plaatselijk nieuws uitgaan gevonden voorwerpen kerk-agenda V E L S E N IstratenboekjeI ADRESBOEK Prijs f 2.50 en plattegrond 8 int een arbeider zonder dan betaalt hij naar een n belasting:. 14.40 3.30 0.72 3 van 600 18. totaal 36.42 ïer hij in Haarlem moet :ng: 14.40 3.30 0.72 elasting ƒ9.- >P dasting 18. 27.- totaal 45.42 >nen in Haarlem kost leren betaalt aan belas- 10.50 2.20 0.53 3 van 400 12. totaal 25.23 zelfde omstandigheden, 10.50 2.20 0.53 dasting 6- P asting 13.13 19.13 totaal 32.36 ruimte in Bloemendaal schuld, 7.13 te veel. /oor een inwoner van :r zijnde) gering schij- arbeidersgezin zijn het gen, welke ieder jaar maara punt' dient naar li wel de werkeloosheid, irlem woont en in Bloe- dan valt hij niet in den ar in die van Haarlem, dus, ten koste van een op de tot nu toe ge- s een aan natuurschoon n, maar dat dit moet eidersbevolking is toch meer thuis behoort en ïoegen kan worden ge- door de Redactie ge- rs", wellicht eens „on- x worden. •d over het artikel van Iroene Amsterdammer, poëzie in dit artikel en nen van het Brouwers gaten heeft gehakt en tneezen, roodstaartjes, lie de oude holen he il anders. verklaarde de Raad ïen het tenminste nog ibewoonbaar. Een der oningen is nog steeds t ander weer bewoond n betere woongelegen- lecht en andere vogels de vogels of de men- Q. A. TIJSSEN. 1. O. V. agschen pianist Prof. dirigentschap van den ard Alphenaar, had ;oed bezette zaal ge- dirigent mochten zich ing verheugen. Waar- tarop niet minder dan rijkten, èèn van Serge r en een van Serge iauze; werk van twee en frappeerende ge il i e n inhoud, om den ortdurend te boeien: der romantisch, sterk st. Te veel omkeerin- ord, wat dan het hol- gin van Rachmaninoff leugel. Bortkiewicz' concert hebben; het Presto is grappig intermezzo i zaalknecht tusschen dit concert. Door de erste vier deelen was noeg was; hij betrad nstijver de klep der ianist vol verwonde- 1 kijken- om te zien, d een gelach en een e van Bizet en de lok de beide piano- om door de radio te Q. Alphenaar bracht orden voor de éérste f; waarlijk géén ge in op één avond te at meer vereischt als VERSCHENEN VAN cijmuiden, velsen en santpoort) verkrijgbaar aan ons bureau. telefoon 22324 De orkestleden droegen er niet minder toe bij den avond tot een geslaagde te doen geraken. Bijna onnoodig te vermelden, dat de pianoconcer ten door Prof. H. van Dalen op eminente wijze vertolkt werden; reeds meermalen trad hij met de H. O. V. op (ook met het Bortkiewiscz-concert). Den heer Alphenaar liet hij in het gul applaus deelen. ELSA v. d. BOSCH. BLOEMENDAAL. Motorrijder geslipt. N. uit Heemskerk had lie ver wat anders dan gewoon water om zijn dorst te lesschen, maar hij werd na gebruik daarvan een beetje duizelig, zoodat hij Zondag met zijn motor op de Donkere Laan slipte. De politie bracht hem daarna naar 't bureau te Overveen, om hem ver volgens per trein naar zijn huis te deponeeren. Den volgenden dag werd de motor weer gehaald. Diefstal van belastingplaatjes. Zaterdagavond v is er een belastingplaatje ontvreemd van een fiets welke in een tuinhuisje stond aan den Heuvel weg, en Woensdag werd eenzelfde feit geconstateerd in een stal bij een villa alhier, waarin een rijwiel stond.. Men zij dus gewaarschuwd! Bekendmaking. De wnd. Directeur v. h. Post kantoor te Bloemendaal brengt ter kennis, dat met ingang van Maandag 25 Juni a.s. het stukje van de Kleverlaan tusschen den Spoorweg overgang en de Delft, alsmede de Delftkade niet meer van uit het Postkantoor Bloemendaal, doch vanuit het Postkantoor Haarlem zal worden be steld. Concert op Woensdag 27 Juni a.s., 's avonds om 8 uur in het Bloemendaalsche Bosch. Dit concert wordt aangeboden door de Ver. „Bloemendaal's Bloei". Uitgevoerd zal worden door het Chr. Fanfarecorps: „Sursum", dir J. A. Meng, het hieronder volgende programma: 1. Excelsior, Marsoh, W. F. Sprink. 2. Secret de Sphinx, Ouverture, G. Gadenne. 3. Offertoire, Méditation religieuse, A. Tack. 4. Fête Oriëntale, Edmond Avon. a. Marche des Sultans. b. Sur le Bosphore. c. Retraite et Finale. Pauze. 5. En Monome, Pas-redoublé, D. Bauwens. 6. Antigone, Ouverture, Ferd. Rousseau. 7. Une Soirée d'Automne aux Ardennes, Fantai- sie, A. Govaert. 8. La Cocarde de Mimi Pinson, Opérette, H. Gou- blier. 9. Finale. Moge het openluchtconcert door mooi weer wor den begunstigd. OVERVEEN. Kennemer Lyceum. Eindexamens afd. Gymnasium. Geslaagd de dames L. van Ake en R. Hooft van Iddekinge en de heeren Fr. van Breemen, Henry Bartels, Sikko Moller en Henk Terwey. Afgewezen: 2. Her examen: 2. Brandje. Maandag stonden eenige biels, ge legen om een mestvaalt langs de spoorlijn Haar lemZandvoort in brand. Door een stations-assis tent van Overveen werd het vuur gebluscht. „Euphonla". De R.K. Muziekvereeniging „Eu- phonia" nam Zondag deel aan het muziekconcours, uitgeschreven door den R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen te Castricum. In den marsch- wedstrijd met Bruxelles-Lille verwierf ze in de le afd. Harmonie den len prijs met 103 punten. Het hoogste aantal punten dat werd behaald op het geheele concours. In den concertwedstrijd even eens len prijs met 338 punten. Het verplichte num mer was „Prairial-Ouverture", door Fernand An- drieu en het vrije nummer Suite Ballet van Popy. Zeker een mooie prestatie, waarop de kranige di recteur, de heer J. W. Lefebre, en „Euphonia" met trots kunnen terugzien. Lezing van den Regent van Bandoeng. De heer R. A. A. Wiranatakoesoema- regent van Ban doeng, heeft dezer dagen in de Aula van het Ken- nemer Lyceum voor de hoogere klassen een causerie gehouden over het regentschap van Ban doeng en het leven van den eenvoudigen dessaman op Java. Spreker schetste de eigenaardige positie van de regenten, afstammelingen der oude vorsten, in den tegenwoordigen tijd en de eigenaardige moderne verhouding, waarin de leden van den regentschapsraad tegenover de regenten zijn komen te staan, en roerde aan het slot het belangrijke probleem aan van de samenwerking van blank en bruin in den opbouw van het nationale Javaansche leven. Uitvoeriger vertelde spreker van het leven van den Javaan, zijn bijgeloof, daarbij aardige voorbeelden van bezweringsformules voorlezend en vertalend, en zelfs een enkel oogenblik, tot goed verstaan van de zangerigheid dier formules en liederen- een Javaansch slaapliedje voorzingend. Na afloop dankte de Rector den inleider voor zijn sympathieke voordracht, waarrja het gezel schap (ook enkele ouders waren aanwezig) nog em.iele oogenblikken onder het nuttigen van een kopje thee in de school bijeen bleef. Voor de vele leerlingen uit Nederlandsch-Indië, die het Kennemer Lyceum bezoeken, was het een aardige middag. Een „sta-in-den-weg", die gehandhaafd blijft. Zooals onze lezers elders in dit blad kunnen lezen heeft de Raad onzer gemeente wel niet eenparig, maar toch in meerderheid besloten, om den boom op den hoek JulianawegMilitairenweg—Bloemcn- daalscheweg op zijn plaats te laten, ook al is die door de veranderde situatie een niet geringe sta-in-den-weg geworden. We vragen ons af: heeft de gemeente geen des kundige die over dergelijke verkeersproblemen een advies kan geven, waarmee de Raad even tueel rekening kan houden? We meenen van wel; 't is ook niet bepaald beleefd van ons gemeentebestuur om zulk een ambtenaar, die immers ide juiste kijk behoort te hebben op dergelijke aangelegenheden, gewoonweg voorbij te loopen, z.g. te kleineeren en zelf eigenwijs te han delen, waarvan we de gevolgen bijna dagelijks kun nen zien of ondervinden. Eerst moeten er slacht offers vallen, dan komt er wel verandering, maar zoolang het blijft bij beschadiging van auto's of andere vervoermiddelen kan men, volgens den ge meenteraad, beter dezen „prachtboom" laten staan. Aanrijdingen zooals j.l. Zondagmiddag met korte tusschenpoozen, waarbij auto's werden beschadigd, worden niet geteld. 'tls ons gewoonweg een raadsel! Over die aanrijdingen deelen we het volgende mede: Zondagmiddag 2 uur had op dit gevaarlijke punt een aanrijding plaats tusschen twee auto's. De heer Z. uit Amsterdam kwam met zijn auto van Over veen naar den Militairenweg, de heer B. uit Sant poort kwam van Bloemendaal, richting Overveen en reed rechts om den boom en kwam met eerst genoemde auto in botsing. Beide auto's werden licht beschadigd; de schade werd onderling ge regeld. Even later had op dezelfde plaats een aanrijding I laats met een auto van den heer dr. v. d. S. O. uit Amsterdam, die van den Julianaweg kwam en een auto, bestuurd door P. G. R. uit den Haag, die kwam van Overveen uit de richting Bloemendaal. Beide bestuurders hadden volgens hunne verkla ring signalen gegeven. De auto's werden licht be schadigd. In ons volgend nummer zullen er wel weer een paar gevallen vermeld kunnen worden. Stoop's Tennistournament. Men deelt ons rnede, dat evenals in vorige jaren, ook dit seizoen weer een tennistournament zal worden gehouden op Stoop's Tennisbanen, waaraan kunnen deel nemen alle leden van clubs, die Stoop's Banen be spelen. De heer J. Maas, die vorige jaren zoo'n belang- ïijk aandeel had in het slagen dezer wedstrijden, bleek dit jaar verhinderd te zijn, medewerking te veileenen. De cmomissie voor deze wedstrijden be staat thans uit de heeren J. Kamerbeek, voorzitter; A. M. Tijsseling, secretaris; J. Stoel, penningmees ter, en D. Nieman. Het tournament vangt dit jaar aan op Zondag 24 Juni, v.m. 9 uur, en eindigt op Zondag 1 Juli. Om de deelneming aan dit tournament zoo alge meen mogelijk te maken worden ditmaal voor het eerst de verliezers in de eerste ronde van het dames- en heerenenkelspel weer ingedeeld en spe len verder om troostprijzen. Openluchtvoorstellingen op „Kraantje Lek". De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cre- iner" gaat het seizoen besluiten met een openlucht voorstelling met bal-cliampêtre op Dinsdag 26 Juni. Zooals gewoonlijk wordt die gegeven op -,Kraantje Lek" te Overveen. Van deze openluchtvoorstelling met bal wordt een reprise gegeven Woensdag 27 Juni, teneinde vrienden en bekenden in de gelegen heid te stellen kennis te maken met „Cremer", en zoo te trachten nieuwe leden te winnen. Opgevoerd wordt „Dokter tegen wil en dank", blijspel in drie bedrijven van Molière. De regie is in handen van Willem Hunsche. In dit stuk treden op de dames: Cor Visser, M. S. LucasDe Lugt en Emmy Witte- veen en de heeren: C. J. Crombouw, E. T. v. Ros- sum du Chattel, H. Bakker- J. Erdtsieck Jr., L. J. Hirs, C. v. Looy Jr. en J. Erdtsieck. Na afloop der voorstelling bal-champêtre. De avond zal worden opgeluisterd door welwil lende medewerking van het bekende dubbel ge mengd kwartet „Votum Nostrum" te Koog-Zaan- dijkv directeur de heer N. C. Kaper. Bij ongunstig weer wordt het zomerfeest uitge steld, dit zal te half zeven op zichtbare' wijze door borden worden bekend gemaakt op het Stations plein, op het Verwulft en bij de Zijlbrug. Bij goed eer zullen autobussen naar Kraantjelek rijden. Op Woensdag 27 Juni zal een reprise van de voorstelling worden gegeven voor belangstellen den, ter kennismaking met „Cremer". Ook deze avond zal met een groot bal worden besloten. Aanvang des avonds 8 uur. Evenals andere jaren zal den leden van de afd. Haarlem van de Ned. Reisvereeniging een open luchtvoorstelling worden aangeboden. Deze voor stelling vindt plaats op Zaterdag 30 Juni. Aanvang des avonds half acht uur. Eveneens zal worden op gevoerd „Dokter tegen wil en dank". Voor alle avonden zal de tuin fantastisch wor den verlicht. De werkzaamheden aan de voorbereiding van het nieuwe seizoen zijn in vollen gang. Het bestuur stelt zich voor 4 a 5 tooneelvoorstellingen en een cabaret-avond te kunnen geven, alle in den Stads schouwburg, voorts een groot bal-masqué en een Zomerfeest. Ekele voorstellingen zullen besloten worden door een bal. Bijzondere zorg zal besteed worden aan het samenstellen van het repertoire. Dit zal bestaan uit werken van Nederlandsche auteurs. Tentoonstelling „Tuinbouw". Van 12 tot en met 14 Juli zal de afd. Bloemen- daal-Velsen van Tuinbouw- en Plantkunde een ten toonstelling houden in de oranjerie van de buiten plaats -.Elswout". Op den avond der opening is deze tentoonstelling van „Alles wat groeit en bloeit" alleen toegankelijk voor leden der afdeeling. Vrijdag en Zaterdag is de tentoonstelling ook toe gankelijk voor het publiek en wel van 10 uur v.m. tot 8 uur nam. Verschillende prijzen zijn reeds voor deze tentoonstelling beschikbaar gesteld. De bezoekers van deze tentoonstelling hebben tevens vergunning Ijet fraaie park te bezichtigen. Het bestuur der afdeeling is de familie Van der Vliet begrijpelijkerwijs zeer erkentelijk voor haar welwillendheid, dat zij de oranjerie voor dit doel heeft willen beschikbaar stellen. Aanrijding. Donderdagavond kwam een meisje met groote vaart den Miilitairenweg afrijden. Op de kruising Bloemendaalsoheweg raakte zij de macht over haar stuur kwijt en zou op het ijzeren hek met scherpe punten van vilfa Djember terecht geko men zijn, als zij niet op een juist passeerend poli- tie-agent was ingereden. Beiden kwamen te vallen, zonder zich echter noemenswaardig te bezeeren. VOGELENZANG. Pastoor H. J. Zondag f Donderdagmiddag is de Hoogeerw. heer Henri- cus Jacobus Zondag, Deken van Noordwijk, Pas toor te Vogelenzang en Kanunnik van het Kathe drale Kapittel, in de Pastorie te Vogelenzang zacht en kalm overleden. Zooals onzen lezers reeds werd meegedeeld, is hij geruimen tijd ernstig onge steld geweest. Bij het sterfbed was aanwezig de familie van den Deken. Donderdagavond werd het stoffelijk over schot in de spreekkamer van de pastorie opge baard. Heden en Zondagavond zullen in de R.K. Kerk te Vogelenzang de Lauden plaats hebben. Maandag zal op de R.K. Begraafplaats te Vogelen zang de teraardebestelling plaats vinden. Mgr. Zondag is geboren in 's-Gravenhage op 21 Juli 1847. Tot priester werd hij gewijd op 15 Aug. 1873. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Over veen tot 1883. Daarna werd hij benoemd tot pro fessor aan het Seminarie te Warmond. In 1901 werd hij Pastoor te Vogelenzang. Op 10 October 1916 werd hij benoemd tot Deken van Noordwijk tot 10 April 1927, op welken datum hij eervol ont slag uit laatstgenoemde functie vroeg en verkreeg. Jkvr. M. C. baronesse van Tuyll van Seroosker- ken, Hofdame der Koningin. De Koningin heeft met ingang van 1 Augustus benoemd tot haar hof dame jonkvr. M. C. baronesse van Tuyll van Se- rooskerken- alhier. AERDENHOUT. Tuinfeest I. O. G. T. T^tvdag heeft de Haar- lemsche Loge der Goede Tempelieren een propa- ganda-tuinfeest gehouden op een terrein langs den Bentveldsweg, daartoe welwillend afgestaan door den heer Gerzon te Amsterdam. Doordat het weer zich in de morgenuren ongun stig liet aanzien, zijn verschillende loges niet vér- schenen. De muziekvereeniging „Voorwaarts" uit Haar lem, directeur de heer Van Tienen, en de zangver- eeniging „Animo", eveneens uit Haarlem, directeur de heer Van Zandvoort, verleenden hun medewer king. In den middag werd door de jeugdafdeeling van A. N. G. O. B. een aardige openluchtvoorstelling gegeven. Een heel aardig nummertje was dit en door de zeer verdienstelijke wijze, waarop het werd ver tolkt, was het succes groot. Hierna werden verschillende volksspelen gehou den, waarmee aardige prijsjes 'waren te verdienen. Het weer heeft zich gelukkig goed gehouden. Anders was de ontnuchtering voor de Haarlemsche loge nog grooter geweest, dan ze nu al was. St. E. „George wil wel". Zondag a.s. zal het Rot- terd. Tooneelgezelschap in den schouwburg aan den Jansweg een opvoering geven van de succes klucht „George wil wel". De bekende komiek Huib Kieviits zal de hoofdrol van Geis de Oppasser ver tolken. In tal van plaatsen oogstte stuk en spel een onbedaarlijk lachsucces. Het oordeel der pers is schitterend. EEN WETTIG VERPLICHTE WINKELSLUITING. Algeheele Zondagsluiting? De Regeering, of feitelijk de Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, heeft bij de 2e Kamer der Staten-Generaal ingediend een wetsontwerp tot verplichte winkelsluiting. Reeds sedert eenige jaren is deze kwestie aan de orde, nu eens meer, dan weer minder actueel. De Regeering heeft het vraag stuk der wettelijke winkelsluiting de laatste jaren voortdurend parallel gehouden met het vraagstuk van verdere doorvoering van de bepalingen der Arbeidswet 1919, in casu, met de bepalingen, be treffende het verbod van arbeid in winkels, apo theken etc., zooals dat sedert 1919 in de wet is opgenomen, maar nimmer nog in werking gesteld. Een wettelijk verplichte winkelsluiting houdt inder daad ook verband met een verbod van werkzaam heden in winkels etc., hoewel het wetsontwerp overigens vrijwel een reproductie van gemeente lijke verordeningen, welke deze materie beheer- schen en in zeer vele gemeenten reeds tal van jaren gelden op het terrein van arbeidsverbod voor winkelbedienden, minder ver gaat dan waar schijnlijk alle verordeningen. Immers waar vele verordeningen bepalen, dat b.v. een kwartier na het sluitingsuur geen bedienden meer in den winkel aanwezig inogen zijn, bepaalt het wetsontwerp, dat degenen, die op het sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog mogen bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. In de practijk komt deze bepaling dan ook hierop neer, dat vrijwel iedere winkel een half uur langer voor het publiek geopend zal zijn dan de wet als sluitingstijd bepaalt. Het is voor de controle door de politie immers ondoenlijk precies na te gaan, wie van de aanwezige klanten vóór of over het gestelde sluitingsuur binnentrad; zoodat allen het wettelijke toegifje bijna immer zullen krijgen. Deze bepaling, eertijds voorkomende in verordeningen van vele gemeenten, is vrijwel ook door alle ge meenten later gewijzigd en in vele verordeningen is sedert enkele jaren-de bepaling opgenomen, dat het verboden is na het sluitingsuur publiek in den winkel aanwezig te hebben, zoodat feitelijk bij het slaan van de klok, b.v. 8 uur des avonds, het pu bliek uit den winkel moét zijn. Deze bepaling vol doet, voor zoover ons- bekend is, in de practijk zeer goed. Aan de controleerende politie wordt daarmede eenigen armslag gelaten, om eeniger- mate naar omstandigheden te handelen. De Kan tonrechter waakt er tenslotte wel voor, dat een te enge Ietterknechterige poliie-agent niet voor de tweede maal een proces-verbaal opmaakt tegen een winkelier, die vijf minuten na sluitingstijd nog klanten hielp. Uitwassen behoeft men van een der gelijke bepaling dan ook niet te vreezen. Terwijl het toelaten tot een half uur na sluitingstijd, feitelijk den sluitingstijd een half uur later stelt, dan de wetgever bedoeld heeft. De bepaling in de meeste verordeningen op de winkelsluiting, dat bedienden tot een kwartier na het sluitingsuur in den winkel aanwezig mogen zijn, beteekent in de practijk vaak, dat de winkelbedienden, nadat de winkel voor het publiek is gesloten, ook hun werkzaamheden als beëindigd weten. Immers in den winkel kunnen zij niet werken, omdat zij daarin niet aanwezig mo gen zijn. Miaar het wetsontwerp laat veel grootere ruimte. Daarin is niet het verbod opgenomen van het niet aanwezig mogen zijn van bedienden na het sluitingsuur. De Arbeidswet bemoeit zich nog altijd niet met den werktijd van winkelbedien den, maar thans heeft de Minister het voornemen, om ter verdere uitvoering van de Arbeidswet 1919, een werktijdenbesluit voor winkels te bevorderen. Hiervoor is lang en dikwijls dwang uitgeoefend op dien Bewindsman. Echter acht de Minister het uitvaardigen van een werktijdenbesluit voor win kelbedienden niet mogelijk, wanneer niet tegelijker tijd een wettelijk verplichte winkelsluiting worde ingevoerd. De wet zal er dan ook wèl komen. In tal van gemeenten en zeker in grooteren en groote, is sedert vele jaren een verordening op de winkel sluiting in werking; zelfs in vele kleine gemeenten heeft men de grootere zusters na-ge-aapt en als een zekere luxe, een grootdoenerij, die aan het belachelijke grensde, óók een verplichte winkel sluiting ingevoerd. Wat echter slechts in enkele gemeenten verboden is, gaat straks in alle ge meenten wettelijk gebod worden, n.l. de Zondags sluiting. Het gebod om op Zondag de winkels voor het publiek gesloten te hebben gaat straks alge meen worden en dat zal een groote verandering brengen in tal van gemeenten, zelfs in verschillen de centra van ons land. Wel laat het wetsontwerp toe, dat afwijkingen kunnen worden toegestaan door den gemeenteraad, echter onder goedkeuring van de Kroon. Wij denken hierbij natuurlijk aan badplaatsen etc. waar de winkeliers grootdeels op den verkoop op Zondagen zijn aangewezen. Hoe denkt men zich een badplaats, hoe denkt men zich het leven aan ons Bloemendaalsche strand, aan en langs onzen Zeeweg, wanneer daar op Zondag en na 8 uur 's avonds niet meer mag worden ver kocht? Wel is waar zal het verbod van verkoopen op Zondag niet gelden ten aanzien van het venten van geringe eetwaren, maar moeten de badgasten en de dagjesmenschen dan 's avonds om 8 uur naar huis, juist wanneer vele stadsmenschen nog gelegenheid hebben een poosje aan het strand te vertoeven. En zal het verbod van verkoopen, venten, op Zondag, indien streng doorgevoerd, d.w.z. zonder dispensatie-bepalingen, niet fnuikend zijn voor het strandleven; zal het niet fnuikend zijn voor het toerisme door vele streken? De gemeente raad van Bloemendaal zal naar onze meening, dan ook wel gebruik moeten maken van de bevoegdheid in art. 9 van het ontrwerp-wet toegekend, en een verordening moeten samenstellen tot regeling van afwijkingen, omdat bijzondere omstandigheden de aanwezigheid van het strand en omgeving die afwijkingen noodzakelijk zullen maken, n.l. den verkoop op Zondag en na 8 uur 's avonds tijdens het badseizoen. De Kroon moet zoo'n verordening goedkeuren. Een wettelijk verplichte winkelsluiting zal ver der iets nieuws brengen in Bloemendaal, dat, hoe wel onder den rook van de stad liggende, waar sedert vele jaren reeds, een verordening op de winkelsluiting geldt- nog altijd, ook te dien op zichte, haar plattelandsvorm heeft behouden en vol komen vrijheid heeft gelaten nopens het uur van sluiten. Straks zal ook de Bloemendaalsche win kelier te half negen 's avonds en Zondags den geheelen dag vrijaf kunnen nemen. Deze gebeur tenis zal wel niet van grooten invloed blijken te zijn op het zaken-leven in deze gemeente; voordeel voor den winkelier vermogen wij niet te zien in verplichte winkelsluiting, maar het nadeel lijkt alleszins overkomelijk. Wel zal het de saaiheid in Overveen en Bloemendaal stellig vergrooten. In dat licht bezien, zijn wij geen bewonderaars van verplichte winkelsluiting. En wij meenen ook, dat Bloemendaal als gemeente geen prijs behoeft te stellen op de op-komst-zijnde wet, maar wanneer ter bereiking van betere arbeidsvoorwaarden voor winkelpersoneel, de wet er komen moet, meenen wij, dat ook Bloemendaal zich gaarne zal aan passen bij de veranderingen in het zaken-doen. Tenslotte zal ook de Bloemendaalsche winkelier wel prijs stellen op vrije avonden en vrije Zon dagen. Opmerkelijk toch is, dat in sommige ge meenten van winkelierszijde actie is gevoerd ge worden om de verplichte plaatselijke winkelsluiting op te heffen en de vrijheid van voorheen terug te krijgen, echter immer zonder resultaat, omdat het □□□□□aaaaaaaaaDaDDDaaaDanDaDDDaa VAN HAARLEM EN NAASTE OMGEVING MET TRAMKAART g PRIJS 90 CT. BOEKJE AFZONDERLIJK 25 CT. a g g VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL g EN AAN DE KIOSKEN g UITGAVE: a G. EIKELENBOOM - BLOEMENDAAL a g TELEFOON 22324 Q □□ODODnDDonnnnonanoannDDaDODnDDD meerendeel der winkeliers voorkeur gaf en geeft aan verplichte sluiting. Wanneer straks de Wet in het Staatsblad zal zijn verschenen, komen wij op details van de wettelijke bepalingen nog wel terug. Voorloopig kunnen wij met dit overzicht wel volstaan. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG. ZONDAG. Zeer groote hoogmoed of -diepe zelfverachting duiden op zwakheid van ziel. MAANDAG. Vrijheid is slechts een schat in de handen van dengene, die er grens aan weet te stllen. DINSDAG. De zon-den der jeugd verduisteren het gelaat in den ouderdom. WOENSDAG. Al is een kruis verguld, drukken doet 't toch. DONDERDAG. Hoop op het beste, bereidt u op het ergste en neem wat God zendt. VRIJDAG. Het leven kan alleen tot schoonheid worden, als zijn smart wordt beseft. ZATERDAG. Ie-der moet ten slotte met eigen gaven en krach ten en naar eigen inzichten zijn eigen opvoedings taak vervullen. Terug te bekomen bijKops, Delftstraat 27 rood Haarlem, een heeren gieufhoed; J. Tullenaar, Zijl- weg 10 Overveen, een hooge jongensschoen; S. Dekker, Oen. Cronjéstraat 10 Haarlem, een bruine portemonnaie met inhoud; K. van Apeldoorn- Bloe- mendaalscheweg 315 Overveen, eenig kastpapier; J. H. Hesseling, Z. Stationsweg 7 Bloemendaal, een zakmes; J. Qravendijk, Ramplaan 89 Haarlem, een schoolpasser; C. Giebels, Midden Tuindorplaan 20 Haarlem, een bruine hond met bruine halsband om; Kennel Fauna, Parklaan Haarlem, een bruin met zwart gekleurde terrier; J.-van Roode- Bloe- mendaalscheweg 210 Bloemendaal, een zwarte klut; T. Roozen, Zijlweg 218 Haarlem, een handtaschje met inhoud; K. de Jong, Brederodeweg 41 Bloe mendaal, rijwielbelastingmerk 1928; Rikkers, Bre derodeweg 26 b Santpoort, een blauwgrijze regen jas; Donselaar, Busken Huetlaan 4 Bloemendaal, een bril zonder étui; Mej. Westerman, Genestet- weg 12 Bloemendaal, een zilveren speld; Dekker, Cronjéstraat 10 Haarlem, een bruin dekzeil; bij den tuinman van Tijsse's hof te Bloemendaal een grijs damestaschje; W. Voerman, Kinheimweg 65 Bloe mendaal, een passer; B. van Slooten, Rollandslaan 78 Haarlem, een klein hondje wit met zwart; J. C. Welters, Indischestraat 117 Haarlem, een damestaschje met inhoud; Wiemeijer Lonbar Petri- laan 8 Overveen, een blauw manteltje; Bad Noord Zeestrand, een tabakszak. Politiepost Noord Zee strand, 2 kindersohopjes. Politiebureau Overveen. een heeren handschoen; een kapje van een kinder cape; een rozenkrans, een heeren handschoen. Bij J. van Bakel, Binnenpad 18 Overveen, een paar kinder-gymnastieksehoentjes. Bloemendaal. NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Bidstond: Zaterdag 23 Juni, 's av. 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw -,Mara- natha", v.m. 10 uur: Ds. C. E. te Lintum, theol. cand. te Leiden. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. VRIJE KATHOLIEKE KERK, v.m. 10 uur: H. Mis, 's av. 8 uur: Vesper en Lof. Zaterdag 23 Juni, v.m. 7.30 uur: Stille Mis. Woensdagavond 8 uur: Vesper en.Lof. Overveen. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. A. K. Straatsma, te Zandvoort.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 3