WEEK-AGENDA HENNY MULLER STRATENBOEKJE UITGAAN GEVONDEN VOORWERPEN VERSCHENEN: EN PLATTEGROND 2 Luidspreker. Betaling in overleg 2 t J. P. KENZEN t Hedenavond. Gem. Concertzaal, „Het licht in den nacht", 8 uur. Schouwburg Jansweg, „Gebrs. Kalkoen", 8 uur. Stadsschouwburg, Het Kuban-Kozakken-Koor, 8 u. Zondag 20 Mei. Gem. Concertzaal, Concours Haarl. Zanggenot, 's middags half twee en 's avonds half acht. Schouwburg Jansweg, „Allerzielen", 8 uur. Dinsdag 22 Mei. Hotel „Vreeburg", Algemeene ledenvergadering van Bloemendaal's Bloei, 8 uur. Stadsschouwburg, „Als ik wilde" (Si je voulais), 8 uur. Korte Kleverlaan 26 Telefoon 22861 zenvaart en Santpoort, afgesloten voor alle door gaand verkeer met auto's en andere rij- en voer tuigen. Dat weggedeelte is men bezig te asphal- teeren, welk werkje in elk geval enkele weken duren zal. Alle rijverkeer van Haarlem naar de richting IJmuiden en Beverwijk en omgekeerd moet nu door onze gemeente. Daardoor is het verkeer door het Kinheimpark, den Bloemendaal- schen- en den Kennemerweg thans zeer druk en met de op handen zijnde Pinksterdagen belooft het heel veel drukte. 18 MEI: GOODWILL-DAY. VOLKENBONDSDAG WERELD-VREDESDAG Bruidsbouquetten, Zaal-, Kamer-, Tafelversieringen terwijl vlaggen van verschillende nationaliteiten den optocht sierden. Wie zich voor dit nieuwe jeugdvredeswerk en voor hetgeen V. en V. doet, interesseert, vervoege zich tot een van de beide leidsters en vrage schrif telijk aan de beide Meiblaadjes, gratis te verkrij gen bij Gravin van Heerdt, Potgieterweg 13, Bloe- mendaal. De verbetering van onze wegen. Openbare Werken gaat gestadig voort om de ver schillende op 't programma staande wegen met topeca te bedekken. Het tot voor kort nog smalle Kerkplein is thans tot aan de Donkere Laan aan zienlijk verbreed en van een goede topeca-laag voorzien, eveneens het gedeelte Bloemendaalsche- weg tot de Rustenbufcherweg en het nieuwe ge deelte van laatstgenoemden weg tot aan de Bosch en Duinban is geheel gereed. Ook voor den a.s. 'zomer is er weer een aardig programma opgemaakt, wat te zamen een opper vlakte zal bedragen yan 55.000 vierk; M.; dit be treft de volgende wegen: Militairenweg, Vogelen- zangscheweg, de wegen in het Naaldenveld en Groot-Bentveld en Duinlustweg. Bloemendaal zal spoedig, aan de spits staan van de mooiste wegen, te bezitten! - fy De uit te voeren werken loopen zeer vlot van stapel, 't is de moeite, waard om eens te zien hoe vlug alles in z'n werk gaat. OVÉRVEEN. Ouderavond. De.'in ons vorig nummer aan gekondigde ouderavond op Maandag 14 Mei j.l. in de Openbare Lagere School, was maar schaars bezocht. De secretaris, de heer J. van Drunen, gaf een zeer uitgebreid en nauwkeurig verslag van de werkzaamheden der commissie in het vorige jaar. Bij de nu volgende, bestuursverkiezing werden de dames Mevr. VanjEssen en König bij accla matie herkozen. Als nieuwe leden der commissie werden geko zen de heeren Frederiks, Spork en Paërl. Beide eerstgenoemden, in ''de vergadering aanwezig, namen hun benoeming aan. De heer Keyzer, die daarna de meeste stemmen op zich vereenigde, verklaarde zich bereid, evèntueel een benoeming te zullen aanvaarden. De beide scheidende .commissieleden, de heeren Rinkema en Van Drunen werden daarna door den heer Hoekstra, het hoóüd der school, toegesproken en geprezen als ijverige en voortvarende bestuurs leden. Ten slotte hield de heer Van Drunen een lezing over „Huiswerk". Propaganda-avond B, R, B. Dinsdagavond hield de BI. Redd. haar aangekondigden propaganda-avond in cfë aula van het Kennemer Lyceum, met den heer A. J. Meyerink, den be kenden propagandist van den „Ned. Bond tot het redden van Drenkelingen". 't Meerendeel der bezóekers bestond uit jongelui, leerlingen van verschillende onderwijsinrichtingen in de gemeente. Dit stemde den heer Meyerink in den aanvang van zijn lezing nogal hoopvol, im mers, die de jeugd hoeft, heeft de toekomst, zei hij. Echter, van 't hebben van de jeugd bleek bij 't slot al bitter weinig,'want de jeugd ging zooals zij gekomen was, zonder zich als adspirant-lid te hebben laten inschrijven. Over de lezing zelf behoeven we niet nader uit te wijden. In hoofdzaak kwam die overeen met andere, reeds uitvoerig! beschreven lezingen. Echter willen we èèn' tirade van den heer Meye rink niet onvermeld laten. 'tWas die'naar aan leiding van 't lantaarnplaatje van de „Tom". Het zeer practische en betrouwbare reddingsmiddel, hetwelk aan 't Scheveningsche strand wordt ge bruikt. De gemeente Bloemendaal, zei spr., die een „potje" heeft van een paar ton, die zoo uit stekend gezorgd heeft voor de Vrijw. Brandweer, is voor de veiligheid aan zee zedelijk verplicht, datgene te nemen, dat die veiligheid 't beste ver mag te waarborgen. En dat is op 't oogenblik De Tom, het voertuigje, dat niét als een vlet door de branding kan worden omgegooid en waarmee de redders zich vlug naar de plaats van een drenkeling kunnen" begeven. Met een woord van dank aan den spr. sloot een der bestuursleden, bij afwezigheid van den voor zitter, de vergadering. St. E. We l.unnen den heer Meijerink intusschen gerust stellen, daar op de eerstvolgende raadsvergadering het agendapunt voorkomt: Aanvraag van een cre- diet voor aanschaffing van een vlet c.a. en een ge bouwtje voor de reddingsbrigade. HAARLEM. Tentoonstelling van Kantwerk. Bij Gez. Cor- biëre, Groote Houtstraat 136 te Haarlem, is een expositie gearrangeerd'1 gedurende enkele weken van uit de hand vervaardigd kantwerk. Het wil ons voorkomen dat de liefhebsters van handwer ken een genotvol uurtje kunnen hebben bij het vertoeven op deze tentoonstelling. Men vindt er een uitgebreide collectie spreien, kanten voor gor dijnen, fijne kleedjes, groote tafelkleeden, enfin, te veel om op te noemen, en vooral de groote stukken, o.a. een bedsprei voor litsjumeau, trok ken onze aandacht, door het aardige patroon niet alleen, maar ook de gedachte dat dit groote stuk werk met de hand is geknoopt. De tentoonstelling is voor een ieder vrij te be zichtigen, terwijl er tevens gelegenheid is om artikelen, waarvan meerdere exemplaren voor radig zijn, zich aan te schaffen. VAN HAARLEM EN NAASTE SS OMGEVING MET TRAMKAART SS PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN AAN DEN KIOSKEN UITGAVE: G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL TELEFOON 22324 Het nationale concours van „Haarlem's Zangkoor". De uitslag van de gehouden wedstrijden voor de le afdeeling Mannenkoren, gehouden Zondagmid dag 13 Mei, laten we hieronder volgen: De jury, bestaande uit de heeren: Alph. Vranken, voorzitter, Erdelmann Jac. Bonset, Hendrik An- driessen en L. C. Keereweer, kende de volgende prijzen toe: le prijs met algemeene stemmen „Proza en Poë zie" (directeur Jan Booda) te Haarlem. 2e prijs: „Orpheus" te Druten. 3e prijs: „St. Caecilia" te Utrecht. 4e prijs: „Zaandamsch Mannenkoor te Zaandam. Twee vereenigingen waren niet opgekomen, n.l. Dordrechts Mannenkoor „Kunst na Arbeid" en de Mannenzangvereeniging „Orpheus" te Delft. Daarna volgde de eere-wedstrijd. De uitslag luidde: lt prijs, met 3 tegen 2 stemmen, Proza en Poë zie, Haarlem. le prijs B, met algemeene stemmen Animato, Amsterdam. 2e prijs, met algemeene stemmen „Orpheus", Rotterdam. Zondagmiddag half twee voortzetting van de wedstrijden in het Gemeentelijk Concertgebouw: le Afdeeling Gemengde Koren. Als verplicht Nr.-wordt uitgevoerd: „Dat Hemelsche Kasteel" van Jac. Bonset; iedere deelnemende vereeniging voert daarna een koor naar keuze uit. De deelnemende vereenigingen: 1. Geh.onth. Zangver. „Excelsior" te Wormer- veer. Aantal zangers(essen) 73. Koor naar keuze: „Cantio Sacra" van Sweelinck. 2. R. K. Gem. Zangver. „St. Caecilia" te Krom menie. Aantal zangers(essèn) 90. Koor naar keuze: „Super Flumina Babylonis" van Hub. Cuypers. 3. Zangver. „Excelsior" te Gouda. Aantal zan- gers(essen) 70. Koor naar keuze: Lentezang van Fred. J. Roeske. Uitnemend Gemengde Koren. Als verplicht num mer wordt uitgevoerd: Mei-symphonie van Theo v. d. Bijl, iedere deelnemende vereeniging zingt daarna eveneens weer een koor naar keuze. De deelnemende vereenigingen: 1. Gemengd koor „Concordia" te Rotterdam. Aantal zangers(essen) 125. Koor naar keuze: „De omkransde boot" van Jac. Bonset. 2. Gemengde Zangver. „Zanglust" te Wormer- veer. Aantal zangers(essen) 120. Koor naar keuze: „Zonneschijn" van M. C. v. d. Roovaart. De avondwedstrijden: Eerewedstrijd voor de vereenigingen, welke in de le afd.'en afd. Uitnemendheid Gem. Koren den len prijs hebben behaald. Daarna oogste Eere-afdeeling Mannenkoren, waaraan deelnemen 1. Amstel's Mannenkoor „Harmonie" te Amster dam. Aantal zangers 80. Verplicht koor: „Met kloeken Arme" door Hendrik Andriessen, daarna als koor naar keuze: „Requiem" van Fred. J. Roèské. 2. Gezamenlijke R.K. Kerkzangers te Amsterdam. Aantal zangers: 160. Uit te voeren werken als boven. 3. Zaanland's Mannenkoor te Koog a. d. Zaan. Aantal zangers: 119. Eerst het verplichte nummer, daarna „Groot is de Heer" van Fred. J. Roeske. AERDENHOUT. Auto-ongeval. Woensdag reed een vracht auto van de fa. van H. te Haarlem op den Ooster duinweg alhier achter de vrachtauto was een zware verhuiswagen gekoppeld. De koppeling ge raakte los waardoor de verhuiswagen het trot toir opreed. De,, zware wagen zakte ongeveer 75 c.M. weg in het nog nieuwe trottoir. Met veel moeite kreeg men den verhuiswagen weer vrij. Het Kuban-Kozakken-Koor. Hedenavond treedt het Kuban-Kozakken-Koor wegens het groote succes op de vorige uitvoering, weder in den Stadsschouwburg te Haarlem op met een geheel nieuw programma. Naar de directeur van den Stadsschouwburg ons meedeelde, zal dit een laatste optreden zijn. Voor zanglievend publiek is het iets aparts, wat men zelden weer te hooren krijgt. 2 Heden ontvangen: 2 PHILIPS RADIO-TOESTELLEN met de nieuwe Philips-Luidspreker J Prijs complete installatie f 257,50 Plaatsspanningsapparaat, toestel en 2 2 RADIO- EN RIJWIELHANDEL 2 2 VERBINDINGSWEG b/d K.KLEVERLAAN 2 Eenige persbeoordeelingen laten we hieronder volgen: „De Maasbode", 3 Mei 1928: Stemmen waarin iets meeklinkt van den wind en een rhythme waarin de dreun zit van galoppeerende paarden, een heel aparte charme, waar ook de meest ver fijnde zangliefhebber niet aan ontkomt. Zij zingen hartelijk en met hart; prachtig materiaal de heldere en penetrante tenoren, de donkere volle bassen. Onnavolgbaar voor ons Westerlingen is de zang van deze Kozakken." „De Telegraaf' L. M. G. Arntzenius), 2 Mei 1928: „Diepen indruk en waarlijke ontroering. Diepe, orgelende bassen de heldere tenoren met hun zachte, wonderlijke kopstem. Een zeer diepe en serieuze muzikaliteit. Prachtig timbre." „Algemeen Handelsblad" (H. Rutters), 2 Mei'28: Onberispelijke eenheid, prachtig-verzorgde nuanceering subliem mezza voce, gave vaardigheid, pittige rythmiek, bewonderenswaardige adembe- heersching. Het is alles superieur, frappant, ja ver bluffend. Prachtige natuurstemmen. Zeldzaam diepe bassen. Vaardigheid en virtuositeit." „Allerzielen" in den Schouwburg ajnsweg. Op Zondag 20 Mei zal in bovengenoemden Schouwburg door het bekende Heyermans En semble (leider Willem v. d. Veer) een enkele voorstelling worden gegeven van „Allerzielen". De rol van Pastoor Nansen zal door Willem v. d. Veer worden vervuld, terwijl verdere mede spelenden zijn de dames Truus Post, De Vries, Harms—Haspels en de heeren E. de Blauw, Lau- rentius, v. Oleffen Jr., de Boer enz. De bezetting van het stuk is geheel als die destijds onder di rectie van Herman Heyermans. Het gezelschap oogstte in tal van plaatsen een uitbundiger! bijval. Haarlemsche Tooneelv. „Tooneel Vooruit". Deze vereeniging geeft hedenavond een uitvoering in de Gemeente-Concertzaal. Opgevoerd zal worden „Het Licht in den nacht". Na afloop groot bal. TooneelrVer. T.O.N.E-V.O. Deze vereeniging geeft hedenavond haar slorivoorstelling in den Schouwburg Jansweg. Opgevoerd zal worden „Gebioeders Kalkoen" van J. Nielen. Na afloop der voorstelling bal onder leiding van den heer J. Hillemink. >,Als ik wilde Dinsdag 22 Mei zal de laatste gemeente-volksvoorstelling in dit seizoen in den Stadsschouwburg worden gegeven. Opge- vierd zal worden het geestige blijspel „Als ik wildevan Paul Geraldy. „Handelsblad": een fijn en coquet blijspel licht van toon, beschaafd; Het is geestig in den dialoog, vol humor en gratie. „Als ik wilde" heeft een volle zaal bekoord en is een groot succes geworden. „N. Rott. Crt.": ....een geestig en knap ge bouwd stuk in een mooi décor, voortreffelijk ge speeld. „Het Vaderland": Het gaat alles zoo geestig, met zoo'n schitterende dialoog, dat het een lust is om te zien en te hooren. 75-jarig bestaan Evangel. Maatschappij. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Evangelische Maatschappij zal er op Donderdag 24 Mei a.s. 's av: 8 uur in den Stadsschouwburg te Haarlem een tooneelstuk worden opgevoerd door het Vereenigd Tooneel, getiteld: „Jeanne d'Arc (St. Joanne)" van Bernard Shaw. Terug te bekomen bij: J. J. Swarts, Bleekerspad 7 Bloemendaal, een zwarte ceintuur; B. Visse, Mid- dentuindorplaan 19 Haarlem, een zwart lederen schooltasch; Timmerman, Paul Krugerstr. 72 Haar lem, een Lipssleutel in étui; Hek'ker, Militaireweg 14 Overveen, een jongenspet; Uiterwijk, Poort Elswout Overveen, een portemonnaie met inhoud; Kerk vliet, J. W. Frisolaan 9 Overveen, een rijwielbelas- tingmerk 1928; A. Cassee, Kerkplein 10 Bloemen daal, een heerenrijwiel; A. Speet, p.a. Hooge Duin en Daalscheweg 33 Bloemendaal, een zilveren hee renhorloge met ketting; van Kleef, Zomerzorger- laan 44 Bloemendaal, een vulpenhouder; Mevr. Posthumus, Pentislaan 12 Aerdenhout, een gladde gouden heerenring; L. Slinkerk, Waldeck Pyrmont- laan 16 Overveen, een kinder-portemonnaie met in houd; C. F. Nupoort, Duinlustparkweg 19 Bloemen daal, een portemonnaie met inhoud; K. Olivier, Ramplaan 21 Haarlem, een zakmesje; aan het bu reau van politie te Overveen, een portemonnaie, een catalogus bollenveiling, een boefo, getiteld: „Scheepsinstallaties". Donderdag 24 Mei. Stadsschouwburg, „Jeanne d'Arc" (St. Joanne), 8 u. Theysse's Hof, Tentoonstelling van 1926 Mei. Toonzaal Gez. Corbiëre, Gr. Houtstraat, Haarlem, Tentoonstelling van kantwerk. stukken, werd overgegaan tot de vaststelling van doel en datum der te houden Zomer-excursie en werd besloten in het begin van Augustus het bui tengoed „Haerzuilen" te Vleuten te bezoeken. Vervolgens werd besloten de jaarlijksche onder linge tentoonstelling van „Alles wat groeit en bloeit" te houden op 13—15 Juli a.s., zoo mogelijk in de Oranjerie van het buitengoed „Elswout". De voorwaarden der prijsvragen voor Lathyrus en Gloxinia's waarvoor etxra prijzen zullen worden uitgeloofd werden vastgesteld voor de diverse groepen van inzenders. Voor de inzendin gen voor het Puntenstélsel op de vergaderingen werd eene vaste keuringscommissie benoemd, waarin de verschillende vakgroepen zijn verte genwoordigd. Voortaan zal deze commissie een half uur vóór opening der vergadering aanwezig moeten zijn en zal de keuring moeten plaats heb ben vóór opening der vergadering. Verder werden besproken de voorstellen der commissie welke in Januari werd ingesteld om te onderzoeken op welke wijze een getrouwer be zoek aan de vergadering kan bevorderd worden. Van die voorstellen nam het Bestuur een gedeelte over en werden deze reeds in uitvoering ge bracht, terwijl een ander deel in studie werd ge nomen. De ingezonden planten werden gekeurd door eene commissie bestaandt uit de H.H.: W. Beun der, P. E. v. d. Werff en G. Kohier, die de vol gende punten toekende aan: Fa. van Empelen Van Dijk, voor partij rots plantjes 7; idem, voor bloeiende heestertakken op naam 8; Y. Mulder, voor Orch. Sebralia ma- centa 10; idem, voor Hortensia's 7, terwijl de uit geloofde prijs voor de beste inzending van bloei ende takken van heesters op naam aan de Firma v. E. v. D. ten deel viel. Bovendien was ter demonstratie ingezonden door de Stadskweekerij van Bloemendaal eene collectie van ruim 30 soorten gekleurdbladige geraniums en zonalen, die veel belangstelling op wekte en waaraan de keuringscommissie „de lof der Jury" toekende. Uit de Vragenbus kwam de vraag op welke wijze de éénjarige zaadplant Jonopsidium acaule kon vermenigvuldigd worden, waarop geantwoord werd da,t dit door scheuren moest geschieden, daar de plant weinig of geen sporen vormde. Niets meer aan de orde zijnde werd de verga dering gesloten. „Bloemendaal's Bloei". Deze vereeniging houdt haar algemeene vergadering op Dinsdag 22 Mei, des avonds te 8 uur in het hotel Vreeburg, alhier. De agenda bevat o.m. verkiezing van vier bestuursleden. Tentoonstelling in Thysse's Hof. Van 19 tot 26 Mei zal de vereeniging Thysse's Hof in dit Hof een tentoonstelling van aard-orchideeën organl- seeren. Floralia-wedstrijd. Zaterdagmiddag zijn aan de kinderen niet minder dan 380 stekken uitgereikt, wel een bewijs dat de belangstelling voor Flora- liastekken zeer groot is bij de jeugd. 't Is-niet alleen belangstelling, maar ook idee in het kweeken zelf schuilt in menig kind. De laatst gehouden tentoonstellig was er een bewijs van, toen tal van mooie exemplaren waren ingezonden. Jaarvergadering B. V. C. „Bloemendaal". De vorige week Vrijdagavond hield de B.V. C. „Bloemendaal" in café restaurant van Van Schoo- ten te Overveen haar slotvergadering, welke goed was bezocht. In het uitgebreide verslag van den secretaris werd gqwag gemaakt van den snellen groei der vereeniging, vooral van jongere leden. Van 12 Mei af is het '2e terrein disponibel voor de cricketsport, doch het groote veld blijft voor- loopig intact voor de oefening van Argentijnsche, Luxemburgsche en misschien ook de Egijptische Olympische voetbalspelers. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende voorzitter, alsmede de beide commissarissen bij acclamatie herkozen. Het bestuur wordt dus weer gevormd door de heeren Adr. Cassee, voorz.; J. Beyk, secr.; M. Jansen, penningm.; C. A. Bak ker en C. J. Cassee, commissarissen. De voorzitter, die voor de 11e maal in successie de vereeniging zal leiden, dankte de leden voor het vele vertrouwen dat hij in den loop dezer jaren heeft genoten. Met een opwekking om tijdens het zomerseizoen de cricketsport en athletiek te beoefenen, werd de vergadering gesloten. St. E. Druk verkeer. De Rijksstraatweg Haarlem Velsen is, ingaande 14 Mei, tusschen de Jan Gij- Reeds jaren vóór den oorlog was 18 Mei, zoo wel in Nederland als in vele andere landen door de pacifistische vereenigingen uitgekozen als jaarlijksche Vredesdag en wel onder den be- teekenisvollen naam van Goodwill-Day. Dit ge schiedde ter herinnering aan het eerste officieele Wereldcongres voor Vrede, dat in 1899 door Tsaar Nicolaas in Den Haag in het Huis ten Bosch en wel op zijn verjaardag, 18 Mei geopend werd. Dat was inderdaad de eerste zeer bijzondere stap geweest, die van den goeden wil van de Regeeringen zelf had getuigd. Hoewel later dg resultaten van dit congres lang niet aan de hoog gespannen verwachtingen van de toenmalige vredesvrienden beantwoordden, kwam toch van toen af de beslechting van internationale geschil len door geheel vrijwillige arbitrage meer en meer in zwang. Ons land werd kort daarop voor het Hof van Arbitrage uitverkoren en zag in 1913 het Vredespaleis verrijzen. Met den wereldoorlog scheen 4 jaar lang elke hoop op rechtvaardiger verhoudingen tusschen de staten vervlogen. En toch het wonder geschiedde: de Volken bond werd in het leven geroepen, die niettegen staande zijne tekortkomingen inderdaad in zijn 8-jarig bestaan reeds meer voor den vrede deed dan alle andere vredesstroomingen bij elkaar. Spoedig daarna deed zich de behoefte gevoelen aan een herdenkingsdag die als Wereld-Vredes- dag in alle landen zou kunnen worden gevierd en zoo kwam men heel spoedig op Goodwill-Day terug. Alle andere datums die met het sluiten van den vrede of het in het leven roepen van den Volkenbond verband hielden, wekten juist de smar telijkste herinneringen op voor de overwonnen staten. Het is eerst 3 jaar geleden, dat onze Neder- landsche Vereeniging voor Volkenbond en Vrede (die een onderdeel vormt van de Unie van Volken- bondsvereenigingen welke 43 landelijke afdeelin- gen telt) voor de eerste maal beproefde, om hier eveneens 18 Mei als Volkenbondsdag ingang te doen vinden. Het eerste succes was matig. Maar reeds in 1917 namen bijkans alle 55 afdeelingen er aan deel, ook de scholen. En dit jaar geschiedt dit op veel grooter schaal, en zelfs hier en daar waar nog geen afdeelingen bestaan. Waar onze vorige Minister van Onderwijs, Mr. Rutgers, reeds op taktvolle wijze, zonder eenigen dwang, de opvoeding tot de Volkenbondsgedachte in de scholen aanbeval en de tegenwoordige Mi nister, Dr. Waszink, zelfs zijne ingenomenheid met de 18 Mei herdenking in de scholen betuigde, is dit de zaak zeer ten goede gekomen. Aardig is het, te constateeren, dat juist in Bloe mendaal van meet af aan warmen weerklank in de scholen werd ondervonden, zoowel van het personeel als van de leerlingen; en dat reeds in 1926 van 't Kopje en andere scholen door de leer lingen een antwoord werd gezonden op de radio Wereld-Vredesboodschap van de Kinderen van Wales. Dit jaar wordt het gezamenlijke antwoord van de Nederlandsche Jeugd, met adhaesiebetui- gingen van zeer vele klassen en jeugdverenigin gen, tezamen duizenden jongens en meisjes tel lende, zelfs per radio gegeven, en N.B. in het Hollandsch, Fransch, Engelsch, Duitsch en Ita- liaansch; Ja, de vredesgedachte groeit ook bij onze jeugd. Juist in dit laatste jaar werd hier in Bloemen daal'met veel animo onder leiding van Mevr. Dekkervan Ysseldijk en van Mevr. Repko— Maywald (adressen resp. Lage Duin en Daalsche weg 9A en Prof. v. Vlotenweg 12) de Nederland sche Jeugdvereeniging voor Volkenbond en Vrede in het leven geroepen, meest leerlingen van het oudste jaar van de BI. Schoolvereeniging, nü ver spreid over middelbare scholen. Deze club, nu 50 leden tellende, komt nu en dan bij groepjes ge zellig bijeen in de Vredeskamer ert pakt telkens met opgewekte1 voortvarendheid waf nieuws aan. In Juni was het de vertooning met lantaarn plaatjes, „De groote Vredesmachine". In Dec. de v.ertooning van de interessante film van het Roode Kruis in Haarlem, over Internationale school-, correspondentie, die met animo bijgewoond, den stoot gaf tot het aanpakken van dit aardige werk. In Maart werd een loterij georganiseerd, om een mooie vredesplaat, door Raemakers geteekend, te kunnen uitgeven, evenals een Jeugdblad voor Volkenbond en Vrede, waarvan het eerste nummer j dezer dagen verscheen en mét het Meiblad van dé Ver. v. V. en V. met een aanbevelend woord aan alle afdeelingen werd gezonden, daar het zich ook zoo goed leent om de 18 Mei herdenking in de scholen te propageeren, evenals het geza menlijke antwoord op het radiobericht. In enkele dagen werden reeds 5000 ex. geplaatst. Niet teveel maar nu en dan eens wat nieuws, en: een band vormen tusschen de jongeren van 1215 jaar. Dat is het doel. Daarom zal het blaadje ooh slechts enkele malen per jaar" verschijnen en wordt voor de verspreiding op de sympathieke medewerking van ouders en onderwijzers ge rekend. Gisterenavond had er een „vredes"-optocht plaats welke opgesteld werd aan de Ter Hoffsteedeweg Met muziek begeleid liep alles prachtig van stapel. „Sursum" zorgde voor muzikale begeleiding,

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2