iA.BUYSJpf ADRESBOEK PLAATSELIJK NIEUWS Heemstede-Bennebroek Het Wereldgebeuren. Heden verschenen BRANDSTOFFENF1ANDEL lQEN.CRONJÉSTRAAT67f TELEFOON :i§839f ^F| HAARLEM Ook tegen deze benoeming opperen verschil lende leden bezwaren aangezien zij met de on derwijzeres nog geen kennis maakten. Wethpuder Van Nederbasselt verstrekt daarna nog eenige inlichtingen betreffende, de benoemden, waarna no. 1 van 'de voordracht, de heer Buys te Roermond, met algemeene stemmen wordt be noemd. Punt 5. Toekenning vergoedingen over 1927 in gevolge art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 aan besturen van bezondere scholen. Dit punt wordt aangenomen. Punt 6. Aanvrage crediet voor aanschaffing van schoolmeubelen en aanstelling tijdelijke leerkracht in verband met ingebruikname gymnastieklokaal van school D als klasselokaal. Dr. Bornwater zou liever een goede school zien. De Voorzitter: Daar wordt aangewerkt. Dit punt wordt goedgekeurd. Punt 7. Verleening mededwerking inzake be schikbaarstelling van gelden voor stichting eener school van „De Haarlemsche Buitenschool". Wordt goedgekeurd. Punt 8. Verleening medewerking ex. art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, inzake beschikbaar stelling ven gelden voor schoolmeubelen voor: a. de R.K. Jongensschool te Overveen; b de R.K. Meisjesschool te Overveen. Wordt goedgekeurd. Punt 9. Overname van grond van de provincie Noordholland ter verbetering van den Militairen- weg. Wordt goedgekeurd. Punt 10. Aankoop grond aan den Brederodeweg. B. en W. geven den Raad in overweging het volgende te besluiten; De Raad der gemeente Bloemendaal; De wenschelijkheid overwegende om ter verbreeding van den Brederodeweg een per ceel grond, kad. bekend onder Sectie A no. 35552 en groot 1250 M2., in eigendom te ver krijgen; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders, naar aanleiding van het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken en de bepalingen der gemeentewet; BESLUIT: behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordholland Burgemeester en Wethouders te machtigen om gemeld stuk grond van 4300.van den eigenaar, W. Blankevoort Dzn., aan te koopen. De Voorzitter licht dit stuk nog nader toe en deelt mede dat de gemeente nu door grondrui- ling met het Prov. Ziekenhuis een prachtige ge legenheid heeft gekregen om de Brederodeweg op een smalle plek waar veel ongelukken gebeuren goed in orde te brengen. Spr. vraagt, de toestem ming van den Raad om deze kwestie verder over te laten aan het dagelijksch bestuur. De heer Dorhout Mees: ,,Als er twee ruilen moet er een huilen! Wie huilt er?" (Gelach), 'Het vooistel van B. en W. wordt daarna goed gekeurd. Punt 11. Uitgifte in erfpacht van een terreintje in het Bloemendaalsche bosch aan het P.E.N. Dit punt wordt aangenomen. Punt 12. Aanvrage crediet voor stichting club huisje ten behoeve der voetbalvereeniging B.V.C. „Bloemendaal'. B. en W, stelt betreffende dit punt den Raad voor het volgende te besluiten: De Raad der Gemeente Bloemendaal; Gelet op het verzoek der B. V. C. „Bloe mendaal" om op het door haar van de ge meente gehuurde terrein een clubgebouwtje te stichten, waarvan de bouwkosten door haar begroot worden op 4000.doch door Bur gemeester en Wethouders op 5000. Overwegende de wenschelijkheid om de sport te bevorderen; Gelet op het voorstel van Burgemeester en Wethouders; BESLUIT: aan Burgemeester en Wethouders een cre diet van ten hoogste 5000.— te verleenen voor stichting van een clubgebouwtje; de aan B. V. C. „Bloemendaaal" bij be sluit van 17 Februari 1927 in rekening gebrachte huursom van 110.met 50.te verhoogen als vergoeding voor de meerdere waarde, die het terrein door stichting van het gebouwtje verkregen heeft, en deze dus van 1 Juli 1928 af te bepalen op 160.per jaar; dit besluit, voorzoover het sub I'I bepaal de te onderwerpen aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Noordhol land. Er staat op dat terrein een gebouwtje volgens de voorzitter dat voor Bloemendaal veel te ar moedig is. Wij als echte sportlui, moeten dit veranderen. Sport is alles. De B. V. C. is maar geen gewone vereeniging, ze is meen ik zelfs tweede klasser. Wordt na eenige opmerkingen goedgekeurd. I. II. III. Punt 13. Definitieve vaststelling van het uit breidingsplan voor Rijnegom. Gaat op voorstel van den Voorzitter naar B. en W. om prae-advies. Punt 14. Definitieve vaststelling van het uit breidingsplan voor de terreinen, gelegen tusschen den spoorweg HaarlemOverveen en de Klever laan. "bint 15. Definitieve vaststelling van het ui/ iesloten als punt 13. breidingsplan voor een terrein, gelegen tusschen den Johan Verhulstweg en de Alb. Thijmlaan. Besloten als de punten 13 en 14. Punt 16. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor: A. ontheffing van artikel 7 der Bouwverorde ning te verleenen: a. B. en W. van Bloemendaal voor stichting van een clubgebouwtje op de speelterreinen aan den Brederodeweg; b. de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij. „De Grens' voor bouw eener dubbele woning op den hoek Zandvoorterweg-Teding van Berkhoutlaan (de N.V. had reeds dispensatie om op dat terrein 3 woningen te stichten); c. St. Lambertusstichting voor bouw eener ser re bij perceel Zijlweg no. 17; d. J. Russ en J. Buys voor bouw eener garage aan de Spiegelenburghlaan; e. W. Kromhout voor bouw eener garage aan de Graaf Florislaan; f. de Directie van het P. E. N. voor bouw van een transformatorgebouwtje aan den Lage Duin en Daalscheweg; g. ,J. C. de Geus voor bouw van drie garages aan de Zonnebloemlaan; h. A. M. Joustra voor bouw eener garage bij perceel Oranjelaan no. 6; i. H. Kwak voor bouw eener woning aan den Zandvoorterweg; j. A. de Groot voor bouw eener garage aan de Berkenlaan. k. P. Kerkvliet voor bouw eener woning a den Heuvelweg; B. ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening geweigerd aan: a, J. Martijnse voor bouw eener garage aan de Julianalaan, daar te weinig onbebouwde ruimte op het terrein over zou blijven; In overeenstemming met het advies der Commis sie voor Publieke Werken geven B. en W. den Raad in overweging afwijzend te beschikken op de reclames tegen de besluiten van B. en W. ten aanzien van de door hen geweigerde vergunning tot bouw van: a. twee huizen aan de Julianalaan door F. J. Kloos, daar op het terrein in het uitbreidings plan een weg is geprojecteerd; b. een dakkapel op perceel Oranje Nassaulaan no. 59 door F. L. Jansen, op grond van artikel 11 der Bouwverordening. Aldus besloten. Punt 17. Voorloopige goedkeuring van het plan tot onteigening van grond tot aironding van den hoek Julianalaan-Bloemendaalsche weg. Dit punt wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Dorhout Mees zou gaarne zien dat er een bepaling werd opgenomen in de politie verordening dat het voor wielrijders verboden is om de breede verkeerswegen in onze gemeente te berijden, waar mooie fietspaden zijn aangelegd. Spr vindt zulks voor de verkeersveiligheid nood zakelijk. De Voorzitter zegt dat dit niet mogelijk is om dat de gemeente daartoe alleen dan recht heeft als er door de regeering een wet van gemaakt wordt. Op de topeca-verkeerswegen met tegel fietspaden, daar hou je de menschen toch niet op het fietspad omdat de topeca beter en prettiger rijdt. Ook de heer de Clerq zou gaarne een bepaling zien dat de wielrijders alleen het fietspad mogen berijden, zulks volgens voorbeeld in Den Haag waar groote waarschuwingsborden zijn aangebracht. De Voorzitter vindt dat allemaal lapmiddelen waar we geen enkel recht toe hebben, de regeering moet in deze beslissen. De heer Cassee vraagt hoe het staat met de plannen tot verbetering van den overweg aan de Kleverlaan. De Voorzitter deelt hierover mede dat er door de directie van de H.IJ.S.M. nog verschillene be zwaren onder het oog moeten worden gezien, doch we hopen dat er spoedig een beslissing zal komen. De Voorzitter sluit de openbare vergadering, en verzoekt den leden nog even na te blijven om nog iets te behandelen wat voor de pers niet ge schikt is. Buitenland. Een belangrijke kwestie is opnieuw ter sprake gekomen. De aansluiting .van Oos tenrijk bij Duitschland. Loebe, de voorzit ter van den Duitschen Rijksdag en presi dent van den Duitsch-Oostenrijkschen Volksbond, heeft als besluit van het Ween- sche zangersfeest, ter gelegenheid van de Schubert-herdenking, een redevoering ge houden. Hierin bracht hij opnieuw het ge voelen van zijn volk tot uiting, dat gaarne de aansluiting van Oostenrijk bij Duitsch land zou willen zien, terwijl het bekend is, dat het Oostenrijksche volk dit eveneens graag zou zien. Hij betoogde, dat de Duit- schers en Oostenrijkers toch feitelijk één volk zijn, met eenzelfde taal; en zij dus ook één staat willen Wat zijn de conclusies, die we hieruit moeten trekken? Het is duidelijk, dat Oostenrijk met zijn twee millioen zielen buitengewoon veel voordeel zou hebben van „Anschluss' bij het economisch zoo veel kansrijker Duitsch land met een bevolking van zeventig mil lioen. Oostenrijk ligt thans vrijwel geïso leerd en bestaat in hoofdzaak uit.„Wee- nen". Al het verdere -zou men kunnen be schouwen als tot de omgeving te behooren, temeer daar ruim de helft der geheele bevolking in Weenen onderdak vindt. Het is dus als het ware één groote stad en an ders niets. Het mist een zeehaven en is ook door zijn ligging geheel op zich zelf aan gewezen, terwijl het: niettemin verreweg het grootste deel van de levensbehoeften uit Duitschland betrekt. Iets anders is het wanneer we de zaak vanuit een politiek standpunt gaan bekij ken. De Fransche bladen achten het een betreurenswaardig feit, dat het Zangers feest geleid heeft tot. uitingen, die aanslui ting van Oostenrijk bij Duitschland voor staan. De „Petit Parisien" wijst op het gevaar, dat hiervan uitgaat nu de tiende ver jaardag van het einde van (hen wereldoor log op handen is. Het blad acht een Oostenrijk, dat aan de Duitsche leiding toe vertrouwd wordt, een gevaar voor den we reldvrede. Wat hebben we van dit alles te denken? Voor de politieke aansluiting hebben we rekening te houden met drie tactoren, n.l. Berlijn, Weenen en<,Genève. In Duitsch land is men er uit den aard der zaak sterk vóór, ten eerste om de machtsuitbreiding en ten tweede omdat de sociaal-democra ten in Duitschland dan een versterking hebben te verwachten van het roode Wee nen. In Oostenrijk is men wat minder enthousiast, vooral het oudere geslacht kan zich moeilijk bij d$ gedachte neerleggen, dat Weenen eens. de trotsche hoofdstad van het vereenigde Oostenrijk-Hongarije, de woonplaats en residentie van hun bemin den keizer Frans Jozef dan gedegra deerd zou moeten worden tot een tweede rangs plaats als Miinchen, Dresden enz. Toch laat ook Dr. Seipel zich vaak ten gun ste van een toekomstige aansluiting uit en met hem vele andere vooraanstaande Oos tenrijksche politici. Natuurlijk zal er yoorloopig in den Vol kenbond geen meerderheid te vinden zijn, die „Anchluss" zal ;steunen, want men is nog steeds bevreesd voor machtsuitbreiding van Duitschland. Niettemin gaan er nu al in het buitenland stemmen op, die Oosten rijk het zelfbeschikkingsrecht willen geven. Deze stemmen worden ook zelfs reeds in. Frankrijk en Italië gehoord. In de toekomst zal dus dit ideaal wel werkelijkheid worden en zal de staat „Oos tenrijk" geheel van Jen aardbol verdwenen zijn, opgelost in de .groote Duitsche repu bliek, die druk bezig-Ts zich geheel te her stellen en, voor zoovér we kunnen nagaan, niet nogmaals een teriigslag wil meemaken door een nieuwen weilïldbrand, zoodat we dan - als die aansluiring te zijner tijd on der toezicht en me^4>aedvinden van den Volkenbond tot stand komt ook in dit opzicht geen oorlpgsgevaar behoeven te vreezen. In China is de burgeroorlog geëindigd, waarmede niet gezegd is, dat de rust is teruggekeerd. Dit zal nog wel een tijdje duren, maar in ieder geval is men ook daar nu op den goeden weg. Als er thans geen nieuw verraad in het spel komt van de zij de van een der vier Cbineesche machtheb bers, de generaals Tsjang-ka-sjek, Yen-hsi- s'jan, Pai-tsoeng-hai en Feng-yoe-hsiang, waarvan de laatste echter reeds weer een beetje vreemd begint te doen. Hij verliet namelijk plotseling zijn collega's, waar mede hij pas vrede gesloten had, om weer op eigen houtje te gaan opereeren. We zul len het beste er maar van hopen. In Amerika is het nog steeds een drukte van belang over de candidaat-stellingen van Hoover en Smith, en begeeft men zich nog steeds in allerlei gissingen en zelfs weddenschappen wie tot president gekozen zal worden. Belangrijke opmerkingen zijn hierover momenteel echter nog niet te ma ken en houden wij dezen dus in de pen tot het werkelijk eens zoover is. Binnenland. Het jaarverslag der Algemeene Reken kamer over 1927 bevat een opmerking over het feit, dat voor de berekening der loods gelden op de Schelle" nog steeds de Bel gische Franc geldt telgen een koers van 4714 ct„ terwijl men kalmweg genoegen neemt met den franc van tegenwoordig en dit al de na-oorlogsche jaren óók reeds ge daan heeft. Gedurende 1919 is dit voor den Nederlandschen staat opgeloopen tot een schadepost van maar eventjes 43/« m'illioen, doordat de pogingen van de Nederlandsche regeering om hieraaji een einde te maken, op onwil van de Belgische regeering zijn afgestuit. Niettemin js het duidelijk, dat het verdrag van 1839 op'deze werkelijke waar de is gebaseerd en Het pleit niet voor Bel gië, dat men de billijkheid hiervan niet wil erkennen. Als België opnieuw de onder handelingen over Het Nederlandsch-Bel- gisch verdrag wil openen, zal het eerst deze onverkwikkelijke kwestie uit den wegmoeten ruimen, Eerder zal yan een voor beide par tijen voordeelige overeenkomst geën sprake kunnen zijn. Het is; voor den Nederland schen belastingbetaler heusch niet aange naam te moeten weten, dat zelfs buiten anders, met name Ie Belgen, medehelpen zijn steeds meer drukkende belastingen te verhoo'gen. j BLOEMENDAAL. HOE STAAT HET TOCH MET DE RAADHUISPLANNEN Met groote voldoening constateeren wij den laatsten tijd een voor Bloemendaal on gekende activiteit bij onze gemeentelijke bestuurders, welke niet zal nalaten haar stempel te drukken op dê zichtbare groei en ontwikkeling van deze gemeente, 't Is of het feit van de grenswijziging in 1927 een prikkel is geworden tot het onderne men van zaken, waarvan men hier nimmer droomde. Indien deze stelling juist is, dan juichen wij het des te meer toe, dat men de oogen is gaan uitwrijven en tot daden is overgegaan, welke Bloemendaal hoogst waarschijnlijk in de toekomst voor nieuwe amputaties of erger nog voor alge- heele opslokking door de „groote" stad kunnen vrijwaren. Daartoe is alereerst noodig, dat men in Bloemendaal een open oog heeft voor de wel haast natuurlijke groei dezer gemeen te. Daaraan leiding te geven is de moeilijke maar niettemin mooie taak van een ge meente bestuur, dat te dien opzichte over al en immer paraat moet zijn. Dat leiding geven zien wij o.a. met vreug de bij het in exploitatie brengen van het Naaldenveld als villapark. Zeer terecht hebben èn de Raad èn B. en W. intijds in gezien, dat het Bloemendaal van heden en de toekomst machtig veel verschilt en nog meer zal verschillen over eenige jaren bij het Bloemendaal van voorheen, toen Spaarnestad nauwer omsloten was en Bloemendaal daarom kon zijn één groot park met boschrijkp dreven. Die toestand kon en kan niet gehandhaafd worden; het zou onze gemeente parten spelen. Bloemen daal moet worjen een gemeente, waar woongelegenheid zij voor alle standen, na tuurlijk zooveel mogelijk met behoud van het rijke natuurschoon. En op lofwaardige wijze weet den dienst van Publieke Wer ken die zaken den laatsten tijd met elkaar te combineeren. Die tak van dienst geeft inderdaad daarbij de zoo gewenschte lei ding. De aankoop van perceelen aan den Bloe- mendaalscheweg door de gemeente zal blijken van groot belang te zijn voor Bloe mendaal. Deze hoofdweg behoeft noodwen dig groote verbetering en het is eveneens verheugend, dat ons gemeentebestuur dat inziet door, waar mogelijk, reeds beslag te legggen op perceelen, die voor verbetering van dezen hoofdweg zullen moeten ver dwijnen. Nu echter ons gemeentebestuur zooveel blijken geeft van zich met verjongd enthou siasme op het behartigen van de belangen van een toekomstig bloeiend Bloemendaal te werpen, wekt het eenige verwondering, dat men zoo lang draalt met voorstellen nopens den zoo hoog noodigen bouw van een nieuw Raadhuis, een niet minder noo dig zijnd politiebureau en een behoorlijk gebouw voor den dienst van Openbare Werken. Wat kan de reden zijn, dat hiermede zoo weinig voortgang gemaakt wordt. Is men het nu nog niet eens over de plaats waar deze gemeentegebouwen behooren te verrijzen? Wij gaven reeds eerder onze meening daarover en zouden er wel op aan willen dringen, dat men geen andere plaat sen kan, en mag bedenken, dan op de ter reinen tusschen den spoorweg naar Zand- voort en den Zeeweg. Daar het centrum van de zich uitbreidende gemeente te vor men zal tevens richting geven aan de ont wikkeling van Bloemendaal. Maar waar blijft men nu met de plannen? De verbeteringen v, d, hoofdweg onzer gemeente. Met de afbraak van de per ceelen 142, 144 en 146 aan den Bloemen- daalscheweg is men 'begonnen. De gebou wen smelten als sneeuw voor de zon. zoodat binnen enkele dagen het groote complex „sta-in-den-weg" met den grond zal zijn gelijk gemaalkt. Het zal een groote verbetering zijn voor het moderne ver keer. Een woord van hulde aan ons ge meentebestuur voor de doortastendheid om aan de eischen voor wegverbreeding en verbetering steeds meer te voldoen is hier ze'ker niet misplaatst. Er zullen nog eenige huizen worden aan gekocht, waardoor tezamen meer dan een ton noodig zal zijn. De Kon. Ned, Mij. v. Tuinbouw en Plant kunde, Afd, BloemendaalVelsen, is voor nemens een Zomer-Excursie te houden op Donderdag 9 Aug. a.s. naar het Buitengoed „Haarzuilens" te Vleuten. Na bezichtiging van Haarzuilens za'l het middagmaal ge bruikt worden in ,,'t Wapen van Haarzui lens" en daarna de kweekerijen van de H.H. W. Serten en B. Boers te Vleuten worden 'bezocht. Een nieuwe villa. Er wordt op het oogen'blik een begin gemaakt met den bouw van een villa op den hoek Bloemendaal- sc'heweg^Kerkplein-Rusteriburcherweg het geen dit punt ongetwijfeld zal verfraaien, daar het groote bord met situatie-teeke- ning meer sta-in-den-weg dan sieraad is. Begin van brand. Zondagmiddag ont stond er brand in een kippenhok aan de Verbindingsweg door het uitzwavelen. Door een wn. commandant van de brand weer werd erger voorkomen. PRIJS f2.50 Verkrijgbaar in den Boekhandel en aan ons Bureau OVERVEEN. DE MILITAIRENWEG. Men herinnert zich stellig nog wel de on aangename kwestie in den Raad tusschen net gemeentebestuur (B. en W.) eener- en eenige bewoners van het verbreed gedeelte van den Miiitairenweg anderzijds. Er ont stond een schil hetgeen, zooal niet uitge lokt door het College van B. en W., toch te danken was aan de weinig practische wijze waarop B. en W. tegenover enkele bewoners, eigenaren van den benoodigden grond, waren opgetreden. En het gevolg was, dat de Raad aan het College de lang niet complimenteuze opdracht gaf, de zaak te trachten op te lossen met de bewoners op vriendschappelijke wijze. Men zal zich ook herinneren, hoe een raadslid, tevens be trokken in het geschil als bewoner van den Miiitairenweg, in den Raad zeer verbolgen mededeelde, niet meer voor een minne lijke schikking te vinden zullen zijn. En na alles wat omtrent deze kwestie bekend weid kan men zich de houding van het be trokken raadslid volkomen indenken. En kele weken geleden werd in den raad ge- informeerd, hoe het stond met het geschil. Het bleek, dat men nog niet veel was opge schoten; B. en W. schijnen het nu niet be paald een uitje te vinden om te gaan on derhandelen, omdat zij weten, dat hun oorspronkelijk optreden weinig bevorderlijk was aan een grondslag waarop met succes kan worden onderhandeld. Maarde raad wenscht en te recht dat een einde kome aan den toe stand op den Miiitairenweg, en daarom zijn B. en W. gaan onderhandelen. Het blijkt intusschen, dat de zaak nog niet tot een goed einde is gebracht. Slechts de helft van de eigenaars van den strook grond, welke aan beide zijden noodig is om den weg op de gewenschte breedte te kunnen voltooien, zijn voor een schikking tusschen het gemeentebestuur en hen te vinden. De andere helft blijft weigerachtig. En daar aan geen van de beide kanten men de be schikking over den strook grond kan krij gen, kan er aan den weg voorloopig ook niets veranderd worden, 't Is heel jammer, dat de eigenaren een minnelijke schikking botweg afwijzen, maar de aanleiding daar toe zoeke men niet bij hen! Toch hopen wij, in het belang van gemeente en veilig ver keer, dat de nu nog weigerachtigen om dezelfde redenen, royaal zullen willen zijn en B. en W. na deze les niet langer zullen dwars zitten. Moge burgerplicht overwir- nen! Personalia. De heer Joh. Heuperman uit Overveen behaalde den 2en prijs met zijn inzending op de fototentoonstelling „Nederland in Beeld" te Amsterdam. Olympiade-spelers in Hotel „Van Ouds het Raadhuis". Sedert eenige dagen heb ben eenige Olympische spelers, waaronder schermers, zwaar gewichtheffers, uit Egypte in Hotel „Van Ouds het Raad huis" te Overveen hun intrek genomen. Het is van buiten reeds merkbaar dat er in dit hotel iets bijzonders te doen is, daar de driekleur van het hotel wappert, be nevens de Olympische en de Egyptische vlag. Het is door deze gasten in en om het hotel gezellig druk geworden, daar de ac tieve sportmenschen zich op geregelde tij den trainen voor de a.s. wedstrijden het geen de aandacht van het publiek trekt. Naar men ons meedeelde bevindt zich onder hen ook de Egyptische kampioen worstelaar Alikoma, de gasten zijn meest officieren van het leger. Dat de heeren het leven niet door een zwarte bril bekijken, bewijst wel hun vroo- lijkheid, zoo is er een gast onder hen die den bijnaam draagt van „mosieur Charley ontleent aan zijn trouwe nabootsing van de bekende Charley-filmtoeren. Deze sportmenschen zullen hier ongeveer drie weken blijven, waarna zij weder naar hun „heimat" terugkeeren. Ongeluk door onvoorzichtigheid. Een wielrijds'ter uit Noord wijk die den spoor - overgang op de Bloemendaalscheweg nog juist onder de boomen wilde doorgaan, toen deze gesloten werden voor een na derenden trein, kreeg een der boomen op het hoofd, waafdoor zij gewond werd. Na op het politie-bureau verbonden te zijn, 'kon zij haar weg weer vervolgen. Ledenvergadering B. R. B. Woensdag avond hield de Bloemendaalsche Reddings brigade een buitengewone goed'be'zochte le denvergadering in Hotel Roozendaal te Overveen. In beginsel wefd besloten, dat de B. R. B. een fietstocht naar Katwijk zal houden, teneinde deze demonstratie waar bij ook de 'beroemde „Tom" uit Schevenin-

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2