COACH SP0RTPRAATJE PLAATSELIJK NIEUWS J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL 22387 Het is voor de koopers wel zeer moeilijk de kwaliteit van een PIANO te beoordeelen. JMlSOfl netty Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg Gr. Houtstr. 120, Tel. 11760 HET BESTE ADRES VOOR STOpMEN EN VERVEN Fa. J. LETSCHERT Co. «I. G. W. van der Pol 3= De werkelijke waarde van de PIANO» toch, zit binnenin. U doet daarom het verstandigst Uwe PIANO te koopen bij den vakman, wiens eerlijkheid en soliditeit U de kwaliteit van het instru ment garandeeren. Bij informatie zal het U blijken dat U wel het voordeeligst koopt bij J. DE HAAN, uit een zeventig tal verschillende PIANO'S. J* DE HAAN, Juiianapark 60-62 en 64 TELEFOON 12605 - - - HAARLEM 28- door plaatsing van dit schuurtje de schoonheid onzer gemeente in gevaar komt. Dc Wethouder zegt, dat bij plaatsing van dit schuurtje het boschje voor twee-derde zal verdwijnen en dit is niet in het belang der gemeente. Die schuur tjes moeten zooveel mogelijk naar achteren geplaatst worden. Besloten wordt de ontheffing niet toe te staan. De verzoeken van 1—6 werden goedgekeurd. Punt 11. Ingekomen stukken. 1. Verslag over 1925 van de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar Onderwijs. 2. Verslag over 1925 van den schoolarts H. L. van Beusekom. 3. Reclames Hondenbelasting. 4. Accountantsrapporten woningbouwvereenigingen le kwartaal 1926. Allen voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer de Roo v. Alderwerelt herinnert aan een bespreking onlangs gevoerd, om den prijs van het water te verlagen. De Wethouder van Publieke Werken antwoordt, dat het niet mogelijk is om dit thans eventjes te be handelen. De cijfers van het Waterleidingbedrijf zijn wel gunstig, doch bij nadere bestudeering valt er toch neg wel een en ander over te zeggen. Dat b.v. de ge meente niets krijgt voor het logies der buizen in den gemeentegrond; dat de gemeente een groote water verbruiker is en daarvoor 20 cent per kub. meter moet betalen; dat voor een werkman aan de gemeente 1.10 per uur in rekening wordt gebracht, ziet. mijne heeren, daarover zou ik toch eerst wel eens een hartig woordje willen spreken. Het water is hier niet duur; alleen de gemeente moet voor de besproeiing een hoog bedrag betalen. De heer v. Nederhasselt. Wethouder, stelt voor over deze kwestie niet langer te spreken, daar dit thans bij een rondvraag, onvoorbereid, toch niet kan worden behandeld. De heer Schulz wijst op de slappe leiding van het Dagelijksch Bestuur. In de vorige zitting is over deze kwestie gesproken en thans kan er niet over gepraat worden, omdat deze kwestie onvoorbereid is. Een der- z-ioliilr^ ninr. t m.-i <-'*»-» cto«LctiV - hierna in stemming en wordt aangenomen. De heer Prinsenberg vraagt hoe het staat met het advies van Mr. Van Styrum betreffende de tram aan den Zijl weg. Na herhaald verzoek nog niets ingekomen ant woordt de heer Laan. De heer Prinsenberg betreurt dit ten zeerste, doch wordt gerustgesteld door den Voorzitter, daar Z.Ed. in besloten zitting nog wel iets kan mededeelen. De heer Prinsenberg wijst vervolgens op de ver lichting van de Rampenlaan. De lantaarns zitten ver borgen achter de boomtakken. De Wethouder antwoordt, dat deze kwestie al eenigen tijd de aandacht heeft van Publieke Werken. Er wordt onderhandeld met het P. E. N. ovGr een nieuw contract en dan komt dit wel in orde. Ook zijn er bij P. W. al teekeningen gemaakt voor armen aan de lichtpalen. De heer Prinsenberg wijst ten slotte nog op het fonteintje aan de Rampenlaan. De jongens voeren daar allerlei kattekwaad uit, terwijl er heel veel water wordt verknoeid. De heer Laan antwoordt, dat aan den heer de Jong reeds opdracht is gegeven om een nieuwe fontein te koopen als proef. Vergeten moet echter niet worden, dat nog niet is uitgevonden eèn fontein waarbij of waaraan de jongens niets kunnen vernielen. 'De heer Van Kessel vraagt naar de verbreeding van de brug bij den Korten Zijlweg over de Brou wersvaart. De Wethouder antwoordt, dat het hoog noodza kelijk is, dat hier iets wordt gedaan, doch dat men nog in onderhandeling is over eenige strookjes grond. De Raad gaf daarop als zijn meening te kennen, dat het wenschelijk is de geheele strook grond aan te koopen van de fam. Lepelaar, mits het bedrag tot aankoop niet te groot is. Het Dag. Bestuur belooft, dat zal worden onder zocht hoeveel voor bedoelden grond wordt gevraagd en zal in een volgende zitting wel meer kunnen zeggen. De heer Van Kessel vraagt of er in deze zitting van de tafel van B. en W. nog een antwoord zal komen aan de Comm. v. advies v. Sociale Belangen. De heer v. Nederhasselt antwoordt, dat de meer derheid van B. en W. niet met het advies van be doelde Commissie kan meegaan, dus er niet over spreken zal indien niet uit den Raad iets wordt ge vraagd dienaangaande. De heer Van Kessel deelt dan mede, dat thans plotseling het besluit is genomen, dat een 20-tal losse arbeiders ontslagen zullen worden, omdat het geld bijna op is. Dat geld is op, omdat is aangekocht ge worden een mengmachine en een stoomwals, tot een gezamenlijk bedrag van bijna 25.000.Spr. be treurt dit ten zeerste. De menschen, welke thans op straat komen, komen op straat door den aankoop van die machines. Maar wat is er nu tegen om bij den Raad te komen met een credietaanvrage voor de beide machines, welke wellicht over 10 jaar nog zullen wor den gebruikt? Dan zouden die menschen aan het wc-rk kunnen blijven, want werk is er wel. Spr. stelt dan voor den post wegen met 20.000. te verhoog en, opdat de arbeiders aan het werk kun nen worden gehouden. M u 1 Dames- ers SVIasSa»Artikelen De heer Laan antwoordt, dat alle wegen, welke zijn toegezegd geworden om te worden verbeterd, verbeterd zijn geworden. Niettegenstaande dat hebben we toch de 2 machines kunnen koopen en komen we geen geld tekort. Maar, mijne heeren, dit is 't eind van 't liedje, waarvoor we in 't voorjaar gewaar schuwd hebben, de werkloozenzorg moest worden op geheven, en nu zitten we. Spr. wil wel wat doen, doch de post wegen behoeft absoluut niet te worden verhoogd. De heer Hogenbirk denkt, dat men de kwestie eventjes scheef bekijkt. Er is z.i. een kas-tekort ont staan door den aankoop van die machines, doch door die machines wordt er weer verdiend, zoodat men het eventjes uit moet zingen. De heer Schnlz vraagt zich niet af hoe het zal wor den gesteld of in welken vorm het zal worden gegoten, doch voor hem is de hoofdzaak of de menschen aan werk zullen worden geholpen. De heer Hogenbirk waarschuwt voor een voort borduren op deze wijze. Er is in t voorjaar een nieuwe regeling gemaakt om van de werkloozen af te komen, doch zoo komt men niet van de menschen af. De heeren Prinsenberg en de Visser ondersteunen de woorden van den heer Hogenbirk. De heer Van Kessel verwijt den heer Laan, dat hij deze kwestie op de spits wil drijven. Goed, zegt de heer Laan, laten we het dan op de spits drijven, dan komen de menschen bij het Armbe stuur terecht. De heeren v. Nederhasselt en Schulz waarschuwen hiervoor, daar dit op de ruggen der werkloozen zou neerkomen. De heer Laan stelt voor een bedrag van ten hoogste 10.000.beschikbaar te stellen voor de menschen, die geen werk hebben of kunnen krijgen en deze dan om de andere week te werk te stellen tegen een sala ris van 26. De heer Hogenbirk zou nog niet direct een bedrag willen voteeren. Hebben die menschen al geprobeerd bii particulieren werk te vinden? Spr. is er van over tuigd, dat, indien zij wat water in den wijn willen doen en willen werken voor een loon wat door de bollenkweekers betaald wordt, zij zeker werk zullen vinden. Misschien dat er dan een paar ouden van dagen zullen overblijven. De Voorzitter brengt thans het voorstel-Laan in stemming, wat met algemeene stemmen wordt aange nomen. Hierna sluiting. Het internationale programma van het seizoen 1925-26 is wel slecht geëindigd. Slechts één wedstrijd werd gewonnen (van Zwitserland) maar deze over winning was meer te danken aan de zwakte der Zwit sers, dan wel aan de sterkte der Hollanders. In Antwerpen- werd, geheel onverdiend, tegen de Belgen gelijk gespeeld. Dit bewezen de roode duivels, tic iDixxerr—mei veipifenerben.' Toen cjingên "de Oranje-mannen naar Düsseldorf, waar Duitschland ze met 4—2 een iesje gaf. Ten slotte werd Zondag in Kopenhagen van de Denen met 4-1 verloren, welke uitslag sterk geflatteerd voor de Hollanders is. Er hapert dus nog al wat aan ons nationaal elftal en dat is eenheid. Reeds veel eerder betoogden we in dit blad, dat, wordt het systeem (eigenlijk is het in 't geheel geen systeem!) der'samenstelling van ons ver tegenwoordigende ploeg niet veranderd, het een ge sukkel zal blijven. Een enkele keer gelukt het door individueel spel een succesje te behalen, maar bij het opmaken van de balans zal zij zeker niet ten onzen gunste overslaan. Zondag heeft het weer aan de middenlinie gelegen. Hoe is 't mogelijk! Hoeveel half-baccks hebben we sinds 1924 al versleten. Na Van Linge kwamen ach tereenvolgens als mid-half: Hulsman, Hoogsfceeden, Tekelenburg, Van Linge, Bul, van Daalen Bul, Van Linge, Hassink en Anderiessen. Met de kant- halfs werd 't zelfde liedje gezongen. Nimmer werd er naar eenheid betracht, Top, die voldoende bewezen heeft, geen internationaal te zijn, wordt quöte ce quote gehandheafd. Kuchlin, hij moge in H. B. S. (dus in elftal-verband) een nuttig speler zijn, als inter nationaal mist hij de voornaamste eigenschap: fighting- spirit. Gieiens is langzamerhand als rechts-buiten vast geroest, terwijl menschen als Elferink en* Nagels geen kans gegeven wordt. Waar blijft in den N. V. B. de Mussolini, die de Augiusstal van (goedbedoelende maar slecht ziende) oude mannetjes eens reinigt? Onze nationale voetballer staat op het spel. Laat ons dit bedenken! En, we kunnen immers beter! Wie zou durven beweren, dat de kampioen vanNederland, J?iet puike Enschedé-team, een Nederlandsch elftal, zooals dit naar Denemarkens hoofdstad ging, niet regelmatig zou slaan? We maken ons zelfs sterk, dat het den Zuidelijken primus, het Maastrichtsche M.V.V. zelfs zou lukken. Echter, de provincie heeft zich nimmer in een al te groote belangstelling der select-commissie mogen ver heugen, uitgezonderd dan het Groningsche Be-Quick, dat meerdere malen krachten aan „de uitverkorenen" afstond. We publiceerden eenige weken geleden een elftal, zooals we ons dit indachten, en mochten van verschil lende zijden, zelfs uit Haarlem en Rotterdam instemming met ons principe ontvangen, wel een be wijs. dat er elders in voetbalkringen andere meeningen heerschen ter. opzichte der samenstelling, zooals ze thans geschil®:. Daarom begrijpen we niet, dat er in de leidende kringen (vakvereenigingen e.d.) geen stemmen opgaan met den huidigen verderfelijken sleur te breken. H. BLOEMEND AAL. Provinciaal ziekenhuis. Wij ontvingen het verslag betreffende het Provin ciaal Ziekenhuis nabij Santpoort over het jaar 1925. In een inleidend overzicht wordt met voldoening geconstateerd dat een zekere rustphase in de reorgani satie van het ziekenhuis is ingetreden. De verpleging der patiënten is er in vergelijking met vroeger zeker aanmerkelijk op vooruitgegaan. De uitbreiding der vrije verpleging, de omvang die de werktherapie heeft ingenomen, het bevorderen van het dragen van eigen kleedingen, doen geleidelijk het cachet van krankzinni gengesticht verdwijnen, fie geest onder personeel en patiënten is goed en over het bereikte economisch resultaat mogen wij niet ontevreden zijn, zegt het ver slag. In den loop van 3" jaren werd de verpleegprijs voor de gemeenten met 100 verlaagd en liep de kos tende prijs van 1500 in 1920 terug tot 1170 in het afgeloopen jaar. In de dienstregeling van het personeel is een vrije middag opgenomen. De invoering van deze regeling heeft nog te kort geled?n plaats gehad om over het resultaat zoowel voor het- personeel als voor de afdee- lingen een oordeel uit te spreken. Den 9en November 19t?5 werd de gezinsverpleging ingevoerd met 2 mannen en 4 vrouwen. Aan het einde van het jaar waren er -i* mannen en 14 vrouwen in gezinnen geplaatst, allen in de buurt van het zieken huis, met uitzondering van een vrouwelijke patiënt, die te Haarlem bij haar zwager werd geplaatst en in haar kostgeld bijdraagt door uit werken te gaan. De overigen komen op geregelde tijden in het ziekenhuis arbeid verrichten. De tijci is nog te kort, wordt opge merkt, om nu reeds te zeggen of deze nieuwe wijze van verplegen voldoet. De eerste indruk is gunstig. Aan het einde van het jaar waren aanwezig 1427 patiënten. De algemeeneexploitatierekening over het jaar 1925 wijst aan een totaal bedrag van f 1.913287.59 met een nadeelig saldo van ƒ249.012.67. Het uitbreidingsplan. Ged. Staten hebben thans aan B. en W. van Bloe- mendaal mededeeling gedaan van de bezwaren der commissie voor gewestelijke uitbreidingsplannen tegen een onderdeel van het uitbreidingsplan voor het park Reinegom. Tegen dat deel, waarvoor reeds sedert geruimen tijd bouwaanvrageii aanhangig zijn en waar op door B. en W. in afwachting van het bericht van Gedeputeerden, nog niet kon worden beschikt, bestaan echter geen bedenkingen, .Dit onderdeel zal derhalve, na wijziging van het ovjrrige gedeelte van het plan oeschilcking op de talrijl» reeds ingediende bouwaan- vragen, waarop door de bouwondernemers herhaalde lijk is aangedrongen, mag worden verwacht. Sen Waarschuwing. De dienstdoende leden der Reddingsbrigade bemer ken telkens en telkens wéér, dat er zwemmers zijn, die ver van het bezochte gedeelte van 't strand, te water gaan. Alsof het water daar beter is, dan ergens anders! Deze eenzaamheid-zoekenden beseffen bepaald niet, dat ze zich aan bijzondere gevaren blootstellen. Voor eerst zijn op het niet bezochte gedeelte van 't strand geen waarschuwingsborden bij de muien geplaatst. Ver volgens: als hun iets overkomt (ook goede zwemmers kan iets overkomen), dan is er geen hulp in de buurt en hun hulpgeroep wordt natuurlijk niet gehoord. De beide verdrinkingsgevallen aan 't Bloemendaalsche strand (in Juli '24 en in Juli '25) moesten toch een waarschuwing zijn, om niet de eenzaamheid op te zoeken! Een andere raad is: sla toch niet de waarschuwingen voor de gevaarlijke muien in den wind! Dit gebeurt nog maar al te vaak. Heel dikwijls gebruiken de zwem mers de mui-palen als kapstok voor hun kleeren en begeven zich precies in de muien in zee. Op die manier baten alle waarschuwingeö niets, 't Publiek schijnt nog steeds niet te beseffen hoe verraderlijk de zee is. Wil men daarover eens wat meer weten, vraag dan aan de dienstdoende brigade-leden eens het nuttige boekje van den heer Meyerink: „De gevaren der Zee". Een handige oplichtster. Voor eenige dagen geleden vervoegde zich op een der kleerbleekerijen te Bloemendaal een jong meisje met de vraag in dienst te mogen treden. Zij gaf voor genaamd te zijn Elly Duvraine, en te wonen te Benne- broek. Aangezien de bleeker wel eenig personeel noodig had, werden haar diensten aanvaard, doch onder één voorbehoud n.l., de jonge dame wilde eerst informeeren naar de kosten van een abonnement per spoor per maand, en beloofde den volgenden dag terug te komen. Werkelijk kwam het meisje dien dag terug bij den bleeker en verzocht een 'voorschot van 8.—, waar mede de bleeker accoord ging, onder voorwaarde per week een zeker bedrag van het loon in te houden. Alles was in orde en de juffrouw zou den daarop volgenden dag in betrekking komen. Tot nu toe ver- Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND t Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEER1NRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspieln TEL. 10492 scheen ze niet meer. Zoodat de patroon argwaan kreeg, en de politie van Bloemendaal hiermede in ken nis stelde. Deze mocht het evenwel gelukken de juf frouw te Heemstede op te sporen. Het bleek te zijn de 19-jarige M. H. Zij werd te Overveen in arrest gesteld, om voor den Officier van Justitie te Haarlem te worden geleid. O. H. Crt. De zomer-vacanties. Meldden we in ons vorig nummer, dat 't in de be doeling lag van B. en W. van Bloemendaal, om de zomervacantie op de O. L. scholen te verzetten naar de maand Augustus, thans kunnen we mededeelen, dat besloten is, voor dit jaar nog geen verandering te brengen in de gewone vacantieregeling. VERSLAG DER COMM. v. TOEZICHT OP HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. (Vervolg.) Een van de leden der Commissie was in de gele genheid aan het Kennemer Lyceum een oefening bij te wonen, welke beoogt het voorkomen van paniek onder de leerlingen in geval van brand, ontploffing of welk alarmeerende omstandigheid ook. Deze exercitie wordt enkele keeren gedurende eiken cursus gehouden op een onverwacht oogenblik. Ditmaal werd zij gehouden in combinatie met de hier in deze gemeente opgerichte, vrijwillige brandweer. Zoodra 't vastgestelde brandsignaal gehoord wordt, begeven de leerlingen zich onder geleide hunner lee- aren langs den voorgeschreven weg buiten het gebouw; de beide klassen, welke op den zolder werken Fransch en handenarbeid gaan door een zolderraam naar buiten en dalen langs de ijzeren brandladder aan de achterzijde van het gebouw af. Aldus wordt het gebouw in minder dan V/2 minuut ontruimd. Ten einde te gemoet te komen aan de fantasie der leerlingen, waren de gangen van het gebouw in rook gezet, terwijl de brandweer, inmiddels gewaarschuwd, met haar motorspuit in korten tijd op het terrein ver scheen en binnen enkele minuten water gaf. Op het R.-K. Lyceum wordt de grondslag van het gemeenschapsleven der leerlingen gevormd door hun ne Vereeniging: A, L. M. (Arti Litteraris Amicitiae), welke weer allerlei clubs telt op het gebied van let terkunde, muziek, sport, enz. Verschillende dier clubs ontwikkelen zich krachtig. Vooral „Cassiciacum", onder de leerlingen de Acade mie genoemd, welke om de 14 dagen vergadert, trekt belangstelling, zoowel onder de leerlingen als onder de leeraren. Alleen oudere leerlingen kunnen lid zijn; behalve die van de 5e en 6e klasse der gymnasium-afdeeling, de leerlingen van de 4e klasse (na Kerstmis) en de 5e klasse der H.B.S.-afdeeling. In hare bijeenkomsten worden referaten gehouden aère Een der leerlingen treedt dan als opponent op. Behalve referaten worden oefeningen gehouden in voordracht en inprovisatie. Op t Kopje bepaalt zich het gemeenschapsleven tot een paar opvoeringen in den loop van den cursus van comediestukjes en het uitvoeren van zang -en dans- nummers, welke ingestuaeert worden onder leiding der 'teeraressen. Op sportgebied bestaat er een hockeyclub. Aan het Kennemer Lyceum hebben de leerlingen hun eigen vereeniging in de K.L.V. (Kennemer Lyceum Vereeniging), welke lezingen, filmvertoóningen, ien- tooristellinkjes, tooneel- en muziekuitvoeringen, gevolgd door gezellig samenzijn organiseert. Het bestuur der K.L.V., samengesteld uit leerlingen der school, staat «in geregelde aanraking met den school leider. De goede inrichting van het nieuwe schoolgebouw met afzonderlijke aula, filminrichting, enz. verge makkelijkt deze samenwerking en opvoeding tot ver antwoordelijkheidsgevoel en gemeenschapszin; zij maakt het mogeiijk, dat alle feestelijkheden binnen de muren van het Lyceum worden gehouden. Aan sportvereenigingen bestaat geen behoefte, om dat de leerlingen op de vrije middagen, onder toezicht van den leeraar in lichamelijke oefening, allerlei sport kunnen beoefenen op het ruime veld naast het school gebouw. De door de leerlingen uitgegeven Lyceumkrant, wel ke om de 3 weken verschijnt, ontwikkelt zich geleide lijk naarmate de school meer bevolkt wordt. De opvoeding der leerlingen tot sociaal voelen en handelen in hun eigen schoolgemeenschap wordt in hoofdzaak bevorderd door het scheppen van 'n school sfeer van vriendelijkheid, opgewektheid en vertróuwen, waaraan de leeraren, elk naar hun gaven en hun eigen 'aanleg, medewerken. Voorzichtige pogingen worden door den schoolleider gedaan om in genoemden zin eenig resultaat te berei ken door de benoeming van klasse vertegenwoordigers, gekozen door de leerlingen, samen vormend den school raad, waarvan het dagelijksch bestuur in bijzonder contact met den schoolleider staat Het toezicht van den schoolraad in het gebouw, het overwegen van schoolbelangen, het bemiddelen in tusscben de leerlingen gerezen geschillen en moeilijk heden, heeft reeds geleid tot hoopvolle resultaten, tot op behoorlijk peil staande vergaderingen en bespre kingen, tot goede handelingen en verhoudingen. Een archief-commissie uit den schoolraad heeft al voor beeldig werk verricht. Het overblijven op de school van jongens en meisjes in het daarvoor bestemde lokaal onder verantwoorde lijkheid van enkele oudere leerlingen en het werken op school op vrije middagen onder eigen verantwoorde lijkheid gaf reden tot tevredenheid. Zijn de resultaten hoopvol, beter zullen zij worden wanneer, bij het ouder worden der school, beschikt kan worden over een grooter aantal van rijpere leer lingen. De commissie betreurt het tenslotte dat Haarlem is overgegaan tot het stichten van een vierde Lyceum, waardoor een concurrentiestrijd ontstaat, die op onder wijsgebied geen zin heeft en vermeden had kunnen worden tot genoegen van den Haarlemschen be- Vooï° Burger-Timmerwerk is Uw adres: Bloennendalscheweg 23 - Tele| 22 315 lastingbetaler wanneer Haarlems bestuur zich had losgemaakt van zijn eng standpunt van gemeente politiek. Voor de ouders, die voor hun kinderen R. K. lyceum-onderwijs noodzakelijk achten, is Haarlem nog op het buiten de grenzen van die gemeente gelegen R. K. lyceum aangewezen. Opening Vischhandel. De vanouds bekende fa. J. Balm Zoon alhier, opent Dinsdag 22 Juni a.s. aan den Bloemendaalsche weg een naar de eischen des tijds ingerichte visch- winkel, waarover we in ons volgend nummer nog een en ander zullen vermelden. Chr. Fanfarecorps „Sursum" bekroond. Op het gisteren te Schiedam gehouden muziekcon cours, hetwelk is uitgeschreven door den Chr. Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen, behaalde het Chr. Fanfarekorps „Sursum", directeur de heer J. A. Meng, in de 2e afd. Fanfare in den concertwedstrijd een 2en prijs met 272 punten; in den marschwedstrijd werd eveneens een 2de prijs behaald. Daar „Sursum" voor het eerst in de 2de afd. uit kwam is dit voor den directeur en de vereeniging een schitterende prestatie. Tentoonstelling van werken door Kees Roovers in Hotel „Duin en Daal". Vanaf 15 Juni tot 6 Juli houdt de heer Kees Roovers, Hollandsch schilder te Parijs, een tentoonstelling van schilderijen, teekeningen en iconen, in de groote zaal van „Duin en Daal". De organisatoren hiervan zijn mr. dr. J. Luden, E. W. A. van Nederhasselt, A. J. Prinsenberg, C. W. de Visser en mr. Th. J. M. A. Westerwoudt. Zooals de datum trouwens ook aangeeft is de ten toonstelling reeds geopend. OVERVEEN. De gronden langs den Zeeweg. In de vergadering van den gemeenteraad van Bloe mendaal van 11 Februari 1.1. besloot de gemeenteraad van Bloemendaal met 112 stemmen een tweetal overeenkomsten aan te gaan met de Erven Van der Vliet, betreffende de exploitatie van de gronden langs den Zeeweg. Alvorens hiertoe besloten werd, waren er aan het besluit lange discussies vooraf gegaan, welke zelfs een middag- en een avondzitting vor derden. Die overeenkomsten hielden de bepalingen in, dat de gemeente vergunning verleende tot het bouwen van woningblokken aan den Zeeweg, terwijl de gemeente de noodige buizen of geleidingen voor gas, water en electriciteit door den Zeeweg zou leggen. De helft dier kosten, tot ten hoogste 80.000, zou door de Erven Van der Vliet gedragen worden. De Erven Van der Vliet zouden de gemeente 377.217 betalen. Verder hielden de contracten nog enkele andere be- paiiiijjcii „i, „mij. uirnróni ue uiiKeermy uir een even- tueele baatbelasting. Eerst moest uiterlijk 15 April de juridische opleve ring geschieden, doch deze datum werd later gewijzigd in 15 Juni. De Fa. Van Dam uit Amsterdam, die de gronden zou exploiteeren, zag daartoe geen kans en trok zich terug. Dat overeenkomst met de Erven Van der Vliet werd nu de vorige maand dusdanig gewijzigd, dat „zoodanigen persoon zou worden aangewezen als de Erven Van der Vliet aanwezen en door Bloemendaal zou zijn geaccepteerd." Uiterlijk 15 Juni moest nu de juridische levering van gronden hebben plaats gevonden. Waar deze levering niet is geschied, zijn de overeenkomsten met de Erven Van der Vliet vervallen. Wat er thans verder moet gebeuren, is natuurlijk nog niet bekend. Uitstapje. De leerlingen der hoogste klassen der O. L. school zullen op 30 Juni en 1 Juli een tweedaagsch uitstapje maken naar Arnhem en Nijmegen. Woensdagavond reed een Ford-auto, komende van den Tetterodeweg tegen het huis van den heer Koelen op den Bioemendaalschenweg. Pui en auto werden beschadigd, 't Ongelukje was hieraan te wijten, dat de auto had moeten uitwijken voor een van Bloemen daal komend motorrijwiel. Beide berijders schoven de schuld van zich af. Na^ lang geredekavel werd be sloten de politie met het geval in kennis te stellen en die te laten uitmaken, wie de beschadigde puij en den ve; bogen slinger zal moeten betalen! Boottocht. De afd. Overveen van den R. K. Volksbond zal op 27 Juni een boottocht met muziek houden naar Bergen en Schoorl. Het R. K. Harmoniegezelschap „Euphonia" zal op dezen tocht voor de muzikale opluistering zorgen. Benzincwagen in beslag genomen. Aan het Bloemendaalsche strand, waar de heer C. v. M. een auto- en rijwiel-garage heeft, had van M. zonder de vereischte vergunning van B. en W. van Bloemendaal, een benzinewagen geplaatst. Dezer dagen werd door de politie geconstateerd dat de wagen productief werd gebruikt en daar de veilig heid van het verkeer in gevaar werd gebracht, heeft de politie den wagen in beslag genomen en in de ge meentelijke bewaarplaats opgeborgen. V crkeersongeval. Zondagmiddag half vier zijn twee auto's in botsing gekomen op den Bloemendaalscheweg hoek Juliana- weg. Een kwam van Overveen en de andere van den Juliana weg. Vermoedelijk hebben 'beide bestuurders elkaar te laat gezien en was een aanrijding onver mijdelijk. Van de eene auto werd de vooras verbogen, lantaarn en spatbord beschadigd en werd in de garage van den heer C. van Maren gebracht; van de andere auto was dc treeplank beschadigd en kon op eigen krachten huiswaarts gaan. De heeren G. uit Heemstede

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2