Bad- costumes ~T~ CAR Clichés Telefon. Groote Houtstraat 16 Maison Hetty RAADSOVERZICHT SP0RTPRAATJE PLAATSELIJK NIEUWS CADILLAC - STUDEBAKER Fongers - Burgers E.N.R. DRIVA - TOURNEMENT Cadillac open en gesloten •I. G. Verbeek G. EIKELI Electr. I H* J Haarlem BI ADVERTI DRUKWI Nagtzaai alle so< H. v. BILI „De Toegi HET IS NIET TOEVALLIG Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. «I. G. W. van der Pol Bloemendaal - Tel. 22276 De macht c worden billijk g Bloemendaals Bloemendaal, G. EIKELE Speciaal adre: Reparatie-Inrk ROZENSTR N.V. Boekt Groote Hoi P. H. BRIN1 VERWULFT I FIJN MANDEIS N.B. Specialiteit Fietsmanden, en; Leveranties uits dat «E. DE HAAN, Piano- en OrgelhandeS te HAARLEM en 2 Omstreken zeker wel den grootsten omzet heeft. Dit is gedeeltelijk het gevolg van de buitengewoon groote sortecring die den kooper zulk een ruime keuze biedt, ook ten deele het J resultaat van de zeer billijke prijzen, doch in hoofdzaak is het succes te danken aan de kwaliteit van de gele- verde instrumenten. Wie bij «I. SE o HAAN een PIANO kocht is meer J dan tevreden over klank, soliditeit, J Uil garantie en coulante bediening J. DE HAAW - HAARLEM JULIANAPARK 60-62-04 TELEFOON 12605 aldus samengesteld van uitbreidingsplannen van omliggende gemeenten. Genoemde gemeentebesturen verzoeken de samenstelling der commissie zoodanig te doen zijn, dat de betrokken gemeente, wier heele of gedeeltelijke opslokking door de groote gemeente ge~ wenscht wordt, zich in de commissie kan laten ver tegenwoordigen. Wij kunnen het opkomende verzet tegen voortdu rende bedreiging met vernietiging van zelfstandig, en rustig voortbestaan der genoemde gemeentebesturen volkomen begrijpen èn billijken. Zeker, zoomin een boer zich thuis- en op zijn gemak zal kunnen gevoe len in het hartje van de Lichtstad, zoomin heeft de bevolking van plattelandsgemeenten als b.v. Haarlem mermeer of Landsmeer etc. er behoefte aan om te wor den ingedeeld bij de bevolking van Amsterdam of Haarlem. Alleen, wij betwijfelen of het verzet op deze wijze eenig resultaat zal hebben. Eventueele vertegenwoor digers dier gemeenten in de genoemde commissie kun nen dan het voorrecht smaken de discussiën over het opslokken van hun gemeente bij te mogen wonen en daardoor zich wat vroeger en wat méér met wrevel te laden! Naar onze meening is een voortdurend en rustig- zellstandig bestaan van kleinere ring gemeenten over heel het territoir, met Amsterdam en Haarlem als centrumplaatsen, slechts mogelijk in de waarborgen van een wettelijk geregelde belangengemeenschap. En wij staan met deze meening ganschelijk niet alleen. De wellustigheid van een aantal steden in ons land de land- en machtshonger beperkt zich niet tot Amsterdam en Haarlem alléén! om ringgemeen- ten op te slokken, wordt meer algemeen als een Damocles-zwaard beschouwd voor de normale, econo mische- en cultureele groei van rustige landelijke ge meenten met hun gerechtvaardigd verlangen naar on gestoorde zelfstandigheid, hunne eigenaardige volks karakters en volksaarden dikwijls. Een der in politiek-Nederland mede toonaangevende bladen ,,De Standaard", het weet men anti revolutionaire hoofdorgaan, schreef dezer dagen over het onrustwekkende en vijandschap-tusschen-gemeen- ten-kweekende annexatiegevaar. Het blad wijst er zoo terecht op, dat in schier alle deelen des lands een onrustsfeer geschapen wordt door telkens opkomende grenswijzigingswenschen van groote- en grootere ste den en dorpen zelfs. „De Standaard" acht het een gevaar voor de noodzakelijke rust in de kleine ge meenten, wier zelfstandig voortbestaan iederen dag wordt bedreigd en wil, dat annexatie hooge uitzonde ring blijve, slechts dan, wanneer alle andere oplossin gen onmogelijk zijn gebleken of worden geoordeeld. Deze meening kan men veilig aannemen domi neert in de Anti-Rev. Kamerfracties. Ook in Chr. Hist, kringen, Vrijheidsbond, Vrijz. Dem. en zelfs in de Roomsch-Katholieke Staatspartij is men niet onver deeld vóór annexatie, zoodra een centrumgemeente, uit de zucht vaak om machtsvergrooting te bekomen, gaat oreeren dat zij over- en uit hare grenzen ge groeid is. Minister Kan schijnt een oplossing van het Haar- lemsche geval ernstig na te streven en wil dat spoedig een beslissing worde genomen. Jammer evenwel, dat de Minister zijn merkbare voorliefde voor een Belangen gemeenschap, óók voor het Haarlemsche geval heeft losgelaten om de oplossing te zoeken in annexatie. Zijn Excellentie heeft weet men bezwaren tegen het huidige Wetsontwerp. Dies confereerde hij met den voorzitter en een paar leden van het Gewestelijk Be stuur en de besturen van Haarlem en Heemstede. Het zwaartepunt van 's ministers tegenzin van het wets ontwerp ligt zegt men in het ontbreken van een schadeloosstelling door Haarlem aan het verminkte Heemstede. Een groote onbillijkheid door minister Ruys in het ontwerp gevoegd! De Minister schijnt Heemstede het mes op de keel te hebben gezet door een verklaring van dat gemeente- |Abr. Meijer! - 3 a a a a a a D Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN en bestuur te vragen of het genegenheid bezit met huid en haar door Haarlem te worden opgeslokt óf dat de voorkeur aan wordt gegeven, zich een arm en been te laten uittrekken, om dan danig verminkt ver der het leven voort te sleepen. Heemstede heeft zeer terecht geantwoord, geen duim grond vrijwillig aan Haarlem te willen afstaan en men kan er van ver zekerd zijn dat Heemstede zich mobiliseert, voor zelfbehoud te vechten straks. Men kan er even zeer van verzekerd zijn, dat, komt het huidige wets ontwerp in de Kamers, er onder de Volksvertegen woordigers gevonden zullen worden, die blijken ern stige pleitbezorgers te zijn voor het zelfstandig voort bestaan der bloeiende gemeenten Bloemendaal Heemstede. De nabije toekomst zal tevens leeren, onvermijde lijk, wanneer Haarlem wordt vergroot overeenkomstig het huidige wetsontwerp en bovendien verplicht wordt jaarlijks een beteekenend bedrag aan het half lamge slagen Heemstede af te dragen (de schadeloosstelling) hoe financieel benard Haarlem s toestand zal zijn. De kiem voor nieuwe annexatieplannen wordt ge boren zoodra de Staten Generaal tot het hangende wetsontwerp besluiten. Daarom, en wellicht daarom alléén zelfs, moet Bloemendaal nu nog mèt Heemstede alles in het werk stellen, opdat de Tweede Kamer zich uitspreke vóór een belangengemeenschap en het wetsontwerp afstemmen, Prijsstellende om uit de grijp, armen van Haarlem voor de toekomst vandaan t< blijven zal Bloemendaal nu reeds hard moeten vechten tegen het huidige ontwerp. Op Donderdag 20 Mei kwam, zooals bekend is, de Raad onzer gemeente in openbare zitting bijeen. Als burgemeester fungeerde de heer J. C. Laan, wethouder onzer gemeente, terwijl de wethouders afwezig waren. Het moet gezegd worden, dat de waarn. burge meester zich uitstekend van zijn taak gekweten heeft en dat zoo zonder wethouders. Het moet echter ook gezegd worden dat, hóe uit stekend de leiding dan ook geweest moge zijn, zoo'n leiding op den duur toch niet de gewenschte zou zijn, omdat deze Voorzitter de Raadsleden allemaal de baas was en daar dan ook een ruim gebruik van maakte. En dat is niet de gewenschte leiding. Wat men noemt „baas zijn in eigen huis klinkt heel mooi, wat men noemt „leiding weten te geven klinkt heel erg degelijk en flink, doch alles heeft zijn grenzen. Dat-de Voorzitter met een vrijmoedigheid om van te lachen durfde verklaren, dat op zijn advies was bepaald om de maximum-snelheid alleen maar toe te passen tusschen 9 en 5 uur en dat de politie dus vóór en na dien tijd maar een oogje dicht moest doen, gaat alle perken te buiten en wees er op, dat ZEd. van geen der raadsleden iets te vreezen had. En zoo was het ook. Geen der Raadsleden kwam met kracht op tegen deze bekentenis van den Voorzitter. Alleen de heer Schulz maakte een kleine uitzondering, door te wijzen op de afgelegde verklaring van den recher cheur, den heer Togtema, welke voor hem, en zeer terecht, op z'n zachtst uitgedrukt, toch wel eigenaardig aandoet. De heer Schulz wist met zekerheid mede te deelen dat op de plaats, waar de man doodgereden was, de maximumsnelheid bestaat, en wat trouwens ook blijkt uit de volgende verklaring van den heer T. voor de rechtbank: „Wat betreft de maximum-snelheid, die is daar slechts formeel, omdat de kom der gemeente daar be gint; niemand houdt er zich aan en dat wordt door de politie ook van niemand verlangd." Ook een der getuigen, Dr. D„ verklaart dat er een maximum-snelheid bestaat. Hij zegt n.l.: „Weliswaar bestaat er een maximum-snelheid, maar daar wordt niet de haud aan gehouden." Volgens den heer Schulz kon in den Raad buiten bespreking blijven het vrijsprekend vonnis der recht bank, maar de Raad heeft zich wel te bemoeien met een afgelegde verklaring van een politieagent. De gemeenteraad stelt een verordening vast, niet de politie-agent, en als de Raad vaststelt, dat de maximum snelheid 20 K.M. moet bedragen, dan heeft een politie agent niet vast te stellen, dat 40 K.M. een matig gangetje is, dus m.a.w. iemand die 40 K.M. rijdt, niet re snel heeft gereden. Behalve door den heer Schulz werd er dus hoege naamd niet geprotesteerd, terwijl toch met het grootste genoegen verklaard werd, dat aan de politie een wenk was gegeven om op de gevaarlijkste uren van den dag, speciaal 's morgens vóór 9 uur als er honderden schoolkinderen op den weg zijn, niet de verordening op de maximumsnelheid toe te passen. Dat ook het publiek een dergelijke houding niet accepteert bewijst het volgende ingezonden stuk, ge plaatst in een der Haarlemsche Dagbladen: GEMOEDELIJKHEID IN ANDEREN DAN PLAT TELANDS-GEMEENTERADEN EN WELKE CONCLUSIES DAARUIT TE TREKKEN ZIJN. Met verwondering, om geen sterkere uitdrukking te gebruiken, nam ik kennis van het antwoord van den heer Laan, wethouder der gemeente Bloemendaal, in zijn functie als waarnemend voorzitter van den Ge meenteraad, gehouden Donderdag 20 Mei 1.1., aan den heer Schulz, welke laatste, op zijn klacht, als zouden de auto's zich niet aan de maximum-snelheid houden en de politie niet op deze overtredingen zou letten, van den voorzitter ten antwoord kreeg, dat dit wellicht voor een deel zijn (des voorzitters) schuld is, omdat hij den commissaris van politie heeft gezegd, niet te haastig te zijn met verbaliseeren, daar Bloemendaal een forensen-gemeente is. Zeer velen, zeide de voorzitter verder, moeten vroeg naar den trein, ze zijn wat laat en rijden snel; dus moet er maar na half 9 eerst op snelheids-overtredingen worden gelet! Is het niet kostelijk, zoon antwoord? Schijnt het niet pasklaar gemaakt voor de eerste de beste platte landsgemeente, waar de gemeenteraad in een overmoe dige bui een maximum-snelheid heeft vastgesteld, en kel en alleen om ook eens grootsteedsch te doen, er is immers toch maar wat kippensoep te maken en, ach teraf bezien, heeft één der vroede vaderen spijt van zijn toegeeflijkheid en geeft den veldwachter last, met verbaliseeren maar wat door de vingers te zien. Komt zooiets je dan onder de oogen, och, je vindt dat wel leuk, het hoort bij de plattelandsgemoedelijkheid, doch hier betreft het de Gemeente Bloemendaal, een ge meente, wier wegen 's morgens vroeg, juist voor half negen, door razende, eeuwig laat zijnde forensen-auto bezitters onveilig worden gemaakt, om nog maar niet te spreken van den namiddag, zoo tusschen 5]/i en 7 uur, als dezelfde auto's weer als razenden naar huis toe rijden. Is zoo n verordening dan een wassen neus? Mag een autobezitter, omdat hij geen kwartiertje vroeger kan opstaan, iederen dag weer de wegen on veilig maken of is dit usance in een forensen gemeente? Is het kwaad niet reeds te diep geworteld en moet de woekerplant hier niet met vaste hand wor den uitgeroeid? Wat moet dat straks worden op den Julianaweg waar nu al gejakkerd wordt als de direkte verbinding met den Zeeweg, via den Mili- tairenweg tot stand is gebracht? Die weg is toch niet voorbeschikt voor een auto-racebaan van Haarlem Zandvoort? U dankend voor de plaatsruimte M J. v. ESSEN, Oranje Nassaulaan 19, Overveen. Het is dus ook tot buitin den Raad doorgedrongen, dat niet alles kan gezegd of gedaan worden door het hoofd der gemeente, ook al is het een plattelands gemeente. De woningbouwvereeniging is een kind der smarte voor ons gemeentebestuur, aldus verklaarde de Voor zitter. Dit nu is een weinig overdreven. Ik vrees althans, dat de Woningbouwvereeniging „Bosch en Duin" op den duur meer van zich zal laten spreken dan alle an dere bouwvereenigingen hij elkaar. De smart van thans is heelemaal niet te schuiven op rekening van de Woningbouwvereeniging, daar de gemaakte fout bij den bouw, n.l. het dempen van een sloot, die al het hemelwater moet opvangen van de hoog liggende terreinen, zich vanzelf wreekt. Bovendien kan de smart voor 800worden afge kocht, door de sloot weder open te maken, plus een hek daaromheen te plaatsen, wat in totaal f 1200.- zal kosten en waarvan de Woningbouwvereeniging nog een derde zal bekostigen. Wat er verder voor smartelijks gebeurd is? Ik weet het heusch niet. Het gemeentebestuur heeft, ik meen van in t vorig jaar bij een of ander jubileum, gewei gerd dat voor den ingang der Benedictuswoningen door de bewoners een eerepoort zou worden geplaatst, dus die smart had ook al voorkomen kunnen worden, in dien de toestemming tot het plaatsen van een eerepoort wel was toegestaan. Ik vrees daarom dat er heelemaal geen smart ge leden is voor die Woningbouwvereeniging. De mededeeling van den Voorzitter dat de Water leiding-Commissie bezig is te onderzoeken of de bewo ners van de Houtvaart <*^ntueel in aanmerking kun nen komen voor Waterleiding is met vreugde begroet. Nu de Waterleiding-Commissie zoo ongeveer weet hoe de Raadsleden er over denken zal dat wellicht eenig gewicht in de schaal leggen en vooral nu de resultaten zoodanig zijn van het waterleidingbedrijf dat de heer Schulz het nu de tijd vond de tarieven eens te verlagen. Nu is verlaging van den waterprijs op zichzelf heel prachtig, doch voor men hiertoe overgaat lijkt het mij toch beter eerst die woningen van water te voorzien die hiervan thans nog verstoken zijn om financieele redenen. Het zal voor dit' rendabele bedrijf eenigszins bezwaarlijk zijn alle huizen welke achteraf staan, aan te sluiten, doch dan doet men er maar 2 jaar over. De gezondheid van die bewoners moet de gemeente ook maar een offer waard zijn. In de eerstvolgende zitting komt deze aangelegenheid ter tafel. Vergissen we ons niet, dan zal aan de Hout- vaartbewoners worden toegezegd dat zij binnen afzien- baren tijd de waterleiding in hun woning zullen hebben. OPMERKER. H. V. B. Eerste klasse B. Haarlem III 20 16 1 3 33 88-27 Bennebroek 20 14 3 3 31 71-43 Hillegom 20 10 5 5 25 47—40 Schoten II 20 8 5 7 21 62-53 R.C.H. IV 20 9 2 9 20 61—59 H.F.C, IV 20 7 3 9 18 46-62 E.D.O III 20 6 4 10 16 40-57 Haarlem Vet.* 20 6 5 9 15 60—53 Zandvoort II 20 5 4 11 14 43-63 Bloemendaal II 20 4 5 11 13 49-57 T.H.B. II 20 6 14 12 33-77 Haarlem Vet. 2 strafpunten. Derd e k 1 a s s e B. Bloemendaal IV 12 12 0 0 24 73—13 D.W.O. 12 7 1 4 15 65-28 E.H.S. III 12 6 2 4 14 51-36 R.C.H. IX 12 6 1 5 13 46—32 E.D.O. VIII 12 4 3 5 11 34—40 Swastika 12 2 1 9 3 22-51 R.C.H. X 12 1 11 2 24-115 'Swastika 2 strafpunten. D e r d e k 1 a s s e D. Bloemendaal III 12 11 1 0 23 81—9 Haarlem VUI 12 9 1 2 17 85-17 E.D.O. VII 12 6 I 5 13 42-39 Aurora IV 12 4 1 7 9 39-45 R.C.H. VIII 12 4 1 7 9 26-59 H.F.C. VII 12 3 3 7 8 34—59 D.S.K. III 12 1 1 10 3 17-96 Derd e kl a s s e F. I.V.O. III 12 10 0 2 20 65-23 Bloemendaal V 12 6 1 5 13 52-34 D.O.A. II 12 6 1 5 13 43-35 D.I.O. IV 12 6 1 5 13 32—40 Schoten IV 12 6 0 6 12 40-42 Damiaten II 12 3 2 7 8 30-39 E.D.O. IX 12 2 1 9 5 16—78 KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 Nadat wij in het nummer van 3 April de eindstand der Tweede klasse A N.V.B., waarin Bloemendaal uitkwam, publiceerden, laten we thans de ranglijsten volgen van de lagere elftallen, welke ons tot de vol gende beschouwing aanleiding geven; Het vierde elftal heeft verreweg het zwakste seizoen van alle elftallen achter den rug en pas de laatste wedstrijd in haar afdeeling, T.H.B. IIHaarlem bracht de beslissing, dat niet onze reserves, doch die der Haarlem Boys moeten degradeeren. Zwak is het tweede elftal geenszins, dat is te bewijzen uit de uit slagen der wedstrijden dezen winter, vooral tegen de Sterkere tegenstanders, gespeeld, maar o.i. ontbrak den meesten spelers de noodige geestdrift. Het derde elftal heeft een schitterend seizoen ge maakt, evenals het vierde. Beide ploegen toch werden ongeslagen kampioen, en de behaalde doelcijfers zijn al bijzonder fraai! Jammer is het, dat geen der beide elftallen het tot promotie wist te brengen, waaraan on volledig- en zelfs onvoltalligheid wel het hare toe bij gedragen heeft. Het vijfde elftal geeft ook alleszins reden tot tevre. denheid. De jongste garde immers bezet de tweede plaats en dat in een competitie van elftallen, die over 't algemeen over veel grooter en zwaarder spelers de beschikking hadden. Daarbij komt nog, dat het vijfde elftal dikwijls zijn beste spelers af moest staan ter completeering der hoogere en we zijn daarom van meening, dat, wanneer steeds dezelfde spelers beschik baar waren geweest, het vijfde elftal mede de eerste plaats bezet en dan tevens de grootste kans op pro motie gemaakt zou hebben. Recapituleeren wij nu de verrichtingen van alle elf tallen, dan komen we tot de volgende cijfers; wedstr. gesp. gew. gelijk verl. voor-tegen pnt. gemidd. 74 41 9 24 292-151 91 1.23 H. BLOEMENDAAL. Het vraagstuk der sportterreinen. De vorige week Vrijdagavond werd in Hotel „Vree burg" een vergadering gehouden welke was uitge schreven door de besturen van de drie plaatselijke sportvereenigingen, nl. de BI. Voetbalclub, de BI. Hockeyclub en de BI. Gymn. Ver. Het doel van deze vergadering was, om eens ernstig onder de oogen te zien het vraagstuk hoe aan meer sportterreinen te komen. De inleider tot deze onderlinge bespreking was de welbekende sportman voor Bloemendaal, de heer A. Cassee. Spr. begon met den toestand van de drie sportver eenigingen in verband met den terreinnood uiteen te zetten. Het groeiende ledental eischt door de compe tities meer terreinen en indien die niet komen, zijn de vereenigingen ten doode opgeschreven. Het is nu zoo ver, dat de cricketsport beoefend moet worden op een Haarlemsch terrein, omdat het te kleine veld in Bloe mendaal 's zomers ingezaaid moet worden en niet be speeld wordt met het oog op het winterseizoen. Om dezelfde reden heeft men de Bl>. Gymn. Ver. en de Jeugdvereeniging den toegang moeten weigeren dezen zomer. Spr. wijst verder op het belang voor de jeugd om een speelterrein te bezitten, nu voor en na alles aan hen is ontnomen, graslaan, het Bosch, het aardappel veld. In al deze nooden zal kunnen worden voorzien, wan neer sprekers plannen verwezenlijkt worden, wanneer nl. beschikking wordt gekregen over alle terreinen voor het huis te Bloemendaal1 aan den Brederodeweg. Na deze inleiding volgde een onderlinge bespreking waaruit dadelijk bleek, dat alle aanwezigen met de plannen van de drie besturen instemden. Aan het einde der vergadering werd een commissie benoemd, die de plannen nader zal uitwerken en onder de aandacht van het gemeentebestuur zal brengen. In deze commissie werden benoemd behalve de af gevaardigden van de sportvereenigingen, de heeren Kok, Kurpershoek en Cassee, de heeren Dankbaar, Mr. Lioni, Langelaan, Tinholt en De Groot. De heer Lioni dankte den voorzitter voor zijn uit nemende inleiding en prees zijn warm hart voor de sport in het algemeen en die van de voetbal in het bijzonder, waarna deze geanimeerde vergadering ge sloten werd. Versperring van een openbaar pad. De kantonrchter in De Lemmer heeft Woensdag jhr. A. B. B. te Bloemendaal, veroordeeld tot 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis, terzake dat hij in de gemeente Gaasterland als mede-eigenaar van een bosch te Rijs, de in dat bosch gelegen Enkhuizerlaan en Mi- ruserlaan, welke lanen door vorige eigenaren, althans één vorigen eigenaar, tot algemeen gebruik als voetpad bestemd waren en dientengevolge het karakter van openbaar voetpad hadden verkregen, met prikkeldraad heeft doen versperren, zonder verlof van B. en W, van Gaasterland. Jonkvr. Van Swinderen, bewoonster van Huize Rijs, had verklaard, dat zij de in de dagvaarding bedoelde lanen steeds heeft gekend als wegen, opengesteld voor voetgangers, maar door versperring afgesloten voor rij en voertuigen; aan haar was het door overlevering be kend, dat die lanen sinds 1682, toen de bosschen en landerijen in het bezit van de familie Van Swinderen kwamen steeds openbare voetpaden zijn geweest. „Opr. Haarl. Crt." Diefstal van een duimstok. Uit een in aanbouw zijnde villa op den Hoogen Duin en Daalschenweg was een duimstok ontvreemd. Hier van verdacht werd aangehouden een werkman, die in tijdelljken dienst van de gemeente werkzaam was. Deze bekende de diefstal gepleegd te hebben. Proces-verbaal werd opgemaakt. Feestavond B.R.B. Met het oog op 't vergevorderd seizoen heeft de feestcommissie van de B.R.B. besloten de voorgenomen feestavond, welke na de onderlinge wedstrijden zou gehouden worden, uit te stellen tot 't najaar. Voor Burger-Timmerwerk is (Jw adres s Bloemsndulichowag 23 - Te lot. 22315 Het pagekopje in het Prov. Ziekenhuis. Het pagekopje heeft nu de wereld wel zoowat ver overd en wij zijn haast zoover, dat het bijna „aan stellerig" lijkt om nog met de antieke haarvlecht voor den dag te komen. Ook in de ziekenhuizen verzet men zich niet meer tegen „bobbed" of „shingled", al heeft dit, aldus schrijft „De Ambtenaar", natuurlijk strijd gekost en al heeft zelfs een gewichtig college als de Amsterdam- sche raad de zaak tot een onderwerp van debat moeten maken. Maar in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort is de page-kop nog altijd verboden, zulks in tegenstel ling met de andere Provinciale ziekenhuizen. In Medemblik (waar geen zusters zijn) zou men het zelfs zeer betreuren wanneer het verplegend personeel poogde het haar op een vlecht te steken, terwijl in het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch" minstens de helft van het vrouwelijk verplegend personeel met pagehaar is getooid, zonder dat het aantal ongelukken in deze inrichting is toegenomen. In Santpoort is het echter zelfs zoo, dat een jong meisje, dat in alle onschuld haar al of niet golvende haren deed knippen, maar beter doet niet naar de be trekking van verpleegster in dit ziekenhuis te sollici- teeren. Zij zal zien, dat zij toch niet wordt aangeno men, daar bestuur en directie verwoede tegenstanders zijn van deze dracht en al zijn zij zich in dit op zicht hun zwakheid bewust toch alles willen doen, wat zij kunnen, om den pagekop uit Europa, Amerika en andere gecultiveerde werelddeelen te doen ver dwijnen. Dat men een gezonde, flinke sollicitante om deze reden af moet wijzen is wel begrootelijk, maar principes hebben toch ook hun beteekenis. Het schijnt echter dat de poging tot algeheele verdrijving van den page-kop bij de verpleegsters van het ziekenhuis geen voldoende waardeering vindt. Bobbed-hair" dreigt op deze wijze nog een program punt van de vakvereeniging te worden. „Opr. Haarl. Courant." Opbrengst feestavond Witte Kruis. De netto-opbrengst van den feestavond van het Witte Kruis, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan der afdeeling, bedraagt ongeveer 500. Dit bedrag zal gereserveerd worden voor eventueele buitengewone uitgaven. Personalia. Geslaagd voor Nederlandsche Handelscorrespon dentie mej. A. v. Vuren alhier. Ongeval. Maandagmiddag kwam een wielrijder van den Hoo gen Duin en Daalschenweg afrijden, doch raakte door de groote vaart de volledige beschikking over zijn stuur kwijt met het gevolg, dat hij tegen het spatbord van een auto botste en daarna tegen een ijzeren hek terecht kwam. Hij brak zijn rechterbovenarm; de spie ren van zijn arm werden bovendien gescheurd. Dr. Brongersma verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer per politiebrancard naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo te Haarlem werd overgebracht. Vacantiekolonies, Door de afd. Bloemendaal van het Centraal Genoot schap zullen dit jaar van 30 Juli tot 1 September 10 kinderen uitgezonden worden naar het Koloniehuis te Egmond aan Zee. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Door B. en W. van Haarlem is goed gevonden, dat aan de leden van de B.R.B. een abonnement op de Haarl'. zweminrichtingen wordt verstrekt tegen het ta rief van het gezinsabonnement. Deze abonnementen zijn verkrijgbaar bij de Centrale Incassodienst, Jaco- bijnestraat 24rd„ dagelijks van 10—4 uur. (Zaterdags alleen van 1012 uur) op vertoon van een lidmaat schapsdiploma. Deze diploma's zijn weer verkrijgbaar bij den heer J. Lindeman, Bleekerspad Bloemendaal. Moest de B.R.B. zich tot dusver behelpen met een vervallen houten tentje, hetwelk een alles behalve aan genaam verblijf bood aan de dienstdoende brigade- leden, daarin is thans verandering gekomen, doordat de gemeente dezer dagen een flinken en hechten strand wagen heeft laten plaatsen, een omgebouwden tapis sière, ingericht als magazijn en wachtlokaal. Kerkvoogdij Ned. Herv. Gemeente. In de vacature ontstaan door het aftreden van den heer G. Wanderink Vinke, is door notabelen op voor dracht van kerkvoogden in de kerkvoogdij benoemd mr. dr. R. W. Graaf van Lijnden. In de plaats van den heer Vinke is als president kerkvoogd opgetreden jhr. mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Begrafenis dr. A. J. van Walsem. Op de nieuwe begraafplaats alhier is dezer dagen ondere veel belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. A. J. van Walsem. te Katwijk aan Zee. In de aula sprak prof. W. Nolen, waarna prof. dr. G. C. van Walsem woorden sprak van troost en dankbaarheid tot de weduwe. Een schoonzoon dankte voor de betoonde belang stelling. AUTOMOBIELEN RIJWIELEN RACKETS AUTO'S TE HUUR Chr. Fa Het Chr. Fanfarel J. A. Meng, zal Wo het muziekconcours, Chr. Bond van Harn Schiedam zal worde De vereeniging fanfare, ook zal deel wedstrijd. Een onzer ingezete zijn hart eens gelucl drinkfonteintjes. Hij kening: „Door een kraantj Dat is niet veel, nie minuut onafgebroken d.L. 2 L. geword minuten en elk uur 1< L. 24 uur vormen w dus gelegenheid om weg te vloeien. In d( 30 dagen. In 1 maan aangegroeid tot 30X er onder zekere oms zoon kraantje nu straaltje laat loopen, veelheid van 6 X 86 rond getal 518 M3„ waterballet mee te sj 2X518 M3. duinwati hun ondergrondschf meerdere vrijheid vt waarde van 1 M3. woordigen die 1063 207. Laten we aan gevloeide water zijn van dorstige mensch 200 aan kostelijk Willen we hiermee tjes in onze gemeei worden? In geen ge\ Regelprijs 15 cent •peciale tarieven, tentiën, t.w. Vraa Huur- en Verhul Verkoop, etc. 50 c van 10 regels, elk 10 ets., mits bij v< ONBERISPELIJK LEVERT TEGEN L BL'DAALSCH t t Prijs 1.50 per

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2