COACH Ca, «HET SllRSEM CORDA 1 J. DE HAAN I PLAATSELIJK NIEUWS ilaison Hetty J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 SPORT Julianapark 60, 62 en 64 J. de Haan, Julianap. 60-62 en 64 HAARLEM TEL. 12605 Fa. J. LETSCHERT Co. ^üh.ilUlinillll»..illlli..illlliiiillllii.i'L'li..illll»Milllliiiilllliiiillllii.illlliii'llllimÜlliiililllliiill fe dat spreekt uit orgelspel en psalmgezang, geeft wijding ook aan de somtijds nog onvolmaakte muziek, die de vrome huisvader aan zijn orgel ontlokt. biedt U keus uit een twintigtal van de beste orgels, die wedijveren in schoonen klank en billijken prijs. Zeer ruime garantie en zeer ge makkelijke betalingen. 45.2 sec.; 2. J. H. Wigersma, ,,K. L." 49,1 sec.; 3. A. Grootegoed, „B. G. V." 55 sec. 320 meter hardloopen C: 1. D. de Ronde, ,,H." 44 sec.; 2. J. Henneman. „H." 44.5 sec.; 3. A. van Zawel, ,,B. G. V." 45 sec.; 4. B. de Ronde, ,,H." Kogelstooten A. (lichte kogel): 1. K. de Boer, ,,K. L." 11,87 m.; 2. W. de Vries, „K. L." 10,71 m.; 3. J. Köhler, ,,B. G. V." 10.58 m. Kogelstooten B: 1. F. van Beek, „R. K. L." 9.12 m.; 2. M. Stols, „H."' 8,75 m.; 3. P. H. Schoute, „K. L." 8,57 m. Kogelstooten. C.: 1. W. Pronk, ,,B. G. V." 9.27 m. 2. J. Vogel, ,<,H." 8,72 m.; 3. J. Freyser, „R. K. L." 7,93 m. Discuswerpen A. (lichte discus): 1. H. Snijder, „K. L." 30,19 m.; 2. F. Bakker „K. L." 28,06 m.; 3. L. Claassen, ,,R. K. L." 25,25 m. Discuswerpen B. 1. K. Kuipershoek, ,,K. L." 29.66 m.; 2. A. Hoppe, „M.U.L.O." 28.52 m.; 3. L. van der Mey, „B. G. V." 22,80 m. Discuswerpen C: 1. A. van Zadel ,,B. G. V." 29.30 m.; 2. J. Hut, „K. L." 25.38 m.; 3. J. Knijnsberg, „B. G. V." 25,22 m. Speerwerpen A. 1. T. Claassen „R. K. L." 29 m.; 2. E. Hoogeveen ,,R. K. L." 23.33 m.; 3. F. Bakker, „R. K. L." 18.94 m. Speerwerpen B: 1. G. Lamp, „R. K. L." 33.33 m.; 2. C. Muller, „K. L." 31.24 m.; 3. C. Groenendijk, „H. 26.92 m. Speerwerpen C: 1. H. van Beem, ,,B. G. V." 37.40 m.; 2. L. Henneman, 36.70 m.; 3. C. de Visser, ,,K. L."# 36,35 m. Hoogspringen A: 1. H. Snijder, ,,K. L." 1.45 m.; 2. F. Bakker, „R. K. L.55 1.40 m.; 3. J. Köhler, „B. G. V, 1,40 m.; 4. Schurmann, „R. K. L."; 5. Thijsse. Hoogspringen B: 1. K. Kuipershoek „K. L." 1.45 m.; 2. G. Lamp, „R. K. L." 1.35 m.; 3. R. Beek, „B. G. V." 1.35 m. Hoogspringen C: 1. Ie Comte, 1.65 m.; 2. A. van Za del „B. G. V." 1.50 m.; 3. Van der Klinkenberg „B. G. V." 1.50 m. Verspringen A: 1. R. Erlings, M.U.L.O." 5.12 m.; 2. W. de Vries, „K. L." 5,10 m.; 3. L. Claassen „R. K. L." 5.01 m. p verspringen B: l. vv. nuppe d.dv m.; 2. M. Stols, „H." 5.24 m.; 3. T. van Beek, „R. K. L." 5.20 m. Verspringen C: 1. H. van Beem, ,,B. G. V.", 5.93 m.; 2. J. Hut, „K. L." 5.92 m.; 3. J. Henneman 5.80 m. Verspringen. Invitatie. 1. H. de Boer, „Te Werve" 6.87 m.; 2. S. van Musscher „Haarlem" 6.50 m.; 3. Van Daalen, „Concordia", 6.22 m. Polsstokhoogspringen. Invitatie. 1. S. van Duyn „Haarlem". 3.30 m.; 2. A. v. d. Zee „Concordia", 3. W. Borkent, „Haarlem". 4 maal 80 meter Estafette A: 1. Kennemer Lyceum I, 41.4 sec.; 2. R. K. Lyceum I 43.9 sec. 4 maal 80 meter Estafette B. 1. Kennemer Lyceum I, 40.8 sec. 4 maal 80 meter Estafette C. 1. „Henneman" 38.9 sec.; 2. „Kennemer Lyceum" 39.2 sec. 4 maal 80 meter Estafette. 1. Ploeg „v. d. Berge", 36 sec.; 2. Ploeg „Lamp" 36.2 sec. Het Avondfeest. Inzonderheid de avondfeesten hadden een zeer ge zellig verloop, de afmattende warmte was gelukkig ge weken waardoor velen 's avonds hun bezoek weer kwamen vernieuwen. Op en om het terrein heerschte een gezellige stemming. Van de vermakelijkheden werd een gretig gebruik gemaakt, inzonderheid de zweefmo len werd als het ware bestormd. Hoe meer de klok naar elven wees, des temeer pu bliek kwam het terrein op om getuige te zijn van het vuurwerk. Toen de verlichting op het terrein werd uit gedoofd en de eerste vuurpijl de lucht in schoot om even daarna met een donderenden knal uiteen te spatten, was het wel de moeite waard om een oogen- blik de ontelbare dicht opeengepakte menschenmassa in oogenschouw te nemen. Als slot vuurwerknummer kregen we te zien een grooten standaard met in 't midden een portret van H. M. de Koningin, waar omheen de spreuk „Bloemen- daal blijve een en onveranderd". Daarna toog een ieder voldaan huiswaarts. Eenige honderden wielrijders, welke hun rijwiel op het terrein hadden gestald, moesten geduldig wachten op hun beurt voor het bekomen van hun rijwiel, daar er, ter verkoming van wanorde een accurate controle werd uitgeoefend door de politie. BLOEMENDAAL. Ongeval met gelukkigen afloop. Men schrijft ons: De vorige week Woensdagmiddag werd aan het Bloemendaalsche strand, nabij den Zeeweg, een bader uit Amsterdam plotseling in zee onwel. Groot gevaar bestond, dat hier een ernstig ongeluk zou gebeuren, toen op het juiste moment een badman in zee ging en het geluk had, den bader veilig op het droge te bren gen, maar de badman, ijverig geholpen door de Bloe mendaalsche Politie en leden der Reddingsbrigade, spanden alle krachten in om verder onheil af te weren. Wat gelukkig, dat de hulpmiddelen der Bloe mendaalsche Brigade zoo uitmuntend in orde zijn! Geneeskundige hulp was noodig, evenwel... een telefoon, die hier zoo goed zou kunnen functionneeren, 8r. Hout8tr. 126, Tel. 11760 Dames- en Hespen Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOM EN EN VERVEN ontbreekt. Een motorrijder begaf zich ijlings naar Zandvoort, om medische hulp te halen. Bij aankomst van den Dokter bleek, gelukkig voor het slachtoffer, dat hij in dien tijd reeds voldoende bijgekomen was. Hoeveel malen is niet van deskundige zijde de wen- schelijkheid bepleit van een telefonische aansluiting? Dit geval had een gelukkig verloop, doch er zijn reeds slachtoffers gevallen. Moeten zich eerst meer verdrin- kingsgevallen voordoen? We vragen slechts! Naar aanleiding van dit bericht hetwelk ook aan de Redactie van „Haarl. Dagbl." was toegezonden, plaatste de redactie van genoemd blad enkele regels onder dat bericht, waarop door den inzender het volgende stukje ter plaatsing in dat blad werd toegezonden: Geachte Redactie! U plaatste onder het toegezonden stuk „Bijna ver dronken" nog geen telefoon aan het Bloemendaalsche strand, de volgende noot: „We herinneren eraan, dat de telefonische aanslui ting daar nog niet gekomen is, omdat die den Zeeweg te veel zou ontsieren en omdat de kosten te hoog zou den zijn", waarschijnlijk met de bed'oeling d'at de aan gevoerde motieven U niet steekhoudend voorkomen. Ook mij, als inzender van het bedoelde stuk, waren die gronden bekend. Sta mij toe te vragen, zou het Bloemendaalsche Gemeentebestuur een lijkstoet, het zwarte rouwkleed vermeldend met groote witte letters „gestorven door gebrek aan juist inzicht van den Bloemendaalschen Raad" een schooner versieringsmotief vinden dan een noodzakelijke telefoonlijn, die toch komen moet als de gronden langs den Zeeweg bebouwd worden? Moet Bloemendaal, die zoon schitterenden weg schiep, duizenden en duizenden wandelaars aan zich verplichtte, liever menschen laten verdrinken, dan de kosten dragen van aanleg van een telefoonlijn? Begrijpe wie het kan. De afdeeling Bloemendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond gaat jubileeren! Den lOden October 1926, bestaat de afdeeling Bloemendaal van den Christelijk Nationalen Werk mansbond 25 jaar. Over het onstaan en den groei van deze nuttige in stelling moge het volgende dienen: 10 October 1901 werd op initiatief van Ds. J. A. van Leeuwen een vergadering belegd, om te trachten een afd. v. d. Chr. Nat. Werkmansbond te Bloemendaal op te richten. De heeren Heibrander en Overmeer, Voorzitter en Secretaris van de afd. Haarlem waren aanwezig om inlichtingen te verstrekken. Op die vergadering werd Ds. van Leeuwen bij accla matie als Voorzitter benoemd, door de 35 personen, welke als lid toetraden. 17 October d.a.v. werd be sloten een voltallig bestuur te kiezen, bestaande uit 7 personen. Gekozen werden de heeren, A. E. Beekman Secr., Jac. Rookmaker Penningmeester, H. Hessels, A. Kolenbrander, H. Kemper en J. J. Huizinga. 14 November werd het concept reglement van het .•xUiiraTvlrtnAsfL-.|2T'4<5 beKa?*4eJd. en besloten van af 4 November te contribüeeren, zoodat de afdeeling binnen een maand reeds een ziekenfonds had. Op de vergadering van 20 Maart 1902, werd op voorstel van den heer H. Grootegoed de mogelijkheid besproken, om te komen tot oprichting van een woning bouwvereniging. Wat hiervan de uitwerking is geweest getuige de 18 woningen van de afdeeling, staande in de Boschlaan. De Bouwcommissie, bestaande uit de heeren Ds. J. A. van Leeuwen, Jac. Rookmaker, H. Hoogenbirk, J. Wal lenburg, J. J. Huizinga, A. J. Tit en H. Grootegoed, is met spoed aan het werk gegaan. Op de vergadering van 21 April 1904, werd besloten over'te gaan tot de oprichting van een eigen begrafenis fonds, met als voorloopig Bestuur, Ds. J. A. v. Leeuwen Voorzitter, Jac. Rookmaker Penningmeester, J. J. Hui zinga Secretaris, H. Grootegoed en Tweehuijzen. Dit fonds heeft zich thans uitgebreid tof 2200 leden. Het ledental der afd. klom gedurende haar bestaan van 35 tot 72 leden. Bedankten meermalen leden, nieuwe traden ook steeds weer toe. Slechts enkele-leden ont vielen de vereeniging gedurende die 25 jaren door den dood. Door de 10 of 12 kortstbijwonende leden werd dan steeds de laatste eer bewezen, door den doode graf waarts te dragen. Het Bestuur der afd. heeft nog wel eens een wisseling ondergaan, wegens vertrek van den Pennigmeester Jac. Rookmaker, en later weer om ge zondheidsredenen van den heer Ds. J. P. van Leeuwen. Thans is het bestuur samengesteld als volgd: K. Koop man, Voorzitter, J. J. Huizinga, Secretaris; K. L. IJzer man, Penningmeester, B. van 't Land, 2e Secretaris; G. Hoffschlag, 2e Voorzitter; H. Kemper en W. Fonteijne, commissarissen. Het Boekjaar, dat verzet is van October op 1 Januari, is reden, dat het feest zal plaats hebben in de maand Januari 1927. Eere-Voorzitter der Vereeniging is thans Ds. J. C. van Dijk en Eereleden zijn: Ds. J. A. van Leeuwen, Emeritus te Heemstede en Dr. M. J. A. de Vrijer predi- kant te Amsterdam. Wijziging geneesk. dienst in het Provinciaal Ziekenhuis. Met ingang van 1 Aug. 1926 is een wijziging in den geneeskundigen dienst van het Provinciaal Ziekenhuis gebracht, die naar alle waarschijnlijkheid een verbete ring zal blijken te zijn, in elk geval beteekent het in slaan van een nieuwe koers. Nu één der geneesheeren weggaat (Dr. van Lier is benoemd als geneesheer van de inrichting voor werktherapie op het landgoed „Zon nestraal" te Hilversum) heeft de geneesheer-directeur verlof gekregen vier uitwonende assistent-geneeskun digen aan te stellen op een jaarwedde van 3000. Aan elk der vier groote afd'eelingeri waaraan een geneesheer is verbonden, wordt als voortaan een as sistent toegevoegd, die niet langer dan twee jaar zal mogen blijven. De Geneesheer-Directëur Dr. W. M. van der Scheer, verwacht dat deze regeling zoowel aan het ziekenhuis als aan de assistent-geneeskundigen ten goede zal komen. Het ziekenhuis bezit toch een zeer uitgebreid aantal patiënten, waaronder natuurlijk zeer veel belangwekkende ziektegevallen, dus ook een groot studiemateriaal, terwijl er alle gelegenheid is voor wetenschappelijken arbeid en studie.. D e „m illioenenrit" der gemeente Haarlem. Ook de groote bladen gaan zich bemoeien met de annexatie van een klein deel onzer gemeente. Nu dus eens geen weekblaadje waarvan de redactie niet of bijna niet weet wat er a&ff de hand is, zooals dezer dagen een „groot" blad Zich uitliet, doch het is „Het Vaderland" wat een woordje wenscht mee te praten. Geen onverstandig geklets, doch heel begrijpelijk vindt de Redactie het dat hetbetrekkelijk arme Haarlem begeerig kijkt naar het riji|\ Bloemendaal. Maar, zegt het blad, al is dat menschelijk en be grijpelijk, daarom is deze millioenenrit nog niet ge rechtvaardigd. En gelukkig heeft de vorige Regeering dat ingezien en het „groote plan" prijsgeven, en in het tegenwoordige ontwerp, door Minister Kan van de vorige Regeering overgenomen, zal Bloemendaal er af komen met het verlies vaar een in vergelijking met het verlies van een i nvergelljldng met het oorspronkelijk plan klein deel der gemeente, dat dan zou moeten die nen om Haarlem gelegenheid tot nieuwen aanbouw te geven. Maar dit heeft 'heelemaal geen zin, daar het grootste gedeelte van dit terrein bloembollenland is, waarvan bebouwing uiteraard hoogst ongewenscht zou zijn, terwijl het overige örfonmisbaar voor de gemeente Bloemendaal ter verdere uitbreiding harer arbeiders wijken, ten opzichte waarvan Bloemendaal zijne taak op even conscientieuse als lofwaardige wijze vervult, zoodat als de annexatie tot stand mocht komen, dat gedeelte geheel bebouwd zal zijn. Wij hopen alsnog, dat wat Bloemendaal betreft öf de Minister op het voorgestelde terug zal komen, öf de Kamer zal begrijpen, dai er geen enkele plausibele reden bestaat om de gemeente Bloemendaal een stuk grondgebied af te nemen,! een precedent, dat vérstrek kende gevolgen kan hebben. Wij zijn zeker geen doc trinaire tegenstanders van elke samenvoeging van ge meenten of afstand' van een gedeelte van eene gemeen te aan een andere. Dat jkan zelfs eene noodzakelijke operatie wezen, vooral de eene gemeente feitelijk op de andere parasiteert, n1 .W if-ij -is met Bloemendaal allerminst het geval ten lem, veeleer zo^- max van jJja»- K— .1 Ken; er. ds haast geen werk van algemeen Tut'of van philanthropic, of Haarlem wendt zich tot het kapitaalkrachtige Bloe mendaal, dat zich dan waarlijk niet onbetuigd laat. En er is een zoo groot belang bij, dat de gemeente Bloemendaal, de gemeente van een onvergelijkelijk na tuurschoon en van de mooie buitenplaatsen, zich zelve blijft, dat wij in deze met haast niet genoegzame kracht- kunnen waarschuwen tegen den eersten stap inzake de annexatie, die op den duur, vooral nu Haarlem de Bloemendaalsche millioenen in de oogen steken, onver mijdelijk binnen afzienbaren tijd door een tweeden zal worden gevolgd. Zulks klemt te meer, daar bij aan dachtige beschouwing der nieuwe grenzen ten duide lijkste blijkt, hoezeer de vorm der gemeente Bloemen daal onredelijk verminkt, en de verbinding van hei- noordelijk met het zuidelijk deel zoo goed als verbro ken wordt. Onze strijd tegen die annexatie van een deel van Bloemendaal is er een vóór het natuurschoon. Want men vergete toch niet dat niemand minder gle- bae adstrictus (aan zijnen grond gebonden) is dan de rijke der aarde. Gaat men het karakter van Bloemen daal als gemeente der buitenplaatsen denatureereri, en blijft het streven van Haarlem om de eigenaars der buitenplaatsen tot hun belastingcbject te maken, niets belet hun hun buitenplaats in andere gemeenten te vestigen, waar ze gewaarborgd zullen zijn tegen den „millioenenrit". Zoodat dit alles op dubbele teleurstel ling zour uitloopen, de begeerde buit zou niet worden verkregen, en wij zouden eene van onze mooiste gemeenten verliezen. Ons advies is d'us: hands off. Inrichting voor Teelcenonderwijs. De heer Joh. Karsten Jr., leeraar handteekenen alhier, heeft voor het kunstminnend publiek de gelegenheid ge opend, om les te ontvangen in lijnteekenen, in zijn daar voor bestemde inrichting aan den de Genestetweg 17. De lessen zullen 15 September aanvangen. De cursus is in twee tijden verdeeld, t.n. een cursus van 2'—4 uur, welke Woensdag- en Zaterdagmiddag wordt gehouden en een cursus voor de avonden van Maandag tot Vrijdag van 7—9 uur. Waar de heer Karsten voorheen te Haarlem reeds lessen gaf aan de leerlingen van de Waterstaat en an deren, welk onderwijs door bezuiniging is overgeplaatst naaf Amsterdam, meenen we dat er thans voor de liefhebbers van leekenen, een mooie gelegenheid is ge opend, voor zich in die richting te ontwikkelen. Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND: Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCAN1SEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerkspleln TEL. 10492 Benoemingen. Benoemd werd tot ridder in de Orde van den Ne- derlandischen Leeuw: J. N. Hendrix, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, te'Bloemendaal; tot ridder in de Orde van Orange-Nassau: J. B. A. Schouten te Vogelenzang, dir. Metaalbond; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. H. van Nierop, te Overveen, gemeente Bloemendaal, secretaris van den Raad van Administratie der N.V. Hypotheekbank voor Nederland; mr. H. J. D. D. En schedé, wonende te Bloemendaal, oudste lid der firma Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem. De heer S. P. Huizinga alhier, gedipl. werktuigbouw kundige van de Middelbaar Technische School te Haar lem, is met ingang van 1 Nov. als zoodanig benoemd, bij het Werkspoor te Amsterdam. Opening leesbibliotheek-boekhandel. „Lectura". Hedenmiddag opent de heer D. Dichlo een naar de eischen des tijds ingerichte leesbibliotheek boekhandel onder den naam „Lectura", aan den Bloe- mendaalscheweg 123, naast het bijna voltooide gebouw van den heer Meeuwig. De leesbibliotheek bevat niet minder dan 4000 num mers, onder welke zich prachtwerken bevinden van beroemde schrijvers en schrijfsters. Voor nadere inlich tingen, betreffende deze goed gesorteerde leesbiblio theek verwijzen we naar de advertentie, welke in dit nummer voorkomt. Aan deze inrichting is tevens verbonden een boekhan del, waaronder begrepen school-, schrijf- en teekenbe hoeften, binnen- en buitenlandsche tijdschriften, enz., enz. Wat de stand betreft van deze nieuwe zaak, kunnen we zeggen dat het zooeven genc'emde nieuwe gebouw, van den heer Meeuwig, zeer veel tot een goede stand van deze inrichting bijdraagt, aangezien straks bij de verdwijning van den „sta-in-den-weg", de weg daar Ier plaatse, aanmerkelijk zal worden verbreed, waardoor deze winkelperceelen ontheven zullen worden van liet groote tegeltrottoir, dat nu nog meebrengt, dat het publiek zonder aandacht te schenken aan deze winkels, passeert. We wenschen den ondernemer succes met deze vestiging. Rijwielbotsing. Dinsdag omstreeks \2l/o uur had op den hoek BloemendaalschewegMollaan, een botsing plaats tusschen twee wielrijders, waardoor een der rijwielen onbruikbaar werd. Geen van beiden bekwam eenig letsel. Vernielzucht. Zondagmiddag werden door de politie aan den Vijver- weg op heeterdaad eenige jongens betrapt die in een onbewoonde villia de ruiten ingooiden. Zij werden naar de politiepost gebracht, om later aan hunne respectieve lijke ouders te worden overgeleverd. OVfc.KVt.liiN. Overveen. Zondagavond omstreeks acht uur kwam de 17-jarige A. S. uit Schoten met zijn motorrijwiel op den Zeeweg te vallen. Hij brak daarbij zijn enkel. Dr. Bekker uit Heemstede die toevallig ter plaatse was verleende de eerste hulp, waarna hij met den ziekenauto van den heer Mathot naar de Maria-Stichting te Haarlem werd vervoerd. Volgens zijn eigen verklaring was te hard rijden de oorzaak van het ongeval. Kennemer Lyceum. In het Staatsblad van 27 Augustus is afgekondigd het besluit van den 13en Augustus 1926 tot hernieuwde aanwijzing (als inrichting die het recht heeft eind examens af te nemen) van de afdeeling Gymnasium van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal. Dit recht tot het afnemen van eind-examens meet elke zes jaar worden aangevraagd. Verwonding. Zondagmiddag werden op Kraantjelek eenige jon gens, die zich daar met spelen vermaakten, in hun ver maak gestoord, doordat een jongen met een flesch tegen het hoofd werd getroffen. Hij bekwam een hoofdwonde en viel bewusteloos op den grond. Door dr. Bornwater werd hij verbonden, waarna hij per politiebrancard naar zijn woning werd vervoerd. Aanrijding. Dinsdagavond had op den Bloemendaalscheweg, hoek Julianaweg, een aanrijding plaats. De heer M. S. N., uit Haarlem, kwam met zijn auto van den Juliana weg en wilde links den Bloemendaalschenweg inrij den, toen juist de heer H. van Uitgeest, met zijn auto van Overveen in de richting Bloemendaal reed en een aanrijding volgde. Een der inzittenden van den auto van de nheer N. heeft daarbij zijn sleutelbeen gekneusd en is door dr. Groenendijk verbonden, waarna hij later per auto naar huis werd vervoerd. De beide auto's waren licht be schadigd. Auto-ongeluk. Dinsdagmiddag had op den hoek Julianalaan— Bloemendaalsche weg een botsing plaats tusschen twee automobielen, waarvan een bestuurd werd door M. S. M. te Haarlem en de andere door zekere H. uit Wor- merveer. Eerstbedoelde auto was erg beschadigd, terwijl de inzittende passagier de heer V. uit Haarlem een kneusing bekwam aan het sleutelbeen. Door Dr. G. alhier verbonden, kon hij zonder hulp naar zijn woning gaan. VOGELENZANG. Veiling. J.l. Maandag werden in het Algemeen Verkooplokaal geveild de perceelen bouwterrein aan de Westzijde van den Vogelenzangschen Weg, gemeente Bloemen daal met de daarop in aanbouw zijnde 6 dubbele villa's Kad. Gemeente Bloemendaal, te zamen groot 2 H.A.' 5 Aren. Kooper werd de heer J. P. G. Kok q.q. voor 152.000.—. Dr. Lens. Naar we vernemen, zal Dr. P. K. Th. Lens, arts alhier, zich op 1 October om gezondheidsredenen, uit de praktijk terugtrekken. HAARLEM. Uitbreiding van de Manufacturenmagazijnen der firma J. Th. Kort. De in Haarlem doch ook in de omstreken bekende fa. J. Th. Kort. aan de Lange Veerstraat te Haar lem, zal heden, Zaterdagmiddag de verbouwde en nieuwe perceelen officeel in gebruik nemen. Deze firma is reeds van ouds bekend; opgericht in 1854 heeft zij zich sinds haar bestaan in een ge- stagen groei mogen verheugen. Vooral de laatste jaren is deze groei sterk aan het licht getreden, toen o.a. in 1922 noodgedwongen een dubbel perceel, No. 26, aan de overzijde van het ge vestigde in de Lange Veerstraat moest worden be trokken, daar de ruimte te beperkt bleek, dit was dan ook een zeer gunstige verbetering, en hoewel er bezwaren verbonden zijn aan den verkoop van eenzelfde branche in afzonderlijke perceelen, onder de bekwame leiding van de directie, was dit spoedig overwonnen en marcheerde het bedrijf naar wensch. Doch de toenemende omzet en de goede reputatie, welke deze firma steeds geniet, maakten dat de uitbreiding slechts voor enkele jaren afdoende bleek en zoo besloot de firma in het begin van dit jaar de perceelen te verbouwen en te vermoderniseeren en de belendende perceelen 31 en 33 er bij te betrekken, waar het schoenenmagazijn der fa. Boerlage gevestigd was. Deze verbouwing is thans geheel gereed en her schapen in één groot modern magazijn waar alles naar de eischen des tijds is ingericht. Aan de straatzijde zijn thans acht flinke étalages ingericht waar de onderscheidene artikelen vakkundig zijn gearrangeerd en waar het publiek in de gelegen heid is om een overzicht te krijgen wat er in deze inrichting voorhanden is. Het is in de verbouwde, nieuwe inrichting smaak vol ingericht, doch tevens practisch, men vindt er onderscheidene laden en kasten afgesloten met glas, waardoor de artikelen toch zichtbaar blijven, zeer ten gerieve van de verkoopsters en het publiek. De centrale verwarming is vakkundig uitgevoerd door de fa. Heringa en Wulric te Haarlem, aan de verbouwing in z'n geheel is de uiterste zorg besteedt, zoodat de uitvoerder hier alle eer van zijn werk heeft. De fa. J. Th. Kort biedt thans bij gelegenheid van de heropening de verschillende stoffen, inzonderheid de betere kwaliteiten tegen sterk gereduceerde prijzen aan, omrede zij in de gelegenheid was door de nieuwe prijsdeeling in de Textielfabrieken zeer voordeelig in te koopen. Ter verduidelijking van deze uitbreiding dient dat de verkoop van manufacturen, witte goederen, trico tage enz. in één perceel zijn ondergebracht, terwijl aan de overzijde op no. 26, getuige de 4 étalages, een nieuwe branche aan de zaak is verbonden, n.l. de ver koop van ledikanten, kapokmatrassen, gezondheids matrassen, satinet en wollen dekens, enz. Ook voor deze afdeeling geldt hetzelfde motto: „betere kwaliteiten tegen de iaagste prijzen". We willen de fa. J. Th. Kort geluk wenschen met aeze Delanyiljkc- •v-crbeCctTc^- en meenen-te mogen voorspellen dat er mettertijd nog meer uitgebreid zal moeten worden om het steeds groeiende aantal cliën ten naar wensch te blijven bedienen zoo er dan geen ruimte meer zou zijn in de breede dan zal het maar in de hoogte gevonden moeten worden. Bloemendaalsche G.V.—Turnlust. Zondagmorgen werd in Bloemendaal onder leiding van den heer B. J. Wielad' Los een grensbalwedstrijd gehouden tusschen damesploegen van de Bloemendaal sche Gymnastiek Vereeniging en de Beverwijksche G V. Turnlust. Beide ploegen telden invalsters. De Bloemendaalsche G.V. had wel het meest met onvolledigheid te kampen. Haar speelsters konden het dan ook niet tot een over winning brengen. Met rust stond het 4—0; de wedstrijd eindigde met 6—0 in het voordeel der Beverwijksche dames. Aan een goede opstelling en voldoende tactiek ont brak het Bloemendaal niet; de vangen en vooral de worpen zijn evenwel van de meesten veel te verbete ren. Na de rust verdedigde Bloemendaal het doel goed. De ploeg van de Bloemendaalsche G.V. bestond uit de dames N. Barnk, L. van Beem, R. Berkhout, J. Cassée, R. van Noggeren en J. ter Schiphorst, die van Turnlust uit de dames A. Hoogland, De Lubbers, G. Romeijn, M. Rus, C. Tol en K. de Wildt. (O. H. Ct.) Wedstrijden. Op verzoek van de Bloemendaalsche G. V. zal Turn lust tegen eerstgenoemde vereeniging op 5 September een tweeden wedstrijd spelen. Op 12 September volgt dan Concordia—Turnlust. Korfbalvereeniging „Sport Vereend" BloemendaalSantpoort A.s. Zondag zullen door bovengenoemde vereeniging seriewedstrijden worden gehouden ter herdenking van haar 5-jarig bestaan op haar eigen terrein nabij de Ruïne van Brederode. De volgende prijzen zijn beschikbaar gesteld: Afdeeling A. Ie prijs verguld zilveren medaille; 2e prijs zilveren kruis. Afdeeling B. Ie prijs zilveren medaille; 2e prijs zil veren kruis. Afdeeling C. Ie prijs zilveren medaille; 2e prijs "zil veren kruis; 3e prijs a. brozen medaille; 3e prijs b. bronzen medaille. Afdeeling D. Ie prijs zilveren lauwertak; 2e prijs zil veren medaille; 3e prijs a. zilveren kruis; 3e prijs b. zilveren kruis. De ijverige secretaris, de heer D. Klay schrijft het volgende in een voorwoord van het programmaboekje: Wie zal' gedacht hebben, dat het zoover nog eens zou komen. Een klein stukje geschiedenis zal U duidelijk maken, dat werkelijk de verwachtingen, om nog eens het vijf jarig bestaan te vieren, niet hoog gespannen waren. Opgericht met een aanvangsaantal van pl.m. 153, waarvan jammer genoeg de meesten papieren leden ble-

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2