Alle Alle Alle Alle Alle Alle 49 f!" F i VARIA GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND KERK-AGENDA MAANDAG 5 JULI A. S. Allerlei 1/*^^ Uiché S autotype worden billijk geleverd door G. EIKELENBOOM In prima llfll Uil Matrassen hebben wij groote voorraad tegen lage prijzen DRUKWERKEN Paarlen Collier Laai Uw Bedden door ons - voorzien van nieuw Tijk - i der Pol en Rijwielwet. Een rechtvaardig Rechter. ADVERTENTIEN EEN MEISJE KIJKDAG VAN 10-4 UUR Wij bezorgen en vragen aan huis. h. e. reurhoff AMSTERDAM G. EIKELENBOOM Woensdag 30 Juni een Bloemendaal,Tel. 22324 PRIJZEN VAN F 2300 - TOT F 13000 - AGENTEN: GEBR. BEEKMAN OQ - RESTANTEN - STROOHOEDEN Repareeren, Stoomen of Bijvullen Vakkundige behandeling G. DE LANGE - Jansweg 27 immer werk Ires 3 - Telef. 22315 voldoende overtuigend. en inhoudsloos en mist je te 's-Hertogenbosch". 0. 2, „Buurtje in Goud- e Kan" is een fraai clair ïgen" toont een neiging is no. 23, „Goud- Vlaggen" lijkt een bij- in hangt verlaten no. 34, „Oudewater", waarover als een fijn iet goudgeel zonnelicht, als een plein, wat hui- verbeeld in het trillende zeer alledaagsche geval jemaakt. 11e opzichten belangrijke bijzonder voor hen, die afwenden van het luid- n-modernen, om de eer- aanschouwen van naar. VAN DER BOOM. gebruiker kennen moetl woon groot aantal Ne- Maatregelen van In- en Gemeentelijke ver- welke de rechtsorde in helpen verzekeren, waarvan de vloed zijn voor de zeke- igheid, dan die der Mo- Wet, welker bepalingen •en te zijn dan de zoo >ruiker, van het spelende tot de uitstapjes- vrouwen uit het Stads- straatverkeer de algemeen en welke getroffen zijn om te verzekeren, /ielwet, de eei-ste welke n motorisch verkeer aan Februari 1905. De Wet hoewel ook deze Wet, le leemten heeft, die in er reeds lang wijziging ingen dezer Wet en de Maatregelen voor de veiligheid op een ontwerp tot zeer uidige M. en R. Wet. woelige tijdperk voor 12 en óók daarna is ist, dat het wijzigings- y, aangevuld door diens ay, pas in 1924 ter be- /erd voorgedragen. Ons dagen aan dat Wij- s, dat de Volksvertegen- het groote belang, het- epalingen van de nieuwe wordt. eel omgebouwde nieuwe om er ruime bekend- e ongetwijfeld wij onze i zijn. Reeds in de con- heeft de Regeering een t de oude Wet van „de wet het verkeer op de bruik van motorrijwielen Wet overweegt, Wet regelen te stellen en rijwielpaden in motorrijtuigen en rijwie- in strekking en de tegenwoordige oude eerschen als de nieuwe eeft de nieuwe wet een le. Immers zal het straks f „in den weg liggende t wettelijk begrip „weg" het geval is en dat tot zin aanleiding heeft ge- den aangemerkt alle pa- aangeduid op de wijze onverschillig wie eige- ft men vele rijwielpaden, raarop de bepalingen der passing zijn. 't Kan tot b.v. aanrijdingen etc., ertreder straffeloos is. le wetgever besteed aan begrip „bestuurder van de eischen aan zoon de huidige Wet is onder onmiddellijk toe- zich begrijpen nogal is de bevoegdheid mo- den rechter ontzegd, s het bezwaar niet groot! ïer een motorrijtuig be en zou maken, wanneer een rijbewijs en gaat achter, in de om- ien de bevoegdheid om pakt de laatste het en „bestuurt" alsof Immers hij stuurt dan van den onbekwamen bespotting van de be en bepaling, welke alle /et regelt dat op meer hij, die bestuurt of hij, 3f in het rijtuig inneemt, kan worden overgeno men." Een belangrijk verschil; deze formuleering houdt verband met het „leeren besturen". Echter is deze mogelijkheid voor hem wetsont duiking door de Nieuwe Wet uitgesloten, althans straffeloos, wanneer de bevoegdheid tot besturen is ontzegd. De logische eerbied voor de Wet! Naast de algemeene bepalingen der Wet, de eigenlijke basis, waarop de verkeersmaterie berust, is groote bevoegd heid gelaten aan de Kroon. Deze stelt tal van alge meene maatregelen van het bestuur, na verhoor van Ged. Staten der Provinciën, waardoor, een detaillee ring der algemeene voorschriften mogelijk is. Ook de oude wet luidt in denzelfden geest; maar de ervaring heeft geleerd, dat veel en veel meer mogelijkheden onder oogen moesten worden gezien. Naar de bepalin gen der nieuwe wet moet de Kroon voorschriften geven nopens samenstelling, inrichting en uitrusting van mo terrijtuigen, rijwielen en van rij- en voertuigen, welke door een motor worden voortgetrokken; betreffende het geheel of gedeeltelijk gesloten verklaren van wegen voor- het berijden in één of beide richtingen met één of meer catagoiiën van motorrijtuigen. (Zwaar en licht verkeer!) Voorts zullen voorschriften gegeven worden nopens het uitwijken door en voor motorrijtuigen, rij wielen, andere rij- en voertuigen, rij- en trekdieren, ander vee en voetgangers. Een geheel nieuwe bepa ling. Koning voetganger van thans (immers voor hem geldt nu niet één voorschrift!) zal zich straks aan de regelen van het verkeer moeten houden. En zoo -gaat de nieuwe wet voort met het stellen van allerlei be palingen op grond waarvan de Kroon bevoegd wordt verklaard, tal van regelen te stellen. Samenstelling, gewicht, as- en wielbelasting, afmetingen in beladen- en onbeladen toestand, of andere voertuigen voorttrek kende motoren, 't zijn alle factoren, die bij het stellen van een bepaalde max. snelheid zullen worden in acht genomen. Aan Provinciale Staten en Gemeenteraden is gioote bevoegdheid toegekend betreffende het stellen van verkeersregelen voor en binnen hunne gebieden, doch hunne voorschriften mogen slechts aanvullend zijn op die der y/et of door de Kroon gegeven en niet daarmede strijdig. Over de details daarvan in een volgend nummer. In den kouden strengen winter van 1890 was een zekere bakker eens alleen in zijn winkel in de City, toen een vriend hem kwam vragen of hij meeging in een nabij gelegen herberg een glas whisky drinken. Hij liet zich geen tweemaal bidden en maakte zich zelf wijs, dat hij het ook gerust kon doen, omdat hij vanuit de herberg den ingang van zijn winkel kon zien. Ongeveer tien minuten zat hij daar, toen hij voor zijn deur een groote, magere, arme man zag zwerven. De man liep verscheidene malen langs de deur, ging naar de vensters en scheen te loeren of er ook iemand in den winkel was, terwijl zijn hongerige oogen begeerig keken naar het gebruinde brood. Na eenig aarzelen nam hij een besluit. Hij ging bliksemsnel den winkel in en kwam er dadelijk weer uit met een groot rond brood van vier pond onder zijn jas verborgen. Hij kon nauwelijks tien meter er mee weg zijn, toen de bakker en zijn vriend toeschoten en een politie agent wenkten, die juist d,e straat inkwam. De man was op heeterdaad betrapt en werd opgebracht. Den volgenden dag verscheen hij voor het gerecht, waar men volgens de eischen der Engelsche wet ook den bakker, diens vriend en den politieagent had gedag vaard, die de gevangenneming had bewerkstelligd. Het was een treurig schouwspel. De man, John Adams, bekende natuurlijk. De getui gen vertelden wat er den vorigen dag was gebeurd. Daarna begon de rechter Hawkins den agent te onder vragen, en zei: „Gisteren hebt gij na de arrestatie inlichtingen inge wonnen omtrent den gevangene. Hoe waren deze in lichtingen?" De agent antwoordde: „De gevangene is een braaf man, die nog nooit een vonnis heeft gehad; hij heeft altijd ijverig gewerkt, en wordt een, voorbeeld van goed gedrag genoemd. Hij drinkt nooit. Hij onderhoudt zijn moeder, zijn vrouw, een jongere zuster en een meisje van drie jaar. Zes maanden geleden is de patroon, bij wien hij vijf jaar lang gewerkt heeft, fail liet gegaan. Toen heeft de ontslagene overal te ver geefs werk gezocht; alles wat hij bezat moest hij in de bank van leening brengen. Eergisteren heeft zijn gezin geen eten gehad, gisteren evenmin. „Zijt gij van dat alles zeker?" vroeg de rechter. „Volkomen zeker. Bovendien zijn hier al Zijn buren, om te zijnen gunste te getuigen,"-verklaarde de agent. De rechter deed dadelijk uitspraak: „De gevangene wordt vrijgesproken." Toen wendde hij zich tot den verbaasden beschul digde en zeide: „John Adams, gij hebt gestolen. En diefstal is volgens de wet een misdaad, onverschillig of het een stuk brood of een gouden horloge is. Voor de wet is dit hetzelfde. Als ik de wet naar de letter wilde toepassen en geen rekening hield met mijn hart en geweten, zou ik u, krachtens de wet, kunnen straf fen. Maar dan zou ik tegen den Grooten Wetgever zondigen. Ik luister "dus liever naar Diens wet in mijn geweten en spreek u dadelijk vrij." Hier hield hij even op. Iedereen luisterde met spanning naar den rechter. Na enkele oogenblikken ging hij voort: „Mijn ge weten als Christen beveelt mij echter nog meer" en voor de verbaasde oogen der toeschouwers liet hij zich door zijn klerk zijn hoed brengen, legde er een half pond sterling in, en droeg zijn klerk op den hoed rond te geven aan de advocaten en het publiek. De collecte bracht dadelijk meer dan vier pond op. Het geld werd aan John Adams gegeven, die van verbazing en vreugde sprakeloos was, en de bank der beschul digden verliet om zoo spoedig mogelijk door de menigte heen te dringen, die plaats maakte om hem door te laten. Hij snelde naar huis. Zonder dank, zonder één woord: al zijn gedachten waren bij de moeder, de zus ster, de vrouw en het kind, die sinds twee dagen op brood zaten te wachten. Toen hij weg was beval de rechter: „Breng den bakker voor!" De bestolene haastte zich in de getui genbank plaats te nemen, maar op een teeken van den rechter zag men een politieagent den bakker in de bank der beschuldigden duwen. „Gevangene," zeide de rechter, „ook u moet ik een ernstige les geven. Gij liept zelf uit uw werk weg om te gaan drinken. Uw knechten lachten u uit en wel licht luierden zij en voor dien hongerigen arme steldet ge een val. Toen hij bezweek, omdat gij uw plicht verwaarloosdet, hebt gij niet geaarzeld den ongeluk kige in de gevangenis ta laten zetten, die een brood van eenige stuivers heeft gestolen, en wiens ellende uiterlijk genoeg sprak van zijn hoogen nood. Gij wil- det hem als dief laten veroordeelen, zoodat hij voor altijd onteerd zou zijn, en gij wildet dat doen, gij, een dik en welgedaan man, omdat gij u verbeelddet, dat ge in uw recht waart. Dat zijt ge ook, volgens de letter der wet, maar ge zijt niet rechtvaardig en niet men- schelijk. Toch zou ik toegevend voor u geweest zijn en u, zonder iets te zeggen, hebben laten gaan, indien ik niet, toen iedereen de hand in den zak stak om geld voor dezen man te geven, had gezien, dat gij den hoed liet voorbijgaan zonder er iets in te leggen. Had twee weken lang niet gedronken en dit geld aan den stak kerd gegeven. Dan had ik gezien, dat ook gij uw hart en uw geweten spreken liet. Maar nu: gij hebt geen medelijden gehad met hem die honger had; ik zal ook geen medelijden met uhebben. Een wet, uitgevaardigd door koningin Elisabeth, veroordeelt iederen winkelier, die zijn winkel onbeheerd heeft gelaten, tot een dag gevangenisstraf, omdat hij daardoor den uitgehongerde in verzoeking brengt. Ik pas nu wél - en volkomen volgens mijn geweten de letter van deze wet toe, en veroordeel u tot een dag gevangenisstraf en de kos ten van het geding. Dit vonnis moge een les zijn voor alle menschen van uw gedrag". En 's avonds, toen de „dief" bij zijn gezin was te ruggekomen, en voor zich en de zijnen brood, steen kolen en dekens had gekocht, was daar blijdschap in zijn woning, maar de bestolen bakker zat in een cel van de gevangenis te Holloway. Mocht de bakker er vangeleerd hebben, zijn werk niet te verwaarloozen en barmhartig te zijn. -Mochten alle rechters zijn als deze Hawkins! En laten wij allen naar zijn les luisteren. schillige gezichten, gedoofde oogen, moede gebaren. Nimmer was bij zoo geschokt- door de somber-berus tende houding van toch levende mensc-hèn. Met haar uniforme 'blauw-witte gestichtskleeding, haar plompe schoenen, haar achterover gekamde ha ren met-knotjes-in-de-nek, geleken deze gestalten eigenlijk in 't geheel niet meer op vrouwelijke wezens. Zouden zij zóó kunnen genezen, afgesneden als ze waren van haar levensbron? Dr. Stokés waagde het toen, een besluit te nemen, dat wellicht alleen in Amerika direct doorvoerbaar is. Hij overwoog: een vrouw, die zich niet tooit, die -zich niet poedert of schminkt, die geen bobbed hair heeft, die niet beschikt over zijden kousen en andere bagatel letjes, zulk een vrouw kan nooit normaal worden. De waardigheid der wetenschap wordt niet geschaad, als men der zielszieke vrouw het speelgoed geeft, dat elke normale vrouw noodig heeft. Hij liet in de afdeeling „lichte gevallen" een soort schoonheidssalon inrichten. Daar vinden de arme vrou wen, wien" het geluk, van bezig te zijn nu eenmaal ontzegd is, het surrogaatgeluk van een Eton-kopje, van de lippenstift, de ge-verfde wenkbrauwen, het schmink- kastje, de dag- en nacht crème, de schoonheidsmassage en het nagelpolijst-steentje. Ook werd een mode-salon ingericht, waar voortdurend japonnetjes voor de patiën ten worden vervaardigd. De resultaten zijn, zegt men, zeer goed. Er ont waakte weer belangstelling^ voor het leven. De arme zieken komen 's avonds bijeen, met bloedroode lippen, blauwe oogleden, schaarsche kleeding, sommigen zelfs met monocles, zij dansen Charleston. Ze zijn, zoo merkte een bezoeker bitter op, van normale dames bijna niet meer te onderscheiden. „Telegraaf". Van kiespijn en kunsttanden. Wfe'dad afteen tandheelkundige hulp inroept, als hij kiespijn krijgt, loopt gevaar zijn tanden vroegtijdig te verliezen. Lippenstift en Charleston in een Krankzinnigengesticht. Dr. Stokes, de directeur van een krankzinnigenge sticht in den staat Illinois, kwam eenigen tijd geleden, toen hij door de vrouwenafdeeling wandelde, op een uiterst modern denkbeeld. Hij J*ad juist den avond te voren een groot feest bijgewoond, en de herinnering aan tal van mooie, ele gante vrouwen was nog levendig; de herinnering aan stralende, verleidelijke oogen, behaagziek lachende li; pen, goedverzorgde handen, aan die heele atmosfeer van vreugde-om-eigen-schoonheid, waarin zich die vrouwen bewogen als in haar oer-eigen natuurlijk element. Des te dieper trof hem nu de aanblik van onver- Oproep tot hulp in „De Telegraaf".) VACANTIESCHOOL. Heusch, w ij kunnen het niet helpen, Dat het over 'n week of wat Weer vacantiétijd zal wezen In de groote, drukke stad. Heusch, wij kunnen het niet helpen, Dat het klein groot-stadsche kind In de steegjes en de slopjes Geen vacantievreugde vindt. Heusch, w ij kunnen het niet helpen, Dat de groote kinderschaar, Die 4vij fijn naar buiten brengen Wéér gegroeid is in dit jaar. 't Laatste jaar was het vierduizend, En n u staan we voor het feit, De Vacantieschool moet d i t jaar Tot vijfduizend uitgebreid. 's Morgens negen uur naar buiten, 's Middags vijf uur weer in stad, En zóó door, héél de vacantie, Zeg eens, is dat effe wat? Heusch, w ij kunnen het niet helpen, Dat dat véél meer kosten gaat, En tóch stormen die vijfduizend Strakjes naar-de Rozenstraat! Helpt ons! Helpt ons! Zendt uw gave, Denkt aan uw vacantiétijd! - Door uw gave heeft een stadskind Lucht, gezondheid, vroolijkheid. De Vacantieschool is nóódig: 't Kinderaantal wordt steeds méér, Heusch, wij kunnen het niet helpen 't Volgend jaar komen we wéér! CLINGE DOORENBOS. P.S. Het adres van de penningmeesteresse is mej. C. P. van Asperen van der Velde, p.a. Ons Huis, Rozenstraat, Amsterdam, gemeentegiro V 1036. Goede er» Nuttige Wenken. Geneeskundig onderzoek voor het huwelijk. Wie pleit voor en medewerkt aan het Geneeskundig onderzoek voor het huwelijk, bevordert niet alleen het belang der individuen, maar helpt mede om sterke gezinnen te vormen en uit dien hoofde verricht hij een maatschappelijk bij uitstek nuttig werk. Prof. Dr. A. H. M. J. van Rooy. Vrijbank. Ingevolge de bepalingen van de Vleeschkeuringswet kan bij de keuring na het slachten het vleesch worden goedgekeurd, voorwaardelijk goedgekeurd of afgekeurd. Bij K. B. is aangegeven, op welke wijze voorwaardelijk goedgekeurd vleesch mag worden bruikbaar gemaakt voor voedsel. Een bijzondere vorm van voorwaarde lijke goedkeuring, o.a. ten aanzien van z.g. noodslach- tingen, is de „verkoop in het klein onder toezicht", de „vrijbank", tengevolge waarvan het vleesch, dat vooraf bacteriologisch is onderzocht en kiemvrij be vonden is, onder toezicht van de gemeente in stukken van ten hoogste 3 K.G. aan particulieren (niet aan slagers) wordt verkócht. Deze vorm van voorwaarde lijke goedkeuring is gebleken een zegen te zijn in drieëerlei opzicht. Ten eerste worden door het bacte- liologisch onderzoek vleeschvergiftingen voorkomen. Ten tweede ontvangt de minder kapitaalkrachtige Ne derlander voor weinig geld (in den regel" beneden de helft van den prijs van het volwaardige vleesch) vleesch, dat uitnemend Voedsel is, in verschen toe stand. Ten slotte ontvangt de eigenaar van de „nood- slachting" thans veel en veel meer voor zulk vleesch dan voorheen, toen de Vleeschkeuringswet er nog niet was. Brand. Men sla bij brand nimmer ruiten in - en houde zoo lang mogelijk deuren en ramen gesloten. Alleen de deskundige brandweer mag, indien dit noo dig is, tot dergelijke maatregelen overgaan. Dit openen van deuren en ramen veroorzaakt steeds luchttoetreding, dus opleven van den brand. Wielrijders en tramverkeer. Bij het rijden ten opzichte van trams zijn de vol gende punten in acht te nemen: 1. Langs een stilstaande tram niet passeeren als er niet voldoende ruimte voor de in- en uitstappende passagiers overblijft. 2. Een tram mag niet links worden ingehaald, als men daardoor op de linkerhelft van den weg komt. 3. Tusschen twee elkaar voorbijgaande trams door glippen, is hoogst gevaarlijk. Veeren hoofdkussens een gevaar voor zuigelingen. Nu en dan worden sterfgevallen gemeld van zui gelingen, die gestikt zijn in een kuil van hun week veeren kussen, waaruit zij hun hoofdje niet meer konden vrijmaken. Verwijder daarom zulke kussens uit de bedjes en vervang ze door dunne kussens gevuld met zeegras of varen. Dikke kussens zijn ook vaak de oorzaak van scheefgroeien. De verstandige moeder gaat met haar opgroeien de dochter naar den dokter. Kleine inwendige afwij kingen (ook bij het gezonde meisje) die tijdens een huwelijk noodlottig zou kunnen worden voor moeder en kind, worden dan tijdig ontdekt en gemakkelijk verholpen. Gezondheidsraad. Terug te bekomen bij: v. d. Weiden, H. Roozenlaan 43 Overveen, een wandelstok; H. Toornent, Bosch laan 6 Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk 1926; H. Keereweer, Boschlaan 25 Bloemendaal, een spring touw; C. Schuit, Gen. de Wetstraat 31 Schoten, een sjaal; Bronkhorst, Kinheimweg 71Bloemendaal, een knipmes; W. Kleef, Zomerzorgerlaan 44 Bloemendaal, een zakje met postzegels; A. Cassee, Kerkplein 1 Bloemendaal, een verm. gouden schakelarmband; W. Both, Midden Duin en Daalscheweg 7 Bloemendaal, een nikkelen heerenhorloge; Nienhuis, Hooge Duin en Daalscheweg Bloemendaal, een jonge bruine holland sche herdershond; D. Blankevoort, Kleverlaan 43a Bloemendaal, een beige cape; de Vries, Bloemendaal- scheweg 305 Overveen, een zilveren broche; J. F, Metzelaar, H. Roozenlaan 27 Overveen, een zweep; van Woensel, Houtvaart 34 Overveen, een rozen krans; Heeren, Bloemendaalscheweg 249 Overveen, een blauwe cheviot overjas; Vader, Binnenpad 24 Overveen, een verm. gouden ring met steentje; Hoff- schlag, tent Zeeweg Overveen, een sleutel; aan het bureau van politie te Overveen, een verm. zilveren broche met barnsteen, een sleutel, een zilveren ramme laar (kuiken), een tabakspijp, een sleuteltje, een rijwiel belastingmerk 1926, een ceintuur, een dameshand schoen; aan het Strand eindpunt Zeeweg, een kinder- portemonnaie. Terug te bekomen bij: G. IJzerman, Korte Klever- laan 64 Bloemendaal, een waterpas; A. v. d. Werff, Korte Kleveiiaan 26 Bloemendaal, een rozenkrans; Hollander, Vijve.weg 1 Bloemendaal, een rieten stoel; Mevr. Reineke, Rijperweg 14 Bloemendaal, een vul penhouder; A. Scheltman, Zuidbrouwerstraat 25rood Haarlem, een koperen sleutel; Pinellaan 6 Bloemendaal. een paarlen ketting (niet echt); Spaling, Rustenbur- gerweg 10 Bloemendaal, een fantasie broche; Mulder, Bosch en Duinlaan 6 Bloemendaal, een damestaschje; J. B. Meijling, Sterreboschlaan 15 Bloemendaal, een zuidwester; H. Boogaardt, Lage Duin en Daalscheweg 6 Bloemendaal, een Lipssleutel No. 3540; J. Huizinga, Kennemerweg 13 Bloemendaal, een kinderregenjas; C. Tesselaar, Brederodeweg 19, Bloemendaal, een fantasie broche; Rozenburg, Kleverparkweg 81 Haarlem, een zilveren armbandje; Geerlink, Bloemendaalscheweg 21 Bloemendaal, een muts (z.g. klut); Snuverink, Kin heimweg 19 Bloemendaal, een verm. zilveren armband; aart de Keuken Busken Huetlaan 6, Bloemendaal een polshorloge; van Asdonk, Iepenlaan 22 Bloemehdaal, een Duitsche herdershond; Frens, Graijenestersingel 10 Heemstede, een zilveren broche; P. A. Kok, Genestet- weg 28 Bloemendaal, een kinder schopje; Van Baak, Midden Duin en Daalscheweg 26 Bloemendaal een gouden speld met parel; de Bruin, Midden Duin en Daalscheweg 18 Bloemendaal, een gouden ringetje; Zweitser, Zijlweg Overveen, een gele hond; Hendriks, Rollandspad 19 Overveen, een graaf; Jonker, Midden- tuindorplaan 12 Overveen, een zak aardappelen; Ha- tenboer, L. v. Dalelaan 30 Overveen, een rijwielbelas- tingplaatje 1926; Zuiderduin, Marcelisvaartpad 15 Overveen, een Belgische herdershond; van Staveren. Zakstraat 8 Haarlem, een beursje; Loevestein, Raam- steeg 14 Haarlem, een wollenvest; Kokkelkoorn, Bloemendaalscheweg 285 Overveen, een roodwollen muts; J. Hofman, Julianalaan 67 Overveen, een bruin hondje; Veenstra, Stolberglaan 9 Aerdenhout, een riempje; A. Zeeuwe, Dompvloedslaan 1 Overveen, een rozenkrans; Zwiersen, Rollandspad 17 Overveen, een rijwielbelastingmerk 1926; Goldschmeding, Wester- houtpark 8 Heemstede, een nikkelen horloge met zil veren ketting; aan den politiepost Noordzeestrand; een paar dames handschoenen en een medaillon met 2 por tretjes; aan het bureau van politie te Overveen, een R.K. kerkboekje, een kinderhoedje. Bevallen: A. A. J. M. Wilde—Driebeek, z. Ondertrouwd: E. J. J. Hanekamp van Harinxma en H. L. Speekman. P. L. C. Blanckenburg en A. K. Ferschmann. J. G. van den Berg en A. A. de Winter. Overleden: K. Nederkoorn, 75 jaar. M. C. van der Zon, 10 maanden. ZONDAG 4 JULI BLOEMENDAAL. NED HERV. GEMEENTE: v.m.'lÓ uur: Ds. M. J. A. de Vrijer te A'dam. Extra collecte. Bidstond Zaterdag 3 Juli 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw ..Mara- natha" (gecombineerd met den dienst in de kerk). GEREFORMEERDE KERK: v.m. 10 en mm. 5 uur; Ds. Joh. C. Brussaard. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING: v.m. 10.30 uur Ds. A. Trouw te Haarlém. HAARLEM. VEREEN. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN: v.m. 10.30 uur in het gebouw van den Ned. Protestanten bond, ingang Jacobstraat. Ds. J. C. A. Fetter te Rotterdam. Regelprijs 15 cent, bij contract, speciale tarieven, kleine adver- tentiën, t.w. Vraag- en Aanbod, Huur- en Verhuur, Koop- en Verkoop, etc. 50 ct. per advert, van 10 regels, elke regel meer 10 ets., mits bij vooruitbetaling. Gevraagd tegen 1 September voor dag of dag en nacht in het Duinlustpark. Brieven onder lett. M, Bureau van dit blad. VEREENIGING derNOTARISSEN TE HAARLEM Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" BILDERDIJKSTRAAT - TELEFOON 11928 Directeur Jhr. G. ELIAS te HAARLEM handige reinigingsmid- /\lI0 ^e"en voor de huis houding. H If 1 kleine geriefe- U de drogisterij van de Firma J. D. W. Scholten, Assistent-Apotheker, Kleverparkweg 60, Tel, 11249. ARTIKELEN voor Ziekenverpleging patent-geneesmiddelen geneeskrachtige kruiden ARTIKELEN, die een wetenschappelijk ingerichte drogisterij in voorraad behoort te hebben, huishoudelijke specerijen meestgevraagde toiletartikelen VOOR ENGROS: ONBERISPELIJK UITGEVOERD LEVERT TEGEN LAGE PRIJZEN BL'DAALSCHEWEG 42 aan Spoorstation Bloemendaal of omgeving. Tegen ruime belooning terug te bezorgen bij fa. S. M.Souget, Sarphatistraat 51, Amsterdam. 1 in lijn of Bloemendaalscheweg 42 FIAT AUTOMOBIEL ANEGANG 17 - TELEFOON 12685 Jr Cj Ct. AANBEVELEND

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 3