WEEK-AGENDA UITGAAN HENNY MÜLLER GEVONDEN VOORWERPEN KERK-AGENDA1H vischh; BOEKEN EN TIJDSCHRIFTEN ADVERTE Zou dat in Holland ook helpen? LIEF EN LEEI Een gesch eilanc GERAF ZIJLSTRi* VERSCHE 2 Nieuwe ZOU' PRIMA BI SCHELV Spreek Van Lee J. M.van L Hedenavond. Stadsschouwburg, „Si ie voulais" (Als ik wilde), 8 uur. Zondag 25 Maart. Rusthoek, Dancing, 811 uur. Stadsschouwburg, Pygmalion, 8 uur. Schouwburg Jansweg, De man van Jacqueline, 8 u. Gem. Concertgebouw, Revue „Hij is reuze", 8 uur. Hotel Roozendaal, Dancing, 811 uur. Maandag 26 Maart. Stadsschouwburg, Poudrc de Riz, 8 uur. Schouwburg "Jansweg, Kon. Ned. Vereen. Onze Vloot, lezing Dr. W. J. M. Engelberts, 8 uur. Dinsdag 27 Maart. Stadsschouwburg, Blanke Ballast, 8 uur. Woensdag 28 Maart. Noorderkerk, Lezing Prof. Dr. A. H. de Hartog: „Heeft de slang gesproken?" Gein. Concertgebouw, Generale Repetitie C.O.V., 7.30 uur. Donderdag 29 Maart. Gem. Gem. Concertgebouw, Uitvoering C.O.V. Bachcautate 51, 8 uur. Stadsschouwburg, Optreden gezelschap Pissuisse. Vrijdag 30 Maart. Hotel Vreeburg, Ledenvergadering Witte Kruis, Het totaal aantal leerlingen bedroeg op 31 Dec. 1927: 1783; 631 kinderen bezochten de O. S.; 241 de Chr. school; 659 de R.-K. scholen; 248 de Neu trale Bijz. scholen. Schoolreisje^ werden gemaakt naar Arnhem, Apeldoorn, Rotterdam, enz. Verschillende klassen bezoeken regelmatig Thijsse's Hof. De commissie hoopt, dat B. en W. eens een proef zullen nemen met het doen deelnemen van de jeugd in het planten van boomen, zooals dit elders geschiedt. Aanbesteding. Door B. en W. onzer gemeente werd aanbe steed: het uitbreiden der U. L. O.-school. Inge schreven werd als volgt: A. G. Sevenhuizen, Haarlem, ƒ16.024; Joh. Ver- bene, Hoorn, 12.970; M. Zwaan, Nieuwendam, 14.965; G. Poldermans, Aerdenhout, 14.500; Breevoort, Haarlem, 14.495; Philips, Haarlem, ƒ13.974; L. van Hoften, Haarlem, 17.350; W. Saeys, Haarlem, ƒ14.400; H. Klaassen, Heemstede, 12.505; Gebr. P. en J. Broertjes, Bloemendaal en Heemstede, 13.333; B. Boerrigter, Haarlem, 14.310; Van Deursen, Haarlem, 14.586. Laagste inschrijver H. Klaassen, Heemstede. den Hr. H. Boegschoten. De commissie van keuring bestaande uit de HH: W. Beunder-M.Jansse en R. v. d. Bogaardt, kende de volgende punten toe aan: J. J. van Cruyningen, groep Cattleya's, 10, Cypripedium's 8, Oncidius varicesum rogersi im port 1927 9; R. v. d. Hul, 1 Calla Childehi, 10, 1 Cymbidium 10; H. Boegschoten, 1 Azalea ind. Niebi, 9, groep Cineraris multifl. 8, groep Cineraris tadiata, 7, 2 Begonia's zonder naam 10, groep Primula male. superba, 10, groep Primula male. alba, 10; W. Jager, 1 Cattleya Schreuderi, 10; Y. Mulder, 1 Coelogyne cristata alba 10; B. P. Vader, groep Primula obc. uit zaad 9. Na afloop der causerie werd Prof. Stomps door den Voorzitter hartelijk dank gezegd, welke woor den gaarne door de dankbare toehoorders werden onderstreept door applaus. Daarna werd deVragenbus geopend, die eene vraag bevatte omtrent de beste groeivoorwaarden voor het „Peperboompje" (Daphne Mezereum). De Hr. Beunder weet mede te deelen dat dit struikje geen zonnige droge standplaats kan verdragen. De Hr. Hirschfeld deelt mede dat de natuurlijke standplaats is onder beukenbosch, zoodat een vochtige grond het met lichte schaduw fh het voor jaar, gewenscht schijne te zijn. Hierover werd dan verder vatt gedachten gewis seld. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergade ring gesloten. OVERVEEN. Ongeluk per rijwiel. Zondagmorgen reed de heer B. te Haarlem op den Zeeweg en kwam plotseling te vallen; drie achter hem volgende wielrijders, dit te laat bemerkende, reden in volle vaart over B. heen, met het gevolg, dat hij zich ernstig bezeerde. Een aldaar passeerende auto nam den veronge lukte mee naar den politiepost te Overveen; daar de man ernstig klaagde over pijn in den hals belde de politie eenige dokters op, die echter niet thuis waren, ook Dr. Veen te Overveen werd opgebeld, maar toevalligerwijze werkte de telefoon niet goed, waardoor verbinding ontstond met een an der nummer, n.l. dat van Dr. Maurits te Haarlem. Deze was spoedig ter plaatse. De politie keek vreemd op, want inplaats dat Dr. Veen verscheen, maakte Dr. Maurits zich be kend als de opgeroepene. Dr. Maurits verleende direct medische hulp en adviseerde overbrenging naar het St. Elisabets Gasthuis te Haarlem per ziekenauto van den heer Mathot. Het voorjaar. Al geeft de temperatuur van de laatste dagen weinig stof tot denken aan lente tijd, toch brengen de trekvogels de boodschap wèl van het ingetreden voorjaar. Deze week passeerde er een troepje ooievaars van. pl.m. 14 stuks, in een V-vorm vliegende, over ons dorp, gaande in N.O. richting. j Uitslag veiling. Ten overstaan van notaris J. H. Wildervanck de Blécourt zijn Dinsdagavond in café Rusthoek te Bloemendaal geveild: de vil la's aan de Iepenlaan nrs. 34 en 36 te Bloemendaal. Beide perceelen werden opgehouden, het eerste voor 12000, het tweede voor 11.000. Noordhoiiandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", Aideeling Bloemendaal. Ledenvergadering op Vrijdag 30 Maart 1928, des avonds 8 uur, in „Van Ouds Het Raadhuis" te Overveen. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen en ingekomen stukken. 3. Verslag van den Secretaris over 1927. 4. Rekening en Verantwoording van den Penning meester. 5. Verslag van de Commissie voor Wijkverple ging over 1927. 6. Rondvraag en sluiting. Kon. Nederl. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Aid. BloemendaalVelsen. De Afdeeling Bloemendaal-Velsen der K. N. M. v. T. en P. hield dit maal Maandag 19 Maart j.l. hare maandelijksche bijeenkomst, waarin als Spr. optrad de heer Prof. Dr. J. Th. Stemps, Hooglee raar te Amsterdam, met het onderwerp „eene bo tanische wandeling in de Alpen" aan de hand van schitterend geslaagde gekleurde lichtbeelden. Deze wandeling was meer speciaal bedoeld om ons kennis te doen maken met de Alpine vegetatie gelegen boven den grens van kreupelhout en strui kengordel en zelfs reikende tot eene hoogte waar ook in den zomer de sneeuw blijft liggen en waar de plantengroei over den weg van „speldenkussen" vegetatie overgaat in kerstmossen. Alvorens deze wandeling te beginnen gaf Spr. eene uiteenzetting van de beteekenis der planten- gordels. De laagste en daarop volgende zones wer den slechts aangeduid want eerst na den gordel van naaldboomen komt de echte Alpenflora. Boven dezen gordel zijn nog weer karakteristieke gordels te onderscheiden, te beginnen met dien van kreupel hout en heesters, dan van de Alpenweiden waar vee gehouden wordt en die waarvan uitsluitend hooi geoogst wordt en die door de aanwezigheid dan wel afwezigheid van bepaalde planten gekarakteri seerd worden. Dan volgt de „speldenkussen"-vege* tatie vervolgens de puinplanten en dan die planten die te vinden zijn waar de rots eenigzins verweerd is en die welke als speciale groeiplaats hebben, scheuren en gleuven in het rotsgesteente. Vele ons al bekende planten worden daarbij aangetroffen als Edelweiss- Gentiaan- Alpenroos en Anemone- soorten, maar ook vele, den meesten onbekende, planten waarvan groeiwijze en bijzonderheden ons op, den Spr. eigen onderhoudende verhaaltrant, werden medegedeeld. Tijdens de pauze werd het resultaat der keuring van de vele ingezonden bloemen medegedeeld. Aan het aantal toegekende punten kan men bemerken dat weer veel prima materiaal de zaal heeft opge vrolijkt. Er was een prijs uitgeloofd voor de mooi ste inzending Cineraria's en viel deze ten deel aan Het „gratis" autoritje. Zondagnacht werd er •weer een onbeheerde auto op de Elswoutslaan te ruggevonden, die omstreeks 9 uur van dienzelfden avond verdwenen was voor een perceel aan den Raamsingel te Haarlem. De avontuurlijke toerist(en) gelieve(n) voortaan hun naamkaartje in de auto achter te laten. Men kan nooit weten waar het goed voor is. Inbraak oi moedwillige vernieling? Door den heer C. van M., werd bij de politie aangifte ge daan, dat in zijn rijwielstalling nabij het Bloemen- daalsche strand van Vrijdag op Zaterdagnacht was ingebroken. Aan de achterzijde werden zes ruiten verbrijzeld en luiken vernield. Verdere pogingen heeft men moeten staken, daar het raam aan de binnenzijde met een luik zoodanig was afgesloten, waardoor het niet mogelijk was het te forceeren. Er is dan ook niets ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Bloemendaalsche Reddingsbrigade. Door het zwemfeest van de „Waterratten" op Maandag 26 Maart a.s. kan de oefening van de Bloemendaal sche Reddingsbrigade op dien avond in Stoops Bad niet doorgaan. De eerstvolgende oefeningen zullen dus plaats vinden op Maandag 2 April en Maandag 9 April. Coöp. Woningbouwver. „Eigen Haard". De ■onlangs opgerichte Arbeiders-Woningbouwver- eeniging Eigen Haard hield een ledenvergadering. De voorzitter, de heer G. Hoffschlag, deelde mede, dat verschillende leden, welke niet voor een wo ning in aanmerking konden komen, van de lijst waren afgevoerd, o. w. de bestuursleden J. Lon terman en A. Kooyman. Het bestuur werd dus aangevuld door de ver kiezing van de heeren J. Ronner en P. Priester. Het bestuur is dus thans als volgt samengesteld: G. Hoffschlag, voorzitter; J. Kerkvliet, secretaris; R. Stoffer, penningmeester; J. Ronner en P. Pries ter, commissarissen. Vervolgens werden de concept-statuten en huis houdelijk reglement behandeld en vastgesteld. AERDENHOUT. Mond- en klauwzeer. Bij den landbouwer V. aan de Van Vollenhovenlaan alhier, is onder het vee het mond- en klauwzeer uitgebroken. De nieuwe spoorweghalte. De spoorweghalte die aan den Zandvoorterweg zal worden aange legd, zal vermoedelijk October van dit jaar gereed zijn. Met het werk zal in de volgende maand een aanvang worden gemaakt. Naar we vernemen, zullen hier alleen de z.g.n buurttreinen stoppen. van den Bosch te Haarlem. De ten verkoop staande goederen zijn te be zichtigen vanaf heden tot en met Maandag 26 Maart van lü5 uur in het Brongebouw. Lezing Noorderkerk. De reeks van wiuter- lezingen, georganiseerd door het bestuur van de Noorderkerk, besluit met een lezing van Prof. Dr. A. H. de Hartog te Amsterdam op Woensdag 28 Maart a.s. 's avonds 8 uur. Onderwerp: Heeft de slang gesprokenó Een aanbeveling om deze lezing bij te wonen, lijkt ons overbodig. Het actueele onderwerp zegt meer dan genoeg, terwijl de spreker voor onze omgeving geen onbekende is. HAARLEM. Belangrijke Kunstveiling. In het Brongebouw te Haarlem zal Dinsdag 27 Maart a.s. een belang rijke kunstveiling worden gehouden van oude en moderne schilderijen, en een uitgezochte partij Perzische Tapijten ten overstaan van deurwaarder „De Econoom". N Een oud-Hollandsche winkel. In de Schagchelstraat wordt onze aandacht ge trokken door een eigenaardige oud-Hollandsche gevel, en wel d i e waar gevestigd is de kleermakerij van den heer F. v. d. Schaaf. Het is nu eens geen moderne groote zaak maar een echt oud-Hollandsch huisje waarin de kleermakerij wordt beoefend, en waarvan de eigenaar zich ten doel stelt ook de degelijkheid van het oud-Hollandsche te handhaven, door levering van solide stof in prima bewerking tegen matigen prijs. Het perceel doet ons denken aan een paar eeuwen terug; het entrée is een eenvoudige onder en bo vendeur. Het ontwerp is van den heer K. Jonk heid, architect te Heemstede. Het is wel de moeite waard een en ander eens van nabij te bezien, terwijl het den eigenaar aangenaam zal zijn het niet al leen bij een kijkje te laten maar eens een proef te nemen met bestelling van een costuum. Men leze daartoe de advertentie in dit nummer. Vogelzaadhandel Van Milligen, Gierstraat 36. De heer van Milligen die jarenlang een fourage- handel heeft gedreven, aan de Vcldersgracht en welke zaak nu nog wordt voortgezet, door de heer van Andel, heeft thans een winkel geopend in de Gierstraat No. 36. In deze zaak is een uitgebreide sorteering van alle artikelen op het gebied van de pluimvee-lief hebbers. Men vindt daar alle soorten pluimveevoeder, groote verscheidenheid in kooien, voederbakken en alles wat tot dit bedrijf behoort. Verder ook aqua- ïia in verschillende maten, goudvisschen enz. Het inwendige ziet er keurig verzorgd uit en bij ons bezoek was de nieuwe winkel mede voorzien van tal van bloemstukken die zoo bij de opening een feestelijk aanzien geven. Wij wenschen de heer van Milligen met deze nieuwe zaak een flink succes en verwijzen onze lezers naar de advertentie in het nummer van dit blad. Stadsschouwburg. Maandag 26 Maart e.k. geeft het Ver. KotteraS^tisCh Ho-fstad-Tooneel, di recteur Cor van der Lugt Melsert, in den Stads schouwburg de eerste opvoering van: Poudre de Riz, een spel van dezen tijd door Jo van Ammers- Kiiller, de schrijfster van „De Upstandigen". Met Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrol, tredqn op de dames: Fie Carelsen, Corry Roozen daal, Jo van Walraven, Henny van Merle, Annie Brugman, Gertie van Raalte, Eline Pisuisse, Ju liette Roos, en de heeren: Jan van Ees en B. Groenier Jr. Regie: Cor van der Lugt Melsert. Revue: „Hij is reuze!" Zondag 25 Maart komt de revue „Hij is reuze" in Haarlem en wel in de Gem. Concertzaal. De revue, die in Amsterdam 40 dagen in „Royal" is opgevoerd, gaat thans in verschillende plaatsen van het land met groot suc ces, dat de persbeoordeelingen overgeweldig zijn. „De Telegraaf" van 7 Januari schreef: „Zulk een komische revue is nog niet opgevoerd en de be kende revue-komiek Maupie de Vries is er een van het allernieuwste soort: „komisch-beschaafd". Hij wordt bijgestaan door de bekende Willy Kree- veld, Joh. Mulder, Mary Smith, de 8 Jamerson- girls en nog 20 andere medewerkendèn. De revue munt uit door humor, aankleeding en beschaafd heid. Ongetwijfeld zal zij ook te Haarlem veel publiek trekken. Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot". De afdeeling Haarlem en Omstreken van bovengenoemde ver eeniging houdt op Maandag 26 Maart a.s. des avonds ten 8 ure in den Schouwburg aan den Jansweg een bijeenkomst, waarbij als spreker zal optreden: dr. W. J. M. Engelberts, die als predi kant de interessante reis met H. M. Kruiser „Su matra", onder bevel van den Kapitein ter Zee jhr. G. L. Schorer, meemaakte naar Oost-Indië via New-York, Curagao, Mexico, Panama Kanaal, Japan en Shangai en geruimen tijd gedurende den burgeroorlog aldaar vertoefde. Deze voordracht zal met lichtbeelden worden toegelicht. Tot slot zullen de navolgende films worden af gedraaid: 1. Proeftocht van H. M. Kruiser „Su matra". 8. Koninklijk bezoek aan boord van H. M. „Sumatra". 3. Aanbieding van een Scheepsklok door „Onze Vloot", aan H. M. „Sumatra". 4. Ver trek van H. M. Kruiser „Java" van Amsterdam voor de reis naar Batavia. Schouwburg Jansweg. Zondag 25 Maart a.s. zal hel Vereenigd Tooneel (directie Verkade en Verbeek) in den Schouwburg Jansweg een reprise geven van het succes-blijspel „De Man van Jacque line", met in de hoofdrollen Vera Bondam, Minry ten Hove, Cees Laseur, Dirk Verbeek, enz. Voor deze voorstelling gelden gereduceerde prijzen. Stellig niet minder dan in ons lage landje aan de zee, heeft de staande en zittende magistratuur in het land der Yankee's te kampen met het pro bleem van de berechting der verkeersovertreders. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 Bruidsbouqetten Zaal-, Kamer-, Tafelversieringen. Dat is zeer zeker internationaal! Maar internatio naal is óók, het zoeken naar een mogelijkheid om op meer afdoende wijze te kunnen optreden tegen het aangroeiende leger van hen, die de verkeers onveiligheid op de drukke wegen angstwekkend •vergrooten. Nu zou Ameiika, Amerika niet zijn, wanneer ook de wijze van berechting van ver keersovertreders niet in een andergn vorm gego ten werd dan in meer „achterlijke" landen. Zoo lazen wij onlangs van een Amerikaansch rechter, die, nadat hij een aantal automobilisten had ver oordeeld tot een bepaalde straf, wegens te snel rijden, hij de veroordeelden liet weg voeren naar een soort lijkenhuis, waar niet minder dan zeven lijken van verkeersslachtoffers waren neer gelegd, t.w. een vrouw, een kind en vijf mannen. De aan blik van deze dooden maakte, aldus het Tel: be richt, diepen indruk op de veroordeelden. De zon derlinge 1 echter liet hen eenigen tijd zoo staan en sprak ten slotte tot hen: „Mijne heeren (er waren toevallig geen dames bij!) U ziet hier voor U een zwijgende- en overtuigende aanklacht tegen te hard tijden en tegen de schending van de verkeersver- ordeningen." De veroordeelden spraken dat niet tegen; zij knikten en enkele moesten zelfs hun zakdoeken bij de hand houden vanwege ae emotie. De rechter liet hen daarop zweeren, „dat zij in het' vervolg niet alleen de verkeerswetten zorg vuldig zouden navolgen, maar ook, dat zij onder de burgerij de leer zouden verspreiden tegen de lafhartige misdaden. Of deze paedagogische rechter werkelijk succes böreikt heeft behalve dan de deemoedigheid en het gebruik van een zakdoek bij het aanschou wen der zeven lijken vermeldt dat bericht, of latere berichten, niet. Wij willen daar het beste van hopen! En wij meenen, dat deze wijze van be rechting inderdaad op sommige verkeersovertre ders oen zoodanige indruk maken kan, dat zij voor zichtiger en daarom zich meer verantwoorde lijkheid bewust worden. Maar véél waarde hechten wij niet aan deze Amerikaansche methode. Er zijn dagelijks werkelijk waarschuwingen te over, zoowel voor voetganger, wielrijder als motor- of autorijder. De reeks van ernstige verkeersonge vallen groeit angstwekkend snel. Noch deze waar schuwingen, noch de berechting èn bestraffing be reiken, dat de weggebruiker in het algemeen voorzichtiger wordt; zij bereiken geenszins, dat snelheidsmaniaken meer verantwoordelijkheidsge voel betoonen en zij bereiken heelemaal niet, dat de onverschillige, de zich-het-sterkst-wetende, de daarom misdadige automobilist zijn mentaliteit ten opzichte van de verkeersveiligheid zal gaan wijzi gen. De Hollandsche rechter zal vrijzeker te ver standig wezen en dat is maar gelukkig ook om in navolging van zijn Amerikaansche collega, verdachte of veroordeelde automobilisten naar een lijkenhuis te voeren en hen daar cén of meer verkeersslachtoffers te toonen. Afgescheiden nog van het feit, dat dergelijk „aanschouwelijk onder wijs" al zeer weinig resultaat zou hebben, zou heel auto-end-en motorend Nederland te hoop loopen tegen zoo'n behandeling „als ware zij misdadigers." Typeerend echter is, dat ook die Amerikaansche rechter het plegen van ernstige verkeersovertre dingen „laffe misdaden" noemt. De opzettelijk doodslag plegende is een misdadiger. Hoe noemt men dan hem, die door woestrijden en grenzelooze roekeloosheid en zich daarvan bewust zijnde nogwel de schuld is van een doodelijk verkeers ongeval? Het berechtigingsvraagstuk is zeker een p.oLleem en het Amerikaansche voorbeeld lokt ons niet aan! ZAL MEN OOK DEN HAARLEMMERMEER POLDER VERMINKEN? De gemeente Haarlemmermeer, omvattende den geheelen drogen polder van dien naam, heeft, voor al de laatste jaren, onder haar krachtig bestuur, bewondering afgedwongen, voor de wijze waarop deze gemeente zich ontwikkeld heeft. Een zeer bij zondere gemeente; wellicht eenig in ons land. Van uit haar centrum, Hoofddorp, is een begeestering uitgegaan over het uitgestrekte polderland, waar door deze gemeente wedijvert met hare zusteren in de rij van Nederlandsche gemeenten van be teekenis. De groote uitgestrektheid maakt het be sturen zeker niet gemakkelijk. Het is de landbouw voornamelijk, die aan deze gemeente de levenssap pen geven moet. Maar de moderne téfchniek vraagt ook van de landbouwende bevolking geheel iets anders dan b.v. 25 jaren geleden. En met deze eischen hangt nauw samen de moderniseering van het uitgestrekte wegennet in dien polder. De uit voer der landbouwproducten naar de waterwegen heeft de motorische kracht te hulp geroepen en daarop zijn de wegen naast het gewone verkeer, niet berekend. De noodzakelijke wegenverbetering gaat zware offers vragen van de landbouwende bevolking en het is niet onwaarschijnlijk dat deze gemeente in haar geheel, in hare ontwikkeling daar thans onder lijden gaat. Wel heeft de Provincie aan dacht geschonken bij hare plannen van het pro vinciale wegennet, maar de bevolking zelve zal zeker zwaar belast worden door de wegenverbe- teering over zoo'n groot territoir. In het Oosten van den Haarlemmermeerpolder heeft inmiddels een bevolkingsnederzetting plaats gehad, welke voor de gemeente als zoodanig van groote beteekenis zal gaan worden. Vlak onder den rook der groote Amstelstad kon het wel niet an ders of de polderbevolking moest op dat gedeelte tot een geheel ander gehalte uitgroeien. Een bevol king, welke, voortgekomen grootdeels uit stads bewoners, geheel anderen aanleg, geheel andere behoeften en eischen heeft dan de geboren pol derbewoner, óók na diens emancipatie. Die bevol king voelt zich tot de eigen-woongemeente maar zeer matig aangetrokken; neigt meer naar het stadsmilieu. Daarbij heeft Amsterdam natuurlijk reeds lang het oog begeerig gericht naar dat ont wikkelend deel der gemeente Haarlemmermeer. En als belangrijke factor, waardoor Amsterdam's droomen, van een deel der gemeente Haarlemmer meer in te lijven bij Holland's hoofdstad, is het ontstaan en de ontwikkeling van het vliegveld „bcinphol" in dien polder. De bemoeizucht van de groote stad is aan „Haarlemmermeer" daardoor al meermalen gebleken. Dezt twee factoren te zaïnen dreigen er inderdaad toe te zullen leiden, dat men net Damaeles zwaard der annexatie ook boven het hoofd van de gemeente Haarlemmermeer zal gaan hangen en, wij verwachten zeer stellig, in het voor deel van Amsterdam een komende beslissing. Nu is tijdens de behandeling van het annextatie- plan van Haarlem de gedachte uitgesproken om een deel van de gemeente Haarlemmermeer, n.l. liet tot een dorpje uitgegroeide Zwanenburg, aan den Ringdijk van den polder gelegen, bij Haar lemmermeer c.a. te voegen. En thans verluidt, dat de bewoners van Zwanenburg tot Ged: Staten het verzoek zuilen richten om hen te laten inlijven bij Halfweg. Het wil ons voorkomen, dat er binnen at- zienbaren tijd zeer belangrijke plannen van grens wijziging \an Amsterdam zullen komen. Waarbij een Deteekcnend stuk van den Haarlemmermeer polder onder Amsterdam's bestuur gedacht zal Worden. Nu bestaat natuurlijk de mogelijkheid, dat de Wetgever ook Haarlemmerliede c.a. goed ge zind zal willen zijn en inderdaad Zwanenburg bij Halfweg zal voegen. Maar het wil er bij ons niet in. Wij verwachten, dat de Rotterdamsehe annexa tieplannen van veel invloed zullen worden op de neigingen van Amsterdam tot vernieuwde grens- uitbreidiug. Krijgt Rotterdam grootdeels haar zin bij het grootsche plan dan zal Amsterdam weldra pogen hare armen uit te slaan naar IJmuiden en dan gelooven wij niet, dat het voortbestaan zelfs van Halfweg meer gewaarborgd zal zijn. Maar dat de Haarlemmermeer met groote verminking be dreigd wordt lijkt ons veel meer dan denkbeeldig. Vvij ontvingen het üerüe nummer van „Unze Aarde", uitgave van Van Holkema eu Waren- dorf's Uitg. Mij. te Amsterdam. De inhoud van het Maart-nummer vermeld: Indianen, Mr. W. J. van Balen; Waarom ik naar de Zuidpool ga, Commander Richard Evelijn Byrd; Een bezoek aan de Humbolt-Baai, Dr. W. van Bemmelen; Een kijkje in „Statenland", J. Sibinga Mulder; De grotten van Hau sur Lesse, Dr. Jacoba B. L. Hol; Opgravingen in het dal der Chaldeeën; Leestafel. De uitgave is keurig verzorgd en verlucht met tal van interessante foto's, betrekking hebbende op de artikelen. Tevens ontvingen we van dezelfde Uitgevers maatschappij een plattegrond van Amsterdam en Den Haag, 1928. De plattegrond van Amsterdam is bewerkt door H. O. Berends met alle noodzakelijke aanwijzingen voor vreemdelingen, die van Den Haag bewerkt door J. H. G. van der Hoeven, met op de neven- zijde afgedrukt een alphabetische stratenlijst, met vermelding hoe de straten loopen. Beide uitgaven zijn serieus verzorgd, uitgevoerd in frissche kleuren. De Haagsche uitgave omvat tevens de gemeen ten Loosduinen, Scheveningen, Wassenaar, Voor burg en Rijswijk. Niet alleen voor vreemdelingen, maar ook voor plaatsgenooten een onmisbaar bezit. Vooral de Haagsche uitgave munt uit door scherpte van opteekening, zoodat de kleinste na men van straten zeer duidelijk leesbaar zijn. Terug te bekomen bij: P. Wempe, Terburgstraat 22, Santpoort, een zilveren dames-armbandhor- loge; Visser, Brederodeweg 42, Bloemendaal, een rijwielpomp; Hughes, Kopstraat 10, Haarlem, een damestaschje met inhoud; Oskamp, Hospeslaan 9a, Haarlem, een rijwielbelastingmerk 1928; J. Hol- werda, Middentuindorplaan 4, Haarlem, een glacé- 1 andschoen en een zakkammetje; A. C. Dissevelt, Kinheimweg 63, Bloemendaal, een rijwielsleutel; Jonker, Middentuindorplaan 12, Haarlem, een por tefeuille met inhoud; Handgraaf, Schroder v. d. Kolkweg 28, Bloemendaal, een kinderportemon- naie met inhoud; Boorsma, Zandvoortschelaan 30, Heemstede, een nummerplaat G.48857 met stop licht; J. Brusschetto, Diduukstraat Haarlem, een hondenhalsband; Houtgraaf, Bloemendaalsche- weg 26, Bloemendaal, een dop van een vulpen houder; aan het bureau van politie te Overveen, een koperen hangslotje; een sleutel, waaraan een stuk draad en een paar ringen, een huissleutel, een kinderhandschoentje, een nummerplaat H. 58508, zes kleine sponsen, een kindertaschje. BLOEMENDAAL. Aanstaanden Zondag: NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. 's av. 7 uur: Herdenking 10-jarig bestaan van het Jeugdwerk. Sprekers: Ds. J. A. van Leeu wen, Dr. M. J. A. de Vrijer en Ds. J. C. van Dijk. Bidstond: Zaterdag 24 Maart, 's av. 9 uur in de Consistoriekamer. J ONGELIEDENSAMENKOMSTgeen dienst. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard. n.m. 5 uur: prof. Dr. A. A. van Schelven te Haarlem. VRIJE KATHOLIEKE KERK, v.m. 10 uur: H. Mis. NED. PROTESTANTENBOND, afd. Bloemendaal, v.m. 10.30 uur: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernicke te Rotterdam. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: de heer K. Koopman. AERDENHOUT. RELIGIEUZEN-KRING, Eikenlaan, v.m. 10.30 uur: Ds. G. van Duyl te Hilversum. i) K 1 i w o n, de zoon de dessa A n k a t a n beschouwd van het f won was een schoon de trots van zijn oud broertjes en zusjes, r Kiiwon daarentegen zijn breede schoude verstandige fluweelz zelfs voor minstens vlijtig en netjes, bs< schappen, die men ze van Kangean. Want een banningsoord ge Inlandsche ambtenari erger nog het hadden. Zoo'n inlan op het afgelegen ei heidom te knoei len. Daardoor ontsto vcrschilligheid. „Wa; de dessahbewoner zi Regelprijs 20 cent; speciale tarieven, k tentiën, t.w. Vraag- Huur- en Verhuu Verkoop, etc. van 50 cent, elke regel mits bij voorui Wordt gevraac nelijke hulp bij de tie van Publieke Bloemendaal, niel 20 jaar -Stukke den vóór 1 April Burgemeester, F Overveen. VERPACHT STAANPLA. Gemeente Bloe BURGEMEI WETHOUDERS MENDAAL bren nis van belanghel de verpachting plaatsen in die voor het a.s. plaats hebben oj 4 April 1928, des 11 uur, ten geme Overveen, alwaar tingsvoorwaarden tegen betaling va krijgbaar zijn. UI UI Hl lil 111 Sl>! ■la Ha Bic Ele BliBliB TELEF. DAGELIJKS AANVi lïïilïliïllalBÏllb Mode-Acë PH. JAN! HAARLEM Gr. Houtstr. 18rd. Op het 3 Maart houden examen voo Costumiëre, slaagder candidaten A. Eskes, Spuistr; D. Broekhof?, Prinsei A(damC. Raamsveh mastraat 27, Hillegon Kruistochtstraat 57, Graaff, Graaf v. Wi Chr. Vermeulen, Laar Heemstede; A. Vink, HaarlemM. Christ straat 27, HaarlemC horn, Haarlem. EN HET KOMT voor 50 cent per v Wollen Deken, 50 50 cent per week felkleed, 50 een 1.— per week, ee Wol Kleed, 1. ƒ1.— per w., een 1.- Per ƒ1.— per week, Een 1— per Zijlweg 32 (GESLOTEI jnvtSJÊÈÊtHM

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2