I WEEK-AGENDA PLAATSELIJK NIEUWS HENNY MULLER MUZIEK J. P. KEN ZEN UITGAAN VOOR BLOEM! HEEFT l wT F. I wordt QMQvnarftOFTEn oerepaeeerd EEP3TE riED. VULCAPIISEER-IMPICHTine Het overweldigende succes -. „HET GR' ov Leidi ADVERTE Net dag Gevrê ■■i BEUI BLOEMEN!/ Gasthu A. 1. OPH Hedenavond. Hotel „Vreeburg": „De Meid", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Balmasqué De Lange. Stadsschouwburg: Z. H. de Prins, 8 uur. Zondag 29 Januari. Rusthoek: Dancing, 811 uur. Hotel Roozendaal, Dancing 811 uur. Gein. Concertgebouw: H.O.V.-matinee, 2.30 uur. Varicté-avond Jac. Smits, 8 uur. Stadsschouwburg: Wij zijn geen kinderen meer, 8 uur. Maandag 30 Januari. Stadsschouwburg: Kent U mijn vrouw?, 8 uur. Dinsdag 31 Januari. Stadsschouwburg: M'n vader en ik, 8 uur. Woensdag 1 Februari. Stadsschouwburg: Het Chineesche Landhuis, 8 u. Donderdag 2 Februari. Gem. Concertgebouw: Concert Muziekvereeniging Laurens Jansz. Coster, 8 uur. Vrijdag 3 Februari. Gem. Concertgebouw: Orgelconcert. Boskamp Zonen: Schilderijen-tentoonstelling. Bioscoopvoorstellingen. Concertgebouw Modern: Optreden van verschil lende artisten. wel beter zullen worden. Blijkt het later noodig, dan zal er in worden voorzien. De heer Krenier vraagt naar de beslissing om trent toekenning van een maand salaris aan briga dier Louisse, voor zijn kort geleden gevierd 25- jarig jubileum. Eenige verwarde stemmen laten de vraag onbe antwoord, doch de heer Kremer was tevrêe. (Zie bericht over dit punt elders in dit nummer). Verder vraagt spreker, waarom B. en W. den verkoop van kaarten, uitgaande van^de Meyerink- lighal-uitvoering, geweigerd hebben. Hij betreurt dit, temeer daar Haarlem en Heemstede dit wel toestaan. Het is een zeer nuttig werk, dat niet mag worden belemmerd. Wethouder Laan antwoordt, dat door al die vele nuttige collectes de inwoners bepaald worden ge plaagd; dit is het motief van B. en W. geweest om afwijzend te beschikken. Wethouder Van Nederhasselt ondersteunt het verzoek van den heer Kremer. Spr. zegt in de vergadering van B. en W. reeds te hebben tegen gestemd. De Voorzitter belooft het verzoek nog eens ern stig in den „boezem" van B. en W. te overwegen. -De heer de Clercq vraagt naar verbetering van den weg langs Woestduin, wGke de Westerlaan met de Elswoutslaan verbindt. Wethouder Laan meent dat hier gewacht wordt op het afstaan der gronden. Op den duur zal deze weg niet meer gebruikt kunnen worden. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat de raad over in comité-generaal. BLOEMEND AAL. Stroopers gepakt. Door de jachtopzieners B. en W. alhier, zijn twee wildstroopers op het politiebureau gebracht, die een valschen naam op gaven. Proces-verbaal is opgemaakt. Baldadigheid. Door de bewoners van den Noorder en Zuider Stationsweg wordt den laatsten tijd veel geklaagd bij de politie over baldadigheden door jongens uit deze gemeente. Zoo werden bij enkele burgers schuttingen en ruiten vernield, kip penhokken beschadigd, terwijl ook personeel werd lastig gevallen. Enkelen van deze veel-belovende jongelui zijn door de politie reeds gepakt, welke reeds hun excuus aanboden, maar het blijft een voortdurende bron van ergernis. De politie zal echter niet stil zitten en de noodige maatregelen nemen om aan deze onhebbelijkheid een einde te maken. Ook op den Vijverweg zijn er een paar jeugdige boefjes Dinsdagavond bezig geweest om electrische sraatlampen te rammeien, doch de politie wist hen op te sporen, hetgeen voor de ouders een schade- postje beteekende, omdat de vernielde lampen ver goed moesten worden. Een gevaarlijke liefhebberij. Op den De Genes- tetweg woont een jongmensch, die een liefhebber van schieten is. Hij gebruikt ter bevrediging van z'n lusten een buks, waarmee hij de omgeving nogal .eens onveilig maakt. Het schieten op vogel tjes, ook op honden is voor hem een aangename bezigheid. De politie zal een oogje in 't zeil hou den, misschien dat de burgers ook wel willen meehelpen. Concert „Onderling Kunstgenot". Woensdag avond.gaf het muziek-ensemble „Onderling Kunst genot", dir. de heer A. J. Grootegoed, in de boven zaal van Hotel Vreeburg een welgeslaagd concert. De volgende nummers werden ten gehoore gebracht: Hochheitdecksburgmarsch, Blumenlied, Schuld, Donau Wellen (Walz), Serenade (viool en piano), R. Hezer. G. de Lange. T. W. v. d. Sloot. J. v. Ivanovici. Tocelli. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 Bruidsbouquettcn, Zaal-, Kamer-, Tafelversiering een maand extra salaris toe te kennen, (buiten welke bepaling genoemde jubilaris viel, omdat het niet gold van terugwerkende kracht) is er in de geheime zitting van Donderdag besloten dezen ju bilaris wèl onder deze bepaling te doen vallen, waarmee we hem gaarne gelukwenschen. Te goeder trouw werd dit besluit niet aan de pers meegedeeld; we vernamen dit van bevoegde zijde en vonden het niet onaardig dit nog even aan te stippen. Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. (Afdeeling BloemendaalVeisen). Het Bestuur besloot voor de inzendingen voor het Puntenstelsel in de maandvergaderingen een prijs disponibel te stellen telkens voor de fraaiste inzending in: Februari van Primula's, Maart van Cyneraria's, April van Bolgewassen (tulpen, hyacinthen, enz.), Mei van bloeiende takken voor Heesters, Septem ber van Dahlia's, October van Fruit, November van Chrysanthen, December van Kerstarikelen en bindwerk. Bij voldoende deelname bestaat het voornemen in Juli eene tentoonstelling te houden „Van alles wat groeit en bloeit", waarbij extra-prijzen zullen worden uitgeloofd voor de fraaiste inzendingen van Lathyrus en Gloxinia's. Het spreekt vanzelf dat in de maandvergade ringen ook inzendingen, van andere planten dan waarvoor een prijs wordt beschikbaar gesteld, al tijd op hoogen prijs zullen worden gesteld. Wegverbeteringen. Hoewel de Vijverweg ook op 't programma staat om mettertijd „getopeca- rariseerd" te worden, verkeert het plaveisel in een dusdanig slechten staat, dat uitstel van verbetering kwalijk doende is. Daarom hebben P. W. besloten, den weg een nooddek op te leggen, door de be strating op te halen en waar noodig te vernieuwen. De spoorwegovergang aan de Kleverlaan. We meenen te mogen voorspellen dat het groot ste leed bij den berucht geworden spoorwegover gang aan de Kleverlaan, geleden is. Al is de belofte van Wethouder Laan, dat er bij de spoorweg directie zal worden aangedrongen op verbetering door verbreeding van den overweg, waardoor het verkeer in een richting zal worden leid, niet voldoende, toch gelooven we dat de ver werkelijking van deze plannen zeer nabij is. Ons gemeentebestuur heeft reeds blijk gegeven van goeden wille te zijn, door het laten plaatsen van een lantaarn, waardoor de overweg bij avond aan de Bloemendaalsche zijde goed verlicht is. geleid, niet voldoende, toch gelooven we dat de ver- publiek zeer op prijs wordt gesteld. Feestavond S.D.A.P. in Vreeburg. Hedenavond zal er een feestvergadering plaats hebben van de afd. Bloemendaal S. D. A. P. uitgaande van het gewest Noord-Holland Zuid. Opgevoerd zal worden „De Meid" van Herman Heyermans, waarin de titelrol vervuld zal wor den door Mevr. Esther de Boervan Rijk. Voor „Brederodeduin". De Nederlandsch- Duitsche Vereeniging, in staat gesteld om een be drag van 250 te besteden voor een weldadig doel in Haarlem, stelde dit bedrag beschikbaar voor het bestuur der afdeeling Haarlem van de Ver eeniging tot Bestrijding der Tuberculose, voor de inrichting van haar nieuw herstellingsoord „Bre derodeduin". OVERVEEN. Aanrijding. Op den gevaarlijken hoek Juliana- wegBloemendaalscheweg zijn Zondag twee luxe auto's tegen elkaar gereden, welke de signalen te laat opmerkten. Beide auto's werden beschadigd, doch konden op eigen kracht verder gaan. De schade wordt onderling geregeld. We voegen aan dit bericht nog toe, dat een verbetering daar ter plaatse dringend gewenscht is, b.v. door wegkapping van het geboomte, anders zullen er zoodra de Militairenweg gereed is, in het a.s seizoen op dit drukke punt veel ongelukken plaats vinden. De Barbier v. Sevilla (Comisch Trio), R. Smit. Na de Pauze. Alte Kameraden (marsch), C. Teike. Grossmutterchen, C. de Lange. An der schonen blauen Donau (Wals), J. Straus. Jordaantje (door 2 personen), Teurt Los (Marsch), A. Holzman. Finale. Brigadier Louisse krijgt een maand extra salaris. - In strijd met het besluit in de raadsvergadering van 19 Jan. j.l., waar besloten werd om personen, die 25 jaar in dienst der gemeente werkzaam zijn, De nieuwe serre van Hotel „Roozendaal". Woensdagavond werd de nieuwe serre van Hotel „Roozendaal" officieel in gebruik genomen. Aan de uitnoodiging om bij de 'ingebruikname tegenwoordig te zijn, hadden vele vrienden en kennissen, collega's en uitvoerders gehoor gege ven, zoodat het Hotel te circa 8 uur goed gevuld was met belangstellenden. De heer Van Schooten heette de aanwezigen hartelijk welkom en hoopte dat deze vermoderniseering van zijn Hotel er veel toe bij zal dragen om den band van bezoekers en eigenaar hechter en sterker te maken; als blijk van waardeering werd aan den lsten kellner een zilveren potlood overhandigd. Vele bloemstukken welke waren ingezonden ver hoogden het feestelijk aanzien in niet geringe mate, we telden er niet minder dan 75, waaronder vele prachtstukken. De heer Verzijlberg, familielid van den heer Van Schooten, compiinenteerde den eigenaar met deze verbetering en noemde het een kroon, welke gezet is op den vijver en het doorzicht van den voortvarenden eigenaar. Namens zijn zoon, de heer Verzijlberg Jr., den architect van dit mooie werk, dankte spr. de verschillende uitvoerders, en zoo noemen wij den heer Keulen te Aerdenhout als aannemer, den heer Romp te Bloemendaal, voor de keurige beschildering, den heer Stuut te Over- veen, voor de electrische installatie van de ver schillende beschilderde plafond-, hoek- en wand- lampen, welke geleverd zijn door de N.V. Bresser Wolzak te Amsterdam, den heer Torringa te Haarlem, als stucadoor, de fa. Stuurman Maas te Bloemendaal, voor de centrale verwarming, de fa. Sabelis te Haarlem, voor de levering van het glasrin-lood, waardoor het bovenlicht getemperd is, de glas-in-lood teekeningen zijn ontworpen door den heer Kamp, teekenaar bij genoemde firma, den heer de Jong te Overveen, voor de stoffeering, de firma Meyer te Haarlem, voor het gezellige meubilair, de N.V. „Hygiënische vloeren" te Anr steidam, voor de vloerbedekking met origineel rubber, een geluid-dempende vloerbedekking met een zeldzaam mooi motief bewerkt, en nog meer deren wiens namen ons ontgaan zijn. We hebben nog even een kijkje genomen in het Hotel en werden door den eigenaar geleid naar de moderne keuken, welke eveneens verbouwd is, een keuken die er wezen mag, met tal van electrisch gedreven machines voor de bereiding van de ver schillende gerechten. Boven op de serre is een groot plat, hetwelk reeds in den a.s. zomer gebruikt kan worden voor het houden van partijen; ook de bovenverdieping, thans nog verhuurd, zal bij het Hotel getrokken worden. Alles bij elkaar, maar inzonderheid de serre, een kostelijke verbetering, welke zeer zeker het bezoek aan deze inrichting zal bevorderen. Vermelden we tenslotte nog dat op den openings avond een Jazz-band en een harmonica-accordeon tegenwoordig waren ter opluistering, waardoor menig dansje werd gemaakt en dat den aanwezi gen een dronk werd aangeboden en een souvenir, welke dankbaar werden aanvaard. Tijdens de feestavortd ontving de heer Van Schooten nog bezoek van de Bloemendaalsche Vrijwillige Brandweer in tenue. Aangereden. Door Mei. R. N. werd bij de politie aangifte gedaan dat zij, per rijwiel rijdende in de richting Overveen, op den Bovenweg werd aangereden door een manspersoon, die per rijwiel van tegenovergestelde richting kwam. Zij bezeerde zich aan een knie, terwijl haar kleeding beschadigd werd. De wielrijder hielp haar overeind en ver dween plotseling. Aanrijding. Een dame welke per rijwiel reed in de richting Bloemendaal, tusschen de Korte Z-ijlweg en den overweg, werd aangereden door een achterop rijdende auto, bestuurd door Van W., welke met een flinke snelheid reed, haar te laat opmerkte en een botsing niet meer kon voorko men. De dame werd bij Dr. Bos binnegebracht, welke adviseerde eenigen tijd rust te nemen we gens zenuwstoornis. De fiets werd beschadigd, eveneens de kleeding. De politie heeft de zaak in onderzoek. Marionetten-voorstelling in het Kennemer Ly ceum. Woensdagavond werd er door de leerlin- gerrvereeniging van het Marionetten-Theater van den heer Adr. v. d. Horst, in de aula van het Ken- nemer Lyceum een marionetten-voorstelling ge geven. Zwemfeest H. V. G. B. De Haariemsche Zwem- en Poloclub H.iV. G. B., organiseert op Donderdagavond 16 F'ebruari a.s. een zwemfeest in Stoop's Bad. Het programma bevat snelzwem- nummers voor jongens 10 laar en afstanden van 20 Meter af en vef\tr de gebruikelijke vrije en schoolslagnummers Tschoonspringen, estafette wedstrijden, dames en heeren polowedstrijden. Coöp. Arbeiders Woningbouwvereniging. Onder voorzitterschap van den heer C. P. Kerk vliet, werd de vorige week Vrijdagavond in café Ruimzicht alhier, een vergadering gehouden met het doel: oprichting arbeïderswoningbouwvereeni- ging. De vergadering was druk bezocht. Nadat de voorzitter de urgentie van het arbei ders-woningvraagstuk in Bloemendaal had aange toond, werd na ampele bespreking besloten, de op te richten vereeniging te vestigen op coöperatieven grondslag. 34 personen traden direct als lid toe. Bij de nu gehouden verkiezingen voor een defi nitief bestuur, werd de heer G. Hoffschlag gekozen tot voorzitter. De andere gekozenen, de heeren C. P. Kerkvliet, H. Scholten, C. A. Lenterman en J. Noorland, zullen de overige bestuursfuncties onder elkaar verdeelen. Volkstuinen. De Bloemendaalsche vereeniging voor Volkstuinen zal haar jaarvergadering houden op 30 Januari in hotel Roozendaal te Overveen. De agenda vermeldt o.a.: Veikiezing van bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren G. G. van Beem, Chr. F. Visse en j. Oskam, welke zich herkiesbaar stellen. R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond, afdeeling Overveen en Omstreken, hield j.l. Donderdag haar 22ste jaarfeest in het gebouw St. Bavo te Haar lem, met medewerking van de rederijkerskamer „Eendracht maakt Macht" en de R.K. Harmonie- vereenigi'ng „Euphonia". Opgevoerd werd een kluchtspel in 3 bedrijven „Zuur en Zoet", door J. Groosveld en G. Nielen. 25-jarig jubileum A. Bellis. Zondag herdacht de heer A. Bellis den dag, waarop hij vóór 25 jaar werd aangesteld als nacht waker en gemeentewerkman te Vogelenzang. Dit jubileum werd j.l. Maandag gevierd. Door leden van het politiepersoneel werd de jubilaris met zijn echtgenoote per auto van zijn woning gehaald en gebracht naar het Politiebureau te Overveen. Daar hadden zich verzameld de Commissaris van Politie, de heer A. Hiemstra en bijna het vol tallige politiepersoneel. De Commissaris sprak den jubilaris toe en me moreerde de goede eigerlschappen van den plicht getrouwen ambtenaar, die steeds in al die jaren met den meesten ijver en nauwgezetheid zijn taak als politieman heeft vervuld, zoodat het nimmer noodig was op hem controle te oefenen. Namens het politiepersoneel bood spr. hem een barometer aan. Namens een commissie uit het politiepersoneel, sprak de heer Stoffer zeer waardeerende woor den. Spr. bood de echtgenoote van den jubilaris een bouquet aan. Vervolgens werd de jubilaris bij den bur- rmriA j. letxhert o TOLSTRAAT 91 04 AMSTERDAM TELEFOOfT 25167 KERKSTRAAT l HAARLEM TElEFOOn 10402 STATlOfTJPLEIT! 20 - it HILVERSUM TELEFOOfT 056 gemeester ontvangen, die hem feliciteerde en ae georuikelijKe enveloppe met mhoua ^verlian- digüe. Aangezien de juDilaris een tweeledige oe- treKKing heelt, werd hij door de amDtenaren en personeel van Publieke Werken ook nog genuldigd en ontvangen op het bureau van den arcnitect, waar nem en zijn echtgenoote ververscningen werden aangeboden en zij veie felicitaties in ont vangst namen. Het cadeau een rookstel waaraan allen bijdroegen, werd 's avonds ten huize van den jubilaris overhandigd. Voor de buitengewone ontvangst, zoowel op het politiebureau als bij den architect hem te beurt gevallen, bedankte de jubilaris recht hartelijk, 's Avonds werd de jubilaris door tal van collega's en vrienden gecomplimenteerd. Ongetwijfeld zal deze dag voor hein een onvergetelijke zijn ge weest. HAARLEM. Uitbreiding Maison Lambour. De heer Lam- bour heeft zijn inrichting, welke voorheen bestond uit dames- en kinderkapsalons, uitgebreid met een heeremkapsalon. Wij hebben dezer dagen de zaak bezichtigd en constateerden dat ook de afdeeling voor de heeren er in de puntjes uitzie. Trouwens, dit is wel te begrijpen, waar de heer Lambour in betrekkelijk korten tijd de zaak wist op te voeren tot een der beste in deze stad, waardoor zij een zeer goede reputatie genoot, leed het geen twijfel of ook de nieuwe afdeeling zou aan alle eischen voldoen. We meenen te mogen voorspellen dat Maison Lambour zich in een gestadigen, snellen groei van clientèle ook voor deze afdeeling zal mogen - verheugen. We verwijzen onze lezers naar de desbetreffen de advertentie, in dit nummer voorkomend. Expositie van Houtsneden. In perceel Ged. üude Gracht 62 te Haarlem, is tijdelijk een expo sitie van houtsneden, litho's en teekeningen van Cor Visser. Een jubileum van beteekenis. Dinsdag 31 Januari bestaat de N.V. Wed. Oosten Zoon's Tapijt- en Beddenhandel, Anegang 24, 75 jaar. Dat deze firma een bekende goede naam heeft gekregen gedurende deze driekwart eeuw, behoeft geen betoog, ook in onze gemeente, waar zij zeer veel relaties heeft, geniet ze een goede reputatie. De firma werd 31 Januari 1853 opgericht door den heer Kier Oosten, waarvoor het perceel Ane gang 53 werd aangekocht voor een bescheiden winkeltje in matten en kleeden. Na het overlijden van den heer Kier Oosten werd de zaak voort gezet door zijn zoon wijlen B. Oosten, die krachtig bijgestaan door Mevr. Wed. B. OostenBleeker, de zaak zoodanig tot bloei bracht, dat uitbreiding tot een oppervlakte van 54 M2. noodig werd. In Maart '86 werd het perceel Frankestraat 7 aan gekocht, verbouwd en ingericht tot magazijn van behangselpapier, waaraan ook een behangerij ver bonden was. Later werden ook de perceelen 5 en 3 aangekocht en na verloop van tijd werden deze perceelen afgebroken, waarna een gebouw verrees dat meer aan het doel beantwoordde n.l. maga zijnen, werkplaatsen en een woonhuis, in één in richting vereend. In Februari 1912 werd de Koninklijke goedkeu ring bevestigd aan de Statuten van de N.V. Wed. Oosten Zoon's Tapijt- en Beddenhandel. En sinds 1912 is de zaak onder bekwame leiding gestadig vooruit gegaan, dank zij de handhaving van het principe: „op degelijke wijze voldoen aan de eischen des tijds", zoodat verbouwing en uit breiding weder noodzakelijk werd. Deze verbouwing had plaats in Maart van het vorige jaar, daardoor is de zaak belangrijk uit gebreid, inzonderheid in de Frankestraat, waar sindsdien groote afdeelingen zijn verrezen. We schreven er in ons nummer van 19 Maart 1927 reeds breedvoerig over. Waar het 70-jarig bestaan meer bijzonder werd herdacht, ligt het in de bedoeling van de firma om deze belangrijke herdenking meer in stilte te vieren. We meenen te mogen voorspellen dat deze „stille" herdenking toch wel een officieel karakter zal gaan dragen door de groote belangstelling welke deze firma van goeden naam zal genieten. Volgende week hopen we er iets van mee te deelen. AERDENHOUT. Hek vernield. Een bewoner van den Ooster duinweg deed aangifte dat in den nacht van Zon dag op Maandag het hek van zijn perceel ver moedelijk vernield is door een auto, welke reed in de richting Zandvoorterweg. Concert Dirk Schafer. Schafer had voor zijn Chopin-avond een pro gramma van weinig gespeelde werken gekozen, waarvan het gedeelte voor de pauze zeer ver moeiend zoowel voor toehoorders als uitvoerder was. Het waren stukken waarbij het vooral de grootsche bouw was waar het op aankwam; de 2de helft van het programma behoorde min of meer tot het „klein goed". Schafer zelf was bui tengewoon in conditie, zoodat we alles in de meest phantastische klankbetooveringen te hooren kre gen; zijn virtuositeit is phenomenaal, getuige o.a. Chopin's prelude in bes. kl. terts en diens etude in a. kl. t. :x>cxJoooi>ooi:K50<>oo::x>«5öo<>oooooooo 9 van Erres' ontvangapparaten vindt zijn oorzaak in de onver- x gelijkelijk zuivere reproductie van x muziek en menschelijke stem. x Vraa t gratis demonstratie bij x den plaatselijken agent x VERBINDINGSWEG RADIO- EN RIJWIELHANDEL g O Over de diverse werken die Schafer speelde, zou zeer uitvoerig uit te wijden zijn en wi|e lust heeft er meer over te weten, sla de biographie op die Liszt en anderen over Chopin en z'n wer ken geschreven hebben. Op een eigenaardigheid wil ik hier evenwel nog wijzen en wel naar aan leiding van Schafers' vertolking van de Impromtu Op. 36 in Fis. gr. t. Deze impromtu staat namelijk in sommige uitgaven in vierkwartsmaat, in andere in alia breve maat geschreven; van Schafer hoor den we nu de eerstgenoemde opvatting, van WJa- dimir de Paehmaiin heb ik 'm in de laatste gehoord. Persoonlijk prefereer ik de laatste; bij de vier kwartsmaat-verdeeling wordt het werk toch wel wat te zwaar. Dit verschil van alia breve en 4/4 maat treft men in verschillende uitgaven aan, o.a. bij de preludes Op. 28 No. 2 en 4. De Stein way-vleugel was prachtig; soms vond ik de klank van het instrument wat zwaar voor Chopin (het lag zeer zeker niet aan Schiifer's touché!). Zou Schafer er niet eens toe over kun nen gaan Chopin op een Pieyel, het instrument door Chopin zelf bij voorkeur bespeeld, uit te voeren? HILDA VAN DEN BOSCH. Wijziging tarieven Posterijen per 1 Februari (Gelieve dit te bewaren.) Binnenland. Het tarief der brieven van een gewicht van meer dan 20 gram is gewijzigd en be draagt voor eiken brief boven 20 gram t/m 250 gram 15 cent, boven 250 gram t/m 500 gram 20 cent, boven 500 gram t/m 750 gram 25 cent, boven 750 gram t/m 1000 gram 30 cent, boven 1000 gram t/m 1500 gram 35 cent, boven 1500 gram t/m 2000 gram 40 cent. Locaal port. Ingevoerd is een afzonderlijk port (locaal port) voor briefkaarten en voor brie ven van een gewicht van niet meer dan 20 gram, afkomstig van en bestemd voor een door of van wege den Directeur-Generaal vast te stellen kring. Dit port bedraagt voor elke briefkaart 3 cent; voor eiken brief van een gewicht van niet meer dan 20 gram 5 cent. Gedrukte stukken binnenland. In gevoerd is een tweeledig tarief voor gedrukte stukken, n.l. a. een port voor drukwerken, waarvan spoed- behandeling wordt verzocht, door middel van een in het oog loopende, boven het adres gestelde aan wijzing „Spoed", of soortgelijke tezelfder plaatse aangebrachte aanduiding; dit port is gelijk aan het bestaande drukwerkport; b. een port voor de overige gedrukte stukken, hetwelk bedraagt: voor een gewicht tot en met 500 gram l'/2 cent p. 50 gram of restend gedeelte van 50 gram. boven 500 gram t/m 750 gram 17'/2 cent, boven 750 gram t/m 1000 gram 20 cent, boven 1000 gram t/m 1500 gram 25 cent, boven 1500 gram t/m 2500 gram 30 cent. Mo tl s t e r s binnenland. Het port der mon sters is nader vastgesteld op 2 cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram, met behoud van het thans geldende minimum van 5 cent per zending. Expresse bestelling. Het recht wegens expresse bestelling in het binnenlandsch verkeer van briefpost zendingen is verlaagd tot 10 ct., dat wegens expresse bestelling van postpak ketten in het binnenlandsche verkeer tot 15 cent. Z e e p o s 11 a r i e f Suriname en Cura cao. Het port der acten en gedrukte stukken in het verkeer met Suriname en Curacao, per zee post, is verlaagd tot P/2 cent per 50 gram of ge deelte van 50 gram met een minimum van 7'/2 cent voor akten. Het port der monsters is verlaagd tot 2 cent per 50 gram of gedeelte van 50 gram, met een minimum van 5 cent per zending. I11 het verkeer met Ned. Indië, per zeepost, is het tarief der akten, gedrukte stukken en monsters van 16 Februari a.s. af, gelijk aan dat, geldende in het zeepostverkeer met Suriname en Curacao. De kring van plaatsen, wijken ,en buurten, waar het locaal port van toepassing is: Kom Bloemendaal. Haarlem, Aerdenhout, Amsterd. straatweg tot de Liede, Binnen-Liede, Buiten-Liede tot aan de Ringvaart, Hooge Spaarndammerdijk, Houtrijker- weg, Inlaagpolder, Kerkweg, Lagendijk, Noordzee kanaal tusschen Zijkanaal B en C. Heemstede, de Glip, Kadijk, Prinsenlaan. Overveen, Sant p'0'0 r t Station, Drie huis tot spoorwegovergang, Duinlustpark, Sant poort-dorp. Spaar n dam, Spaarndammerpolder, Veenpol- der, Waardei polder, Zijkanaal B, Zijkanaal C, Zijl wetering. Kees Pruis in het Concertgebouw. Zondag 5 Februari zal onder leiding van hej..theaterbureau Jac. Smits een speciale cabaret-voorstel ling worden gegeven in het Concertgebouw. Op dien avond zal o.m. optreden de populaire humorist Kees Pruis, die op het oogenblik groote triomfen oogst in het Tuschinsky-theater te Amsterdam. Ook is Harry Woodward geëngageerd. Deze komiek zal een ge heel nieuw repertoire ten beste geven. Verder een eerste klas uitgebreid programma. GOEDKOO ALLE DROG CENTRA TEGENOVE De spoorweghalti (onder de gemeente dank zij den financi èn Heemstede, wai schijnt niet te willen van een subsidie vo< Bloemendaal zal d van ongeveer 8/2 n aanbeveling op het c B. en W. „het belai aldaar een spoorweg vreemd aan, dat B. e om circa 8'/2 duizi sobertjes toelichtten, belangen mee gemoei gedetailleerd toegeli daarom deed de verc aan, die instede van heer Verdegaal, doo van het „groote bela immers, slechts repl: Aerdenhout er zeer nog werd het, doorc voegde, dat „als de het ook goed vond" elke leiding van het verdedigen houding, lichting op een vooi aanneming daarvan Dat groote belang 1 van een tegenstande Regelprijs 15 cent; speciale tarieven, 1 tentiën, t.w. Vraag Huur- en Verhut Verkoop, etc. van 50 cent, elke rege mits bij voorn gevraagd, van in klein gezin, 2 niet boven de 16 Aanmelding 's a\ Kleverlaan No. 103 net meisje voor nacht. Bosch en □□onoDDonr aoi Glerstr. 14858 Telefi ïiï Met F e ■15 ïlï ïiï ïlï ■li Koken Fijne Keuk Strijken Waschbehc Huishoudel Tafeldekke Pract. Kin< Handenarb Tevens at De Direci P. H. BR] VERWULFT Fijn Manden Leveranties uit ABONNEI Wij maker U gewens Santpoort'

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2