COACH fflaison Hetty J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 deer U begint met den klein Huisorgel - Dames- en Heeren SVJosie-Artikelen 0e Zeeweg, onze ïhïjsse's Hof. Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND t Fa. J. LETSCHERT Co. Voor Burger-Timmerwerk «I. G. W. van der Pol OVERVEEN. AERDENHOUT. koopen, en dan ijverig studeert, kunt U langzamerhand, door Uw instrument te ruilen voor een beetje grooter orgel zonder belangrijke bijbetalingen heel geleidelijk in het bezit komen van een zeer compleetinsrument. Al ijverende en genietende van Uw spel is U dan tevens bekwaam organist geworden, welke eigenschap tot U tot Uw eigen en anderer of tot Uw geldelijk voordeel kunt aanwenden. Laat U door J. DE HAAN eens voorlichten omtrent de gemakkelijke wijze van koopen die DE HAAN U biedt J. DE HAAN, Julianapark 60-62 en 64 TELEFOON 12605 HAARLEM het „snelverkeer" dergelijke hindernissen op den weg niet meer duldt. Er zit ongetwijfeld veel waarheid in de motieven, die als protest worden aangevoerd. Tol gaarden of hoe men deze dingen ook noemen wil zijn ongemeene hindernissen op den weg, die in den tijd van trekschuit en diligence een passende attractie en onderbreking van de immer saaie reizen brachten; in dezen jacht- en haasttijd behooren die dingen te verdwijnen. Ook heeft de wijze waarop voorheen maar ook thans nog tolgelden worden geheven, het stelsel gehaat gemaakt. De eigenaar van den weg verpacht meestal de tol voor enkele jaren en bepaalt de tarieven. En de pachter op zijn beurt ontziet niets en niemand maar schraapt en jaagt, opdat de tol zooveel mogelijk zal opbrengen, 't Is voor vele tolgaarders een rijkmakerij geweest en nog, waar deze bestaan. Deze wijze van weggeldheffing is niet de juiste. Eigenaardig is, dat b.v. in de Zaanstreek aan het voortbestaan en het plaatsen van nieuwe tollen of „valien" geen stroobreed in den weg gelegd werd en wordt. Hoe zal dat echter in de toekomst gaan, als de Rijksregeering de wegenbelasting gaat invoe ren? 't Is te dwaas, dat boven de werkelijk hooge bedragen, welke slikken Lager- en Hoogerhuis de voorgestelde belastingnormen! straks van motor rijtuigen worden geheven, ook nog in enkele gemeen ten moet worden gezorgd, dat de tolgaarder zich rijk kan garen, door vrij hooge tolkosten te betalen en daardoor feitelijk te moeten opbrengen in twee soorten van Wegenbelastingsysteem. Er zal dus wel iets ge beuren gaan. De Regeering zal door de Wet op de heffing eener wegenbelasting, hopelijk de tollen en andere „vallen" wel omhals willen brengen, en terecht. Hoe zullen echter die gemeenten aan aan de noodige baten komen voor wegenaanleg en -verbetering? 't Is gemakkelijk om een stelsel of systeem te veroordeelen, maar 't is niet altijd gemakkelijk er iets anders èn beters voor in de plaats te stellen. Het meest een voudigste is natuurlijk, heel die tollenratteplan op te doeken; een eisch des tijds en der noodzakelijkheid tevens. Maar dan zal het Rijk een groote mate van billijkheid moeten betrachten door de gemeenten, waar op doeltreffende wijze wordt gewerkt tot het ver krijgen van goede interlokale, maar ook lokale, wegen of straten, krachtig te steunen. Alsof het geen groot Staatsbelang ware, wanneer in bloeiende en groeiende gemeenten goede lokale straten en wegen worden aan gelegd door de zorgen van krachtige gemeentebesturen! Daarom zal de Rijksregeering er zich niet af kunnen maken met slechts gedeeltelijke steun te geven aan gemeenten voor verbetering van straten en wegen, welke deel uitmaken van het interlokale wegennet, Rijks- en Provinciale wegen inbegrepen. Zoo zijn er ook in Bloemendaal, evenals in bijna alle grootere gemeenten een aantal straten en wegen, welke geens zins direct in het interlokale wegennet zijn betrokken, maar indirect zeer zeker. Het gaat niet aan, dat Vader Staat zich van die wegen niets behoeft aan te trekken. Het economische en cultureele leven van een heel land heeft belang bij de verzorging van verkeerswegen te land en te water. De lokale wegen en straten maken deel uit van die bevordering tot verdere en betere ont wikkeling daarvan. Daarom kan het Rijk niet vol staan met tegemoetkoming in de kosten voor uitslui tend interlokale wegen binnen en behoorende aan een bepaalde of meerdere gemeenten. De gemeentebestu ren zullen er goed aan doen met tijdig hun stem te laten hooren nu het ontwerp Wegenbelasting weldra de belangstelling zal vragen van onze Volksvertegen woordiging. 't Is nu reeds gebruikelijk bij het Rijk, dat de gemeenten mogen meebetalen aan het ver beteren van Rijkswegen, welke natuurlijk immer door het gebied van een of andere gemeente loopen. Wan neer het Rijk b.v. den rijweg verhardt en verbreedt laat het de vernieuwing of aanleg van voetstraten langs den weg maar toch óp den weg! bekostigen en uitvoeren door de betrokken gemeente. Een systeem dat niet het juiste genoemd kan worden. Heemstede geeft geen kamp. Met den moed der wanhoop is men geneigd te zeggen verzet Heemsteedsch gemeentebestuur en bevolking zich tegen de voorgenomen besnoeïng van hare grenzen. Inderdaad een lofwaardig voorbeeld voor ónze vertegenwoordiging en ónze bevolking. Men weet, dat Ged. Staten een waschlijstje hebben opge maakt van de schadeloosstelling door het nu reeds gedallaste Haarlem aan Heemstede te betalen, wan neer de heeren in den Haag het snoeimes gehanteerd hebben. Haarlem en Heemstede d. w. z. de be sturen dier gemeenten en dan in het geheim natuur lijk! zullen zich nu hebben uit te spreken oyer het voorstel van Ged. Staten. Haarlem's gemeentebestuur wie zou daar nog aan twijfelen? slikt alles, óók het voorstel nopens een te betalen schadeloosstelling. Macht, grootzijn, lange, verreikende bestuursarmen te hebbenzie daar de nachtmerrie, hèt droombeeld van Haarlem. Al moet het dan vergroote Haarlem jaren achtereen krom liggen; al zal het meest noodige daaronder moe ten lijden, het is geen beletsel voor Haarlem. Deze gemeente aanvaard elk voorstel, als het maar grens- uitbreiding beleekent. Haarlem aanvaardt óók alleen Schoten en Spaarndam, zonder méér! Daarom is het belachelijk om. zooals in de Haarlemsche pers gedaan wordt, te vragen: „wat zal Haarlems gemeentebestuur doen?" Dat is minstens zoo goed bekend en staat even vast als de houding van Heemstede tegenover het jongste voorstel bekend geacht ma.g worden. Heemstede zal hoogstwaarschijnlijk weigeren .om te gaan marchandeeren over eventueele schadeloosstel Gr. Houtstr. 126, Tel. 11760 Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN ling. Heemstede wil geen geld; het wil haar grond gebied behouden. Sympathiek is deze houding, nog dezer dagen opnieuw aangenomen door Heemsteedsch Burgemeester. En de bevolking? De anti-annexatie ver eeniging geeft geen kamp. Zij Zal alle meerderjarige ingezetenen nogmaals in protestvergadering bijeen roepen op 30 Juni. Het doet denken aan den eens zoo fieren van Witte van Haemstede en zijn mannen. 't Zit in 't bloed en Haarlem kan zich dat voor gezegd houden. Wij blijven Heemstede een kans geven omdat Haarlem al blij zal zijn met het groeiende Schoten en Spaarndam. Laat Bloemendaal's Gemeentebestuur het oog op Heemstede gericht houden en intusschen waken voor onze gemeente. In het avondblad van „De Telegraaf" van Zaterdag 12 Juni vonden wij het volgende stuk van Mr. L. van Gigch Jr.: „De wegenkwestie staat in het middenpunt der be langstelling in ons land. Tot in den treure hooren wij, dat een behoorlijke wegenverbetering 300 millioen moet kosten; tegelijk, dat de regeering wel nieuwe belastin gen wil heffen, een fonds stichten, maar dat in tien tallen van jaren geen werkelijke verbetering zal plaats vinden. Wij kunnen uitrekenen, dat tegen dat ons wegennet in orde is, het vermoedelijk weer overbodig zal zijn, omdat we dan allemaal vliegen in plaats van rijden. Anderzijds bestaan er particuliere plannen, waarop opnieuw de aandacht gevestigd wordt, naar aanleiding van wat ik over de Italiaansche autoystrada schreef; een verbindingsweg voor auto's, alleen tusschen Am sterdam, Den Haag en Rotterdam. Ondanks alles, dat te waardeeren is in dit plan, lijkt mij de kans op het bijeenbrengen van een benoodigd kapitaal van 45 mil lioen gulden niet groot, terwijl in ieder geval de bouw van de baan, die slechts hoogstens 75 K.M. lang zal zijn, drie jaar zal duren, en als ik goed begrepen heb, dan nog eerst de demping afgewacht moet worden van groote plassen. Hoe dit zij, de naaste toekomst ziet er voor het Nederlandsche automobilisme niet rooskleurig uit. Intusschen zijn wij in het gelukkig bezit van één weg, die waarlijk groot van aanleg is, voldoende breed, goed liggend en bovendien van schitterende natuur- pracht. Het is de weg van Bloemendaal naar zee. Deze groote baan voert door het mooiste deel van onze duinen en geeft een indruk van het duinlandschap, die eenig is. Misschien is er nergens in Europa een weg, die zóóveel typisch natuurschoon biedt en tege lijk zóó modern van aanleg is. Men zou mogen verwachten dat zulk een monument, tegelijk van onze rijke natuur en van onzen onderne mingslust, angstvallig behoed zou worden; dat men het tegen eiken aanslag verdedigen, dat men het ver troetelen zou. Dan kent ge den Hollandschen aard niet. Herhaaldelijk duiken in de bladen berichten op over den strijd, die er gevoerd wordt tusschen de gemeenten en een particulier, bezitter van gronden. Het is een epische strijd over den prijs waarvoor, en de voor waarden waarop deze eenige mooie weg in Nederland zal kunnen worden vernield. Men wil hem namelijk aan weerszijden bebouwen, desnoods in het midden een tramlijn (in dezen tijd) aanleggen. Het is een triest gesjagger. Maar het schijnt, dat er niemand is, die protesteert tegen die bebouwing. Er is een weg gebouwd. Daar door zijn de gronden aan dien weg meer waard ge worden. Welke Hollandsche gemeente zou daarvan geen profijt willen trekken? Het schijnt ondenkbaar, dat men een weg door ongerepte natuur laat liggen, zonder financieele speculaties. Liever bederft men het natuurschoon, liever ook bederft men de veiligheid van dezen weg. Als aanstonds hij volgebouwd zal zijn met keurige villa'tjes, van weg bijna tot straat geworden, als dan uit elk dier gebouwtjes spelende kinderen, blaffende honden en roekelooze fietsers dwars den weg komen opzwaaien, die dan reeds nog drukker zal zijn dan nu dan gaan wij weer jeremieeren over onze onveilige wegen en het gebrek aan auto-straten. Ik heb een verfoeilijken hekel aan de middeneeuw- sche tollen, maar als er nu met alle geweld uit dezen Bloemendaalschen zeeweg geld moet worden geslagen: zet hier dan een tol. Maak behoorlijke afscheidingen voor fiets- en wandelwegen; laat de rest vrij voor auto's alleen en gehebt reeds thans, zonder kos ten en zonder tijdverlies, een auto-strada. Die moge dan wellicht economisch niet belangrijk zijn, de dich terlijkheid, zeldzame bloem in Holland, vaart er wel bij. Later zal wellicht blijken, dat deze oplossing mis schien ook materieel nog niet te verachten is. Er zijn ook nog andere speculaties, dan grondspeculaties." Tot zoover Mr. van Gigch. Eenige dagen later vonden wij een sympathiebetui ging op bovengenoemd schrijven van H. Ramaer, leeraar aan de landbouwhoogeschool te Wageningen. Hij schrijft dan: „Wat mr. J. van Gigch Jr. schrijft over „den zee weg" in het nummer van Zaterdag 12 Juni 1926 avond blad, heeft mijn volle sympathie en naar ik hoop ook die van zeer vele anderen. Deze prachtige weg, door onzen bekenden tuinkunstenaar Leonard A. Springer eenige jaren geleden ontworpen en op geniale wijze aangelegd, mag niet bedorven worden door de in Ne derland heerschende zucht naar winstbejag. Daar wordt helaas reeds veel te veel van ons natuurschoon aan opgeofferd. Gaat dat zoo door, dan zal Neder land over afzienbaren tijd opeen in rechthoekige stuk ken verdeelde legkaart gaan gelijken en voor beeldende kunstenaars zal er dan in dat „gezegende land" in het geheel geen plaats meer zijn Nog steeds wordt in ons goede vaderland het schoone beschouwd als onnutte ballast, heel aardig voor men- schen die niets te doen hebben, maar niet voor den „praktischen man". Als die maar iederen vierkanten meter „woesten grond" kan exploiteeren, heeft hij maling aan het schoone. Mr. van Gigch verwondert er zich blijkbaar nog over dat niemand opkomt tegen de voorgenomen be bouwing van den zeeweg. Ik niet. Zij, die met innig leedwezen de verregaande verknoeiing van ons mooie land, het land van Rembrandt moeten aanzien en die wel zouden willen protesteeren, weten reeds voor uit dat al hun protesten toch niet baten, omdat zij een kleine minderheid vormen die tegen de overgroote macht der natuur- en kunstverknoeiers (waaronder machtige heeren zitten) niet opgewassen is. De stem dezer minderheid is als die eens roependen in de woestijn. Wil ooit het Nederlandsche volk gaan inzien dat het tegelijk met de* stelselmatige vernieling van zijn natuurschoon ook zijn naam als cultuurvolk in den hoogsten zin van h'ét woord wegwerpt, dan is het in de eerste plaats absoluut noodzakelijk dat in de opvoeding der jeugd de verwaarloozing van alles wat naar het aesthetische zweemt, zoo spoedig mogelijk plaats maakt voor het aankweeken van het gevoel voor het schoone." Het is bijna vanzelfsprekend dat wij het met beide heeren eens zijn. De oplossing van de puzzle is echter eenvoudiger dan menigeen wel denkt. Mr. Van Gigch verwondert er zich over dat er geen krachtiger protest is opgegaan .doch als hij weet dat al die gronden in* een hand zijn, n.l. in die van de Erven Van der Vliet, dan zal hij ook begrijpen waarom, althans in onze gemeente geen scherp pro test opgaat tegen de bebouwing van onzen mooien Zeeweg. Concert. De R. K. Harmonie-Vereeniging „Euphonia" heeft gisteravond in het Blocmendaalsche bosch een concert gegeven. Het volgende programma werd afgewerkt: 1. Homme contre Homme, J. Knegtel; 2. La Vivan- diere Ouverture, G. Delfort; 3a. Menuet Poudré, Ar- mand Andrieu; b. Graziosa schottisch, Jos. Bouwens; 4. Solidanite Fantaisie, Jacques Martin; 5. Asman Pa cha, Steenebrugen. 6. Amsterdam Marsch, H. L. Blankenburg; 7. Mosaique sur l'opéra Stradella, M. J. H. Kessels; 8. Le Régiment qui Passe, Gabriel Allier; 9. Suspinul Valse roumaine, J. Ivanovice; 10. Radio Marsch, W. v. Heeren. Deze avond werd wèdër aangeboden aan het publiek door de Vereeniging „Bloemendaal's Bloei". Prov. Waterleidingbedrijf. Ged. Staten stellen voor vast te stellen een tweede suppletoire begrooting van het Prov. Waterleidings bedrijf, te Bloemendaal. groot 580.000. In de Memorie van Toelichting deelen Ged. Staten mede dat liet door gestadige uitbreiding van het bedrijf noodzakelijk is de administratie en het laboratorium in een nieuw gebouw te vestigen. Voor den aankoop van den hiervoor benoodigden grond in de gemeente Bloemendaal wordt een crediet van 30.000 aange vraagd. Voor het gebouw moeten de gelden nog aan gevraagd worden. De stand der vegetatie. Het bezoek der vofjels. De Planten- en Vogeltuin in het Bloemendaalsche Bosch begint langzamerhand zijn bestemming te ver vullen. Er is alvast ruimte en rust en vegetatie komt er ook. Door het eiken kreupelhout zijn enkele paden gelegd en daar hebben een aantal boschplanten dade lijk gebruik van gemaakt. Het licht zoekend, garnee- ren ze nu de randen dier paden in dichte menigte en sparen den wandelaar de moeite, om dieper het hout in te gaan, wat trouwens niet geoorloofd is. Daar heb ben de vogels dan rust en daar hebben zich dan ook twee gezinnen van nachtegalen gevestigd, evenveel tuinfluiters, minstens één roodborst-familie, een gras- musschenpaar, een stel vliegenvangers en eenige fitisjes en zanglijsters. We hebben niet gezocht naar de nesten van die vogels, maar toch hun aanwezigheid vastge steld, door te letten op de oude vogels, die voer brachten aan hun jongen. Als het ergens goed voor was geweest, dan hadden we binnen het uur al die nesten kunnen vinden, schrijft dr. Jac. P. Thijsse in de „Groene Amsterdammer". In de open ruimte is een vijver gegraven en rond om die ruimte staan de hooge hoornen van het Bloe mendaalsche bosch, goed ver weg, en nu kunnen tuin en vijver den heelen langen dag genieten van elk zonnestraaltje, waarmee we verblijd worden. De vogels hebben dien vijver dadelijk in de gaten gehad en hem dadelijk uitverkoren boven de Saxenburger kom, die voor hen tusschen de hooge hoornen maar nauwelijks zichtbaar is, en den vijver van Duin en Daal, die niet ESSEX Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 zulke prettige oevers heeft voor een vogel. Alles wat hier overvliegt van wei naar duin of trekkend rondstrijkt, daalt even af naar den vijver. Nu eens zijn het houtduiven, dan een wilde eend, een waterhoentje, een wulp, dan weer het een of 'ander ruitertje, een zeld zaam stelletje kruisbekken, de dorstige groene specht. Soms zijn de oevers meters ver bezet met badende musschen, ringmusschen, groenvinken, kneetjes en na tuurlijk op hun tijd ook al de vogels die er broeden. Den heelen dag, maar vooral tegen den avond, zwieren er de huiszwaluwtjes, blinkend staalblauw en spierwit. Ze jagen den heelen vijver af, nu eens hoog in de lucht, dan weer vlak langs het water, nu eens pijlsnel, dan weer zoo langzaam, dat het lijkt alsof ze kruipen over het watervlak. Op zulke oogenblikken doen ze misschien hun rijkste vangsten. Er hebben zich al heel wat insecten in den vijver gevestigd. Het begon met verschillende soorten van bootsmannetjes en watertorren, maar nu zijn er ook al heel wat vliegen en muggen gekomen. Van steek- muggen, malariamuggen of ringelmuggen nog geen sprake; je kunt nog uren lang rustig zitten op de ban ken langs het vijverpad. Als het avond wordt komen de vleermuizen de zwaluwen helpen, drie soorten: groote, middelsoort en kleintjes. Ze vliegen wel even goed als de zwaluwen, maar ze zijn rustiger. De zwaluwtjes sjilpen onophoudelijk. Toen de vijver pas gegraven was, stond er nog geen enkele plant. Wij hebben er toen het een en ander heen gebracht en dat is allemaal gaan groeien in ver rassende weelderigheid. Onze bedoeling is, om in en om dien vijver al de planten te hebben van de duinpiassen, de duinbeken en de slooten langs den binnenkant van het duin. We zijn maar begonnen met de gewone. De plas is al zoo dicht begroeid, dat er haast geen plaats lijkt voor meer. De waterranonkeltjes maken met hun tallooze witte bloemen ware sneeuwplakken en sneeuw- randen. Langs den oever staat ook al van allerlei. Een laag gedeelte moet een moeras worden met orchideeën, wintergroen, Parnassia, duizendguldenkruid en tengere bastaardmuur, zooals die planten allemaal groeiden in het Kennemerduin een vijftig jaar geleden. Overvloed, daar komt het op aan. Daarom zijn we alvast begonnen met de beek- en slootplanten van het binnenduin: watermunt, beekpunge, water-eereprijs, wilgenroosje, kattenstaart, waterkers. Die waterkers staat nu in vollen bloei en groeit zoo weelderig, dat we, als ze hier te lande maar voldoende gewaardeerd werd, als versnapering er wel een aardig handeltje in zouden kunnen beginnen. Wie weet, wat we nog doen. Onze vijver is eigenlijk een echte duinpias, het water is niets anders dan grondwater van de duinstreek. Hij had even goed uitgestoven kunnen zijn, als uitgegraven, zooals nu en dan was hij echt „natuurlijk" geweest. Die natuurlijkheid nu brengt met zich, dat de water spiegel rijst en daalt al naar den neerslag en de ver damping. In het vroege voorjaar staat 't water op zijn hoogst, in den vollen zomer het laagst. In zomers zoo als die van 1911 en 1921 zal hij heelemaal droog komen te liggen. Tot nu toe heeft er tusschen den hoogsten stand en den laagsten stand een verschil bestaan van ruim een meter. Dat gaat met alle duinraeertjes zoo en de planten, die er in en er langs groeien, moeten zich weten te schikken naar de omstandigheden. Dat doen ze dan ook opperbest. Als deze waterplantjes hun^water verliezen, dan worden ze maar een poosje tot landplanten. Vooral het witte ranonkeltje gedraagt zich dan bewonderenswaardig. Zijn lange slierten van stengels komen vlak op den kalen grond te liggen. Dan maakt hij uit zijn bovenste stengellid gauw een stel letje nieuwe wortels en zoolang er dan nog maar wat vochtigheid in den grond blijft weet hij zijn bestaan te rekken. Zoo vinden wij er nu hier en daar op de deelen van den oever, die in April nog onder water stonden. Droogt de grond heelemaal uit, dan moet de plant wel sterven, maar inmiddels heeft hij nieuwe rijpe zaden gevormd, die nu rustig het oogenblik kunnen afwachten dat de kuil weer water heeft. Zoodoende kan de flora van een duinpias wel één of zelfs twee kwade jaren doorstaan. Door zijn veranderlijk niveau wordt onze vijver dubbel interessant. (O. Haarl. Crt.) Diefstal van rijwielbanden. Zondag werd door de politie aangehouden de chauf feur S., wonende te Schoten, die ten nadeele van zijn patroon alhier een tweetal rijwielbanden had ontvreemd. Hij werd te Bloemendaal in arrest gesteld om Maandag voor den Officier van Justitie te Haarlem te worden geleid. Bloemendaalsch Amateur Fotografenvereeniging. Naar de dagbladen melden wordt door het bestuur van bovengenoemde vereeniging uitgezien naar een geschikte zaal in het centrum der stad Haarlem om al daar in het begin der maand October een tentoonstel ling te doen houden, van de verschillende werken door de leden vervaardigd. Opening vischwinkel J. Balm 6 Zoon. Dinsdagavond opende de firma J. Balm Zoon, vischhandel alhier, onder zeer veel belangstelling het modern ingerichte, geheel verbouwde en gerestaureerde perceel Bloemendaalscheweg 60. Door deze nieuwe vestiging is het bedrijf van deze overbekende firma aan den Bloemendaalscheweg no. 4 vervallen en zijn we aan onze „dorpstraat" een mooien, eigenaardigen winkel rijker geworden. Eerst iets over de verbouwing: De heer Van Buuren, aannemer alhier, heeft in alle opzichten eer van zijn werk, het ziet er keurig uit, door de betegeling van wanden en toonbanken, de granieten vloeren en blad bedekkingen van de werktafels, etalage enz. geeft het aan het geheel een hygiënischen aanblik, hetgeen vooral uitkomt nu alles gerestaureerd is en alles een plaats van bestemming heeft ontvangen. Ook de electrische verlichting, uitgevoerd door het electro-technisch bureau van den heer C. J. Cassee alhier en de beschildering van het interieur door den heer Van Riet, te Schoten, draagt er niet weinig toe is Uw adres: Bloemendaalscheweg 23 - Telef. 22315 bij dat de practische inrichting op een artistiek hoog peil staat. Het eigenaardige aantrekkelijke van dezen winkel is dat men verschillende vischsoorten levend kan zien, en als vanzelf moeten le levende kreeften in de eta lage de aandacht trekken van den voorbijganger; een opgemaakte kreeft doet deze fijne vischsoort wat „sma kelijker" uitkomen. Verder treft men in den winkel aan bassins met levende paling, twee ijskasten, een automatische weeg schaal, een groote opstand gevuld met vischconserven en eindelijk een aardig ingericht kantoor, waar de tele fonische bestellingen worden aangenomen. Achter den winkel treft men een ruime inrichting aan waar de visch wordt gereed gemaakt. Zooals uit een en ander blijkt heeft de fa. Balm Zoon kosten noch moeite ontzien om alles naar de modernste eischen des tijds in te richten, hetgeen vol komen geslaagd mag heeten. Tijdens de opening is de winkel versierd met tal van bloemstukken, geschonken door vrienden en bekenden, die aan alles een feestelijk aanzien gaven. We wenschen de fa. Balm Zoon geluk met deze voor hen zoo belangrijke verbetering. Openluchtvoorstellingen. Op Zaterdagavond 10 Juli zal de Kon. Letterlie vende Vereeniging J. J. Cremer te Haarlem een open luchtuitvoering geven op „Kraantjelek" van de klucht in 4 bedrijven „Filmmaniakken", van H. Bakker te Haarlem. Eindexamens Kennemer Lyceum. Geslaagd voor afdêeling gymnasium, de dames: D. Adam, B. Baddings en 1. Heiff. Tijdens de afsluitboomen waren gesloten voor een aankomenden trein, kwam Zondagmorgen een motor rijder tegen deze boomen terecht. Op dit drukke ge deelte ontstond een oploop van volk. De bestuurder kwam wonder boven wonder met den schrik vrij. De motor was eenigszins beschadigd, doch kon na repa ratie weer in gebruik worden genomen. Gelukkig iiad de motor geen groote vaart, de ge volgen waren anders zeker van ernstiger aard geweest. Alweer een juffrouw. Zondagavond kwam een juffrouw uit Haarlem van den Tetterodeweg per rijwiel, dat zij blijkbaar niet voldoende kon besturen, in vollen vaart tegen den benzinetank van den rijwielhandelaar Van Maren op den Bloemendaalschen weg terecht. De schok was zoo hevig, dat de ballon van de tank verbrijzeld werd. Het rijwiel was ernstig beschadigd. De wielrijdster werd in het huis van den heer Van Maren gebracht (waar een verbandkist steeds ter beschikking is). Het bleek dat de juffrouw aan de knieën gewond was. Verder was een duim uit het lid geraakt. Na verbonden te zijn is zij per tram naar haar woning gegaan. Aanrijding. Woensdagmiddag omstreeks twaalf uur reed de spoorwegarbeider J. Th. S. per fiets op het rijwielpad langs den Julianaweg. Van de tegenovergestelde richting kwamen twee wielrijders in snelle vaart; doordat deze niet voldoende naar rechts uithaalden, werd S. aan gereden. Hij kwam te vallen en bezeerde zich aan den linkerschouder, waardoor hij vermoedelijk een paar weken geen dienst zal kunnen doen. Door deze hotsing kwam de andere wielrijder juist tegen een passeerende tram terecht waardoor hij eenige verwondingen opliep. De politie zal de zaak nader onderzoeken. (Opr. Haarl. Crt.) De muziektent. Naar de dagbladen reeds weten mede te deelen zal door eenige ingezetenen van Over- veen dezer dagen een circulaire rondgestuurd worden om handteekeningen te verzamelen om een request aan den gemeenteraad te zenden. Daarin zal verzocht wor den om in het vervolg de concerten door onze muziek- vereenigingen te geven, in Overveen op het Raadhuis plein te houden. Vooral voor de bewoners van Aerdenhout heeft de tegenwoordige standplaats geen doel. De afstand is te ver. Overveen is het centrum van het dorp Bloemen daal en voor ieder muziekliefhebber het gemakkelijkst te bereiken. Boottocht. Het Bestuur van den R.K. Volksbond heeft voor Zondag a.s. een Boottocht georganiseerd, waarvoor bij andere jaren te vergelijken, bijzonder veel animo bestaat. De tocht gaat dit jaar naar Bergen en 'Schoorl. De muziekvereeniging „Euphonia" zal den tocht opluiste ren, terwijl eenige Bestuursleden van de Afdeeling Ber gen zich bereid verklaard hebben om het gezelschap dien dag als gids te dienen en rond te leiden. Onder den wagen. Woensdagmiddag had de 10- jarige F. T, het ongeluk onder een zwaar beladen wa gen te komen. De jongen had een lijn aan den wagen gebonden om te helpen trekken. Bij de helling van den Tetterode- weg kwam de wagen in volle vaart op den Bloemen daalscheweg. T. geraakte in het touw verward en kwam met het wiel in aanraking, waardoor hij onder' den wagen terecht kwam. Op het hulpgeroep waren spoedig vele personen aanwezig, 8ie den gevallene uit zijn benarden positie verwijderden. Bij den heer Van Maren binnengebracht, bleek dat het ongeval nogal meeliep. Na verbonden te zijn kon hij naar zijn woning worden vervoerd. Vreeselijk ongeluk te Aerdenhout. Een 9-jarig jongetje gedood. Het 9-jarig jongetje A. wonende aan den Aerden- houtschduinweg te Aerdenhout is op tragische wijze om het leven gekomen. Het was met zijn broertje in de tram gestapt, die te 1,22 uur van Zandvoort vertrekt. De trams moeten tusschen de halte Aerdenhout en de Houtvaart op verkeerd spoor geleid worden omdat de Leidsche Vaart gedeeltelijk opgebroken is. Daarvoor

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2