 8. Voorloopige vaststelling gemeentereke ning 1924. Na eenige uiteenzetting door den betrokken ambtenaar wordt de gemeenterekening vastgesteld. Punt 9. Verhooging post no. 284 (werkverschaf fing) begrooting 1925. De heer Blankevooit stelt voor om voortaan meer werken publiek uit te besteden. De werklieden krijgen dan vanzelf meer wenk onder normale om standigheden, zoodat dat pemanente komt te ver vallen. De heer Van Kessel zet uiteen dat de toestand eventjes anders is dan men zoo wel d'enken zou. De post van J 25.000.voor werkverschaffing is n.l. niet 'beschikbaar gehouden voor de werkeloo- zen, doch is gebruikt geworden voor onderhoud w egen enz. Hoogstens 30% is voor de werkver schaffing gebruikt geworden. Deze zomer is het voor de wegen zoo gesteld geweest dat de gemeen te zelfs eenigszins bang was dat d'e werkeloozen ontslag zouden nemen als werkeloozen. Op die wijze wordt een zekere post wel heel laag gehouden, doch hij past er voor om straks te moe ten h'ooren dat de gemeente Bloemendaal 30.000.heeft bekostigd voor werkloosheids- zorg. Spreker zal d'an ok zijn stem aan dit voor stel niet geven alvorens B. en W. ruiterlijk erken nen dat zij hier gefoudeerd hebben. De heer Schulz deelt mede dat hij het wensche- lijk acht dat dit punt wordt aangehouden. Eerst dient eens onderzocht te worden of er op dezen post niet al te veel is geboekt geworden. Is dat wel het geval dan dient een zeker percen tage van dezen post te -worden overgeboekt op wegen. De heer Laan meent dat deze zaak toch al te veel wordt opgeblazen. Er zijn nu eenmaal werke loozen en deze moeten te werk gesteld worden. Is er productief werk, zooals de asphalteering der wegen dan gaat men ze niet aam een hoopje zand zetten. Dat publieke aanbesteding voordeeliger zou zijn meent spreker te moeten betwijfelen. Verge ten moet men niet dat niet alle werkeloozen ge schikte krachten zijn, en toch moeten die menschen werken. We 'hebben 'm dominé, 'n teekenaar, 'n koekebakker, enz., allemaal brave menschen maar ze zijn geen tientje waard voor handenarbeid. En of nu de post wegen wal lager is gehouden en ue pe st werkeloosheidszorg t iets te hoog is gesteld, och moet daar nu zoo'r bombarie over gemaakt worden? Per saldo werken de werkeloozen in hoofdzaak aan de wegen,, het komt dus op het zelfde neer. De heer Otto zet voorop dat hij de wijze waarop d( wegen worden behandeld goedvindt, daar gaat het hier'dus niet om. Z.i. heeft de heer van Kes sel de zaak nu eens goed uit elkaar gerafeld. En zoolang deze kwestie niét goed wordt behandeld, zoolang blijven we haspelen. Geen raming, zooals •de heer Laan zegt, zou gemakkelijk zijn, dan komt uien altijd' uit, doch dat gaat nu eenmaal niet in onze gemeentelijke 'huishouding. Men moet de pos ten van elkander weten te houden Spreker onder steunt verder de woorden van den heer Blanke voort. De heer Schulz meent dat de heer Otto er een principieele kwestie van maakt. Hij kan echter den heer Otto de verzekering geven dat dit niet de oplosiing brengt. Misschien zou de moeilijkheid nog grooter worden indien wij een aannemer allerlei menschen op zijn hals gingen schuiven. Spreker zou 'het zeer funest vinden indien dit stelsel van werkeloosheidszorg werd prijsgegeven en 'de werkeloozen werden aangewezen op armen zorg. De heer De Waal Malefijt vraagt de Raadsleden die vóór aanbesteding zijn, wat er dan in den win ter moet word'en aanbesteed, juist als er veel werkloozen zijn. De heer Van Kessel betreurt het dat de Wethou der niet ridderlijk erkent dat de boeking niet on der de goede posten 'heeft plaats gehad. Laat de heer Laan 25.000.vlagen voor wegen, dan is dat juist, maar niet juistVis dat er geen geld meer is voor werkeloozen. De' werkloozen-commissie is gewoonweg gepasserd geworden, alles of bijna alles is geregeld' met 'den gemeente-architect. Weet die het 'beter, welnu, dat men het ridderlijk zeg'ge, doch niet goed is om zich maar steeds te verschui len. De heer Hogenbirk acht het een fout van rijk en gemeente dat die werkeloosheidszorg1 permanent blijft. Spreker wil niet bedoelen dat die menschen GROOTE HOÜTSTR. 108 - HAARLEM TELEFOON 13046 Greatest Artists Finest Recording atn hun lot moeten worden overgelaten, doch de verbetering van de algemeene toestanden houdt z.i. verband met deze wantoestanden. De heer Van Nëderhasselt betwist de uiting van den heer Van Kessel. Terdege heeft spreker reke ning gehouden met de adviezen der Werkeloos- heidscommissie. Wat d'e overschrijving op de ver schillende posten betreft dit is geschied op advies van den gemeente-architect. De heer Laan meent dat na alles- wat hier gespro ken is, hij nog niet overtuigd is da*t B. en W. iets hebben gedaan wat verkeerd of niet juist is. De heer Otto meent dat men hier werkeloozen kweekt. Vroeger hield een patroon een werkman aan den gang, 'hij kon bijna niet anders. Thans wordt de werkman naar de gemeente gezonden. Om deze kwestie tot een einde te brengen stelt spreker de volgende motie voor: De Raad, van oordeel 'dat het gewenscht is den werkoozensteun zooals die thans geschiedt, gelei delijk af te schaffen, noodigt B. en W. uit, maat regelen te hemen om tot die geleidelijke afschaf fing te geraken. De heer Otto licht de motie nog eenigszins toe, wijst op een gemeente als Zaandam waar de wer keloosheidszorg als permanent bedoeld, reeds lang is opgeheven en vraagt stemming. De heer Van Kessel stelt ook een motie voor, doch nadat door B. en W. wordt voorgesteld deze motie niet in stemming te brengen en zij dan hun credietaanvrage zullen intrekken komt deze niet in stemming. De motie van den heer Otto in stemming ko mende wordt aangenomen met 8 tegen 7 stem men. Tegen stemmen d'e heeren Laan, vam Nederhas- selt, Schulz, Nuyens, Prinsenberg en van Kessel, Punt 10. Aanvulling der Recognitieverordening. De financieele commissie bericht het volgende: Naar aanleiding van de om advies in onze han den gestelde ontwerp-verordenimg tot aanvulling der z.g. ,R ecogni tie verordening" heeft d'e Fin- Commissie de eer Uw College mede te deelen, dat zij tegen dit ontwerp geene bedenkingen heeft, weshalve zij in overweging geeft, aan bedoelde verordening de n dS-ge goedkeuring te verleenen. Wordt goedgekeurd. Punt 10. Verleening medewerking ingevolge art. 72 L. O. wet 1920 voor aanschaffing enz. van schoolmeubelen en leermiddelen voor de St. The- resiaschool. Goedgekeurd. Punt ll. Voorstel tot uitkeering der Gemeente- telijke vergoeding ingevolge art. 101 L. O. wet 1920 aan vijf bijzondere lagere scholen. Goedgekeurd. De Voorzitter stelt thans voor om de volgende w ek Donderdag de vergadering voort te zetten. Dit wordt goedgevonden. De Voorzitter deelt vervolgens mede zijn ant woord op de vragen door d-eu heer Bornwater tot hem gericht bij den aanvang der zitting. In de zitting van 30 Juli had spreker niet die gegevens welke hij nu in zijn bezit beeft, n.l. een schrijven van de griffie op welk wetsartikel zijn houding ge- giond was. Toen had spreker alleen maar de ze kerheid dat het genomen besluit de goedkeuring behoefde. De heer Bornwater zegt dat dit z.i. geen ant woord is wat hem en de andere Raadsleden vol doening geeft voor hetgeen in de laatste zitting gepasseerd is. De weigering van den Voorzitter en de uitdrukkingen daarbij gebruikt berusten op geen enkel wetsartikel. De Voorzitter blijft bij zijn mededeeling en geeft verder niet toe dat door hem 'iets is gedaan waar op aanmerking '\aa worden gemaakt. De heer Bornwater s'telt dan de volgende motie De Raad, der gemeente Bloemendaal, gehoord de weigering van den Voorzitter in de Raadszit ting van 31 Juli om alsnog de redenen op te ge ven welke hem hebben 'bewogen het Raadsbe sluit van 16 Juli j.l. inzake exploitatie van de Zze- weg-tereinen ter goe-dkeuring aan Ged, Staten te zenden. Acht zijne houding in strijd met art. 183 der Gemeentewet en met gewichtige 'belangen der gemeente. Spreekt zijn afkeuring uit over de houding van den Voorzitter en gaat over 'tot de orde van den dag. De heer Otto wil, vóór de motie in stemming komt, niog wel het een en ander zeggen. Het is 'hem 'ni.1. gebleken 'dat de Voorzitter werkelijk in zijn recht stond. De Raad bekeek echter de zaak eventjes anders-, gezien' de houding van den Voorzitter bij de* Zeeweg-aangelegenheden. Het is bovendien wel meer voorgekomen dat een Raads besluit niet of niet goed uitgevoerd is geworden. Spr. is er niet 'bij geweest, doch hij kan zich be grijpen hoe de Raadsleden er over dachten. De Voorzitter antwoordt den heer Otto dat, iewel hij aanvankelijk dacht dat door hem d'e reddingsplank werd toegestoken, bij nu onder vindt -dat hij hem van den wal in de-sloot helpt en dat hem feiten worden aangewreven -waar aan hij zoo onschuldig is als een pasgeboren kindje. 'Het gaat thans in het kort hierom dat men hem aan de griffie heeft medegedeeld dat wel de goedkeuring oood'ig was -van Ged. Staten. Echter was hij toen niet zoo geprepareerd en wist hij toen ook nog n'iet hetgeen hij hu wist. De heer Schulz dringt aan op een openlijke verklaring van den Voorzitter opdat de Raad tevreden gesteld worde. De heer Kremer tracht 'dezelfde verklaring van den Voorzitter te verkrijgen. De heer Hogenbirk moet bekennen dat bij hem en bi) meer andere de meening voorzat dit de Voorzitter niet wildemedewerken tot uitvoe ring van het besluit. De heer Bornwater blijft aandringen op in stemming brengen van zijn motie. De beide Wethouders zijn reeds van hun plaat sen gegaan om zoo spoedig mogelijk door de deur te verdwijnen. De heer Otto tracht 'de moeilijkheden welke steeds grooter worden bij deze schermutseling, nog te overbruggen door den Voorzitter 'n paar vragen te stellen waarop maar ja of neen be hoefde te worden geantwoord en wat hierop neer kwam d'at de Voorzitter moest erkennen dat hij in elk geval in de zitting van 30 Juli een hou ding heeft aangenomen welke niet goed was, al was het data ook dat het debat prikkelend was. De Voorzitter wilde echter niets bekennen of toegeven. Dan maar stemmen wordt geroepen. De motie in stemming gebracht, wordt aange nomen met 14 stemmen vóór en 1 blanco. De Voorzitter sluit hierna en verlaat onmiddel lijk de Raadszaal. gegeven. Naast de theorie uitrukken naar de Beks- laan. De oefening verliep prachtig. Alles ging tamelijk vlug en reeds was eenige handigheid te bespeu ren, gevolg van goede leiding en goed begrepen theorie. Na 'deze oefening kreeg ook de staf een beurtje. Dat ging natuurlijk -wat handiger. Vanaf begin tot water geven had de staf 2 min. 25 sec. noodig. Een bewijs dat na eenige maanden oefening alles heel vlug kan gaan. Het viel ons op dat alles goed was geregeld en zonder eenig gepraat op fluitsignalen werd gewerkt. Na afloop 'dezer oefening werden allen in de gelegenheid gesteld vragen te richten tot de staf. Hiervan werd een druk gebruik gemaakt zoodat men nogmaals theorie kreeg.. HAARLEM. Private Dancing Academy, Gierstraat 16. Naast de in het vorig jaar door de heeren Gebr. Kwekkeboom geheel opnieuw gerestaureerde in richting in- de Kleine Houtstraat met de mo derne cursuszaal, is thans in gebruik genomen de Private Dancing Academy in de Gierstraat no. 16, waar wij één dezer dagen een kijkje namen. Het ziet er alles even keurig uit. Het kantoor, salons voor privé lessen en kleine clubjes, de ont vangkamer met moderne meubelen versierd, het maakt alles tot een gezellig geheel, waar men zich zeer spoedig „thuis" kan -gevoelen. In het bijzonder trokken onze aandacht eenige luxe electrische lam pen, die een eigenaardig gezellig licht verspreiden. Het ligt in de 'bedoeling van den heer Kwekke boom om ook hen in de gelegenheid te stellen de danskunst te beoefenen, die liever in een besloten kring of privé zulks willen leeren. Daartoe is in 'de Private Dancing Academy een prachtige gelegenheid in speciaal daarvoor inge richte salons. We moeten hierbij nog even melding maken van het prachtige glas in lood waarmede deu ren en ramen zijn versierd, uitgevoerd door den heer Le Nobel, Ged. Oude Gracht en de spiegel gladde parket-dansvloer gelegd door de firma La Chapelle te Breda. In een geïllustreerde prospectus die gratis bij den ondernemer is te bekomen, zegt den heer Kwek keboom van de danskunst o.m,: „Het dansen 'beoogt 'de ontwikkeling van het li chaam in zijn smaakvolste en sierlijkste beweging en geeft oorspronkelijk, evenals het lachen, weenen en zingen, een uitdrukking vani inwendige gevoelens weer''. Moge deze inrichting zich in de komende cam pagne in een groote belangstelling verheugen. BIJ AANKOOP VAN 6 STAR MESJES VOOR EEN GULDEN. GEEN DUN BLAADJE STAAL, DOCH EEN ECHT SCHEERMES. PER STUK 20 CENT Ziekteverlof. Aan mej. C. Hofstra, onderwijzeres aan de O. L School alhier, is een verlengd ziekteverlof verleend tot 1 November a.s. Brandweeroefening te Vogelenzang. 'Dinsdag 15 September j.l. hield de Vrijwillige Brandweer een oefeningsavond in de Bekslaan te Vogelenzang. Aanwezig waren 24 leden, plus de staf. Alvorens men uitrukte werd eerst eens nagezien of volgens de inventarislijst van den gemeente- architect alles aanwezig was. Daama werd de slangenwagen voor den dag gehaald. De commandant deelde mede dat verzocht was aan 'het Prov. Waterl. bedrijf om een verhoogden druk, dat hieraan door den Hoofdopzichter, den heer Boelhouwer gaarne was voldaan en genoemde heer thans ook aanwezig was. Hierna werd theorie Opening vleeschhouwerij. De vorige week opende die heer P. Slagter een hyiëtaisch ingerichte Ruud-, Kalfs- en Varkens slagerij annex fijne vleeschwaren en worstsoorten. De witte betegeling der muren rondom geeft aan het interieur der slagerij een frisschen aanblik. Enkele moderne machines zijn aangeschaft voor het 'bereiden van de vleeschwaren en worstsoorten. Naast het versche 'Hollamdsche runidvleesch wordt ook bevroren vleesch geleverd, hétwelk recht- streeksch geïmporteerd wordt uit Argentinië. Reeds de eerste week mocht de heer Slagter zijn inrichting door veel cliënten bezocht zien: we wenschen den ondernemer bij deze voortdurend SPORT. De uitslagen der op 13 Sept. gespeelde wedstrij den voor de tweede klasse A luiden als volgt: D.E.C.—D.W.S. 5—1. W.F.C.—Schoten 1—2. Alc. VictrixHollandia 05, West-FrisiaZandvoort 61, en dag dus van zeer hooge scores. Dat D.E.C. haar plaatsgenooten met 51 zou slaan, hadden we allerminst verwacht, en- deze uitslag pleit dan ook wel voor de kracht van de rood-witte Amsterdammers, immers de zwart blauwe polderbewoners kunnen we geenszins tot de zwakke broeders rekenen, wat hun overwinning, den vorigen week op K.F.C. behaald, bewijst. Schoten leverde uitstekend werk door haar eer sten wedstrijd, op vreemd terrein nog wel, te win nen. Het heeft bij deze ontmoeting erg gespannen, en lang bleef men in 't onzekere, wie de punten in de wacht zou slepen. Ten slotte gaf het stugge doorzetten van de Schoten-voorhoede den door slag, terwijl het doel der gasten, dat meermalen danig door de Wormerveerders onder schot geno men werd, keurig door Radsma verdedigd werd. Toen we het resultaat van den in Alkmaar ge speelden wedstrijd lazen, hebben we onze oogen eens uitgewreven, en daarna gedacht aan een druk fout. Het débacle van AIcmaria is echter een vol dongen feit, en naar we vernamen, konden de gast- heeren nog tevreden zijn met deze cijfers, omdat ze aan 't spel, dat 'de Hoornschen te zien gaven, niet konden tippen. De grootste verrassing leverde West-Frisia, dat de kampioenen met niet minder dan 61 afmaakte. Zon Zandvoort dan tochHet kan zijn dat de geel-'blauwen een off-day gel)ad hebben.en we zul len, voor er een definitief oordeel geveld kan wor den, nog eenige wedstrijden afwachten. Voor 20 September luidt het programma: K.F.C.—West-Frisia. D.W.S.W.F.C. SchotenAlc. Victrix. Hollandia,Zandvoort. BloemendaalD.E.C. De eerste wedstrijd zal ons leeren of de Enkhuizers dit jaar werkelijk van zoo groote kracht zullen zijn, als de uitslag tegen Zandvoort doet vermoeden. We gelooven echter dat het succes ditmaal niet zoo groot zal zijn integendeel het zou ons niets verwonderen als K.F.C. aan 't langste eind' trekt. D.W.S. op eigen terrein spelende, zal tegen W.F.C. en slechten indruk van 1.1. Zondag uit wil len, wisschen. Of W.FC. zich hiertoe echter leenen zal, is een andere vraag, waarom we het houden op gelijk spel. T" BLOEMENDAALSCHEW SANTPC VERTEGEP PRIJZEN VRAAGT GEÏLLUS Onze toestellen vallen d maar zijn, wat eenvou IEDER Schoten krijgt geleg ning in successie te 1 ons niet meer het g' jaar, terwijl de 'geel-z\ lijk te slaan zijn. Voor Zandvoort zir toestand donker in. 't voorters in Hoorn eer 't elftal der rood-witl stevig aan te pakken tweede nederlaag vat Ten slotte Bloemen tuige van de fiendily- speelden tegen V.V.A. dat het elftal, zoals speelde, ons maar m rust ging het nog, ho hadden, maar de twe met 10 man speelde (t om ons onbekende ri was 't misère en spc hoede braeht "er weit linie schuilt o. i. de genoeg maar 'de voor zetter van goeden wi wordt aanbevolen. De tegenpartij van geschut aangepakt ,e gebracht, dat van de: ma is, de middenlinii middelmatig. Succes h of mindere doortaste de tegenpartij. heeft nog eenigen tij voor het inrichten en administratiën. Bt aan het Bureau van te koop aangeboden, prachtbeest. Nagtz Haarlem. LEERAAR H anegang 17 - t onze s0rtei in wit en geki prima pasv t-s

Bloemendaal's Editie | 1925 | | pagina 2