GEBR. P. J. SCHUURING {Bloemenmagazijn „De Dahlia'j MUZIEK GROOTE VOORRAAD NOUVEAUTÉ'S PLAATSELIJK NIEUWS Ingezonden Mededeelingen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bent» veld, Vogelenzang, Kleverpark (Haarl.) en Santpoort-Station Bloemendaalscheweg 42 Telefoon 22324 Post-Cheque- en Gironummer 73407 GEVESTIGD: BOEKHANDEL F. GRAMME 78 Een Toeristenkaart voor de Bloembollenstreek Verbindingsweg Bloemendaal Te!< foon 2233S Het adres voor alle Bloemwerk speciaal voor Bruidswerk en Kransen KAMPERSTRAAT 20-22 - TELEFOON 12474 Uitzending van Diners aan huis C. J. Gude - Cuisinier RusthoekBloemendaal P. VAN DER STAD POELIER HAARLEM A. H» van der Steur Jr. Zaterdag 31 Maart 1928 AD VERTENTIEN Per regel0.20 Kleine annonces „vraag en aanbod" 1 tot en met 5 regels 0.50 elke regel meer „0.10 (le pagina) per regel 0.45 (volgende pagina's) 0.40 Bij contract speciale tarieven. Derde Jaargang No. 31 tABONNEMENTEN L &rPer jaar3.— Per half jaar 1.60 Per drie maanden0.85 (Bij vooruitbetaling te voldoen). Abonnementen knnnen op ieder tijdstip aanvangen. Losse nummers a 5 cent ver krijgbaar bij den boekhandel en aan het bureau van dit blad Uitgever: G. Eikelenboom - Bloemendaal Bureau voor Redactie en Administratie! V/H P. STI NS Pz. BLOEMENDAALSCHEWEG TELEFOON 22045 REPARATIE-INRICHTING VAN ALLE MERKEN VULPENHOUDERS AAN DE LEZERS. Met het oog op Goeden Vrijdag en Paschen zal ons volgend nummer Donderdag S April ver schijnen. REDACTIE. De houding siert een standbeeld, maar handelin gen sieren den mensch. Gelijkenissen van Demophilus. WERELDBRAND. De wereld brandt in felle vlammen uit. Laaiende daken storten krakend" neer, Even gedoofd, lichten de vlammen weer, Als sterk gedreven wind loeit hun geluid. Geen macht, die dezen dollen dans meer stuit. In dichte rijen rijzen al maar meer Springende duivels en hun woest beheer Teert al den boedel tot een vonken buit. A De nacht stdat koud en met verbleekte lichten En 't trotsche zwijgen van haar kille gronden Laat ongestoord het vuur zijn werk verrichten. Maar Uw gelaat, met opgereten wonden, Staat hier, in schemer van het ros belichten, En weer kan ik Uw liefde niet doorgronden. E. L. S. Nog enkele weken en de bloembollenvelden in de dorpen tusschen Haarlem en Leiden zullen we der in vollen bloei staan, de vele duizenden uit schier alle oorden des lands, ja zelfs uft het bui tenland, zullen weer getuigen zijn van den bloemenpracht, dien men daar kan aanschuwen. Zeer vele bezoekers bepalen zich in hoofdzaak tot bezichtiging van af den hoofdweg Haarlem Leiden en meenen dan de bollenvelden gezien te hebben. Een ingewijde weet echter heter: wil men volop genieten van dit grootsche natuurschoon, dan dient men den hoofdweg te verlaten en meer binnenwaarts te trekken. Dat dit voor een vreem-, deling moeilijk .is, valt niet te ontkennen, en het, is juist daarom, dat wij meenden goed te doen een kaart of plattegrond in te richten, die den be zoeker als het ware een handleiding geeft, waar en langs welke wegen men moet komen, om meer te kunnen genieten. Wij hopen door de uitgave van een toeristen- kaart voor de bloemenbollenstreken in een werke lijk dringende behoefte te hebben voorzien. Deze kaart, die Zaterdag 6 April verschijnt, omvat de plaatsen tusschen Ringvaart en Noord zee vanaf Heemstede tot Voorhout. De kaart wordt in drie a vier kleuren uitgevoerd en bevat- voorts op de nevenzijde een beschrijving in de moderne talen van diverse mooie routes, die met wegennamen worden verduidelijkt. Was het oorspronkelijk onze bedoeling om de diverse wegen in een aparte kleur aan te geven, later bleek echter dat zulks niet noodig was, ja zelfs ongewenscht, waar dit eerder veewarring dan gemak zou te weegbrengen. De kaart wordt verkrijgbaar gesteld a 60 cent per exemplaar in de voornaamste hotels en café's in de bollenstreken en in de omliggende steden Amstedam, Haarlem, Leiden Den Haag. Boekhandelaren, die deze kaart willen verkoo- pen tijdens den bloeitijd, kunnen zich aan ons kan toor telefonisch opgeven, wij zorgen dan voor de rest. (Y Waar wij echter veel belangstelling verwachten voor deze kaart, niet alleen van vreemdelingen, ORIGINEELE ONTWERPEN VOOR TUI NAANLEG Bekroond met hoogste onderscheiding maar zelfs van plaatsgenooten, doet men verstan dig met eventueele bestellingen niet te lang te wachten, daar de oplaag spoedig uitverkocht kan zijn. Bestellingen ook van particulieren, worden door ons bureau vanaf heden aangenomen. 35e Concert der C. O. V. Dat bij dit concert zeer vele personen op het po dium zouden komen, was zelfs voor elk buiten staander reeds op te merken uit de twee groote autobussen, die het mannenkoor „Werkmanslust" uit Krommenie tot v'r de deur van Haarlem's Con certzaal brachten. Bij 't binnentreden in de zaal stond daar „en face" reeds de zwarte dubbele rij heeren en aan beide kanten het kleurige koor der C. O. V. De dirigent George Robert en de solisten verschenen, dpch niet Mevr. Jo v. IJzer-Vincent, die door ongesteldheid verhinderd was deel te nemen en nu door Mevr. Stronck Kappel in de Bach-Cantate en door Mej. Kloosterhuis üit Gro ningen in de Psalm 150 van Anton Bruckner ver vangen werd; bovendien verving Mej. Kloosterhuis haar in de sopraan-soli uit „Judith" van Arthur Honegger. Uit de gekozen werken konden we reeds een be langrijken avond tegemoet zien. Met de Cantate No. 51 van Bach werd de aanvang gemaakt; de aria met de trompet-soli van de heeren Anton Bak ker en Willem de Vries en de cembalo-begeleiding van Eduard van Beinum was zeer interessant. Het samenspel, dat in 't begin nog onevenwichtig was, herstelde zich reeds in het Recitativ en spoe dig hadden de musici weer voeling met elkaar. De fijne, lieve stem van Mevr. Stronck Kappel kwam geheel tot haar recht in 't recitatief, waar de cell! en cembalo een mooien achtergrond vormden. Me nig keer ook viel de mooie begeleiding van de H.O.V. te genieten. Ditmaal had de heer van Bei num een echt cembalo van de firma Jacobi uit den Haag tot zijn beschikking. Ook in het koraal gaf de H.O.V. mooie begeleiding en speelde o.m. de concertmeester, de heer Grin, verscheidene soli, voor hun zang en spel en zelfs bij het verlaten der zaal in de pauze moest Mevr. Stronck-Kappel me nigmaal het grijze Bach-hoofd neigen, om een dankbaar na-applaus in ontvangst te nemen. In de Psalm 150 van Anton Bruckner maakten we kennis met het mannenkoor uit Krommenie. De uopuaJSOA}in op opuoo|3q snnjddn SunpSuej uog krachtige inzet van het geheele koor deed éven voor een climax vreezen: doch 't viel mee; na vele crescendi en diminuendi was er tegen 't einde der psalm toch nog voldoende „Odem" voor het Hallelujah, waarbij de geheele atmosfeer trilde van alle forsche geluid uit vele kelen. De dirigent had in dit werk een stevige rol te vervullen en hield met uiterste wil alles in lijn. Het Nieuwe werk van den Zwitser Arthur Honeg ger, het oratorium „Judith" werd na de pauze ten uitvoer gebracht, een werk dat op de vleugel ge speeld erg leelijk, en als orkestwerk heel mooi klinkt, 't Is zéér bijzonder hoe Honegger alles hoort en de klanken onderwerpt aan zijn verbeeldings kracht: hij is één en al sfeer-scheppend. De ge weldig moeilijke sopraanpartij van „Judith" werd door Mevr. Berthe Seroen meesterlijk vertolkt en ook als declamatrice fungeerde zij menigmaal op zeer bijzondere wijze. Nachtelijk en duister klonk ook de stem van den schildwacht. Evenals in „Roi David" brengt Honegger een „bezwering" in zijn „Judith" aan, wat hij gaarne als middel punt schijnt te zoeken: ditmaal niet door een „ré- j citant" gezégd, doch gezongen door gansch het koor. In dit werk zong oqk Mej. Kloosterhuis de „dienstmaagd"-partij en b'jspeelde Piiet Halsema het harmonium en van Bei ium de vleugel. Het is geen wonder dat Honegger, die zelf een „ziener" of liever een „voeler" is sterk geïnspireerd wordt door de bijbelsche verhalen, waarin toch vaak een profeet of profetes een roi spelen. Zijn moderni teit heeft achtergrond en baseert niet op lucht. Moeilijk echter om uit te vieren is zijn muziek en de uitvoering van „Judith" heeft weer volkomen een kijk gegeven op den moed en ondernemings geest van dirigent en C. O. V.-ers. Het werk oogstte veel succes en har st onnoodig is te zeg gen, dat de dames-solisten als dank met mooie bloemen gehuldigd weiden; EISA VAN DEN BOSCH. Mochten we naar aanleiding van den beslissings wedstrijd om het kampioenschap tusschen V.S.V. en D.E.C. niet onverdeeld gunstig over het spel der rood-gehemde Velseroorders schrijven, de vriendschappelijke ontmoeting tusschen „Bloemen daal" en den kampioenscandidaat vermocht deze zienswijze niet te veranderen, integendeel, nu we V.S.V. weer aan het werk zagen, steken we niet onder stoelen of banken, dat, mocht deze ploeg alsnog de eer krijgen voor promotie te spelen, dit hoogstwaarschijnlijk alleen bij de eer zal blijven, maar verder geen „hoogere" resultaten af zal werpen. Er ontbreekt den V.S.V.'ers veel. Dit schreven we de vorige week, met klem herhalen we dit thans. Er is feitelijk geen linie, die goed voldoet, v. d. Wlint, eens een befaamde keeper, is danig afgetakeld. Hij is nog resoluut genoeg, maar deze eigenschap vergoedt bij lange na niet zijn zwakke zijde: lage ballen. Hij maakte trouwens aan den Brederodeweg meer fouten, die zelfs twee goals ten gevolge hadden. De beide backs trappen glad verkeerd: bijkans elke bal gaat de hoogte in. Nu, moeten de achterspelers meestal hoog wegtrappen, maar dan ook vér, en dit doen v. d. Griendt en Pieterman onvoldoende, zoodat er telkens gevaar lijke momenten voor 't doel ontstaan. In de half- back-Iinie is de spil de meest op den voorgrond tredende speler, hoewel hij meermalen te onbe suisd is, waardoor zijn plaatsen veel te wenschen overlaat. De kant-halfs zijn uitgesproken zwak. De voorhoede was door de afwezigheid van N. Koning zwaar gehandicapt, waardoor ze er al bitter weinig van terecht bracht. Niet alleen was zij absoluut schotloos, maar daarbij was haar spel zóó doorzichtig, dat dit de Bloemendaal-achter- hoede weinig verontrustte. V.S.V. zal werkelijk uit een heel ander vaatje moeten tappen, om in de promótie-degradatie-competitie succes te heb ben. De witte Bloemendalers speelden een zeer goe den wedstrijd, waarbij echter de zwakte der te genpartij niet uit het oog verloren dient te worden. De beste speler was ongetwijfeld de mid-half H. Beijk, die tevens de ster van het veld was. Jammer dat dezen eminenten speler geen kans gegeven wordt in een der Olympische elftallen; we zijn ervan overtuigd, dat hij zeker zou opvallen en minstens zoo goed, zoo niet beter dan ieder der andere „proefkoinijnen". Hij weet zijn groote lengte een groot voordeel voor den spil goed te gebruiken, en weinig ballen ontgaan zijn hoofd, dat immer daar opdrukt, waar de bal in zijn nabij heid zweeft. Bovendien is hij een volleerd techni cus, die met zijn listige trucs de tegenpartij schier tot wanhoop brengt. Daarbij houdt hij de noodige afwisseling in zijn spel, zoodat 't niet te eenzijdig wordt, en de tegen-spelers telkens voor nieuwe problemen stelt. De witte achterhoede heeft nu eenmaal een goe den naam. Opmerkelijk is, dat de rechts-hqck zich na een zwak begin in eik seizoen, zoo spoedig weet te herstellen, zoodat hij thans ook weer wei- nog voor zijn collega Bakker onderdoet. Parson heeft zijn beste tijd gehad. Wel toont hij VOORJAAR- EN ZOMER-SEIZOEN '28 voor Heeren- en Dameskleedlng naar Maat HEEREN- EN DAMES-KLEERMAKERS Vraagt onze Staalcollectie, geheel vrij blijvend ter inzage ABONNEMENTEN nog meerdere malen, dat hij een „voetbalrot" is, maar aan den anderen kant is het niet te ontken nen, dat hij een „oude" voetballer wordt. Van de voorhoede noemen wjs in de eerste plaats de rechtsbinnen. Van dezen jeugdigen speler kan Bloemendaal nog veel plezier beleven. Zijn samenspel met Kopjes Niemann (die in snelheid te kort gaat schieten!) was verrassend goed. Trouwens, Sunter leek ook al in zijn element, en als de geest over „Jan" vaardig wordt, kan hij nog heel goed mee. De linkerwing is zwak, en speciaal de linksbin nen is ais voorhoede-speler onvoldoende. Hij houdt 't spel te veel op, en werkt remmend op zijn mede spelers. De linksbuiten doet naast enkele goede dingen, veel heel verkeerde, waarvan onbesuisd heid wel de voornaamste is. Bloemendaal 2 schakelde zich voor 't kampioen schap uit, door met 20 van Bennebroek te ver liezen, bet derde elftal deed 't beter, en wist, door met 81 van H. F. C. 7 te winnen, beslag op de eerste plaats te leggen. De junioren wonnen met, 94 van Hillegom, en blijken zich na een zwak begin, goed in de competitie thuis te voelen. Dat houdt een belofte in voor 't volgende jaar. Het vierde elftal speelt 's middags tegen Zand- voort 4 en zal wel zonder punten terugkomen. Het vijfde wint 's middags thuis van Dam2, terwijl de junioren hun zegetocht tegen E.D.O. zul len voortzetten. H. BLOEMENDAAL. Een wielerwedstrijd op den Zeeweg. Zondag morgen van 9 tot 12 uur zal er op den Zeeweg, óver de geheele lengte, een belangrijke wielerwed strijd worden gehouden. Wij vernemen, dat zeer vele wielrenners uit Amsterdam en Kennemerland aan dezen wedstrijd zullen deelnemen. De start zal plaats vinden precies te 9 uur bij den Water toren aan den Zeeweg. Uitgebreide maatregelen zijn reeds genomen. Diefstal van een rijwielplaatje. Ten nadeele van een dienstbode aan de Midden Duin en Daal- scheweg is er de vorige week een rijwielplaatje gestolen. Zij verdacht er een voddenkoopman van, die juist aan die villa was geweest, waar de dienstbode in betrekking is. Toen zij de verdwij ning van het plaatje ontdekte, ging ze direct den voddenkoopman A. J. S., wonende te Haarlem, na en maakte het hem afhandig en deed er mededee- ling van bij de politie. De dief heeft de politie alles' ontkend. Evenwel is er proces-verbaal opge maakt. Wtonlngbouwvereeinging Bosch en Duin. Bovenstaande vereeniging hield de vorige week Donderdagavond 22 Maart hare jaarvergadering in hotel Vreeburg, waar de jaarverslagen werden uitgebracht. In het jaarverslag van den secretaris, den heer Hofland, werd de noodzakelijkheid naar voren ge bracht om candidaatleden te krijgen. De heer Klerk bracht het financieel verslag uit. De financieele toestand van de vereeniging is niet ongunstig. De aftredende bestuursleden werden herkozen, n.l. de heeren De Jong, Kuiper en Van Rijswijk, evenals de aftredende commissaris, de heer P. Blankevoort Czn. De vergadering besloot om, indien mogelijk, de huizen inwendig te laten schilderen. St. E. Iordensstraat 74 - Haarlem - Telefoon 13132 Prijscourant wordt op aanvrage gaarne toegezonden Zaal disponibel voor vergaderingen, partijen enz. Ook zeer geschikt voor besloten dansclubs KL Houtstraat 136 - Telefoon 10188 Opgericht 1870 ïW" Kleverparkweg 154 Tegenover de Middelbaar Technische School lste klas Heeren- en Dameskleermakerij Opgericht 1903 - Telefoon 10303 Heeft voor het a.s. seizoen een ruime sorteering stoffen voorhanden. Ie klas afwerking Billijke prijzen P. T1MMERS TIMMERMAN AANNEMER DELFTKADE No. 2 TELEF. 12334 - NA MEI 19281 23017 I HET ADRES VOOR BURGERWcRK EN VERBOUWINGEN Auto in brand. De chauffeur van de firma W. te Haarlem reed dezer dagen met zijn auto op den Hoogen Duin en Daalschen weg. Op on verklaarbare wijze geraakte de auto in brand. De vrijwillige brandweer van Bloemendaal werd ge alarmeerd en was spoedig ter plaatse. Zij behoefde echter geen dienst te doen, aangezien bereidwillige personen den brand met zand hadden gebluscht. Dat de >auto er niet beter op werd laat zich wei begrijpen. Naar wij vernemen zal de Kennemerweg ver breed worden, en vanzelf ook van een goede dek laag worden voorzien, want die weg is zeer slecht. Het hek langs de weide van Veen en Duin gaat een eind achteruit. De leelijke bocht bij Wild hoef en de Ned. Herv. Kerk zal hierdoor tevens iets van zijn min of meer gevaarlijk karakter ver liezen. Zou O. W. ook eens een kijkje willen nemen bij de spoorwegovergang naar de slechten toe stand aan den ingang van de Iepenlaan? Die weg is kort geleden opgebroken, maar zoo netjes weer in orde gebracht, dat een wielrijder er bijna niet kan rijden. Bloemendaalsche Middenstandsvereeniglng. Een belangrijke lezing van A. Ingenool Jr. Op uitnoodiging van de Bloemendaalsche Mid- denstandsvereeniging, hield de heer A. Ingenool Jr., directeur van den Ned. Middenstandsbond, een rede in café Rusthoek. Spreker had tot onderwerp geko zen: „De ontwikkeling van de Middenstandsbewe ging in Nederland". De voorzitter, de heer J. Keiler, kon, als vele andere voorzitters beginnen met zijn teleurstelling uit te spreken over 't geringe aantal

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 1