[■J. DE HAAN S j DRUKWERK Maison Hetty H OPRUIMING 1 RAADSOVERZICHT PLAATSELIJK NIEUWS r Julianapark 60t 62 en 64 i l HAARLEM - TEL. 12605 J Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCAN1SEERINRICHTING Fa. J. LETSCHERT Co. G. EIkELENBOOM Gr. Houtstr. 126, Tel. M760 Dames- en Hepnen i^iode-Artikelen f De naam van den fabrikant op de Piano is niet f altijd de beste waarborg. Een gebruikte Piano I van beroemd fabrikaat kan zelfs wel vrij slecht s 'b zijn. Wanneer U een gebruikte Piano koopt is 't de naam van den leverancier i I Uw eenige garantie. Een garantie die onbeperkt I is, wanneer U bij J. de Haan Uw Piano koopt, I omdat DE HAAN bij gebruikte piano's I alle slijtplaatsen geheel heeft vernieuwd. P U koopt bij DE HAAN uit een zeventigtal I verschillende piano's. üii..»iüii..iiuit..iüiii»iüüi..iiiiiiMiimimtiiiiiiidUiiii het hangende plan, een betere toekomst voor Haarlem beteekent. Luistert naar wat Mr. Slingenberg zich tegenover dien lastigen, vreeselijk nieuwsgierigen, krantenman heeft laten ontvallen! „De uitgaven mogen niet stijgen. Zelfs die voor de politie niet..*. In den beginne zal men in Haarlem dan wat zuiniger moeten zijn. Men zal niet noodzakelijke uitgaven wat moeten uitstellen." Juist!! Ais er één waarheid verkondigd of losgelaten is door Haarlemsche annexionisten, dan is het deze. Uitstellen en nog eens uitstellen van allerlei noodzakelijke verbeteringen, omdat de financiën het niet toelaten meerdere uitgaven te doen. Precies, neen erger wellicht nog, dan nu. Maar is als krachtargument vóór annexatie door Haarlem niet steeds aangevoerd, dat Schoten en Spaarndam geholpen moeten worden, omdat het daar eigenlijk een „pan" is. Er is daar niet zoo heel veel goed en Haarlem zal daar heel wat op te knappen krijgen, waarvoor van Haarlem's financiën veel meer gevraagd zal worden, heet het! En nu ver telt de wethouder van financiën, dat de uitgaven niet zullen mogen stijgen, zelfs die voor de politie niet!" Terwijl den Schotenaren steeds en tot vervelens toe wordt voorgehouden: „straks, als jullui bij Haarlem gevoegd zijn, wordt het allemaal veel beter, dan b.v. komt er ook beter politietoezicht in Schoten", waar een groot te kort aan behoorlijk politietoezicht steeds wordt geschoven op rekening van het lange uitblijven der grenswijziging. De Haarlemsche Politiecommissaris heeft aan de pers uitvoerig medegedeeld, dat er voor de tegenwoor dige bewaking der Spaarnestad uitbreiding van het politiecorps moet komen. De annexatie zal, wordt al gemeen gedacht, reorganisatie van het politiecorps te Haarlem tengevolge hebben. Men acht instelling van een Hoofdcommissariaat noodig. Hetgeen de post „openbare veiligheid" op de begrooting van grooter Haarlem niet gering zal opvoeren, omdat de hoog noo- dige re- of betere organisatie van dien tak van dienst na annexatie komen moet. Alleen voor het gedeelte hetwelk thans nog tot Schoten en Spaarndam behoort, zal een grooter uitgaven van pl.m. 100.000 noodza kelijk maken. Er is nog heel veel, waarover in dit verband iets gezegd zou kunnen worden. Openbaar heid te geven aan „de openbare zaak" ware voor Haarlemsche annexionisten gevaarlijk wij geven dat gaarne toe, opdat dan zou kunnen blijken, dat de Haarlemsche en Schotensche bevolking al even weinig op deze grensuitbreiding gesteld is als men er in Heem stede en Bloemendaal afkeerig van is. Dus. werken wroeten in het geheim, daarin zit de kracht van Haar lem's gemeentebestuur. Openbaarheid zou de slapende bevolking slechts wakker schudden. Wij dragen bewust de verantwoordelijkheid, zegt de Haarlemsche wethouder, als het geval voor Haarlem slecht afloopt. Een magere troost voor den tegenwoor dige en aspirant Haarlemmer! Als Haarlem een strop heeft verdwijnen de daarvoor bewust verantwoordelijke bescuurderen, na korten of langeren tijd, zullen geen slapelooze nachten hebben, omdat de zaak eigenlijk is niisgeloopen en.de zoete bevolking betaalt het gelag! Men deed beter met de verantwoordelijkheid te leg gen in handen van de bevolking van Haarlem en Schoten in plaats van op de schouders van B. en W. Maar dat zou openbaarheid vereischen en open baarheid zal zich bijna zeker tegen het hangende wets ontwerp verzetten! Inmiddels heeft Heemstede het ant woord aan Ged. Staten toegezonden, zooals verwacht kon worden, n.l.: „wij willen geen geld, wij willen leven, bloeien en ontwikkelen en een gezond leven laat zich door geen geld afkoopen." Dat is af! Heem stede zal zich met alle wettige middelen blijven ver- setten tegen iedere grondroof. En wat doet men nu in Bloemendaal? Het arbeiderselement in onzen Raad heeft in de laatste vergadering aangespoord en te recht om toch geen noodzakelijke verbeteringen uit te stellen om en door eventueele annexatie-mogelijk heid. Een deel van den Raad, dat waarlijk bij annexa tie geen belang kan hebben, maakt er zich niet druk ever en een ander deel speelt precies in de kaart van Haarlem, omdat en zeer terecht wees de heer Schulz daarop bij een groep der bevolking, die woont in de zone van de annexatiemogelijkheid, de gedachte wordt gewekt, dat de grenswijziging verbetering bren gen zal, terwijl in waarheid de laksheid van den Raad daaraan schuldig is. Tegenover dat deel van Bloemen daal s bevolking, hetwelk de eer te beurt kan vallen binnenkort „Haarlemmer" te worden, is de laks- en halfheid van onzen Raad bijna misdadig. Zij wordt mede door de lamlendigheid van het zich niet ver werende gemeentebestuur overgelaten aan de luk-raak politiek van Haarlemsche annexionistische machtswel lustelingen. Als de Bloemendaalsche bevolking daar over in 1927 maar geen votum uitspreekt!! Bloemendalers èn gemeentebestuur, trekt mèt Heemstede samen op tegen den aanval van thans, welke de toekomstige aanvallen in zich sluit Zet tegenover de ongemotiveerde roofpolitiek van Haar lem uwe bereidwillig verklaring van samenwerking tus- schen Haarlem en de ringgemeenten; voert mèt Heem stede daarvoor een felle aktie bij Regeering en Volks vertegenwoordiging. Het is nóg niet te laat! GROEIEND VERZET IN HAARLEM ZELF! Als er één schaap over de brug is In, het overigens van annexatie niet afkeerige, Haar lem's Dagblad, heeft R. P. het gewaagd stelling te nemen tegen het thans aanhangige grenswijzigings plan, zooals het in laatste instantie door Ged. Staten aan den minister is voorgelegd, n.l. het „kleine plan", plus ruim 2000000 schadevergoeding door Haarlem aan Heemstede te betalen. En alsof door een aantal Haarlemsche ingezetenen op een sein tot aanval was gewacht, is het verzet van R. P. reeds belichaamd geworden in een open brief aan den minister, waarin beleefdelijk, maar in vollen ernst wordt aangedrongen, „dit" plan niet verder door te zetten. Een groote grief voor de opposanten is de geheime sfeer van het grens- wijzigingsgeval door het Haarlemsche gemeentebestuur betracht. En R. P. commentariseerde zeer terecht op den „open brief", dat Haarlem's burgerij te lang reeds heeft gewadht met oppositie voeren! Tegen het „kleine plan" had onmiddellijk een luid protest moeten opgaan maar bovenal, toen bekend werd dat voorgesteld was om dat onvolledige- en ondoelmatige plan nog meer onmogelijk te maken door betaling van een groot be drag aan schadeloosstelling. 't Is typisch wij wezen daar reeds meermalen op dat menschen, die de Haarlemsche grenswijzigings plannen nuchter bekijken, alle tot de conclusie komen, dat „het kleine plan" voor Haarlem en de ringgemeen ten een strop wordt; doorvoering van dat plan een zeer spoedige actie voor nieuwe grenswijziging in zich sluit. Het één zoowel als het ander wordt door nuchtere personen afgekeurd ten gunste van het vormen van een belangengemeenschap. Bloemendaal doe hiermede haar voordeel! Vergadering van Donderdag 15 Juli. Onder de verschillende handelingen welke wel niet kwaad zijn te noemen, doch waarin toch ook niet het goede of nuttige is te vinden, behoort het rooken. Lang hebben we ons nog vastgehouden aan het stroo- halmpje dat toch in ieder geval door het rooken de bacteriën gedood worden. Absoluut onwaar, beweerde Dr. Borawater in de jongste Raadszitting. Dit praatje over het rooken kwam in den Raad doordat B. en W. voorstelden het rooken bij een Raadszitting gedurende de eerste 2 uren te verbieden en in dier voege het Reglement van Orde te wijzigen. Aangezien vari de pl.m. 25 menschen, welke bij een openbare raadszitting in de raadszaal vertoeven, er maar 5 a 6 niet-rookende menschen zijn, terwijl van die 5 a 6 slechts door één lid een stem ten gunste van de niet-rookers kan worden uitgebracht was het wel te voorzien dat dit een moeilijk puntje zou worden, 't Liep echter nog al mee. Nadat door Dr. Bornwater een pleidooi was gehou den ten gunste van de niet-rookers en deze spr. als arts durfde verklaren dat rooken in elk geval niet ten voordeele van het lichaam is, dus niet tot de nuttige bezigheden behoort, stak de heer Prinsenberg van wal, doch deze spreker was er precies naast toen hij be weerde dat in zoo'n lokaal het rooken niet hinderlijk kan zijn voor de niet-rookers. Zijn rede werd verbe terd door den heer C. W. de Visser, daar deze niet Dr. Bornwater bestreed, het ook niet voor de rookers op nam, doch voorstelde het Reglement van Orde onge wijzigd te laten en voortaan uit eigener vrije beweging het rooken gedurende de eerste 2 uren na te laten. De Voorzitter was zoo handig hiervan direct nota te nemen, sneed daarom den pas af voor meerder gepraat, trok zijn voorstel in en bedankte de leden voor deze toezegging. En zoo kwam op het onverwachts tot stand, zonder eenige verbods- of ordebepaling, dat wij althans in de eerste 2 uren van elke Raadszitting behoorlijk kun nen ademhalen en niet meer als een gerookte bokking de zaal behoeven te verlaten. De waarn. Wethouder, de heer Luden, kon zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. om de ver ordening op de heffing eener belasting op honden te wijzigen in dier voege, dat honden boven 40 c.M. schofthoogte voortaan in de hoogste klasse zullen worden gebracht, terwijl de maat tot op heden 50 c.M. schofthoogte bedroeg. De motieven welke door genoemden wethouder wer den aangevoerd waren echter niet zoo heel erg steek houdend en als Burg. en Weth. geen andere of betere motieven hadden gehad, dan deze wethouder durfde veronderstellen, hadden zij het voorstel wel bij zich kunnen houden. Het is natuurlijk niet tegen te spreken dat een hond van 40 c.M. schofthoogte de straat weinig minder bevuilt dan een van 50 c.M., doch uit dit oog punt bekeken deed men beter de verordening der ge meente Velsen te volgen, waar gewoonweg geen los- loopende honden worden toegelaten op 's Heeren wegen. Er wordt dan niets vernield en minder bevuild. De praktijk heeft echter uitgemaakt, dat honden welke nóch klein, nóch groot zijn, zoo ongeveer alle om de 50 c.M. heendraaien en dit steeds tot moeilijk heden aanleiding geeft, terwijl, indien de schofthoogte op 40 c.M. werd gesteld, bijna al die middelmatige beesten er boven zouden komen. Het ging dus niet zoozeer om een financiëel voordeel doch meer om on aangenaamheden of last te voorkomen. Met 7 tegen 6 stemmen werd dit voorstel aange nomen, zoodat B. en W. op het kantje af hun zin kregen. De uitkomst van deze stemming vonden wij zeer eigenaardig. Indien B. en W. een dergelijk onbelangrijk voorstel behoorlijk gemotiveerd ter tafel brengen, een en ander getoetst aan de practljk, dit voorstel ook door een der Commissies onder de oogen is gezien en deze haar advies heeft gegeven, daar mag toch worden verwacht dat de uitkomst der stemming iets gunstiger is dan 7 tegen 6. Het is een sprekend bewijs dat de waardeering, het vertrouwen, in hetgeen door B. en W. wordt gedaan of voorgesteld, niet zoo bijzonder groot is. Dit is niet de schuld der Raadsleden, doch van het College zelf. Uit de botsingen welke herhaaldelijk voorkomen deze zitting was er weer het sprekend bewijs van, moet voortkomen een gebrek aan waar deering. De voorloopige vaststelling van het uitbreidingsplan voor de overzijde der villa „Djember(Bloemendaal sche straatweg hoek Julianaweg te Overveen) en de definitieve vaststelling van het uitbreidingsplan voor Rustenburch te Bloemendaal, geeft weer hoop voor de toekomst dat op 2 punten het wegenvraagstuk op een gelukkige wijze zal worden opgelost. De voornaamste verbetering is die te Overveen. Hoe nu precies die toestand daar zal worden, is natuurlijk niet te zeggen. Het is nog de vraag wat het meest gewenschte zal zijn, de Julianaweg recht door trekken naar den Zeeweg of een kromming maken zooals de heer Laan het zou wenschen. Bij de raadsstukken lag een schrijven van den Ir. der Provincie, Reigersman, aandringende op rechtlijnige doortrekking van den Julianaweg over Militairenweg naar den Zeeweg. De eikenboom, staande op den hoek van den Mili tairenweg, bij den Bloemendaalscheweg (westzijde) zal dan dienstdoen als middelpunt voor 'n vluchtheuvel van 5 M. doorsnee, de elkaar kruisende wegen zullen daar om heen loopen, de Bloemendaalscheweg wordt ver breed, de beide, door de gemeente daartoe aangekochte huizen zullen dan noodwendig moeten worden gesloopt. Vanzelf spreekt dat eer dit plan definitief wordt vast gesteld de heer Laan nog wel eens een hartig woord je zal spreken. Deze zou de beide huisjes niet willen afbreken, eerstens omdat ze nog zoo uitstekend dienst kunnen doen (misschien nog wel voor Politiebureau, hoorden we hem eens zeggen) en tweedens omdat z.i. een kromming in den weg noodzakelijk is voor een veilig verkeer. Gaan de huisjes weg en maakt men den weg recht dan zal men van Haarlem komende met on verminderde snelheid doorrijden. Er is dan immers geen hinderpaal. Alleen een verkeersagent zal dan kunnen voorkomen dat er ongelukken gebeuren. Dit zal dan de gemeente een niet onbelangrijk sommetje per jaar kosten. De uitbreiding op Rustenburch zal voor de Bosch- en Duinbewoners en ook' voor het verkeer door Bosch- en Duin een flinke verbetering beteekenen. De uit monding van dit gedeelte is als het ware thans als een trechter. Of men de Boschlaan neemt of den Genestetweg, in beide gevallen komt men in het nauw te zitten. Wordt de Boscji- en Duinlaan doorgetrokken, welke thans reeds tot aan de gronden van Rustenburch loopt dan komt men met een kleine kromming op den Rustenburgerweg, wat in elk geval een uitkomst be teekent, daar de Donkere Laan ook al een zeer ge vaarlijke hoek heeft waar deze op het Kerkplein uit komt. De heeren Van Kessel en Schulz waren zeer ont stemd over de wijze waarop de hulp-chauffeurs waren behandeld geworden door het Dag, Bestuur. En terecht. Indien voor deze menschen een regeling gemaakt wordt, niet door B. en W. alleen maar met de Com missie voor het Georganiseerd Overleg dan is het on gepast te noemen indien het Dagel. Bestuur zich niet houdt aan die afspraak. Dan ware het maar beter geen overleg te plegen. Dat overleg met het, Dagel. Bestuur wil in onze gemeente maar niet vlotjen. In deze zelfde zitting werd al weer een nieuw Com missielid benoemd vooi^de Commissie voor Sociale Belangen, omdat de heer Van Kessel er genoeg van had. De heer C. W. de Visser is zijn opvolger en het is voor den nieuw benoemde te hopen dat hij niet de ervaring opdoet die zijn voorganger noopte tot heen gaan. Wij vreezen echter. In bijna iedere zitting komt tot uiting dat B. en W. geen pottekijkers wenschen, liefst maar baas zijn in eigen huis. Nu is „baas zijn in eigen huis" een mooi woord, wat echter in dit verband niet te pas komt. Het Georgani seerd Overleg is er, de verschillende Commissies zijn er en al mag zich dan eens een enkelen keer een geval voordoen dat er geen tijd of gelegenheid is een Commissie bij elkaar te krijgen, dit mag geen „schering en inslag" worden. Zoo was het nu met de hulp-chauffeurs ook weer. Er wordt een regeling gemaakt voor hen, in dier voege, dat zij een salaris van 35.— zullen genieten indien zij als chauffeur dienst doen en zonder dat de Comm. voor het Georganiseerd Overleg er mede in kennis wordt gesteld wordt hen op het onverwachtst de 3.onthouden. Het Dagel. Bestuur motiveert deze daad doordat het 't onbillijk vindt dat deze menschen boven hun salaris nog eens een vergoeding genieten voor den tijd dat zij meer verantwoordelijk werk moeten verrichten, terwijl in elke groep personen voorkomen, die dan ook in aan merking komen voor een toeslag. Deze motiveering is volkomen juist doch het Dagel. Bestuur vergeet dat toen de regeling getroffen werd deze motieven ook al golden. De werklieden-organisaties gaan van het standpunt uit dat iedere werkman die nuttigen arbeid verricht een standaardloon moet genieten, in tegenstelling met vroeger, toen bijna geen 2 menschen in een fabriek of werkplaats een gelijk loon hadden, Intusschen is het voor de hulp-chauffeurs een ontzet- tenden tegenvaller geweest en begrijpelijk is dat de 2 arbeiders-afgevaardigden over deze handeling van het Dagel. Bestuur zeer verontwaardigd waren. Ten slotte is het den heer Van Kessel nog gelukt er een voorstel door te halen waarbij is bepaald dat hulpchauffeurs een gulden per week extra zullen ont vangen, indien zij als chauffeur dienst doen. Het was voor den heer Schulz „koren op zijn molen" toen door het Dagel. Bestuur werd medegedeeld dat de bewoners van de Houtvaart misschien nog wel aan drinkwater zouden zijn geholpen indien de annexatie er maar niet tusschen zat. Indien een gemeente niet doet wat toch tot haar taak behoort dan wordt het hoog tijd dat zulk een gemeente wordt geannexeerd, aldus het antwoord van het lid, den heer Schulz. Goed zoo. Eigenlijk begrijpen wij ook niet hoe het Dagelijksch Bestuur maar steeds weer over die annexatie spreekt indien het geld een verbetering van een deel der ge meente wat tegen Haarlem aan ligt, terwijl het daar naast onder den annexatiedruk tamelijk koud blijft, wat er ook gebeurt met een deel der gemeente. Bijna alle raadsleden vinden het motief door het Dagel. Bestuur aangevoerd zeer ongegrond, daar per KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspiein TEL 10492 saldo de bewoners van die gedeelten, die „mogelijk" geannexeerd zullen worden, toch niet kunnen of be hoeven te wachten op annexatie, wat hen dan ver betering zal moeten brengen. Het tegenovergestelde zou wel zoo goed zijn. Doch evenmin begrijpen wij dat een complex wo ningen aan de Houtvaart zoolang verstoken blijft van goed drinkwater in een gemeente als Bloemendaal is. Eerst was het bezwaar dat de eigenaars van gronden de buizen niet door hun gronden wenschen te hebben. Toen die kwestie opgelost was kwam het financieele bezwaar naar voren en toen ook dat niet vol te houden was kwam de annexatie er aan te pas. Toch zou de heer Schulz wel een meerderheid ge vonden hebben en zou de Houtvaart van water be diend zijn geworden indien niet de heer De Waal Malefijt een bemiddelingsvoorstel aan de hand had gedaan. Dit voorstel luidde dat zij die 25 in de aanlegkosten zullen bijdragen van drinkwater zullen worden voorzien. Dat het waterleidingbedrijf niet noodlijdend is en er heusch wel iets kan worden gedaan wat niet direct winst oplevert, bewees wel het volgende punt der agenda, n.l. de verlaging van den waterprijs. Het winst saldo over het boekjaar 1925 had bedragen 32884.83J/2 wat de Commissie voor het Waterleidingbedrijf nog al hoog vond en daarom stelde zij voor den prijs van het water terug te brengen van 0.25 op 0.20 per kub. Meter. Zonder veel woorden werd aldus besloten en zoo zullen onze inwoners, te beginnen per 1 October 1926 van goedkooper water worden voorzien. Uiterst vroolijk werd de Raad toen ter tafel kwam een aanbod van den heer C. H. Stoel, eigenaar van Stoel's Hofje, om de straat, welke voor de huizen ligt, aan de gemeente af te staan voor 17500.d.i. 35. per vierk. Meter. Qewoonlijk wordt zoo'n strook om niet of voor totaal 1.overgedaan en neemt de ge meente dan op zich de strook grond te verbeteren, eventueel het hek te verplaatsen, enz. Hier was het eventjes anders en zou er nog al wat moeten worden gedaan, alvorens de straat openbare weg genoemd zou kunnen worden en dacht dus de waarn. wethouder, de heer Luden, dat genoemde eigenaar een bedrag wensch- te bij te betalen gelijk aan de te maken onkosten. Dat was niet zoo, vandaar de vroolijkheid. Toch is het te betreuren dat de gemeente niet de beschikking krijgt over dit hofje. De perceelen, de be woners, de omgeving, alles zou er mee gebaat zijn in dien dit wegje werd doorgetrokken. Ons Dagel. Bestuur is een weingje hardleersch. 1001 maal heeft het moeten ondervinden dat indien aan het einde eener zitting een of ander voorstel van beteekenis wordt ter tafel gebracht, de Raad, of althans een ge deelte daarvan in oppositie komt. In deze zitting betrof het een crediet-aanvrage van 600.— om tot 1 October een ambtenaar aan te hou den welke niet van de gemeente doch van Ir. Jos. Cuypers is. De heeren Hogenbirk en Schulz wilden daar heele- maal niets van weten; eerstens omdat het niet te pas komt aan het einde eener zitting er een voorstel door te jagen wat dus geheel onvoorbereid ter tafel komt; tweedens omdat zij wel voelden dat deze ambtenaar voor langer dan drie maanden zal blijven hangen en derdens omdat men thans niet weet of de Commissies welke thans door de regeering in het leven zijn geroepen wel iets zullen goedkeuren van hetgeen thans op kaart is gebracht. Het geheel is trouwens zoo helder als koffiedik. De gemeente trekt een flink bedrag uit voor het geheel gereed maken van de uitbreidingsplannen en nu deze gereed zijn weet zij in de verste verte nog niet wat er van al deze plannen goedgekeurd zal worden. Het Dagel. Bestuur en de Comm. voor Publieke Werken zegt: juist daarom moeten wij dezen ambte naar trachten te behouden. De heeren Hogenbirk en Schulz meenen daarentegen dat het juist en beter is om de kat uit den boom te kijken alvorens nog meer wordt uitgegeven. Ten slotte krijgen B. en W. toch hun zin en wordt het voorstel aangenomen met tegenstemming van de heeren Hogenbirk, De Roo en Schulz. OPMERKER. BLOEMENDAAL. Personalia. Mej. Th. Biallosterski en de heer W. Grüner, bei den leerlingen der gem. Mulo School, slaagden dézer dagen voor het te Amsterdam gehouden examen Mulo diploma A. Geslaagd. Voor het examen Solozang Ond., wat is afgenomen door de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereeniging, is ge slaagd Mej. A. E. Snijders, alhier. De keuring der tuintjes van de Vcreenigmg „Jeugdwerk". De vorige week Zaterdagmiddag had de keuring plaats van de tuintjes der vereeniging „Jeugdwerk". In aanmerking nemende, dat pas den 15en Mei is begonnen met den aanleg van deze tuintjes en dus ruim 2 maanden later de keuring plaats vindt, is het resultaat bevredigend te noemen. Van zelf spreekt, dat de keus van bloemen of con sumptie-artikelen een groote rol hebben gespeeld en over het algemeen zal men wel tot de ervaring geko men zijn, dat de teelt van bloemen een dankbaarder werkje is dan die van consumptie-artikelen. Om 2 uur begon de jury haar werk. 't Was geen kleinigheid uit de 55 tuintjes de 10 besten te zoeken. Na 3 kwartier waren de heeren Van Nederhasselt, Mey en IJzerman met hun taak gereed. De heer Ne derhasselt gaf vervolgens verslag van de bevindingen der jury. Spreker zei, met veel genoegen de tuintjes in oogenschouw genomen te hebben. Toen nog zoo kort VRAAGT VOOR AL UW EERST PRIJSOPGAVE BIJ BLOEMENDAALSCHEWEG 42 DIE TEGEN BILLIJKEN PRIJS UITSLUITEND GOED WERK LEVERT. EEN PROEFORDER ZAL U 'T BEWIJS LEVEREN TELEFOON 22324 geleden de tuintjes in gebruik genomen werden, had hij zich afgevraagd, of er nog wel iets van terecht zou komen, 't Gunstige weer, de goede leiding en de liefhebberij der kinderen hadden gemaakt, dat de re sultaten zeer mee vielen. We zijn echter nog niet vol daan. Er is maar één 10 gegeven kunnen worden. En zelfs moest een 0 toegekend worden. Maar dit jaar is ook als een proefjaar te beschouwen, 't Volgende jaar verwachten we hoogere cijfers en vooral rneer tienen. De uitslag van de keuring was: 1ste prijs 27 pnt. No. 31, Dirk Schuit (boek); 2de prijs 27 pnt. No. 38, Cor Kenbeek (inktstel); 3e prijs 26 pnt. No. 6 Egb. Rijnders (muurhanger); 4de prijs 26 pnt. No. 20 Alb. de Kruif (vulpotlood); 5de prijs 25 pnt. No. 7 A. v. d. Werff (penhouder); 6de prijs 25 pnt. No. 22 Daatje Meij (boek); 7de prijs 25 pnt. No. 29 Fré Cornelisse (schilderijtje); 8ste prijs 25 pnt. No. 37 Joh. Biallosterski (schilderijtje); 9de prijs 24 pnt. No. 34 Cor Dekker (briefk. album); 10de prijs 24 pnt. No. 15 Ben Dankbaar (schilderijtje). Ds. J. C. van Dijk bedankte vervolgens de jury voor 't volbrengen van haar moeilijke taak. Hij sprak de hoop uit, dat de heeren een gunstigen indruk had den gekregen van het werk der kinderen en dat de heer Van Nederhasselt zijn bevindingen aan 't ge meentebestuur zou willen mededeelen. 't Bestuur achtte zich gelukkig, dat de heer Bleeker hier den scepter zwaait. Als hij er niet geweest was, zou 't een Janboel zijn geworden. Ten slotte bedankte spreker de aan wezigen voor hun belangstelling. Op de Platanenlaan is door een auto een paal stuk gereden van de electrische straatverlichting en een paar boompjes beschadigd. De heer P. Vermeulen, onderwijzer aan de open bare school C (hoofd de heef Tinholt) slaagde in het examen voor handenarbeid, diploma's A en B. Schoolreisje. De vorige week hebben de leerlingen van de 6e en 7e klasse der openbare lagere school C (hoofd de heer Tinholt), een uitstapje gemaakt naar Gouda, Boskoop en Leiden. Vanuit Bloemendaal ging de reis per trein naar Gouda, waar de Janskerk en de Aardewerkfabriek werden bezichtigd, vanuit Gouda ging de jeugd per boot naar Boskoop en verder over Leiden per trein naar Bloemendaal terug. Het was een leerzame en prettige dag, die begunstigd door het mooie weer als goed geslaagd mag heeten. Zondagavond reed zekere R. per rijwiel over den Bloemendaalscheweg tegen een stilstaande auto, waar door hij kwam te vallen en een vrij ernstige wond aan den rechter bovenarm bekwam. Door Dr. Born water verbonden is hij met een auto naar het St. Eli sabeth Gasthuis te Haarlem vervoerd. OVERVEEN. De kleeding onzer Politie. In het dagblad „De Nieuwe Haarl. Crt." wil haar Bloemendaalsche correspondent het hebben over onze politie, of meer over de kleeding der politie. Behalve dan het zuchten en ploeteren, wat onze agenten volgens dezen correspondent doen en waar ik tot op heden weinig van heb gemerkt, is hetgeen daarin wordt geschreven, volkomen juist, weshalve ik onzen Commissaris van Politie beleefd verzoek dit stuk eens goed te lezen. De man een pakje per jaar en ook dit euvel is al weer verholpen. Met 1000 gulden op de begrooting te plaatsen is men gereed en niemand zal dit als een weelde durven beschouwen! Daar gaat-ie dan: Warme kleeding. Meen niet, lezer, dat we u een goeden raad aan de hand willen doen voor warme kleeding en 't oog op de guurte des weders van de laatste avonden. We zijn geen deskundigen op 't ge bied van warme kleeren. Maar met al onze ondeskun digheid weten we toch wel, dat sommige onzer inge zetenen door hun beroep gedwongen zijn, zelfs als het plaveisel onzer straten aan onze schoenzolen blijft kleven, met dezelfde zware, warme, broeierige klee ding te loopen, als zij des winters gebruiken. Wij, vrije menschen, verwisselen bij zonnebrand onzen vilten hoed tegen een strooien dito, trekken dë meest luch tige kleeding aan, die we in onze kleerenkast hebben, maar zij, arme slachtoffers van uniformiteit en nette degelijkheid, zij zijn genoodzaakt, in een harnas van oerdegelijkheid, plankstijf, voor licht en lucht ondoor dringbaar weefsel te loopen. En of de zon hem roostert en braadt, of men van de kou te trappelen staat, zij hebben steeds hetzelfde pak en aan hun zuchten heeft men lak. Nu geven we direct toe, dat 't moment niet gunstig gekozen is, om over te warme kleeding te schrijven. Maar volgens de laatste berichten doen ze de laatste dagen in Amerika weer aan hittegolverij. En We weten er alles van daar krijgen we hier ook licht een staart van. En al zou de staart ons nu ook nog voorbij kwispelen, een volgend jaar staan wij, of liever zij, die 't meest te lijden hebben van de zonnebran-

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2