J.R.Stuut,Zijlweg14 WEEK-AGENDA PLAATSELIJK NIEUWS HENNY MULLER SPQRTPRAATJE OVERVEEN. WORDT ONOVERTROFFEN 0EPEPAPEERD Gemeentebegrooting 1928 Hedenavond. Stadsschouwburg: „Daar liegen wij ons uit", 8 uur. Concertgebouw (bovenzaal): Lezing over „Geloof en Wetenschap". Zondag 20 November. Stadsschouwburg: „Pen", 8 uur. Concertgebouw: H.O.V., 2.30 uur, matinée; 8 uur: „George wil wel" (Jac. Smits). Dinsdag 22 November. Concertgebouw: Doopsgezind Zangkoor, Jeugd- concert „Quo Vadis", 8 uur. Woensdag 23 Novemebr. Concertgebouw: Doopsgezind Zangkoor „Que Vadis", 8 uur; medewerking H.Ü.V. Hotel Vreeburg: Concert, Fanfarecorps „Sursum", 8 uur. Stadsschouwburg: Concert (cello—piano),. Donderdag 24 November. Concertgebouw: H.Ü.V. Ledenconcert. Vrijdag 25 November Concertgebouw: Orgelconcert, soliste Mevrouw Sepha van BeinumJansen. Rembrandt-Theater: lederen avond doorloopende voorstellingen van Watt en Halfwatt. (zie adv.). 1 zuimd tijdig aan het gemeente-bestuur een ver klaring af te geven, dat de door hen te maken wegen bestemd zullen zijn tot openbare wegen. B. en W. zijn van oordeel, dat belanghebbende niet opzettelijk den fatalen termijn heeft laten voorbijgaan en zij stellen daarom den Raad voor, opnieuw aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Veenduin", gevestigd te Amsterdam, vergunning te verleenen tot den aanleg van wegen en opnieuw vast te stellen de bebouwingsvoorwaarden voor de aan die wegen grenzende tot bouwterrein bestemde gronden, geheel overeenkomstig de dienaangaande ge maakte bepalingen in het raadsbesluit van 28 Juli 1927 vorenbedoeld, met dit verschil alleen, dat in punt 34 inplaats van „binnen drie maanden na dagteekening van dit besluit" gelezen wordt „binnen één maand na dagteekening van dit besluit'. Aldus wordt besloten. Punt 10. Aangaan van een nieuw contract met het P.E.N. voor stroomlevering aan het Water bedrijf. In overeenstemming met het advies der Bedrij- vencommissie stellen B. en W. voor, om het onder dagteekening van 2 Juni 1927 no. 4166 toegezonden ontwerp-contract met het P.E.N. voor stroomleve ring aan het Waterbedrijf welk ontwerp voor de Raadsleden ter inzage ligt te aanvaarden. Rondvraag. De heer Kremer brengt in het midden, dat door het gemeentebestuur van Zandvoort een verzoek is gericht tot de Directie der Ned. Spoorwegen, om het baanvak HaarlemZandvoort te electrifi- ceeren. Spr. zou gaarne zien, dat ons gemeente bestuur een adhaesie-betuiging zond op bedoeld adres. De Voorzitter antwoordt, dat dit reeds ge beurd is. De heer De Clercq wijst op een agitatie tegen het gemeentebestuur, als zou een bouwexploitant, genaamd Smit, worden tegengewerkt door het gemeentebestuur en wel bij den aanleg van wegen. Het doet spr. genoegen te kunnen mededeelen, dat na onderzoek gebleken is, dat het gemeente bestuur niet in het minst heeft tegengewerkt, dus dat de schuld te zoeken is bij den heer Smit en niet bij het gemeentebestuur. Hierna sluiting. BLOEMENDAAL. Personalia. Te Amsterdam slaagde de heer G. Jansma alhier, voor het examen StaathuiS' houdkunde en statistiek M. O. Manuaiacturenmagazijn Herm. A. Willenborg. Met verwijzing naar de advertentie in dit num- *mer, maken wij onze lezers opmerkzaam, dat in perceel Bloemendaalscheweg 119, thans alle goe deren verkrijgbaar zijn uit bovengenoemd maga zijn, alles tegen dezelfde concurreerende prijzen als in de zaak aan de Frans Halstraat 29. Mr. A. W. Jacomettl. t Vrijdag is alhier in den ouderdom van 70 jaar overleden mr. A. W. Jacometti, oud-advocaat in Ned.-Indië. De overledene heeft van 1910 tot 1919 in den gemeenteraad van Bloemendaal zitting ge had. Verder was hij gedurende enkele jaren voor' zitter van de school-commissies en van „Bloemen' daal's Bloei". Dinsdagmorgen had op „Westerveld", onder groote belangstelling de crematie plaats van het stoffelijk overschot. Een grcot aantal kransen en bloemstukken ge> tuigden van de groote vereering, die de over ledene in den kring zijner bekenden genoot. Bij de crematie waren aanwezig de heeren Mr. D. E. Lioni en Reynierse, bestuursleden der Vereen. „Bloemendaal's Bloei", eerstgenoemde ook vertegenwoordiger van de Plaatselijke School commissie, Mr. H. Smeenge, voorzitter der Com missie Brussel-Zeehaven en secretaris van „Schut- tevaer", Dr. J. F. Hoekstra, secretaris der com missie Brussel-Zeehaven, Mr. Stibbe, Directeur der Ind. Crediet- en Handelsvereeniging. Voorts de heeren Dekker, houthandelaar te Zaandam, Schol ten van de firma Geo. Wehry en Co., Amsterdam; Hugo Mulder, directeur Blauwhoedenveem te Am sterdam, Warnderins Vinke, cargadoor te Amster dam, Jhr. Mr. Dr. B. v. d. Brandeler, subst.-griffier bij de Arr.-Rechtbank te Haarlem; Van Bork, oud directeur van de Bell-Telefoon Mij., enz. Bij de plechtigheid werd niet gesproken. Nadat de baar was neergelaten, dankte Mr. J. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22149 Bruidsbouquetten, Zaal-, Kamer-, T af elver sieringen Deenik, schoonzoon van den overledene, de aan wezigen voor de belangstelling bij deze plechtig heid getoond. Prof. Pulle over Suriname. Voor de afdeeling Bloemendaal van de Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkunde, hield Prof. Dr. A. Pulle, hoogleeraar te Utrecht, Dinsdagavond een lezing met lichtbeelden over Suriname's plan tengroei, in Hotel „Vreeburg", alhier. Ter oriënteering had spreker een groote kaart van Suriname opgehangen, die echter, zooals spr. zeide, tamelijk geflatteerd was. Immers, zoo be kend, als deze kaart zou doen veronderstellen, is 't binnenland van Suriname nog niet. De bekend ste streken zijn de kustvlakte van eenige honder den kilometers en de loop van de groote rivieren met hun aangrenzende gedeelten. Zelfs is de grens tusschen Suriname en Brazilië niet nauw keurig bepaald. Spr. besprak vervolgens de verschillende ken merkende gedeelten van het land. Allereerst de lage kustvlakte, bestaande uit alluviale, betrek kelijk jonge gronden, met hun eigenaardigen plan tengroei vlak langs de zee, n.l. de rozophoren of mangrove-boomen, waarvan de tallooze luchtwor tels de aanslibbing in hooge mate bevorderen. Achter deze mangrove-boomen liggen de plan tages, waar cacao, koffie en suiker de hoofdpro ducten vormen. Langs de rivieren en zijrivieren komen op vele plaatsen de stamps voor, water rijke wildernissen, die den laatsten tijd in cultuur gebracht worden en die het land, op de manier van de Indische sawahs, van rijst voorzien. Ver der is een groot deel van het lageland, tusschen de groote rivieren, de z.g. savannah's, begroeid met een harde, droge gras of rietsoort en droge armoedige heestertjes. De grond is hier zoo on bruikbaar, dat de mogelijkheid van cultuur vrij wel uitgesloten is. Verder naar 't zuiden begint het heuvelland, met zijn groote verscheidenheid van boomen en planten. Het nog zuidelijker gelegen bergland, be zit een zoo weelderige vegetatie, dat het bijna ondoenlijk is, er in door te dringen. Groot is de rijkdom aan prachtig timmer- en werkhout. Het gebrek aan middelen, om die schatten naar de kust te vervoeren, maakt deze echter tamelijk waardeloos. Dank zij den tropischen plantengroei, behoeft men, b.v. te Paramaribo, niet angstvallig te zijn bij het kappen van boomen. In 5 jaren toovert de natuur een prachtige laan van Koningspalmen, zooals lantaarnplaatjes lieten zien. Verder deelde spr. nog tal van bijzonderheden mede over de bevolking. Speciaal over de bosch negers, die geheel de gewoonten en de levens wijze van de oorspronkelijke Indianenbevolking heeft overgenomen. Een prachtige collectie lan taarnplaatjes droeg niet weinig bij, om een goed inzicht van land- en plantengroei te krijgen. De heer Van Nederhasselt sloot de bijeenkomst met een hartelijk woord van dank aan den spreker en sprak de hoop uit, dat deze zich niet de laatste maal had doen hooren op de bijeenkomsten der afdeeling Bloemendaal. N. Hrl. Crt. Vergadering der Bloemendaalsche Reddings Brigade. De ledenvergadering, Vrijdagavond in hotel „Vreeburg" gehouden, was maar zeer matigjes bezocht. Na opening door den voorzitter, den heer E, W. A. v. Nederhasselt, en het lezen der notulen van de vergadering van den 21sten September, werden de ingekomen stukken behandeld. Deze behelsden een verzoek van de brigades te Halfweg en Noordwijk, om gecombineerd met de Haarlemsche brigade gebruik te maken van Stoop's Bad. Daar Haarlem 't bassin zelf geheel noodig heeft, zal Bloemendaal gedaan zien te krijgen, dat deze brigade samen met Bloemendaal komen zwem men. Dit zal, hoopt 't bestuur, tot gevolg hebben, dat ook het Dinsdagavonduur van 78 weer be^ nut kan w< rden. Daarna kwam aan de orde de te houden cursus E.H.B.O. Dr. Bos te Overveen heeft zich weer bereid verklaard, dezen cursus te leiden, 't Bestuur hoopt een weg te vinden naar de voor den cursus benoodigde gelden. Gelukt dit, dan wordt de cur sus gehouden des Donderdagsavonds in de O. L. school te Overveen, indien ten minste de beschik king over deze school gekregen kan worden. Vervolgens werd het concept statuten en huis houdelijk reglement behandeld en aangenomen. Besloten werd daarop de kon. goedkeuring te ver krijgen. Bij de rondvraag vroeg een der leden werk te maken van vrijen toegang voor de instructeurs bij de zwemoefeningen. St.-Ed. Woensdag 22 November a.s. 's avonds 8 uur geeft „Sursum" met medewerking van de Chr. Jongemannenvereeniging een uitvoering in Hotel „Vreeburg", ten bate van het te bouwen jeugd- gebouw. De toegangsprijs is 50 cent, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Ter opwekking om dezen interessanten avond bij te wonen, laten we het programma hieronder volgen; een verdere aanbeveling lijkt ons dan overbodig. 1. Gezang 238 5. 2. Le drapeau d'Orange, Marsch, M. Edz. Grefe. 3. Phébé, Ouverture, Ferd. Andrieu. 4. Euterpe, FantaisieBallet, A. L. Doyen, op. 242. 5. Franche Amitié, Fantaisie, Jacq. Martin. 6. „Buren", door Herman Heijer- mans Jr. (Blijspel in één bedrijf). 7. Les Muses, Fantaisie, Ferd. Andrieu. 8. Soli Deo Gloria, Ouverture (met slotzang Psalm 138), L. E. Rugers. Transportrijwiel vermist. Ten nadeele van de fa. v. R. alhier, is er de vorige week waarschijnlijk een rijwiel ontvreemd, dat een loopjongen onna denkend ergens in Bloemendaal had laten staan Het rijwiel is in elk geval verdwenen. Koperdiefstal. Zaterdag is er aan de Haarl. Waterleiding 4XA Meter koperen pijpen ontvreemd aan de prise d'eau. Van de dader(s) natuurlijk geen spoor. AERDENHOUT. Jeugdige boefjes. Zaterdag hield de politie 2 jongens aan, resp. 13 en 14 jaar oud, die in het bezit waren van 5 groote bloempotten, welke zij hadden gestolen uit de kweekerij „Groot Bent veld", onder de gemeente Zandvoort. Het waren de gebroeders H„ alhier woonachtig. Bij een huis zoeking vond de politie nog meer gestolen potten, welke in beslag werden genomen. Het waren geen gemakkelijke arrestanfen, vooral de oudste wist met geraffineerde sluwheid de politie om den tuin te leiden. Hij ontkende alles pertinent, totdat de jongste door de mand viel, toen moest hij ook toe geven. Topeca-bedekking van het fietspad aan den Zandvoorterweg. Dezer dagen waren we ge tuigen hoe flink er werd gewerkt aan den Zand voorterweg, waar het fietspad met een topeca- laag wordt bedekt, eiNse waren al aardig op weg. Nu is ons echter gekeken, dat de heer Laan, eveneens de heer Springer uit Haarlem, het niet bijzonder eens waren met deze wegbedekking, vreesachtig dat daardoor de jonge boomen geen voldoende water zullen ontvangen. Daardoor is de arbeid stopgezet, wat zeer jam mer is, want het werk was zoo goed als klaar. VOGELENZANG. Ned. R.K. Bond van Bloemist-, Tuin- en Land arbeiders „St. Isidoris". Dezer dagen hield bovengenoemde bond een vergadering in het Vereenigingsgebouw. Om zeven uur opende de heer L. Mink de vergadering met den Christelijken groet en verwelkomde de leden en in het bijzonder het hoofdbestuurslid van „St. Deus Dedit", den heer Dekker. Spr. memoreerde in het kort, hetgeen op de groote propaganda-ver- gadering te Lisse, door het hoofdbesti^ir is be toogd, waaruit eenige wrijving is ontstaan, doch die zeker zeer nuttig is geweest. De notulen werden onder dankzegging goed gekeurd. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer Dekker. Deze zette breedvoerig uiteen, dat de onderhandelingen der commissie, welke uit de organisaties van werkgevers en werknemers was benoemd, om te onderzoeken of de vrije Zaterdagmiddag gedurende het geheele jaar voor de Bloembollenstreek kon worden ingevoerd, geen resultaat bereikt had. Verder werden door spr. uiteengezet de wenschen, welke op de laatst ge houden districtsvergadering te Hillegom waren geuit, waaruit bleek, dat er een algemeene drang bestaat om den vrijen Zaterdagmiddag voor het geheele jaar doorgevoerd te krijgen. Bij de be spreking over al of niet opzegging van het con tract, werd door. den V^Yteljjk. adviseur een enkel woord naar voren gebracht. En door verschillen de léden werden nog enkele punten aangeha'ald om opgenomen te worden, o.a. ziektegeld voor losse arbeiders, voorts dat er meer aandacht moet ge schonken worden aan de losse arbeiders, waarna met algemeene stemmen werd besloten het con tract met ingang van 1 Dec. a.s. op te zeggen. De controle-commissie bracht verslag uit, dat alles accuraat in orde was. Enkele leden namen nog deel aan de rondvraag. De penningmeester zette nog breedvoerig uiteen over het stempelen. De voorzitter dankte het hoofdbestuurslid voor zijn goede uiteenzetting en sloot de vergadering met gebed. De restaureering van de „Belvédère". De „Belvédère" wordt thans geheel gesloopt en naar ons is gebleken zal er een nieuw modern bouwwerk verrijzen. De correspondent van de St. Ed. schrijft er o.m. over: De nog betrekkelijk nieuwe en schoone buiten plaats Belvédère, die de laatste tientallen jaren als een koning getroond heeft op een der hoogste punten van het langoed van denzelfden naam, meet thans het lot deelen van zoovele anderen, die hun kroon zich voor de voeten zagen rollen. Ook Belvédères kroon, het aardige torentje, van waar uit men een ruim uitzicht had, hetwelk zich uitstrekte van de zilte golven der Noordzee tot de grazige weiden rondom Amsterdam van, IJmui- dens lichttorens in het Noorden tot de bloemige velden in het zuiden, dat aardige torentje ligt thans in stukken en brokken ergens langs een onzer buitenwegen om straks te moeten dienen als on derlaag vcor een gladde topeca-baan. Maar ook de muren van de eertijds zoo fraaie villa zijn ge vallen onder den hamer en 't breekijzer van den slooper. En als puin worden ze per sleeperskar vervoerd, om weldra het lot van hun eertijds ver hevener confrater, den toren, te deelen. Wat er thans nog over is van de trotsche villa, doet den ken aan een ruïne uit de oorlogsdagen. Maar Belvédère zal uit zijn puinen herrijzen. De nieuwe eigenaar, de heer Smit van Gelder, heeft onzen bekwamen bouwmeester, den heer S. P. Rynierse in den arm genomen, om Belve dère naar des eigenaars eigen smaak weer op te bouwen. En dat 't nieuwe gebouw maar niet iets doodgewoons zal worden, daar staan de architec ten-bekwaamheden van den heer Rynierse en de bouwsom, die het niet luttele bedrag van 32 mille bedraagt, ons borg voor. Rijwiel ontvreemd. Een bezoeker van een café alhier, kwam bij het verlaten tot de minder prettige ontdekking, dat zijn fiets intusschen van eigenaar was veranderd. De dader liet geen adres achter! EER3TE NED. VULCANI3EER-INPKHTING FIRMA J. LETKHERUC TCLstraat 91 04 amsterdam TELEFOON £3167 kerkstraat l haarlem TELEfOOri 10491 HATiormon ic-it Hilversum TELEroorr 63ft sloopt. Het grondwerk wordt flink aangepakt, alsof het badseizoen voor de deur staat. Voor het seizoen 1928 kan althans alles ruimschoots klaar zijn. Ook is men reeds bezig met het afgraven van den grond aan de Westzijde van den Bloemen daalscheweg, n.l. het gedeelte vanaf den Militairen- weg naar het postkantoor. Er staat daar een groote verbetering tot stand te zullen komen. Maar ook de zoo gevaarlijke hoek in den Tet- terodeweg, nabij de O. L. school, wordt belang rijk verbeterd. Deze scherpe, en om zijn in helling liggend profiel zoo gevaarlijke bocht wordt circa 5 Meter verbreed, zoodat het verkeer van den Zeeweg komend, een veel ruimer gezichtsveld krijgt, om den bocht door te rijden. Een verbe tering van beteekenis! Het is alleen onbegrijpelijk waarom niet veel eerder tot het op zoo eenvoudige wijze verbree- den van dezen hoek is overgegaan. Overveen Telefoon 14168 lui toestellen Steeds voorradig Electrïciteif op elk gebied HAARLEM. Waar gaat de verzamelaar van postzegels in Haarlem zijn inkoopen doen? Op deze vraag is 't antwoord gemakkelijk. Natuurlijk in den boekhandel of winkel waar men agenturen heeft. Waar is evenwel de ruimste sorteering op dit gebied? Dat kan de lezer(es) zien in de advertentie, voorkomend in dit nummer. Op No. 31 aan den Jansweg is thans een zaak gevestigd, waar men te kust en te keur terecht kan. De al sinds eenige jaren bij velen bekende Philadelphia-Poftzegelhandel, voorheen gevestigd Jansstraat 30, heeft nu een le klas inrichting op dit gebied geopend in perceel Jansweg 31. Bij ons bezoek was nog niet all.es gereed, maar 't is de moeite waard van deze inrichting nauw keurig nota te nemen. Het inwendige is naar de hoogste eischen verzorgd. In den prachtig inge- richten winkel, glazen vitrines aan den wand, waarin postzegels van de goedkoopste tot de meest zeldzame zijn geëxposeerd. Hier achter een apart kantoor of werkkamer voor het sorteeren en opplakken van zegels, zeer comfortabel inge richt, en daarnaast het privé-kantoor van den eigenaar. De etalage is zeer modern, het groote winkel raam doet U alles gemakkelijk op dit gebied be zien. In het portiek naast den winkel is ook nog een vitrine aangebracht. Wat beschildering, verlichting en bekleeding betreft, ga men er maar eens een kijkje nemen, 't Is a(l 1 e s af. Haarlem bezit met deze nieuwe zaak iets eenigs. Wij geJooven wel, dat de eigenaar van deze onderneming genoegen zal beleven. K. iHet doortrekken van den Militairenweg. De werkzaamheden van den aanleg, het door trekken van den Militaireweg naar den Zeeweg, zijn in vollen gang. Het perceel aan de Noordzijde aan den Bloemendaalscheweg is gedeeltelijk -ge- Door het college van B. en W. is den Raad aan geboden een ontwerp-begrooting der gemeente voor 1928, en een ontwerp-begrooting van het gas- en waterleidingbedrijf over 1928. Zij lichten, deze begrooting in een begeleidend raadsstuk o.m. als volgt toe: Zooals U uit het ontwerp der gemeente-begroo ting moge blijken, is de bruto-opbrengst der plaat selijke inkomstenbelasting geraamd op 750.000. (volgno. 298) en is wegens kwade posten uitge trokken een bedrag van 50.000.(volgno. 303), zoodat de netto-opbrengst dezer belasting wordt geschat op 700.000. Waar de bruto-opbrengst over het belastingjaar 1926/1927 (omtrent de belastingopbrengst 1927/ 1928 zijn nog geen voldoende gegevens' bekend) ongeveer 795.000.heeft bedragen, hebben wij, hoewel rekening houdende met de omstandigheid, dat tengevolge van de tot stand gekomen grens wijziging het totaal belastbaar inkomen der inge zetenen met een bedrag van 1.500.000.— is verminderd, gemeend dat bij eene heffing van 3 veilig op het voor 1928 aan plaatselijke inkomsten belasting geraamde bedrag kan worden gerekend. Bij een aldus geraamde opbrengst dezer belaS' ting wordt echter geen evenwicht verkregen, tus schen de ontvangsten en uitgaven van den ge wonen dienst, hetwelk zijn oorzaak vindt in het ten laste van den dienst 1928 komend nadeelig saldo van den gewonen dienst van 1926, groot 63.669.23 Vi. Dit nadeelig saldo echter is, gelijk bij de aanbieding van de gemeente-rekening 1926 reeds werd opgemerkt, ontstaan door het zeer groote bedrag (rond 116.000.aan kwade pos ten in het kalenderjaar 1925, waardoor in de reke ning 1926 belangrijk minder aan plaatselijke in komstenbelasting, betreffende het belastingjaar 1925/1926, kon worden verantwoord dan uit dien hoofde was geraamd. Waar nu het in casu bedoelde nadeelig saldo tengevolge van onvoorziene omstandigheden is ontstaan, hebben wij, ten einde hiervoor dekking te vinden, tot een bedrag van 63.000.over de reserve voor de gewone middelen beschikt. Hier tegen toch zullen, naar wij vertrouwen, bij Uwen Raad wel geen bedenkingen bestaan, aangezien het betrokken reservefonds destijds werd inge steld om 'daaruit te kunnen putten indien de op brengst der plaatselijke inkomstenbelasting in eenig jaar onverhoopt mocht tegenvallen. Het reservefonds blijft nog groot 514.000. Wij merken voorts nog op, dat bij het samen stellen der ontwerp-begooting geen reke'ning is gehouden met de van de gemeente Haarlem te ontvangen schadeloosstellingen wegens aan die gemeente in eigendom overgegane bezittingen, enz., ingevolge de grenswijzigingswet 1927, omdat deze nog niet definitief zijn vastgesteld. Eerst als het juiste bedrag dezer schadeloosstellingen, waar van de verantwoording in den Kapitaaldienst moet plaats hebben, bekend is, zal daaraan eene be stemming kunnen worden gegeven, weshalve het ons praktischer wil voorkomen, dat deze aange legenheid te zijner tijd bij een suppletoire-begroo- ting wordt geregeld. Wel is waar zullen de te ontvangen gelden, in dien hieraan in den loop van 1928 een bestemming zal kunnen worden gegeven stel voor extra af lossing op geldleeningen, tengevolge waarvan minder aan rente en mogelijk ook minder aan verplichte aflossing verschuldigd zal worden den gewonen dienst in gunstigen zin beïnvloeden, doch deze invloed zal niet van zcodanigen aard zijn, dat een ontwerp-begrooting daardoor in haar geheel een aanmerkelijk ander beeld van den wer- kelijken toestand zou geven dan de thans aange- bodenen. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat de Com missies van „Openbare Werken" en „Onderwijs", zich omtrent de ontwerp-begrooting althans voor zoover deze tot hunne competentie behoorde hebben uitgesproken, en dat met de door hen gemaakte opmerkingen bij de samenstelling der begrooting is rekening gehouden. Na een week van verdiende rust, draait Zondag het competitierad weer in volle glorie, tenminste wat de tweede klassen betreft. In de tweede klasse B. zijn dan ook alle elftallen weer in 't touw, waarvan er enkele zelfs al aan de tweede helft van 't programma beginnen, 't Gaat tot nu toe prachtig, en als 't verloop ook verder normaal blijft, zijn we ditmaal bijzonder vroeg klaar. Maar laten we niet voor den tijd juichen, want de kwade maanden zijn op komst, zoodat de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat de klei- en veenvelden den voetballiefhebbers een spiegelend watervlak too- nen, of dat de wintervorst zijn cijns opeischt, bestaande in de beoefening der schaatsen- of sneeuwsport. A.F.C. gaat in Amersfoort H.V.C. bekampen. Dit 1 eteekent voor „the runners up" een lastig kar weitje, vooral nu Velox een flinke schep roet in 't smakelijk uitziend kostje der reds gegooid heeft, 't Zou niet voor de eerste maai zijn, dat een eer ste nederlaag 't begin is van een serie ontmoe digende resultaten. Daarom zou 't ons niets ver wonderen, als in Amersfoort één puntje achter blijft. Van de vereenigingen in onze buurtschap heeft Haarlem het verreweg 't makkelijkst. De rood- broeken toch krijgen bezoek van D.O.N.A.R, de hekkensluiters, die nog geen enkel puntje bemach- tigden. We zien de Schoterwegbewoners zonder eenige restrictie als overwinnaar uit het strijdperk treden, waarbij zij zelfs nog ruime gelegenheid krijgen, hun toch al alleszins bevredigend doel- gemiddelde belangrijk in hun voordeel te herzien. Zwaarder krijgt Zandvoort het te verantwoor den. De geel-blauwen moeten in Utrecht Velox acte de présence geven, en waar de Domstad bewoners na hun gereleveerde zege op A.F.C., zeer waarschijnlijk tot groote daden geïnspireerd zullen zijn, gelooven we niet, dat Zandvoort veel succes van hun reis zullen beleven. Maar ook Bloemendaal maakt geen pleizier- reisje. De witten gaan te gast bij Zeeburgia aan den Middenweg te Amsterdam. De roodkragen zijn ook pretendenten voor de eerste plaats, waarmede terdege rekening gehouden dient te worden. Op eigen grond raakten ze tot nu toe slechts drie punten kwijt: 2 aan A.F.C., dat in een interessante ontmoeting op 't nippertje met 43 won, na met 31 achtergestaan te hebben, en één aan Velox, welk elftal een gelijk spel (11) wist te bewer ken. Maar Haarlem verloor er met sprekende cijfers (52) Het terrein van Zeeburgia behoort niet tot de besten der afdeeling en we gelooven dan ook onvoorwaardelijk, dat de Bloemendalers in de Amsterdamsche klei zullen sneuvelen, hoewel we, gezien de sterke verdediging der witten, geen zware nederlaag voorspellen zoo iets van 30 oi 31. Mogelijk zijn Bakker c.s. het niet met ons eens, aan hun dan, onze zwartgallige prognose te beschamen! V.V.A. tenslotte recipiëert B.F.C. Hier krijgen de volgelingen van Jibben een kansje, hun danig uit evenwicht geraakte balans iets in hun voordeel te herstellen, hoewel ze niet van de gedachte uit moeten gaan in hun Bussumsche gasten willige slachtoffers te vinden. Voor een overwinning zul len de rood-zwarten hard moeten werken! Van de lagere Bloemendaal-elftallen speelden alleen de juniores, die met 30 de meerderheid der E.D.O-jongeren moesten erkennen. Verder speelden de b-adspiranten gelijk (22) tegen Zandvoort b. Bloemendaal 2 moet naar Ripperda, om een nederlaag te incasseeren; het derde elftal ontvangt T.H.B. 3 's middags om 2 uur en zal de Boys geen enkel puntje gunnen; het vierde elftal speelt aan den Vergierdenweg gelijk tegen O.V.A. 3, het vijfde krijgt een zacht kosje aan Damiaten 2 (12 uur), terwijl de juniores een kansje hebben (10 uur) tegen D.I.O. Adspiranten elftal A. gaat Zaterdagmiddag naar Zandvoort A„ om met een overwinning terug te keeren; het zusje B. verwacht bezoek van H.F.C. B. Gezien het'gunstige resultaat behaald aan de Spanjaardiaan (een kleine nederlaag) mee- nen we nu naarstig een draw te mogen voor spellen. Met dat al zijn alle acht de elftallen in 't veld, en we zijn benieuwd, hoeveel van de 16 te behalen punten er in werkelijkheid op de voetbal-rekening courant gecrediteerd kunnen worden. I H.

Bloemendaal's Editie | 1927 | | pagina 2