Alle Alle Alle Alle Alle Alle ADRESBOEK derGemeente Bloemendaal PRIJS f 1.50 C. SCHUIJT M BOEKBESPREKING BURGERLIJKE STAND GEVONDEN VOORWERPEN M KERK-AGENDA H Allerlei lerr- A. G. POST „RUSTHOEK" Geheel Nieuw Gerestaureerd HALLAUER- Z0NBRILLEN PINCENEZ Fijnwasscherij Fa. Gez. v. d. Haak Verkrijgbaar: Krullelaan 1 ADYERTENTIEN 2.50 Bloemendaal. 30 Mei '26 Drogisterij „De Hoop" Tl ff handige reinigingsmid- i 3 1 0 delen voor de huis houding. Wij bezorgen en vragen aan huis. TE KOOP Verbindingsweg PT"" x Levering van alle 3 g Tuin -en Landbouw- x x Gereedschappen Café-Restaurant BLOEMENDAAL Haarlem-Blm. daal Prachtig Terras Aangenaam Zitje Prima Consumptie BLOEMENDAAL UITBREIDINGSPLAN Rijwielstalling en Reparatie 'n Goeden raad aan ieder die zaken doet; Adverteert in BI. Editie H. E. REURHOFF JOH. M SCHMIDT Hoedencursus Kinderhulsvest 27 - Telefoon I0II8 deeld dat de reddingsbrigade van Noordwijk aanwezig was met eenige toestellen welke in de pauze konden worden bezichtigd, verkreeg de heer Meyerink het woord. Deze memoreerde in een gloedvolle rede wat er in ons land zooal wordt gedaan, of beter gezegd, wat er niet wordt gedaan, om de zwemkunst te bevorderen. Het verschil van de reddingsmiddelen in fabrieken voor gekwetsten en van reddingsmiddelen aan zee of aan het water voor drenkelingen is zoo opvallend groot, dat het voor spr. bedroevend is dit thans nog te moe ten constateeren. Er verliezen zoo ontzettend veel menschen het leven door verdrinking in verhouding tot die welke b.v. in fabrieken om het leven komen, dat het niet te gelooven is, dat er door de autoriteiten niet meer wordt gedaan of niet meer geld wordt be schikbaar gesteld, om ook deze ongelukkigen te kunnen helpen. Een en ander werd met de noodige cijfers aange toond. De heer Meyerink eindigde zijn rede met de mededeeling, dat de Bloemendaalsche Reddings brigade den financieelen steun geniet van het gemeen tebestuur van Bloemendaal en recht heeft op den mo- reelen en zoo mogelijk ook financieelen steun van alle ingezetenen. Na deze rede werd een korte pauze gehouden, waarbij het strijkje zich ten tweede male liet hooren. Daarna kwam de bioscoop in actie. Van diverse zweminrichtingen werden beelden op het doek ge bracht, zelfs van uit Oostenrijk. Diverse reddingsmid delen werden vertoond, benevens de noodige toestellen, eenige helden ter zee mochten we op het doek voor ons zien, o.a. Dorus Rijkers, die meer dan 200 men schen gered heeft. Vervolgens diverse kiekjes van zwemsters en zwemmers, van wedstrijden, enz. te veel om hier te vermelden. De heer Meyerink bewees hierbij een geestige expli cateur te zijn, die de aanwezigen goed wist te ver maken en menige pittige opmerking aan het adres van personen of autoriteiten zoo terloops kenbaar maakte. Tot slot een hartelijk woord van dank van den voorzitter en een dankbaar publiek voor dezen leer- zamen en aangenamen avond. Amateur Fotografenvereeniging. Men schrijft ons: Bovengenoemde Vereeniging hield Donderdag 20 dezer, haar laatste bijeenkomst van het seizoen in het Gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem. Het ledental is in den laatsten tijd wel iets achter uitgegaan. De voorzitter sprak de hoop uit, dat dit spoedig weder moge toenemen. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Mol, Bekkers, Quintus, Windt en Gerhard. De permanente jury voor de onderlinge wedstrijden bleef onveranderd. Door de jury werd verslag uitgebracht omtrent den onderlingen wedstrijd „Stillevens", waarvoor twee in zendingen waren binnengekomen. Vervolgens werd rapport uitgebracht over de beproevingen met het „Byk-Gulden" papier; verschillende leden hadden dit papier beproefd; over het algemeen waren de resul taten zeer bevredigend. Hierna werd door de Kodak Mij. te Amsterdam een demonstratie gegeven van den Kodascoop. Door den heer Windt werd een voordracht gehou den, getiteld „Het Lantaarnplaatje". De heer W. bracht een mooie collectie lantaarnplaatjes op het doek en besprak uitvoerig op welke wijze de beste resul taten verkregen werden. Aan den wand was een collectie foto's van den wed strijd „Licht en Schaduw" van de N.A.F.V. te Am sterdam tentoongesteld; deze collectie gaf zeer veel moois te aanschouwen. Nadat nog enkele autochrooms geprojecteerd waren, werd de vergadering gesloten. OVERVEEN. 'Dood gevonden. Dinsdagmiddag kwart over twaalf is bij een der in aanbouw zijnde perceelen bij de Waldeck Pyrmont- laan te Overveen de heer Roeper, tuinman, wonende te Schoten, dood gevonden. De man is tijdens het grondspitten plotseling overleden. Kantongerecht. Het O.M. eischte tegen een jonge dame, die op den Zijlweg ter hoogte van het R.-K. Lyceum, waar een maximumsnelheid bestaat, met een auto gereden heeft in woeste vaart, althans veel harder dan 20 K.M., een geldboete van 100.subs. 20 dagen brommen. Men weet wat de gevolgen geweest zijn. Een wiel- rijdster moest den weg oversteken en stak om dit ken baar te maken tijdig haar linkerarm uit. Maar de auto kwam veel te snel naderbij, zoodat de automobiliste de wielrijdster onderste boven reed. Deze laatste brak haar ribbekraakbeen en bekwam verschillende schaaf wonden, terwijl zij bovendien nog enkele uren na het ongeval korte aanvallen van bewusteloosheid had. De kantonrechter veroordeelde haar tot f 75 subs. 5 dagen. R.-K. Volksbond. Het Bestuur van den R.-K. Volksbond te dezer plaatse heeft gezorgd, dat de leden en andere belang stellenden het Congres, dat a.s. Zondag vanwege het R.-K. Werkliedenverbond, ter gelegenheid van de 35e gedenkdag der uitvaardiging van de Encycliek Rerum Novarum, te Utrecht zal worden gehouden, ook hier zullen kunnen volgen. Daarvoor is in de gymnastiekzaal van de St. Aloy- siusschool een Radio-toestel geplaatst, waar door mid del van een of twee groote luidsprekers de redevoe ringen zullen worden weer gegeven. De redevoeringen worden gehouden van des mor gens 11 tot namiddag 1 uur en van half 3 tot 5 uur, afgewisseld door muziek. Vergadering „Bloembollencultuur". Woensdag 19 Mei j.l. hield de afd. Overveen Bloemendaal van de Afd. „Ver. voor Bloembollen cultuur" een ledenvergadering in hotel „Van Ouds het Raadhuis". De notulen der vorige vergadering werden onver anderd goedgekeurd. Als afgevaardigden naar de 153ste Algemeene Ver gadering werden benoemd de heeren J. Beumer en Arn. Bijvoet Jr. De heer W. Rijnierse werd benoemd tot plaatsvervanger. Bij de behandeling van den beschrijvingsbrief bleek, dat afdeeling inzake het stichten van een eigen beurs gebouw aan het plan Haarlem de voorkeur geeft. Im mers, het terrein voor het Haarlemsche gebouw is zeer gunstig gelegen, daar het zeer gemakkelijk is te be reiken. Bovendien is de oppervlakte 7000 M2, ruim voldoende. Vele leden meenden dat de exploitatie van het gebouw in Haarlem beter verzekerd zal zijn dan dat van Hillegom. Alleen reeds de jaarlijksche aflossing van 6000, indien het beursgebouw te Hillegom zal verrijzen, brengt groote bezwaren met zich mede, af gezien nog het bezwaar dat daarin een bankinstelling gevestigd wordt. Men oordeelde het beter, dat alleen instellingen, direct het vak betreffende, daarin worden onderge bracht. Na nog eenige zaken van huishoudelijken aard be handeld te hebben, werd de vergadering gesloten. N. Haarl. Crt. Een nieuwigheid op onderwijsgebied aan het Kennemer Lyceum. Met ingang van 1 September a.s. wordt aan het Kennemer Lyceum een gelegenheid geopend voor leer lingen, die het gewone onderwijs niet kunnen volgen, maar wier ouders er toch op staan, dat hun kinderen middelbaar onderwijs, zij het dan in gewijzigden vorm, ontvangen. De bedoeling is voor deze leerlingen een aparte lokaliteit te bestemmen. De vakken, waarin zij belang stellen, kunnen zij in de gewone lesuren en les lokalen volgen. Overigens brengen zij den leertijd door in het aparte lokaal onder speciaal toezicht van een bekwamen en daartoe speciaal aangestelden leerraar. Zij worden dan bekwaamd in de vakken, die voor hun toekomst van belang zijn. Het voordeel van deze leer methode ziet de rector van het Lyceum, dat deze leerlingen in het schoolmilieu worden geleid en zich zoo weinig mogelijk de minderen voelen van andere leerlingen. Alle bezigheden buiten de leervakken wor den door hen met de andere leerlingen mede verricht zooals uitstapjes, uitvoeringen, enz. Het is niet alleen de bedoeling voor deze instelling een prima leerkracht aan de school te verbinden, maa rer zal ook een psy choloog worden aangesteld, die deze leerlingen en ook de andere leerlingen van het Kennemer Lyceum ob serveert. Een en ander wordt uit particuliere bijdragen be kostigd. VOGELENZANG. Twee autobandieten. Dezer dagen kwam de aannemer S. met zijn auto op den Zilkerweg om naar de zanderij te gaan, alwaar vele werklieden van hem werkzaam zijn. Op den weg liet hij zijn auto staan, aangezien de weg was opge- broken zoodat hij zijn garage niet kon bereiken. Bij zijn werkvolk aangekomen bemerkte hij, dat twee per sonen bij zijn auto waren, daarin stapten en er mee wegreden in de richting Noordwijkerhout. S. spoedde zich, bijgestaan door eenige polderwerkers, gewapend met stokken, de auto achteraan en doordat de deug nieten met de auto niet verder konden, aangezien de weg was opengebroken, geraakten zij vast. Zij pro beerden echter eerst de auto te keeren, doch trapten de starter vast. Hierop namen zij de vlucht gevolgd door den heer S. en zijn medehelpers. Bij de Leidsche- vaart gekomen sprongen beide personen te water en zwommen deze over. Inmiddels had de heer S. zijn auto weer in zijn bezit, bracht dezen op gang en reed zoo vlug hij kon met eenige mannen naar den over kant van de Leidschévaart. Daar gelukte het hen beide personen, nadat zij nog eenige slooten waren door gegaan in handen te krijgen. Per auto werd daarna met hen gereden naar Hillegom, aangezien dit het naaste bij was en leverden zij hen aan de politie aldaar over. Vandaar werd de politie te Bloemendaal ge waarschuwd en werden zij overgebracht naar het bureau van politie te Overveen. De daders genaamd V. oud 18 jaar en v. d. B. oud 17 jaar zijn beiden afkomstig uit Hillegom. Zij zijn te Overveen in arrest gesteld om ter beschikking te worden gesteld van de Justitie te Haarlem. De Fatale Vrouw, door Vicente Blasco Ibanez. Deze roman van den beroemden Spaanschen schrij ver, Blasco Ibanez, is, zooals de voorrede van het boek ons reeds zegt, de meest persoonlijke en, juist daardoor, een der meest pakkende zijner werken, gegrepen als alles uit zijn eigen leven en ervaring. Het begin er van speelt in Parijs, waar de fatale vrouw, zich reeds dadelijk als zéér fataal doet kennen. Na een rijken bankier tot zelfmoord te hebben ge dreven, en haar echtgenoot, een brave, eerlijke, maar moreel zeer zwakke man (een Italiaansch markies van ouden adel) tot armoede te hebben gebracht, ver schaft een oprecht vriend, van dezen laatste, Manuel Robledo, beiden de gelegenheid om, met hem, naar Zuid-Amerika te vertrekken, ten einde aldaar een geheel nieuw leven te beginnen, en, zoo mogelijk, het verloren fortuin te herwinnen. Met zeldzaam relief is de omgeving en zijn de toestanden aldaar be schreven. Men ziet alles vóór zich, men leeft alles met allen mede. Spoedig doet zich echter, ook daar, de noodlottige invloed der Markiezin gevoelen, en zij wordt het ongeluk van allen die met haar in aanraking komen, hetgeen Robledo ten slotte, in wan hoop doet uitroepen: „Vervloekt zij de dag, dat ik haar, met haar man, hierheen bracht!" Ook daar, in de woestenijen van Rio Negro en Patagonië, drijft zij mannen in den dood, doet. zij de ontginningswerken van meerdere jaren mislukken, brengt haar man tot algeheelen ondergang, en is de vloek harer gansche omgeving. Tot zij ten slotte, met een Rijks-ambtenaar aldaar, eerst naar Buenoz-Airos, en van daar naar Parijs terug vlucht .alwaar zij, twaalf jaar later, als publieke vrouw, in de meest treurige en armoedig® omstandigheden, Tiaar leven zal eindigen. Dit boek is deel V uit de Society-reeks der fa. Van Holkema Warendorf te Amsterdam. De prijs is, gebonden in fraai omslag, ƒ2.50. Qoede en Nuttige Wenken. Geregeld worden arbeiders of hun haren door machines gegrepen. Draag bij raderen en drijfriemen een muts die de haren bedekt, en vciligheidskleeding: dat is een werkpak zonder wijde mouwopeningen en zonder losse slippen. Veiligheidskleeding kost niets meer dan een gewoon werkpak. Vraag eens kosteloos inlichtingen aan het veiligheidsmuseum te Amsterdam over het beste model voor uw werk. Moeders, prent uw kinderen terdege in nooit onbekende personen te vergezellen. Elk jaar worden personen in huis door den bliksem gedood. Laat door een vakman een goede bliksemafleider op uw huis plaatsen. Zeg niet, dat een veiligheidsbril u bij het werk hindert, stucadocr. Voor elk soort werk bestaat een geschikte bril. Vraag maar eens aan het veiligheids museum te Amsterdam welke bril bij uw werk past. Dat kost u niets. Vandaag een schram, morgen bloedvergiftiging, indien Gij niet elke wond doeltreffend verzorgt. Weest voorzichtig en steek geen lamplicht op, terwijl ge met één hand de aardverbinding of een „ge-aard" deel van uw radio-toestel vasthoudt. Aan raking van het koper der lamp zou u licht het leven kunnen kosten. Gebruik geen electrisch speelgoed, dat op de lichtleiding wordt aangesloten door middel van een voorschakelweerstand in den vorm van een lamp, maar schaf daarvoor een kleinen goeden transformator aan, waardoor de spanning op het speelgoed niet hcoger wordt dan twintig volt. Wanneer ge in de eene hand electrische toestel len hebt (stofzuiger, ketel, telefoon, lamp) raak dan met de andere hand nooit een gaskraan of eenig ander deel van de gas-, licht- of waterleiding aan. Een looplamp waarvan het koper zichtbaar en aan te raken is, of waarvan het snoer beschadigd is, levert gevaar voor uw leven op, vooral in kelders, op onbedekte vloeren, bij het ketelbikken, enz. Gebruik dus alleen de speciale looplampen, waarvan nergens per ongeluk het koper kan worden aangeraakt. Veeren hoofdkussens een gevaar voor zuigelingen. Nu en dan worden sterfgevallen gemeld van zui gelingen, die gestikt zijn in een kuil van hun week veeren kussen, waaruit zij hun hoofdje niet meer konden vrijmaken. Verwijder daarom zulke kussens uit de bedjes en vervang ze door dunne kussens gevuld met zeegras of varen. Dikke kussens zijn ook vaak de oorzaak van scheefgroeien. Bijna iederen dag worden gevallen van gasver giftiging gemeld. Weest op uw hoede. Zorgt er voor dat de gasslang goed aan de pijp sluit en niet daarvan kan afglijden, en let op het goed sluiten der kraantjes. Waarschuw bij de minste gaslucht de gasfabriek of een gasfitter. De verstandige moeder gaat met haar opgroeien de dochter naar den dokter. Kleine inwendige afwij kingen (ook bij het gezonde meisje) die tijdens een huwelijk noodlottig zou kunnen worden voor moeder en kind, worden dan tijdig ontdekt en gemakkelijk verholpen. Verkeersongevallen ontstaan door verkeerd toe passen van de regels van den weg. Op een kruispunt heeft wie van rechts komt voorrang. Bestrijding van tandbederf. De tanden bederven door gisting en rotting van aan de tanden vastklevende spijsresten. Spoel dus na iederen maaltijd den mond zorgvuldig met schoon water en zuig dit door de tusschenruimten van de tanden. Borstel uw tanden en kiezen voor het naar bed gaan aan alle kanten met een deugdelijk tandmiddel, ook aan de binnenzijde. Als het tandvleesch bloedt bij het borstelen, is het ziek. Men moet de kinderen van jongs af leeren de spijzen flink en zorgvuldig te kauwen. Bedenk wel: Men onderhoudt zijn tanden door ze goed te reini gen, ze flink te gebruiken, door ze regelmatig aan tandheelkundig onderzoek te onderwerpen en door zieke tanden vroegtijdig te laten herstellen. Alleen een deskundige kan het hol worden van een tand bijtijds ontdekken. (Gezondheidsraad. B e v a 11 e n: C. J. Coolvan Kregten, d.; R. Mol Coster, z.; L. M, Damen—Nijssen, d.; J. J, Vlekke Hartel, z. Getr ouwd: H. Aalbersberg en M. S. Scholts. Overleden: S. Koolbergen, 4 j.; J. M. Prakke, 91 j.; J. H. Roeper, 54 j„ wonende te Haarlem. Terug te bekomen bij: N. Pols, Jan Haringstraat 17 Haarlem, een zilveren armbandhorloge; J. Ouwehand, Noorderstationsweg 4 Bloemendaal, een paarlemoer broche; Dr. van Beusekom, Hartenlustlaan 18 Bloemen daal, een kist met ledige benzinebussen; M. v. Zuilen, Brederodeweg 13 Bloemendaal, een pakje inh. koffie en tabak; J. Bakker, Bloemendaalscheweg 130 Bloemen daal, een huissleutel; Bronkhorst, Kinheimweg 71 Bloe mendaal, een vergrootglas; H. Schoo, Dennenweg 10 Bloemendaal, een huissleutel; Bierens de Haan, Koe pellaan 10 Bloemendaal, een voetbal; D. Offeiiberg, Genestetweg 15 Bloemendaal, een roodbruin regen hoedje; Scheeling, Bloemendaalscheweg 63 Bloemen daal, een wollen kindervest; van Riessen, Boschlaan 12 Bloemendaal, een groene ceintuur; Zweers, Brederode- laan 3 Bloemendaal, een gulden; Kreuner, Julianalaan 138 Overveen, een damesportemonnaie; Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 9b Bloemendaal, een ten nisbal; R. Roos, Vogelenzangscheweg 21 Vogelenzang, een verm. gouden broche; wed. Hagen, Middentuin- dorplaan 21 Overveen, een zilveren horlogeketting; aan het bureau van politie te Bloemendaal, een paar schoenen, een pak touwen, gemerkt F. E.; aan het bureau van politie Overveen, een tasch inh. een porte- monnaie en zakdoek; een ijsmuts, een zakmesje, een sleutel, een belastingplaatje 1926 in etui, een broche met blauwe steen, een kinderarmband. Terug te bekomen bij: Pieterse, Jan Gijzenvaart 68 Santpoort, een rijwielbelastingmerk 1926; Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een vul potlood en een rijwielbelastingmerk 1926; J. Bronk horst, Kinheimweg 71 Bloemendaal, een mondharmo nica; Bloemendaalscheweg 163 Bloemendaal, een licht blauw dameshoedje; W. Vermeer, Korte Kleverlaan 40 Bloemendaal, een autoped; G. Hellewaard, Heuvelweg 4 Bloemendaal, een halskettinkje; C. Braas, Sparre- laan la Aerdenhout, een zakmes; W. Barnhoorn, Mid- dentuindorplaan 18 Overveen, een rijwielbelasting merk 1926; Drogendijk, Oranje Nassaulaan 48 Over veen, een Engelsche sleutel; H. Tullenaar, Zijlweg 10 Overveen, een bril in etui; L. G. H. Weijers, Celebes- straat 27 Schoten, een Belgische herdershond; Wil- lemse, Oranjestraat 30 Haarlem, een zandschepje; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15 Bloemen daal, een vulpen; Diermans, Dr. Leijdsstraat 38 Scho ten, een duimstok; Wezenaar, Vollenhovenlaan 18 Aerdenhout, een bos sleutels; M. Verduin, Zuidertuin- doprlaan 21 Overveen, een zilveren damesketting; J. Troost, Middentuindorplaan 16 Overveen, een ijzeren schop; aan den politiepost Aerdenhout, een R.-C. kerkboekje en een vouwstoeltje; aan het bureau van politie te Overveen, een rijwielpomp, een vulpotlood, een ceintuur, een haarspeldje, een jongenspet, een huis sleutel, een Lipssleutel No. 339—644; aan het bureau van politie te Bloemendaal, een regenjas in papieren doos. ZONDAG 30 MEI BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur: Ds. J. C. v. Dijk. Bidstond Zaterdag 29 Mei 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. Jongeliedensamenkomst in gebouw „Maranatha" v.m. 10 uur: De heer H. J. Drost, theol. cand. te Utrecht. Gereformeerde Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Protestantenbond, afd. Bloemendaal in het bonds- kerkje aan den Potgieterweg v.m. 10.30 uur: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernicke te Rotterdam. OVERVEEN. Lokaal openbare school v.m. 10 uur: de heer K. Koop man. Regelprljs 15 cent, bij contract, speciale tarieven, kleine adver- tentiën, t.w. Vraag- en Aanbod, Huur- en Verhunr. Koop- en Verkoop, etc. 50 ct. per advert, van 10 regels, elke regel meer 10 ets., mits bij vooruitbetaling. Ons Diner voor Zondag Consommé Vermicelle Cöte de Veau Ptes. pois fine Asperges en branche Beurre fondu Riz l'Imperatrice Fruit Hotel Pension Restaurant „Iepenhove" Bloemendaalscheweg 123 B - Bloemendaal Tel. 22563 is Uw adres voor Specialitó's Toilet-, Verplegingsartikelen, enz. enz. Matige prijzen Beleefd aanbevelend, L. Grotenhuis Uil I kleine geriefe- U de drogisterij van de Firma J. D. W. Scholten, Assistent-Apotheker, Kleverparkweg 60, Tel. 11249. EEN TUINSLANG prijs f 10.-. Te bevragen aan het bur. van dit blad. ARTIKELEN voor Ziekenverpleging patent-geneesmiddelen geneeskrachtige kruiden ARTIKELEN, die een wetenschappelijk ingerichte drogisterij in voorraad behoort te hebben, huishoudelijke specerijen meestgevraagde toiletartikelen OtXJOOQOOOOOQOOOQOOOOOO Wagenmakerij en Carrosserie :jC x Verhurr-Inrichting van Handwagens tXXXXXX)tXXXXXXXXXXXXXX> Eindpunt Tram: Het Hoofd van het Gemeente bestuur van Bloemendaal geeft er hiermede kennis van, dat van heden af gedurende vier weken ter Gemeente-Secretarie te Overveen voor een ieder ter inzage is nedergelegd een ont werp, met uitvoerige kaart en grondteekening, tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente, voor zooveel betreft het terrein behoorende tot de Buitenplaats „Rustenburch" tusschen Bloemendaalscheweg en Bosch en Duinlaan. J. C. LAAN, Lo. B. Bloemendaal, den 26 Mei 1926. Bloemendaals IJzermagazijn Kleverlaan 22-24 - Tel. 22704 10 ct. per dag, 20 ct. per etmaal Abonnement ƒ2— per maand Gunstig gelegen voor Forensen bij beginpunt der Electrische Tram VOOR ENGROS: AMSTERDAM Aan ons Bureau verkrijgbaar OPTICIEN EN BARTELJORISSTRAAT 21 TEL. 11057 Neemt deel aan Dag- en Avondcursusclub- en Privéles- sen en ge kunt zelf Uw hoed vervaardigen. Juni aanvang nieuwe cursus. Zijlweg 92 b. d. Zijlbrug Directr. C. M. DE MUNNIK SiB SIS S|B SIS SIS SIS SIS SIS SIS SIS SIS Beveelt zich beleefd aan voor aanleg en onderhoud v. tuinen SJSSISSISSISSISSISSISSISSISSIBSIS ïlïïiiitïilïïliïliïïiïlïiïïiiïilï Wanneer U met een middelmatige behandeling van Uw linnen en da mast tevreden is, vindt U wel tien tallen wasscherijen die U middel matig zullen bedienen. Wanneer U heoge eischen stelt is Uw keus beperkt. H Een der weinige wasscherijen die extra werk levert is de

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 3