■B WEEK-AGENDA M PLAATSELIJK NIEUWS LRANDSTOFFENIiANDEL ~]GEN.CRONJÉSTRAAT67r """[TELEFOON :12839| HAARLEM Il928 Heden Avond. Stadsschouwburg, ,,Eva Bonheur"., 8 uur. Gemeentel. Concertgebotlw, uitvoering Ac cordeon-vereen., 8 uur.' Vrije Haarl. Schilderschool, Kampersingel 42, Expositie, toegang vrij, Zondag laatste dag. Dinsdag 18 Sept. Stadsschouwburg, ,,Eva Bonheur", 8 uur. Woensdag 19 Sept. Gemeentel. Concertgebouw, Nazorgbazar (zie bericht) tevens 20, 21 en 22 Sep tember. Donderdag 20 Sept. Stadsschouwburg, ,,De Strafzaak Mary Dugan", 8 uur. Vrijdag 21 Sept. Stadsschouwburg, ,,De Treinduivel", 8 uur. ZIJ, DIE HET GELAG BETALEN. Het is in een geordenden Staat als ons kleine Nederland noodzakelijk, om tot het vperen van een goede huishouding, all'è'r- liande maatregelen te treffen. Deze be moeienissen van den Staat zijn veel en velerlei; vooral in de mobilisatie en na- oorlogsche jaren hebben wij daar nogal ondervinding van opgedaanIn meer normale tijden zijn deze Staatsbemoeienis sen dus niet van djen omvang. Maar toch de Staatshuishoudkunde is de laatste 25 jaren zeer sterk in omvang toegenomen. Het economische- en het sociale leven stel den en stellen steeds zwaardere eischen. Tal van aangelegenheden, waar vader Staat zich vroeger niet of zeer weinig mee be moeide, zijn in de laatste kwarteeuw tot zijn gewone bezigheden -gaan behopren, vandaar ook o.a. dat het Staatsbudget jaar op jaar grooter werd en wordt. De Staat nu legt, tot het voeren van een.goe de huishouding, veel van z,ijn; verplichtin gen op de schouders van dp Pr.oyinciale besturen en gemeenteraden. JJat vader St&at natuurlijk doen. Hij is de baas in huis en dat is goed ook. Mpt dezen regee- ringsvorm hebben wij, Nederlanders, ons ;al. lang'verzoend en de Volksmeerderheid er- ként dezen Staatsvorm nog altijd als den beste bovendien. Dat vader Staat dus al lerlei voorschriften maakt en uitvaardigt nopens een goede huishouding, vindt nie mand vreemd; juicht een ieder toe zelfs. Maar anders staat de zaak toch wanneer, zooals in tal van gevallen, Vadertje Staat verordineert ^.de lagere besturen ver plichtingen oplegt, ter uitvoering van de nationale huishouding-, en bovendien die lagere besturen grootendeels voor de kos ten van die uitvoering laat opdraaien. In de jongste vergadering van Bloemen- daal's vroedschap is dat weer eens sterk naar voren gekomen. In 1905 stelde de Staat regelen vast nopens het gebruiken van motorrijtuigen, rijwielen en andere rij- en. voertuigen). De verkeersveiligheid eischte die Rijksmaat- rep^elen, nadat te voren zeer veel gemeen tebesturen veiligheidsmaatregelen hadden gesteld. Toen echter de algemeene of Rijks regeling kwam werden de gemeentebestu ren verplicht, op eigen kosten natrftTrlijk, deze verkeersvoorschriften ,,voor plaatse lijk gebruik geschikt te maken". Deze tac tiek volgt vadertje Staat altijd; de eene keer wat brutaler dan een andere keer, maar geld kost het de gemeentebesturen bijna altijd. De in 1905 geldig gewqrden motor- en rijwielwet schreef voor, dat voor het afsluiten, geheel of gedeeltelijk van gemeentewegen, bepaalde soorten van waarschuwingsborden moesten worden ge bezigd: een z.g. rijksmodel. Het Rijk ging dat soort borden ook gebruiken voor en op zijn wegen. Nu is het bekend, dat het Rijk zooveel eigen wegen heeft als b.v. één gemeente van eenige beteekenis. Dus wilden de gemeentebesturen veilig verkeer binnen hun gemeenten, dan moest een soms beduidend aantal waarschuwingsborden worden geplaatst. De kosten hiervoor door gemeentebesturen gedurende het bestaan der opgemelde Wet uitgegeven, beloopen in dz tienduizenden. De gemeentelijke Wet gever maakte zijn eigen plaatselijke ver- keersverordening en door een soepele re dactie van de motor- en rijwielwe/ was het mogelijk voor gemeentebesturen voor heel veel straten waarschuwingsbordjes te ge bruiken naar eigen model, welke belang rijk minder kostten dan die volgens Rijks model. November 1927 trad de zoo zeer gewijzigde feitelijk geheel nieuwe motor- en rijwielwet in werking. Talrijk zijn de nieuwe voorschriften daarin en rijk zijn de gemeentebesturen bedeeld met op gelegde verplichtingen, ter uitvoering van deze Rijkswet. Alle gemeentelijke ver- keersverordeningen zijn vervallen, omdat He Wet thans strafbepalingen inhoudt, ge steld op overtreding van door den gemeen telijken Wetgever gestelde verkeersvoor schriften. Daarmede kan men vrede heb ben! Maar nu de vele waarschuwingsbord jes door tal van gemeenten gebezigd. De nieuwe Wet verklaart ze alle ongeldig! Het moeten borden zijn naar Rijksmodel. Wat dat beteekent voor groote gemeenten ligt voor de hand. Aanschaffing en plaat sing van nieuwe borden kost tal van ge meenten een kapitaal. Alleen in Bloemen- daal vordert deze wettelijke verplichting over dit dienstjaar al een grootere uitgaa- var. ongeveer 1300.En dan denke men eens aan groote steden, waar aller hande soorten waarschuwingsborden zijn of zullen worden geplaatst. Zoo bewijst Vader tje Staat alweer hoe goed hij voor zijn ge meenten is. Hij dicteert en laat de gemeen ten voor de kosten opkomen. Voor zichzelf voerde hij de Wegenbelastingwet in; de ge meenten krijgen.... voorschriften. Vader tje Staat is vaak heel royaal met tractee- ren.... maar laat de lagere besturen het gelag betalen!! speer en discus afgewerkt worden op het sportveld aan de Arnoldslaan te Bloemen- daal, terwijl 's middags om kwart voor twee de andere nummers beginnen op hei Gemeente Sportterrein aan de Kleverlaan te Haarlem. Als Juryleden zijn verzocht do dames Mej. H. ter Schiphorst en Mej. T Menet, en de heeren Beets, Verwers, Wa genaars, J. Fames, Rikkerink en P. J. v. d, Klinkenberg. Er zal zeer zeker geducht gestreden wor den, om den beker voor een jaar in bezit te krijgen." lige brandweer krijgt een nieuw alarmsy steem. Het wordt gemaakt in gelijken geest als het alarmtoestel der Haarlemsche brand weer dat uitstekend voldoet. Het alarmtoestel komt te staan in de agentenkamer van het politiebureau te Overveen. De brandweer krijgt daarvoor een afzonderlijk telefoonnummer, zoodat ook gewaarschuwd kan worden als de po- litie-telefoon in gesprek is. Er komen drie groepen voor het alar meeren van de brandweer, namelijk Bloe- mendaal, Overveen en Aerdenhout. Voor het gemeentebestuur sprak de heer Tusenius. Waar spr. zich kan voor stellen, dat menschen hier niet willen ko men wonen, omdat er geen Chr. School was, acht hij, die deze zaak objectief be kijkt, de tot standkoming der school een gemeentebelang. Spr. wenschte tenslotte de school alle goeds toe. De heer Bakker, sprekende namens den Ger. Kerkeraad, wilde niet zien naar wat voorbij is, maar naar wat voor ons ligt. Spr. achtte den Bijbel noodig op school, omdat men z. i. geen kinderen op kan voeden zonder Gods naam te noemen. Het raadslid, de heer Vermeulen, ver heugde er zich over dat nu alle deelen der gemeente een Prot. Chr. School hadden. De zaak is nu rond aldus spr. het dubbel kwartet gevormd. Spr. wilde het Prot. Chr. Onderwijs vergelijken met het Koninkrijk der hemelen, dat gelijk is aan een zuurdesem. Sprak spr. zijn hart uit, dan zou hij overal graag scholen voor Chr. Nat. Onderwijs zien. Wij Prot. Christelij- ken zingen, echter een driestemmig lied, zoocjat dit niet altijd mogelijk blijkt. Spr. hoopte echter dat dit lied harmonieus zou klinken. Nog voerde het woord de heeren Roos- jen, hoofd der Chr. School te Bloemendaal, de heer J. E. Sluiters, namens de Ned. Herv. Evangelisatie, het Hoofd der Am- sterdamsche Oranjeschool. De heer Sluiters zeide, dat Santpoort een mooien naam had: Sanata Porta, d.i. Hei lige Poort. Spr. hoopte, dat de school dit mocht worden, opdat de kinderen kunnen binnengaan door de poorten des hemels. Spr. wees er voorts op, dat hij deze school niet gewild had, omdat het onderwijs' op de openbaren school F niet goed zou zijn. In tegendeel, gaarne bracht hij hulde aan het personeel van School F waar het onderwijs zeker niet slechter is dan op de bijz, school en waar men eerbied had voor de over tuiging van Christelijke ouders. Spr. wenschte echter den Bijbel op school, om dat Christus is het middelpunt van het groote wereldgebeuren. De rij der sprekers werd gesloten door het Hoofd der schpol, den heer Verkruy- gen, die de medewerking inriep van 't per soneel, schoolbestuur en ouders, opdat de school zou mogen groeien en bloeien tot Gods eer en tot den opbouw van Zijn koninkrijk. Nadat het Hoofd der school ,,Dat 's Hee ren zegen op U daal" was toegezongen, bestond gelegenheid de school te bezichti gen, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Het schoolgebouw mag werkelijk een sierraad heeten, zoodat de ontwerper en de aannemers alle eer van hun werk hebben. Voorloopig zijn 2 van de drie lokalen in gebruik. Voorts behoort bij de school een prachtige gymnastiekzaal, een kamertje voor het Hoofd en een bestuurskamer. HAARLEM. Ned. Ver, van Huisvrouwen, De Ope ningsmiddag vindt plaats op Donderdag 27 September 1928 des namiddags om half drie uur in de zaal van „Zang en Vriend schap", Jansstraat. Lezing van prof. dr. E, C. van Leersum van het Nederlandsch In stituut voor Volksvoeding te Amsterdam over „Het verduurzamen van voedingsmid delen". Er zal een daarbij passende film vertoond worden. Door Inspanning Uitspanning. De openingsvoorstelling van bovenge noemde tooneelvereeniging vindt plaats op Donderdag 27 September in dem Stads schouwburg. Opgevoerd zal worden „De Rechte Lijn", tooneelspel in drie bedrij ven van Jan Fabricius. WAT IS „NAZORG?" De jaarlijksch weerkeerende Nazorg-bazar. Waar de Haarlemsche Werkinrichting ook de Nazorg behartigd van de buitenge meenten, meenen we goed te doen even op de belangrijkheid van dezen arbeid te wijzen. Van 1922 Sept. zal in de Gemeente lijke Concertzaal weer de Nazorgbazar voor de vereeniging „Haarlemsche Werk inrichting" gehouden worden. Ter propaganda heeft die vereeniging een boekje uitgegeven waarin haar secre taris-penningmeester de heer E. P. Schuyt, hoofd van de Nazorg te Haarlem nog eens BLOEMENDAAL. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde, Aid. Bloemendaal-Velsen. Le denvergadering op Dinsdag 18 Sept. a.s., n.m. 2 uur in Hotel „Vreeburg". De agenda vermeld: 1. Notulen en Ingekomen stukken. 2. Vaststelling Werkprogram seizoen 1928 29. 3. Regeling der Prijsvragen voor 1929. 4. Verkiezing van 2 ca.ndidaten voor het Hoofdbestuur. 5. .Benoeming afgevaardigden ter Alg. Vergadering in October. 6. Bespreking wijziging der Statuten en Huish. Reglement voorgesteld door het Hoofdbestuur. 7. Vragenbus. 8. Rondvraag. Eiefstal. Bij de Fam. S. aan de Z. Sta tionsweg is van een 'keukentafel een geld- busje ontvreemd, waarin aan geld pl.m. 25.De dienstbode was juist even bo ven, van welke gelegenheid gebruik werd gemaakt om de keuken binnen te komen. De politie stelt een onderzoek in. Het clubhuis wan de B. V. C. Zooals we in ons vorig nummer meedeelden, had er onlangs een aanbesteding plaats voor den bouw van een clubhuis voor de B. V. C. waarvoor de Raad een crediet toestond van 5000.De laagste inschrijver was J 8000.—. Dat klopte dus niet erg; maar er is toch een oplossing gevonden.-Er is met den laagsten inschrijver onderhandeld en het resultaat is dat er spoedig met den bouw zal worden begonnen; alleen de uit voering zal wat eenvoudiger worden. Floralia-Wedstrijd, Zaterdagmiddag werd op het terrein der Jeugdtuinen de uitslag bekend gemaakt van den wedstrijd in het plant jes-opkwee- ken,welke wedstrijd jaarlijks door de Jeugdvereeniging wordt gehouden. Dit jaar werden aan 216 deelneme'rs 322 stek ken uitgereikt. Hiervan werden 104 op gekweekte planten ingezonden voor den wedstrijd. De jury bestond uit de heeren Joh. Mey, J. Clausing, J. Ende en G. Bleeker. Alvorens den uitslag bekend te maken, deelde de heer Dankbaar mede, dat de re sultaten van de kweekerij dit jaar verre 'bleven beneden die van verleden jaar. Zoowel het aantal teruggezonden planten als de kwaliteit dezer planten waren ge ringer dan van 't vorige jaar. Waarschijn lijk was de oorzaak hiervan gelegen in de minder goede kwaliteit van de uitgereikte stekken. Van de verschillende ingezonden planten waren verreweg de Begonia's 't best gelukt. Hiervan waren eenige zeer goede exemplaren binnen gekomen. Hier volgt de uitspraak der jury: I. Begonia's. Ie prijs Joh. van Essen; le pr. M. van Essen; 2e prijs Corn, van Essen; 3e prijs Elly en Lucie Hofstee en Marie van der Horst. II. Fuchsia's. 1. Folkert Roosje; 2. N, Roskam; 3. Paul Roosje; 4. A. Roskam; 5. G. Bleeker. III. Salvia's. 1. Jant.a. Mooi; 2. F. Pauwer; 3. G. Greuter en E. Hofstee; 4. C Bruinis. Verder deelde de heer Dankbaar mede, dat aan alle deelnemers aan den wedstrijd in 't laatst van October een feestavond zal worden aangeboden. Deze feestavond zal gehouden worden in Haarlem. „De Ëloemendaalsche Gymnastiek Ver eeniging (B, G. V.) is na jaarlijksche zo merrust haar gymnastiek in de School aan de de Genesletweg te Bloemendaal weer met frisschen moed begonnen onder leiding van haar pittigen Directeur, den Heer Beets. Woensdagavonds van 78 uur voor meisjes en van 810 voor dames. Nieuwe leden kunnen zich op de oefenuren in de zaal aanmelden. Den geheelen zomer is door de B. G. V de athletiek beoefend en heeft zij voor a.s. Zondag, 16 September een onderlinge athletiekwedstrijd uitgeschreven, welke zeer geanimeerd belooft te worden; reeds een 10-tal dames en een 15-tal heeren heb ben zich hiervoor opgegeven. De wedstrijd zal bestaan uit een 7-kamp voor de dames, n.l. 100 M. en 250 M. hardloopen, hoog- en verspringen, kogelstooten, speer- en discuswerpen, en een 8-kamp voor de heeren, n.l. 100 M. en 400 M. hardloopen, hink-stap-sprong, hoog- en verspringen, kogelstooten, speer- en discuswerpen. Voor dezen wedstrijd is, benevens andere prij zen, door den athletiekleider der B. G. V., den sympathieken heer Verwers, een wissel- beker beschikbaar gesteld. Zondagmorgen om 10 uur zullen kogel, Aangehouden. Zondagmiddag heeft de politie alhier een mooie vangst gedaan. Een agent van politie die belast was om te surveilleeren langs onbewoonde villa's zag op de Hooge Duin en Daalscheweg een verdacht persoon binnen het hek loopen van een onbewoonde villa, hij gaf voor een betrekking te zoeken, de politie gaf hem met een „zoet lijntje" de raad om mee te gaan naar Hotel Duin en Daal. De snug gere!?) sollicitant ging daarop gewillig me de, doch de politie bracht hem bij den re chercheur T. waar hij ingerekend werdi Het bleek een Duitscher te zijn dis sqjmld,ig,i.s.aan ep.n Serie inbraken-te Bloe mendaal en Heemstede-, Hij bekende niet alleen te zijn, maar zijn metgezel had het hazenpad gekozen. De politie weet echter wie de vluchteling is, en zal zorgen ook dezen inbreker binnen enkele dagen te ar resteeren, US ALG NED. GEHEELONTHOUDERSBOND Een feestelijke dag op „Caprera". Men schrijft onS:-' Onder leiding van de heeren J. Vlind van Krommenie en J, J., Wikke Sr., van Haar lem, vond Zondag de prov. landdag plaats in samenwerking met het gewest N.-Holland van den Jongelieden Geheelonthouders Bond op het landgoed „Caprera" aan de Brederodeweg alhier. Dat de landdag zoo uitstekend geslaagd is, kan worden toegeschreven aan twee factoren: n.l. het weer en het progfamma. Wat het weer betreft, had men het niet beter kunnen wenschen. Het programma bood groote verscheidenheid en .viel daardoor zeer in den smaak. De afdeeling Haarlem, die zich met de organisatie yan den landdag had belast, kan met voldoening op haar werk terugzien; den geheelen dag zijn de com missieleden in de weer geweest om alles te doen slagen. De jeugdgroep der afdee ling Haarlem onder jeiding van den heer Th. Dammiaans en het geheelonthouders Kinderkoor „Nut qniGenoegen", directeur de heer J, Overbuys) deden speel- en con certliedjes hooren,'«waarvan vooral het nummer „de Leeu4^Llik;'. van het kinder koor uitblonk. Dit was su'bliem werk, waar voor de heer Overbuys lof toekomt. De geestige speelliedjé's van de jeugdclub von den groote belangstelling onder de talrijke aanwezigen, waarvoor zoowel den leider van deze nummers, dén heer Dammiaans als de leider van 't geheele jeugdwerk, de heer Konz, alle hulde moet worden ge bracht. De heer W. Rijsdorp sprak een op wekkend woord over het samengaan van ouderen en jongeren. Samenzang met pia no en viool-begeleiding van mejuffr. J. Kei zer en den heer J. Overhuys zorgden dat de goede stemming er in kwam en den ge heelen dag bleef. Sportspelen voor kinde ren, rijpere jeugd ent ouderen, elk apart, bracht menig komisch en spannend oogen- blik: de bondssecretaris kampte met den secretaris der propaganda-commissie alsof zij de grootste rivalen waren; meerdere bondsfunctionarissen maakten den landdag mede, we merkten o.a. op den heer Mar- tinus, bondsvoorzitter en den heer De Jong, bondspenningmeester. De Zaansche leden van den Jongelieden Geheelonth. Bond vertolkten een aardig openluchtspel: „De Wonderviool", d^t zeer in den smaak viel en waarvan de kuitvoering uitmuntte door rolkennis en aardige typeering; ook aan de costumeering was veel zorg be steed. Ten einde het propagandafonds van den Bond te versterken, \^erd een Arnerikaan- sche verkoop van een aquarel gehouden door den heer I. de Vries van Amsterdam; deze heer bleek er slag van te hebben een, dengelijken vferkobp (e houden: het doel zal stellig zijn bereikt; met een geestig woord en gebaar ging dit werk als ge smeerd. Met een alleraardigste Polonaise, waaraan het overgropte deel der aanwe zigen deelnam, werd deze landdag beslo ten. De Algemeene Ned. Geheelonthou- dersbond kan met genoegen op dezen feestdag terugzien. Villabouw, Er is dezer dagen een be gin gemaakt met den bouw van een villa op den hoek van den Bloemendaalscheweg- Rustenburgscheweg, bij het Kerkplein, Het minder-oogelijke van het bouwterrein zal dus verdwijnen en plaats maken voor een fraai gebouw. Prof. Dr. H. H. Kuyper. Naar de Stand, verneemt, is 'het medisch onderzoek van Prof. Dr. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, wonende alhier, die ter observatie in het Diaconessenhuis Bronovo'' te 's-Gravenhage is opgenomen, bevredigend. De hoogleeraar zal voorloo pig in „Bronovo" 'blijven, wijl nog een on derzoek zal plaats hebben. B. V. B. De Bloemendaalsche Vrijwil OVERVEEN. Ruiter van het paard geworpen. Za terdagmiddag is een ruiter rijdende op den Zeeweg plotseling van zijn paard gewor pen. Hij kreeg een slag op het hoofd waar door hij gewond werd. De politie heeft de ruiter verbonden, waarna hij zijn tocht weer kon voortzetten. Aanrijding. Op de hoek van den Bloe- mendaalschewegMilitairenweg, bij den „bewusten" boom had een aanrijding plaats tusschen een auto en een bestuurder van een handwagen,-De auto-reed in-dezelfde richting, ...doch wilde de handwagen pas- seeren, juist toen er een wielrijder van tegenovergestelde richting naderde, waar door aanrijden onvermijdelijk was. De be stuurder van den handwagen bekwam eenige ontvellingen. De politie zal het ge val nog nader onderzoeken. Automaat leeggehaald. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag van de vorige week is ten nadeele van den heer Dijkstra, Kraantje Lek, uit een in den tuin staanden automaat een bedrag van ongeveer 10. aan dubbeltjes ontvreemd. VOGELENZANG. Een nieuw Postkantoor. Deze week is het nieuwe perceel in de Graaf-Floris- laan naast café „Goemans" in handen over gegaan van den heer D. Mol, den aange- stelden kantoorhouder van het nieuwe postkantoor alhier. Het oude hulp-postkantoor aan de Leid- schevaart voldeed niet, daar het 20 minuten gaans van den kom van het dorp verwij derd is. Het oude postkantoor zal nu 1 Novem ber verdwijnen, terwijl dien datum het nieuwe in gebruik zal worden genomen. Aan het nieuwe woonhuis naast café „Goemans" aannemer de heer W. Krom hout, zal aan den kant van het café, schuin achter het kantoor, dat pl.m. 4 M. lang en breed is, gebouwd worden, terwijl daarvoor een kleine hal met een loket zal worden ge bouwd. De overplaatsing van het postkantoor is een zeer goede verbetering en tot ieders ingenomenheid, hoopt men dat reeds 1 Nov. a.s. in gebruik te kunnen nemen. Het ligt voorts in de bedoeling nog twee brievenbestellers aan te nemen. SANTPOORT. Kennemerkring van „Volksonderwijs". Evenals verleden jaar zal de „Kenne merkring" van Volksonderwijs een landdag organiseeren en wel op Zondag 23 Septem ber a.s. Werd deze de vorige maal in IJmui- den gehouden, thans zal Santpoort de mee- tinggangers ontvangen. Op een der mooiste gedeelten van het landgoed „Spaarnberg", ingang aan -de Wüstelaan te Santpoort, hiervoor welwillend afgestaan door Mr. C. H. Guépin, zal de meeting plaats vinden. De namen der sprekers kunnen nog niet met zekerheid worden medegedeeld. De muziekuitvoering „Wilhelmina" en de turn- vereeniging „Santpoort" zullen hare mede werking verleenen. De meeting zal aan vangen des namiddags 2 uur en eindigen om pl.m. 5 uur. Het landgoed is vanaf het station Santpoort in pbm. 10 minuten te bereiken. De school met den bijbel geopend. De vorige week Zaterdag werd de school van de Ver. voor Chr. Nationaal Onder wijs aan de Frans Netscherlaan in tegen woordigheid van tal van- genoodigden ge opend. De Stads-Editie schreef over de opening van deze school o.m.: De leiding berustte in handen van den heer Markerink, voorzitter van 't school bestuur. Deze verzocht den aanwezigen eerst te zingen Ps. 121 1, waarna hij voor ging in gebed, om daarna te lezen Genesis 26 12 22. Na afloop hiervan heette de voorzitter allen hartelijk welkom, waarna hij een kort overzicht gaf van de tot standkoming der school. Reeds in 1923 werd de eerste vergadering gehouden, omdat het besef le vendig werd, dat een Christelijke School voor onze plaats een levensbehoefte was. Wel stuurde enkelen, hun kinderen naar een Chr. School buiten de gemeente, maar steeds grooter werden de bezwaren. Door het niet aanwezig zijn van zulk een school, werden velen ook tegengehouden zich hier te vestigen. In Sept. 1925 zegde de Raad van Vel- sen ons zijn medewerking toe. Thans heeft de school een 50-tal kinderen reeds ontvangen. Met den wensch, dat al dit werk vrucht mag dragen en strekken zal tot eer van Gods naam en de komst van Zijn Koninkrijk verklaarde de spr. deze school voor geopend.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2