RADIO! Gemaakte Heerenkleeding f 195.- KENZE.N'S Rijwielhandel PLAATSELIJK NIEUWS Bijvoegsel van: BLOEMEND AAL. GEREFORMEERDE KERKEN OVERVEEN. SANTPOORT. Het Ongeluk aan de Kleverlaan. SSnTaut0 den d00d van den faaa" -■ 'Plein 55 Tel. 11265 t.o. dc Tempeliersstr. HAARLEM GEEN FILIALEN Colbert Costuums vanaf f 27.50 Onberispelijke pasvorm voor ieder figuur! 8 verschillende pas-figuren w.o. ook voor corpulente Heeren Radio-Installatie vanaf VERBINDINGSWEG bij de Korte Kleverlaan VOORLOOPIG TELEFOON 22393 VOGELENZANG. HAARLEM. van Zaterdag 17 September 3e «Jaargang. No. 2 R. K. Martha-Vereeniging, afd. Bloemendaal, een vereeniging. welke in hoofdzaak is opgericht tot bescherming van Duitsche meisjes, houdt Hotel „Vreeburg", Kerkplein, Donderdagsavonds weder gezellige avonden, welke door Duitsche meisjes worden bezocht. Deze avonden worden nuttig besteed met handwerken enz.; ook bekende volksliederen worden er gezongen, terwijl een dansje vaak de gezelligheid verhoogt, 't Is alleen toegankelijk voor Duitsche meisjes. Zij, die dus nog genegen mochten zijn zich aan te sluiten, zijn welkom. Een verdachte verhoord. Door de commis sar.is van politie alhier .is verhoord .een zekeren v. .d. K„ die door de politie te Enschede naar hier .was .overgebracht ter zake van heling van goede ren, afkomstig van een inbraak te Aerdenhout. Hij werd echter weder op vrije voeten gesteld. Oprichting Symphonie-orkest. Alhier worden pogingen in het werk gesteld om te komen tot oprichting van een symphonie-orkest. Daartoe werd dezer dagen reeds in Hotel „Vreebrug" ver gaderd, met als resultaat, dat zeer spoedig tot oprichting zal worden overgegaan. Inlichtingen desbetreffende worden gaarne verstrekt door den heer P. C. Tak, musicus, Verl. Koepel'laan 2. A. M. Smits, t Alhier is in dep ouderdom van 60 jaar over- lgdep, de heer A. M. Smits, oud-hoofdagent van politie. 19 Januari 1901 is de overledene te Bioemen- daal (Aerdenhout) aangesteld als politie-dienaar en nachtwacht. In 1920 werd hij bevorderd tot hoofdagent van polijje, en verteden jaar heeft hjj zijn 25-jarig dienstjubiteum onder zeer veel be langstelling herdacht. Indertijd waren Smits en zijn echtgenoote de eerste Hollandsche officieren van het Leger des Heis. In het Noorden des lands hebben ze met veel ijver en uithoudingsvermogen gewerkt; na enkele jaren heeft hij deze uniform verwisseld voor die van politie-ambtenaar. Smits was een ambtenaar met uitmuntende kwaliteiten. Smits was met den rechercheur W- V. d, Hulst, de man die den be- ruchten Frans Rosier op 20 Juli 1902 heeft gearres teerd. Van den vorigen burgemeester ontving hij als blijk van tevredenheid een loffelijk getuig, sghrift, ep ook de gemeenteraad liet zich niet on betuigd door hem een passende woning te bouwen. Smits was overigens ook theoretisch goed on derlegd als politieman, en behaalde in 1910 het diploma met aanteekening. Vermelding verdient opk nog dat hij in zijn 25-jarige lgopbaan als politieman nimmer straf heeft gehad. 1 Mei 1926 herdacht hij zijn 40-jarig huwelijks feest. In de raadsvergadering van 30 Januari werd hij eervol ontslagen. Hij heeft helaas kort van zijn welverdiend pen sioen mogen genieten. Hef is voor de hem dier baren een harde desillusie. De begrafenis. In allen eenvoud werd het stoffelijk over schot op de nieuwe begraafplaats ter aarde besteld. Bij den tocht naar de begraafplaats \yerd aan het politiebureau te Overveen een oogenblik halt gehouden. Van vele zijden werden blijken van deelneming betoond. Het bestuur van de Christelijke Ppiitie- vereeniging „Sursum Corda" was vertegenwoor digd door den heer Alb. JJtsma. Behalve de commissaris van politie te Bloemen- daal, de heer A. Hiemstra, waren alle oud-col lega's hoofdagenten aanwezig. De baar was bedekt door een schat van bloemen, waar-onder een mooi bloemstuk van enkele be woners uit Aerdenhout. In de aula werd het woord gevoerd door dr, J, H. Bavinck, Geref. predikant te Heemstede. Dit, te vroeg verscheiden, zeide hij, is in-droevig, qmdat hij nog zoo slecht gemist kon worden. Voor de weduwe en de kinderen is het een grpote smart, hem reeds te moeten missen. Toch mogen WÜ onze oogen niet sluiten voor het feit, dat Smits met het leven afgedaan had. Hij verstond de spreuk: Dood, waar is Uw prikkel? Graf, waar is Uw overwinning? Toen in zijn leven het einde kwam, toen wist hij dat hij afgerekend had. Met zekerheid kon hij zeggen: „Ik kan me overgeven, in leven en m sterven". Zóó gezien is zijn sterven iets jotsch, zóó te staan voor de eeuwigheid is een voorrecht. Voorai in de laatste iaren heeft de héér Smits zich de voile achting van zijn. medeburgers ver worven en van allen die met hem werkten, bene den 't zij boven hem. God gaf hem een ftlaats. in de harten zijner huisgenooten, die eigenlijk sta e^rst beseffen wat hij in hun leven beteekende. Treurt om Uwen vader, eert hem met Uwe tranen en wees ais hij. Daarna ging dr. Bavinck voor in gebed. Toen de laatste eer aan den overledene be wezen was, dankte de heer Herman Smits voor de laatste eer aan zijn broer bewezen. Onderscheiding. Op de gehouden Dahlia- tentoonstelling te Haarlem verwierf Henny Muller's Bloemenmagazijn aan de Korte. K.leverlaan alhier, met haar inzending een zilveren medaille, de fa. Alb. Bos Hzn. te Overveen, eveneens een, zilveren medaille. De opening van „Brederodeduin". Naar we vernemen zal de feestelijke opening van „Brede- irodeduin", de nieuwe lighal der vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose te Haarlem, welk ge- Ibp.uw gelegen is achter het Provinciaal Ziekenhuis aan .den Bergweg alhier, op Vrijdag 23 September ;a.s. plaats hebben. Aanrijding van twee .rijwielen. Dinsdagmiddag reed een bediende van den groentenhandelaar De G. alhier, een zoontje van den heer K. aan, ter hoogte van .de lepenlaan—Dr. Dirk Bakker laan; de aaiigeredene bekwam aan het hoofd een w.ond, die in ,een woning in de nabijheid werd ver bonden. De politie stelt een onderzoek in of deze aanrijding strafbaar is. De kwestie Ds. Brussaard. Het is d.e laatste dagen weer alles behalve rus tig m de Gereformeerde Gemeente te Bloemendaal. De reeds meerdere malen gepubliceerde kwestie welke de predikant der Gereformeerde Kerk al hier had met de Generale Synode, welke thans te Groningen vergadert, is weer eens opgehaald, en wel zo.o, dat van de Synode het verzoek is uitge gaan naar de classis Haarlem om de meening van Ds. Brussaard te dien opzichte nog eens „grondig' te onderzoeken. De classis Haarlem der Gereformeerde kerken heeft Dinsdag van 's morgens half twaalf tot half zeven vergaderd om in comité-generaal te beraad slagen over het verzoek der Generale Synode, om zich te vergewissen, dat Ds. J. C. Brussaard niet afgeweken is van zijn op 14 December .1926 voor de classis afgelegde verklaring over de bekende 4 punten van Genesis IL Het resultaat van die beraadslaging was, dat de classis besloot aan het verzoek der Synode te voldoen en een commissie te benoemen om in tegenwoordigheid van de deputaten der Synode en den kerkeraad van Bloemendaal een samenspre,- king met Ds. Brussaard te houden. De classis sprak de verwachting uit, dat door die samen- spreking de bestaande moeilijkheden zullen worden Opgeheven. Mocht dit onverhoopt nietzoo zijn, dan zal een buitengewone vergadering van de classis worden samengeroepen. De desbetreffende commissie zal bestaan uit 3 predikanten en 2 ouderlingen. Als predikanten zul len daarin zitting hebben Ds. Siertsema te Haar lem, Dr. Bavinck te Heemstede en Ds. Groene- wegen te Halfweg. De classis deed verder nog eenige zaken van huishoudelijken aard af. Tot archivaris werd benoemd de heer J. P. Boerkoel te Haarlem. Dat de gemeenteleden de afloop van deze samenspreking met spanning afwachten, behoeft geen betoog. De Floralia-wedstrijd van de vereeniging van Jeugdwerk. Over de gehouden wedstrijd op Vrijdag 9 Sep tember gehouden, waarvan de uitslagen Zaterdag avonds in Hotel „Vreeburg" werden bekend ge maakt, schreef de Stads-Editie o.m.: „Zaterdagavond kwamen de jeugdige kweekers en kweeksters in Hotel Vreeburg te zamen, om te vernemen, of zij met hun werk succes hadden ge had of niet. 't Was een woelig, druk gezelschap en de heer Dankbaar had geen gemakkelijke taak, daarin een behoorlijke vergaderingstilte te bren gen. De kinderen schijnen maar niet te kunnen hegrijpen, dat dergelijke avonden niet gegeven worden, om er eens te laten blijken, hoe goed ze van den tongriem zijn gesneden, om van andere dingen maar te zwijgen. Enfin Vergeleken bij het vorige jaar is er verbetering te constateeren. En dat stemt al tot verheugenis. Nadat er 2 coupletten van „Hollandsch liedje" van S. Abramzs gezongen waren, nam de heer Dankbaar het woord en bracht allereerst dank aan de leden van de jury voor het verrichten van hun moeilijke taak. Spreker constateerde, dat er dit jaar veel zorg was besteed, zoowel aan de tuintjes als aan de op te kweeken plantjes. Bij de beoor deeling van de laatsten, was het de jury opgeval- tem. dat verschillende kinderen, tegen het verbod in, hun planten in den vollen grond hadden opge kweekt, om ze later weer te potten. Natuurlijk kwamen deze inzendingen niet voor een prijs in aanmerking. Verder sprak de heer Dankbaar de hoop git, dat een volgend jaar het aantal liefheb bers voor eert tuintje of voor stekken nog grooter ?al zijn. Ongerekend het genoegen aan het verzor gen van een tuintje verbonden, haalt men de con tributie a 0.50 in den vorm van allerlei groenten, er dubbel en dwaas- uit. Vervolgens werden door de „Polygoon" te Haar lem eenige films afgedraaid. Eenige hiervan zoo als de zeilwedstrijden op de Zuiderzee, de kiekjes van overstroomd Marken en- die in Volendanr, de- cavalerie-oefeningen, de klompenmakerij enz. waren bijzonder goed geslaagd. De vaart door de Amsterdamsche grachten en de kiekjes in Delft muntten niet uit door helderheid. Ook 't tempo van afdraaien had beter gekund, fntusschen, de jeugd genoot en het woord van dank, door een der aanwezigen gehracht aan hen, die den avond georganiseerd hadden, was ten volle verdiend. Hier volgt de uitslag van de tuin- en kweek- wedstrijden: Tuintjes. 1. Dirk Schuit 33,5 p.; 2. Adolf van der Werff .20,5 ,p.; 3. C. .Bruinis 30 p,; 4. Fré Cor- nelisse 30 p.; 5. Cor üenheek 30 p.; 6. Wim Huis man 29 p,; 7. Elly Hotfsté 28 p.; 8. Daatje Mey 27,5 j). enz. Fuchsia'sJ. Klasina van den Oever, 2. Gerard van den Oever, 3. Jo Bxuinis, 4. Cor 'Bruinis. Begonia's. 1. Daatje Mey, 2. Anna Mey, 3. Elly Hofsté, 4. Jan Mey. Geraniums. 1. Hans van Rijswijk, 2. Ineke van Rijswijk, 3. Greta Pouwer, 4. Gerrit Mooy. Alle prüswinners ontvingen een geschenk. ■De jury bestond uit mevrouw 'Puister en de heeren Clausing, Bleeker en Mey. Fiets ontvreemd. De vorige week Zaterdag avond werd van een bezoeker die in een café op den Bioemendaalschen weg een poosje vertoefd had, zijn rijwiel gestolen, hetwelk hü voor het café onbeheerd had laten staan. Ledenvergadering. De R.-K. Volksbond hield Donderdag 15 September jJ. een ledenvergadering iin de St. AloysiusschOpl aan het Zandvoorterpad. De agenda vermelddeJ 1. Opening. 2. Notulen der vorige vergadering. Ingekomen stukken. 4. Be handeling beschrijvingsbrief Centrale Raad. 5. Mededeeiingen. '6. Rondvraag en sluiting. Aanrijding. in den nacht van Maandag op Dinsdag had op den Korte Zijlweg een aanrijding plaats tusschen een auto en een wielrijder. De auto wilde den -wielrijder passeeren en haalde blijk baar niet voldoende uit. De wielrijder kwam te vallen en kwam er persoonlijk goed af. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. De chauffeur trok zich van het ongeval schijnbaar niets aan en reed in vollen vaart door. Het nummer van den auto kon niet worden opgenomen, wat zeer jammer is, daar de wielrijder zoodoende de dupe -is geworden. Huldiging Olivier Koop. 25 jaar musicus. De bekende toonkunstenaar en dirigent Olivier Koop herdacht deze week hét feit, dat hij voor 25 jaren zijn loopbaan begon als musicus. Het feest werd ingezet met een Hoogmis in de Parochiekerk al hier. Er was zeer veel belangstelling. Uitgevoerd werd door het versterkte koor „De missa in Honorem s.s. Trinitafis" onder leiding van den heer Jan Nelissen van Bloemendaal; de orgelpartij werd verzorgd door den heer Jan Nieland van Amster dam. Na afloop van de Hoogmis had de huldiging plaats in de pastorié van de kerk. Hier waren velen bijeengekomen oip den jubilaris te huldigen. Inen plaats de jubilaris, zijn ie moeder. |ord -gevoerd door pastoor 'idïgde voor het vele wat e Overveen en te Amster- erhfUKde spr. den jubilaris In de versierde zaal na' echtgenoote en zijn oui Het,eerst werd hit v v. Niekerk, die he|i hi hij voor de Toonk dam had gedaam rits mede te deelen, dat rJT was toegekend" dé onder scheiding van het Gouden Kruis Pro Ecciesia et Pontitice. Het eere-metaal werd hem door zijn echtgenoote op de borst gespeld. Hierna sprak Jan Nelissen als collega en vriend. Vervolgens voerde het woord de heer Ides, welke sprak namens het zangkoor en den jubilaris een couvert met inhoud aanbood. De heer Kretzer bood hem namens de parochianen eveneens een couvert met inhoud aan. Ten slotte sprak nog mej. Smeenk namens de Maria-congregatie en verraste den heer Koop met een fraaie pianolamp. Ook de receptie was zeer druk bezocht. St. Ed AERDENHOUT. Joh. Reynvaan. Gisteren bereikte de heer Joh. Reynvaan alhier, zijn 75ste jaar. Het „Han delsblad" schreef over dezen jubilaris o.m.: Dit jubileum brengt ons een voor Nederland, en ook speciaal voor Amsterdam, verdienstelijk burger in herinnering, die even uit de vergetelheid ontrukt dient te worden. Op jongen leeftijd reeds, en vele jaren daarna, was de heer Reynvaan directeur der Stoommeelfabriek „de Weichsel", te Amsterdam. De, vooral destijds, hevige concur rentie met het Amerikaansche meel, die de wereld wilde veroveren, gaf voortdurende moeite en strijd, die 't bedrijf zeer bemoeilijkten. Niettegen staande de moeite en zorgen wist hij zijn krach tige energie nog ten algemeene nutte te besteden, was lid van de Kamer van Koophandel en mede oprichter van het Veiligheidsmuseum, waar in de hal in een gedenksteen zijn naam nog is gegrift. Niettegenstaande r;ün hoogen leeftijd reist hij naar Frankrijk, Oostenrijk of Italië, alsof afstanden en klimaat met leeftijd geen verband houden. Op de Amsterdamsche beurs was hij, vooral in den graanhandel, een zeer geziene figunr. Door zijn jarenlange functie als secretaris van de Com missie voor den Graanhandel, maakte hij zich vooral gedurende de mobilisatie op dit gebied verdienstelijk, mede als lid van de toewijzings- coromissie van veevoeder, te Den Haag. De plannen voor den bouw van een kerkgebouw voor de Gereformeerde Kerk te Santpoort. Deze kerkelijke gemeente, die eenige jaren geleden tot openbaring kwam met steun van de kerk te Haarlem, houdt baar samenkomsten in het kleine houten gebouwtje aan de Wiistelaaii. Dat is even wel veel te klein geworden. Zondag zaten daar nog pi', m. 100 menschen opeengepakt. Reeds eenigen tijd bestaat het plan een nieuwe kerk te bouwen. Daartoe is grond aangekocht aan den Enschedéweg. De gemeente is echter niet bij- machte om het geheeie kapitaal voor den bouw op te brengen. Er zal nu in de classis Haarlem iii lile Gereformeerde kerken voor dezen kerkbouw gecollecteerd worden. Het is de bedoeling een kerk met ongeveer 250 zitplaatsen te bouwen. Over het treurige ongeluk, dat onlangs op de Kleverlaan plaats vond, waar het zoontje van den heer B. de Boer te Santpoort, het leven verloor, willen we nog eenige bijzonderheden meedeelen. Dit doen wij, omdat er door onjuiste publicaties een onjuiste voorstelling van het on geval gemaakt is, en ook omdat een ingezonden stuk van een ooggetuige door een der Haarlem- sche dagbladen werd geweigerd. Volgens bedoeld blad wilde de jongen een vrachtauto, die voor hem reed, rechts pas seeren, wat in strijd is met de regels van den weg; waar dit soms misverstand zou geven en het ook voor de ouders o.i. nog zwaarder zou worden te denken, dat hun kind door onvoorzichtigheid om het leven kwam, geven we hieronder het gebeurde weer, overeenkomstig de medeöeeling van den heer Blokland te Santpoort, die met zijn zoontje en het slachtoffer per rijwiel op weg was naar Haarlem. Siebe de Boer had enkele dagen te voren leer boeken te Haarlem gekocht voor de H.B.S., van welke school hij spoedig leerling zou worden. Hij jhad de opleidingsklas (7e leerjaar) te IJmuiden- Oost (Velseroord), waarvan de heer Van Ooster- om schoolhoofd is, doorloopen. Gok zijn vriendje een zoontje van den heer Blokland was met hem' „gelijk". Waar laatstgenoemde ook leerboeken noodig had voor de H.B.S. werd besloten, dat zij deze boeken bij dezelfde firma te Haarlem zouden koo- pen, waar Siebe zoo goed geslaagd was. De heer Blokland, assistent bij de Ned. Spoorwegen te Bloemendaal, ging met de jongens mee. Zij kwamen van de Iepenlaan af te Bloemendaal en naderende bij den spoorwegovergang was deze gesloten voor een trein, die daar juist passeerde. Voor de spoorboomen stond een vrachtauto. De heer li. ging achter de auto staan, de twee jon- gen§ links van den wagen. De spoorboomen werden ontsloten. Zooals een algemeene gewoonte is gaan fietsrijders en voet gangers de auto's eerst voorbij en zoeken een heenkomen alvorens de auto's gaan rijden zoo ook nu, Siebe stapte direct op de fiets, de motor van den vrachtauto was nog niet in werking, en met den uitroep aan zijn medereizigers; „Ik zit er al opF' passeert hij den nog stilstaanden auto en rijdt direct naar rechts van den weg. Zijn vriendje trachtte hem dit na te doen, wat hem niet gelukte, waarop z'n vader hem achter den auto riep, die in middels zeer langzaam den overweg passeerde. Siebe reed rechts van den weg, doch met een wachtend gangetje, om met de anderen gelijk te komen. Ongelukkigerwijze reed de vrachtauto eveneens rechts van den weg, ook langzaam. Twee auto s van de richting Haarlem de Kleverlaan op komend, noodzaakten den chauffeur van den vracht, auto nog meer naar rechts uit te wijken. Daardoor kwam de knaap in het gedrang, hij reed als in een trechter. Juist tegenover de drogisterij der fa. Mazure waar de straat is weggezakt, steekt de baza tgloonng otigeveer 2A c.M. boven den weg uit Komt men daar dus te dicht bij per fiets, dan is een botsing met de pedaal onvermijdelijk, en zoo verging het ook den knaap: In zijn angst greep hu de auto vast, viel van zijn fiets, hield fiets en auto nog enkele meters beide vast, todat hij het met langer uithield en voorover op de straat viel. e zware auto reed met het rechter achterwiel over de rug van den ongelukkige, zoodat de borst kas geheel werd ingedrukt. Toen de heer Blok land met zijn zoontje bij hem neerknielden, sloeg hu nog even de oogen op en.... was niet meer. De chauffeur stopte na dit gebeuren onmiddel luk, hij had den jongen naar zijn beweren niet zien ruden, omdat hij oog had voor de hem passerende auto s. De heer Blokland, die ons alles breedvoerig meedeelde, kon zich het niet zien van den jongen door den chauffeur, heel goed indenken. e jongen werd naar „St. Joannes de Deo" te ÏteÏrd °Vergebracht' waar de dood werd gecon- Het rijwiel werd totaal vernield. rw,De begrafenis. felïn een,en°rme belangstelli'iK werd het stof- elijk overschot van den verongelukten knaap op e begraafplaat „De Biezen" ter aarde besteld kist Van e" e" bloemstukke" dekten de Aan het graf werd gesproken door Prof Dr Hert' Gein!" ff' Va" EySinga> pred- der Ned.' hoofd' d 6 Eantpoort' den heer Van Oosterom, hoofd der school waar Siebe school ging, den heer Aan het tCrWiiZCr en een «as-kameraadje. Aan het graf waren verder aanwezig de laatste drwfze eDenTklaS 0"der leidi"g Van ot" derwuzer De Jager en een vertegenwoordiger der Een broer van den heer De Boer sprak nog een enkel woord en dankte voor de woorden va" troost en de groote belangstelling. Diep onder den indruk- verliet de groote schare daarop den doodenakker. EERSTE KLAS ENGELSCHE KOOPT U UITSLUITEND IN Wij brengen thans weder de nieuwste modellen en-dessins in Elk kleedingstuk wordt door ons gegarandeerd! Wïj leveren U een complete tem -en andere collecties, waarbij een honderdtal etsen van Rembrandt, o.a. twee exemplaren van de Honderdguldensprent, Landschap met de drie boomen en verschillende andere landschappen, de Faust, de Mordechai, enz. Hierbij aansluitend wordt verkocht de Parijsche verzameling J. G.: oude teekeningen van grooten- deeis Fransche en Italiaansche meesters. Auto-ongeluk. Maandagmorgen had op de Leidschevaart te Vogelenzang bijna een ernstig ongeval plaats. Het 7-jarig meisje L. K„ dat daar ter plaatse aan het spelen was, wilde den weg oversteken, toen juist een auto was genaderd. Dank zij de activiteit van den bestuurder werd een aanrijding met het meisje voorkomen. Door de wending, die de auto gemaakt had, kwam deze in botsing met een handwagen van de gemeente Bloemendaal, waardoor de ruften van den auto werden verbrijzeld. De gemeente-werkman R. bekwam een paar lichte verwondingen. Eeit belangrijke veiling. Een belangrijke vei ling van oude prenten en etsen zal in het begin van November plaats vinden. Dr. A. G. C. de Vries (firma R. W. P. de Vries) zal dan in veiling bren gen de doubietten van Teyleris stichting te Haar- Het nieuwe Rembrandt-theater (v.h. Bioscoop „De Kroon"), Groote Markt. Zooals onze lezers uit de advertentie in dit -nummer zien, zal de feestelijke opening van het Rembrandt-theater, plaats hebben op Donderdag 23 September a.s. De directie was zoo welwillend om ons voor- loopig eenige gegevens te verstrekken bij het rondleiden van het gebouw, dat geheel gerestau reerd wordt. Beginnen we bij het entree van het gebouw, dan kunnen we allereerst vermelden, dat de gevel in geheel modernen stijl zal worden opgetrokken. Eerst komen we in de vestibule, waarin de ver schillende reclame-biljetten zullen, worden aange bracht, daarachter is een ruimte gereserveerd als toonzaal van verschillende foto's en gegevehs be treffende de te geven filmvoorstellingen. Het loket bevindt zich in het midden van de hal. Wat aangaat de zaal, de beschildering is geheel verbeterd, het lichteffect aangebracht in dezen vorm, dat het geheel een zeer aangename com binatie verkrijgt. Het tooneel wordt voorzien van de nieuwste décors en een zeer schitterende tooneelverlichting. Bij een sterk verbeterd orkest met volledig Symphonie-muziek en Jasz-band, kunnen we mede nog vermelden, dat de directie als een bizondere nieuwigheid vóór Haarlem aan dit orkest een zeer modern schoonklinkend klokkenspel heeft aangebracht. Als films worden steeds de beste verwerkt als: Paramount, Metro-Goidwijn, Foxfilms, Universal en als Duitsche films o.a. „De Ufa". Ook zal worden gestreefd naar zeer geanimeerde variatie-nummers. Ook zij nog bizonder medege deeld, dat gedurende den geheelen avond van 7 tot 9/2 uur, doorloopend de geheeie hoofdfilm wordt vertoond. De foyer (boven) is warm gestoffeerd, met zeer modern behangopvatting en de ramen, die gezet zijn in glas en lood, geven aan het geheel een allergezelligsten indruk. Vermelden wij verder nog dat de belegging der vloeren door het geheeie theater bestaat uit rood tapijt; zoowel in de zaal, hal, gangen, als foyer en trapbekleeding, dan kunnen we met deze voor- loopige mededeeling volstaan. Wij komen na geheeie gereedheid nog nader op een en ander terug. De meubileering van „Brederodeduin". De Vereen, t. bestr. der T.B.C. verzoekt plaat sing van het volgende: Dankbaar kunnen wij vermelden, dat door velen gevolg is gegeven aan onzen oproep om steun voor de meubileeriiig van onze nieuwe Iighallen „Brederodeduin". Er zijn echter nog meerdere per sonen, waarvan wij hulp verwacht hadden om ons schoone doel te bereiken, die nog geen gift zenden aan den penningmeester onzer vereeniging Jhr. F. Teding van Berkhout Jr., giro Haarl. Bank- vereeniging of aan het Consultatiebureau, Géd. Gracht 41. Postrekening 119600. Onder de vele aardige bijdragen, welke wij ont vingen was er één van dén Heer H. G„ die bij zijn gift het volgende gedichtje zond: Ik hoor het slaan van den klepel, Tegen een' wand van gegoten metaal, Het vertolkt het bevel van de klokken: „Dat elk de Tol aan 't Leven betaal!" Ik hoor het juichen van stemmen De vreugde van Ouders en vrind 't Is 't genezen verfaten der halle: De Ouders herkregen hun kind! 'k Wou graag voor 'n grooter som teek'nen, (Voor mij zijn de tijden zoo slecht!) Doch als elk gaf wat die stemmen hun zeiden, Dan was het tekort in een omzien terecht.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 3