Fa. GRAMME EIKELENBOOM v.h. p. stins pz VULPENHOUDERS adresboek BOEKHANDEL - DRUKKERIJ - UITGEVERIJ Bloemendaalscheweg 78 Telefoon 22045 Heden verschenen Heemstede-Bennebroek VAN HIER EN DAAR UITGAAN KERK-AGENDA KENNISGEVING. Fa. v.h. v. MILLIGEN §r Het is altijd prettig wanneer men bij het koopen van een goede vulpen ook een keus kan maken uit de meest courante soorten. Hieronder een greep uit onze groote collectie: f Waterman's vanaf f 9.- tot f Kaweco Ie Kwaliteit eternit gekl. Fraspo, Bamboo Safety Plato 15.- 15.- f 6.50 f 4.50 f 3.50 f 3.75 f 0.90 f 0.75 f 1.25 Deze soorten worden onder garantie geleverd. Schoolpen Standaardvulpen Bonitas DAMESVULPENNEN Esha van f 3.50 tot f 6.50 Eve f 1.50 Vakkundige reparatie-inrichting van alle soorten Vulpenhouders. Gevonden Voorwerpen. PRIJS f2.50 Verkrijgbaar in den Boekhandel en aan ons Bureau gen te werk zal gesteld worden, bij te wo nen. De contributie werd vastgesteld op f 2,50 per jaar, voor echtparen op f4.en voor adspira.itleden op f 1.per jaar. Vin de Ver. Koninginnedag kwam een i erzoek in, op het feestterrein gedurende de Oranjefeesten een colonne te willen zen den vöTa E.H.B.O. Hiertoe werd besloten. Di Yechnische Commissie werd met 1 lid 'tgebreid. Benoemd werd de heer J. LK foone. AERDENHOUT. He' nieuwe station, Het nieuwe sta tion a;in de Zandvoortschëlaan voor de be- wonets van Aerdenhout en Heemstede, zal hoogstwaarschijnlijk 7 October a.s. in ge bruik worden genomen. De volgende treinen zullen dan te Heem stede Verdenhout stoppen: Na.:r Haarlem: 9.53, 11.47, 13.07, 18.18, 19.18, 20.23 en 23.50. Naar Leiden: 7.43, (niet op Zon- en feest dagen), 12.47, 14.09, 16.25 (niet op Zon- en feestdagen), 16.43 (alleen op Zon- en feest dagen, 18.45, 20.16 en 22.10. Bovendien loopen ten behoeve van de forensen de volgende treinen tusschen Heemstede en Amsterdam. Van Heemstede naar Amsterdam: 8.12, aankomst Haarlem 8.17, vertrek Haarlem 8.18, aankomst Amsterdam 8.33 (niet op Zon- en feestdagen). Voorts 16.53, aankomst Haarlem 16.57 vertrek Haarlem 16.58, aankomst Amster dam 17.13. Op Zon- en feestdagen loopt de ze trein alleen tot Haarlem. Van Amsterdam naar Heemstede: 9.27, aankomst Haarlem 9.41, vertrek Haarlem 9.43, aankomst te Heemstede 9.48. Op Zon en feestdagen loopt deze trein alleen van Haarlem naar Heemstede. Voorts: 17.27, aankomst Haarlem 17.41, vertrek uit Haarlem 17.43, aankomst te Heemstede 17.48. Op Zon- en feestdagen alleen van Haarlem naar Heemstede. Waarschijnlijk zal er. ook nog een trein uit Am terdam naar Heemstede rijden die 23.10 uiA'dam gaat en 23.41 te Heemstede aankon t. Bekroond Paard, Fijna I van Jhr. mr. P. Teding van Berkhout te Aerdenhout be haalde op de groote veetentoonstelling in Den Haag een vijfden prijs in de afdeeling stamboek-merriën, middenzwaar slag, drie jaar of ouder. VOGELENZANG. Een zwerver gevonden, Zondagmor gen is bij de hooiberg van den landbouwer V. aan den Vogelenzangscheweg een zwer ver gevonden die uit de hooiberg was ge vallen. De man klaagde over inwendige pij nen. Na door Dr. van Aalst verbonden te zijn, werd hij naar de Joannes de Deo te Haarlem overgebracht. Aangereden, Zondagmiddag is de wiel- rrijder W. nabij de spoorbrug aan de Leid- schevaart door een auto aangereden. Door het vele grind daar ter plaatse raakte de wielrijder zijn stuur kwijt. De wielrijder verwonde zich aan zijn lin kerbeen. Na door Dr. van Aalst verbonden te zijn, kon hij naar zijn woning terugkee- ren. i HAARLEM. Heropening van His Masters Voice. Reeds in een onzer vorige nummers ves tigden we de aandacht van onze lezers op de verbouwing van het winkelperceel van den heer G. M. Oord in de Gr. Houtstraat. We hadden deze week het genoegen op uitnoodiging de nieuwe zaak te bezichtigen. Wie vóór de verbouwing deze bekende winkel getrouw bezocht, zal, zoowel ex- als interieur, niet meer herkennen, omdat er een totale verandering heeft plaats gehad, waardoor de Groote Houtstraat een fraaie gevel rijker is geworden. Deze verbouwing vond plaats gelijk met het 15-jarig bestaan van deze zaak. In dit betrekkelijk korte tijdsbestek heeft de heer Oord deze zaak tot grooten bloei weten te brengen en is „His Masters Voice" in Haarlem en omgeving zoo ingeburgerd dat er weinigen zullen zijn die dezen naam niet zullen kennen. De „His Masters Voice"-artikelen zijn wereldberoemd, vandaar ook dat er in ons land tal van zaken zijn die uitsluitend deze artikelen vertegenwoordigen. Over het nieuwe perceel niets dan lof, een deftige stemmige showroom waar men rustig kan koopen, het is alles „af". Een praktische daad van den heer Oord is, dat hij twee gehoorzalen heeft laten inrichten die met isoleerend materiaal zoo zijn ge maakt, dat de bespeling van gramaphones niet hinderlijk is voor de andere bezoekers. Door de electrisch verlichte vitrines, met geslepen glas, de monumentale schouw met een reproductie schilderstuk van de be kende voorstelling van het hondje dat voor een gramophone-toestel zijns meesters stem beluistert, waartegenover een inge bouwde zitbank waar de bezoekers het zich gemakkelijk kunnen maken is het interieur gezellig geworden. Een woord van hulde aan de uitvoerders, de fa. Jan Mullier en Adr. v. d. Lande is hier niet misplaatst. Ook de schilder Romp te Bloemendaal heeft eer van zijn werk. Om alles op te noemen wat me er te zien kregen lijkt ons overbodig, liever ge ven we onze lezers in overweging om zelf de zaak eens te gaan bezichtigen, men krijgt dan wat mooi's te zien en. wat mooi's te hooren. De heer Oord intusschen met de opening van zijn moderne zaak onze beste wenschen. Men kan van het goede teveel krijgen. We lezen dat de gemeenteraad van Amers foort een besluit heeft genomen tegen ra dio-hinder. Het zal voortaan verboden zijn, langs mechanischen of électrischen weg een muziek- of slemgeluid'hoorbaar te maken in de buitenlucht of in een lokaliteit met openstaande deuren of !andere afsluitingen. 't Lijkt ons nog zoo kwaad niet, want er zijn van die menschen die zoo gul zijn om hun medemenschen ook datgene te schen ken wat 'ze zelf zoo gi&ag hebben, en die gift kost in het bedoelde geval niemendal. Misschien is het ook omdat men wil laten bemerken, welk gencft zij zich wel ver schaffen 'kunnen, en dam wordt het minder prettig voor de omgeving, vandaar dat de gemeente Amersfoort? dit vermoedelijk tracht te voorkomen. „TANTE KLARA UIT DE SAHARA". In den Schouwburg Jansweg, Van heden af zal in den Schouwburg Jansweg een serie voorstellingen worden gegeven van het nieuwe succes-kluchtspel „Tante Klara uit de Sahara". In dit stuk met zijn komische situaties en verwikkelingen treden de volgende dames en heeren op: Antoinette Sohns, Riek Berkhout, Rie Snoek, Suze Klein, Jan van Dommelen, Anton Burgdorfer, Maurits Parser, Bob Gerards, enz. Regie en verta ling van Maurits Parser. Zieke kinderen. Het is voor vele moeders wel eens moei lijk om haar evenwicht te bewaren als haar kind ziek of herstellend is. De kleine pa tiënt is zeurig, verlangd alles en toch ook weer niets, wil bezig gehouden worden en heeft voor alles maar kort belangstelling. Moeder blijft natuurlijk de zorg voor haar huishouden behouden en heeft het hierdoor alleen al zoo volhandig, dat al gauw het patiëntje vermaand wordt „niet zoo lastig" te wezen. Begrijpelijk.... en toch onrechtmatig. Want onnoodig last veroorzaken doet het zieke kind niet. Het zeuren wat het doet, dan eens om een gevallen popje, een oogen- blik later om wat drinken en een minuut daarna om weer iets anders, is alleen een angstig zoeken naar jteun om het ongewo ne, het ziekte-proces.j dat zich daar in dat onvolgroeide lichaanpje afspeelt, te hel pen dragen. Neen, wees niet 'bevieesd, dat het k'ind hierdoor verwend wordt en na zijn herstel onhandelbaar zal blijken te zijn; zulk een bewering is op zijn zachtst uitgedrukt een legende. Een gezond kind dekt er niet aan de hulp van moeder ia te roepen om een gevallen popje op te rapen of om zijn dorst te lesschen; het pakt zijn speelgoed zelf op en gaat zonder vrageii drinken aan pomp of kraan. Maar wel is het soms moeilijk het kind bezig te houden. Zelfs tegenover gezonde kinderen staan we als volwassenen wel eens verlegen. Het spelen met blokken en met poppen of ander speelgoed is in een uur afgedaan, want zoodra het nieuwe van elk af is, krijgt de invloed van het zieke lichaampje weer de overhand en begint de belangstelling te verminderen. Het kind hangt dan lusteloos in de kussens met op het moede gezichtje de onbewuste en on uitgesproken klacht waarom alles toch niet nieuw blijft. Sprookjes hooren is een nieu wen wensch van het kind, maar in de meeste moeders is door de dagelijksche zor gen en beslommeringen te weinig van het kind in haar achtergebleven om aan dien wensch te kunnen voldoen. Toch kan een beetje inspanning om in de denkwijze van het kind te komen, al tot veel leiden. Het ziet bijvoorbeeld eiken dag graag een nieuw plaatje aan den muur, al is het maar een Verkade-plaatje; als het patiëntje een meisje is, heeft het graag iederen dag het haar anders opgemaakt; altijd weer een paar bloemen bij het bed of den ruststoel zal ze boeien en veel praten tot ze, zal ze afleiden. En hoe moet het dan met het huishou den? Want al dat bezig houden eischt na tuurlijk tijd. Natuurlijk. Maar moet dan de taak van de moeder ongeschikt zijn aan die van de huisvrouw? Is het dan zoo onvergeeflijk als voor een week het koperwerk eens niet ge poetst wordt en de kast een weekje langer op schoone papieren wacht? Tracht, waar het gaat om hulpverleening aan de kinderen, het huishouden eens voor een oogenblik uit te schakelen. Dit kan on tegenzeggelijk, zonder dat het gezin ver waarloosd wordt of er bij tekort komt, als we maar weten in onze handelingen het al lernoodzakelijkste te leggen. En men zal zich veelvuldig beloond zien als men be merkt het zieke kind in alles terzijde te kun nen staan. Aanstaanden Zondag. BLOEMENDAAL. NED. HERVORMDE GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds. J. A. van Leeuwen, em. pre dikant te Heemstede. Wijdingsstond Zaterdag 28 Juli 's av. 9 uur in de Consistoriekamer. JONGELIEDENSAMENKOMST in gebouw „Maranatha". Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK, v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. Jdh. C. Brussaard. Bediening H. .Avondmaal. VRIJE KATHOLIEKE KERK, v.m. 10 uur: H. Mis, 's av. 8 uur: Vesper en Lof. Woensdagavond 8 uur: Vesper en Lof. OVERVEEN. NED. HERV. GEMEENTE, v.m. 10 uur: Ds, W. Th, Boissevain te Leiden. Ondergeteekende, Fa. v.h. van Milligen geeft hierbij aan zijn geachte clientèle ken nis, dat hij zijn vertegenwoordiger, die U wekelijks bezocht, heeft ONTSLAGEN. De zaak v.h. v, MILLIGEN is dus niet gesplits of overgedaan, zooals verteld wordt, maar er heeft enkel een PERSO- NEELSVERANDERING plaats gehad. Het vanouds bekende adres voor UW PLUIMVEEVOEDER is: Ged. Voldersgracht 41, Telefoon 10716. Haarlem. Terug 'te bekomen bij: L. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1 Bloemendaal, een paar dameshandschoenen; Kroner, Adr. Stoopplein 13 Bloemendaal, een sïSrtpe- daal; A. v. d. Bent Ramplaan 25 Haarlem, een damesportemonn.; L. Boorsma, Zand- voorterweg 29 Aerdenhout, een rijwielbe- lastingmerk en sigarenaansteker; Toornent, Boschlaan 6 Bloemendaal, een grijze gleuf- hoed; A. Cassee, Bloemendaalscheweg 19, Bloemendaal, een tennisracket; C. de Vries, Kinheimweg 63 Bloemendaal, een groene dameshoed; aan het bureau van politie te Ovenveen, 7 stukken buis, een rijwielbelas- tingmerk, een ring met sleutels; een hon denpenning No. 405, een damesvulpen. Bij den Badman Bloemendaa'lsche Strand, een celluloid bril; garage Bac'khuis, een bos sleutels en een portemonnaie met 'inhoud; G. Slot, Kleine Houtstraat 55 Haarlem, een bril; Visser, Hobbemastraat 5 Zandvoort, een vulpenhouder; S. Spanjaard, Romolen- straat 37 Haarlem, een verg. zilveren arm bandhorloge; Bonnes, Julianalaan 7 Over- veen, een vulpotlood; mejuffr. Driehuizen, Eindpunt Zeeweg, een rugzak met inhoud; garage Backhuis, een tompouce; aan den politiepost Zeeweg, een rijwielpomp, een hoes van auto, een klut, een pet, een huis sleutel, een paar heerenschoenen en sok ken. 't Kruis is geen schande, Draagt gij 't eerlijk, 't hoofd omhoog, Een goed geweten vreest Zelfs voor geen Koningsoog. In de ernstige oogenbllkken van ons leven komt niet de vraag tot ons: Wat hebt gij gedacht? maar wel: Wat hebt gij gedaan. Alleen onze daden bepalen onze waarde. Iemands vooroordeelen overwinnen be- teekent meestal diens geluk vergallen. .f ;i

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 3