Cei Verw um Kind TELEFOONNUMMER VAN DE WIJN EN BIERHANDEL FIRMA C. CASSEE Maison Betty J. DE HAAN ONZE VRIJWILLIGE BRANDWEER IN TENUE TOONEEL J. J. LANSDORP - BLOEMENDAAL - TEL. 22387 Duitsche i Stuurm Bes] j. Wil IN DRI Fa. J. LETSCHERT Co. Dames- en Heeren Mode-Artikelen HAARLEM G. EIKELENBOOM Voor U staat er beslist iets ADVER Diens Elize Mevrouw Technis De Gene Te lel Kleine fl Automobilisten laat Uw banden met succes Vulcaniseeren bij de EERSTE NED. VULCANISEERINRICHTING KERKSTRAAT 2 h. Nieuwe Kerksplein TEL. 10492 0r. Houtstr. 126, Tel. 11760 Agentschap van „DE REGENBOOG" Tilburg HET BESTE ADRES VOOR STOOMEN EN VERVEN Een ORGEL is een muziekinstrument en niet uitsluitend een pronkmeubel, Het is dus op de eerste plaats noodig dat er goede muzuik uit te halen. DAARVAN IS U ZEKER wanneer U een HUISORGEL koopt bij J ulianapark 60,62,64. Tel. 12605 bij den vakman, die elk orgel dat hij verkoopt ten volle garandeeren kan, omdat hij weet wat hij verkoopt. Muziekuitvoering in de tent in het Bloemendaalschebosch op Zaterdag 11 September 's avonds 8 uur, aangeboden door het Gemeente Bestuur en uit te voeren door het Chr. Fanfarecorps „Sursum", Directeur J. A. Meng. Programma: 1. En Route mes Amis, (Marche), P. Mertzig 2. Ouverture de Concert, P. Rousseau 3. Lamento, M. J. H. Kessels (Solo voor Sopraan Saxophone door den heer W. Huizinga) 4. Chere Brunette, (Polka voor Piston), V, Colint (solo door den heer J. J. Huizinga.) 5. Fantasie Norma, Bellini Pauze: 6. Le Capitain, Pas redoubli, V. J. Benoodt 7. Ouverture Jeanne d'Arc, Jos. Kessels 8. Grande Valse de Concert, Lagasse Pamphile 9. Fantaisie Dramatique, Chr. de Carmont 10. Finale. "irrCTKWtfS ORF nu f i j r o ivi o p i VRAAGT VOOR AL UW EERST PRIJSOPGAVE BIJ BLOEMENDAALSCHEWEG 42 DIE TEGEN BILLIJKEN PRIJS UITSLUITEND GOED WERK LEVERT. EEN PROEFORDER ZAL U 'T BEWIJS LEVEREN Aken bracht ik hem in een kamer en gaf order, het publiek tijdelijk het bassin te doen verlaten, omdat het personeel zijn aandacht aan dit treurig geval moest wijden. Dadelijk heb ik telefonisch hulp gevraagd. We zijn langen tijd bezig geweest om te trachten de levens geesten weer op te wekken en gebruikten daarbij ook een zuurstofapparaat. Helaas mocht niets baten. Dank zij de tegenwoordigheid van een buurjongen konden wij dadelijk constate,eren, wie hij was, want de arme jongen had niets bij zich. Terwijl zijn lijk naar het Gasthuis werd gebracht, hebben we per auto de ouders gehaald. Het is wel heel jammer, dat dit nog juist aan het eind van het seizoen gebeuren moest." De teraardebestelling zal hedenmiddag te 1 uur plaats hebben op de Nieuwe Begraafplaats. OVERVEEN. Personalia, De heer W. G. J. Meulman, stationschef 3e klasse alhier, is benoemd tot stationschef 2e klasse te Utrecht (Maliebaan). Het karakter dezer voorstellingen zal. dat van model uitvoeringen zijn. Daartoe zal de co-OPERA-tie met eigen orkest komen en met allereerste solisten, waar onder zoowel buitenlandscne als Nederlandsche. Om eenige zekerheid te bezitten, dat deze bijzondere voorstellingen zullen slagen, heeft de directie een speciaal abonnement uitgegeven, hetwelk reeds vanaf heden aan den schouwburg ter inteekening gereed ligt, waarop men voor dit gala-abonnement kan inschrijven. De uitmuntende reputatie, die de co-OPERA-tie zich verwierf in Nederland, zoowel als in Frankrijk, doet: ons voorspellen dat dit Gala-abonnement zeer in de lijn zal vallen van het kunstzinnige publiek te Bloè- mendaaL Daar de inschrijving slechts geopend blijft tot 22 September a.s. is het gewenscht dat dit niet wordt uitgesteld. Voor de prijzen verwijzen we. naar de advertentie in dit nummer. B.V.B. onderscheiden in staf en manschappen door den Raad aangesteld de aanstelling van nieuwe leden wordt heden uitsluiter^ door B. en W. verricht). De staf bestaat uhj de heeren Brunings, Meeuwig, F. Cassee en Veen, de staf is om zoo te zeggen, de de ziel van de brancjweer, daar draait alles om. Zij geeft orders, zorgt voèr de goede orde, alarmeert, enz. enz. en het is deze heeren wel toevertrouwd, want er heerscht in de B.V.Bü, een goede gezonde stemming, een zuivere plichtsbetrachting en «een ordelijke dis cipline en de oefeningen worden steeds op nauwge zette wijze uitgevoerd', er is Steeds een goede opkomst, hetgeen bij elkaar genomen niet anders dan ten goede van het corps kan komen. Daar de commandant meestal afwezig is, door drukke bezigheden, worden de oefeningen onder lei ding van den onderctymmandant steeds op bekwame wijze uitgevoerd. Het bestuur van d'éjj B.V.B. bestaat uit de heeren: Brunings, eere-voorzit^er, Meeuwig, voorzitter, Van Keulen le secretaris F. Cassee, penningmeester, Joustra, 2e voorzitter Th Lansdorp 2e secretaris. Dit bestuur zorgt \pQr de huishoudelijke aangele genheden der vereenigijig,, "zooals uitschrijven der ver gaderingen, etc. Ookt^de gehouden vergaderingen werden door- de^ w is; liktfö zeer goed bezocht. p Dank zij het -energiek; optreden van het bestuur, dat in het begin van dit jaar een circulaire liet verspreiden voor het verwerven van donateurs (trices) welk succes in kwantiteit wel niet uitblonk, maar in kwaliteit de verwachtingen verre overtrof (er werden flinke be dragen genoteerd) kon de vereeniging overgaan tot het aanschaffen van kleeding, wat ons reeds getoond is in het begin van dit artikel en zoo hoopt het be stuur dat er nog meerdere inteekeningen zullen volgen, zoodat binnen afzienbaren tijd alle manschappen met een uniform kunnen worden getooid. Elk gezin behoort in te teekenen, hetzij voor groo- ter of kleiner bedrag! Want de meening als zou de vereeniging worden gesubsidieerd, is ten eenenmale onjuist, alles wordt door de vereeniging zelf bekostigd! Ten slotte willen we nog in 't kort wijzen op den arbeid van de B.V.B. en de verantwoordelijkheid die elk brandweerman op zich neemt. Want wat is eigen lijk een brandweerman? Iemand, die elk moment van zijn leven zoo uit zijn arbeid kan worden weggehaald om, al was het ook ten koste van zijn eigen leven, bij eventueele branden te redden wat er te redden valt, of het heet weer is of koud, bij nacht en ontij, als het moet is de brandweerman.present. Dat dwingt ons onwillekeurig respect af, temeer nog waar het hier geldt onze vrijwillige brandweer. Intusschen zit de staf der B.V.B. niet stil en neemt voorzorgsmaatregelen door het inspecteeren van groote gebouwen in de gemeente, om, in geval van nood, tactvol te kunnen optreden, zoo werd er onlangs een excursie gehouden in gebouw Duinzicht te Overveen, onder leiding van regenten. Verder zullen door de staf meerdere gebouwen worden bezocht, zooals Stoomwasscherij Bijvoet 6 Zoon aan de Korte Klever laan enz. Hoewel we wenschen voor groote branden gespaard te blijven, herhalen we onzen aanvang: de B.V.B. gaat in populariteit steeds vooruit en de praktijk zal ons vertrouwen in haar capaciteit nimmer beschamen. Wij zullen onze vrijwillige brandweer respecteeren! Diamanten bruiloft. Gisteren herdacht het echtpaar Matheus van Bug- genum en Geertruida Helena Giebels, Dompvloedslaan 45, Overveen, den dag waarop zij voor 60 jaar in den echt werden verbonden. De bruidegom is 87 jaar en de bruid 86 jaar oud. Beiden genieten een uitstekende gezondheid, alleen het loopen begint voor de oudjes wat moeilijk te worden. Door de buren was een aardige versiering aange bracht. Terwijl het reeds de feestdag is voor de oudjes, moet dit blad ter perse en moeten we in dit nummer volstaan met te vermelden, dat het de oudjes niet aan belangstelling heeft ontbroken. De muziekvereeniging „Euphoni'a" zal er gister avond toch het zijne toe hebben bijgedragen, om op de Dompvloedslaan een menschenmassa te verzamelen, zooals het echtpaar daar ter plaatse nog nimmer eer der heeft gezien en dit nu nog wel te hunner eere. Berooving, In de dagbladen wordt medegedeeld, dat een Bloe- mendaalsch ingezetene is beroofd geworden te Tilburg. Wij informeerden bij den Commissaris van Politie, den heer Hiemstra, doch deze kon ons over dit geval geen inlichtingen verschaffen. Over deze berooving wordt het volgende gemeld: Maandagavond tegen elf uur is in de buurt van de Ferd. Bolstraat te Amsterdam een auto aangehouden, waarin zich drie mannen en twee vrouwen bevonden. De inzittenden werden met de auto eerst naar het bureau Stadhouderskade overgebracht en daarna naar het bureau Westerstraat. Deze aanhouding hads plaats op verzoek van de Tilburgsche politie en wel in verband met een aldaar gepleegde berooving. De daders zouden Amsterdam mers zijn. De berooving, waaraan zij zich hebben schuldig ge maakt, ging op de volgende, geraffineerde wijze in haar werk. De bende van vijf was in kennis gekomen met een bewoner van Bloemendaal of juister gezegd, één der vrouwen had deze kennismaking aangeknoopt. Zij gaf voor, dat haar ouders in Tilburg woonden, en dat hij, wilde het tusschen hen tot een" huwelijk komen, eerst met „de oudelui" kennis moest maken. De Bloemendaler stemde daarin toe en men kwam overeen, dat de reis per auto zou geschieden en dat een paar vrienden van het meisje mee zouden gaan. Bij een autoverhuurder op het Haarlemmerplein werd nu een wagen met chauffeur gehuurd en Zater dag tufte men naar Tilburg. In Tilburg gekomen, werd den trouwlustige medegedeeld, dat zijn a.s. schoon familie buiten de stad woonde en dus ging men met den wagen een vrij eenzamen weg op. Daar werd de Bloemendaler plotseling door de drie mannen overvallen en van zijn geld, een bedrag van 250.— beroofd, om vervolgens buiten de auto te worden gezet. Er restte den bedrogene en beroofde niet veel anders den van het gebeurde aangifte te doen bij de Til burgsche politie, die zich, met het reeds vermelde resultaat, telefonisch met de Amsterdamsche politie in verbinding stelde. Toen de bedriegers dan ook Zaterdagavond, na er eerst nog een vroolijken dag van te hebben genomen, in de hoofdstad terugkeerden, volgde hun aanhouding. Luxor Theater. De directie van het „Luxor" Bioscoop-theater-- is deze week in de gelegenheid iets bijzonders te kunnen" aanbieden, n.l. het groote 'bijbelsche drama van 9 acten: „De Koningin van Sheba". Dat ditzelfde machtige kunstwerk precies twee jaren aeledegjn - A&lsl gedurmè?. 44 ésges}* eiken- avond voor uitverkochte zalen vertoond is, maakt een verdere uitwijding over dit stuk overbodig. Het is zeer goed gezien van de directie om thans, bij de opening van het seizoen, een film te vertoonert die allerwege de belangstelling trekt. Woensdagavond bracht de muziekvereeniging „Euphonia" een serenade aan het huis van den heer J. P. van Buggenum aan het Binnenpad alhier ter ge- Jf^nhejd,j'?r.sri^25-jarig'; juhilj w peenxi@mees*> ter van het R.K. Ziekenfonds „Onderling Hülpljetoon". Nadat voor de woning, eenige marschen waren ge speeld, werd de jubilares gecomplimenteerd door den voorzitter der muziekvereeniging Jac. P. Koelemij. HAARLEM. Uitbreiding Haarl. Ijzerhandel. Sinds voor kort heeft de fa. Paul Van Looy, eigenares der Haarl. Ijzerhandel aan de Riviervisch- markt hoek Jansstraat haar inrichting belangrijk uitge breid. Was er voorheen slechts een étalage van de zijde der Jansstraat, thans zijn er drie waarin onderscheidene artikelen vakkundig staan geëxposeerd. Ook het interieur van den winkel in aanmerkelijk vergroot, zoo dat het publiek een beter overzicht heeft over de vele artikelen. Deze nog betrekkelijk jeugdige firma heeft in zeer korten tijd haar inrichting weten op te voeren, tot een zaak van beteekenis voor Haarlem, hetgeen haar geluk is mede door den verkoop van betere kwa liteiten tegen zeer gematigde prijzen. Door de groote sorteeringen welke men er aantreft/ kan men er zeer prettig koopen. Onze beste wenschen met deze uitbreiding. Zie advertentie. Vereeniging voor Facultatieve Lijkverbranding. Afdeeling Bloemendaal. Woensdagavond hield bovengenoemde afdeeling een vrij druk bezochte jaarvergadering. De nauwkeurige notulen van den Secretaris, den heer C. J. Andreae, werden goedgekeurd, terwijl de kas in orde werd be vonden, zoodat hem op voorstel der commissie van onderzoek door de vergadering décharge werd ver leend. Een geanimeerd debat ontspon zich bij de bespre king van de punten van behandeling voor de één- en vijftigste jaarlijksche Algemeene Vergadering, welke op 25 September a.s. te Amsterdam zal worden ge houden. Als haar afgevaardigde naar die vergadering werd door de afdeeling benoemd de fjeer B. Heymans te Overveen. Nadat besloten was, het maken van propaganda, zoowel voor de idee der Lijkverassching als voor de afdeeling krachtig ter hand te nemen, sloot de voor zitster de vergadering. Drie Gala-Voorstellingen door de co-OPERA-tie in den Stadsschouwburg te Haarlem. In het komende seizoen zullen er bij voldoende deel name, drie gala-voorstellingen worden gegeven en wel op 6 October 1926, 13 December '26 en 7 Februari 1927 door de co-OPERA-tie onder directie van de heeren Albert van Raalte en Alexander Poolman. Voor deze Gala-voorstellingen zal een keus gedaan worden uit de navolgende werken: Orpheus, von Gluck; Monna Vanna, Février; Fidelio, van Beethoven; Lohengrin, Wagner; Manon Lescaut, Massenet; Thaïs, Massenet. De werken van Massenet en Février zullen in de Fransche Taal uitgevoerd worden, de werken van van Beethoven, Wagner en von Gluck, in de Duitsche Taal. Plantentenstoonstelling van de Vereeniging voor Jeugdwerk. Zondagmiddag werd er een tentoonstelling gehou den van gekweekte planten, welke dit voorjaar waren uitgereikt, voor de vereeniging van jeugdwerk. Deze tentoonstelling op Wildhoef gehouden, werd door .vele belangstellenden bezocht en mag een groot succes voor de vereeniging genoemd worden. Alle planten zagen er zeer goed uit, daaronder waren ook exemplaren die bijzonder goed uit de kluiten waren gewassen, waaronder in het bijzonder vielen op te merken enkele groote exemplaren geraniums in vollen pracht. Door de heeren G. Bleeker, J. F. Clausing, J. Ende en H. Heesbergen werden de inzendingen beoordeeld. Hedenavond 8 uur zullen in Hotel Vreeburg de 25 prijzen worden uitgereikt door Dr. Jac. P. Thijsse. Wie zullen de gelukkigen zijn? Jhr. Mol zal den avond aanvullen met het vertoonen van eenige films. Handenarbeid. Naar aanleiding van eén advertentie in dit nummer voorkomend, vestigen we de aandacht van onze leze ressen op de herhalingscursussen, welke weder door Mevr. Doyer, Prof. van Vlotenweg 9a alhier in het aanestaande seizoen worden gegeven, t.w. cursus en privaatlessen vooi* opleiding diploma A.: De gelegenheid bestaat thans een liefhebberijcursus te volgen voor volwassenen, n.l. moeder of kinder juffrouw, die zelf eenige vaardigheid wenscht te bezitten om kinderen met handenarbeid te kunnen bijstaan. Tevens zal er een cursus worden gegeven voor schoolgaande kinderen op Woensdag- en Zaterdagmid dag op welke cursus onderricht zal worden gegeven in cartonnage-arbeid, boetseeren, lichte houtarbeid, figuurzagen, riet vlechten, raffiawerk naar keuze enz. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Hotel-Mij. „Duin en Daal," alhier. Bloemendaalsche Amateur Fotografen- Vereenigincj. De Bloemendaalsche Amateur-Fotografen Vereeni ging houdt van 16 tot en met 20 October een propa- ganda-voorstelling jn de groote bovenzaal van het Gemeentelijke Concertgebouw te Haarlem. Des avonds zullen op deze tentoonstelling verschillende demon straties gegeven worden. Behalve het yerk der leden is er ook een afdeeling Nationale Fototentoonstelling, waartoe, zoo schrijft men ons, verschillende van de voornaamste Nederland sche fotografen zijn uitgenoodigd. Voorts is er een wedstrijd aan verbonden van fotografen uit Haarlem en omgeving. De leden dingen niet mede naar de verschillende prijzen. Vraagt proefrit en omschrijving bij den Agent voor NOORD-HOLLAND in de advertenties van dit blad I NA ZONS Zonne en een op de Eenza langs als m< Eenza slaat i moede Regelprijs 15 c speciale tarievi tentiën, t.w. Vi Huur- en Vei Verkoop, etc. f van 10 regels, 10 ets., mits bij Duitsche Hee conversatie. ners. Brieven Bur. v. d. BI; Gevraagd t< bij jonggehu' laan 19, Bloe voor halve da kunnende kok Zich aan tt en Woensdai het tijdelijk a< merzorg Bic Gedipl. Lee hervat haar le: Platan Kinheimpark Gediplomeerd L< Bloemenda hervat haar le, Cursuslessen met Qymnastieklesser ontwikkeling var Volledige prosj Nieuwe Cursus Woensdag 103/4- laan 5, Haarlc 103/4113/4 uur i Speci voor hot hen functionneer i I i «i a F o I a fc in drie d g formaat o

Bloemendaal's Editie | 1926 | | pagina 2