C. E. TOESET BOEKEN EN TUDSCHRIFTEN Heden afslag Aardappelen Mr. Corneiisstr. 40 Haarlem ^s=VARIA T le soort fijne duinaardappelen 12 ct. p. K.Q. Prima klei-aardappelen 10 ct. p. K.Q. bij de Santpoorterstraat Tei. 15014 Personalia. Mej. T. E. Stoel alhier, is geslaagd voor het artsen-diploma aan de Universiteit te Leiden. ,,'t Kopje" te Bioemendaal. Toegela ten tot de eerste klasse: J. Adam, A. Te- ding van Berkhout, H. leding van Berk hout, H. Bioemendaal, L. Büler, M. Ch. de Haan, M, ter Haar Romeny. C. Ingen Housz, B. Meltzer, A. van Tienhoven en B. van Weel. Tot de 2e klasse: G. van Oosterzee. 'lot de 3de klasse: A. van Pallandt en P. Schorer. Tot de 4de klasse: A. Elink Schuurman, L. Haveiaar, A. Henny, A. Kroesen. M. Ledeboer, M. Lieftinck, M. van Rossum, W. Scheurleer en W. van Sloterdyck. Amderen, die net lager ouderwijs verla ten. Men schrijft ons: Hoogere Burgerscholen, gymnasia, han delsscholen en andere inrichtingen van middelbaar onderwijs, ontvangen weldra weer veie duizenden nieuwe leerlingen. De eerste jeugd van veie kinderen raakt voorbij, veel speelgoed en kinderboeken verhuizen naar de rommelkamer. •Ouders, denkt bij de vreugd van het eeiste geslaagde examen Uwer kinderen, eens aan de zwakke jeugd in de kolonie huizen. Het Centraal Genootschap geeft huis vesting in 10 mooie tehuizen aan 1000 kin deren tegelijk, die gezondheid en kracht herwinnen aan zee en bosch. Er zijn ook regendagen, vooral straks in herfst en winter, juist de tijd dat het zwak ke kind meer dan ooit hulp en steun be hoeft. Met het afgedankte speelgoed, mits in goeden staat, en met niet meer gebruikte kinderboeken, bewijst ge een weldaad. Gij kunt het zenden aan het algemeen administratiekantoor van het Centraal Ge nootschap te Egmond aan Zee. Het jubileum van de Bloemendaaische Gymnastiekvereeniging. Zaterdagmiddag hield het bestuur van de Bloemendaaische Gymnastiekvereeni ging een receptie in Hotel Vreeburg ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan dier vereeniging. Veien hebben van deze gelegenheid ge bruik gemaakt, het bestuur te complimentee ren. De heer J. Hop, bood gelukwenschen aan namens den Kennemer-Turnkring, waarbij spreker herinnerde aan het voortreffelijke werk van de oprichters, n.l. den oud-voor zitter H, Kuneman en den oud-directeur P. A. Kok. De heer J. Cassée van de Bloemendaai sche Voetbalclub zeide, gezien den pro- pag'andistischen arbeid van de jubileerende vereeniging, dat hij hier zeker zonder be zwaar kon complimenteeren namens alle welmeenende Bloemendalers. Den heer Krom van de Turnvereeniging „Santpoort", verwonderde het, dat geen enkel officieel persoon tegenwoordig was, om de B. G. V,, die toch zooveel in de ge meente Bioemendaal op het gebied der li chamelijke opvoeding doet, geluk te wen- schen. Verder werd nog door verschillende spre kers het woord gevoerd, die allen door den voorzitter, den heer W. Pronk, werden dank gezegd. Over de kring-uitvoering welke Zondag, ondanks de felle hitte op het terrein aan den Brederodeweg werd gehouden, schreef het Haarl. Dagblad o.m.; Op verzoek van de jubileerende veree niging gaf de Kennemer Turnkring Zondag middag een uitvoering op het terrein van de B. V. C. In verschillende opzichten heeft deze uitvoering in hooge mate door de groote warmte geleden. De opkomst van de gym nasten was reeds niet bijzonder, maar de publieke belangstelling was werkelijk be neden peil. Toch heeft de hitte niet kunnen belet ten, dat de demonstraties ondanks de dikwerf optredende matheid over het algemeen goed en somtijds op vrij hoog peil waren. Een en ander bleek mogelijk door het enthousiasme van de gymnasten, die de warmte met voldoende succes trotseer den. Het werk van de dames spande zeer ze ker de kroon. Haar massaal nummer vrije oefeningen onder leiding van den heer P. Dijkstra, vormde een vrij goed geheel, dat nog overtroffen werd door het klassikaal brugnummer onder leiding van den heer W. H. Verlees. Met een nummer als het laatstgenoemde gaf de Kennemer Turnkring eens iets an ders dan het geijkte programma, dat sinds de oprichting'schering en inslag was. Ook de volksdansen van de meisjes gaven in dezen iets nieuws. Beide nummers werden door het publiek zeer gewaardeerd. De algemeene vrije oefeningen van de meisjes onder leiding van den heer J. J. Bolland verliepen, ondanks de minder pas sende muziekbegeleiding vlot. Ook een zelfde nummer van de jongens onder lei ding van den heer T. Dekker mocht vol doen. De jongens gaven voorts een spring- nummer, terwijl tegelijkertijd een afdeeling heeren met succes aan de springtafel werk ten. Het toestel turnen van de heeren mocht v/orden gezien, maar hun vrije oefeningen onder leiding van den heer C. Smit werd buiten diens schuld een volslagen fiasco. Wat een klein groepje heeren, en waf een afwerking! Concordia te Haarlem demonstreerde op ferme wijze handbal, alsof de temperatuur 20 graden lager was. Het algemeen nummer van de jubileeren de vereeniging onder leiding van den heer D. Beets sloeg een goed figuur. Evenzeer voldeden de nummers van Concordia. Zeer noode misten wij het aangekondigde optre den van O.S.S. te Zandvoort. Door bijzon dere omstandigheden verscheen deze ver eeniging niet. De verschillende demonstraties, die on der hoofdleiding stonden van den heer P. Dijkstra, verliepen op vlotte wijze. Aanwezig waren o.a. de heeren Laan en van Neaerhasselt, Wethouders van Bioe mendaal en van Ekeren, secretaris van het K.N.G.V. Aan de uitvoering ging een optocht met ontplooide banieren en muzikale begelei ding varr twee corpsen door enkeie deelen van Bioemendaal vooraf. Nieuwe borden van maximum-snelheden, We bemerkten dezer dagen dat op verschil lende plaatsen in de gemeente nieuwe bor den zijn aangebracht voor de bepaling van maximum snelheid voor auto's. Het is, dunkt ons, een goede verbetering, daar het getal dat in glasknoppen bij avond een licht effect geeft, veel duidelijke is aangeven dan het oude model. Als het motorisch verkeer er zich stipt aan houdt dan hebben we met deze verbe tering weer iets bereikt. O VERVEEN. Een jeugdige zwerver. In de nacht van Donderdag op Vrijdag heeft de politie aan het strand een 12-jarige jongen aangehou den, afkomstig uit Amsterdam, die wegens ontvangen straf de ouderlijke woning was ontvlucht op de fiets van zijn zusje. Reeds enkele dagen was hij hier aan het strand, ging 's nachts slapen in de duinen en tracht te op den dag zijn kostje op te halen. De politie heeft hem overgebracht naar het bu- ieau alhier, terwijl de ouders bericht ge zonden is, dat zij hun zoontje hier kunnen halen. Aanrijding. Woensdagmiddag reed een auto op de Duinlustweg tegen een boom met het gevolg dat het voorste gedeelte van de auto totaal werd vernield, terwijl 2 in zittende dames licht werden gewond, door glassplinters. Zij werden door Dr. Bos te Overveen verbonden, waarna zij zonder auto hun weg vervolgden, daar deze door een garagehouder moest worden wegge sleept. Wieirijdster aangereden, Woensdag middag is de 15-jarige wieirijdster de J. door een van tegenovergestelde richting komende auto aangereden. Deze jongeda me kwam te vallen en brak het rechter been, Na door Dr. Bos voorloopig verbon den te zijn, werd zij naar de Maria-Stich- ting vervoerd. Tegen den autobestuurder weid procesverbaal opgemaakt, omdat de ze een auto wilde voorbij rijden, waardoor de wieirijdster de dupe werd. Proiongeermg expositie in de toonzalen bij J, A, Boskamp Zonen. De heer H. H. Theunisse verzoekt ons te melden dat, op wensch van vele ouders, die er prijs op stellen, dat hun ne kinderen, thans nog in de netten der examen-commissies verward, zijne exposi ties bezoeken, speciaal nu het geldt de his torische cyclus van Nederland, de eerste expositie van dien cyclus „Van de vroegste tijden tot aan de komst der Romeinen hier te lande", die heden zou moeten af'loopen, nog voor den duur van een maand, dus tot 15 Augustus, geprolongeerd wordt. Hoewel de 2de expositie „De Romeinen hier te lande" gereed stond, heeft hij, dank baar voor de appreciatie, gemeend aan den wensch dier ouders tegemoet te moeten komen. Opdat zooveel mogelijk leerlingen en ook anderen van de geboden gelegenheid profiteeren, meenen we goed te doen nog maals te vermelden dat deze exposities in de tentoonstellingzalen der firma J. A. Bos kamp Zoon te Overveen voor een ieder en een iegelijk geheël gratis en zonder eenige verplichting toegankelijk zijn op alle werkdagen van 9 tot 6 uur. Een verzakte vrachtauto en de gevolgen. Een vrachtauto welke gébruikt werd voor vervoer van topeca, geraakte verzakt in het zand op zij van den weg. Spoedig werd een andere auto er bij gehaald, doch kon niets uitrichten en kwam rechthoekig op de eerste te staan. De hulp werd ingeroe pen van Kimman te Haarlem voor zijn hef- auto, doch ook deze krachtmachine was zoo maar niet direct bij machte om afdoen de hulp te verleenen, want door het aan zetten kwam deze plotseling, als een stei gerend paard, met de voorwielen hoog in de hoogte en dus alleen op de achterwielen rustend, bijna loodrecht te staan. De chauf feur bevond zich in een zeer hachelijke po sitie. Hij wist zich echter in veiligheid te brengen. Met de grootste moeite wist men dit lastige geval op te lossen en ten slotte toch de beide auto's uit het zand weg te halen. Examens Kennemer Lyceum, Bij het toelatingsexamen voor de eerste klasse van het Kennemer Lyceum te Bioemendaal zijn 21 candidaten afgewezen. Aan een vrij groot aantal candidaten kon de verklaring van toelating worden afgegeven, maar geen plaats worden verleend. Het Lyceum met Kennemer Instituut voor Hoofdelijk Onderwijs zal in den cur sus 19281929 worden bezocht door onge veer 330 leerlingen, verdeeld over 16 klas sen van Onderbouw- en Bovenbouw-afdee- lingen: Gymnasium, Wiskundige H. B. S., Literair Economiscne en Literair Histori sche H.B.S. Aan de eindexamens der Bovenbouw-af- deelingen werd deelgenomen door 33 can didaten, waarvan werden afgewezen 3, n.l. voor de Literair Economische afdeeling één voor de Wiskundige H.B.S.-afdeeling geen; voor de Gymnasium-afdeeiing twee. Bij het verlengd examen voor de Gymnasium-af deeiing slaagden alsnog de candidaten H. Rijk van Ommeren en H. de Vries, respec tievelijk voor het diploma A. en B. Aan een der candidaten van de Literair Economi sche afdeeling is, wegens ziekte, een nader examen in September toegestaan. Aanrijding te Overveen, Dezer dagen nadoen op den Tetterodenweg en den Bloe- mendaalscheweg niet minder dan vier aan rijdingen plaats, waarvan we één geval van loeteekenis vermeiden. Een dame k$vam omstreeks half tien van den Tetterodeweg per tiets, toen juist een auto van Bioemen daal kwam. Zij nam de bocht daardoor te groot en reed tegen de garage van den heer Van Maren aan, waardoor zij tegen den grond sloeg. Zij werd bewusteloos binnen gebracht, doch kwam spoedig weer bij ken nis. Dr. Bos die ontboden werd, verleende huip, waarna zij per tram' naar haar famiiie te Haarlem kon gaan. Van de fiets was de *oorvork in elkaar gedrukt. Looddiefsiaï? Door den aannemer L., werd aan de politiepost te Overveen ken nis gegeven dat in de afgeloopen nacht van vier in aanbouw zijnde villa's aan de Prins Hendriklaan het 'lood was afgerukt, het welk in de nabijheid weder werd terugge vonden. Van een in aanbouw zijnde villa aan de Oranje Nassaulaan werd ongeveer twee meter loodenpijp ontvreemd. Elet ge heel wijst op sabotage van stakende lood gieters. „Alles wat groeit en bloeit", De vorige week Zaterdagavond is de tentoonstelling van de, afd. Velsen van de Kon. Ned. Mij. v. Thmbouw en Plantkunde in Elswout gesloten! Naar wij vernemen is deze tentoonstelling door ongeveer 220 be talende bezoekers bezocht. Zondagmorgen waren de jeugdige tui niers van de Ver. voor School- en Werk- tuinen in de gelegenheid de mooie ten toonstelling te bezichtigen. In het stralende licht van den zomer avond werd Donderdagavond in de oranje rie van Elswout de groote tentoonstelling geopend. Een groot aantal leden en genoodigden woonden de openingsplechtigheid bij. Te midden van een ongekenden bloemen- schat hield d'e voorzitter der afdeeling de heer E. A. W. van Nederhasselt zijn ope ningsrede. Spr. heette allen welkom, allereerst den waarn. burgemeester, den heer J. C. Laan, aldus Haarl. Dagbl., omdat uit zijn aan wezigheid blijkt, het medeleven met de ge meente in alles wat er gebeurt, ook met de ze tentoonstelling, die beoogt liefde tot de natuur te bevorderen. Uit deze tentoon stelling blijkt, dat Bioemendaal groot is in die dingen, waarin ook een kleine ge meente groot kan zijn. Het doel der ten toonstelling vervolgt spr. is de lief de tot de natuur te bevorderen, om den veredelenden invloed, die van planten uit gaat; om de leden te prikkelen tot navol ging, zoomogelijk om te overtreffen en om het ledenaantal te vergrooten. Spr. dankt de eigenaars van Elswout, ook voor de openstelling van het legendarisch land goed, den rentmeester den heer Vrijland en de heeren Luden, Joh. Laan en Lindner, voor hunne prijzen; de jury, de heeren Tim, de Roos, en Dix; de inzenders, de tentoonstellingscommissie en den secre taris. Mej. Westerveld sprak namens de af deeling Haarlem van de Ver, voor Schooi en Werktuinen en de heer De Roos sprak namens het hoofdbestuur waardeerende woorden. Hierop werden den prijzen bekend ge maakt door den heer Griffioen. Prijzen: 1. Mij. Duinvoea en Teunisbloem, collectie bloemen van vaste planten, 6 p., 'zilveren med. 2. H. Dijkman, groep gemengde planten, 8 p., kleine gouden med. 3. J. Ende, Groep bloeiende en niet-bloei- ende planten, 8 p., verg. zilveren med. Idem gloxina's (prijsvraag) 6 p., drijf- schaal. 4. J. Spaargaren, groep gemengde plan ten, 6 p., zilv. med. 5. Idem Lathyrus 6 p. 6. A. W. Schlöffel, coll. cacteeën en vet- planten 10 p., zilv. med, en verg. zilv. med. 7. J. W. Beunder, twee groepen Begonia flamboyant 9 p., verg. zilv. med. 8. A. v. d. Werff, twee rotspartijen 9 p., zilv. med., verg, zilv. med. 9. B. P. Vader, lathyrus (prijsvraag), 10 p., verg. zilv. med. 10. Firma v. Empelen en v. Dijk, groep heesters en vaste planten, 10 p., verg. zilv. med. 11. I. Florisson, groep kasplanten, 6 p., zilveren med. 12. H. F. Hardeman, gem. groep 5 p., kruidnoten. 13. Henny Muller, Bloemwerk, 9 p., verg. zilv. med, 14. K. v. d. Belt, bloemwerk, 5 p., zilv, med. 15. H. Boegschoten, bloeiende en niet- bloeiende planten; Orchideeën (prijsvraag); groep pelargonium zonale. Voor groep die het meest heeft bijgedragen tot het slagen der tentoonstelling, 10 punten; verg. zilv. med., eereprijs van Mr. Luden. AERDENHOIIT. Een magazijn van speelgoederen en schrijf behoeften. Lie wmkeirij aan de Zand- voortschelaan te Heemstede onder Aer- denhout is thans geheel gevuld, door de vestiging van den Peer Hupkens, met een zaak in speelgoederen en schrijfbehoeften. Zoo noemen we op rij de branches van slager, coiffeur, handel in speelgoederen en schrijfbehoeften, wijnhandel, brood- en banketbakkerij, drogisterij, bloemenmaga zijn, magazijn van wolsoorten en een krui denier. De heer Hupkens heeft zijn ruim win kel perceel en de etalage goed gevuld en met smaak, zoodat het er prettig koopen is door de ruime keuze van de diverse ar tikelen. Het is vanzelf ook een winkel wel ke in een bestaande behoefte voorziet, zoo ais ook de andere zaken, misschien meer nog, omdat men op het gebied van schrijf behoeften niet graag te ver gaat. Waar de heer Hupkens reeds veel belangstelling on dervond voor de opening, zal vanzelf die be langstelling vandaag op de openingsdag wel in dubbele mate aanwezig zijn. Wij wen- schen hem gaarne succes ep verwijzen on ze lezers naar de betreffende advertentie in dit nummer voorkomend. Te Bentveld geraakte dezer dagen een dame, welke met haar rijwiel de Zand- voortschelaan, ter hoogte van Bentveld, welde oversteken onder een auto. De auto stopte onmiddellijk. Het bleek dat de dame, die onder de auto was geraakt, alleen eeni ge schrammen had bekomen. Haar rijwiel" was echter vernield. De bestuurster, van de auto was zoo geschrokken dat zij flauw viel. Door bewoners in de nabijheid werd hulp verleend. HAARLEM. Bontateüer J, C, Schneegans. Er zul len weinig artikelen zijn waar betrouw baarheid en vakkennis zulk een voornamen rol spelen als in bontwerken, ten eerste zijn er in ons land zeer weinig bekwame bontwerkers, en daarbij komt nog dat er voor het niet vakkundig publiek zoo goed als geen verschil bestaat tusschen het kost bare bont en de imitatie, die, weliswaar een zuivere bewerking ondergaat, maar zoover beneden de prijzen van het natuur lijke bont blijft, dat het voor den bontwer ker steeds weer zaak blijft, om het verschil van deze zoo dicht bij elkaar staande en toch ook zoo ver uiteenloopende artikelen, voor het oog van zijn cliënt te scheiden Het is daarom o.i. prettig dat we op een nieuwe inrichting kunnen wijzen, waar de twee belangrijke factoren: vakkennis en daardoor ook betrouwbaarheid in ruime mate zijn vertegenwoordigd. Reeds in ons vorig nummer werd er reeds op gewezen, doch waar er in dit bericht enkele storen de onjuistheden vermeld werden meenden we dit nog even te moeten herstellen. We bedoelen het bontatelier van den heer en mevrouw J. C. Schneegans, Schouwtjeslaan 100. De heer Schneegans is vakman en van daar ook betrouwbaar, want iemand die zich bontwerker noemt en geen vakman is, moet dingen doen die niet goed zijn, door de schijn „alsof". Den bontwerker Schneegans heeft een vakkundige loopbaan door Frankrijk, Duitschland en Engeland, en is van zijn prilste jeugd nooit anders geweest dan bontwerker. De laatste 9 ja ren was hij werkzaam als chef-expert bij het magazijn „Nieuw Engeland" te Am sterdam, in de afdeeling bontwerken. Doer deze arbeid heeft de heer Schneegans een goede reputatie gekregen bij de eerste fa milies hier te lande, zoodat de belang stelling in zijn werk en de opdrachten tot uitvoering reeds bevredigend zijn te noe men. Daarbij komt nog dat mevrouw Schneegans, die eveneens reeds jaren in de bontwerken werkzaam is, het publiek in hun verkoopsalon de uitgebreide collectie bontmantels, marters, vossen, enz., kan toonen en met alle gewenschte inlichtingen de cliënten ter zijde staat. Er zijn reeds zeer kostbare werken in opdracht en we meenen te mogen advi- seeren in deze nieuwe inrichting eens een kijkje te gaan nemen, men krijgt dan een goed idee wat een goede bontwerker pres teert. Heropening „His Masters Voice", G. M, Oord. Deelden we reeds in één onzer vorige nummers mede dat het winkelper- ceël van de fa. G. M. Oord, Groote Hout straat geheel werd verbouwd en gerestau reerd, thans kunnen we 'berichten dat de opening van de nieuwe Toon- en Gehoor zalen zijn bepaald op Donderdag 26 Juli a.s. Tot dien datum zal de zaak gesloten blijven voor de restaureering van het in terieur. In ons volgend nummer hopen we breedvoeriger op deze belangrijke verbe tering van dit perceel terug te komen. H, O. V. De Haarlemsche Orkestver- eeniging, dirigent Eduard v. Beinum, geeft een Ledenconcert op Dinsdag 24 Juli 1928, 's avond 81/1 uur precies in den tuin van het Brongebouw. (Bij ongunstig weer in de zaal). Het programma luidt als volgt: 1. Ko- ninginemarsch (E. von Brucken Fock); 2. Ouverture „Mignon" (A, Thomas); 3. Sylvia Ballet (L. Délibes); 4. Piet Hein Rhapsodie (P. v. Anrooy). 5. „Carmen" Fantasie (G. Bizet); 6. Ouverture „Guillaume Teil" (G. Rossini). Wegenbelasting. Wij brengen het volgende ter algemeene kennis van belanghebbenden: in de maand Juli zijn vervallen de be- lastingkaarten afgegeven en geldig voor het kwartaal 1 Mei 192831 Juli 1928 en de z.g. 60 dagen, afgegeven in de maand Au gustus 1927. Houders dier kaarten zijn mitsdien ver plicht vóór 1 Augustus 1928 aangifte ten kantore van den Ontvanger te doen. Wij vernamen dat een groot aantal hou ders zich van een nieuwe kaart heeft te voorzien; men noemde ons een aantal ver boven de 1000. Wanneer men nu wacht tot een der laat ste dagen dezer maand, alvorens aangifte te doen, komt het ontvangkantoor plotse ling voor een dergelijke massa werk te staan, dat het onmogelijk moet zijn, dat men tijdig geholpen zal kunnen worden. Gevolg moet zijn: Zeer lang wachten voor men aan de beurt komt zijn belastingkaart te ontvangen. Bij informatie bij den Ontvanger der We genbelasting (kantoor invoerrechten en ac cijnzen te Haarlem) werd ons medege deeld, dat in het belang van het publiek reeds eenige dagen geleden kennisgevingen aan de houders zijn verzonden, waarin aan het spoedig vernieuwen der kaarten herin nerd werd. Tevens werd daarop een aan- teekening gesteld, dat als men zijn aan gifte nu reeds inleverde, men tijdig zou worden opgeroepen om de kaart af te halen. In dat geval heeft men dus zeker tijdig zijn nieuwe kaart. Indien het publiek inziet, dat hier geheel in zijn belang wordt gehandeld, dat noo- deloos wachten hierdoor wordt voorkomen, dan zouden wij aan ieder den raad willen geven: Dien aanstonds Uw aangiften in! Dat is Uw belang. „Onze Aarde", geïllustreerd Maandschrift. Abonnementsprijs 10.Uitgave: Van Holkema en Warendorf's Uitgevers^Mij., Amsterdam. Wij ontvingen heden het Juli-nummer van „Onze Aarde", als altijd keurig ver zorgd met tal van fraaie foto's. De inhoud vermeldt: Kusten en kerken van NoordJWest Frank rijk door Dr. W. van Bemmelen; Verleden, heden en toekomst van een Drentsch land schap, door Prof. Dr. A. Veldhuizen; Iets over chineesch Batavia, door S. Kalff; Bo ven de aarde een stervlucht voor ver keersvliegtuigen, door C. F, van Dam; De opgravingen bij Glozel (2e deel) door Dr. I. J. Brugmans; Naar het suikerbrood van Rio de Janeiro, door Fransen; Leestafel. Vliegwaaghalzen Iedereen die ziet ze vliegen, (Ik bedoel de vliegeniers), En ik zal een woordje wijden Aan die luchtvaartpioniers. Dagelijks ziet met ze vliegen, Boven veld en watervloed, En ik licht beleefd mijn petje Voor hun energie en moed. Bleriot en Olieslagers Lieten blijken dat het kon, Grooter werd nadien het aantal Dat het luchtruim overwon. Ook het Hollandsch hart ging kloppen En doorkliefde ras de lucht, Denk aan Van der Hoop en Koppen Met 'n „Holland-Indië"-vlucht. Nog is men niet aan het einde Van de wond'ren der techniek, En we staan verstomd te staren Naar de luchtacrobatiek. Onverschrokken gaat men vliegen Over zee en oceaan, Spottend, met den dood voor oogen, Blijft men nergens meer voor „staan"... Heel de wereld in beroering Door den tocht van Nobilé, Om te zwijgen van de helden, Die verdwenen in de zee Waaghals-vliegers wees voorzichtig, 't Spreekwoord is er en 't is heuseh: Wie het onderst' uit de kan wil, Krijgt het deksel op zijn neus. M. B.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2