IA.BIJYSJkI AERDENHOUT PLAATSELIJK NIEUWS „HEEMSTEDE'S WONINGBUREAU" KERK-AGENDA VARIA LAGE BELASTINGEN GEBRS. CORNS. L. EN HENDRIK KWAK Hz. BIJZONDERE AANBIEDINGEN Gevonden Voorwerpen. BURGERLIJKE STAND. Abonneert U op dit blad. BRANDSTOrriEN HANDEL Q EN .GRONJ ÉSTR A AT 67 f HTELEFOON :12829[ fö\X/1 HAARLEM [©28 1, Het Processie-verbod geldt nog steeds, 2, Bij de verwerping van het voorstel van den Minister van Waterstaat waren het alléén de Soc, Dem. Kamerleden, die het voorstel (Radio-belasting) (uit volle instem ming daarmede) bleven steunen. 3. Bij de stemming over het wetsvoorstel op de naamlooze vennootschappen hielpen alle leden van de S.D.A.P. den minister van Justitie om het voorstel ,,er door" te krijgen. 4, De Staatsloterij blijft door het werken van de Sociaal Democraten in leven. 5. Dat bij den Paus opnieuw een gezant schap zou worden geaccrediteerd, is nog steeds verhinderd. 6. Op Juliana-dag, door de Radio-uit zending van een soc. program inplaats van een Oranje-huldiging, enz. enz. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat lang zaam maar zeker de idealen van de Sociaal Democraten in wetten worden verwezen- lijkt. Of zulks al dan niet wenschelijk is, laten wij aan de lezers te beoordeelen. Het is ons voldoende als wij de „slapenden" hebben kunnen wakker maken. BLOEMEND AAL. Meisjesschool voor M O. ,,'t Kopje", Aan het eindexamen werd deelgenomen door 12 candidaten. Geslaagd de dames: Y G. J. van Asch van Wijck, G. M. Cremers, N. J. Th. Douw van der Krap, M. W. J. van Geuns, Th. C. M. Gunters, I. F. M, de Jonge van Ellemeet, G. M. L. Kolff, N. La'bberté, O. Th. Y. Lamping, E. E. Verkade, C. Wil- dervanck. Een getuigschrift v*3Tï dê schóól wérd uit gereikt aan de dames: E. W. A. M. Bruyn en A. Vrijdag, Bevorderd van dé 4de klasse (1c) naar de 5de klasse (1e): B. Bosch, A. van Dijk, T. Halkema, A. v Heeckeren van Molecaten, A. Herweyer, A. Kruimel en W. de Wijs. Voorwaardelijk bevorderd: T. v.d. Linden Van de 4de kt, M. S. v. M. naar de 5de klasse M. S. v. M.: M. Cordese, L. v. Geen, N. Groenendijk, L, van Hasselt, D. de Jonge van Ellemeet, W. Levenkamp, C. Quarles van Ufford, M. Rutgers van der Loeff, L. Schalij, J, de Jong Schouwenburg, C. Te- ding van Berkhout, N. Teding van Berk hout, A. van Valkenburg en S. van Voorst Vader. Voorw. 'bevorderd: I. Adams, A. Osieck, D. van Pestel en C. Vening Meinesz. Niet bevorderd: één. Van de 3de naar de 4de klasse: H.. van Hall, B. van Heemstra, M. Hijmans, M. Meertens, P. Monthaan, E. de Rodhemont, M, van der Scheer, G. Schimmelpenninck van der Oye. R. Valck Lucassen, E. Velt- man, H. Visker; W. Voet en C. Wondsma. Voorw. bev. D, Guépin en E. Timm. Van de 2e naar de 3e klasse: C. Adams, C. van Dedem, L. de Jonge van Ellemeet, J, Krelage, D. Lambrechtsen, E. Leendertz, K. Meertens, L. van Riemsdijk, A. de Jong Schouwenburg, G, Teipe, I. toe Laer, A. v. Valkenburg, R. van Weel en L. Wester man. Voorw. bev.: A. van Beek Vollen'hoven, G.' Heybroék en E, Meihuizen. Niet bev. één. Van de 1ste naar de 2de klasse: C. Beels, N. Beker, M. van Beusekom, A. Bol, C, Bruyn, C. van Dongen, L. Hanneman, M. v. Hasselt, I. de Jonge Mulock Houwer, S Kanne, I, Kruimel, A. Lambrechtsen, A. v. de Poll, L. Romer, A. Ruygrok, A. Snijder, N. Veltman, en T. de Visser. Voorw. bev. I. Evertsz, I. Groenendijk, G. Kamphuys en Z. Zegers Veeckens. Niet bev. 5. TE: HEEMSTEDE - AERDENHOUT - HAARLEM EN BENNEBROEK Halve villa, koopprijs f 10.3OQ Landhuis, huurprijs 850- p.j. Vrijstaande villa, koopprijs f 14 000 In). Kantoor Aerdenhout, Oosterduin weg,Te! 26226,Tramhalte Aerdenhout park, begint zoo langzamerhand zijn vol tooiing te naderen, 't Was een sympathieke gedachte van het personeel om de directie een gebrandschilderd gedenkraam aan te bieden, om te plaatsen in het nieuwe ge bouw. IN iet alleen het kantoor- en ander personeel te Bloemendaal, maar ook da t der bijkantoren uit aile deelen der provincie nam hieraan deel. Het gedenkraam, waar van de vervaardiging is opgedragen aan het atelier ,,De Vonk" te Heemstede, zal op zinnebeeldige wijze voorstellen den „zegen van het leidingwater". Het zal het interieur van het gebouw zeer zeker verfraaien. Geslaagd, De heeren R. Erlings en W. Blan'kevoort, leerlingen van de openbare school voor M.U.L.O. zijn Zaterdag te Am sterdam geslaagd voor het B-diploma. Aanbesteding, De architecten Mulder en Van Asdonck alhier, hebben namens hunne principaal aanbesteed het bouwen van een villa aan den Heuvelweg te Bloe mendaal. Laagste inschrijver was W. van Rijn te Halfweg. Wegverbetering, Hoekafrondingen en wegvehbreedingen zijn de laatste jaren aan de orde van den dag. Thans is de Bloemen- daalscheweg tusschen Parkweg en Rijper- weg, weer aan de beurt. De vernauwing veroorzaakt door de vooruitspringende perceelen 142 en 144, zal weggewerkt wor den door sloopirig. Ook perc. 146, dat meer naar adhteren staat, zal tegelijk worden op geruimd. De hoofdweg in onze gemeente veran derd bij den dag, en.wordt beter. Gebrandschilderd glas in het nieuwe ge bouw van P, W. N, Het nieuwe kantoor gebouw van het Provinciaal Waterleiding bedrijf in NoordTfolland, in het Kinheim- Verplaatsing, -De heer G. Hulsebosch, in de gemeente bekend als de uitvoerder van gemeente-reiniging, transporteur van en handelaar in grond, zand en grint, neemt vandaag zijn nieuw gebouw aan de Bosch en Duinlaan in gebruik, niet alleen voor bewoning, maar inzonderheid voor zijn be drijf. De garage doet meer denken aan de in richting van een automobielondernemer, dan aan, eeiv transporteur, want. de garage is 200 M2. groot, er kunnen verscheidene auto's in staan. Voor de garage is een ben zinepomp geplaatst, welke natuurlijk ook voor particulier gebruik berekend is, In de garage zullen de diverse vrachtauto's en tractors geplaatst worden, terwijl er naast de garage een inrij gemaakt is voor het op bergen van materialen. Alles is netjes af gewerkt; het is werkelijk een bedrijf dat door deze verplaatsing een groote vooruit gang ondergaat. De Bosch en Duinlaan is door dit gebou wen-complex zeer verbeterd, we hopen bin nenkort van deze inrichting een foto in ons blad te plaatsen; jammer is, dat de oude schuur waar voorbeen een timmermans werkplaats van de heer van 't Land was ge vestigd, daar als een wangedrocht een sta- in-den-weg is geworden. Hoe eerder deze bouwvallige schuur ver dwijnt, hoe beter, zoo als de plaatselijke situatie heden is, kail het onmogelijk langer blijven. Benoeming tijdelijk onderwijzer school B, Met ingang van den nieuwen cursus is be noemd tot tijdelijk onderwijzer aan school B (Vijverweg) de heer D. Duinker uit den Helder. Voordracht school C, Voor onderwij zeres aan school C (Genestetweg) is de volgende voordracht opgemaakt: 1. Mej. J. Brinkman, Enschede; 2 mej. J. H. H. v. Rossum, Haarlem; 3 mej. A. Paap, 's-Gravenhage. Het Euchar. triduum voor zieken te Bloemendaal. Gedurende een drietal dagen heeft er in de R.K, Kerk alhier een Euchar. Congres voor zieken plaats gehad. Deze plechtig heid ging gepaard met veel belangstelling van particulieren uit de omstreken. We vermelden alleen: De derde en laatste dag van het Zieken- triduum; zoo mogelijk nog schooner en heerlijker dan de twee voorgaande en be gunstigd door het mooist denkbare zomer weer. Het is nog vroeg als de auto's die, be halve door eenige parochianen van Bloe mendaal, door vele particulieren uit Haar lem, Heemstede en omgeving, uit louter sympathie voor dit werk van liefde wel willend beschikbaar zijn gesteld, voor de laatste maal hun kostbare lading aan de kerkdeur brengen. De verpleegsters staan reeds gereed! om de patiënten naar de plaatsen te brengen en nog heeft de klok geen negen uur gewezen, of 'het kerkje is reeds geheel gevuld. Klokslag negen uur beginnen de plech tigheden, de H. Mis, voorafgegaan door de zegening der geneesmiddelen. Het mannen- en knapenkoor der kerk, oiiderleiding van den heer J. Nelissen, voerde op voortreffelijke wijze de missa in honorem bt. Alphonsi van Hubert Guypers uit. ;fr Een bijzonaere dag voor de parochie was het nu, zoo memoreerde pastoor Wiilen- borg het in zijn toespraak. Een bijzondere dag, omdat dezen morgen het H. Misoffer werd opgedragen voor de parochie en de zieken zeker gaarne hun lijden zouden wil len mee-oiferen vodr 'het welzijn van de parochie, die hen biet zooveel spontane hartelijkheid had ontvangen. Bloemendaai's parochie zal zich met zulk een dag gelukkig mogen gevoelen. Na de handoplegging le 12 uur, waarbij alle zieken weder den zegen ontvingen volgde te 2 uur ais heerlijk besluit Het plechtig Lot met processie en Te Deum, De ijverige promotor van het Zieken- apostolaat en het wprk der Ziekentridua, pastoor Wiiienborg, zal wederom groote voldoening van zijn sympathiek werk on dervonden hebben, t OVERVEEN. Den ,/bewusten" boom. in den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de ge meente eindelijk de koe bij de horens „ia- ten' pakken door om den ,,sta-in-den-weg" eenige verkeersstrepen te plaatsen ter be veiliging van het verkeer. De teekenaar van 'de strepen is erg zui nig geweest (of liever politiek) want er zijn slechts 2 strepen geplaatst die alleen gel den voor de richting OverveenBloemen daal, JuiianawegBloemendaal. De eenige verbetering die we hieruit op maken is, dat men omende per auto of rijtuig van BloemeaSksi om de richting Overveen dorp te kiezen, den boom nu links laat liggen, en vroeger rechts, maar verder vragen we ons af: hoe moet men rijden vanaf de Juiianalaan richting Over veen? Om den boom heen natuurlijk. Neen hoor, we hebben gisterenmorgen even ge controleerd en zagen 6 a 8 auto's van de Juiianalaan komen om in de richting Overveen te gaan, die allen zonder onder scheid voor den boom heen reden, dus den boom rechts lieten giggen, dat is o.i, fout, hetwelk de verkeersstrepen duidelijk moes ten maken. We wachten met belangstelling af wat de practijk zal leeren, doch we meenen van meer ongelukken, Een brievenbus in brand gestoken, Door een paar belhamels die intusschen door de politie zijn opgespoord is in Kweek- duin een brievenbus van de posterijen door inwerping van papier in brand gestoken. Eenige brieven bereikten daardoor niet hun plaats van bestemming, doch gingen in vlammen op. Spoorwegbrandje, Met het droge warme weer is een spoorwegbrandje geen zeldzaamheid. In ons vorig nummer ver meldden we reeds een geval; ook deze week was er brand aan de Waldeck Pyr- montlaan. De Vrijwillige Brandweer heeft eerst met water en daarna met zand ge- bluscht. Een redder beloopd, Zaterdagavond werd door den heer A. J. Meyerink, op verzoek van den burgemeester van Haar lem, aan den heer H. Oly, te Overveen, lid van de Bloemendaalsche Reddings-Brigade, namens het Carnegi-Heldenfonds, een be drag van 25.ter hand gesteld, als be- 'looning voor een verrichte redding op 27 Febr. j.l. De heer Oly had op genoemden datum een 7-jarigen jongen die dreigde te verdrinken, uit het water van de Delft ge red, door zich gekleed te water te bege ven. Ernstige aanrijding. «Woensdagnacht had op den Zeeweg een ernstige aanrijding plaats. De 28-jarige R. op den Zeeweg wo nende kwam per fiets van Overveen. Hij reed rechts van den weg en wilde tegen over zijn woning naar links oversteken toen juist van de richting, Zandvoort een auto kwam. De wielrijder werd aangereden en bezeerde zich ernstig. Hij werd naar de po litiepost te Overveen vervoerd waar Dr. Bos de eerste hulp verleende. R. klaagde over inwendige pijnen. Vermoedelijk zijn eenige ribben gekneusd. Hij bad verder een vrij ernstige hoofdwond 'en zijn tong was gewond. Op advies van den geneesheer werd hij per ziekenauto van den heer Ma thot naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem overgebracht. Van de fiets werd het voorwiel vernield. De bestuurder van den auto, de heer A, uit Haarlem, treft aan dit ongeval totaal geen schuld. Ook bijen houden van zeelucht, Op een strandwagen had zich een bijenzwerm verzameld. Natuurlijk trok dit zeldzame gebeuren veel belangstelling. Enkele kin deren ondervonden er de nadeelige gevol gen van. Door de Bloemendaaische politie werd per telefoon de bijenhouder Mesa uit Santpoort opgebeld, die spoedig met een mand de zwerin bijen in beslag nam en met de buit huiswaarts keerde. En zoo behoorde de vacantie-dag der bijen weer tot het verleden. Aanrijding. Zondagmorgen werd de wielrijdster G„ van Amsterdam, alhier op de korte Lijlweg door een luxe auto aan gereden. Zij bekwam eenige ontvellingen welke spoedig werden verbonden; de fiets werd beschadigd. De chauffeur treft geen schuld, aangezien de wielrijdster onvoor zichtig handelde. De Tuinbouwtentoonstelling op Elswout, Het succes van de groote tentoonstelling van „alles wat groeit en bloeit" in de oran jerie van Elswout gisteren en vandaag is verzekerd. Dank zij het mooie weer is er vanzeif veel belangstelling, Het aantal in zendingen is zóó groot, dat de laatste M2. is ingenomen. Liefhebbers kunnen dus he den genieten, zoowel op de tentoonstelling ais in het mooie park. AERDENHOUT. Hek omvergereden, Bij een familie aan den Aerdenhoutsduinweg is een ijzeren hek gedeeltelijk stuk gereden door een automobilist die liever geen naamkaartje achterliet. HAARLEM. Stads-Bibliotheek en Leeszaai, Aan tal bezoeken in Juni 8119 waarvan 3711 aan de Krantenkamer en 1294 aan de Al- gemeene Leeszaal. Uitgeleend werden 7169 boeken. Bontatelier J, C. Schneegans, Schouw tjeslaan 100, - In verband met de adver tentie in dit Nr., willen wij onze lezers op bovenstaand atelier even opmerkzaam ma ken. Bij een bezoek aan deze inrichting zijn wij tot de overtuiging gekomen hier te doen te hebben met een le klas vakman op dit gebied. De heer Schneegans heeft zijn ken nis opgedaan in de grootste zaken in Duitschland, Frankrijk, Engeland en Ne derland. Den laatsten tijd was hij verbon den als chef-expert bij het Magazijn Neder land te A'dam, waar hij gedurende 9 jaar is werkzaam geweest als chef bij de bont af deeling. Naar wij vernemen heeft de heer Schneegans vele relaties bij le klas fami lies, en wij gelooven dan naar de verschil lende inlichtingen die wij ontvingen, dat het den eigenaar wel niet aan belangstel ling en begunstiging zal ontbreken. Er wordt reeds nu gewerkt aan zeer kostbare bontmantels. Het moderniseeren en vervaardigen gaat op dit atelier alles naar de laatste mode. Aanstaanden Zondag. BLOEMENDAAL. NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. J. C. van Dijk. Bidstond: Zaterdag 14 Juli, 's av. in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha", v.m. 10 uur: de heer J. Hesseling te Amsterdam. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. Joh. C. Brussaard. NED. PROTESTANTENBOND, aid. Bloe mendaal v.m. 10.30 uur: Dr. L. J. van Holk te Utrecht. VRIJE KATHOLIEKE KERK, v.m. 10 uur: H. Mis, 's av. 8 uur: Vesper en Lof. Zaterd. 14 Juli, v.m. 7.30 u.: Stille Mis, Woensdagavond 8 uur: Vesper en Lof. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: de heer K. Koopman te Bloemendaal, AERDENHOUT. RELIGIEUZE KRING, v.m. 10.30 uur Ds. J. Dozy te Leeuwarden. Terug te bekomen bij: Kelder, Iepen laan 54 Bloemendaal, een damestaschje met inhoud; F. Donkervoort, Donkerelaan 2 Bloemendaal, een 3-deelig zilv. broche; W. G. Schouten, Arnoldslaan 2 Bloe mendaal, een kleine portemonnaie met eenig geld; Cassee, Bloemendaalscheweg 12 Bloemendaal, een broodtrommel; Vermeij, Tetterodestraat 126 Haarlem, een bril; Kol, Bloemendaalscheweg 267 Overveen, een auto-plumeau; Roskam, Duinlustparkweg 9b Bloemendaal, een manchester jongens jasje; de Rooi, Julianapark 10 Haarlem, een bloedkoralen kettinkje; Visser, Kloos- terstaat 111 Haarlem, een vulpen; Kasper, Bloemendaalscheweg 140 Bloemendaal, een zilveren rozenkrans; Chr. Barthel, Voor zorgstraat 9 Haarlem, twee leesboeken in cartonnen doos, geadresseerd: E. Rohling, Singel 157 Amsterdam; van Os, Boschiaan 53 Bloemendaal, een R.K. kerkboekje; Böorsma, Zandvoorterweg 29 Aerdenhout, een houten zandschepje; aan den politie post Aerdenhout, een dameshandschoen; aan het bureau van politie te Overveen, een paar handschoenen, een sleutel; aan den politiepost Noordzeestrand: een kinder schopje. Terug te bekomen bij; A Hulser, Oranje Nassaulaan 50 Overveen, een bril; J. Ter- maat, Stoel's Hofje 2 Bloemendaal, een da meshandschoen; Faase, J. W. Friscolaan 15 Overveen, een rijwjelbelastingmerk; Plevier, Middentuindorplaan 14 Haarlem, een kindercape; H. A. Traanberg, Duinlust- weg 2 Overveen, een schaar en zilveren ring; Tromp, Kloosterstraat 52 Haarlem, een paardedeken; Groeneveld, Ramplaan 76 Haarlem, een gouden speld met steentje; J. P. Maas, Bloemendaalscheweg 20 Bloe mendaal, een kinderportemonnaie met in houd; König, Duinvfietspad 4 Overveen, een gouden zegelring; P. J. Huijbens, H. Roozenlaan 51 Haarlem, een rijwiel'belas- tingmerk; aan het bureau van politie te Overveen, een kinderportemonnaie; een rij- wielbelastingmerk; een heeren gleufhoed; een koperen gewicht (5 H.G.); een honden penning, gemeente Haarlem; een ijzeren hoepel; een celluloid armband; een jas; een poederdoosje, een penhouder; een rood em mertje; aan den politiepost Aerdenhout, een damesrijwiel; aan den politiepost Noordzeestrand, een spaarbankboekje ten name van A. A. Brauen, Amsterdam, Rus tenburgerstraat 366 huis; een beursje met inhoud; een huissleutel. Bevallen: A. J G. H. RozendaalMen- sink, z.; P. 'H. W. M. v. Dijk—Kemper, z.; Y. J. KoopmanBalvers, d.A. Joustra Keur, z. Getrouwd: W. J. A. Sweijen en M. A. van Scha'gen; A. IJzerman en C. A. Schoe- vaart; G. M. Veldhuis en E. P. Prenen. Getrouwd: P. Jungmann en K. Pfundt; M. A. J. van Been en L. J. C. M. de Booij. Overleden: M. J. C. Horning, 34 j. Straattooneeltje. 'k Was net op mijn fiets gestapt en had deze tegen den muur geplaatst, toen een heer van zijn rijwiel afsteeg, bij den rand van het trottoir bleef staan en iets tegen mij zei. Doordat er juist een vrachtauto langs rammelde, verstond ik niets van 't geen hij tegen mij zei en ging een paar stappen in de richting van de straat naar hem toe. Toen ik dicht bij hem was, haalde hij zonder wat te zeggen een penning uit zijn zak, waarop ik tot mijn verbazing het woord „inspekteur" las. 't Flitste in eens door mijn hoofd, dat ik zeker met de één of andere bepaling van de nieuwe rijwiel- en motorwet in conflict was, zonder dat ik hiervan eenige notie had, en waarover deze inspecteur mij onderhouden wilde. Wie schetst echter mijn verbazing, toen bedoelde inspecteur mij op een hond wees, welke onder een bakkerswagen gespannen was en mij toevoegde; „Die hond is te kort gespannen en dat moet veranderd worden." „Zoo!" was 't eenigste, wat ik er eerst op antwoorden kon. 'k Snapte nog niet recht, waarom die inspecteur mij op den te kort ge spannen hond attent maakte. 'k Had niet eens den tijd om verder over het geval na te denken of iets te zeggen, toen ik al weer naast me hoorde: „Ja, ja en dat moet direct gebeuren!" N Toen ging mij een reuzen bullylamp op en ik beet mij op de lippen om niet te lachen en heel droog voegde ik den inspecteur toe: „Ja, nou u 't zegt zie ik 't ook. 't Beest staat erg strak gespannen, 't kan noch voor- noch achteruit." En om tijd te winnen, nam ik 't heele ge val, hond en wagen zeer nauwkeurig op. Nogmaals klonk het naast me: „Maar dat moet veranderd worden! En dat moet u direct doen!" Met een gezicht, alsof ik van 't heele ge val niets snapte, keek ik den inspecteur toen aan en vroeg: „Ik? Moet ik dat doen? Maar mijnheer, u maakte mij er op attent. U schijnt er meer verstand van te hebben dan ik, want ik had er heusch geen erg in. Zou het mis schien niet beter zijn, als u zelf den hond wat langer spande?" Toen was het de beurt aan den inspecteur om een verbaasd gezicht te trekken en nog maals vertelde hij mij dat ik dat moest doen. Ik gevoelde er niets voor en zei hem dat dan ook onomwonden. En nu kwam eindelijk de vraag over zijn lippen, waarom ik zijn bevel niet op wilde volgen en klonk het uit mijn mond: „Omdat die hond noch die wagen van mij zijn." Tableau Een kwartiertje later kwam ik denzelfden inspecteur nog eens tegen enwij lach ten allebei. Hij scheen toch zin voor humor te hebben.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2