<mgk m Maison Hetty COACH Advertentie bureau GEZ. Funke's Roggebrood KUNST SPORTPRAATJE Dames- en Heeren Modeartikelen ABR. MEIJER UITGAAN J. i. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 BLOEMENDAAL'S EDITIE PLAATSELIJK NIEUWS J. WALTER TILBURG HET ov It BUTTERI Mogen wij U i GRATIS Verhuur- VgEGENBOoGVA GROOTE HOUTSTR. 126 - Tel. 11760 FIRma Janssen&BiereNS Agentschap van de REGENBOOG Zie Etalage, of vraagt telef. inlichtiagen ACCURATE BEHANDELING Kantoor: Bl.weg42, Bloemendaal Fa. J. LETSCHERT Co. Vergeet nie te vullen er met 2 ets. BLOEMEND) Do voedzaamheid van Uw boterham wordt door een sneedje roggebrood be langrijk vergroot. En als het lekker rogge brood is, wint Uw boter ham daardoor ook aan smakelijkheid. is het lekkere roggebrood. Het roggebrood van kwa liteit Het is gemerkt M. FUNKE. U koopt het bij Uw bakker. Tentoonrtelling van Aquarellen, Teekeningen en Houtsneden door Kees Koeman. Kunsthandel Boskamp. In de schilderkunst hebben wij de laatste 10 a -20 jaren de eene strooming na de andere gehad. Na het heftige impressionisme der Fransche Barbizonners en meer vlakke der Haagsche school kwam de reactie: afkeer van de natuur, bezinning en emotioneele ver dieping. Men trachtte het probleem in de schilderkunst aan vankelijk op te lossen door het vertolken van meer ethische waarden, inplaats van de sterk subjective natuurvereering en beelding van den 19en eeuwschen schilder. Het valt niet te ontkennen, dat de 20e eeuw een sterken geestelijken opbloei bracht, al was deze door een dikwijls te brute ontkenning van het reëele van een te geforceerd karakter, om de synthetische eenheid, waar men naar zocht, algemeen aanvaardbaar te maken, temeer daar al spoedig bleek, dat verschillende z.g. richtingen slechts voorkeursuitingen van enkele krachtige figuren met een schare gedweeë volgelingen waren. Toch zijn al die uitingen: pointillisme, luminisme, cubisme, futurisme, expressionisme (om van „da-da" maar te zwijgen) en alle andere „ismen" noodig en noodzakelijk geweest om ons de dingen van eigen tijd weer zuiverder te doen zien. Zoo zien wij dan, na alle mystiek en veelal na- oorlogsche decadentie, de schilder zich weer wenden tot de natuur, omdat hij wel weet, dat zijn kunstschepping een in den geest herboren natuurschepping is. Dat zal dus geen koud realisme zijn, zooals de 19e eeuwers dat gaven, doch een moderne natuurverbeelding, welke haar oorsprong vindt in de realiteit. Door zich tot innerlijke werkelijkheid te verdiepen, zal deze worden: waarheid van geest. Het is dit laatste vooral, dat ik onvolkomen maar niettemin overtuigend in den arbeid van Kees Koe man vind. Ver van het lawaa^der z.g, steeds evolutioneerende jongeren ondergaat deze serieuze kunstenaar mis schien wel ten deele onbewust toch sterk het ge beuren van zijn tijd. Wel toont zijn werk inzinking, die ik vooralsnog niet makkelijk verklaren kan, doch uit onderscheidene aqua rellen, teekeningen, en, bovenal, houtsneden straalt een sterk verlangen naar een emotioneele doch ongeveinsde natuurverbeelding. Vooral de houtsneden, o.a. Ekster, Briluil, Beo, Scholekster zijn mooie prenten, krachtig van bouw en heel zuiver van zwart-wit verdeeling. Zij toonen een soms Japansche strakheid, zonder ook maar ergens in een geforceerde abstractie te vervallen. De teekeningen en aquarellen geven eveneens blijk van Koeman's voorliefde voor licht en donker-contras- ten. Daar zijn er in groote rappe vegen houtskool hier en daar met sephia aangewassen. Er spreekt een krach tige neiging tot vlakverdeeling, hoewel lang niet alles „vlak" gemaakt is. Er zijn ook een paar teekeningen met een soms t: weifelachtige bepaling der bouwende accenten, waarin deze hun synthetische beteekenis verliezen en het vele zwart groezelig wordt (o.a. een landschap en een paar teekeningen met zonnebloemen). Als een der mooiste teekeningen zij no. 14 genoemd; ee# romantisch getint landschap te B i o t aan de Fran sche Rivièra. Het gegeven, een oude, hoog-opgaande, boogbrug is eenvoudig en grootsch van behandeling. Een snel stroomend rivierke brengt even een lichten flitsend beweeg in het inderdaad prachtig in toon ge houden geheel. Van de overige teekeningen moeten nog vermeld: een paar pretentielooze studies van dennenboomsn uit Neethof in Santpoort: een hooischuurtje in Vierhouten gezicht op Koudekerke en ten slotte een aquarel van zeer bijzondere kwaliteiten. Het zijn wat huizen onder de sneeuw aan een donkere plek water, waarin op den voorgrond een oude zolderschuit z'n stoffig bestaan verdroomt. Zoo ziet men dat het in de kunst niet gaat om het verbijsterende onderwerp, doch om de geestelijke ge steldheid van den kunstenaar. Koeman tracht in zijn arbeid ook geenszins te verbluffen, doch heeft begrepen dat ware kunst slechts kan ontstaan in een sfeer van stilte en toewijding. Wij kunnen er zijn streven te meer om waardeeren! A. VAN DER BOOM. Welk een verrassing heeft Bloemendaal Zondag hare supporters bereid. De prestatie is in één woord ge zegd dan ook schitterend. Ieder zou met een gelijk spel al hoogst tevreden geweest zijn; waaruit volgt, dat niemand op een overwinning rekende. En dan met een 72 zege terug te komen. Het elftal moet wel in bijzonderen vorm gespeeld hebben, anders kunnen wij ons dergelijk resultaat moeilijk indenken, temeer, daar het veld in een niet al te rooskleurigen toestand ver keerd zal hebben. De voorhoede heeft blijkbaar een buitengewoon productieve bui gehad. Hoe het zij, de O HOFLEVERANCIERS vam H.No. KONINGIN Hei beste adres voor Stoomen en Verven Speciale Februari-reclame; Bon ter waarde van f 10.—- gratis witten kunnen met -genoegen op hun verre reis terug zien, en zullen ongetwijfeld met dezen moreelen steun in den rug, meerdere dezer successen willen behalen. Dat moet dan Zondag tegen Alcmaria Victrix in Alkmaar eens bewezen worden. De Alkmaarders heb ben echter op 't oogenblik de beschikking over een ploeg, die niet met zich laat spotten. Leek het in 't begin van het seizoen, of deze oude en sympathieke tweede klasser zich niet zou kunnen handhaven, door achter elkaar vijf wedstrijden te verliezen, in Bloemen daal begon de victorie: daar werd met 10 gewonnen, en sinds dien gelukte het alleen nog maar aan D.E.C. in Amsterdam na heel veel moeite liet elftal van Lutterot te slaan; alle andere tegenstanders moesten er achter eenvolgens aan gelooven. De laatste overwinning op D.W.S. in den Spaarn- dammerpolder bewijst genoeg, hoe sterk Alcmaria momenteel weer is. Daarom kan het Zondag in de Alkmaarderhout geducht spannen, indien Bloemendaal op volle kracht speelt. Het kruidnoten-elftal heeft in de kaasstad een goeden naam, welke door de laatste successen ten overvloede bevestigd is geworden. Men kan er dus verzekerd van zijn, voor een groot aantal supporters te spelen. Het groote droge terrein laat vooral mooi voorhoedespel toe, en waar beide elf tallen (aangenomen dat de Bloemendaal-aanvallers ons niet beschamen) over vlugge voorhoedespelers beschik ken, kunnen de liefhebbers hun hart ophalen. De witten behooren daarbij nog te bedenken, dat hun positie nog niet volkomen „safe" is. Een of meer punten uit Alk maar meegebracht, zouden in dit verband heel welkom zijn. D.E.C. ondervond in Schoten zooveel tegenstand, dat de kampioenen er niet zonder kleerscheuren van daan gingen, maar een punt aan het fanatiek spelende Schoten af moest staan. Deze ontmoeting werd door ons bijgewoond, en wij moeten eerlijk bekennen, de rood-witten tot beter in staat geacht te hebben. De gastheeren speelden wel enthousiast, maar dikwijls heel slordig, waartegenover de gasten een weinig geestdriftig spel telden. Dit moet in de a.s. promotie-wedstrijden belangrijk veranderen, willen de Amsterdammers een eenigszins dragelijk figuur maken. Schoten trekt naar Hoorn. Hollandia liet het tegen K.F.C. in de Koog leelijk liggen en moest met 32 de meerderheid der rood-blauwen erkennen. De Hoor naars zakken leelijk af, en zullen hard moeten werken, om op de tweede plaats te blijven. We nemen daarom aan, dat de geel-zwarten weinig genoegen van hun uit stapje naar het Noorden zullen hebben, vooral ook omdat Freeze c.s. op eigen terrein niet gemakkelijk te slaan zijn. West-Frisia ontvangt D.E.C. Het zal ons benieuwen of de Enkhuizers wederom zoon bittere pil te slikken krijgen. Dan wordt het oppassen, want met hun elf punten zijn ze nog lang niet in veilige haven. Wel speelen ze de minste wedstrijden, maar dergelijke neder lagen zijn juist niet geschikt, het moreel te verhoogen. Intusschen kunnen we niet aannemen, dat D.E.C. den goeden indruk, door het behalen van het kampioen schap gemaakt, door een minder mooie eindspurt wil bederven, en zien een overwinning van de gasten tege moet. In Wormerveer en Zandvoort worden twee belang rijke ontmoetingen gespeeld in verband met het bezetten der laatste plaats. In het Zaansche Sportpark een soort plaatselijken wedstrijd tusschen twee elftallen, die elkaar weinig toe zullen geven. In de Koog was het resultaat een gelijk spel, en het zou ons niets verwon deren, een zelfden uitslag te noteeren. Zandvoort krijgt bezoek van D.W.S. en ook hier zal het hard tegen hard gaan. Verliezen de geel-biauwen dan begint het er inderdaad donker voor hun uit te zien. Winnen ze daarentegen, dan zijn ze vrijwel in veilige haven. Men kan er echter verzekerd van zijn, de Amsterdammers in tip-top conditie aan te treffen. Het Zandvoort-elftal is zóó verzwakt, dat we kansen miniem noemen. Alleen met heel hard werken kan er iets bereikt worden. Het reserve-team der Bloemendalers liet zich weer eens kloppen. De Haaflem-veteranen lapten het hem ditmaal. Zondag is het tweede vrij. Het derde komt ook eens in 't veld. Zondagmiddag E.D.O. VII te gast. De jeugdige rood-zwarten zullen van een koude kermis thuis komen. De vierde editie was tevergeefs volledig samenge stroomd. E.G.K. III verscheen niet op het appèl, zoo dat de Santpoorters twee punten in mindering gebracht zullen worden. Zondagmorgen recipiëeren de vierde elftallers Swas tika II. Dit kan weder een overwinning worden, waar mede men een stapje dichter bij het begeerde kampioen schap komt. Het vijfde is voor de zooveelste maal vrij. Hier volgt de stand van de tweede klas A, bijge- werkt tot en met 31 Januari: D.E.C. 16 13 2 1 28 49—13 1.75 Hollandia 14 7 2 5 16 30—24 1.14 Alc. Victrix 14 8 0 6 16 27—24 1.14 Schoten 16 7 .3 6 17 28—34 1.06 Bloemendaal 13 5 2 6 12 26—24 0.92 West-Frisia 12 4 3 5 11 27—33 0.92 K.F.C. 14 4 4 6 12 17—24 0.85 Zandvoort 16 4 5 7 13 26—37 0.81 D.W.S. 15 4 2 9 10 24—37 0.66 W.F.C. 14 3 3 8 9 19—23 0.64 H. GROOTE HOUTSTRAAT 16 PER KLUWEN VAN 50 GRAM Mij. ter Bevordering der Toonkunst. Dinsdagavond 9 Februari zal de Zangvereeniging van de Haarlemsche afdeeling der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst een concert geven in het Gem. Concertgebouw te Haarlem. Uitgevoerd zullen worden: Cantate No. 104 (Du Hirte Israël, Höre) van Joh. Seb, Bach en 9e Spm- phonie van L. van Beethoven. Als solisten zullen medewerken de dames Janne Brandsma, sopraan: Suzjfc^uger^aJri.de.heeren Louis van Tulder, tenor en Jan Dekker, bas; terwijl de be geleiding in handen is van het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Het geheel staat onder leiding van den heer Evert Cornelis. Maandag 8 Februari te 7.30 zal de generale repe titie gehouden worden in dezelfde zaal. Om iederen muziekliefhebber in staat te stellen de uitvoering dezer werken bij te kunnen wonen, heeft het bestuur beslo ten de generale repetitie voor het publiek toegankelijk te stellen tegen den prijs van 62J^ cent plus rechten. „Kunst aan het Volk." Maandagavond 8 Februari zal dr. Ir. J. H. Plantenga uitgenoodigd door bovengenoemde vereeniging, in den Prot. Bond een lezing met lichtbeelden houden over Michel Angelo, zijn tijd en zijn werk. De Optimisten. De Optimisten zullen op Zondag 7 Februari een vroolijken kunstavond geven in den Schouwburg Jans- weg. Voor dezen avond wordt voor een programma vol afwisseling en kleur gezorgd. Adolf Bouwmeester brengt, behalve zijn humoristische voordrachten een transformatieschets, waarin hij vijf verschillende karak ters uitbeeldt. Stelle Fontain, de gevierde.cabaretière, zal liedjes zingen en de meest bekende cabaret-artisten van ons land imiteeren, terwijl Kees Pruis de stemming zal verhoogen. Mej. Suze Poolman zal aan den vleugel voor de begeleiding zorgen. De diverse nummers wor den door den heer Bouwmeester met een genoegelijk praatje ipgeleid. Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND t Belast zich met het plaatsen van advertenties in alie Dag-, Week en Maandbladen. Telefoon 22324 Symphonie-Orkest „Euterpe". Door het symphonie-orkest „Euterpe" waarvan de heer J. A. Meng directeur is, zal op Woensdag 10 Februari a.s„ 's av. 8 uur, een concert worden ge geven in de groote zaal van Hotel „Vreeburg", Kerk plein alhier. Welwillende medewerking zal worden verleend door den heer Leendert de Graaff (viool), concertmeester van „Euterpe" en mej. Christine Boesmans (Piano). Het programma luidt; 1. Prinz Eitel Friedrich Marsch, Blankenburg. 2. Ouverture Dramatique, Circ Ubbini. 3. Balletmusik zu Rosamunde, Fr. Schubert. 4. Concert in D-dur, W. A. Mozart 5a. Adagisélégipue H. Wieniawski. b. Canzonetta A. d'Ambrosio. c. Polichinette Serenade, Fr. Kreisler. (Viool en Piano.) 6. L'Aureole, Ouverture, P. Bouillon. 7a. Dodelinette, Berceuse, Ch. Gounod, b. Sérénade, Erik Meijer-Helmund. (Voor Strijkinstrumenten.) 8. Ouverture de Concert, Ciro Urbini. Kaarten a 0.35 (alles inbegrepen) verkrijgbaar bij: Mej. Linnekamp, Verbindingsweg 3, Bloemendaal; Mej. Geunts, Julianaweg 17, O verveen en den Heer van Holst, Hotel „Vreeburg". Opening der zaal 7 uur. Bovenstaand orkest dat voor Haarlem en Omstreken geen onbekende meer is, verdiend ook in onze ge meente een groote belangstelling. We kunnen een ieder opwekken naar de prestaties van dit orkest te gaan luisteren, het verschaft U een goeden avond van muzikale kunstgenot. Zie voor verdere mededeelingen de advertentie in dit nummer voorkomend. BLOEMENDAAL. Opening nieuw Sportterrein. Zondagmiddag is het voetbalveld „Jachtlust" ge opend. Onder de vroolijke tonen van het muziekkorps „Oefening Kweekt Kunst" marcheerden de spelers, ge- noodigden en publiek van BIoemendaal-Noord af langs de Ruïne naar het keurig klaargemaakte veld. Hier aangekomen nam de heer D. Klay het woord en bracht eerstens dank aan de schenkers van bal, goalpalen en bijdragen, vervolgens aan den heer Mooi- weer, die zich voor het in orde brengen zooveel tijd en moeite getroost had, den heer Meyer voor het beschik baarstellen van het veld, de muziek en verder allen, die aan de totstandkoming hadden bijgedragen. Hierna had de wedstrijd plaats tusschen twee elf tallen R.C.B. De heer Kaars Sijpestein bracht den bal aan het rollen en onder goede leiding van den heer Germeraad werd gespeeld. Gelijktijdig had een korfbalwedstrijd plaats tusschen .twee twaalftallen, van Sport Vereent. De „Zeven Morgen", het anders zoo stille weiland, werd Zondag druk bezocht. Adspiranten-elftallen, die tegen R.C.B. wenschen te spelen, moeten zich wenden tot den heer Germeraad, Brederodeweg 80, Bloemendaal. Opr. Haarl. Crt. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 11 Februari 1926, des namiddags 2 uur op het Raadhuis te Over- veen. Agenda: Voorstel tot het aangaan van een tweetal overeen komsten betreffende de exploitatie der Zeewegterreinen met de Erven Van der Vliet. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 de zaak genoeg van alle kanten te kunnen bezien. Maar 't is tgch reeds veel gewonnen. Dat bemerkt men aan de gevolgen. Een vraag, die ons dezer dagen onophoudelijk gesteld wordt, willen wij nog publiceeren. Zij komt niet al te hard gezegd hierop neer: Wie doet toch zulke stomme dingen? Ja, wie doet dat? 't Is moeilijk te zeggen. Is eigenlijk het heele bestel van ons gemeentebestuur voor zulke vraagstukken ontoereikend, of is het het doordrijven van een paar menschen, die dan geen mid del nalaten en geen argument ongebruikt? Wie zal het zeggen. Maar 't is bedroevend. Voor een mooie en groote gemeente als de onze, die zoo graag zelfstandig wil blijven. Wie weet, wat voor uitvindingen de heeren weer doen om hun figuur te redden. Hier wat toegeven, stad in de duinen kunnen verrijzen, voor een groot deel in de lagere vlakten tusschen hooge duinen in, zonder dat daar rioleering noodig is? Wat een geluk, dat de fractie van den Vrijheidsbond in de vorige zitting een uitstel van drie weken wist los daar- wat verbeteren (een onwillekeurige „vergissing" natuurlijk) en't wordt er toch doorgehaald. We moeten 't nog zien. En dan, er zijn ook nog rechtersin Haarlem. E. Dc Zeeweggronden. 't Is voor een courantenman weer een goecle tijd. Wie je tegenkomt, hij vraagt naar de plannen inzake de Zeeweggronden. Ook onder de Raadsleden is er be weging. Zou er kentering komen? 't Is te hopen, want zóó gaat het toch niet. Trouwens, dat voelt men blijk baar ook op het Raadhuis. Eerst kwam er een nota: „wij hebben ons een beetje vergist; waar zwart staat, moet geel zijn en geel is zwart. Bovendien is het terrein der Erven Van der Vliet op de kaart veel te klein aangegeven: 't strekt zich uit over het heele duin gebied, tot de Jachtduinen toe!", 't Is fraai. De heer Schulz, die de vorige maal al zoo terecht aanmerking maakte op het inzenden van een onjuiste kaart, kan zijn hart nu weer ophalen. Maar 't wordt nog fraaier. De amendementen van den Vrijheidsbond hebben zeker zelfs aan höchster Stelle eenige ongerustheid gewekt. Tenminste er is nu weer een nieuwe nota of zoo iets, waarin de Commissie 't gaat al weer niet uit van B. en W. de Commissie bericht, dat de Erven Van der Vliet bij nader inzien zich borg willen stellen voor de betaling van hun helft in de kosten der leidingen (de bekende 6 80.000), wanneer zij deze verplichting aan een derde „overdragen". En intusschen heeft de Commissie voor de bedrijven, die zeker ook niet meer gerust was op de zaak, zelfstandig een begrooting van deze kostenl) laten maken en komt daarbij tot 300.000. Schreit het eigenlijk niet ten hemel? De af- deeling P. W. maakt een fraai figuur met haar be grootingen. Wie herinnert zich niet de geschiedenis van een paar jaar terug? Toen had F. W. zich ƒ400.000 verteld! Nu taxeert zij weer op 160.000 en achteraf blijkt, dat het 300.000 moet zijn. En dan zijn de riolee- 1) Wij moeten hierbij aanteekenen, dat wij de vorige maal alleen over de waterleiding spraken; wij meenden dit van den heer Hoogenbirk verstaan te hebben, 't Blijkt echter, dat het over water, gas en electridteit gaat. ringen nog niet meegeteld! Wat die nog zullenkosten, weet geen mensch. 't Zal zoon vaart niet loopen, zegt de Grondcommissie (waarin tusschen twee haakjes geen enkele deskunrige sinds het heengaan van den heer Blankenvoort zitting heeft). Maar wij hoorden, dat het ongetwijfeld wel een vaart zal loopen en de kosten werden op tonnen geraamd. Hoe zou daar een heele te krijgen, 't Is eigenlijk nog wel lang niet genoeg om Bloemendaalsche Gymnastiek-Vereeniging. Zaterdagavond 31 Januari werd er voor de adspi- ranten der Bloemendaalsche Gymnastiek Vereeniging een feestavond gehouden in de bovenzaal van hotel „Vreeburg", te Bloemendaal. Er werden wedstrijden gehouden in spelen, die telkens een algemeene hilariteit verwekten. De jongste jongens mochten „appelhappen' en de oudsten toonden hun vaardigheid in het „zakloopen". De meisjes trachtten, een „sstaart aan den ezel" te ssteken. Bij de jongste jongens was Wim Krizee le prijs winnaar. De volgende prijswinnaars waren Anton Val kenberg, Cor Beun en Gerrit Os. Anton Tabernal toonde zich als primus van de oud ste jongens, Hij werd gevolgd door Nico Voorn, Tom Cassée, Jan van der Wensch en Henk Mooiweer. Bij de oudste meisjes tenslotte was de volgorde der prijswinsters: Lena van Drunen, Mien Grewe, Lenie van Houten, Jenny de Haze, Gretha Grewe en Greetje Groeneveld. Voor de leden wordt eveneens in Hotel „Vreeburg" een feestavond gehouden op Zaterdag 13 Februari a.s. Ledenvergadering Bloemendaalsche Reddings brigade. Genoemde vereeniging houdt Vrijdag 12 Februari a.s. 's avonds 8 uur, een leden /ergadering in de bo venzaal van Hotel Vreeburg. SCHAAKNIEUWS. Hieronder volgt de uitslag van den gehouden com petitiewedstrijd der Bloemendaalsche Schaakclub, ge houden op Donderdag 4 Februari j.l. in Hote' „Vree burg" alhier. De stand der competitie is als volgt: Gesp, Gew. Rem. Verl. Pntt J. Vermeer 6 6 6 van Dord 4 3 13 H. G. van Riessen 4 2 1 1 2J/£ A. van d. Werff 6 3 3 3 C. v. d. Werff 5 2 3 2 Erling 5 2 3 2 Klauwers 2 1 11 H. J. S. Beek 2 11 H Kemper 1 1 Vi Barink 4 1 3 Yi Lucas 5 1 4 1 SANTPOORT. HULDIGING PROF. DR. G. A. VAN DEN BERGH VAN EYSINGA. Toespraak van prof. Meyboom. Zondag 24 Januari j.l. zijn in de Ned. Herv. pastorie een groot aantal geleerden, predikanten en verdere be langstellenden bijeengekomen, om prof. dr. G. A. van den Bergh van Eysinga op den dag, waarop hij vijf en twintig jaren geleden den doctorstitel behaalde, een blijk van waardeering te schenken voor zijn weten- schappelijken arbeid. Er had zich een eere-comité gevormd, waarin tal van binnen- en buitenlandsche geleerden zitting hadden en waarin ook o.m. de heer dr. J. Bierens de Haan te Aerdenhout zetelde. Het uitvoerend comité, bestaande uit de heeren ds. E. J. van der Brugh te Tiel; G. J. Dekker te Amersfoort; A. J. Fehr te Amsterdam: dr. A. H. Haan- tjeris te Haarlem: L. van Liempt te Gouda; C. Verwey te Santpoort en ds. A. J. Werner te Deventer, had prof. dr. H. U. Meyboom verzocht, den jubilaris toe te spreken, aan welk verzoek de 83-jarige grijsaard ondanks de verre reis, die hij in dit wintergetij hier voor had moeten maken, onmiddellijk en volgaarne had voldaan. In een geestige rede, aldus de N. R. C„ herdacht prof. Meyboom hetgeen prof. Van den Bergh van Eysinga voor de theologische wetenschap is geweest en nog is. Prof. Van den Bergh van Eysinga is een leerling van Van Manen, wiens theorieën spreker, sinds hij kennis daarmee maakte, te ver gingen. Wil men den jubilaris wetenschappelijk „rood" noemen, dan is spre ker slechts „roodbont". Niettemin heeft spreker van den aanvang af met klimmende belangstelling den arbeid van den jubilaris gevolgd en is hij overtuigd van de groote beteekenis daarvan. Daarom betreurt hij het, dat de jubilaris tot nog toe moet volstaan met een professoraat, dat men als een professoraat „honoris causa" zou kunnen ken schetsen, en dat hij telkens, als het gaat om een „effec tief" professoraat ongelukkig is. Spreker betreurt het, dat ook het Amsterdamsche hoogleeraarschap den jubi laris nu weer is ontga, leeraarschap gaat meer voor de wetenschap n< komen. Met den wensch, dat eeuw van zijn doctora leeraarschap zal mogen Thans reikt de heer geschenk aan, dat bes: door mej. Elisabeth M« Winkel gecalligrafeerd paar honderd kaarten ring. De heer K. Ver eenige penteekeningen, de kamer, waar de jubil de Leidsche universiteil voor Wijsbegeerte. Bij de Hollandsche dicht van Albert Verw TURNV De in December v Turn vereeniging „Sant ledental van 79, waarv dames en 15 heeren. Zoodra B. en W. v: verleenen, zullen de oe: nastiekzaal van school Donderdagavond voor Vrijdagavond voor de spiranten komen van 6 9.30. De vereeniging zal o J.l. Donderdag stond die in December van toegang verschafte tot c te Overveen, door het glazen deur, waardoor openen en uit dat huis nomen. De villa was c eigenaar eerst eenigen braak kon constateeren waarschuwd. De verd hebben bedreven. Aangezien bekl. zich gemaakt aan een zelfde justitie tegen de V. eei den met aftrek der pre' Fancy-fair in Heden Zaterdagmidd den watersnoot een fan bouw van het Kennem Stoop's Bad. De gedacl noodlijdenden is uitgec draat, leerares in hanc w, Koudenh 1 L WEDEROM ALLE PATRON W RECLAME van tien regels, Abonnement Bel slechts op 223 AGENT DER„UN 'v:

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2