wj SPORTPRAATJE Maison Hetty PLAATSELIJK NIEUWS Een belangengemeenschap in overweging? J. G. Verbeek - Sporthandel Meubel- en Tapijthandel *tDe Concurrent" Van ft Hnff ft Tan<u>n Botermarkt 12 - Haarlem J. de Haan, Julianapark 60, 62 en 64 J. de Haan - Haarlem ulianapark 60,62,64. Tel. 12605 V <111 l HUIL CJ jullovll FiliaalBeverwijk Werkplaatsen: Lange Boogaardstraat 15 VOLGENS DE GRONDWET TOELAATBAAR. DE MINISTER OP BEZOEK. Het intermezzo-Kabinet Kerkplein 21 - Telefoon 22276 - Bloemendaal Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseercn bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. «I. G. W. van der Pol TRIEOT JDEECOEDEREM HAARLEM Tie weinig geld voor zijn huisorgel uitgeven kan, heeft alle reden zijn goede geld zoo omzichtig mogelijk te besteden. Hij kan niet beter doen dan overal rond te kijken en dan, als hij alle orgels te Haarlem gezien en bespeeld heeft, ten lange leste naar: gaan en daar zijn aanteekeningen vergelijken met de verschillende prijzen van DE HAAN'S groote sorteering mooie en xeer VOOr- deelig geprijsde orgels, in negen van de tien gevallen zal hij bij DE HAAN koopenen heeft dan zijn duiten het best besteed. Nog één dag scheidt ons van „de" dag voor voet ballend Nederland, en morgen trekken weer duizenden op naar ons Stadion te Amsterdam, om getuige te zijn van den grooten strijd: Nederland-België, een strijd, dit- meer dan ook welke internationale ontmoeting, dc harten van alle aanhangers der voetbalsport snel ler doet kloppen! Hoe dat komt, is moeilijk te verklaren. Wat toch is het essentieëele verschil tusschen een zege op, of een nederlaag tegen Duitschland, Denemarken, Zwitser land en België? Toen we nog in den gelukkigen tijd leefden, dat we overstaken naar Engeland, of de zonen Albions hier kwamen ten vreedzamen kamp op 't groene veld, kon men van groote belangstelling verzekerd zijn. En toen 't groote moment kwam, dat op Houtrust in Den Haag Huug de Groot 't bekende Sparta-kanon tweemaal de phenomenale Engelsche doelverdediger Brebner passeerde, waartegenover Brittanië door haar voetbal-genie Woodward slechts één doelpunt wist te stellen, laaide de geestdrift hoog op, en tóch zijn de gemoederen meer gespannen als de Vlaamsche en Waalsche sport-boy's tegen de Oranjemannen in 't veld komen. Dat merkwaardige verschijnsel is nog steeds niet opgelost. En Zondag schalt wéér de Bra- bangonne, en klinkt de gedragen melodie van ons mooie Wilhelmus weer binnen de muren van het Stadion, en voor de zooveelste maal juicht de dertig duizend-koppige menigte haar favorieten toe. Veel idod-gele vlaggetjes zullen de plaats aangeven, waar zich de Belgen bevinden, die de reis met hun nationale elftal meemaken. En de aanwezigheid van deze geest driftige groepen en groepjes geeft aan den landenwed- strijd tusschen de telgen der Nederlandsche en Vlaam sche leeuw een groote bekoring. In het Belgische elftal is Doctor Swartenbroeck weer opgenomen. Voornamelijk tot steun van het moreel der ploeg, dat ontegenzeggelijk veel geleden heeft. Na de nederlaag tegen Hongarije kwam het gelijk spel tegen Nederland, daarna werd van de Franschen verloren, zoodat het succes der Belgen, nog eenige jaren térüg de wereldkampioenen, wel zeer klein is. Men experementeerde in de laatste wedstrijden met jongere spelers en de sympathieke en alom bekende Dokter was een der eersten die als slachtoffer van deze overigens wel toe te juichen maatregel viel. Intus- schen bleken de jongere krachten niet geroutineerd genoeg, om een interland-ontmoeting tot een goed einde tc brengen, een verschijnsel, dat ook bij ons ge constateerd wordt. Daarom wordt tegen Nederland weer de hulp ingeroepen van den Brusselschen genees heer, die, sportman als hij is, de uitnoodiging on middellijk aanvaardde, zoodat wij zijn massieve figuur Zondag weer op den Stadion-grond aart zullen treffen Zijn keuze heeft vooral ook in Holland groote be vrediging geschonken, want zoomin wij ons het Neder landsche elftal voor kunnen stellen zonder Harry Denis, zoomin kunnen we dé equipe der „roode dui vels" vqlledig achten zonder Dr. „Swart". Voor 't eerst zien we in Amsterdam de Belgische links-buitenspeler Diddens in actie. Vroeger was deze palats steeds gereserveerd voor den kleinen Bastin, wiens duels met Denis tot de meest interessante mo menten van den wedstrijd behoorden. Doch de tijd van gaan voor Bastin was gekomen, en hij behoort zelfs niet meer tot de reserves der Belgen. Een wispel turigheid van den warmbloedigen Zuiderling is hier niet geheel vreemd aan, en bij ons zagen we dit meer malen gebeuren ten opzichte van Jan de Natris, die zijn werkelijk subliem spel ontsierde door telkens opkomende luimen, waarvan niet alleen hij, maar ook zijn medespelers maar al te dikwijls slachtoffer werden! Diddens is een zeer jonge speler (achttien jaar) en klein van stuk. Maar hij beheerscht zich niettegen staande zijn jeugd volkomen, en zijn spel, dat hij geheel onder de knie heeft, komt dit ten goede. Hij weet veel afwisseling in zijn aanvallen te brengen, zoodat onze verdediging, en voornamelijk Denis, alle zeilen bij dient te zétten, om den aalvluggen Vlaming den weg naar het doel te versperren. De gebroeders Braine, van Halme en Thijs en Dr. de Mol zijn weer van de partij, spelers, die de Zuidelijke ploeg tot een stevige ruggegraat dienen. Nederland is zwaar gehandicapt, door de afwezig heid van v. d. Meulen, van Heel en Buitenweg. Wij vreezen dan ook het ergste. Onze middenlinie, waar in tot veler verbazing de spil Hassink, die tegen Duitschland absoluut faalde, gehandhaafd bleef, wordt het zwakste deel van ons elftal genoemd. We hopen, dat de elftal-commissie, welke toch iets in den P. S. V.- nian schijnt te zien, gelijk zal krijgen. In 't Oosten werd groote teleurstelling gewekt door hei: niet vragen van den Enschedé-rechtsbuiten Na gels. Inderdaad schijnt deze speler, mag men de sport pers gelooven, over groote capaciteiten te beschik ken, en zeer terecht zegt men in 't Oosten, dat al heeft Nagels in den proefwedstrijd, de vorige week op het H. F. C.-terrein niet gepresteerd, wat men van hem verwacht had, hij in een milieu van zeer middel matige spelers zijn proef af moest leggen, en dit zeer natuurlijk in zijn nadeel was. Waarom, meenen de Oostelijken, werd zijn partner, de rechtsbinnen Fro lic h, niet naast hem geplaatst. Dan was de kans groot geweest, dat men zijn kunnen beter had beoordeeld. Laten wc hopen op een mooien, sportieven wed strijd, waarin de sterkste zegeviert, ook al is dat België! Sport is sport, en hoe de uitslag ook is. het is van geenerlei invloed op het wereldgebeuren, al zou. men dit dooi dwars gespreek en geschrijf lang zame! hand gaan denken. Nuchterheid is en blijft ge boden, willen we onze sport niet belachelijk gaan maken! H. Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN Behangerij - Stoffeerder ij - Beddenmakerij Meubelmakerij Reparatie-Inrichting Zietitzendingen op aanvrage zonder verplichting BLOEMENDAAL. Duinontginning. De bekende tuinarchitect Leonard A. Springer heeft zijn meening ook eens kenbaar gemaakt over hef vraagstuk der duinontginning. Hij is van oordeel, dat de hoofdopzichter der Ned. Heidemaatschappij wat al te optimistisch is. Of de ontginning der duinén een gelegenheid is de werkloosheid der stedelingen te bestrijden, komt hem zeer twijfelachtig voor. Duinontginning bestaat hoofd zakelijk uit grondwerk of liever handwerk en daar voor zijn maar weinig werklooze stedelingen voor geschikt. Gedurende den oorlog heb ik daar zoo zei de heer Springer helaas treurigeondervinding bij opgedaan en de kosten worden aanmerkelijk hoo- ger omdat die menschen geen voldoende goed werk voortbrengen. Het bebosschen der dulinen kan zeer goed ge schieden, maar ook hier heeft men geoefende handen noodig, als in elk ander vak. Afgaande op de hooge loonen die ervaren spitters vragen, omdat zij bij de bollenkweekers voldoende werk kunnen krijgen, is het getal werkloozen daar onder zeer gering. Met werklooze metselaars, stuca- doors of andere vaklieden ontgining te beginnen, acht ik niet raadzaam. Zij kosten meer dan zij produceeren en zijn het duurste werkvolk. De Ned. Heide-Maat- schappij heeft in de oorlogsjaren bij Hilversum heide ontgonnen met werkloozen uit Amsterdam 'en laat zij nu eens open kaart spelen en laten zien wat dat al niet gekost heeft en met welk resultaat. Een klein werkje te Zandvoort met 10 man is geen maatstaf voor ontginning op groote schaal. Maar bovendien, kan men over 't duin be schikken? 25-jarig Jubileum. Zooals we in pns vorig nqmer reeds meedeelden, was het Woensdag 28^April j.l. den datum dat de heer O. O. van Noggeren voor 25 jaar als schilder in dienst trad bij de fa. C. van Willigenburg Zn. Deze dag is voor den jubilaris niet ongemerkt voor bijgegaan, want hij mocht zeer veel belangstelling ondervinden van vrienden en kennissen, die hem op dien dag kwamen complimenteeren. 's Middags ontving de jubilaris bezoek van den heer en mevrouw van Wi|ligenburg, rc^t- een hartelijke toespraak en gelukwensch mocht de jubilaris van zijn patroon een enveloppe met inhoud ii£ontvangst nemen. Ook zijn colleges lieten zich niet onbetuigd, een prachtige barometeif yferd hein öveHiandigd als be wijs van sympathie en vriendschap. Het verdere gedeelte,^ van den dag werd genoeglijk in den huiselijken kring doorgebracht. Het is voor den jubilaris een onvergetelijken dag geworden. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Bovengenoemde vereeniging zal' op Dinsdag 11 Mei een onderlinge •wedstrijd, houden in de Bad- en Zweminrichting der N. V. Stoop's Bad. Kostelooze inenting. Op Woensdag 5 Mei des namidags om half drie bestaat er gelegenheidvoor kostelooze inenting of herinenting in de O. L. School aan den Genestetweg. Personelia. Op éen vergadering van leden der crediétver- eeniging onder beheer van de Twentsche Bank-ik als lid der commissie van advies herkozen, onzen plaats genoot de heer H. Smidt van Gelder. Jaarvergadering Woningbouw vereen. „Bloemendaal Noord". Bovengenoemde vereeniging houdt Donderdag 6 Mei a.s. haar Jaarvergadering, des avonds te 8 uur in het Gebouw E. N. O. T., Jan Gijzenvaart, Santpoort station. De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notülen. 3. Ingekomen stukken en mededeelingen. 4. Verslagen Secretaris en Penningmeester. 5. Verkiezing Bestuur (aan de beurt van aftreding zijn: Voorzitter, Secretaris en Penningmeester). <5. Vaststelling huur 'öVèr 1926. 7. Rondvraag. Verder wordt nog., meegedeeld dat de balans en de winst- en vërliesrëkenjnjg voor de leden ter inzage hgt? in het -kantoor cfê^wmwvereeniging. Be meening van gezaghebbende Hoogleeraren. WEERKLANK BIJ KAMERLEDEN? Het blijkt steeds meer, dat de gemeentebesturen van Bloemendaal en Heemstede het vorige jaar in het begin toch niet zóó dom handelden als op de Haarlemsche pro-annexatievergadqring verondersteld werd, door het zenden van het adres aan de Re geering, om het hangende annexatie-wetsontwerp niet te behandelen maar het vormen van een belangen gemeenschap te bevorderen. Wanneer die handeling een dwaasheid is aldus luidde de qualificatie dan bevinden de betrokken gemeentebesturen zich toch in een zeer achtbaar gezelschap. Niemand minder immers dan Prof. Struijcken, de bekende kenner van ons gemeenterecht, behandelt in zijn werk: „De gemeenten en haar gebied" dezelfde materie en blijkt niet veraf te staan van de meening in het bewuste adres neer gelegd. Deze professor heeft óók een voorliefde voor belangengemeenschap, een, desnoods, gedwongen samenwerking tusschen een groep van gemeenten, om daarmede annexatie, amputatie of opslokken van bloeiende zelfstandige gemeenten te voorkomen, onnoodig te maken. De hoogleeraar stelt de vraag of er reden is vpor de toenemend^ centralisatie|-|et samenvoegen dus yarf' eenige zelfstandige gemeenten tot één groot centrum met algeheele terzijdestelling, uitschakeling van historisch gegroeide of ontstane grenzen der ringgemeenten. In „Dé Nederlander" schrijft iemand, die de initialen R. v. R. onder dat artikel plaatstemen onderstelt, dat het artikel is van de hand van het Chr. Hist. 2e Kamerlid Rutgers van Rozenburg, die weet men op 1 Mei op houdt lid van ons Lagerhuis te zijn, om voor den Oud-minister Schokking een zetel in te ruimen dat Amsterdam in wijden kring om zich heen grijpt, ter wijl Haarlem hetzelfde doen wil. De schrijver voort gaande ziet er geen beletsel in voor Amsterdam om Haarlem e. a. straks wanneer die gemeenten aan elkaar grenzen onder haar vleugelen te nemen. Deze schrijver ziet, evenals prof Krabbe te Leiden, voldoende mogelijkheid opengesteld om gemeenten tot samenwerking te dwingen door dc bepaling van art. 149 der Grondwet, wanneer vrijwillige samenwerking niet wordt gewenscht door één der partijen. De Regeering kan hier daadwerkelijk handelen en het annexatie-spook ópheffen voor vaak bloeiende zelfstandige gemeenten, die het „voorrecht" hebben te grenzen aan- of onder den rook te liggen van een grootere centrumgemeente. Mede in verband met de gewestelijke uitbreidingsplannen èn de krachtens de Grondwet toegelaten voorgeschreven zelfs! - sa menwerking tusschen gemeenten, acht de schrijver die óók pröf. Struijcken's bekende afkeer van annexa- tie ten voorbeeld stelt het noodzakelijk, dat dit vraagstuk nader wordebestudeerd „waar het verzet tegen annexatie zoo krachtig en algemeen wordt" en waar „zoo algemeen gevoeld wordt de noodzakelijk heid, om met behoud van de zelfstandig blijvende ge meenten, te komen tot een éénheid van hoogere orde De slotsom van des schrijvers conclusie is, de wen- schelijkheid, dat de Régeering óf de zaak zelve spoe dig bestudeeren moet, óf een copjmissie daarvoor benoemen, maar in afwachting van de resultaten van dien arbeid; de aanhangige annexatieplannen - laten rusten. Het - schijnt,* Jlat Miöiste Kam althans voor wat betreft het Haarlemsche geval, voorkeur geeft aan „bestudëëritKj' van het -draagstuk tfcfer dé Regeering zelve", waarmede wij ons voorloopig het beste kun nen vereenigen. Prof. Krabe. die in 1925 een advies toevoegde aan het' adres der gemeentebesturen rond Breda aan den Minister van B. Z„ oni te willen bevorderen, dat aan art. 149 der Gronwet uitvoering zou worden gegeven, dus een wettelijke organisatie in het leven te roepen tusschen die gemeenten en Breda, ter voor-« komen van anders noqdig zijnde annexatie, is nóg meer positief iri zijn meening. De wet regelt voor ziening in zakenbelang^n;; inrichtingen of werken, bij welke twee bf meer gemeenten zijn betrokken", aldus de tekst .yap >art. J49 der Grondwet, en op grond van deze bepaling-meent prof. Krabbe, dat elke an nexatie achterwege moet blijven. De samenwerking, die thans met toestemming van Ged. Staten mogelijk is moet dan gebiedend worden voorgeschreven door de Rijksrégeering. Slechts gedurende de volgende week rullen wij Uw oude racket bij aankoop van een nieuw, tegen hooge waarde in. KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. I0492 Precies wat door Bloemendaal -en Heemstede in het tot „één stuk dwaasheid" gepromoveerde adres aan de Regeering bedoelt wordt. Nu moet óók erkend worden, dat de besturen van beide gemeenten in dat adres wellicht al te veel hun beenen strak houden. B.v. de clausule deze is destijds door iemand in dc N. Haarl. Courant gewraakt en o. i. niet ten on rechte dat „wanneer de raden van alle om een gemeente liggende gemeenten eenstemmig zijn om trent het gemeenschappelijk belang eener zaak, &e omsloten gemeente (het centrum dus) zich van rechts- .wege daarmede heeft te vereenigen", lijkt ons niet gelukig gekozen. Dat is te dwaas en kan naar onze meening niet zoo zijn bedoeld door de adressanten. Wanneer aan de Regeering gevraagd wordt haar invloed aan te wenden om dwingend voor te schrijven, dat er zal zijn een wettelijk georganiseerde belangengemeen schap b.v. bij Kon. Besluit vast te stellen dan zal ook, bij ernstig meeningsverschil over een bepaalde zaak, de Regeering hebben te beslissen. Maar, zoo Minister Kan tot het toepassen van art. 149 der Grondwet aan het Hoofd van Staat mocht ad- viseeren, dan kan men er wel zeker \?an zijn, dat de zeggenschap van Haarlem niet ondergeschikt zal wor den gemaakt aan die der ringgemeenten, en volkomen terecht! Een zeer belangrijke factor, die bij het gebiedend voorschrijven van een belangengemeenschap, waar aan wettelijke bevoegdheden zullen worden toege kend en samengesteld uit een aantal leden der be trokken gemeenteraden, op den voorgrond treedt, is die der financieele toestand dier betrokken gemeen ten indivudieel. Het is^ onbetwistbaar, dat de gemeen ten -Schoten en Spaarndam om van Haarlem zelf nog niet in de eerste plaats te spreken een heele dobber hebben, om het hoofd boven water te houden, terwijl er althans in Schoten zich allerlei vraag punten opdringen, welke juist door een belangen gemeenschap zouden kunnen worden opgelost. Maar wanneer de financieel minder goed gesitueerde ge meenten om die reden niet in alles kunnen meegaan met de anderen bij de belangengemeenschap betrok ken gemeentebesturen, wat dan? Hier zal voor- entegenstander bemerken, dat een ernstig beletsel optreedt, welker opruiming niet liggen kan binnen de sfeer van gemeente- of zelfs provin ciale besturen, maar tot de oplossing waarvan alleen de Rijksregeering, in vereeniging met den wetgever, geroepen is. Er zal —althans in de allernaaste toekomst meer gedaan moeten worden door de Regeering stel dat zij overhelt naar hetdoen toepassen van art. 149 Gi£>ndwet dan alléén het in het leven roepen van ^een Kon. Besluit daartqe. Het vraagstuk grijpt on middellijk in de belastingpöliti^k. Wij erkennen gaarne geen bewonderaars te zijn getveest van de tactiek,' waarmede de afgetreden Minister der schat kist het snijmes hanteerde, maar toch waren wij belangstellend naar de plannen van dien Excellentie nopens hét invoeren van reen geheel nieuw belasting systeem, zooals door hem was aangekondigd als te 'zijn in overweging genomen. Wij vermoeddén dat de heer Colijn daarmede beoogde, een andere, betere regeling nopens ;.de financieele verhoudingen tusschen helMRijk en de gemeenten. Dit vraagstuk is, naar o. m. onafscheidelijk ver bonden aan dat van het toepassen, dwingend voor schrijven van een belangengemeenschap, als vervan gend instituut voor grenswijzigingsgevallen. M,aar is het denkbeeldig dat èn Bloemendaal èn Heemstede bereid gevonden zullen worden om, bij het vormeri van de door hen gevraagde belangengemeenschap, een financieel offer te brengen aan die nieuwe organisatie, waardoor het mogelijk zal zijn, dat vooral Schoten in de gelegenheid gesteld worde, zich zelf te blij ven, door met behulp der andere op zelfstandig blijven zóó gestelde gemeenten, naar draagkracht tè kunnen medewerken aan de oplossing van velerlei vraag stukken, waarover de belangengemeenschap zal heb ben te beslissen. Zoon regeling ware te scheppen èn te aanvaarden in afwachting als voorlooper meer van een bij de Wet geregelde verhouding tusschen Rijk en gemeenten. Na al hetgeen wat er over de Haarlemsche grens wijziging is te doen geweest, is de kwestie nog steeds niet veel verder dan „in studie ter oplossing". Het schijnt zoo goed als zeker, dat Minister Kan het z.g. kleine plan, aangegeven in het hangende Wetsont werp, niet wenscht. Deze meening is zóó Ibgisch, dat het niemand kan verbazen den Minister aldus te hooren. Immers, het kleine plan is een welhaast wille keurig gedane greep, die bij aanvechting moeilijk ver dedigbaar zal blijken. De Minister is naar ver luidt op bezoek geweest in Heemstede en Bloemen daal, zij het dan niet officieel, zooals wij dat gewoon waren met andere bewindslieden. Maar het schijnt, dat Exc. Kan goed geobserveerd heeft, want thans wordt vernomen, dat deze Minister f^et hangige wets ontwerp niet in de 2e Kamer wenscht te brengen Dus heeft de Minister andere plannen. Zou een bespreking met den bewindsman door vertegenwoordigers van de Bloemendaalsche en Heem steedsche gemeentebesturen wellicht is Schoten daar óók wel voor te vinden, want de lust om ge annexeerd te worden is daar evenmin aanwezig als hier over de wenschelijkheid van een belangen gemeenschap niet noodzakelijk zijn? Bloemendaal pverwege dat eens; maar dan spoedig. Minister Kan schijnt niet van dralen te houden. En men vergete vooral niet, dat het „intermezzo" Kabinet De Geer en daarmede rdus Minister Kan even spoedig en plotseling zal kunnen verdwijnen als het kwam. Wat zal het eerste opgestoken stormpje, het debat over de Ministerwisseling aan „Oorlog" uitwerken? Men kan i^deren dag andere verrassingen verwachten, minister-crisissen etc. Een rede te meer voor Bloemendaal om net te doen als' Heemstede steeds deed en iedere annexatie mogelijkheid weg te denken, niet te erkennen. Zeker, er moet verandering komen in" den ge wrongen toestand van Haarlem en de ringgemeenten óók in Het werkelijk belang van Bloemendaal zelf, maar een andere billijke oplossing, dan het vormen van eeii belangengemeenschap is niet mogelijk. Voor Burger-Timmerwerk is Uw adres: Bloemendaalscheweg 23 - Telef. 22315 Daarvoor dus een krachtige actie ontwikkeld! Wij zullen aandacht schenken aan deze zoo belang rijke kwestie. Opening Bloemendaalsch IJzermagazijn. Woensdag 5 Mei a.s opent de heer A. Zetstra aan de Korte Kleverlaan 22-24 een winkel onder den naam ..Bloemendaal's IJzermagazijn". In deze zaak zullen in voorraad zijn alle soorten ijzerwaren, tuinbouwgereedschappen, bouwartikelen, enz. enz. Aan deze inrichting is een rijwiel-stalling ver bonden. In ons volgend nummer komen we nog op de opening van deze inrichting terug. Dei Bloempjesdag voor de T. B. C.-bestrijding. Bij de gehouden inzameling van gelden voor de Vereen, t. bestrijding der Tuberculose, de z.g.n. „Bloempjesdag" is in Bloemendaal opgehaald 605.-; in Overveen 392.-; in Aerdenhout 200.80. De totale opbrengst van deze collecte voor Haarlem en Omstreken was bijna 9000 gulden. Het ongeluk op den Brederodeweg. Vorige week diende voor de rechtbank de zaak van de aanrijding op den Brederodeweg nabij het Pro vinciaal Ziekenhuis op Zondagavond 7 Februari, door W. H. J. van H. met zijn auto, waarbij' de looper der Coöp. Dinervereeniging, de heer Dingerdes, werd aangereden en aan de gevolgen overleed. Het O.M. had wegens dood door schuld gevor derd drie maanden gevangenisstraf. De Rechtbank verklaarde in het vonnis, niet de overtuiging te hebben gekregen,dat het ten laste gelegde feit door verdachte is begaan, zoodat hij daarvan behoort te worden vrijgesproken. Verder verklaarde de Rechtbank, dat niet wettig en overtuigend was bewezen, dat verdachte roeke loos gereden heeft. Verdachte werd vrijgesproken. Jubileum. Heden Zaterdag is het 25 jaar geleden dat de heer P. M. Bersée afs tuinbaas bij mevrouw Molière— Gouda op Louise State in dienst trad. OVERVEEN. Schoolbioscoopvoorstelling Kennemer Lyceum. De vorige week Zaterdagmiddag vond in de Aula van het Kennemer Lyceum wederom een filmvoor stelling plaats. Vertoond werden de films „Per vlieg machine van Londen naar Amsterdam", „Een reis langs de Donau" en „Met de Flandria langs de kusten van Noorwegen". Aanwezig waren de leerlingen der hoogste klassen van openbare en bijzondere scholen van Bloemendaal en Haarlem. De meeste hoofden van openbare' scholen hadden op het laatste oogen- blik voor de uitnoodiging moeten bedanken, ten gevolge van een aanschrijving van B,. en W. van Haarlem. Een van de leden van het gemeentebestuur van Bloemendaal woonde de voorstelling bij; de buigemeester en wethouder Van Nederhasselt hadden op het laatste oogenblik verhindering gekregen. Van onderwijskundige zijde wordt waarde gehecht aan voortzetting van 'deze proefneming niet het' "vertoörfen van onder wijsfilms, in overleg met en na voorbe reiding en toelichting door hoofden van scholen en onderwijzers. Na afloop der voorstelling sprak de heer De Groot, hoofd der Chr. M. U. L. O. School te BloemendaaL eenige woorden van dank tot den Rector van het Kennemer Lyceum. Opr. Haarl. Crt. Goed afgeloopen. Maandagmiddag om 4 uur kwam de 4-jarige J. H. in de sloot terecht naast de Rampenlaan. De ge meentebode, de heer Apeldoorn, wist de kleine be houden op den wal te brengen, zoodat dit ongeval ge lukkig goed is afgeloopen. Opening Kapperszaak. De vorige week Zaterdag opende de heer N. M. MenS een modern ingerichte heeren-kapperszaak aan den Bloemendaalscheweg 297, nabij huize „Duinrust". Deze inrichtnig voldoet aan de hoogste eischen des tijds, er is zorg gedragen voor een goede electrische verlichting, alles is keurig ingericht. Een groote mar meren toilettafel met stofvrije vitrines, waar parfu- meriën en toiletartikelen geëxposeerd staan en^geslepen spiegelglas is een sieraad voor de scheersalon. Verder zijn er drie gemakkelijke scheerstoelen met wind- kussens aangebracht, die in alle houdingen kunnen gesteld worden. Kennemer Lyceum. Naar wordt gemeld is door de ouders yan een dei leerlingen van het Kennemer Lyceum alhier hun buiten in Gelderland ter grootte van 240 H.A. met clubhuis en 3 gemeubileerde villa's ter beschikking gesteld voor de leerlingen van bovengenoemde school. Daardoor zal het o. a. mogelijk zijn, dat het jaarlijksche zesdaagschc Pinksterkamp, dat fot dusver betrokken werd in het barakkenkamp der N. Z. S. R. te Lun- teren, nu in tweeën gesplitst wordt, voor de jongere klassen en voor de hoogere. Waar de school het vol gend cursusjaar meer dan 250 leerlingen zal tellen, is dusdanige verdeeling gewenscht. Op de zolders van het gebouw van het Kennemer Lyceum te Overveen zullen waarschijnlijk dezen zomer driehonderd Engelsche padvinders nachtverblijf vinden. Tentoonstelling „Het Kinderprentenboek". In de maand Mei zal een kleine, maar belangwek kende tentoonstelling gehouden worden betreffende De beste kwaliteiten De laagste

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2