M WEEK-AGENDA Hl UITGAAN MU Complete Radio-Installatie GEVONDEN VOOnWLRPtN ÉB KERK-AGENDA HENNY MULLER WORDT ONOVERTROFFEN GEREPAREERD EERiTE NED VILCANI5EER INRICHTING BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN De lange Winteravonden komen!! GOEDE RADIO J.P.Kenzen- Verbindingsweg Hedenavond. Gem. Concertgebouw: Muziekvereeniging „Willen is Kuunen", concert en bal, 8 uur. Stadsschouwburg: Maeterlinck's Blauwe Vogel van het Geluk, 8 uur. Zondag 13 November. Gem. Concertgebouw: Varieté-voorstelling van Jac. Smits, 8 uur. H.O.V. matinée, 2.30 uur. Stadsschouwburg: Eurythmie-opvoering, 2lA uur. „Het Geheim", 8 uur. Maandag 14 November. Gem. Concertgebouw: Zendingsfilm, 8 uur. Stadsschouwburg: Maeterlinck's Blauwe Vogel van het Geluk, 8 uur. Dinsdag 15 November. Gem. Concertgebouw (kl. bovenzaal): Liederen- avond To Pryce, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opera „De Troubadour", medewerking H.O.V., 8 uur. Stadsschouwburg: Voerman Henschel, (Gerhard Hauptmann herdenking), 8 uur. Kerk der Broedergemeente: Solisten-concert, 8 u. Woensdag 16 November. Gem. Concertgebouw: Generale repetitie C. O. V. Stadsschouwburg: „De Bruiloft van Figaro (opera). Ned. Protestantenbond: Carry van Bruggen over mijn boek „Eva". Donderdag 17 November. Gem. Concertgebouw: Concert C. O. V., Requiem van Verdi, 8 uur. Vrijdag 18 November. Gem. Concertgebouw: Dirk Schaf er (piano), 8 uur. Stadsschouwburg: Molnar's „Riviera". Rembrandt-Theater: lederen avond doorloopende voorstellingen, Pola Negri in „Hotel Imperial" (zie adv.). Concertgebouw „Modern": Optreden van verschil lende artisten. Rijwieldiefstal. Zaterdagmiddag werd door zekeren R. te Haarlem aangifte gedaan aan het politiebureau, dat hij dienzelfden middag een van een te Haarlem wonende rijwielhandelaar gehuur de fiets eenige oogenblikken onbeheerd had laten staan aan het Noordzeestrand. Terugkomende was de fiets verdwenen. Proces-verbaal is opgemaakt. Aangifte van autobeschadiging. De heer N., wonende te Haarlem, deed aangifte bij de politie, dat hij 'zijn auto in den nacht van Dinsdag op Woensdag geplaatst had voor een perceel aan den Bloemendaalscheweg. Terugkomende vond hij aan zijn auto het achterlicht, seinlicht en spatborden ernstig beschadigd. Vermoedelijk is de auto aangereden. Proces verbaal is opgemaakt. Kon. Ned. Mij. voor" I uinoouw en Plantkunde. (Afd. BloemendaalVeisen). Buitengewone Ledenvergadering, op Dinsdag 15 November 1927, 's avonds 8 uur, in Hotel „Vree burg". ■Door Prof. Dr. A. Pulle, hoogleeraar te Utrecht, zal een lezing met lichtbeelden worden gegeven over „Suriname en zijn plantengroei". Hogenbirk Zoon's Ijzer- en Staal-Industrie. Blijkens bijvoegsel No. 2427 tot de Stcrt. van 7 November, zijn de statuten van Hogenbirk Zoon's Ijzer- en Staal-Industrie te Bloemendaal als volgt gewijzigd: Het kapitaal der vennootschap, laatstelijk be dragen hebbende 1.000.000, verdeeld in 1000 aan- deelen, elk groot 1000, waarvan tot heden waren geplaatst en volgestort 350 aandeelen, groot elk 1000, is teruggebracht tot 500.000, verdeeld in 500 aandeelen, elk groot 1000, waarvan geplaatst en volgestort 100 aandeelen, zijnde ten gevolge van door de vennootschap geleden verliezen 100 pCt. afgeschreven op het kapitaal der aandeelen, welke genummerd waren 1 tot en met 350, welke aandeelen door deze afschrijving zijn vervallen en waaraan mitsdien geenerlei rechten meer kun nen worden ontleend, behoudens het bepaalde in de statuten. Beëediging Makelaars. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Om- stieken is ingekomen een verzoek van de Arron- dissements-Rechtbank te Haarlem, om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de na volgende personen. Beëedigd zijn o.m. de heeren: 1. Th. C. H. J. Vogelenzang, te Overveen, Julianalaan 108, als makelaar in onroerende goederen. 2. J. H. van Wageningen, te Bentveld (Gem. Zandvoort), Zandvoortschelaan 225, als makelaar in onroerende goederen. HAARLEM. Stads-Bibliotheek en Leeszaal. Aantal be zoeken in October 10.214, waarvan 4822 aan de krantenkamer en 1688 aan de algemeene leeszaal. Uitgeleend werden 8485 boeken. Opening Muziekinstrumentenhandel. Wij willen hiermede onze lezers onder de aan dacht brengen, dat de heer F. A. Jutten, op mu ziekgebied bij velen bekend, thans een zaak als bovenvermeld is begonnen in de Nic. van der Laanstraat 11. Een zeer groote voorraad muziekinstrumenten is hier aanwezig. Muziekgezelschappen en liefheb bers van muziek kunnen hier naar wensch terecht. Alle benoodigdheden voor Harmonie- of Fan- fare-muziek zijn in zeer ruime keuze voorhanden. Aan de zaak is tevens verbonden een reparatie- inrichting. Bewoners van dezen omtrek geven wij in over weging, alvorens verder te loopen, hier een kijkje te nemen. Men leze de advertentie in dit nummer. Korte Kleverlaan 26 - Telefoon 22149 - Bloemendaal De Overweg bij de Kleverlaan. Eenige Kamerleden hebben blijkens het Voor- loopig Verslag op de begrooting voor Waterstaat in de Tweede Kamer, de aandacht van den minis ter gevraagd voor den overweg bij de Kleverlaan te Haarlem, waarvoor de Minister reeds eerder gewaarschuwd werd. Het personeel aldaar dient meende men met het oog op de groote ver antwoordelijkheid, die het heeft te dragen, te worden gerangschikt onder art. 86 van het A.R.D., teiwijl koppeling van afsluitboomen en seinen aan de veiligheid ten goede zou komen. Gevraagd werd, of de Minister bereid is de noodige ver beteringen te doen aanbrengen. Ouderavond „Noorderschool". Velserstraat. Het bestuur der Stichting Noorderkerk en -School, heeft de vorige week Donderdagavond eene dl uk bezochte vergadering gehouden voor de ouders der leerlingen. Te 8 uur waren reeds vele bezoekers aanwezig en werd gelegenheid gegeven een rondgang te doen door dé school en kregen bij het bezien der verschillende lokalen, de ouders gelegenheid zich met den toestand en vorderingen hunner kinderen te verstaan met de(n) betrokken onderwijzer(es), waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Hierna werd de bijeenkomst officieel geopend in de nieuw gebouwde gymnastiekzaal, een prachtig lokaal, geheel ingericht met de nieuwste benoo digdheden. De heer Franken voorzitter van het Stichtingsbestuur) opende met gebed. In zijn wel komstwoord maakte spr. gewag van den groei van de Noorderschool. Spr. zeide, dat het bestuur zich kan verheugen in een sterk uitbreidend aan tal leerlingen, waarvan het grootste aantal thans bestaat uit kinderen uit het Kleverpark- kwartier, zoodat voor dit stadsgedeelte de school in een groote behoefte blijkt te voorzien. Na den heer Franken sprak de heer E. O. Lanz (voorzitter van het bestuur der Oudervereeniging) een kort woord over de verhouding van de Stich ting Noorderschool en -kerk en de Oudervereeni ging, en drong aan op sterker contact met beide vereenigingen, waardoor de belangen der school nog meer kunnen worden bevorderd. Nu was aan de beurt het kleine koortje kin deren, dat onder leiding van den directeur, den heer Roossen Jr., eenige aardige zangnummers liet hooren. Na de pauze, waarin thee werd rondgediend, hield het hoofd der Noorderschool, de heer K. Roossen, een inleiding over „De Toekomst onzer kinderen", waarin in hoofdzaak de gedachte naar voren werd gebracht van de „beroepskeuze". Het is vooral in den tegenwoordigen tijd met zijn vele eischen moeilijk een keuze te doen om voor jongen zrowel als meisje een geschikte posi tie te zoeken. Zeer veel omstandigheden werken hiertoe mede, het karakter of den aanleg van het kind, waarvoor d eheer Roossen den aanwezigen vele puV'&e gaf. Na rondvraag, waarvan enkele ouders gebruik maakten, werd deze nuttige oudervergadering met dankzegging door den heer Lanz gesloten. Lezing Dr. P. Stegenga. Noorderkerk (Velserstraat). Onderwerp: Ibsen's „Kroonpretendenten". Over bovenstaand onderwerp hield Dr. Stegen ga Donderdagavond j.l. een lezing, welke voor een goed gevuld gebouw zeer aandachtig werd aangehoord. Men moet een weinig thuis zijn op het terrein van I b s e n en zijn werken, wil men alles goed kunnen meeleven. De hooggeachte spreker heeft evenwel getracht, door zeer uitvoe rige uiteenzetting van het drama, in verband met den geestelijken strijder, dit voor zijn hoor ders te verklaren. Ibsen leefde van 18281906. De eerste periode van zijn denkersloopbaan eindigt voor 1873. Een tijd, waarin de hoofdzaak van zijn geestelijken strijd en levensbeschouwing zich bepaalde tot de vraag: Welke waarde Heeft het Christendom, kun nen wij in deze wereld als Christenen leven? Zijn optimistische beschouwing is „Het Christendom eischt van den mensch alles of niets". Volgens spreker zijn deze vragen vooral van toepassing op de 20e eeuw. Geeft het Christen dom voldoening? Ibsen is geteekend als een dichter, die wan trouwt aan zijn eigen talenten. Hierover rijzen vele vragen bij hem op en in deze gedachten komt hij tot de beschouwing van het Drama: De Kroon pretendenten. Het is een episode uit de Noorweegsche ge schiedenis in de 13e eeuw. In dezen tijd was er strooming van twee partijen: de partij der Dy nastie en die van den Adel. De hoofdpersonen zijn 3 personen, die dingen naar het Koningschap: I. een Hokon (vermeend ondergeschoven kind van den ouden koning), een vroom en dapper man. II. Een Edelman (broeder van den overleden koning), een man met een sterk gevoel van recht en sterk geloof. III. Bisschop Nicolaas, een man, die zichzelf beschouwt als de aangewezen heer- scher van het Noorsche rijk, een man met een demonischen geest, een steenkoud hart, die zich bewust is te slap te zijn om met het zwaard zijn doel te bereiken, maar bij wien de duivelsche geest de hoofdrol speelt: gaat 't niet op deze wijze, dan langs een anderen weg; mijn doel is ik moet de heerscher zijn en hij wil dit trachten te bereiken door desnoods ongeoorloofde mid delen. Tusschen deze 3 hoofdpersonen ontstaat de twist om de alleen-heerschappij en wanneer Hokon als de vooronderstelde koning zijn rechten wil doen gelden, ontstaat een verhouding tusschen den Edelman en Bisschop Nicolaas; laatstgenoem de komt in 't laatst van zijn leven, nu hij ziet dat voor hem hier alles verloren is, met een brief, als zoogenaamd bewijsmateriaal voor de echt heid van Hokon (als zou deze niet de werke lijke koning zijn), maar laat dezen brief door een slinksche manier door den Edelman (Stoele) on bewust vernietigen. Modern Bloemwerk Versieringen Het geloof en de twijfel zijn in dit drama de hoofdfactoren. De spreker eindigt met de vraag, of dit drama voor den Christen iets te zeggen heeft en brengt den geest van dit onderwerp in velband met ons eigen geloof. De lezing werd geopend en gesloten met gebed. VOGELENZANG. Schietvereeniging „Graaf Floris V". Zater dagavond 5 November, had de prijsuitreiking plaats van den onlangs gehouden wedstrijd. Om acht uur opende de voorzitter van „Graaf Floris V" de vergadering, sprak enkele waardeerende woor den over den gehouden wedstrijd en gaf het woord aan den heer N. v. Keulen, voorzitter van de wed strijd-commissie, die eerst een korte toespraak hield, waarna hij de prijzen uitreikte aan de geluk kige winnaars. Verder werd bekend gemaakt, dat de winter- oefening Zaterdagavond 19 November a.s. een aanvang zal nemen. OVERVEEN. Daineskleeding gevonden. Door de politie is dezer dagen eenig dameskleeding en twee paar damesschoenen gevonden in een sloot aan de Korte Zijlweg. Het gevondene is aan het bureau van politie terug te bekomen. Aangehouden. Door de, politie zijn dezer dagen twee mannen uit Amsterdam op den Tette- rodeweg aangehouden, die een groote partij kar-* dinaalhoedjes uit de duinen hadden ontvreemd, met de bedoeling deze te verkoopen. Huldiging van den heer J. G. van Kessel. Onder groote belangstelling is de heer J. G. van Kessel alhier gehuldigd in verband met het feit, dat hij 12/2 jaar voorzitter was van de afdeeling Overveen van den R. K. Volksbond. De huldiging had plaats Maandagavond in de Gymnastiekzaal van 't R. K. Lyceum aan den Zijl- weg. Door den geestelijk adviseur Werd deze bijeen komst geopend en riep op de allereerste plaats een hartelijk welkom toe aan den jubilaris en zijn cchtgenoote, verder aan den heer v. d. Bilt, de bestuursleden en leden van den Volksbond. De muziek speelde hierna den jubileummarsch van S. Vlessing. Ook de mandolineclub „Santa Maria" liet zich hooren. Het woord werd gevoerd door den geestelijk adviseur, den heer Chr. v. d. Bilt en M. Tullenaar. Als blijk van waardeering werd den jubilaris een prachtige eikenhouten schrijfbureau met stoel aangeboden, alsmede eenige fraaie bloemenman den. St. Ed. Concert Chr. Gem. Koor. Bovengenoemd koor gaf met de onderafdeeling Chr. Kinderkoor j.l. 7 November een uitvoering van verscheidene koorwerken, met en zonder klavierbegeleiding. Bovendien waren de heer W. Knikker (viool) en Mej. R. Tuyl Schuitemaker (alt) geëngageerd, terwijl Knikker begeleid werd door cien dirigent, den heer Jac. Kwaan, en 't koor door Mej. Gré Geldrop. Allereerst zong het meisjeskoor een „Morgen gebedje" van Ph. Loots, wat er goed en zuiver uit kwam. Daarna voor gem. koor „Ein geistliches Abendlied", van Carl Reinecke; W. Knikker droeg daarna „Introduction, et adagio religioso" van Vieuxchamps voor. Over de uitnemende eigen schappen van den ex-concertmeester der H.O.V. is reeds meermalen uitvoerig geschreven, zoodat we slechts in herhalingen zouden vervallen. Het „Zondagmorgen" voor gem. koor van Jac. Bonset, was o.i. een minder goede keus. Evenals b.v. in diens „Hoilandsche Paneeltjes" (klavier werkje), is hierin iets gezochts en hards: het on benullige „bim, bam", dat de klokken moest na bootsen, deed absoluut te realistisch aan; tenmin ste het wekte een innerlijk schouderophalen op. Eigenaardig dat in „Zonneklaartje" van P. G. van Anrooy b.v. het „koekoek" niet hinderlijk werkte. Dit werk was voor de kinderen het hoogtepunt van den avond en voor de toehoor ders was het werkelijk een plezier te hooren, hoe vol geestdrift er gezongen werd. „Zonneklaartje" is een waar juweeltje voor kinderzang: bovendien bevat de tekst een zuivere opvoedkundige strek king: zonder echter te leeraren of meening-op- dringerig te worden: vooral ook door de kinder lijke en teekenende muziek, ondergaan de kinderen al zingend het goede, zonder dat er een gevoel van wrevel zal ontstaan, of dat ze het „braaf" zullen vinden. Het jongenskoortje is ook écht „jongensachtig" getoonzet. Ook weet Van Anrooy uitstekend hetgeen er van een wóórd uitgaat, ge bruik te maken. Daardoor was het dat de kinderen vol vuur het brandende hout in den haard lieten knètteren en de pannekoeken in de pan lieten sissen. Vol aardige momenten zit dit werk, dat beslist boeit: in vogelen- en bijenkoor sloeg de koekoek in een zuivere kleine terts en zoemden de bijen, terwijl „Zonneklaartje" in haar mandje besjes zamelde. Het dansliedje heeft een alleraar digst walsmotiefje, zonder laag bij de grondsch te worden. Mej. Tuyl Schuitemaker zong de altsolo mooi: ook bezit het koor eenige opvallend goede manne- stemmen. Het meisje dat het sopraansolo voor droeg, deed dit ook helder en vrijmoedig. Na „Zonneklaartje" kwam de pauze, waarin de planken der concertzaal door tientallen voetjes werd bepaukt. Het koor zong daarna nog „Bruids vaart in Hardanger" van H. Vojerulf, „Sneeuw klokjes" van Irs. J. Olman, de „Lentezang" van Ph. Loots en „Lofzegging" van J. S. Bach; in de beide laatste werken deden èn gem. koor èn kin derkoor zich hooren. Tusschen de koorwerken in speelde de heer Knikker nog „Romance" van FIÜP1A J. LETKHERT C TOLSTRAAT 91 94 AMSTERDAM TELEFOOH 23167 KERKSTRAAT l HAARLEM TELEfOCHT 10492 STATIOHSPLEin 20 - 22 HILVERSUM TELEFOOn 656 Wieniawski, „Chanson Louis XIII et Parvaiie" van Couperin—Kreisler en „Allegretto" van BocheriniKreisler, alle drie met warmen toon voorgedragen. De werken vielen erg in den smaak en aan 't einde kwam dan ook een lang applaus, vooral toen Mej. Geldrop het eere-lidmaatschap en bloemen werd aangeboden. Men begon en eindigde den avond met een gebed. De zaal was vrij goed bezet, natuurlijk ook veel klein grut, dat ondanks voor het hun late uur, nog geen slaap in de oogen had. ELSA VAN DEN BOSCH. >,Pola Negri in Hotel Imperial". In de komen de week is er weer iets bijzonders te zien in het Rembrandt-Theater, dan wordt naast vele belang rijke attracties (zie adv. in dit no.), de film ver toond van „Hotel Imperial", waarin de hoofdrol op eminente wijze wordt vertolkt door de-beken de filmster Pola Negri. Het is een -stuk, dat van begin tot einde boeit. Enkele oorlogspassages lijken ons niet het belangrijkst, alhoewel het slot er interessant door wordt. Woensdagmiddag werd de film voor de pers vertoond, waar wij ook bij tegenwoordig waren. Naar onze meening vergeet men beslist, dat het ,;spel" is, men aanschouwt het als in werkelijk heid, vandaar dat een bezoek in het Rembrandt- Theater niemand zal teleurstellen. Temeer nogdaar er ook een attractie bij komt voor de bezoekers: de directie heeft n.l. weten aan te koopen een origineel olieverf-schil derij van de filmster Pola Negri en stelt die ter beschikking aan diegene, die de juiste lengte van de film „Hotel Imperial" opgeeft. Tevens zullen nog twee aquarellen, naar dat schilderij vervaar digd, ook worden uitgereikt. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij de lezers(essen) naar het Rembrandt-Theater, waar alles duidelijker kan worden vertolkt. Opera ..Troubadour". Naar wij vernemen geeft de N.V. De Opera, dir. Pauwels en Kaart, Dinsdag 15 November een voorstelling van de opera „Troubadour", in den schouwburg Jansweg. Medewerking van de H.O.V. Het verdient aanbeveling plaatsen te bespreken, daar de opera-voorstellingen telkens uitverkocht zijn. C. O. V. „Requiem" van Verdi. Men schrijft ons: De Christelijke Oratoriumvereeniging zal haar eerste concert in dit seizoen geven op 16 en 17 November, onder leiding van den heer George Robert. De generale repetitie, die als gewoonlijk' voor publiek toegankelijk is, wordt gehouden op 16 November, de uitvoering zal zijn op 17 Novem ber. Beide keeren in de Gemeentelijke Concert zaal. Uitgevoerd zal worden „Requiem" van Verdi, een werk, dat reeds eerder te Haarlem werd uit gevoerd, doch nu voor het eerst op het programma van de C. O. V. voorkomt. Verdi's „Requiem", prachtige bloeiende muziek, dan oplaaiend en gloedvol als het temperament van den zuiderling, dan weer van een teerheid, die stil maakt en ontroert, oefent een magische aantrekkingskracht uit op den muzikalen mensch. Daar bovendien de concerten van de C. O. V. de laatste jaren weer in het centrum der belang stelling staan, kan verwacht worden, dat zeer velen, hetzij bij vernieuwing, of voor het eerst, de uitvoering van Verdi's „Requiem" zullen bij wonen. Ontvangen boeken. Door de Nederlandsche Uitgeversbond te Am sterdam is een officieele catalogus uitgegeven, welke wij heden ontvingen. Het bestuur van dezen bond schrijft in een voorwoord: De uitgaaf van den officieeleen catalogus, Het Nederlandsche Boek, die in het begin van Novem ber in de jaren 1924, 1925 en 1926 telkens in een oplaag verscheen van ongeveer 30.000 exemplaren, nagenoeg een millioen vellen, werd ook thans weder door den Nedeilandsche-Uitgeversbond ondernomen en verzorgd door een commissie uit de leden, gevormd door G. F. Callenbach Sr., I. Noothoven van Goor, H. C. A. van Kampen, Jan Tadema en Joh. C. Brusse als secretaris. De boekhandelaren, zoowel hier te lande als in de overzeesche gewesten van het Rijk, hebben deze uitgaaf telken jare krachtig geldelijk gesteund en de verspreiding ook nu weer ter hand geno men, in het vertrouwen dat zij hiermede aan boekenliefhebbers en belangstellenden een dienst bewijzen. De heer P. Bauscfi, redacteur van het Nieuws blad voor den Boekhandel, bewerkte ook van dezen jaargang het eerste deel en de registers. In het eerste deel zijn de titels opgenomen, veelal met een korte toelichting, van de boeken, welke in 1927 verschenen zijn en van die uitgaven, die in het vorig jaar 11a den catalogus uitkwamen. In het tweede deel vindt men de mededeelingen van de uitgevers ook over hunne vroegere publi caties, en een register dat, behalve de namen der schrijvers, ook de titels der boeken vermeldt en het opzoeken en naslaan van de literatuur zeer wat is het dan een genot om een te bezitten. Het ko$tU niet veel als U een 1- bestelt bij- Rijwiel- en Radiohandel Toestellen uit voorraad leverbaar vergemakkelijkt. De Romeinsche I verwijst naar het eerste, de Romeinsche II naar het tweede deel. Het commissielid G. F. Callenbach Sr. vertelt bij een veertigtal reproducties naar foto's, die door de zorgen van onze medeleden J. Giltay en T. Scheltens in de verschillende bedrijven zijn op genomen, hoe deze catalogus voorbereid, gemaakt en verspreid wordt. De sierkunstenaar Herman Hana heeft het omslag en de verdere boekver sieringen geteekend. Boekaankondiging. „Eenzame liedjes", van S. Adama van Scheltema. Bij W. L. en J. Brusse's Uitgevers-Maatschappij verscheen heden de achtste druk van het zoo gewilde boekje „Eenzame liedjes", van C.S. Adama van Scheltema. De prijs van dit boekje is ƒ1.-. Verder verscheen bij dezelfde maatschappij „Op bruisende golven", een roman van de zee, door P." Verhoog, ingenaaid 3.90. Op dit werk komen we nog nader terug. Terug te bekomen bij: Gebr. Verduin, Korte Kleverlaan 9b, Bloemendaal, een damesparapluie; J. v. Altena, Stolberglaan 7, Aerdenhout, een bos metalen schuursponsen; J. Plevier, Middentuin- dorplaan 17, Haarlem, een jongensjas; Metzelaar, Bloemendaalscheweg 365, Overveen, een étui met schrijfbehoeften; Kuneman, Oostertuindorplaan 1, Haarlem, een lederen ceintuur; G. T. C. Kroon, Fabriciusstraat 11, Haarlem, een auto-dekzeil; K. v. Ksessel, Ramplaan 102, Haarlem, een studen tenpet; Jonker, Middentuindorplaan 12, Haarlem, een lederen pantalon; Kennel Haerlem, Wilhel- minalaan 22, Haarlem, een kinderportemonnaie met inhoud; Van Egmond, Korte Kleverlaan 6, Bloemendaal, een week-abonnement tram; G. Wat- zema, v. Marumstraat 16 rood, Haarlem, een rozen krans in zilv. doosje; Kruseman, hotel Duin en Daal, Bloemendaal, een bos steigertouw; Gemeen- teschuur, Kerkplein, Bloemendaal, een zak wasch- goed; aan het bureau van politie te Overveen: een stalenboekje, een tabakspijp, een huissleutel, een schooltasch, een rijwielpomp, een kinder beursje, een huissleutel, een Lipssleutel. Terug te bekomen bij: J. Dingerdis, Schroeder v. d. Kolkweg 30, Bloemendaal, een rijwielbelas- tingmerk 1927; Brouwer en Hoonhout, Spaarn- dammerweg, Haarlem, een bruine overjas; K. Janssens, Zandvoortschelaan 66, Heemstede, een zilveren potloodhouder; G. Volk, Driehuizen, Piinsesseweg 9 en op de Belvèdere te Overveen, een teddy-beer; M. Neelisen, Noordcr Stationsweg 14, Bloemendaal, een rijwielbelastigmerk 1927 en een klein sleuteltje van auto; Vader, Alb. Thijm- laan 9, Bloemendaal, een verm. zilveren broche; Van Dam, Zijlweg 136, Haarlem, een portemonnaie met inhoud; W. Koker, Madelievenlaan 9b, Aer denhout, een jasje; J. v. d. Weiden, Hasselaars plein 23, Haarlem, een slinger van auto; W. Duive- stein, Boschlaan 45, Bloemendaal,een rijwielbe- lastingmerk 1927; M. de Roode, Middentuindorplaan 9b, Haarlem, een medaillon, verm. goud; H. v. Kessel, Noordertuindorplaan 8, Haarlem, een bruine portemonnaie; Eckhart, Billitonstraat 23, Haarlem, een damestaschje met inhoud; Wilson, Sterreboschlaan 23, Bloemendaal, een portemon naie met inhoud; Kluijtenaar, Bloemendaalsche weg 164, Overveen, een rijwielbelastingmerk 1927; A. Boelhouwer, Bosch en Duinplein 6, Bloemen daal, een paar voetbalschoenen ;aan den politie post te Aerdenhout: een wieldop van een Ford auto. AANSTAANDEN ZONDAG. BLOEMENDAAL. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. A. de Haan, emp. pred. te Zwolle. N.m. 5 uur: Ds. P. Cornet, pred. evangel, te Roeselare (België). Bidstond Zaterdag 12 November, 's av. 9 uur in de Consistoriekamer. JONGEL1EDENSAMENKOMST in gebouw „Mara- natha", v.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur: Prof. Dr. A. A. van Schelven, te Haarlem. VRIJE KATHOLIEKE KERK, (Popellaan), v.m. 10 uur: H. Mis. NED. PROTESTANTENBOND (afd. Bloemendaal), v.m. 10.30 uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh v. Eysinga, te Santpoort. Onderwerp: „Walm- bevrijd, niet lichtberoofd". OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: de heer A. van Dijk, oud-zendeling te Heemstede. Donderdag 17 November, 's av. 8 uur: de heer K. Koopman, bijbellezing. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN KRING, v.m. 10.30 uur: Mej. D. Groeneveld, Doopsgezind pred. te Rotterdam.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2