1 Burgers E.N.R. enj jFongers Rijwielen! F* W. A* BROM Maison Hetty SPORTPRAATJE PLAATSELIJK NIEUWS Bij aankoop van Uw Orgel J. de Haan - Haarlem Heeren f 75.-, Dames f 83.- 2 ik zou geen imitatie hebben gekocht Agent: J. G, Verbeek Dames- en Heeren Mode-Artikelen Het Badseizoen. Voor Burger-Timmerwerk «I. G. W. van der Pol EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. HAARLEM. SANTPOORT. OVERVEEN. Paul Krugerstraat 19 Qrlmfon Boek en Kantoorboekhandel Groote keuze Religieuze Artikelen Ruime sorteering ansichtkaarten levert J. DE HAAN, Julianapark 60-62 en 64, Haarlem, Tel. 12605, li gaarne een duidelijke handleiding voor zelfoefening in het orgelspel, eenvoudige orgelmuziek en des verlangd adressen vangoede onderwijzers in de kunst van hetorgel- spel. DE HAAN is het adres voor goede orgels tegen billijken prijs. U heeft er keus uit een twintigtal en de betalings termijnen zijn zeer gemakkelijk. J ulianapark 60,62,64. Tcl. 12605 Door de heeren Schulz en v. Kessel wordt een warm pleidooi gehouden om de aftrek per kind op 100.— per kind te stellen, zooals door den heer Schulz werd voorgesteld. De Voorzitter ontraadt aanneming van het voorstel-Schulz daar, zooals reeds door B. en W. is medegedeeld, de groote gezinnen van arbeiders hier al buitengewoon coulant behandeld worden. Door de heeren de Waal Malefijt en Born- water wordt een tusschenvoorstel ingediend, wat tot gevolg heeft, dat van de tafel van B. en W. wordt overgenomen het voorstel om de aftrek van de eerste 4 kinderen op f 50.te houden en voor het vijfde kind en meer 100.af te trekken. Dit wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 18. Wijziging van de met de Erven van der Vliet te sluiten overeenkomst in zake de exploitatie der Zeewegterreinen. Goedgekeurd. Punt 19. Ontheffing bepalingen der Bouwverorde ning. 1. Verzoek van A. Overakker voor verbouw van hotel „Rusthoek". Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, dit verzoek in te willigen. Goedgekeurd. 2. Verzoek van P. Otto voor bouw eener garage aan den Hoogen Duin en Daalschen weg. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, gunstig op dit verzoek te beschikken. Goedgekeurd. 3. Verzoek van E. Sterneberg voor verbouw van perceel Vijverweg no. 12. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, de gevraagde ontheffing te verleenen. Goedgekeurd. 4. Verzoek van F. A. Wichelmann voor bouw van een garage, schuur en kippenhok aan den Tramweg te Aerdenhout. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieken Werken stellen B. en W. voor, het verzoek toe te staan. Goedgekeurd. 5. Verzoek van J. André de la Porte voor bouw van een garage aan den Jozef Israëlsweg. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, de gevraagde ontheffing te weigeren, daar de te geven afwijking te groot is. Aldus besloten. 6. Verzoek van J. Martijnse voor bouw van een paardenstal aan de Rampenlaan. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, dit verzoek niet toe te staan, daar er te weinig ruimte voor een dergelijk gebouw is. Aldus besloten. Punt 20. Ingekomen stukken. 1. Bericht van aan den Burgemeester op diens ver zoek verleend verlof gedurende de maand Mei. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Procesverbaal van kasopname van de boeken van den Gemeente-Ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Verzoek van het Uitvoerend Comité der Com missie tot stichting van een gedenkteeken te Bloemendaal voor wijlen Abraham Koolhoven, om dit gedenkteeken te plaatsen op het Kopje en de daar staande oriënteertafel te verplaatsen naar het Julianaduin. B. en W. geven in overweging dit verzoek in te willigen, mits alle daaraan verbonden kosten en werk zaamheden geheel voor rekening van het Comité komen. De heer Bornwater stelt voor om in de kosten van verplaatsing bij te dragen tot een maximum van 300.—. Door de heeren v- Kessel en Prinsenberg wordt dit voorstel ondersteund. De Voorzitter zou liever willen wachten, tot de commissie met een verzoek dienaangaande komt. Misschien zouden ze niet eens een fooi van de ge meente willen ontvangen. Nadat de voorstellers verklaard hebben, dat deze „fooi" met liefde aanvaard zal worden, wordt met algemeene stemmen besloten een subsidie van 300.— toe te staan. 4. Verslag over 1925 van de Plaatselijke Commis sie van Toezicht op het Lager Onderwijs. De heer Schulz spreekt er zijn leedwezen over uit, Had ik het maar geweten, dat reeds verkrijgbaar zijn vanaf 2 Gr. Houtstr. 128, Tel. 11780 Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN TELEFOON 22276 J KERKPLEIN 21, Bloemendaal dat de Wethouder van Onderwijs niet aanwezig is, daar hij wel het een en ander wenscht te zeggen be treffende dit verslag. Allereerst leest spr. dan in het verslag, dat de Com missie na herhaald verzoek geen antwoord heeft ont vangen op een door hen gestelde vraag betreffende de schoolbioscoop. Een dergelijke houding kan spreker niet goed keuren. Dan de groote vraag betreffende den toestand van de O. L. School te Overveen. Spr. leest het volgende voor uit het verslag der Commissie: „In verslag en adres hebben wij reeds herhaaldelijk getracht den toestand, waaronder in Overveen Open baar Onderwijs moet worden gegeven, te beschrijven. Wij zullen ons ditmaal beperken tot: de toestand is totaal onvoldoende. Wie daar een afdoende verbetering tegen houdt, laadt een groote verantwoordelijkheid op zich. Vol- doede gelegenheid voor goed openbaar onderwijs be hoort er ook in Overveen te zijn. Van goed openbaar onderwijs kan in de omstandigheden als waaronder daar moet worden gewerkt, geen sprake zijn. Een ouder, welke nog een anderen weg voor zijn kinderen weet, zal zich wel tweemaal bedenken eer hij hen onder zulke ongunstige omstandigheden onderwijs doet geven. Spr. behoeft hier weinig aan toe te voegen. Dit ver slag is opgemaakt door ernstige menschen en menschen van de praktijk. Indien deze dus in vette letters laten afdrukken dat de toestand totaal onvoldoende is, dan is daarmee uitgesproken, dat in dezen toestand ten spoedigste verandering dient te kpmen. De Voorzitter antwoordt, dat men zoo'n ver slag niet al te serieux moet nemen. Die menschen zien alles vreeselijk donker in en daarom moet men de noodige reserve in acht nemen. Spr. heeft eens nage gaan, hoeveel treinen er dagelijks langs de school gaan en dit aantal is 30 in totaal. Gedurende de schooluren gaan er dus maar enkele treinen langs. En wat de Zeewegdrukte betreft: gedurende de vacantie is er veel drukte, doch dan is de school gesloten. Heusch, mijne heeren, men overdrijft. Inmiddels kan ik U wel mededeelen, dat het Dage lijksch Bestuur niet stil zit. We hebben onderhandeld met iemand, die echter 10.— per Meter vroeg, dat was dus malligheid. Nu hebben we opmetingen laten doen op het terrein bestemd v%or Raadhuisbouw. Dat Raadhuis komt misschien toch nooit en als we nu t servituut er af kunnen krijgen, dan zou dat terrein prachtig zijn. Het is natuurlijk heel makkelijk gezegd: bouw even een nieuwe school, doch daarmee zijn we er nog niet. De Voorzitter belooft echter, dat B. en W. niet stil zullen zitten, doch zullen trachten in deze richting wat te bereiken. Het verslag wordt daarop voor kennisgeving aan genomen. De heer Van Kessel herinnert aan een bespre king gehouden in de Raadsvergadering van Maart be treffende het verstrekken van gemeentelijk duinwater aan de bewoners van de Houtvaart. Er moet een inge komen stuk zijn van 6 van die bewoners en spr. vindt dat niet. De Voorzitter antwoordt, dat in een volgende zitting dit stuk zal worden ter tafel gebracht. Het is thans in onderzoek bij de Waterleidingcommissie. Punt 21. Reclames tegen aanslag in het vergun ningsrecht. Na een opmerking van den heer Van Kessel wordt dit punt overeenkomstig het voorstel van B. en W. aangenomen. Punt 22. Voorloopige vaststelling uitbreidingsplan voor Rustenburgh. De heer Van Kessel wijst op den toestand van Stoel's Hofje. Spr. bepleit de wenschelijkheid om, nu wij toch een nieuw plan moeten vaststellen we en pas sant niet kunnen zorgen dat die menschen op genoemd hofje een uitweg krijgen. Doen we het nu niet, dan blijft het daar eeuwig een hofje. De Voorzitter belooft nog een nader onder zoek toe, waarop deze plannen voorloopig worden vastgesteld. RONDVRAAG. De heer Luden vraagt hoe het zit met die twee huisjes aan den Bloemendaalschen Weg, aangekocht voor doortrekking van den Juliana- weg naar den Zeeweg. Straks hebben we gepraat over de school aan den Tetterodeweg, welnu, als deze huis jes weg zijn dan kunnen we daar het opgaand verkeer naar zee heen leiden en wordt het vanzelf al veel rus tiger langs die school. De Voorzitter deelt mede, dat aan die zaak gewerkt wordt. Verschillende heeren vallen daarop den Voorzitter aan, meenende dat deze zaak niet vlug genoeg wordt ter hand genomen, De Voor z-ft ter antwoordt: niet het Dagelijksch Bestuur doch de Raad heeft de zaak in de war ge schopt. We hadden een prachtig plan opgemaakt waarbij aan den ongewenschten toestand een einde was gekomen, ook de drukte langs de school was dan tot de helft terug gebracht. Nu de Raad niet haar goedkeuring heeft willen geven aan dit plan, moet het Dagelijksch Bestuur opnieuw beginnen. Nu weten we allemaal wel, dat die huisjes spoedig genoeg afgebroken zijn, doch daarmee zijn we er nog niet. Zoolang we den grond daarachter niet in ons bezit hebben, geeft dat toch niets. De heer Prinsenberg dringt aan op projectee ring van den weg. Is dat plan in den Raad vastgesteld, dan kan men spoedig genoeg langs den gerechtelijken weg de gronden achter de huisjes in handen hebben. Verschillende leden voeren nog aan, dat de toestand onmiddellijk herziening vereischt en dat door afbre king van de aangekochte perceelen althans een begin wordt gemaakt. De Voorzitter blijft echter volhouden, dat hij er niet voor is om malle dingen uit te halen en dat er aan de zaak gewerkt wordt. Nadat nog enkele vragen van ondergeschikt belang beantwoord zijn geworden, sluit de Voorzitter de ver gadering. Langzaam, maar zeker moet „King Soccer" zijn matten oprollen voor de kleinere goden der zomer sporten, waaronder cricket wel de voornaamste is. Hoewel we niet gelooven, dat het cricket-spel ooit in Nederland de plaats zal veroveren, zooals ze die in Engeland heeft, is het een verblijdend verschijn sel, dat vooral in de laatste jaren de belangstelling overal in ons land belangrijk toegenomen is, niet alleen bij het publiek, maar ook bij de beoefenaars. De Ne- derlandsche cricketbond, en de talrijke plaatselijke bonden kunnen op groote uitbreiding bogen, en hoe langer hoe meer wint de overtuiging veld, dat er toch nog wel een andere sport is dan enkel en alleen de voetbalsport. Cricket is een zuiver Engelsch spel, en al eeuwen oud. Onder alle lagen der bevolking in Britannië telt het talrijke aanhangers en er is b.v. geen school van beteekenis, of zij heeft haar cricket-elftal. De Uni- versiteits-ploegen van Oxford en Cambridge zijn steeds van uitstekend gehalte geweest, en konden, en kunnen het altijd tegen welk county-elftal dan ook, met gerustheid opnemen. Wat meer zegt, bij meer dere inrichtingen van onderwijs staat „cricket" op de lijst der verplichte leervakken! Lange jaren waren de Engelschen de beste cricketters der wereld, maar zooals in bijna elke tak van sport, is ook hier hun roem gaan tanen, en in de jaarlijksche wedstrijden tusschen Australië en Engeland om de z.g.n. „ashe" moesten de zonen van het moederland den laatsten tijd geregeld in meerdere erkennen. De schitterend in gerichte cricket-grounds b.v. de „Oval" hebben een terrein-accomodatie, die een toeschouwers-aantal van 30.000 zonder eenig bezwaar toelaat, en als in de ko mende weken de Australiërs, die thans weer in Enge land gearriveerd zijn, daar op de mat komen, kan men er verzekerd van zijn, dat de wedstrijd voor een uitverkocht huis gespeeld wordt. Engeland gaat prat op zeer populaire cricket-figu ren. In de eerste plaats noemen we de (overledene) Dr. Grace, de man, die langen tijd vele records van bowlen en batten op zijn naam had. Op ruim 60- jarigen leeftijd speelde deze sportieve Dokter zoo goed als eiken week een wedstrijd, en sloeg dan nog vele centuries. Ook als bowles was hij toen nog ge vreesd. Nadat hij het wedstrijd-spelen er aan gegeven had, bleef hij zijn lievelingssport nog vele jaren ge trouw, en hij was de zeventig reeds lang gepasseerd, toen hij nog succesvol bat en bal hanteerde. Zijn batting-record is verleden jaar overtroffen door Hobbs, een bijna veertig-jarige speler. Het is voor de Engelschen een feest, Hobbs in een wedstrijd uit te zien komen, en de manier waarop hij binnen korten tijd een centurie bijeen ranselt, brengt het fleg matieke publiek in extase. Ook Holland heeft zijn cricket-figuren. Noemen wij slechts Adi van Gogh, Dé Kessler, Jhr. Feith, „Old" Posthuma", van Booven, Rincker, Eigeman en Fok ker. Alle namen, die in de cricket-wereld klinken als een klok, en die door hun aantrekkelijke wijze van spelen geweldig veel gedaan,hebben voor hun sport. Ook Bloemendaal heeft zijn cricket-club. Er komt zelfs een elftal in den Haarlemschen Cricketbond uit, en dit is verleden reeds in 't veld geweest tegen R. C. H. 2. Het resultaat is niet onverdienstelijk: met slechts 10 runs verschil bleef het in de minderheid, nadat het er langen tijd had uitgezien, of de wedstrijd gewonnen zou worden. Over het debuut van Bloemendaal lezen we in Haarlems Dagblad: Wij hebben verleden week met zeer veel genoegen kennis gemaakt met het spel van de pas bij de H. C. B. aangesloten Cricketvereeniging Bloemendaal en we moeten er direct aan toevoegen, dat die kennismaking zeer is medegevallen. In de eerste plaats kunnen wij met voldoening spreken over het enthousiast veldwerk van de Bloemendaalsche spelers. Werkelijk was dat heel voldoende te noemen en hoewel er zich weinig serieuse vangkansen voordeden, kon men aan de kwaliteit van het grondfielden consta- teeren, dat de H. C. B. met de opneming van Bloe mendaal een goede greep gedaan heeft. De aanval was zwak, slechts één bowler, n.l. de lefthander J. Beijk, bleek bij machte om het niet al te sterke battingteam van R. C. H. 2 de noodige moei lijkheden te berokkenen, dê anderen wilden wel, maar misten de voor een aanvaller noodige capaciteiten. Het batten viel ons zelfs mede. Op dat gebied zijn wij in den Haarlemschen Cricketbond niet erg ver wend, zoodat wij al heel tevreden waren met wat bijv. Van Dam presteerde. Beijk bleek ons als batsman the right man on the right place te zijn, doch scoorde, vermoedelijk tengevolge van ongeoefendheid nog maar weinig runs. De staart bleek veel te lang; dat werd het resultaat van dezen eersten competitiewedstrijd zelfs noodlottig. Ten slotte is een nederlaag van slechts 10 runs tegen de veel geroutineerder R. C, H.-ers geen schande. De debutanten kunnen dus met voldoening op hun eerste treffen terug zien. Met zulk een beoordeeling kan „Bloemendaal" met vertrouwen zijn cricket-loopbaan tegemoet gaan! Good luck! H. Natuur- en weersgesteldheid laten zich nimmer de wet voorschrijven door de menschelijke wil. De officieele zomertijd, wettelijk geregeld, inter nationaal zelfs, is voor de Noordelijke Nederlanden ingegaan op 15 Mei en zal tot ver in den herfst voortduren. Maar natuur- en weersgesteldheden negeeren straal den „officieelen zomer". Moge men het de paar laatste dagen al wagen om zonder winterjas buiten te ko men, des avonds en tot in het begin van deze week zette men nog de kraag op en kroop er diep in weg. Officieel werd ook het badseizoen geopend. De natuur verzette er zich tegen en zorgde er voor, dat niemand naar een „bad" verlangde. Wel is waar zijn Paasch en Pinkster de lente- en zomerboden dit jaar ietwat vroeger dan gewoonlijk, maar toch is moeder natuur dit voorjaar al bijzonder hard vochtig en wreed, 't Scheen, dat winter in aantocht was instede van het warme jaargetij. Wij namen dezer dagen een kijkje aan het Bloe- is Uw adres: Bloemendaalscheweg 23 - Telel. 22315 mendaalsche strand, 't Geleek een stilleven; echter zoo somber en dor, dat de stilte meer opviel dan het leven. Langs den zeeweg, de hartader weldra van het drukke strandgewoel, lag al even stil en verlaten. Een enkele auto en wielrijder gingen eens polshoogte nemen; oriënteerden zich, maar keerden óf spoedig terug óf gingen via Zandvoort in oostelijke richting, ontvliedend den kouden, harden zeewind. Het alleenstaande badhuisje aan den voet van den Duinrand vóór den Zeeweg geleek een schuilplaats voor onderdakzoekenden in de praeriën. De felle noord-westen wind scheen te spotten met de samen geschoolde badstoelen, die eikaars beschutting zochten. Zij huiverden en vroegen verwijtend, waarom men hen niet nog wat heeft laten staan in hun winter verblijfplaats. Maar de officieele zomer is ingeluid; seizoen-zakenmenschen en seizoen-ingrediënten moeten op het appèl zijn. Op het strand zelf: de schelpen- visscher in zijn eenzaamheid. Wie gevoelt behoefte om te gaan kleumen aan den oever van de groote plas? De steenenglooiing, de af- en oprit, vanaf den Zeeweg naar de voet van het Duin, de toegang naar het strand, heeft men deze week ontdaan van de opgestoven zandlaag. Een armelijke aanblik! Zou ons gemeentebestuur het volgend jaar daar nu niet een mooie steenen trap laten maken. Is het wel verstandig om zich zoo weinig van het strandleven aan te trek ken, wijl „Bloemendaal badplaats" toch zeer waar schijnlijk geacht wordt in de toekomst. Hoeveel ge riefelijker zou een trap zijn dan de afrit van thans, 't Is toch immers te verwachten, dat ons strand dit jaar veel grooter bezoek zal trekken van kampeerders dan tot nu toe, nu Zandvoort alles er op schijnt te zetten om de kampeerders van haar strand te verjagen. Het politieposthuis aan het eind van den weg is nog onbewoond; Hermandad trekt zich terecht van den officieelen zomertijd voor het strandtoezicht, niets aan, wacht op de warme dagen, om dan haar intrek te nemen in het zomerverblijf. Het bordje boven op het dak vraagt echter om nieuwe beschildering. De aanduidingen daarop, dat de dienst Eerste Hulp bij Ongelukken daar binnen zetelt en aldaar een reddingsboei verblijft, zijn zóó vaag, dat van een aanduiding moeilijk meer gesproken kan worden. Het gemeentebestuur behoort hier den schil der even aan het werk te zetten; 't is wel van belang, dat die aanduidingen goed duidelijk zijn gesteld. Pinkster heeft zich nu aangediend. Zal dit periodieke feest het begin zijn van de jaarlijks toenemende drukte langs den Zeeweg en het Bloemendaalsche strand? De houder van de ververschingstent aan het einde van den Zeeweg heeft zijn ruime terras in gereed heid gebracht voor een druk bezoek. Zal het weer hem gunstiger zijn dan tot nu toe? De autobussen van den heer Backhuizen reden op de vastgestelde uren heen en weer, doelloos en leeg. Alles is in gereedheid gebracht; de autostalling, groote fietsenbewaarplaats incluis. Ons gemeentebestuur heeft echter wat primitief voorbereidingen getroffen, waar onder de slechte toegang naar en van het strand de hoofdzaak is. Of zou onze vroedschap niet gesteld zijn op een „Bloemendaal badplaats". Er zal daarvoor nog heel wat moeten gebeuren, wel is waar, maar toch is de waarschijnlijkheid groot. Er is een paar jaren geleden geprofeteerd, dat Bloemendaal binnen afzien- baren tijd een mondaine badplaast zou zijn en al lijkt het er nu nog niet veel op, toch zijn er perspectieven voor. Wie weet welke toekomst den breeden duinrug tusschen den Zeeweg en IJmuiden wacht BLOEMENDAAL. Kweekerij „Aelbertsberg". We hadden deze week het genoegen een kijkje te mogen nemen in de kweekerij „Aelbertsberg" van den heer A. van der Werff Gzn., die het bekende bloemen magazijn heeft aan de Korte Kleverlaan. We hadden nimmer gedacht dat we daar aan den Kennemerweg zulk een prachtige groote lusthof zouden aantreffen, over een oppervlakte van meer dan ander half hectare staan in bonte mengeling van kleuren de ontelbare soorten vaste planten, rotsplanten en hees ters, (de ondernemer vertelde ons, dat er meer dan 100.000 planten staan), waaraan elke soort een aparte aantrekkelijkheid bezit. De kweekerij is hier schitterend gelegen, het is thans wel de moeite waard om er een kijkje te nemen, vooral nu alles gaat uitbotten en groeien en straks alles in frissche kleuren het oog meer en meer gaat bekoren. De bloemenliefhebber(ster) kan hier genieten en vindt er als vanzelf iets wat voor den tuin, hetzij deze klein of groot is, een sieraad is. Voor een luttel bedrag kan men z'n tuin met eenige mooie planten verrijken, doch ook duurdere soorten treft men in groote verscheidenheid aan. De heer Van der Werff gaf deze week een prijs courant uit ter publicatie van een voorjaarsaanbieding, waarin zeer veel bloemsoorten tegen billijke prijs wor den aangeboden. Men kan zulk een exemplaar gratis aan het bloemenmagazijn bekomen. Christelijk Fanfarecorps „Sursum". In ons vorig nummer heeft onze verslaggever een kleine fout gemaakt die niet ten gunste van „Sursum" kwam, ten eerste in „Sursum" geen harmonie-, maar een fanfarecorps, ze behaalde den eersten prijs met 122 punten niet in de 4e afdeeling harmonie, maar in de 3e afdeeling fanfare. Als verplicht nummer werd niet uitgevoerd „Simple Comme Bonjour", van J. van Tright maar „Fructidor" van Andrieu. Het succes is dus vrij wat gunstiger als in ons vorig nummer werd vermeld. Tevens kunnen we nog meedeelen, dat Woensdag 16 Juni a.s. „Sursum" wederom ten strijde zal trek ken, doch nu naar Schiedam, waar het concours zal gehouden worden van den Holl. Christ. Bond van Har monie en Fanfarecorpsen. „Sursum" zal uitkomen in de 2e afdeeling fanfare. „Rusthoek" verbouwd. Het bekende café-restaurant hoek Korte Kleverlaan Bloemendaalscheweg is thans geheel opnieuw gerestau reerd en in gebruik genomen. Door de verbouwing heeft het geheel een aanzien lijke verandering ondergaan en is alles terdege opge knapt; door de rappe handen van timmerman, metse laar, stucadoor, behanger en schilder staat „Rusthoek" Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 daar weer zoo goed als nieuw. De ramen zijn aan den bovenkant voorzien van glas in lood, waardoor een frisch en vroolijk karakter aan het interieur wordt verleend. Verder is in het café een moderne schouw aangebracht, die de gezel ligheid verhoogt en ten slotte mag de fraaie, nieuwe betimmering als een bijzondere verbetering worden aangemerkt. Het schilderwerk inzonderheid is in smaakvolle kleuren verzorgd, de heer W. Karei Kemper, die het schilderwerk heeft uitgevoerd, heeft hier alle eer van zijn werk. De avondverlichting is schitterend. Eenige electrische prachtlampen versieren het inwendige en passen har monieus bij de hoogst aangenaam aandoende omge ving. De tuin wordt opnieuw aangelegd en zal binnen kort een gezellig zitje bieden. Het café-restaurant „Rusthoek" staat vanaf heden onder dezelfde directie als het hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen. We meenen te mogen veronderstellen, gezien de flinke manier, waarop alles wordt aangapakt, dat „Rusthoek" een goede toekomst tegemoet gaat. Het café is telefonisch aangesloten onder no. 22708. Hotel Pension lepenhove. De heer F. Erlings, eigenaar van bovengenoemd hotel, heeft deze week een gedeelte van het Hotel laten verbouwen en ingericht als tea-room, waardoor thans gelegenheid bestaat om te midden van veel natuur schoon op het terras te kunnen genieten, onder het gebruik van een heerlijk kopje thee, van het prachtige uitzicht dat door deze verandering is verschaft. Het mag wel een der mooiste plekjes van Bloemendaal ge noemd worden. We komen er in ons volgend num mer nog even op terug. Nieuwe zaak D. S. Leeflang. De bekende lampekappen-specialiteit D. S. Leeflang heeft deze week aan de Lange Veerstraat een derde winkel geopend; een zeer ruim perceel, waar de diverse soorten lampekappen en zijden stoffen smaakvol in winkelinterieur en étalage zijn gerangschikt. Deze fir ma, die in Haarlem en omgeving een zeer goede repu tatie geniet, wenschen we met deze zaakuitbreiding veel succes. Zie advertentie. Opening kapperszaak. De heer F. v. d. Enden, algemeen bekend heeren kapper, die sinds jaren een kapperszaak had aan de Bloemendaalscheweg, Jan Gijzenvaart, heeft deze week zijn zaak verplaatst naar den hoek Duinlustpark, Sant poort (Station), waar de zaak naar de modernste eischen des tijds is ingericht en uitgebreid. De uitbreiding betreft inzonderheid een dameskap salon welke thans aan deze inrichting is verbonden. Het geheel ziet er keurig uit en mag voor den onder nemer een h,'.langrijke verbetering genoemd worden. Tijdens de opening zijn alle salons en ook de siga renwinkel getooid met tal van bloemstukken die aan alles een feestelijk karakter geven. De heer van den Enden met deze verplaatsing onze beste wenschen. Inmetselen gedenksteen Ned. Herv, Kerk. Om aan deze plechtigheid een feestelijk karakter te geven, aldus de „O. Haarl. Crt.", had men fraaie vlaggen- en plantenversieringen aangebracht, die, dank zij den stralenden zonneschijn, bijzonder goed tot hun recht -kwamen. Om aan het publiek plaats te geven, was een planken noodvloer over de balklaag gelegd. Toen om ruim 3 uur de meeste genoodigden aan wezig waren, richtte de heer A. Hogenbirk, aan wien als lid der bouwcommissie de taak was opgedragen, een inleidend woord te spreken, een welkom, tot de aanwezigen. „Voor de Overveners", zei spr., „is 't een groot voorrecht van deze plechtigheid getuige te mogen zijn. 't Is heden een blijde dag, want hiervóór is al veel doorgemaakt. Toen van Overveen uit, de drang ontstond om hier een eigen kerkgebouw te stichten, hadden we niet gehoopt, dat reeds zoo spoedig aan dit verlangen tegemoet zou kunnen worden gekomen. Maar andere blijde dagen volgden, toen de giften voor deze kerk binnenkwamen en toen de heer Luden dezen grond schonk, om daarop de kerk te bouwen. Aan alle schenkers zeg ik daarvoor hartelijk dank. Maar ook zijn we dank schuldig aan God voor zijn zege ningen. Laten we nu het groote werk voortzetten met liefde en onder gebed, opdat dit gebouw zal meewerken aan 't Godswerk in Bloemendaal en Overveen," Vervolgens las de heer Hogenbirk de door den heer E. Voet vervaardigde oorkonde voor, waarna de leden van den Kerkeraad, de leden van advies en de Kerkvoogden werden uitgenoodigd, hieronder hun handteekening te plaatsen. Nu konden de kleine metselaars hun werk beginnen. In een mooi, bruin gelakten kalkbak werd de „specie" aangebracht. Elk der metselaars kreeg een zilveren truffel en onder oppertoezicht van den aannemer W. Cassée, begon het gewichtige werk. Toen de kalklaag gelegd was, werd de steen omhoog getakeld en met behulp van waterpas en duimstok op zijn goede plaats gelegd. Tusschen steen en muur kreeg de oorkonde haar plaats. „Nu de gedenksteen geplaatst en de oorkonde ge legd is", aldus nam ds. Van Dijk hierna het woord, „gaan onze gedachten terug naar de geschiedenis van - bij de Kleverlaan - OLIlUlvIl Leesbiblotheek 8 cent per week en per deel

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2