ADRESBOEK PLAATSELIJK NIEUWS n.BUySJê Heemstede-Benoebroek Wie heden het nieuwe BRANDSTOFFENF1ANDEL QFN.CRONJÉSTR AAT 67 H aOf3OQQO'3QOW3O-0'3O'0'3'3-3'0f3QOO'DO'3OO^ Jaargang 1928-'29 {Prijs f.50) bestelt kan, zoolang' de voorraad strékt, hoi ADRESBOEK VAN BLOEKODAAL met wandeikaart, jaargang 1928 bekomen a f 1.60 Verkrijgbaar in tien Bockhandel en in onzen winkel BLOEiKENDAALSCHEWEG 78 - 3L0EMENDAAL TELEFOON 22045 8 gen kunnen hebben. Bestaat er nog een mo gelijkheid om het gevaar af te wenden? Per soonlijk vrees ik, dal die mogelijkheid niet meer bestaat en dal wij in snelle vaart gaan naar een wereld-catastrofe," Hij grondt dit oordeel niet alleen op den toestand in Servië; docii-'ireèmt daaTBij ook de wrijvingen tusschen Litauen en Polen, alsmede de methoden van Moskou in oogen- schouw. Wij voor ons gelooven echter, ge zien de blijken van goeden wil bij de groote mogendheden etoond door de instemming met het Kellogg Pact enz., dat_ alles zich wel ten goede zal keeren. BLOEMENDAAL. Mr. D. Lioni. 'i In de af geloop en week heeft onze bemeente een algemeen be rende en achtenswaardige ingezetene ver- ioren in Mr. D. E. Lioni, advocaat en procu reur, wonende aan den Rijperweg. We zagen hem Vrijdagavond van de vorige week omstreeks 6 uur nog met een auto van het staiion naar huis gd'an en op dienzelfden avond is hij om 12 uur op het stationsplein te Haarlem plotseling over leden. Hij was lijdende aan een hartkwaal. Dr. Brongersma, zijn huisarts, werd on middellijk ontboden die slechts den dood kon constateeren. Omtrent zijn levensloop deelen we nog het' volgende mede: Mr. Lioni is 12 Juni 1862 te Amsterdam geboren. Na zijn studie voleindigd te heb ben vestigde hij zich te Amsterdam als ad vocaat. Daarbij vervul de hij ook de functie van plaatsvervangend kantonrechter. Later vestigde hij zich te Bloemendaal. In het vereenigingsleven nam hij aanzien-, tijk d-ccl,-Z<k> was diij o.m. voorzitter van het bestuur van het Kennemer Lyceum, oud voorzitter van Bloemendaal's Bloei (dit jaar is hij afgetreden) en voorzitter van de com missie van toezicht op het lager onderwijs te Bloemendaal. Als voorzitter van Bloemendaal's Bloei heeft Mr. Lioni zich bijzonder verdienstelijk gemaakt voor zijn gemeente te ijveren voor het behoud van Bloemendaal's grenzen, ten tijde van de Haarlemsche annexatie-cam pagne. We herinneren nog even aan de groote vergadering in Hotel „Van Ouds het Raad huis' gehouden in hel vorige jaar, door de vereeniging „Bloemendaals Bloei" juist voor de. annexatie-beslissing, waar hij nog een warm pleidooi hield vod? het Bloemen- daalsch grondgebied. Groote verdiensten heeft de overledene gehad bij het oprichten van het Kennemer Lyceum. Mede door zijn leiding heeft het Kennemer Lyceum zich ontwikkeld tot een eerste-rangs onderwijs-instituut. Tevens was de heer Lioni eere-voorzitter van den Ned. Biljartbond. Mr. Lioni was destijds een bekend Am- sterdamsch advocaat en in juridische krin gen een groote persoonlijkheid. De regee ring heeft hem om zijn werk onderscheiden als Ridder in de. orde van den Nederland- schen Leeuw. Dinsdagmorgen had onder groote belang stelling de ter aardebestelling plaats op' de Israëlitische, begraafplaats. Reeds, lang voor de lijkauto met- volg auto'-? de- begraafplaats* hadden 'bereikt; was reeds een groot aantal vrienden, be stuurders van verschillende, corporaties en vereenigingen, waarvan de overledene be stuurslid was, aanwezig op het kleine kerk hofje. Om ruim 11 uur werd de begraaf plaats bereikt. In het reinigingshuis, veel te klein om het groot aantal belangstellen den ©en plaatsje te verschaffen, werd de lijkdienst gehouden, waarbij de heer M. Drukker, directeur der begrafenissen voor de Ned. Isr. Hoofdsynagoge te Amster dam, den dienst verichtte. Daarna werd door verschillende sprekers het woord ge voerd. Allereerst werd het woord gevoerd door Mr Asscher als vertegenwoordiger van de Alliance Israelite, van welker Nederland- sche afdeeling Mr. Lioni 20 jaren seéretaris is geweest, Spr. prees de onvolprezen toe wijding die de overledene voor de Alliance, die hem in het bloed zat, steeds heeft aan den dag gelegd. Bij 't hoofdbestuur te Pa rijs vormde hij een schitterende trait d'union tusschen hoofd- en afdeelingsbesLuur en menigmaal heeft hij daar te Parijs de Ne- derlandsche belangen met innige overtui ging verdedigd. In dit jaar zou Mr. Lioni afgetreden zijn en hii»zou otium cum dig- nitate verkregen hebben. Doch het heeft niet zoo mogen zijn helaas. Maar men zal Mr. T ioni in herinnering houden als een man met een nog krachtig lichaam en een zeer vaardigen geest. Als vertegenwoordiger der Vereeniging Bloemendaal's Bloei sprak Mr. F, J. D. Thijsse, die des overledene goede leiding prees, vooral in de moeilijke jaren toen Bloemendaal's Bloei moest vechten om het beslaan van de gemeente Bloemendaal. De heer A. S. Lob sprak namens het Ned. isr. Weeshuis te Amsterdam en dankte den overledene voor het vele goede wat hij voor die instelling, alsook voor spr. persoonlijk, lieelt gedaan. Namens het bestuur van het Kennemer Lyceum, waarvan de ontslapene als de op- riciiter Deschouwd kon worden, werd ge sproken doorden heer is. Langelaan en namens de curatoren door Dr. Cannegieter. De heer Sanders sprak woorden van waardeering en vriendschap namens den Ned. Biljartbond, waarvan de heer Lioni eere-voorzitter was. Mr. De Hariogh, bestuurslid van de Am- sleidamsche Diamantslijperij, waarvan Mr. Lioni commissaris was, prees de overledene om zijn groote veelzijdigheid. Hij was een voortreffelijk jurist maar een even voor treffelijk bedrijfsleider, hetgeen bijzonder bleek in de moeilijke jaren van en na deri oorlog. Ten slotte sprak Mr. De Haas, uit Am sterdam als goede vriend. Daarna werd het lijk volgens de gebrui ken der Joodsche ritus grafwaarts gedragen, Nadat 't in de groeve was neergelaten zorgden vrienden en kennissen voor de ver dere beaarding. Door een neef van den ontslapene werd een woord van dank gesproken voor de ondervonden belangstelling. Onder de aanwezigen merkten we uit Bloemendaal op verschillende bestuurs- en gewone leden van Bloemendaal's Bloei, van de Vereen. Koninginnedag, van de Plaatse lijke commissie van toezicht op 't lager onderwijs (waarvan de heer Lioni voorzit ter was, maar dit jaar ambtshalve moest bedanken) Onder de verdere aanwezigen zagen we o.a. Mr. E. v. Creveld, Dr. I. H. J. Vos, wethouder van Amsterdam, Ledenvergadering Bloemendaalsche Mid' denstaiidsvereeniging, Woeensdagavond hield de Bloemendaalsche Middenstands- vereeniging een ledenvergadering in Hotel „Roozendaal" te Overveen. Als voornaamste punt van de agenda werd behandeld een verzoek van de ver eeniging „Koninginnedag" tot medewerking om te trachten onder de winkeliers een eiaiage-wedstrijd te organiseeren en inzon- derheid haie leden daartoe op te wekken Jammer genoeg was de vergadering matig bezocht, zoodat het inoeiiij'k vie'l om met concrete plannen ter tafel te komen. Na een geanimeerde bespreking werd besloten de niet-aanwezige leden tot deel name aan te sporen. We vertrouwen dat de winkeliers dit goede plan van „Koninginnedag" van harte zullen toejuichen door eenparig te besluiten aan de etalage-wedstrijd deel te nemen. Het beloofd danvanzelf een gezellige dru'kie te worden, die de winkeliers ten goede kan 'komen. Concert Bloemendaalsche Bosch. De Bond van Arbeiders Mandolineclubs be richt dat a-.s. Dinsdag op 6 Augustus door Apollo" uit Haarlem, en „Palvu" uit Am sterdam een concert zal gegeven worden in het Bloemendaalsche Bosch, -Tiet orkest telt dan ongeveer 50 perso nen. Het programma vermeldt: II Plettro, Marsch. Suite (op verzoek). La Nuit dn val d'Enfer en legende, ge componeerd door den Franschman Julian. Hierin zijn 1 verwerkt: heksenfeest, feeën- ballet en morgenstemming. Zigeunermarsch. Meifs.ntasie (op verzoek). Fantasie au Bois (op verzoek). La Bella Andaluza. Moge dit interessante concert begunstigt worden door heerlijk zomerweer! ÊaR bekende winkel gesloten. De "beer Staal;, kruirleni&raan den Bloemen- daaischeweg hoek Kerkplein heeft Woens dag zijn zaak gesloten, waardoor deze van ouds bekende winkel heeft opgehouden te bestaan. Zooals men weet 'heeft de gemeente dit .perceel gekocht om de weg ter plaatse te v-erbreeden, zoodat er groote veranderin gen op dit punt zullen plaats hebben. Koniiiginnefeesten, Op Vrijdag 31 Aug zullen op het feestterrein achter Hotel Zo- merzorg voor Bloemendaalsche en voor Bloemendaalsche scholen gaande school kinderen, volkswedstrijden gehouden wor- dèn. Voor vjongens: turftrappen 810 jaar; Watér'toü rnooi 11-12 jaar; Olifantenraces 13- 14 jaar; Tohste'ken 15 jaar en ouder. Voor m-eisjes:. Wasch op hangen 810 jaar; Stroopop j onthoofden 1112 jaar; Zakloopen- 14 jaar en ouder. Deelnerpers moeten zich voor 18 Aug, opgeven bij een der commissieleden. Gedupeerd door zakkenrollers. On danks de duidelijke aanplakbiljetten op verschillende plaatsen in Amsterdam, ge drukt in de moderne talen, slaan de zak kenrollers tijdens de Olympische spelen in onze hoofdstad hun slag. Verscheidene menschen die in de afge- loopen weken de Olympische spelen be zochten werden hel slachtoffer-van deze handige individuen. :Een inwoner uit onze gemeente werd béroofd van zijn porte- monnaie inhoudende j 10. Een andere Bloemendaler is, vermoede lijk in de schermzaal van het Nieuwe Sta dion een portefeuille met 300.aan Hol- landsch en Fransch geld en een legitimatie- kaart van het N. O. C. ontrold. Gelukkig is de Amsterdamsche politie reeds enkele daderf op 't spoor; zoo wer den er deze week Twee Italiaansche zak kenrollers gearresteèrd; zij waren voorzien van valsche passen, en twee Finnen, die op 't Rokin op heeterd^ad werden betrapt en bij hun collega's werden opgeborgen. Men zij op z'n hordei Een prettig dag'è voor Israelietische kinderen, - - Zondag Werd onze dorpsstraat 'uit de rustige Zonda'gstemming opgewekt door Irommeislag én hoorngeschal. De Israelietische Speeltuinvereniging „Nieuw Uilenburg" te Amsterdam had n.l. een' uitstapje georganiseerd naar Bloemen daal voor de kinderen. .Begunstigd door ïam'elifk goed 'Weer-toog men reeds vroeg'Op pad, per trein vermoe delijk tot Haarlem', 'kwam het gezelschap om ongeveer tien ïuitr in marsch colonne ons dorp binnen. Voorop en in 't midden van de stoet enkele vaandels en tevens 16 tamboers en enkele hoornblazers, tot zelfs een tamboér-maitrfs ontbrak niet. De jon gens alleraardigst .gekleed, kweten zich dapper van hun taak, vooral hun zuivere maatslag verdiende belangstelling. Het eerst werd halt gehouden voor Hotel „Vreeburg" waar de dorst werd gelescht, daarna werd „Het' Kopje" bezichtigd en vervolgens de omstreken van Bloemendaal. 's Middags werden ae kinderen in de Krul- lelaan vanuit Hotel Vreeburg" onthaald op ververschingen. 's Avonds ongeveer half acht werd voor het Hotel de stoet weer opgesteld, waarna de kinderen, onder geleide van het bestuur, per trein vanaf he'tj station Bloemendaal naar hun woonplaats, terugkeerden. De Olympische gasten. Al bemerken we in onze gemeente niet veel van de Olym pische spelen, de talrijke deelnemers uit alle oorden der wereld, welke zich ook hier in de verschillende hotels „nestelen" zijn er een overvloedig bewijs van. En we niee- nen, zonder pedant ja zijn op onze gastvrij heid, dat we over het algemeen mogen zeggen dat de vreemdelingen zich hier zeer „thuis" voelen Vooral de jeugd niet-alledaagsche he we zien ze in sportlui wan el( zich zeer tot de ékers aangetrokken; hand in hand mét de verstaan ze van elkaar vaak geen woord, ze begrijpen el kaar des te beter. Vooral in de vacantie heeft de jeugd gelegenheid te over om zich met herx bezig te houden. In Hotel „Roozendaal" hebben onge veer 32 Luxemburgers hun intrek genomen. Onder hen zijn worstelaars, hardloopers, zwemmers en dergelijke. In Hotel „Vreeburg" zijn een 5-tal Deen- sche wielrijders gearriveerd, die hier een week zullen vertoeven. Een ongeluk dat goed afliep. De vo rige week Vrijdagmiddag reed een dame uit Amsterdam met'ien luxe auto op den Bloemendaalschewegt Ter hoogte van de Mollaan brak plotseling het chassis van de auto. De gebroken'auto werd door een kraanwagen naar een garage gebracht. Ge lukkig bekwam de dame geen letsel. OVERVEEN. Personalia, Mej. JE. Heijmans te Over veen is te 's-Gravenhage geslaagd voor het examen A,_Duitsc'h M, O. Personalia, De. jjeer C. Heitlager al hier, is met ingang van 1 Sept. a.s, aange steld tot tijdelijk gemeente electricien. Aangehouden. Jfloor de politie alhier werd, op verzdek van de politie te Amster dam, dezer dagen aangehouden, zekere L., afkomstig uit Den Haag, verdacht van dief stal met inbraak. Hij werd naar Amsterdam overgebracht. 'f Euphonia-concjeTFafgelast. Jammer dat het ongunstige weer van Woensdag avond het concert van Euphonia onmoge lijk maakte, temeer d'aar tevens de nieuwe muziektent aan het Brouwerskolk je voor het eerst in gebruik zou worden genomen. De Overveeners kunnen echter tevreden zijn, daar zij nu, dank da:,me de werking van de gemeente die aan hei Brouwerskolkje een platvorm muziektent^bouwde, ook kunnen profiteeren van dej. openluchtconcerten, welke voorheen uitsluitend in het Bloe mendaalsche Bosch plaats vonden. Voor verkeersveiligheid, Op den hoek Bloemendaalschewegé-Ter Hoffsteederweg, waar dikwijls verkeërsongevallen voorko men, heeft de heer Burdet, eigenaar van de buitenplaats aldaar, het hooge boomgewas weer laten besnoeien, zoodat men nu een vrijer uitzicht heeft op dezen gevaarlijken hoek. Een voorbeeld ;ter navolging van hen die tuinen bezitten, waarvan het vele ge boomte vaak hinderlijk is voor het verkeer. Alweer een belangrijke wegverbetering. Publieke Werken gaat gestadig voort om het wegdek van verschillende wegen in on ze gemeente te verbeteren. Het mag een dankbaar werk genofemd worden, waar de massa. er van profiteert. De verbinding Overveen en Aerdenhout was tot voor kort niet al te rooskleurig. Wielrijders en auto mobilisten die de route Overveen-Aerden- hout meermalen hadden te volbrengen stonden vaak angsten uit op den Bovenweg, welke loopt van de Elswoutslaan naar de Westerlaan, vooral bij winterdag als deze weg meer geleek op een modderpoel dan op een drukke verkeersweg. Thans is het wegdek gelijk gemaakt met topeca, terwijl de zijkanten netjes zijn afgewerkt. 't Is te hopen dat ons gemeentebestuur er spoedig toe zal besluiten liefst nog vóór den winter om de verbindsweg tusschen Overveen en Aerdenhout te verlichten. 't Is noodig! Proeven tot betere straatverlichting, Door Publieke Werken zijn op den Ruys- daelweg eenige nieuwe lantaarnpalen ge plaatst, die door hun practische verlichting de aandacht van den voorbijganger onwil lekeurig zullen trekken. De palen zijn van een reflector voorzien die groote onmis kenbare voordeelen biedt, zooals grooter lichtsterkte, beter lichtverspreiding, weinig of geen onderhoudskosten, £ao göeft als1 on vatbaar voor beschadiging, waterdichte fit tingafsluiting, geen last veroorzakend aan automobilisten door 't kijken in de lampen, enz. Deze reflector is evenals de paal, van granito vervaardigd en vormt met paal of met uitlegger, één geheel. De licht-adviseurs, door de gemeente be noemd, als ook de commissie uit P. W. heb ben over dit systeem hun tevredenheid te kennen gegeven, zoodat het zeer wel mo gelijk is dat we spoedig in de geheele ge meente het oude type zullen zien verdwij nen om plaats te maken voor een moderne sti aatverlichting. We meenen dat een dergelijke proef beter tot zijn recht zou komen in de dorp straat, die nu 's avonds, wanneer de win kels sluiten, in een sombere duisternis ge huld is. Het Brouwerskolkje, Door de Maat schappij tot bevordering der bouwkunst en den Bond van Nederlandsche Architecten is den volgenden brief gezonden aan den heer Leonard Springer, tuinarchitect te Haarlem: Op de op Zaterdag 30 Juni j.l. gehouden ledenvergadering van den Bond van Neder landsche Architecten te Bloemendaal, is ter sprake gekomen den aankoop van het z.g. „Brouwerskolkje" door het gemeente bestuur van Bloemendaal en de voorge nomen gedeeltelijke bebouwing daarvan. Deze vijver met hare directe omgeving staat bekend als een der schoonste natuur monumenten in Nederland en het zou als een niet te vergoeden'verlies zijn aan te merken, zoo door een gedeeltelijke bebou wing, door afgravingen en door den aan leg van meerdere wegen en van een viaduct, dit natuurschoon geheel of gedeeltelijk ver nietigd zou worden. Dat u de opdracht van het gemeentebe stuur van Bloemendaal, tot het ontwerpen van een zoodanig plan geweigerd hebt te aanvaarden, heeft de vergadering zeer ge troffen. Wij betuigen u dan ook onze groote waar deering voor deze daad, die een voorbeeld moge zijn voor hen die voor het behoud van het natuurschoon in Nederland verantwoor delijk gesteld kunnen worden. Daar deze aangelegenheid van groot alge meen nut kan genoemd worden, verzoeken wij u ons wel te willen vergunnen van dezen brief mededeeling te doen aan de pers. De brief was geteekend door de heeren P. G. Buskens, voorzitter en E. J. Kuipers, secretaris. AERDENHOUT. Onvoorzichtigheid en de gevolgen, Zondag reed een jongen met zijn jongere broer op een rijwiel achter een auto op den Zandvo_orterweg. Toen de auto plotseling stopte viel de.achterop zittende jongen van de fiets en bekwam 'n zeer ernstige hoofd wonde. Na verbonden te zijn door Dr. Dip- pel werd hij met diens auto naar de Maria- Stichting te Haarlem overgebracht. VOGELENZANG. Aanrijding, Een vrachtauto komende van- de-Leidschevaart,-nam 'bij Leiduin een te groote bocht op den hoek van den Vo- gelenzangscheweg, zoodat een auto ko mende van Aerdenhout in de richting Vo gelenzang ter plaatse werd aangereden. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Tegen den bestuurder van de vrachtauto, zekere J, uit Amsterdam werd proces-ver- baal opgemaakt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De auto's werden door een 'kraanwagen naar een garage gesleept. HAARLEM. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft een ledenconcert op Dinsdag 7 Aug. a.s., 's avonds 81/» uur precies in den tuin van het Brongebouw (bij ongunstig weer in de zaal). Het programma vermeldt: 1. Ouverture „Euryanthe", C. M. von We ber; 2. „Scènes pittoresques" Suite, J. Mas senet, a. Marsche; b. Air de Ballet, c. Angélus; d. Fête Bohème. 3. „Capriccio Espagnol", N. Rimsky Korsakow, I. Albo- rado; Variazioni; Alborado. II. Scena e canto gitano; Fandango asturiano. 4. Val se triste, J. Sibelius; 5. Ballet „La reine de Saba", Ch. Gounod; 6. Ouverture „La Gazza Ladra" (De diefachtige Ekster), G. Rossini. T LE EOON 1 82£>r HAARLEM [192a Flet werkrooster van de H. O. V. over de maand Augustus is als volgt samengesteld: Zöhdag 5, Midda'gcóncè'H in Den Hout, 2/4 uur. Dinsdag 7, Ledenconcert in het Bronge bouw, 8'/i uur. Woensdag 8, Avondconcert in Alkmaar. Donderdag, Avondconcert in den Hout, 81/» uur. Zondag 12, Middagconcert in Den Hout, 2/4 uur. Woensdag 15, Concert Artis Amsterdam. Donderd. 16, Avondconcert in Den Hout 8ll> uur. Zondag 19, Middagconcert in Den Hout, 214 uur. Dinsdag 21, Ledenconcert in het Bronge bouw, 8V4 uur. Woensdag 22, 3e Concert te Bloemendaal Donderdag 23, Concert in Den Hout of Bussum. Zondag 26, Middagconcert in Den Hout, 214 uur. Woensdag 29, Concert Artis Amsterdam. Donderdag 30, Avondconcert in Den Hout, 81/» uur. Vrijdag 31, (Koninginnedag), Concert in Den Hout. Dinsdag 4 September, Ledenconcert in het Brongebouw, 8lU uur. V erkeersonderwijs. In de Cinema Palace te Haarlem heeft in de afgeloopen week een verkeersfilm gedraaid welke, mede dank zij de school- vacantie, door zeer velen, groot en klein, is gezien, maar die zeker door iedereen ge zien had moeten worden. Op interessante en toch pakkende, .wiiz.e \yprden in film aan den weggebruiker getoond, aan" schouwelijk, de vele kleine en groote ver- keersfouten, welke tal van weggebruikers telkens en telkens meer maken, zelfs zij, die werkelijk meenen, immer ernstig re kening te houden met de gevaren van- en door het moderne verkeer. De film is ge nomen te Berlijn, in opdracht van de po- litie-autoriteiten en uitsluitend met het doel, om daarmede opvoedend te werken. En de ze film moet doel treffen. Inspecteurs van politie trekken er met de film op uit naar de .scholen en geven daar de jeugd onder richt in het zich over straat begeven. Zij toonen de schoolkinderen door middel van de film hoet het niet en óók hoe het wèl moet gaan. Tal van straatongevallen wor den aanschouwelijk voorgesteld alsmede de oorzaken waardoor en de gevolgen van on achtzaamheid en roekeloosheid. Men ziet de juffrouw, die onoplettend van een nog rijdende tram stringt en valt; hoe een heer haar toevallig „opvangt", haar veilig naar de andere zijde van de straat brengt en daar ernstig waarschuwt, toch vooral te wachten met uitstappen totdat de tram ge heel stil staat. Dezelfde heer zal daarop de straat opnieuw oversteken, maar waant zich schijnbaar alleen op de wereld te zijn, al thans hij let niet op het verkeer en wordt bijna door een auto geprepen. Een school knaap snelt toe en vertelt aan dien heer, hoe hem op de school geleerd werd, dat men, bij het oversteken van een straat tot aan de halve breedte naar links kijkende op het verkeer moet letten en over het mid den gekomen naar rechts moet zien. En de dreumes geleid den heer over de straat op de juiste wijze. Zoo worden tal van geval len aanschouwelijk voorgesteld op een wijze, welke zeer stellig leerzaam is. Daar om behoorde zoo'n film in nog veel groo- tere kring en dan wel gedurende enkele weken te worden vertoond, en zeker voor de geheele schooljeugd. Wij vernamen, dat aan clubjes Haarlemsche politie-agen- ten de gelegenheid werd gegeven de film te zien. Dat verdient navolging. Wij meenen, dat hier voor de Overheid een taak ligt, welke niet veronachtzaamd mag worden. De hooge cijfers van verkeersongevallen in Amerika en Duitschland, welke op het wit te doek werden getooverd, deden de toe schouwers ontstellen. Dat sloeg in, beter dan publiciteit in de bladen. En de enorme cijfers van de steeds hoogeropgevoerde aan maak van automobielen in beide genoemde landen gaven den bioscoopbezoekers een beeld van het kolossale motorischeverkeer. De macht van „Koning motor" leert men op die wijze vertoond beter erkennen en waar- deeren. Zouden Rijk- en gemeentebesturen er niet niet toe over kunnen gaan, in na volging b.v. van Berlijn, dergelijke ver- keersfilms te vervaardigen en te vertoonen voor de jeugd, ja, zelfs in breede kringen van weggebruikers.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2