PLAATSELIJK NIEUWS HENNY MULLER Heden verscheen bij den uitgever dezer: ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL c.a. MET WANDELKAART JAARGANG 1928. PRIJS: 2.50. V erkrijgbaar: aan ons bureau, Tel. 22324; boekhandel Bladergroen, lel. 22163; Boekhandel L>. Dietde, Bloemendaalsche - weg 123a. le Uverveen bij: Sigarenmagazijn VvL Faas, Bloemendaal- scueweg 281, l eieloon 14724. „te verleenen van 1.per week voor ieder hun- „ner kinderen, welke den leeftijd van 16 jaar nog „niet heböen bereikt, onder bepaling, dat deze toe- „slag niet wordt gegeven voor de eerste drie kin deren." Ten aanzien van dit voorstel bestond zoowel in de vertegenwoordiging van het gemeentebestuur als in die der werkhedenorganisaties verschil van gevoelen, zoodat de Kaad zelfstandig zal moeten beslissen. De meerderheid van de vertegenwoordiging der organisaties meende zich tegen het verleenen van Kindertoeslagen te moeten verklaren, omdat h. i. bet gevaar met denkbeeldig was, dat daardoor het grondloon zou worden gedrukt. Bovendien zouden de hooiden van groote gezinnen er slecht mede ge- nolpen zijn, omdat hun kans op aanstelling met het oog op het hoogere loon, dat hun zou moeten wor den uitbetaald, geringer wordt. De praktijk heeft bewezen, dat zelfs mensehen, die krachtens hun -beginsel voor het verleenen van kindertoeslagen zijn, bij een keuze uit gelijkwaardige krachten aan ongéhuwden en hoofden van gezinnen zonder of althans met weinig kinderen de voorkeur gaven boven hoofden van groote gezinnen. De minderheid der organisaties kon zich met deze voorstelling van zaken niet vereenigen. Zij wees er op, dat als regel de aanstelling van per sonen in gemeentedienst plaats heeft op een zoo jongen leeftijd, dat van een groot gezin nog geen sprake kan zijn. Bovendien wordt door de orga nisaties, die kindertoeslag voorstaan, slechts daar om toekenning gevraagd, waar het grondloon zooals iti Bloemendaal goed is te noemen. Van het drukken van dat grondloon is dan geen sprake meer. Van de zijde van de meerderheid der vertegen woordiging van het gemeentebestuur werd er ver wondering over uitgesproken, dat over zulk een eenvoudig zaakje zulke zwaarwichtige politieke argumenten werden aangevoerd. Aangeraden werd het principe ter zijde te stellen en het menschelijk gevoel te laten spreken. Het gaat vermoedelijk slechts om enkele gevallen en de geringe kosten, die aan het voorstel verbonden zijn, kunnen voor den Raad geen aanleiding tot verwerping zijn. Het loon, dat nominaal voor ieder arbeider hetzelfde is, is dat in werkelijkheid niet. Men moet het zoo be schouwen, alsof het nominaal bedrag van het loon voor het hoofd van een groot gezin een verminder de waarde heeft. Voorts werd er op gewezen, dat zoowel het Rijk en de Provincie als tal van andere gemeenten kindertoeslagen toekennen en dat dit stelsel blijkbaar goed werkt. De minderheid van de vertegenwoordiging van het gemeentebestuur meende, dat de vraag of het voorstel bescheiden is en slechts weinig geld kost, geen maatstaf mag zijn. Het principe moet in een quaestie als deze den doorslag geven. Opgemerkt werd, dat dikwijls in de groote gezinnen niet min der welvaart heerscht dan in kleine. Ook uit Chris telijk oogpunt bezien, is er geen reden om toeslag te geven. De bijbel zegt, dat kinderen een zegen zijn en men kon niet inzien, dat, indien men dit standpunt deelt, voor het verleenen van kinder toeslag eenige reden bestaat. Naar de meening van de minderheid moet bij de bepaling van het loon slechts rekening worden gehouden met den ver richten arbeid. Aangezien geen eenstemmigheid tusschen de beide vertegenwoordigingen werd bereikt, zal de Raad zelfstandig uitspraak moeten doen. De heer Schulz kan voor toekenning van een kin dertoeslag maar weinig gevoelen. De steun, welke men zoo oppervlakkig verleent aan de groote ge zinnen, is zeer dubieus, daar er al enkele keeren zoo hier en daar gevallen zijn voorgekomen, waar op men die personen ging ontloopen. Het bezwaar, dat het standaardloon wordt gedrukt door die toe slagen, is niet denkbeeldig. Wat wordt beweerd, n.l. dat de provincie Noord-Holland ook kindertoe slag verleent, is onjuist; de provincie doet dat niet. Spr. vreest ook wel, dat bij de aanneming van werklieden de overheidsbedrijven er rekening mee zullen houden of iemand al of niet een groot gezin heeft. Waar de overheidsbedrijven eenigszins de concurrentie moeten kunnen aanbinden tegen de particuliere bedrijven, zal men dit bezwaar niet kunnen omzeilen. De heeren Prinsenberg en Nuyens bestrijden de woorden van den heer Schulz. Als verdediging voert de heer Nuyens nog aan, dat in de bollen streek de toeslag op de kinderen met het meeste succes en tot tevredenheid van beide partijen wordt toegepast. De heer Luden bestrijdt ook nog dit voorstel. De Voorzitter wijst er nog eens op, dat 't de ge meente Bloemendaal maar zeer weinig zal kosten en brengt dit punt in stemming. Wordt verworpen. Voor stemde de R.K. Raads fractie, n.l. de heeren Nuyens, Verdegaal, Prinsen- berg en Van Nederhasselt, en de heer de Waal Malefijt, anti-revolutionnair. Rondvraag. De heer Kremer wil het hebben over den Militai- renweg. In October 1927 is een Raadsbesluit ge nomen, om den Militairenweg op een zekere breedte te maken. Nu is men aan dien weg aan het werk en ne geert men gewoonweg dit Raadsbesluit. Zooals thans de weg wordt aangelegd, moet aan beide zijden worden onteigend en dit was niet het plan. Nu is het wel mogelijk, dat er bezwaren zijn inge- i komen van de zijde van Provincie of Gewestelijke Commissie, doch dan dient de Raad dat toch te weten. De Voorzitter antwoordt voor zoover dit hem mogelijk is, daar het zijn afdeeling niet is, en deelt mede, dat de Commissie voor Publieke Werken in deze zaak gekend is. Hij verzoekt daarom de Commissie in deze kwestie den Raad in te lichten. De heer Kremer protesteert nogmaals tegen de zen gang van zaken. Of de Commissie v. Publieke Werken in deze zaak gekend is, of de Gewestelijke Commissie ook al opgetreden is in deze aangele genheid, het feit, dat een raadsbesluit geheel ter zijde wordt gelegd is ten eenenmale ontoelaatbaar. Spr. hoopt, dat de Raad zijn meening goed be grijpt en met hem mee zal voelen, dat de Raad in deze geheel genegeerd is geworden. De heer Prinsenberg deelt dan zeer uitvoerig mede het verloop van deze kwestie. Er is door de Inter-gewestelijke Commissie vergadert met de Comm. v. Publieke Werken en het Dagelijksch Bestuur, en ten slotte is men gekomen tot een soort compromis. De heer Kremer blijft bij zijn meening. De heer Schulz is het volkomen met den Heer Kremer eens. Spr. kan zich indenken, dat er iets tusschenbeide komt, maar om een genomen Raads besluit ter zijde te leggen en een niet genomen Raadsbesluit daarvoor in de plaats te nemen: dat is iets wat niet gebeuren mag. Gebeurt dat echter toch, dan dient in elk geval het Dagelijksch Be stuur hiervan mededeeling te doen alvorens de Rondvraag aan de orde is en de Raadsleden gaan vragen. De Voorzitter antwoordt, dat de heer Kremer formeel in zijn recht staat, doch men moet toch niet gaan overdrijven. Uit de mededeelingen van den heer Prinsenberg is toch wel gebleken, dat het Dagelijksch Bestuur maar niet voetstoots het Raadsbesluit ter zijde heeft gelegd. De Intergewes- telijke Commissie heeft eischen gesteld. Zonder tot een oplossing van het conflict te zijn gekomen, wordt dan van dit punt afgestapt. De heer de Klerk vraagt naar een aangelegd voetpad, dat thans weer ten deele verbroken wordt. De Voorzitter deelt mede, dat hier een vergissing in het spel is. Destijds is door den Raad besloten, om de voetpaden te maken van tegels of van koolasch, zoodat het water in den grond kan ko men, om de boomen te voeden. Men heeft dat ver geten, zoodat we nu zullen probeeren door gaten te boren die verharding te behouden en gaat dat niet, welnu, dan zal bedoeld pad alsnog veranderd moeten worden. Bij deze gelegenheid wil spr. er nog eens na drukkelijk op wijzen hoe gevaarlijk het is, om on der de boomen tot aan den stam een topecalaag aan te brengen. Bij het Pannekoekenhuisje staat o.a. een voorheen prachtige linde, die tot sterven gedomd is. Deze boom kan als een afschrikwek kend voorbeeld gesteld worden. De heer Noorman vraagt naar de beruchte sloot aan de Oranje-Nassaulaan. Wordt daar nu aan ge werkt, ja of neen? De Voorzitter zal nog eens onderzoeken. De heer Luden zegt, dat hij vernomen heeft in deze zitting, dat men ontevreden is over den gang van zaken betreffende den Militairenweg. Zijn vraag is nu; kunnen we met de buiten den Raad om- genomen plannen.voortgaan, of is het ge- wenscht, dat de Raad eerst nog eens bij elkaar komt. De heer Kremer is er voor, om eerst nog eens over deze kwestie te vergaderen. Vóór twee dagen terug wist nog niemand van deze verandering af. De heer Schulz is er voor, om een extra verga dering uit te schrijven betreffende dit plan. Niet al leen, dat men thans iets onwettigs doet, immers er is thans geen Raadsbesluit, doch ook al, omdat de heer Noorman bezwaar maakt tegen de bocht, welke thans in den weg wordt gelegd en ten slotte ook, omdat hierdoor dan getoond wordt, dat de Raad niet alles slikt. Dit is n.l. niet de eerste keer, dat een Raadsbesluit niet ten uitvoer wordt ge bracht. De Voorzitter brengt thans in stemming of men over deze kwestie nogmaals zal vergaderen in een spoedig te houden zitting. Dit wordt verworpen. Voor stemden de heeren Noorman, Schulz, Cassee, de Clercq, Kremer en Van Nederhasselt. Toen zwegen allen en ging de Raad huiswaarts. BLOEMENDAAL. B. G. V. De Bloemendaalsche Gymnastiekver- eeniging geeft hedenavond een uitvoering in Hotel „Vreeburg", opening der zaal half acht, aanvang acht uur. Na afloop bal. Het programma luidt als volgt: 1. Opmarsch. 2. Klassikaal Brug. (Dames.) 3. Oefening in het voortbewegen. (Meisjes.) 4. Toestellen. (Jongens.) 5. Vrije oefeningen. (Heeren.) 6. Brug. (Dames.) 7. Vrije oefeningen. (Meisjes en jongens.) Na de pauze; 8. Hoogrek. (Heeren.) 9. Toestellen. (Dames.) 10. Springen. (Meisjes en jongens.) 11. Vrije oefeningen. (Dames.) 12. Toestellen. (Heeren.) 13. Niels Bukh. (Heeren.) De ingebruik genomen Showroom van Gebrs. Beekman. Ondanks het zeer ruwe weer de vo rige week Zaterdagmiddag, kon de firma zich bij de ingebruikname van deze nieuwe inrichting in een groote belangstelling verheugen. De Showroom was s' middags spoedig in een bloementuin herschapen door de vele bloemstuk ken, welke zij mochten ontvangen van verschil lende zijden. Namens de onderafd. 8 van de R.A.I. voerde de voorzitter, de heer C. van Maren het woord, die de heeren Beekman met de opening complimenteerde Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 en hun wijze van zaken doen een voorbeeld noemde voor de automobielhandelaren van Haar lem en omstreken. De Bloemendaalsche Middenstandsvereeniging was vertegenwoordigd door de heeren A. Cassée en A. J. Stoel. De heer Cassée bracht de geluk- wenschen van de veredniging over. De heer A. E. Beekman dankte de sprekeis en tevens den architect, d,en heer van Kempen. Onnoodig te zeggen,' dat velen van hun belang stelling blijk gaven, inzonderheid bij de mooie avondverlichting. 1 J. C. de Wijs j. Woensdag overleed alhier, na een ongesteldheid van slechts enkele dagen, in den ouderdom van 59 jaar, de heer J. C. de Wijs aan de Potgieterweg. Sinds de oprichting in 1920 was de overledene penningmeester van de Vereeniging „Kennemer Lyceum". Hij heeft geijverd voor de oprichting van de afd. Bloemendaal van den Ned. Protestantenbond en sinds de stichting der afd. heeft hij het voorzitter schap bekleed en de afd. tot grooten bloei zien komen. Jaren lang heeft de overledene het secretariaat waargenomen van de hfd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantiekolonies, terwijl hij een warm vriend was van de school voor Wijsbegeerte te Amersfoort. De teraardebestelling heeft hedenmiddag plaats te 1 uur op de begraafplaats Westerveld. Bloemenperkjes verdwenen. Op den Bloe- tnendaalscheweg bij de Korte Kleverlaan zijn een paar jaar geleden door Publieke Werken aardige perkjes aangelegd onder de hooge boomen, tus schen het breede trottoir en de rijweg. De plantsoenendienst heeft een gedeelte van deze aardige perkjes moeten opruimen, omdat de hooge boomen de groei van de planten voor een groot gedeelte belemmerden. Zou het misschien geen aanbeveling verdienen om er alleen grasperkjes van te maken? De Vijverweg opnieuw bestraat. Langen tijd heeft de Vijverberg in een slechten staat verkeerd, tal van kuilen en ongelijke straatsteenen, maakten dezen weg niet prettig begaanbaar voor wielrijders en automobilisten; dat kan thans niet meer gezegd worden, door Publieke Werken is de geheele weg opnieuw bestraat, zoodat dit een groote verbete ring mag genoemd worden. 10-jarig bestaan Jeugdwerk. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de vereeniging Het Jeugdwerk te Bloemendaal zal op Zondagmiddag 25 Maart in de Ned. Herv. Kerk alhier een dankdienst worden gehouden. Als sprekers zullen optreden'de predikanten J. A. van Leeuwen, J. C. van Dijken M. J. A. de Vrijer. Jeugdwerk. Dezer dagen vergaderde het bestuur van de Ver. voor Jeugdwerk te Bloemendaal, waar de nieuwe bestuursleden mej. Tonkens en de heeren Mri Bie- rens de Haan, Kijne en Puister werden geïnstal leerd. Medegedeeld werd, .dat voor 128 door de Ge meente een subsidie is toegestaan van 1000, ter wijl de Provincie 200 zal bijdragen. Besloten werd, om in 1928, evenals het vorig jaar, een bloemendag te houden ten bate van het jeugdwerk. De Ver. voor Jeugdwerk viert cin 1928 haar 10- jarig jubileum. In verband hiermede zijn allerlei plannen opgeworpen. Voor het eigen gebouw 'is nu bijna 17.000 bij eengebracht. De groote moeilijkheid is nu, om de rest van het benoodigde kapitaal van 25.000 bij een te brengen. Is dit tekort van 800© bijeen, dan hoopt het bestuur door een bazar de meubi leering te bekostigen. Op de vergadering bleek, dat het werk in de clubs geregeld voortgaat en zich in een voortdu- renden bloei mag verheugen. Ook in Overveen is het jeugdwerk aangepakt en ontwikkelt het zich krachtig. H. D. Aanrijding. Vrijdagmorgen half elf werd de ziekenauto van den heer Mathot gerequireerd om een bakkers knecht van de firma Franken, die ongesteld was geworden, naar zijn woning te vervoeren. De auto stond voor een perceel aan de korte Kleverlaan. De electrische tram kwam van de halte Bloemen daal om de bocht en reed de auto aan. Deze werd aan een der zijkanten licht beschadigd. De tram had hierdoor eenige vertraging. Persoonlijk liep dit ongeval goed af. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, Afdeeling Bloemendaal—Velsen. Bovengenoemde Vereeniging houdt een Leden vergadering op Dinsdag 21 Februari 1928, 's av. 8 uur, in Hotel „Vreeburg". Door den Heer A. Meilink zal een lezing met lichtbeelden worden ge houden over „Het Kennemer-Bosch als levensge heel". Tijdens de pauze zal het Bestuur eenige mededeelingen doen. OVERVEEN. Een nieuwe Woningbouwvereniging. Woens dagavond werd in hotel „Rozendaal" alhier een bijeenkomst gehouden van in dienst der gemeente Bloemendaal zijnde personen. Doel dezer vergade ring was: oprichting van een woningbouwvereni ging van gemeentepersoneel en wel op coöpera tieven grondslag. De heeren Dijkhuis en Kars hadden het initiatief tot deze bijeenkomst genomen. De heer Dijkhuis leidde de besprekingen. De vergadering was goed bezocht. Aanwezig waren vooral gemeentewerklieden en agenten van politie. Het ambtenarenkorps was slechts matigjes vertegenwoordigd. Modern Bloemwerk Decoraties De heer Dijkhuis hield een kortè\inIeiding, waarin hij liet uitkomen, dat velen van het perso neel in gemeentedienst, vooral zij, die na de annexatie buiten hun gemeente kwamen te wonen, gaarne weer een geschikte woning in Bloemendaal zouden betrekken. Bovendien zijn er, die in verouderde, te kleine of ongeschikte woningen huizen en gaarne een ander huis zouden willen hebben. Na de bespreking werd overgegaan tot oprich ting. Staande de vergadering gaven zich direct 44 personen op. 't Definitief bestuur werd samengesteld uit de volgende personen: Kars, Dijkhuis, Mulder, Van Wamel en Hissing. Besloten werd het ^gemeentebestuur kennis te geven van de oprichting en dit te verzoeken, de vereeniging de noodige medewerking en steun wel te willen verleenen. S. B. Arbeiders woningbouw vereeniging. Onder voorzitterschap van den heer G. Hoff- schlag hield de onlangs opgerichte Arbeiderswo- ningbouwvereeniging een ledenvergadering in café „Ruimzicht". Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer Scholten, waarin hij bedankte als lid van 't bestuur. De voorzitter toon de daarna aan, dat er bij de oprichting van de ver eeniging een groote fout was begaan door perso nen als lid aan te nemen, die niet voldoen aan de in art. 5 der Woningbouwverordening genoemde eischen. Er zal dus een nieuwe lijst gemaakt wor den van aan deze eischen beantwoordende perso nen en wel aan de hand van in te winnen gegevens. Zij, die niet voor een nieuwe woning in aanmerking kunnen komen, zullen dus automatisch van de lijst afgevoerd worden. Eenige personen verlieten hierop de vergadering. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd de heer R. Stoffer tot lid van het bestuur gekozen. Dit bestuur is thans als volgt samengesteld: G. Hoffschlag, voorzitter; Kerkvliet, secretaris; Len- terman, penningmeester; Kooiman en Stoffer, com missarissen. De behandeling van statuten en huishoudelijk reglement werd uitgesteld tot een volgende ver gadering H. D. OVERVEEN. FILM PROVINCIAAL WATERLEIDING BEDRIJF. In het Kennemer Lyceum. !n opdracht van de Directie van het P. W. N. is door den bekenden cinematograaf J. C. Mol een film vervaardigd van Noord-Hollands Waterlei dingbedrijf. Deze film bevat buitengemeen interes sante gedeelten, uit biologisch oogpunt (zoo is voor het eerst ter wereld de typhusbacil verfilmd), uit technisch oogpunt (bijzonder mooie en duide lijke opnamen zijn er uit de buizenvervaardiging in een Duitsch hoogovenbedrijf; uit het werk zelf: het brengen van het buizennet over de tallooze Noord- Hollandsche wateren; het doorspuiten van wegen voor den doorbreng van buizen, enz.), ook uit pro pagandistisch oogpunt: de slechte, af te keuren, g vaarlijke watervoorziening van vroeger wordt gesteld tegenover de zegeningen van het moderne p.achtige leidingnet door de geheele provincie, in grafieken aardig „verbeeld". Dat deze film boeien kan, bleek in de Aula van het Kenne mer Lyceum, waar zij voor de hoogere klassen vertoond en toegelicht werd door den Directeur Ir. Van Oldenborgh, zulks in aansluiting op een lezing met lichtbeelden van den Conrector dr. Van Esveld over de „Watervoorziening bij de antie-, ken", onderdeel van een serie lezingen over de klassieke oudheid, door de leeraren van het Ly ceum, met medewerking van enkele genoodigde sprekers van buiten voor de oudere leerlingen ge geven. Ir. v. Oldenborg wist zich in zijn inleidende en toelichtende woorden herhaaldelijk bij deze voorgegane lezing aan te knoopen en amuseerde het gehoor op kostelijke wijze met zijn opmerkin gen en technische toelichtingen. De vertooning van de film zal voor de leerlingen der Middelbare Scholen te Haarlem worden herhaald op nader te bepalen tijd en plaats; Ir. Van Mourik Broekman woonde in verband hiermee deze eerste ver tooning bij. De film, besloten met een lichtbeeld van een mooien watertorenbouw, ontworpen en uitgevoerd door Ir. Van Nievelt, van het P. W. N., die ook belangrijk aandeel heeft in den nieuwen kantoor bouw van het Kinheimpark, vond bij het aandach tig scholierenpubliek zeer veel bijval. H. D. HAARLEM. Een praatje (ook met fde jeugd) over het Boomenplanten in het Kleverpark door de Haarlemsche schoolkinderen. Met belangstelling mochten we reeds kennis nemen uit de plaatselijke bladen van het goede doel, dat de commissie die hiertoe werd gevormd, beoogt, door bij de jeugd steeds meer de liefde aan te kweeken tot de natuur. Zijn er reeds bij verschillende scholen de zoo nuttige schooltuintjes beschikbaar, waar door de kinderen hun eigen tuintje kan worden aangelegd, en zoo bij de liefde tot tuinaanleg tevens den kunstzin op dit gebied wordt bevorderd; nu zelfs gaan de kinderen meehelpen de stadswijken te versieren door onder deskundig toezicht de jonge boomen te planten. Wat een liefhebberij, wat een levenslust, hebben we opgemerkt bij het planten der boomen! Een gedeelte van het Kleverpark als b.v. Molijn- straat had reeds een goede beurt gehad. Nu heb ben we een oogenblikje als toeschouwer den arbeid van onze jeugd waargenomen in de Mr. Cornelisstraat. Het werken ging onze jongens Heden verscheen bij den uitgever dezer: ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL c.a. MET WANDELKAART JAARGANG 1928. PRIJS: 2.50. Verkrijgbaar: aan ons bureau, Tel. 22324; Boekhandel Bladergroen, Tel. 22163; Boekhandel D. Diehle, Bloemendaalsche- weg 123a. Te Overveen bij: Sigarenmagazijn W. Faas, Bloemendaal- scheweg 281, Telefoon 14724. J Heden ontvangen2 PHILIPS RADIO-TOESTELLEN met de nieuwe Philips-Luidspreker Prijs complete installatie f 257.50 2 Plaatsspanningsapparaat, toestel en 2 2 Luidspreker. Betaling in overleg 2 2 RADIO- EN RIJWIELHANDEL 2 j J- P- KENZEN VERBIN DIN GSWEGb/dK. KLEVERLAAN en meisjes buitengewoon vaardig af; allen waren druk in de weer en met ijver werd met de spade den grond omwoeld en na het inzetten van den boom, en het gieten van water om den wortel werd fluks het zand gestort en de jonge boom vastgezet. 'tWas een gehuppel van belang om den gestortten grond rond den wortel vast te stampen. Met een echte kinderlijke trots zagen de jongens en meisjes op hun werk neer. Toen nu alles was afgeloopen werden allen ge- tracteerd op een beker wanne chocolade die zich op dezen guren morgen wel deed smaken. We zijn overtuigd dat het nu aan de kinderen bekend is met welk doel nu juist dat werk door hen moest worden gedaan; ge werkt immers mee om door deze aanplanting het stadsschoon te ver- hoogen. Wees er nu trotsch op, hoor, en zorg nu ook dat deze kleine boompjes welig kunnen op groeien en mogen gespaard blijven voor kwaad willigheid. Naar we vernemen, krijgt elke nieuwe wijk van de stad een beurt, ieder kan dus waken voor eigen omgeving, door ook andere kinderen op te wekken het ontwikkelen van boom en plant zooveel moge lijk te bevorderen. Beschadig dus uw jonge boomen, als ze straks gaan groeien, niet door kerven in de bast of scheuren van takken, dan ziet ook de commissie, die dit werk onder U ondernam, met genoegen op haar arbeid terug De Kennemer Padvinders. Een Fancy-fair in de Bavo. De Haarlemsche afdeeling van „De Nederland- sche Padvinders" organiseert heden op Zon dag a.s. een Fancy-fair in de groote zaal van'het Bavo-gebouw, Smedestraat. Ook het batig saldo hiervan is ten gunste van een fonds voor een nieuw troephuis. Een deel van de voorwerpen is gemaakt door de welpen en verkenners, terwijl ook verschillende attracties door henzelf werden uitgedacht en ver vaardigd. De ouders, overtuigd als zij zijn, dat de padvinders voor hun werkzaamheden en spelen meer ruimte binnenshuis dan thans het geval is, zeer van noode hebben, schonken vele en kostbare voorwerpen. Ook de medewerking van anderen is ruim. Qebr. Qerzon's Modemagazijnen, de officieele winkel van de Ver. „De Nederlandsche Padvin ders", richt eveneens een stand in van hare Afdee ling Padvindersartikelen. Zij schonk tevens een twee-persoonstent met toebehooren, een ideaal be zit voor iederen verkenner of jongen, die van kam peeren houdt. Deze tent, welke zal staan bij den stand van Qebr. Qerzon, wordt verloot ad 0.50 per lot, terwijl de trekking op Zondagavond 10 uur plaats heeft. De Fancy-fair, met tooneel, muziek, bioscoop, theetent en verscheidene attracties, wordt Zaterdag middag om 3 uur geopend door den heer J. W. Wessels Districts-Commissaris van de N. P. V. De toegangsprijs voor deze elite-middag bedraagt dan tot 6 uur 0.50, daarna 0.10 tot 11 uur en des Zondags van 2 tot 11 uur eveneens 0.10. Zaterdagmiddag is er een optocht georganiseerd, waarvoor zij reeds toestemming van B. en W. van Haarlem voor ontvingen. De nieuwe winkel van Gebrs. Korstjens. In het perceel Barteljorisstraat 32 opende de Gebrs Korstjens gisterenmiddag hun nieuwen winkel. Het perceel ernaast no. 30 werd door den ge- stadigen groei van hun bedrijf, dat zij 15 jaar geleden aldaar vestigden, te klein waardoor zij genoodzaakt werden naar een ruimer perceel uit te zien. Gelukkig behoefden zij niet ver te zoeken, want het perceel no. 32 kwam ter hunner beschikking. De winkel ziet er fraai uit, alles is smaakvol gearrangeerd, en in deze ruime inrichting komt alles dubbel best tot zijn recht. De meeste artikelen zijn in stofvrije vitrines opgeborgen, vanwaar uit er alles keurig en goed verzorgd uitziet. Aan de etalage is ook de uiterste zorg besteed, de uitvoering van de betimmering is in goede han den geweest, men kan zeggen „alles is af". Er is in den winkel nu ook ruimte gereserveerd voor kantoormeubelen heel aardige luxe modellen krijgt men te zien, o.a. een prachtige automatische teekentafel, waarvan het mooie met het practische zeer goed harmonieert. Een groote verbetering is ook, dat er nu een ruim kanoorlokaal is aangebracht, waar wel zeer groote behoefte aan was omdat in de vorige zaak de vele artikelen alle kantoorruimte ten eenen male in beslag namen. Verborgen achter glas in

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2