uitgaan stratenboekje bi week-agenda m het wereldgebeuren plaatselijk nieuws ingezonden™ van hier en daar HENNY MULLER VERSCHENEN: EN PLATTEGROND Het voorbijgaand publiek zal deze inrichting zeer zeker opvallen. Wij wenschen den ondernemer, met 't oog op het komende drukke seizoen, een goed succes. Millionair tegen wil en dank. Maandag 30 April zal in den Schouwburg aan den Jansweg door Haarlem's Tooneel een Volks voorstelling worden gegeven van het zoo gunstig bekende blijspel: Millionair tegen wil en dank. De baten van deze voorstelling zullen worden aigedragen aan de Vereemging tot bestrijding der Tuberculose, alhier. 't Is te hopen, dat daardoor de gehouden collecte het eindcijfer 10.000.zal halen. Het zou een mooie prestatie zijn. VAN HAARLEM EN NAASTE rSI OMGEVING MET TRAMKAART SS PRIJS 90 CT. B0EK1E AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN AAN DEN KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL TELEFOON 22324 Hedenavond Gemeentelijke Concertzaal, Concours Haarl. Zang genot, 7 uur. Stadsschouwburg, Voorstelling v. d. leden van het Ned. Tooneelverbond, 8 uur. Zondag 29 April. Gemeentelijke Concertzaal, Concours, half twee en half acht. Hotel Roozendaal, Dancing 812 uur. Café Rusthoek, Dancing 811 uur. Maandag 30 April. Schouwburg Jansweg, Millionair tegen wil en dank, door Haarl. Tooneel ten bate der Vereen, voor T. B. C., 8 uur. Stadsschouwburg, Grafin Mariza, 8 uur. Dinsdag 1 Mei. Gemeentel. Concertzaal, filmvoorstelling voor de jeugd, S.D.A.P., 's avonds Propaganda- en feestavond. Woensdag 2 Mei. Stadsschouwburg, Madame Sans Gêne, 8 uur. Donderdag 3 Mei. Gemeentel. Concertzaal, fancy-fair en cabaret v. d. Kon. Liedert. „Zang en Vriendschap". Vrijdag 4 Mei. Gemeentel. Concertzaal, fancy-fair enz. Stadsschouwburg, De klimgeit, 8 uur. Hotel Vreeburg, Vergadering Kennemer Kring voor Volksonderwijs, Spreker: W. van Diesen. DE RAMP IN BULGARIJE. De verschikkelijke aardbeving in den Balkan roept ons een voorspelling in de herinnering van eenige jaren geleden, waarin o.m. gezegd werd, dat het Balkan-schiereiland zwaar geteisterd zou worden door aardbevingen en andere natuur rampen, die op den duur van dien omvang zou den worden, dat het geheele gebied daar in de Middeliansche zee zou verdrinken, een deel van Griekenland, Italië en Spanje niet uitgezonderd! Daar ook het Grieksche gebied Corinthe door een aardbeving getroffen is, beginnen we sterk te vreezen, dat deze voorspelling van de beroemde Fransche waarzegster Madame Lenormand maar al te veel zich in tastbare waarheid zal gaan om zetten. Helaas zal desondanks niemand in die streek er aan willen gelooven en zullen de men- schen er klam blijven wonen, totdat zij er op een verschrikkelijke wijze aan herinnerd worden, dat niet alle voorspellingen „humbug" zijn en vaak op een werkelijk boven-natuurlijke 'manier verlichte personen in staat zijn tijdig te waarschuwen. Groote persoonlijkheden, zooals Napoleon hebben zulks maar al te goed moeten ondervinden. In die voorzegging in zake de kuststrook aan de Middellandsche zee kwam verder voor, dat het land dat vernietigd zou worden op een andere plaats van den aardbol weer aan de menschheid teruggeschonken zou worden, daar zou het weder verrijzen. De wetenschap heeft een dergelijk verdwijnen van stukken land en elders verschijnen herhaal delijk geconstateerd, nadat deze gebeurtenissen geschied waren. Hier is nu echter het merkwaar dige feit aan de orde, dat deze gebeurtenissen als het ware vóórzien worden ten bate der be langhebbenden. Desondanks worden dergelijke boodschappen van een hoogere „Macht" kalmpjes in den wind geslagen, omdat niemand den moed heeft te erkennen, dat hij vertrekt vanwege die voorspelling en daarom blijft men dan met de risico alles, zelfs het leven te verliezen, terwijl men anders hoogstens uitgelachen zou kunnen worden om zijn bijgeloovigheid. Wij voor ons zouden den secuursten weg maar bewandelen als wij in dergelijke omstandigheden kwamen. Intusschen zitten die ongelukkige menschen daarginds er diep-treurig voor. De schade be paald zich niet tot eenige mdllioenen maar loopt reeds nu naar de honderd millioen, terwijl zelfs dit bedrag nog ver overschreden zal worden als het aardbeven blijft aanhouden. Zooals bekend is o.m. nagenoeg de geheele stad Philippopel ver woest. Volgens de laatste berichten zijn er aldaar nu al 3000 huizen verwoest, ruim 6100 onbewoon baar, terwijl er 2500 noodzakelijk onmiddellijk gerepareerd moeten worden om de bewoners althans vast eenige huisvesting te kunnen bieden. Alle belastingen zijn uitgesteld, alle scholen ge sloten enz., enz. Het verblijf dn tenten en barakken gedurende het tevens ingevallen slechte weer, hevige koude en regen, doet ten zeerste voor het uitbreken van een besmettelijke ziekte vreezen, hetgeen dan ook nog wel eens naar andere lan den, zelfs naar ons land zou kunnen overwaaien, indien niet direct krachtdadige hulp wordt ver leend. Daarenboven zijn er ettelijke dorpen ver woest en geheele landstreken in woestijnen her schapen, d(e eertijds zoo vruchtbaar waren. Het is duidelijk, dat bij een dergelijke ramp geen enkel land op zich zelf in staat is alle on kosten te bestrijden en tot herstelling over te gaan. Daarom zijn de andere volken verplicht te helpen, liefde te betoonen voor zijn naasten en ware „Menschen" te zijn. Wat gij aan een ander doet zal honderdvoudig vroeg of laat tot U terug- keeren, even zoowel als het slechte. Steunt ge, dan zult ge steun terug ontvangen als die eens noodig mocht zijn. Steunt ge niet dan zult ge ook nimmer gesteund worden. Laten wij ons ware kinderen toonen van God, dus kinderen van de Oneindige Liefde en Goedheid, onverschillig wat verder onze Godsdienstige richting ook moge zijn. Laten wij dat daadwerkelijk toonen. Gelden voor dit doel worden gaarne in ontvangst genomen door den heer Geo van Dam, Huize „Zonnestra len", Heemskercklaan No. 4, Baarn, postgiro no. 21483, die alle giften te dezer plaatse in dit blad zal verantwoorden door vermelding van den naam (of desgewenscht initialen) van de mensch- Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 lievende geefsters en gevers met daarachter het geschonken bedrag. A.s. 1 Juni zal dan het totaal ontvangen bedrag overgemaakt worden aan de Bulgaarsche Hulpverleening via het Bulgaarsche Gezantschap. Een evenredig deel van het totaal bedrag zal aan de andere geteisterde landen wor den ter hand gesteld, zooals Griekenland. Wij zijn overtuigd, dat iedereen voelt dat menschen liefde niet beperkt is tot eigen land- genooten maar tot elkeen, onverschillig van welk ras, kleur of geloof ook. Tevens zijn we er van overtuigd, dat ieder, die met ons mede voelt tot steun verplicht te zijn, zulks dan ook direct zal doen, omdat: le. snelle hulp dubbele hulp is en ten tweede om te voorkomen, dat men het ver geet of in den „slof" laat, om het zoo maar eens uit te drukken. Ieder die aldus naasten-1 i e f d e betoont werkt tevens harder mede aan de bevordering van den wereld-vred dan welk getheoretiser ook. Het bewijst daadwerkelijke Broederschap en dat kan niet nalaten een machtigen invloed ten goede uit te oefenen. Hoe mooi K e 11 o g's vredesnota ook is, dit is mooier en doeltreffender! Daarbij heeft de gift van een stuiver van den arme evenveel waarde als het groote bedrag van den rijke, want het principe: „Helpen naar vermogen" is bij beiden gelijk. BLOEMENDAAL. Ernstig ongeval. Gisterenmorgen omstreeks 1U uur had op den Bloemendaalscheweg hoek Mollaan een zeer ernstige aanrijding plaats. Van de Mollaan kwam een autobus, die eiken dag de patiënten naar de lighallen in Brederodeduin ver voerd; de auto wilde de Bloemendaalscheweg in slaan richting dorp, om daarna vermoedelijk langs de Dr. Dirk Bakkerlaan richting Haarlem te rij den. Van dorp Bloemendaal reed op den Bloe mendaalscheweg in de riching Overveen, de heer Nieuwenhuis, lid der fa. Wigman Co. te Sant poort, met zijn motorrijwiel, toen hij de Mollaan wilde passeeren, reed juist de autobus daar de Bloemendaalscheweg op. De bestuurders bemerk ten elkaar te laat, met het noodlottig gevolg, dat de heer Nieuwenhuis door de autobus werd aange reden; een zijner beenen werd totaal verbrijzeld. Hij werd binnengedragen bij de dames Bispinck, waar Dr. Beusekom de eerste geneeskundige hulp verleende. Door een ziekenauto van den heer Mathot te Haarlem werd de ongelukkige naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht. We komen niet uit de straat-misère. Binnen kort zal Bloemendaal weer opengescheurd wor den ten behoeve van den lichtkabel, die de 220 volts wisselstroom zal brengen naar die deelen van de gemeente, die zich tot dusver nog moesten behelpen met 150 volts gelijkstroom. De Bloemen- deelsche weg, het Bloemendaalsche park en het Kweekduin zijn thans aan de beurt, beloopgraafd te worden. Het werk is door het .PJE.N. aanbesteed. Aan nemer is „Heeinaf". Opening Jeugdtuintjes. Zaterdagmiddag heeft de opening plaats gehad van de Jeugdtuintjes van de Vereeniging voor Jeugdwerk aan den Vijverweg. De driekleur wapperde en de kinderen moeten wel een goeden indruk van den tuin gekregen heb ben, die er door de goede zorgen van het bestuur keurig uitzag. Het „huis" is geschilderd en de toe gang is door de plantsoenarbeiders van O. W. tip top in orde gemaakt. Het achterste gedeelte van den tuin kan nu ook gebruikt worden, zoodat nog meer kinderen aan een tuintje geholpen kunnen worden; nog heel wat meer dan de 40, die zich nu al hebben aangemeld. Hedenmiddag 2 uur is er nog gelegenheid voor liefhebbers om zich te laten inschrijven. Men vervoege zich aan den tuin. De nachtegaal. Sinds enkele dagen wordt de nachtegaal in het Bloemendaalsche Bosch weer gehoord. De vele liefhebbers die van het schoone gezang wilen genieten, doen het best 's avonds laat een wandeling te maken langs Zomerzorger- laan en Donkere Laan. De telephoon naar 't Strand. Eindelijk zal de telefonische verbinding met het strand werkelijk heid worden. De Zeeweg wordt van palenontsie ring gevrijwaard; er wordt een lijn aangelegd langs de Boulevard vanaf Zandvoort. Tcntoonsteling Huisvlijtcursus. Zondagmiddag werden de resultaten van den huisvlijtcursus, georganiseerd door de afdeeling Bloemendaal van den Bond tegen Drankmisbruik, tentoongesteld in een der lokalen van de Bloemen daalsche Schoolvereeniging. Er was buitengewoon druk bezoek en allerwege werden de voorwerpen van pitriet en raffia, jur ken, kleedjes, kussens, babygoed enz. enz. enz. ge prezen om de keurige afwerking. Dank zij de subsidie van het gemeentebestuur was de afdeeling in staat dit werk dezen winter ongestoord voort te zetten, waarvan de schoone resultaten op deze tentoonstelling werden gegeven. Moge ook dit jaar een subsidie aan de afdeeling toegekend worden, want daardoor alleen is het voortbestaan ervan mogelijk. Onze plantsoenen. De plantsoenendienst van Openbare Werken is weer druk bezig om op verschillende plaatsen in de gemeente de perkjes op te knappen en te versieren. Zoo zagen we dat ook op het Stationsplein, einde Noorder- en Zuider Stationsweg, een aardig perkje is aangelegd, waardoor de kale wijdte van dit plein er aan merkelijk door wordt gebroken en het geheel er door versierd wordt. Bloemenabonnementen vanaf f 1.p. w. De perkjes aan den Bloemendaalscheweg bij de Korte Kleverlaan, die het vorig jaar door de hooge boomen in hun groei zeer veel werden belemmerd zijn nu vervallen en hiervoor worden tegels aangebracht. Zendingsfeest. De Centrale Zendings Com missie voor Haarlem en Omstreken hoopt weder haar jaarlijksche Zendingsfeest te houden. De Commissie is voornemens op Maandag 28 Mei 1928, 2den Pinksterdag dit Zendingsfeest te organiseeren op het schoone landgoed „Wildhoef" te Bloemendaal, daartoe weer welwillend door Mejonkvrouwe van Wickevoort Crommelin afge staan. Het zal des middags 2 uur aanvangen. De Emmabloem-collecte. Dat er j.l. Woensdag een collecte is gehouden (de telkenjare terugKeerende Etnmabloemcollecte. uitgaande van de Vereen, tot bestrijding der Tu berculose te Haarlem) behoeven we niet in ons blad te vermelden, want dat weet iedereen, vooral dit jaar, want de enkeling die het verleden jaar niet heeft gemerkt, heeft het nu des te beter ver nomen door de begeleiding van ons plaatselijk Fanfarecorps „Sursum", die er zeer zeker ook toe heeft meegewerkt, dat de opbrengst in verhou ding met het vorige jaar gunstig mag genoemd worden, want dat wilden we juist even meedeelen. De collecte heeft opgebracht: in Bloemendaal 758.(vorig jaar 658.in Overveen 442. (vorig jaar 426.in Aerdenhout 282.(vorig jaar 250.—). De totaal-opbrengst van Haarlem en Bloemen daal bedroeg 9100.(vorig jaar 8900. Hieruit constateeren we, dat het meerdere 200.voor Vi gedeelte door onze gemeente is bijgedragen; hiermede willen we niet zeggen, dat we nu ten dezen opzichte zelfvoldaan kunnen zijn, want konden we percentsgewijze een overzicht geven naar het vermogen van de inwoners, we ge looven dat de stand van onze gemeente niet gun stig zou afsteken bij Haarlem, maar we willen ho pen, dat langzamerhand bij een ieder de noodzake lijkheid gevoeld wordt, om naar vermogen deze nuttige instelling te steunen. We vernamen van het bestuur dezer vereeni ging, dat het Haarlemsch Tooneel een belanglooze uitvoering zal geven dn de Schouwburg Jansweg, om daardoor te trachten het eindbedrag van de totaalopbrengst tot een 'gelijk getal op te voeren, n.l. ƒ10.000.—. De uitvoering vindt plaats Maandagavond, op gevoerd zal worden „Millionair tegen wil en dank". Voor entreeprijzen leze men de advertentie. OVERVEEN. In een overspannen Joestand aangetroffen. Zondagavond werd er:bp de Duinlustweg alhier een juffrouw aangetroffen die in een overspannen toestand verkeerde.huiselijke oneenigheid was zij weggeloopen. Dr. Groeneveld dde inmiddels ontboden was (haar huisdokter) diendd haar een injectie toe en bracht haar met zijn a (ito naar haar woning te Haarlem terug. AERDENHOUT. Een nieuw Bloemenmagazijn. De Zandvoort- schelaan wordt op dit gedeelte zoo zachtjes aan een geheele winkelgalerij. Hier verrijzen zaken, die er wezen mogen. Zoo is nu weer gevestigd het nieuwe bloemenmagazijn van den heer D. Bosch op no. 175. Deze zaak ziet er in alle op zichten keurig verzorgd uit. De heer Bosch, reeds jaren lang te Haarlem bekend, heeft eer van zijn onderneming. Groote collecties bloeiende kamerplanten, Palmen, Hortensia's, Azalea's en een rijke soorteering losse bloemen maken den winkel tot een ware bloemententoonstelling. Wil men een kamerplant of bouquet cadeau geven of aanschaffen voor eigen genot, dan heeft men tevens een schitterende keuze in de meest uiteenloopende soorten kristallen vazen en bloem- bakjes van de modernste dessins. Men ga er maar eens een kijkje nemen, het is zeer zeker de moeite waard. Aanrijding. Donderdagmorgen omstreeks 7 uur had op den Bloemendaalscheweg, hoek Tet- terodeweg, een aanrijding plaats tusschen een met paard bespannen wagen, beladen met hout, be stuurd door den 18-jarigen V. uit Haarlem, en een auto, bestuurd door een korporaal. De vracht wagen kwam van den Tetterodeweg en reed in de richting Bloemendaal. De militaire auto kwam van Bloemendaal. Deze trachtte rechts den wagen te passeeren om een aanrijding te voorkomen, wat echter niet meer mogelijk was. Van de auto werd de motorkap en het spatbord beschadigd. Het paard kreeg een paar wonden aan de pooten. De politie stelt een onderzoek in. HAARLEM. Hotel-Café-Restaurant „De Passage", Zijlweg 86. Met verwijzing naar de in dit nummer voor komende advertentie, vestigen wij de aandacht onzer lezers gaarne op dit modern ingerichte Restaurant. De eigenaar heeft kosten nog moeite gespaard om deze inrichting zoo smaakvol mogelijk te doen zijn. Het inwendige ziet er wat stoffeering, meu bileering en verlichting betreft, keurig uit. Achter de ruime zaal bevindt zich nog een flinke serre met tuin waar men een heerlijk zitje heeft. Voo: pensiongasten een zeer geschikte gelegenheid. Wij maken tevens nog opmerkzaam, dat ook hier is gezorgd voor concert, dagelijks of al thans eenige dagen van de week. De eigenaar stelt zich ten doel steeds te zorgen voor prima consumptie, terwijl ook wat het hotel betreft de prijzen zoo billijk mogelijk worden gesteld. Grüfin Mariza. Maandag 30 April geeft het Fritz Hirsch Ope rettegezelschap nog één enkele opvoering van de succes-operette „Grafin Mariza". Madame Sans-Gêne. Het Ver. Rotterd. Hofstad-Tooneel geeft 2 Mei a.s. op algemeen verzoek één enkele voorstelling in den Stadsschouwburg van „Madame Sans-Géne", met Annie van Ees en Cor van der Lugt Melsert in de hoofdrollen. In Den Haag oogstte het gezelschap met dit stuk een uitbundigen bijval. üe Klimgeit. 4 Mei a.s. zal nog één enkele voorstelling in uen Stadsschouwburg worden gegeven van „De Klim geit". Ongetwijfeld zullen velen Jan Musch nog eens willen toejuichen in een van zijn glansrollen. Het nationale concours van Haarlem's Zanggenot. In aansluiting op ons ber'cht in ons vorig num mer, deelen wij mede, dat hedenavond de feeste lijke opening van liet concours te 7 uur zal aan vangen. Het bestuur van de Liedertafel Haarlems Zang- genot deelt ons vooraf mede: „Eerst zal des middags om half vier een krans gelegd worden op het graf van wijlen den heer Fj Bekker, die door een noodlottig ongeval ons als voorzitter van de commissie van bijstand ontviel. De heer Bekker was voor de liedertafel een groote steun en door zijn heengaan missen wij zeer veel." Het concours vangt aan met de 3e Afd. B. Ge mengde koren, medewerking wordt verleend door het Symphonie Orkest „Euterpe", directeur de heer J. A. Meng, en de Liedertafel Haarlem's Zanggenot. Als verplicht koor zal door de vereenigingen worden uitgevoerd „Morgenzang" van Hendrik Andriessen. Zondagmiddag half twee treden op de vereeni gingen, behoorende bij de 3e afdeeling B gemengde koren met het verplichte nummer „Nu vlagt er de Lente" van K. Hamm, en de 3e Afdeeling A ge mengde koren met het verplichte nummer „Het Mo lentje" van L. C. Keereweer. 's Avonds half acht wordt de wedstrijd voortge zet met de 2e Afdeeling Gemengde Koren, verplicht koor „Beati mortui" van Theo van der Bijl. Na afloop volgt de eere-wedstrijd. Voor entréekaarten enz. verwijzen we naar de desbetreffende advertentie, in dit nummer voor komend. Een openluchtspel bij Kraantje Lek. Door de Kon. Letterk. Vereen. „J. J. Cremer" zal dezen zomer wederom een openluohtvoorstelling worden gegeven op de buitenplaats „Kraantje Lek". Na der vernemen wij, dat waarschijnlijk zal worden opgevoerd „Dokter tegen wil en dank" van Mo lière. De heer Dijkstra, de pacter van „Kraantje Lek", zal evenals voorgaande jaren een reeërieke verlichting in den tuin aanbrengen. Na afloop der voorstelling zal een bal-cham- pêtre worden gegeven. BUITEN VERANTWOORDING DER REDACTIE Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik U onderstaand stukje in Uw blad van Zaterdag a.s. te willen opnemen, waar voor bij voorbaat onzen dank. „VOLKSONDERWIJS" AFD. BLOEMENDAAL. Uit bovenstaand opschrift zou men de gevolg trekking maken dat in Bloemendaal reeds een afdeeling van „Volksonderwijs" bestaat. Dit is echter nog niet het geval, doch van verschillende zijden werd de wenschelijkheid uitgesproken om hier een afdeeling te stichten. Het bestuur van den „Kennemerkring van Volksonderwijs", waarbij aangesloten de afdeelin- gen Aalsmeer, vJ3everwijk, Haarlem, Halfweg, Hillegom, Nieuw-Vennep, Santpoort, IJmuiden en Zandvoort heeft naar aanleiding van deze wen schen dan ook de gelegenheid te baat genomen om een vergadering te beleggen op Vrijdag 4 Mei a.s., des avonds 8 uur, in Hotel „Vreeburg", Kerkplein 16 te Bloemendaal. De heer W. van Diessen, Administrateur van „Volksonderwijs" zal spreken over: „De openbare School DE school voor kind, volk en land". Vrij debat. Na afloop van de lezing zal worden getracht een afdeeling op te richten, hetgeen, gezien de vele voorstan ders en belangstellenden voor de Openbare school in Bloemendaal, niet moeilijk zal vallen. Convo caties zullen op ruime schaal worden verspreid, doch zoo er lezers(essen) zijn die geen uitnoo- diging ontvangen, dan worden ze verzocht deze aankondiging als een uitnoodiging te willen be schouwen. Het Bestuur van den „Kennemerkring van Volksonderwijs", Mr. L. G. VAN DAM, Voorzitter. G. C. KORNMANN, Secretaris. D. KLAIJ, Penningmeester. S. STOLP. K. FABER. LENTEWONDER. (Ingezonden.) Ik speur in wijde, ijle luchten, Oneindig wijder, dan d i gis, In vederlichte volgelvluchten, In 't zoel verlangend windezuchten, Een wondere geheimenis. Het zwarte kantgetak der boomen, Geteekend tegen prille lucht, Staat roerloos wachtende te droomen, Belevend 't onnaspeurlijk stroomen Van 't beleven, dat naar daden zucht. Het is één stuwend, opwaarts dringen, Van ongekende stille kracht, Het levenslied, det byij komt zingen Van 't levend maken aller dingen Door Boven-menschelijke Macht. De akkers liggen stil te wachten, Gekoesterd door de vroege zon, Gewekt door stroomen, sappen, krachten, Door elfen, die een boodschap brachten Van wonderdoende Levensbron. De vroege merels, kwelen, fluiten, Al is de morgen nog zoo kil, Het Levensliedje moet naar buiten, Geen koude of regen kan 't stuiten, Gedreven door een wond'ren Wil. Het geel der eerste Lenteboden, Straalt blinkende, als klinkklaar goud, Een blyde glimlach van de Goden, Op stille doodslaap, nu gevloden, Van 't aangeraakt, ontwakend woud. En ook in droeve menschenharten, In diepen winterslaap gesust, Verdoezeld door des levens smarten, Komt 't Lentewonder, 't noodlot tarten, Het roept: „Ontwaakt en leeft Bewust". Dan pas kunt gij het wonder speuren, Dat komt na ied'ren wintertijd, Dan weet gij, dat na hoop'Ioos treuren, Weer altijd volgf een nieuw gebeuien Voor 't harte, dat voor 't Leven strijdt. M. C. E. CopperVerkerk. De groote Aalsmeersche v bloemententoonstelling. Herplaatsing wegens misstelling. Op de Aalsmeersche bloemententoonstelling komt o.m. een stand voor van Bloemenmagazijn „De Dahlia", eigenaar de heer W. Beunder, alhier. Op deze belangrijke tentoonstelling, waar reeds zooveel over werd geschreven in de groote pers, heeft de heer Beunder weer bewezen een bekwaam vakman te zijn, wiens inzending op hoogen prijs is gesteld. „De Bloemisterij" schreef o.m.: „Prachtig zijn de Calceolaria hybrida met een schitterend kleurengamma, die door het neutrale wit en groen gescheiden, aan den achterkant van deze groep zijn geplaatst. Het komt ons voor, dat de étaleur, de heer W. Beunder van Bloemendaal, er schitterend in is geslaagd, om dit verscheiden materiaal zoo te groepeeren, dat geen bontheid ontstond, maar 't voorname cachet bleef behouden." We wenschen den heer W. Beunder succes met deze prestatie. Indien ieder in zich zelf de krachten van zijn e'gen ziel ontwikkelde, inplaats van doelloos heen en weer te zwerven of zich onwetend op gevaar lijke proefnemingen te werpen, zou men veilig kun nen opeenhoopen, en zou de ontwikkeling der Ziel kunnen worden versneld.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2