in. kuiper! Bad- costumes Alle patent-genee Alle Alle Allerlei Clichés JACOBEAN MEUBELEN I Groote Houtstraat 161 GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND KERK-AGENDA Alle Alle Ali6;ele,n voor fi. EIKELEI lttaison Hetty Haarlem II T A. G. PC Eco GOED Huisorgel is een goedkoop Huisorgel J. de Haan - Haarlem J ulianapark 60,62,64. Tel. 12605 Als de vos zijn passie preekt HEDEN GEPRIJSD 3 GEËTALEERD 3 OVERVEEN. Kees de Mopperaar» SANTPOORT. Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. AERDENHOUT. HAARLEM. G. W. van der Pol BLOEMENDAAL. OVERVEEN, ADVERTEN Mode-Acad Hooi- cn Vogc Verbindingsweg Levering van Tuin-en Landt Gereedscha Verhui'r-Inrichting van Wij bezorg vragen aan Maag- en Slijr Cronjé-Apc Ijskoude IJsl Ventilators. Vliegenkappen v. Vliegenkasten Vliegengaas, worden billijk gek Bloemendaalsct Bloemendaal,I Wanneer de kwaliteit van het huisorgel niet best is, is het niet goedkoop. Wanneer het goed is, kost het zoo goed als niets aan onderhoud. Koop daarom Uw huisorgel aan een goed adres, Dan heeft U er alle pleizier van zonder bijkomende kosten. Een goed huisorgel kunt U uit een sorteering van een twintigtal koopen bij Aan de heeren A. E. Beekman en J. A. Boskamp, bestuursleden van de Vereeniging Bloemendaal's Bloei, en aan de heeren W. Dankbaar. A. de Graaf en D. Kuiper is de voorbereiding der feesten opgedragen. Deze commissie zal zich den steun verzekeren van een aantal dames en heeren. Om zich van de be- noodigde financiën te voorzien, zal de commissie bin nenkort lijsten laten circuleeren voor vrijwillige bij dragen. Zaterdagmorgen heeft op den Brederodeweg nabij „Caprera" een ongeval plaats gehad. De luxe auto G 44758 uit Overveen reed den heer J. M., welke op de fiets reed, aan, met dit gevolg, dat de fiets geheel vernield werd. De aangeredene klaagde over pijn in den rug en in het zitvlak, terwijl de hand verwond werd. De auto-eigenaar zal de schade vergoeden. „Haarlem wil altijd in goede harmonie met de buitengemeenten leven De gemeentebedrijven van Haarlem hebben een tentoonstelling gehouden in de gemeentelijke concert zaal, t.w. de bedrijven van Electriciteit, Gas en Wa terleiding. (Alleen de gemeentereiniging bleef van het tentoonstellingsterrein geweerd: m enzegt om haar geur!) En zooals dat bij zulke echt Provinciestad achtige gebeurtenissen de gewoonte is, werd ook die tentoonstelling officieel geopend namens het gemeente bestuur van Haarlem. Ook „de" buitengemeenten waren vertegenwoor digd. Ja. Let wel! De wethouder van Haarlem, Mr. Heerkens-Thijssen was daar aanwezig, niet als wet houder van Haarlem, maar als waarnemend Burge meester van de buitengemeente Schoten. Zooiets als een kok in een klein restaurant pleegt te doen; 's morgens is hij de kok en 's middags ver wisselt hij de witte jas voor de zwarte jacquet van den kelner, maarhij is, in beide functies, in dienst van één patroon. Dan was aanwezig de waarnemend burgemeester van Spaarndam, natuurlijk óók namens die gemeente. Burgemeester Simons van Halfweg ver tegenwoordigde de gemeente Haarlemmerliede e. a. misschien zelfs met gemengde gevoelens vervuld. De buitengemeenten Bloemendaal en Heemstede hadden geen vertegenwoordiger gezonden! Dat is bevreemdend als men leest, dat namens het gemeentebestuur van Haarlem bij de begroetings- speeches vreugde werd uitgedrukt omdat „de" buiten gemeenten vertegenwoordigd waren". „Haarlem klonk het wethouderlijk woord wil altijd in goede harmonie met de buitengemeenten leven." Voor ons is het echter zeer wel begrijpelijk, dat nóch Bloemen daal nóch Heemstede behoefte hebben gevoeld, oin zich aldaar te laten vertegenwoordigen, indachtig als men waarschijnlijk immer is aan het spreekwoord van der, vos en de kippen van den boer. Het klinkt wer kelijk fataal, in een tafelspeech te roemen op den goeden wil van Haarlem, dat in goede harmonie wil leven met de buitengemeenten op hetzelfde oogen- blik welhaast, dat in het Gouvernementsgebouw ge werkt wordt aan de voltooing van den strop, waaraan Haarlem straks misschien Heemstede en Bloemendaal wil laten ophangen. Kan men spreken over goede harmonie, terwijl men bezig is, althans er voortdu rend op uit is, zijn z.g. „vriend" te worgen. Daarom hebben de bij zulke gelegenheden zoo hoog van den toren geblazen redevoeringen zoo weinig waarde dik wijls. Schijn moet zoo vaak doorgaan voor werke lijkheid! Eén der leden van de Heemsteedsche vroedschap, de heer Baron van Hardenbroek, die als voorzitter der afd. Grootbedrijf van de Kamer van Koophandel „officieel" tegenwoordig was, heeft waarschijnlijk toch niet kunnen vergeten, dat hij daar óók zat als Heein- stedenaar, die toevallig Raadslid is, en onder alle omstandigheden moet opkomen voor de belangen zij ner gemeente. De door den wethouder gevaarlijk opgeworpen bal over de groote liefde van Haarlem nopens „de" bui tengemeenten kaatste de heer Van Hardenbroek han dig en met flinkheid terug. Hij ontkende, dat Haarlem zooveel weldaden uitstrooit over de buitengemeenten; hoopte, dat daden van samenwerking tusschen de centrum- en ringgemeenten in de plaats zullen treden van nietszeggende woorden en stelde de samenwerking in de door hem vertegenwoordigde Kamer van Koop handel ten voorbeeld aan den wethouder. ZIJLSTR. 96 b d. GR. MARKT, TEL. 13017 3 g SPECIALE AANBIEDING g TEGEN BIJZONDER VOOR- DEELIGE PRIJZEN a Tra Dames- en Heeren Mode-Artikelen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN 't Is goed, nuttig en noodig, dat de valschelijk voor gestelde goede wil van Haarlem tegenover de buiten gemeenten overal, waar dat mogelijk is, ontmaskerd worde. Haarlem zal niets liever doen, dan het am putatiemes diep, heel diep in het lichaam drukken van alle buitengemeenten; het past nog liever de macht van een dictator en neemt alle ringgemeenten zoover hun ne grenzen reiken. Een zuiver gevolg „van de groote liefde jegens die buitengemeenten". Haarlem speelt geen mooi spel door zoo te doen. Het leeft, vooral met Heemstede, op voet van oorlog, overtuigd als Haarlem is, dat Heemstede nooit en nimmer vrijwillig zal bukken van 3e dictatorshandelingen van Haarlem zooals Schoten en Spaarndam dat bereids hebben ge leerd. Heemstede is als de ten oorlog uitgeruste curau- sier, die met z'n lans gereed staat elke aanval des noods bloedig af te weeren. Een waardig voorbeeld voor Bloemendaal! Aanmelding verzocht. De commissaris van politie te Bloemendaal ver zoekt dengene, die sedert 3 Juni j.l. in deze om streken een oud heerenrijwiel, merk Ever Ready met Dunlop buitenbanden heeft gekocht, hetwelk van een werkman was ontvreemd, hiervan mededeeling te doen aan de politiepost te Overveen. De collecte voor den Gewapenden Dienst in deze gemeente heeft opgebracht 168.58J/£. Zomervacantie op de O. L. S. Terwijl er aldoor vele plannen zijn gemaakt voor de a.s. zomervacantie en terwijl er misschien al pen sions zijn besproken, komt daar opeens, als een be kend natuurverschijnsel uit een helderen hemel, 't voorstel van B. en W. om de a.s. zomervacantie te verzetten en deze te houden gedurende de maand Augustus. We betwijfelen het sterk, dat deze ver andering zeer in den smaak zal vallen van vele ouders, vooral niet van hen, die ook kinderen op de middel bare scholen hebben, waar de vacanties veel vroeger beginnen. Heeft dr. Thijsse daarvoor zoo gepleit voor vervroeging der zomervacanties, met 't oog op het vaak ongunstige weer in de Augustus-maand? Er zijn nog tal van redenen om de zomervacanties wel te vervroegen, maar niet te verlaten. We zijn benieuwd wat de inspecteur van deze verandering zal zeggen. (O. H. Crt.) Schaaknieuws. Op de onlangs gehouden wedstrijd van de Bloe- mendaalsche Schaakclub tegen de Schaakclub te IJmuiden was de uitslag 5—5 ten gunste der Bloe mendalers; winnaars waren de heeren J. Vermeer, A. van der Werff, F. Erlings, Beek en Langkamp. Een extra-prijs, uitgeloofd door den voorzitter, werd gewonnen door den heer A. van der Werff. Diefstal in de school bij het kopje. Deze week werd aangifte gedaan, dat uit de Meisjesschool bij het Kopje aan den Hooge Duin en Daalscheweg eenige goederen waren ontvreemd. Hier voor zijn aangehouden twee meisjes uit IJmuiden, die daar als dienstboden in betrekking waren. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt. Onderwijs. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. School te Overveen komen voor: 1. W. J. Haenen, Zwolle; 2. J. C. Verkruysse, Koog a. d. Zaan; 3. Th. van der Sloot, Assendelft. Kennemer Lyceum. In de vergadering van den gemeenteraad van Vel- sen werd door B. en W. voorgesteld het aangaan van een overeenkomst met het bestuur van het Ken- nemer Lyceum omtrent de toelating van leerlingen uit die gemeente op onze inrichting van onderwijs en wijziging der verordening op de heffing en invor dering van retributiegeld. De Raadsleden konden met dit voorstel niet mee gaan, vandaar dat het punt op voorstel van den heer Roelse werd aangehouden. Inbraak. Door den tuinman van de tijdelijk onbewoonde villa van wijlen de dames E. aan den Zijlweg, werd de politie medegedeeld, dat voor een keukenraam dier villa een trap stond, welke in een gesloten tuinhuisje had gestaan in den tuin en dat het bovenlicht van een der keukenramen was neergetrokken. Bij onderzoek bleek, dat een ongewenschte gast in de keuken was geweest, doch blijkbaar wegens de solide sluiting niet verder was kunnen komen. Een paar voorwerpen van weinig waarde worden vermist. De politie stelt een opderzoek in. Diefstal van tegels. Het is de politie deze week gelukt den dader op heeterdaadte betrappen die langs de Juiianalaan sinds geruimen tijd bezig was de gemeentetegels weg te halen en op zijn eigen terrein te verwerken. Een bewoner van diezelfde laan, zekere V., vond het de goedkoopste wijze om eens een mooie straat aan te leggen. Hij gebruikte daarvoor niet een hand kar plus een werkman, doch deed dit liever zelf kalm aan, één voor één, in zijn actetasch. Niet minder dan 63 stuks werden in beslag ge nomen, waarvan de heer V. reeds een straatje achter zijn woning had aangelegd. Hij is door den commissaris van politie gehoord en proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. Spramex bewerking. Niemand zal durven beweren, dat de bewerking onzer wegen met spramex niet in vele opzichten zeer voldoet. Aan deze bewerking was echter nog een klein gebrek verbonden. Waren de wegen voor de bewer king niet volkomen stofvrij gemaakt, dan liet de spramexlaag later los en kon men hier en daar korsten spramex gemakkelijk verwijderen. Om dit te voorko men, worden de wegen thans eerst bestreken met een petroleumachtig teer of een teerachtig petroleumpro- duct. Dit maakt den weg totaal stofvrij en de spramex laag verbindt zich hier innig mee, zoodat afschilferen buiten gesloten is. (O. H. Crt.) Kees de Mopperaar schrijft het volgende in „Haarl. Dagblad": „De nieuwe Zeeweg heeft Bloemendaal ook tot badplaats gemaakt. Het is evenwel of de ontwikkeling van Bloemendaal-aan-Zee wat geremd wordt. Voor- loopig behoeft Zandvoort nog niet bang te zijn voor concurrentie. Bloemendaal heeft wel een politiepost aan het einde van den Zeeweg, maar meer dan een politieagent op post is daar in het schamele houten huisje niet te vin den. Het ontbreekt er verder aan bijna alle eigenlijk onmisbare hulpmiddelen. Er is al meermalen de wen- schelijkheid betoogd, dat de politiepost telefonisch werd aangesloten, maar dit is nog bij een wensch gebleven. Dit leidt tot gekke dingen. Verleden zomer was er in Zandvoort een badgast van enkele jaren zoek. De ouders zaten in doodsangst. Aan het politiebureau in Zandvoort wist men van niets, doch er werd natuur lijk beloofd overal te zoeken. Later bleek de vermiste dreumes veilig in het Bloemendaalsche posthuis te zitten. Als er een telefoon geweest was, zou dadelijk een mededeeling aan het Zandvoortsche bureau ge daan zijn en zou den ouders een uurtje angst bespaard zijn gebleven. Bovendien zou een telefoon goede diensten kunnen bewijzen bij ongelukken. Alles kan daar gebeuren, verkeersongelukken op den drukken Zeeweg, scheeps rampen aan de kust, verdrinkingsgevallen aan het strand. Per telefoon is dadelijk hulp te krijgen. Bovendien is er in het posthuis geen water. Als de agenten willen drinken moeten zij een emmertje water bij een der omwonenden vragen. Het slaan van een pomp zal toch geen kapitalen kosten. Als er dan voor de dorstige jeugd nog geen drinkbeker bij de pomp gehangen wordt, is het een stapje in de goede richting." De Redactie van hetzelfde blad teekent hierbij aani „Wij hebben ons gewend tot den commissaris van politie te Bloemendaal om nadere inlichtingen. Deze deelde mede, dat hij er bij herhaling op heeft aangedrongen dat bedoelde politiepost telefonisch met Bloemendaal zou worden verbonden. Hij meent dat er twee overwegingen zijn die het plan tegenhouden. De eerste is het groote werk dat het maken van een aansluiting vereischt. Langs den heelen Zeeweg zouden namelijk palen ge zet moeten worden. De tweede overweging is, dat die zelfde palen af breuk zouden doen aan het natuurschoon.' Water aan het eind van den Zeeweg. Door B. en W. alhier, is aan den heer H. C. Smit, te Haarlem, vergunning verleend om een pomp op 't strand te slaan. Dat de kampeerders aan het stille strand, want daar zal de pomp koKï, zeer gebaat zullen zijn met deze watervoorziening, laat zich zeker wel be grijpen. De kampeerders links van de Zeeweg, dus op Zand- voort's gebied, hadden het vorig jaar onderling een pompje gemaakt en voor een gulden per week kon iedere tentbewoner zich dan van water voorzien. Rechts van den Zeeweg behoorde men echter tot de minder bevoorrechten en was men aangewezen op een loopje naar de pomp van den heer Dijkhuis. Daarbij kwam dan nog dat af en toe de ketting aan de pomp lag, vooral 's avonds na badtijd, zoodat men kan begrijpen, dat de bewoners van de diverse tenten met deze watervoorziening ten zeerste gebaat zijn. Vermissing. De heer Dijkhuis vermiste dezer dagen een van zijn vele badstoelen. De politie werd hiermede in ken nis gesteld en deze vond den verloren geraakten badstoel tusschen andere stoelen op 't strand te Zandvoort. Opening Vruchten winkel „Vita Nova", Bloemen- daalscheweg 132. De heer N. J. Glas opent heden aan de Jan Gijzen- vaart (Santpoort-Station) een ruim gesorteerde vruch tenwinkel onder den naam „Vita Nova". Men vindt er een uitgebreide collectie fruit, con serven, zuidvruchten, zuurwaren, chocolade, suiker werken, alcoholvrije dranken, enz. enz. □aaaaDaaDDDDaaDDaaaDDDDaaaDDDaaa |Abr. Meijer| □□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□aaanan KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 De ondernemer hoopt door het verstrekken van uit sluitend superieure kwaliteiten tegen billijke prijzen het vertrouwen zich waardig te maken wat wij hem gaarne toewenschen. Het Naaldenveld. Ir. A. van der Steur schrijft in „Bouwen" o. m. het volgende over „gewestelijke plannen en het Naaldenveld": Of het Naaldenveld gespaard kan blijven, of dat het bebouwd moet worden, is niet te mijner be oordeeling. Wat ik echter zou willen is, het Naalden veld te sparen, tot de gewestelijke commissie dit stukje in het groote verband bezien heeft. Natuurlijk zou men kunnen probeeren een fonds te stichten en dit stukje aan te koopen. Maar als men daarmee begint, zou men morgen aan den dag worden opgeschrikt door komende exploitatie van een ander mooi stukje en moet men dan blijven aankoopen? Daarom, onder werping aan het gedocumenteerd oordeel der gewes telijke commissie, maar daarnaast en dit is het allerbelangrijkste geen vooruitloopen op dit oordeel. De grootste moeilijkheid schuilt hier voor de grond bezitters. Zou hier de vaste wil gezamenlijk mede te werken aan het goede eindresultaat den weg kunnen openen om in samenwerking de slechte stukken met de goede te dekken en zóó te voorkomen, dat ver snipperde bouwverboden aan ieder schade berokkenen zonder een goeden eindtoestand te kunnen waar borgen? Als ik thans het plan bezie, zooals het daar ligt, dringen zich tallooze vragen aan mij op. Is dit inder daad het resultaat van tallooze voorschetsen, van een ernstig onderzoek van alle mogelijkheden? Is dit dus de integratie der bereikbare maxima? Is dit zoon gaaf doorzwoegd klan, vol liefde en toewijding samengesteld? Heeft de ontwerper door zijn ontworpen villaterreinen in gedachten heengewandeld? Heeft de ontwerper zich klaar en duidelijk voor oogen gesteld, wat de toekomstige bewoners hier zullen eischen? Heeft hij waarborgen geschapen zooveel mo gelijk aan schoon te bewaren, ander schoon te schep pen? Is het hem duidelijk geworden, dat men, om van mooie bloemen te genieten, er niet bovenop gaat zitten? Heeft hij over zijn kaart liggen gluren, elk bochtje in den weg afwegend naar hetgeen daar is en hetgeen hij zich voorstelt te maken? Is de hoofd verkeersweg door dit gebied, uit welks afmetingen men kan opmaken met een hoofdverbinding Noord- Zuid te doen te hebben, juist hier absoluut noodzake lijk? Is het opofferen van de stilte door dien weg hier voldoende gemotiveerd? En wat te zeggen van de opoffering van een prach tig weideperceel, dat hier diep den boschrand invalt en de schoonste doorkijken biedt? Is ook dit verant woord door absolute noodzakelijkheid? Deze en meer dergelijke vragen door den schrijver gesteld, doet ons met vertrouwen hopen, dat men voor- loopig met dit prachtig stuk natuur nog zal wachten, om de spade in den grond te steken. Haarlemsche Zwemvereeniging „De Delft". Het Bestuur van de H. Z. V. „De Delft" werd op de 1.1. gehouden vergadering gewijzigd en als volgt samengesteld: J. A. Zwang, Groote Houtstraat 75, Haarlem, voor zitter; H. van Riet, Frans Halsstraat 15, Haarlem, 2e voorzitter; E. J. van de Meent, Bosch-en-Duinlaan 17, Bloemendaal, secretaris; mevr. A. Moonen-Meijer, Lange Margarethastraat 4rd, Haarlem, 2e secreta resse; W. C. Bos, Kleine Houtstraat 50, Haarlem, penningmeester; R. J. van Deurzen, Groote Houtstraat 53 rd, Haarlem, commissaris. Het 5-jarig bestaan van het Luxor-Theater. Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan van boven genoemde bioscoop heeft de directie deze week een interessant programma. Als hopfdnummer van deze groote feestvoorstellin- gen zal worden vertoond „Voor het voetlicht", be werkt naar den roman van Felix Hollander, met Lil Dagover en Hans Mierendorff in de hoofdrollen. Tevens zal als extra feestnummer op het tooneel worden vertoond „Een zeer wild Huwelijk", klucht in één bedrijf. E norm lachsucces. Rolverdeeling: Ferdi nand, een acteur (Reinoud van der Hilst Jr.); Julie, zijn vrouw (Steffie Humberti); Oom Moekie (Reinoud van der Hilst Sr.); Prof. Mummelman (Maurits Par ser); Sandje Zandbak (Kitty Florel. Zaterdagavond zal de 100e opvoering van deze klucht plaats hebben. We wenschen de directie van „Lnxor" geluk met dit jubileum, we meenen dat het publiek van Haarlem en omgeving deze week zal toonen dat Luxor een zeer goede reputatie geniet. Terug te bekomen bij: H. v. d. Wouden, Haarlem merliede, Oude weg 4a rood, een dames badcostuum; C. Fris, Boschlaan 21 Bloemendaal, een ring met sleutels; H. Aartsen, Zomerzorgerlaan 14a Bloemen- deel, een wandelstok en een fantasie broche; Falkens- ma, Kinheimweg 81 Bloemendaal, een rijwielbelasting- merk 1926; J. Bakker, Clercqstraat 105 Haarlem, een schroevendraaier; G. Hellewaard, Heuvelweg 4 Bloe mendaal, een zilveren vulpotlood; N. Gomes, Klap heklaan 10 Aerdenhout, een postduif; M. Metzelaar, Hendrik Roozenlaan 27 Overveen, een rijwielbelas- tingmerk 1926; J. Harren, Schermerstraat 26 rood Haarlem, een rozenkrans; C. Meulman, Station Over veen, een nikkelen vulpotlood; H. Tuilenaar, Zijlweg 10 Overveen, een kinderschopje; F, C. Hage, v. d. Vinnestraat 26 Haarlem, een vulpen; H. Bakker, C. v. Noordstraat 1 Haarlem, een bruin bontje; S. Zwier- sen, Rollandspad 17 Overveen, een reflector van Voor Burger-Timmerwerk is Uw adres i Bloemendaalsche weg 23 Teleff. 22315 autolantaarn; Wezenaar, Vollenhovenlaan 18 Aer denhout, een huissleutel; Visse, Middentuindorplaan 19 Overveen, een klein hondje; aan het bureau van politie te Overveen, een lakceintuur, een hondenpen ning Haarlem No. 0439 1926, een houder met losse militaire patronen. van Vrijdag 4 tot Donderdag 10 Juni 1926. Bevallen: J. A. Felix-van den Enden d. Ondertrouwd: A. Visser en G. Ch. H. Dankmeijer. Getrouwd: N. A. Kuenen en A. van Bodegraven. J. Heil en E. Frensel Wegener. 1. Vermeer en A. J. van Apeldoorn. Overleden: C. J. Burbach 26 j„ wonende te Amsterdam. C. F. Offermeijer 80 j. E. M. Evers 62 j. Goede en Nuttige Wenken. Indien men voor een zieke deskundige verpleging wenscht dan neme men daarvoor geen verpleger of verpleegster aan, alvorens zich er van te overtuigen, dat de verplegende in het bezit is van een in het Rijksregister ingeschreven diploma A voor gewone ziekenverpleging of B voor de verpleging van zenuw zieken. Voor de verpleging van kraamvrouwen neme men bij voorkeur een verpleegster op wier diploma een aanteekening voor kraamverpleging is gesteld door den Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid. Een kraamverzorgster bezit niet de kundigheden van een kraamverpleegster. De graad van deskun digheid mag bij de vaststelling van het honorarium in aanmerking worden genomen. Geregeld worden arbeiders of hun haren door machines gegrepen. Draag bij raderen en drijfriemen een muts die de haren bedekt, en veiligheidsldeeding; dat is een werkpak zonder wijde mouwopeningen en zonder losse slippen. Veiligheidskleeding kost niets meer dan een gewoon werkpak. Vraag eens kosteloos inlichtingen aan het veiligheidsmuseum te Amsterdam over het beste model voor uw werk. Verkeerswenken. Motorrijder en automobilist, spaar Uw hoorn niet, doch gebruik hem niet overbodig. Noodeloos getoeter is niet in het belang van het verkeer, daar Gij dan zelf de signalen van anderen wellicht niet hoort. Denk nimmer, dat Gij door te signaleeren, volkomen Uw plicht hebt gedaan: uitkijken en voorzichtig rijden blijven toch geboden. Een looplamp waarvan het koper zichtbaar en aan te raken is, of waarvan het snoer beschadigd is, levert gevaar voor uw leven op, vooral in kelders, op onbedekte vloeren, bij het ketelbikken, enz. Gebruik dus alleen de speciale looplampen, waarvan nergens per ongeluk het koper kan worden aangeraakt. Beveiliging tegen bliksemgevaar. Schuilt bij onweer zoo min mogelijk onder boomen; leun in geen geval tegen den boom, want het men- schelijk lichaam geleidt electriciteit beter dan hout en de bliksemontlading zal daarom geheel of gedeel telijk van den boom op den persoon overgaan. Zijn rijwiel plaatse men bij het staan onder een boom tijdens onweer eventueel wèl tegen den boom aan de zijde zoover mogelijk van zich af. Het goed geleidend ijzer bevordert aldus, dat de bliksem bi] treffen van den boom op eenigen afstand van den schuilenden persoon blijft. Gebruik geen electrisch speelgoed, dat op de lichtleiding wordt aangesloten door middel van een voorschakelweerstand in den vorm van een lamp, maar schaf daarvoor een kleinen goeden transformator aan, waardoor de spanning op het speelgoed niet hcoger wordt dan twintig volt. Wanneer ge in de eene hand electrische toestel len hebt (stofzuiger, ketel, telefoon, lamp) raak dan met de andere hand nooit een gaskraan of eenig ander deel van de gas-, licht- of waterleiding aan. Elk jaar worden personen in huis door den bliksem gedood. Laat door een vakman een goede bliksemafleider op uw huis plaatsen. GEZONDHEIDSRAAD. ZONDAG 13 JUNI NED. HERV. GEMEENTE voorm. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Bidstond Zaterdag 12 Juni, 's av. 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha" v.m. 10 uur, de heer M. N. W. Smit, theol. cand. Utrecht. GEREFORMEERDE KERK v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. NED. PROTESTANTENBOND afd. Bloemendaal in het bondskerkje Potgieterweg, v.m. 10.30 uur: Dr. K, F. Sparnooy te Amsterdam. LOKAAL OPENBARE SCHOOL v.m. 10 uur: Ds. V. Roos, em. pred. te Bloemendaal. Regelprijs 15 cent, bij speciale tarieven, klein tentiën, t.w. Vraag- en Huur- en Verhunr. K Verkoop, etc. 50 ct. pe« van 10 regels, elke re( 10 ets., mits bij vooruit In het vervaard! DAM ESHO Club- en Prlvöleeson vo welke zelf hun hoed we maken en Cursus voor opleiding Mode Dagelijks Insohrl Zijlweg 92 b.cfl. 2 DIRECTRICE: C. M. DE tegen het beschadi Groenten, Vruchtei Dik Net 10 Cent Dun 10 GERR. JO J. P. Coenstr. 52, Ve OOOOOOCA:<=OÜOOO:::- Wagenmakerij en Ci S OOOOOOGOOOOOOOt} Tk ARTIKEL AlICZiekenve 1 geneeskrach ARTIKEL een wetens ingerichte in voorraac te hebben, huishoudelij meestgevra; toil "Tk handige rein houding. van de Firma J. D. W Assistent-i Kleverparkweg 60, met GLAS-beklei Reukeloos en zie Doelmatig ingei Zeer zuinig ijsver Sierlijke, billijke en ko plaats voor spijs e f 79-85-102-110-12 goDODDoaooaciaoaa J?S> G/~yfoa Sedert ^/bren 6e£e oaaaaQaoooaaoDoa Vrije bezie Geen koopverpli' Groote voorra Specialiteit goed werkende IJ SE f 7.50-8.75-10-1 18, 21.75 er Met recepten en gebrul Mag. geopend van 8- Zaterdags tot S

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2