COACH fflaison Hetty KUNST PLAATSELIJK NIEUWS J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 VAN DEN GEMEENTERAAD Hebt U Vitrage noodig bij J. TH. KORT ROGGEBROOD ROGGEBROOD BAKKERIJ M. FUNKE Dames- en Heeren Mode-Artikelen Pull* Overs - Deux Pièces - Vesten enz. Expositie Oostersche Tapijten, BLOEMENDAAL. f 3750.- Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND: Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. ABR. MEIJER GROOTE HOUTSTR.16 KOUSEN SPORTKOUSEN SOKKEN OVERVEEN. AERDENHOUT. Een Ruime keuze Scherp Concurreerend LANGE VEERSTRAAT HAARLEM Het eten van ROGGEBROOD is een goede gewoonte, die zoo oud is als de wereld zelf. Men kan veilig aannemen, dat daags na de sluiting van het paradijs, de eerste Rogge broodbakkerij is geopend. In elk geval waren voor Adam en Eva de wittebroodsweken voorbij. volgens het Oude recept op moderne wijze bereid bakt de Uw bakker levert het, het Is gemerkt M. FUNKE 1. van de N. V. Klarenaar, Braun en Co's Han delmaatschappij voor 1.aan te koopen de op de situatiekaart met gele kleur aangegeven perceelen gronds; 2. goed te keuren, dat het terrein gelegen tusschen den Bloemendaalscheweg, Tetterodeweg, Ter Hoff- steedeweg en Militairenweg, bebouwd wordt, gelijk op voormelde situatiekaart is aangegeven; 3. op te heffen eenige erfdienstbaarheden, nader in het concept omschreven. Goed gedachtvan de N. V. Klarenaar c.s. Voor enkele M'2 grond komt zij zoo van de servituten af! Zonder opheffing van die servituten zal waarschijn lijk die N.V. niet genegen zijn voor ƒ1.— in totaal eenige stukken grond af te staan daar dan haar plan, het bouwen van een garage met boxen niet door kan gaan. Nu scheen het opheffen van bedoelde servituten niet zoozeer ten nadeele van de Kweekduinbewoners, als men alleen op de garage-quaestie let, daar op dezelfde plaats waar een garage staat, alleen met dit verschil, dat er thans geen boxen zijn. 'n Tweede en 'n derde garage zijn er ook reeds, zoodat ik maar zeggen wil dat garages toch niet geweerd kunnen worden. 'n Andere kwestie, die de heeren Kremer en De Visser naar voren hebben gebracht, is echter de mo- reele zijde. Inderdaad is dit een niet teonderschatten bezwaar en het is te hopen dat er iets op gevonden wordt om de inwoners van Kweekduin tevreden te stellen, ter wijl toch de zoo noodige verbeteringen kunnen worden tot stand gebracht. De angst van den heer Kremer, n.l. dat de Kweek duinbewoners van de boxenhuurders hinder zullen ondervinden door het nachtelijk lawaai lijkt mij wel wat overdreven. Eventueele toekomstige huurders van die boxen zijn thans rustige bewoners van Overveen, die des nachts slapen en dat zal vermoedelijk op enkele uitzonde ringen na wel zoo blijven. 't Komt mij dan ook voor, dat het veel meer gaat om het villa-karakter van dat deel der gemeente, dat tot Kweekduin behoort. De Vogelenzangers zijn de troetelkinderen van het Dag. Bestuur onzer gemeente, heeft de heer Laan gezegd, toen de aankoop van een motorbrandspuit aan de orde was en de heer Nuyens bang was, dat Vogelenzang aan die groote spuit weinig zou hebben en dus ten achter gesteld zal worden. Om het tegendeel te bewijzen werd den heer Nuyens toegezegd dat in Vogelenzang een baby-brandspuit zou worden geplaatst. Die belofte is men echter nog niet nagekomen en daarom was de heer Nuyens zoo brutaal er naar te ir.formeeren. De Vogelzangers hebben er geen aardigheid in om als vrijwillige brandweerlieden te fungeeren, antwoord de de heer Laan heel lakoniek, en daarom is het maar 't beste, indien men 't bij 't oude liet. Eenvoudiger kan het niet. „'t Spijt me erg," antwoordde de heer Nuyens, doch belofte maakt schuld, en die belofte behoort te worden nagekomen. Het al of niet toonen van belangstelling in de vrijwillige brandweer mag geen maatstaf zijn. De heer Laan deelt dan mede, dat de groote spuit binnen een kwartier in Vogelenzang kan zijn, zoodat volgens het Dag. Bestuur de noodzaak om een baby brandspuit aan te schaffen minder groot is. De heer de Waal Malefijt doet ook een duit in het zakje; hij wil een proef nemen in Vogelenzang, door eens heel laat in den avond op een niet te gunstige plaats een brandje te organiseeren, in alle stilte natuur lijk, en dan eens af te wachten, of de Wethouder ge lijk heeft met zijn kwartier. Wij vreezen, dat de heer Hogenbirk korter bij de waarheid zal zijn, indien hij zegt, dat er een klein uurtje mee gemoeid zal zijn eer de motorspuit te be stemder plaatse water zal kunnen geven. De Voorzitter beloofde den heer Nuyens, dat het Dag. Bestuur de zaak nog eens onder de oogen zou zien. Jammer genoeg nam de heer Nuyens genoegen met deze toezegging. Een scherp protest zou hier beter op zijn plaats geweest zijn. Het Dag. Bestuur weet heel goed, dat Vogelenzang bij onze gemeente behoort en dat als wij hier een moderne stoomspuit hebben, zij daar wel een baby-spuitje mogen hebben. En wat dat kwartier betreft, de Wethouder weet heel goed, dat dit een voor-den-gek-houderij is. Min stens een kwartier zal er mee gemoeid zijn eer in den nacht alle brandweerlieden gewekt en bij de spuit zijn. We gaan wel vooruit in onze gemeente. Pas hebben we een vrijwillige brandweer, of er is ook een motor- brandspuit. En de Zeeweg-kwestie is nog niet achter den rug of er wordt al hard gewerkt aan doortrekking van den Juliana weg. En terwijl Ged. Staten zitten te beraadslagen, hoe ze nu met die Zeeweg-kwestie moeten handelen, is het Dag. Bestuur al weer paraat en ziet aankomen, dat we een technisch ambtenaar te kort zullen komen. En ,,de daad bij het woord voegende" wordt de kwestie in den Raad gebracht en wordt de technische ambtenaar be noemd, speciaal belast met het toezicht op de wegen. En alsof het vanzelf sprak, dat de Raad de uit breiding van het korps ambtenaren zou goedkeuren, wordt meteen een nieuw soort wals gekocht voor de bewerking van de wegen, 't Klopt als een bus aan een ambtenaar alleen heeft men niet veel, daar moeten arbeiders en machines bij. Jammer, alleen, dat sommige Raadsleden soms zoo flap-üiterig zijn. De heer Hogenbirk deelde zijn verrassing mede, Gr. Houtstr. 126, Tel. II76Q ONTANGEN Uitgebreide Sorteering GEBREIDE ARTIKELEN welke hij had opgedaan op de Jaarbeurs. Hij zag n.l. op een groot bord' geschilderd staan„Groote wals. Aangekocht door de gemeente Bloemendal." Wist echter van niets. De heer De Roo v. Alderwerelt idem, vraagt of dat zoo mogelijk is. Wist ook van niets. De heer de Visser kon zich ook al niet inhouden. Onvoorzichtig van B. en W. Zoo'n machine kon wel eens een strop zijn voor onze gemeente. Hebben wij er werk voor? De heer Prinsenberg: Is nooit een strop. Je kan er zelfs gort mee mengen, 't Ding is eenmaal ge kocht. Toen werden wij nieuwsgierig en zijn op onderzoek uitgegaan. Nu kwam ons over deze zaak het volgende ter oore. De wals is alleen geschikt voor het dek van de wegen, dus voor de bovenste teerlaag. De fabrikant heeft dit ook dadelijk aan de onderhandelaars der ge meente medegedeeld. Voor zulk een machine heeft de gemeente evenwel slechts voor een paar weken per jaar werk. Maar het kostbare ding moest gekocht. Wij zijn wel gedwongen te vragen waarom of waardoor? Maar 't moest gekocht. Groote gemeenten, zelfs de allergrootste, doen dit werk daarom niet in eigen be heer en besteden het liever aan. Niet alzoo Bloemen- daal. Wat doet het Dag. Bestuur nu om deze o.i. kromme zaak recht te praten? De dienst van P. W. vraagt aan den fabrikant een verklaring, dat de machine ook ge schikt is voor het rollen van de grove puinlaag. De fabrikant wijst er op, dat dit niet zoo is; daarvoor is een andere wals noodig, die hij ook verkoopt, een prachtmachine, en die altijd naast de andere wordt ge bruikt. Wat nu? De wethouder heeft voor twee machines geen geld. En toch moet die ééne mooie wals gekocht worden. Ten slotte wordt men het aldus eens: P.W. vraagt, of de machine ook voor de onderlaag gebruikt kan wor den en de fabrikant antwoordt, dat dit wel kan.als men jaarlijks de onderdeelen vernieuwt. En zoo wordt de wals toch gekocht. Men ziet, bepaalt gunstig is dit onderzoek niet ge weest. De vraag, of deze machine kon worden ge kocht uit den begrootingspost is zelfs ook nog twijfel achtig indien men de omschrijving en de toelichting daarvan leest, doch de Wethouder zegt: ,,'t kan wel". En daarmee uit. En onze goeiige Raad laat zich met een kluitje in het riet sturen. Doch ik raak van mijn apperepo af. Die walsgeschiedenis kwam ter sprake bij de be noeming van den straks bedoelden technischen ambte naar. De heer Hogenbirk speelde nogal op z'n poot over die aanstelling. Wij dachten daarbij terug aan den tijd, toen de heeren Otto en Blankevoort nog in den Raad zitting hadden. Ook toen ging het om de aanstelling van dezen zelfden persoon, zij het dan toen nog slechts tijdelijk. B. en W. kwamen toen met de eenvoudige mede- deeling ter tafel, dat er een tijdelijk ambtenaar noodig was bij den wegenaanleg. In eens vast, durfde men toen blijkbaar den Raad nog niet afdwingen. Men had een geschikten man, n.l. de opzichter van de firma, die verschillende wegen in de gemeente aan legde; 't kon niet mooier. Of het fair was tegenover deze firma om haar opzichter van haar af te nemen en dezen te belasten met het toezicht van gemeente wege op haar eigen werk, werd niet gevraagd, mis schien wel niet gevoeld. De heer Otto waarschuwde met nadruk, 't Was maar voor tijdelijk, werd hem toegevoegd. Hij geloofde daar niets van. Moest de tijdelijke man dan later weer naar de firma waar hij vandaan kwam? Hij wordt per sé vast, riep hij. Maar 't gaf natuurlijk niets. De man moest er komen, en hij kwam er. Tijdelijk! Thans is hij nu ook voor vast genoemd, al sput terden dan ook enkele leden tegen. Zoo wordt onze dienst steeds grooter, wat de bur gerij ook doet of niet doet. 't Is hier net als overal: die stille kracht is zoo ge weldig, dat niemand haar tegenhoudt. Maar daarvoor bouwt de gemeente dan nu ook de wegen in eigen beheer. Voor 2.— de M'2., zegt de wethouder, terwijl 't bij aanbesteding 3.— a 4.de M2. kost. Wie gelooft het, behalve onze wethouder en zijn aanhang? Misschien als men den heelen dienst van P. W. niet meetelt. Ja, maar dat is een rekening van Bartjes. Onze goeiige Raad slikt alles. En zoo zakken wij steeds dieper. In een huishouden, waar veel geld is, kan het heel wat lijden. Maar of het daarom verantwoord is, is een vraag, welke ik zoo maar niet bevestigend durf beantwoorden. Van 't een kómt men in 't ander. Wij vernamen nog iets wat thans ook maar zwart op wit moet komen. In de laatste Raadsvergadering deelde de wethouder Laan triomfantelijk mede, dat het besluit betreffende' het contract met de Erven Van der Vliet inzake de exploitatie van de gronden langs den Zeeweg door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd. Het bericht liep dadelijk door de heele Pers en er waren er, die het groote hotel aan zee en een strand als Ostende al voor zich zagen. Ook wij namen de mededeeling voor eenvoudige waarheid op, en te goeder trouw hielpen wij in ons „blaadje" mede aan de verdere verspreiding van het bericht, zooals wij het hadden ontvangen. En wat blijkt, nu de stukken ter kennisse van het publiek komen? Dat het bericht in dezen vorm in den grond der zaak geen eenvoudige waarheid is, want dat de goedkeuring van Gedeputeerde Staten gegeven is onder voorbehoud op bijna alle punten, precies op de zelfde wijze als ook in den vorigen zomer al is ge beurd, een goedkeuring;dus, die veel meer gelijkt op een afkeuring. Alle kwesties van bebouwing, verdee ling, voorziening enz. moeten straks afzonderlijk op nieuw aan Gedeputeerde Staten worden voorgelegd en dit College behoudt zich zijn vrijheid wat nadere goed keuring op al deze punten betreft in elk opzicht voor. Zoodat wij een besluit hebben, en nog wel een „goedgekeurd" besluit, met het schoone resultaat, dat er nu verder voorloopig zonder nader besluiten met al wat daaraan vast is niets gebeurt. 't Is een gelukwensch waard. Al het werk is dan toch niet voor niets geweest! OPMERKER. Zooals in ons vorig nummer reeds werd mede gedeeld wordt bij de firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen een expositie gehouden van een keurcollec- tie Oostersche tapijten, welke collectie afkomstig is van de N. .V Perzisch Tapijthuis, voorheen E. Perez, te Amsterdam en behoort stellig tot een der mooiste verzamelingen van Holland. De „Nieuwe Haarl. Crt." schrijft er het volgende over: Van Oostersche tapijten gaat er om verschillende redenen een buitengewone bekoring uit. Niet alleen streelen ze het oog en verheffen het gevoel door een zeldzame uitgelezenheid van kleur en gevoeligheid van teekening, maar in de teere of vlammende, broeiende of zoete nuancen spreekt de Oosterling de tradities en zijn stam uit. In de sterk gewaagde tegenstellingen schuilt stoutmoedigheid en brute kracht, in het diepe blauw en broeiend rood zwoele sensualiteit, in de bloemerige motieven lezen we een teere ziel en ver hevenheid van gevoel van schoone en religieuse geesten. Eigenaardig is het dat de Oosterling eerder geneigd is rustig de traditie voort te zetten dan zelf nieuwe vormen te scheppen een natuurlijk gevolg van zijn fatalisme en contemplatieve levenshouding. Vandaar de verhevenheid die vele van deze kleeden kenmerkt. Ze zijn niet het inval van het oogenblik, maar de rijpe vrucht van een eeuwenlangen cultuur, die ver andering en beweging als verzwakking beschouwt. Bij de collectie zagen we o.a. een d;'ie eeuwen oud kleed, zóó zuiver van conceptie en heerlijk van kleur, als men slechts zelden ontmoet. Daarnaast liggen werken van Nomadenstammen, -uit den aard der zaak meer bewogen dan de andere weefsels. Verder is er Hebreeuwsch werk, kenmerkt door een zekere dorheid. Opvallend is ook een mooi Chineesch tapijt, dat geheel in blauw gecompeneerd, vol warmte en poëzie is. Deze tentoonstelling omvat van af de eenvoudigste soorten als Beluchistan, Chiraz, Kasak, Bochara, Tabriz, Afghan, Beloudj, Sparta, Smyrna, Chineesch, Kelim, Ouchac enz., tot zeer kostbare tapijten. Wat de collectie antiek betreft, deze moet volgens den heer Damme, den vertegenwoordiger van de fa. Perez, uniek zijn. Hiervan noemen we de zeer bijzon dere kleeden Ouchac, Kirman, Bechir, Jordes, Coula, Bochara, Saroek, Ghiordes gebedstapijten, Cabristan, Kula, zijden en wollen Ketchan, Ghorassan, Chiras, Teheran, enz. Deze tapijten ontleenen hun karakteristieke schoon heid aan de wijze waarop ze met de hand of met de naald geknoopt zijn. Kleurgevoel leidt den ver vaardiger, die geheel los is van ieder systeem. Dik wijls worden de zeldzame tinten met moeite verkregen door te werken met een ondergrond van een geheel afwijkende kleur. De Turksche en Perzische tapijten veroorzaken veel handarbeid, daar de noppen of lusjes, die doorgesneden den haarachtigen fluweelen oppervlakte vormen, elk afzonderlijk aan de ketting draden vastgeknoopt moeten worden. Een Oosterling demonstreert hoe deze tapijten ver vaardigd worden, hetgeen door menigen voorbijganger aandachtig wordt gadegeslagen in de etalage van de fa. Boskamp. Deze zeldzame expositie wordt op veler aanvraag verlengd tot 8 April. Dat belooft een druk verkeer te worden. De Rijksstraatweg Haarlem,-Alkmaar zal zoo lazen wij na Paschen voor alle rijverkeer, het z.g. doorgaande verkeer, worden gesloten verklaard vanaf de Kleverlaan naar Santpoort. Een en ander naar aan leiding van de asphalteeringswerken op dien weg. Het verkeer, althans het asverkeer, zal dan via de Klever laan over Bloemendaal geleid worden, omdat in Scho ten geen enkele straat of weg is, waarover het zware verkeer geleid kan worden. Uitgezonderd rijwielen, zullen dus alle auto's en motorrijwielen onze gemeente moeten passeeren. Een manoevre, die waarschijnlijk ESSEX KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 tot Juni duren zal. Wij behoeven daar geenszins trots op te wezen, want de wegen in deze gemeente zijn allerminst berekend op zulk zwaar verkeer als de hoofdweg naar Holland's noorden gewoon is. Wan neer de Kleverlaan wordt gevolgd tot de Iepenlaan, moet de dan zeker driemaal zwaardere verkeersstroom door het smalle stuk Kleverlaan vanaf de Delft tot over den spoorweg. Dat op zichzelf belooft al wat! Dan de Iepenlaan af, Is een racebaan tot de kromming bij het station en zal voorzichtig rijden met de zware auto's in de bocht naar den N. Stationsweg hoog nood zakelijk blijken. De N. Stationsweg is al heel smal en uiterst onpractisch voor een druk en zwaar verkeer. Dan nog de gevaarlijke bochten om op den smallen Kennemerweg te komen. Een anderen weg volgen? Over den Bloemendaalschenweg de eveneens smalle Hartelustlaan door of, wellicht erger nog, het Kerk plein over naar den Kennemerweg is zeker niet minder gevaarlijk. Op het gedeelte van dien weg onder Velsen treft men ook zeer gevaarlijke punten, zoo de hoogst- gevaarlijken hoek even voorbij de Jan Gijzenvaart. Het lijkt ons hoogst verstandig om intijds den toe stand in-wording onder oogen te zien. Onze Commis saris van Politie zal straks zeker maatregelen moeten nemen om verkeersgevaar af te wenden en op enkele drukke en gevaarlijke kruisingen of bochten zal de politie het verkeer wel moeten regelen. Wij vertrouwen dat er onmiddellijk aandacht geschonken wordt |aan den buitengewonen toestand, die daardoor langs onze oostgrens zal ontstaan. Brand. Donderdagmorgen circa kwart over acht, is den Vrijwilligen Brandweer de eer te beurt gevallen om een heuselijk brandje te mogen blusschen. Op den tuin der firma P. E. v. d. Werff, aan den Vijver weg was men bezig met het verbranden van vuil. Dat verbranden gaat altijd goed, behalve dan toch voor dezen keer, daar de vlammenzee zoo groot werd dat de omgeving gevaar liep. Dies moest de vrijwillige brandweer er aan te pas komen, wat was er gemakkelijker dan even de mach tige vuurbestrijders die Bloemendaal sindt kort rijk is geworden, om hulp te vragen. Nauwelijks was 't alarmsein gegeven, of in vliegen den haast kwamen motorwagen en manschappen ter hulp gesneld. Vijf slangen werden uitgerold en de machtige waterstralen doofden de vlammen, zoodat slechts een rookende massa overbleef, In ruim een half uur waren alle vlammen verdwe nen, rukte de motorwagen in en slechts één bewaker bleef achter om nog een toeziend oog op de plaats van het onheil te houden. Examens krankzinnigenverpleging. De examens krankzinnigenverpleging vanwege de Nederlandsche vereeniging voor Psychiatrie en Neu rologie zijn voor het Prov. Ziekenhuis vastgesteld op 31 Mei. Nieuwe R. K. Kerk. De vorige week Donderdagavond vond de eerste vergadering plaats om de plannen te bespreken tot het stichten van een nieuwe R. K. Kerk. Ongeveer 50 parochianen waren opgekomen om te vernemen de mededeelingen welke de Zeer Eerw. Heer Willenborg kon verstrekken. Uit drie mededeelingen bleek dat een der parochianen reeds een gift van 1000.— had ver strekt. Verschillende wijzen van Bijeenbrenging der benoo- digde gelden werden besproken. De conclusie was, dat met gemeenschappelijk over leg al het mogelijke gedaan zal worden om de stich ting te verwezenlijken, terwijl de ZeerEerw. Heer pastoor daaraan de verzekering toevoegde, dat de nieuwe R. K. Kerk er zal komen en dat haar bestaan door de parochie Bloemendaal zeer zeker zal gedragen kunnen worden. Ouderavond M. U. L. O. Dinsdagavond werd in de M. U. L. O.-school aan den Vijverweg een ouderavond gehouden, waar de heer J. C. Mol eenige zijner films kwam demon- streeren. Nadat de heer A. IJzerman den spreker had inge leid, begon deze voor een flink auditorium zijn voor dracht. Spr. vertoonde allereerst twee gedeelten uit de Leeuwenhoekfilm en gaf een duidelijke explicatie van de wondere wereld van het microscopisch kleine. Hierna volgde de kristalfilm, die laat zien hoe uit de verschillende zouten de wonderlijkste en kunstigste kristalvormen ontstaan. Een dankbaar applaus be toonde spr. voor deze films, die hun wedergade in de wereld niet kennen. Dr. V. Esveld, de voorzitter der oudercommissie, die een slotwoord sprak, legde hierop ook den nadriffi. Het was een genotvolle en leerzame avond. Volksbond tegen drankmisbruik. Zondagmiddag werden in Het gebouw van de Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging de voorwerpen ten toongesteld, welke dezen winter vervaardigd zijn op de cursussen, georganiseerd door de Afd. Bloemendaal van den Volksbond tegen Drankmisbruik. Er zijn twee cursussen geweest, een te Overveen met 40 leerlingen, onder leiding van Mej, Hulshof en een te Bloemendaal met 26 leerlingen, onder leiding van Mej. Ezechiël. De tentoonstelling was schitterend en getuigde van groote toewijding en fijnen smaak. De leidsters stellen zich tot doel, om voorwerpen te laten vervaardigen, die thuis gebruikt kunnen wor den. We zagen alleraardigste mandjes, hoeden, thee blaadjes, boekomslagen van pitriet en raffia, welke beidé grondstoffen dit jaar voor het eerst werden aangewend. Verder schorten, jurken, japonnen, alles op maat; kleedjes, kussens, theekussens, schoorsteenkleeden, enz., te veel om op te noemen, alles smaakvol geëx poseerd. Den heelen middag was er druk bezoek, zoodat deze tentoonstelling een waardig slot was van de huis-vlijt cursussen. WOL - FIL D'ECOSSE - ZIJDE VOOR HEEREN EN KINDEREN NIEUWSTE DESSINS Doortrekking Zeeweg. Door de leden van onzen gemeenteraad, de heeren Bornwater, Hogenbirk, Van Kessel, Kremer en de Roo v. Alderwerelt is een voorstel bij den Raad van Bloemendaal ingekomen, om aan te koopen het ter rein in het Kweekduin, gelegen tusschen den Bloemen- daalschen weg en Ter Hoffsteedeweg, naast het post kantoor. Dit voorstel beoogt den aankoop van grond langs den Militairenweg, waardoor na afbraak der aan grenzende perceelen de directe verbinding tusschen Julianalaan en Zeeweg tot stand gebracht zal zijn. Na Donderdagmiddag 2J^ uur in besloten zitting vergaderd te hebben is het voorstel teruggenomen. Verbreeding inrij Tetterodeweg. Vrijdag j.l. is de inrij van den Tetterodeweg belang rijk verbeterd. Een gedeelte van den tuin van het Postkantoor moest hiervoor worden prijs gegeven. Ook de trappen voor dit gebouw werden opgebroken, in trottoir veranderd en met tegels bestraat, zoodat de Bloemendaalscheweg naar de richting Zeeweg een verandering ondergaat, welke door het rijdend publiek ten zeerste zal worden toegejuicht. Arts A. F. Meijer, f Op 57-jarigen leeftijd is overleden de heer A. F. Meijer, zenuwarts alhier. J.l. Donderdag is het stof felijk overschot op de Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal ter aarde besteld. Hij mag brommen. Tegen P. J. H. alhier, werd 8 dagen gevangenis straf geëischt, wegens mishandeling van iemand in den Haarlemmermeer, in den vroegen ochtend van 23 Februari j.l. Volgens den eisch werd de verdachte veroordeeld. Personalia. Voor het examen apothekersassistent slaagde mej. T. de Boer, alhier. Eigenaardig ongeluk. Zondagmorgen kwamen een 20-tal wielrijders op de Westerlaan om zich te trainen. Voor hen reed een rijtuig op het midden van den weg, die aan beide kanten ruim vijf meter vrijlaat om te kunnen passeeren. Een wielrenner W. P. uit Amsterdam lag met zijn hoofd zoover over het stuur dat hij het rijtuig vermoedelijk niet opmerkte. Hij kwam in volle vaart tegen het rijtuig terecht en kreeg een bloedende hoofdwond, die door Dr. Lens werd verbonden. Per brancard werd P. naar het St. Eliza beths Gasthuis te Haarlem overgebracht. Later kon hij weer naar Amsterdam vertrekken. Donderdagmiddag kwam de Raad onzer gemeente in openbare zitting bijeen. Voorzitter, Jhr. A. Bas Backer, burgemeester. Aanwezig alle leden. Als le punt is aan de orde een terugkoming op een in de vorige zitting genomen besluit betreffende de Vereeniging voor Jeugdwerk. In de vorige zitting werd n.l. besloten aan 'Bedoelde Vereeniging een bedrag van 250.— in eens te schen ken en 750.te noteeren voor het plaatsen van een hek om bedoeld terrein. De Vereeniging had zich dat anders ingedacht daar zij het eenvoudiger wenschen om daardoor meer geld over te houden voor het in orde brenge van hun terrein. Thans werd voorgesteld aan bovengenoemde Ver eeniging een bedrag van 1000.— ineens te schenken, met de bepaling dat het terrein door henzelf wordt omrasterd en na beëindiging der huur het hek om niet aan de gemeente zal worden overgedragen. Het vorige besluit komt dan te vervallen. Aldus werd besloten. pOOCOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOy OpoooooooooooooooooooooooooocooooQOCX

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2