Voor ADRESBOEK WEEK-AGENDA PLAATSELIJK NIEUWS RADIO VARIA Brillei Pincei Luxe A. F. VAN STRAATEN ZIJLWEG, hoek duvenvoordestraat P. TIMMERS Verzorging va ADVERT handvorr Wie I tweede DANKBE Jubileum i. Wild en Foto - a VAN BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 PRIJS f 1.50 Hedenavond. Stadsschouwburg 8 uur. Samen uit..".. Zondag 18 November. Stadsschouwburg 8 uur. Adam en Eva. Gem. Concertgebouw. H. O. V. matinee 2.30 uur. 's av. 8 uur De Voddenraper van Parijs Maandag 19 November. Gem. Concertgebouw. Concert „Polyhymnia'". 8 u. Dinsdag 20 November. Stadsschouwburg 8 uur. De Getemde Feeks. Gem. Concertgebouw 8 uur. Gen. repetitie Doopgez, Zangkoor. Woensdag 21 November. Stadsschouwburg 8 uur. The English Players. Gem, Concertgebouw. Concert Doopsgez. Zangkoor Samson". Noorderkerk. Lezing Dr. A. de Vletter 8.15 uur. Donderdag 22 Nov. Gem. Concertgebouw. H. O. V. ledenconcert. Vrijdag 23 Nov. Gem. Concertgebouw. Gem. Orgelconcert. Daarna komt in behandeling de Gemeentebegrooting 1929. Algemeene Beschouwingen. De heer Schulz opent de algemeene beschou wingen en constateert met vreugde dat dit jaar de begrooting reeds' zoo vroeg behandeld wordt. Maar daar houd dan ook de sympathie verder mee op, want spr, vindt de algemeene politiek in de houding van B. en W. buitengewoon traag, dat is trouwens te constateeren uit de verschillende urgente vragen welke er in de gemeentelijke huis houding aan de orde zijn. Neem b.v. de bouw van een raadhuis' met politiebureau, schoolbouw, bouw van arbeiderswoningen, enz ..hoelang is daarover al niet gesproken en we zijn nog niet verder Be sloten werd in het vorige jaar te gaan onderhande len met de Erven van der Vliet over de gronden aan den Zeeweg. Maar ook deze onderhandeling moet nog beginnen. B. en W. lapten het raads besluit gewoonweg aan hun laars, Spr. protesteert tegen deze slappe houding en vreest dat hierdoor de verstandhouding tusschen het college van B, en W. en den Raad er niet beter op zal worden. De politie-uitbreiding met 6 man is. een daad van het college waarmee de Raad is verrast. Zon der een behoorlijke convoceering is er in geheime zitting een besluit genomen waarbij leden afwezig waren die ook hun meening wel wilden uiten. Dit besluit kan verstrekkende financieele gevolgen hebben, en men had dit dus in openbare zitting moeten behandelen, met behoorlijke voorkennis. De arbeiderswoningbouw vordert niet, reeds werden gronden aangekocht aan het Brouwerskolk je maar verder komt men niet. Met den scholen bouw is het precies hetzelfde. De kwestie raad- huisbouw is ook niet zuiver, in het college van B. en W. heerscht verdeeldheid van meening be treffende het genomen raadsbesluit, het komt spr. gewenscht voor hiervoor een raadscommissie te benoemen die belast wordt met de uitvoering hier van. ^Sprekende over het college van B. en W. con stateert spr. dat er vaak verdeeldheid van inzicht heeischt, de eene wethouder voelt veel voor de plantpoenen de ander voor de wegen. De positie van het gemeentepersoneel is hier vrij gunstig te noemen, doch aan de rechtspositie hapert er nog wel wat, getuige het geval Mevr. Klinkenberg Meeter. Een scheidsgerecht zou wen- schelijk zijn, in plaats van het georganiseerd over leg dat met georganiseerd dus een aanfluiting is. Het gemeentebestuur dient hierin verbetering te brengen. Wat de financieele positie der gemeente aangaat, acht spr. 't gewenscht dat de kapitaalsuitgaven die nen te worden gedaan op den dagelijkschen dienst. Onze gemeente zet de teering naar de nering, naar buiten moet men niet den indruk krijgen, dat er uit de lade geleefd wordt. Heeft het college van B. en W. zich al eens re kenschap gegeven welke gevolgen de nieuwe fi nancieele regeling tusschen rijk en gemeente voor onze gemeente zal zijn? De heer Nuyens is ten opzichte van het beleid van B. en W, zachter van oordeel. Hier past een woord van hulde voor de prachtige wegen, welke er in onze gemeente gemaakt worden. Spr. zou het betreuren als de post van 125,000.werd ver laagd tot 100.000.want hoe eerder men met de wegen gereed is hoe beter. Reeds meerdere malen gaf Spr. den wensch te kennen over de ver lichting van de Elswoutslaan en de Vogelenzang- sche weg; 't is te hopen dat er dit jaar wat van' komt, 't is noodig. Wat betreft de aanbesteding van de vuilnisop haaldienst wijst Spr. de Raad op de noodzakelijk heid om voor de arbeiders die deze werkzaamhe den verrichten, een vast loon te zetten, waardoor de aannemers door onderlinge concurrentie ten minste deze menschen niet kunnen bekorten. Spr. betreurt het dat er aan de plannen voor raadhuisbouw zoo weinig publiciteit is gegeven. De heer Schulz, de man die toch altijd de grootste openbaarheid voorstaat, had niet moeten helpen deze zaak er door te jagen. De heer Kremer stoot zich aan de telkens terug- keerende houding van B. en W. waardoor de raad niet als een humaan chef, maar als een lastigen dwarskijker wordt beschouwd. Dat dit de verhou ding tusschen B. en W, en den raad niet verbetert spreekt vanzelf. Doch Spr. gaat nog verder, ook de leiding van den raad is lang niet best, soms zit men onder el kaar in den raad te praten alsof men in een kegel club zit, dat is toch geen leiding. Spr. zou de ha mer, door den Voorzitter gehanteerd krachtiger willen zien. De Voorzitter zegt dat de uitbreiding van het politiecorps een wettelijk raadsbesluit is. De heer Laan vindt het vreemd dat de heer Schulz zoo critisch oordeelt over het gemeentebe- heer, dat is buiten verwachting. Met den bouw van het raadhuis zitten we lang niet stil. Arbeiderswo ningen willen we wel bouwen, maar we moeten eerst grond hebben. Het bouwen van een nieuwe school te Overveen is niet zoo noodig, er gaan maar 88 leerlingen uit Bloemendaal op die school De onderhandelingen met de Erven van der Vliet kan nu voortgang hebben als de raad er op staat, maar Spr. voorspelt weinig goeds. Belastingveria ging is Spr. niet voor te vinden, in Bloemendaal is de belasting laag. Als antwoord op de heer Schulz, gaat Spr. voort en zegt dat de gemeente de aantnèmers van vuilnis ophalen niet kan verplichten om de arbeiders een vastgesteld loon uit te keeren, we kunnen er over spreken, doch niet eerder als volgende winter^ Over de onderlinge verstandhouding in het col lege van B. en W. behoeft men zich toch zoo druk niet te maken, want die is immers best. Ook met den raad leven we op een goeden voet, het kan niet beter. Dat B, en W. wel eens wachten moeten met de uitvoering van een raadsbesluit, ligt aan de om standigheden. De leden weten nu eenmaal niet alles. Spr. doet ten slotte de belofte dat ook de Voge lenzangscheweg te zijner tijd verlichting krijgt. De heer Van Nederhasselt roert nog even het punt aan van scholenbouw en vindt dit een punt van belang, 't Is maar de vraag, wat mag er ge bouwd worden bij den Watertoren. We hebben hier voor Haarlemsche medewerking noodig. Verder pleit Spr. nog even voor de goede verstandhouding in het college, want al zijn we 't niet altijd met elkaar eens, daardoor is de waardeering niet zoek Ook in andere gemeenten, b,v. in Haarlem ziet men precies hetzelfde. De heer Schulz dient nog van repliek, waarna men overgaat tot de behandeling der hoofdstukken Bij het algemeen beheer vindt de heer Luden dat de jaarwedde van den ontvanger te laag is. De heer Hoogenbirk licht toe dat de ontvanger ook nog werkzaamheden verricht bij gas en water. Het totaal inkomen bedraagt daardoor tezamen 6000.—. Wordt goedgekeurd. Middagvergadering. Afwezig de heer De Clercq. Uitbreiding politiecorps. Bij post 57 werkt de heer Schulz op dat het gewenscht is om tot een decentralisatie van het politiecorps over te gaan, om echter een uitbrei ding met 6 man toe te staan lijkt spr. ongewenscht, een uitbreiding met drie personen is* meer dan ge noeg, daarom kan spr. aan post 57 zijn stem niet geven. De heer Hogenbirk kan niet inzien dat een uit breiding met 6 man te veel is, alhoewel we met een groot aantal politie-agenten nog niet elke va gebond kunnen tegenhouden. Ook de heer Kremer merkt op dat een uitbrei ding met 6 man noodig is, door het 3-ploegenstel- sel zijn er straks nog geen 12 man in dienst, dat is vooreen uitgebreide gemeente als' Bloe mendaal heusch niet te veel. Wordt goedgekeurd met tegenstemmen van de heeren Schulz en Noorman. Bij post 59 merkt de heer Nuyens op dat het gewenscht is dat de nachtwaker Bellis voor de afd. Vogelenzang van een uniform wordt voorzien mede met het oog op het invallen voor den agent Laberse. Goedgekeurd. Bij post 60 komt o.m. voor in de specificatie onderhoud' arrestantenlokalen, de heer Cassee vraagt, waar die arrestantenlokalen zijn, De Voorzitter antwoordt „Die begrooting wordt zoo gedrukt". Maar daar is de heer Cassee het niet mee een9 wan't er staat 80.voor op de begrooting. Deze post wordt afgevoerd'. PGst 71. Subsididie aan vereenigingen ter be vordering openbare veiligheid. De heer Schulz kan niet begrijpen dat er sub sidies verleent worden aan dergelijke liefhebberij- vereenigingen terwijl aan een vereeniging van so ciale ontwikkeling een subsidie wordt geweigerd. Spr. kan zijn stem aan deze post niet geven. Ook de heeren Noorman en Cassee stemmen tegen. Wordt verder goedgekeurd. Post 107. Heffing voor het gebruik van openbare gronden en wateren. De heer Schulz merkt op dat het een ongezonde toestand is om van pachters van standplaatsen voor den verkoop van fruit enz. een pachtgeld te heffen waardoor de mensch zoo goed als niets kunnen verdienen. Spr. vindt een bedrag van 5. hoog genoeg, waardoor ze het recht krijgen om daar te kunnen staan. De heer Laan vindt het een moeilijk punt om de een voor cfen ander te trekken gaat nu eenmaal niet, daarom is een uitbesteding het verstandigst; laten we het zoo maar laten. De heer Hogenbirk licht deze kwestie nader toe, het gaat hier om de heer Exel die voor zijn standplaats ruim 200.moet betalen, nu heeft een andere pachter een gratis standplaats met theetent op de gronden van de Erven van der Vliet, op een afstand van pl.m. 100 meter van genoemden Exel, door concurrentie met de ar tikelen die laatstgenoemde verkoopt, loopen de menschen dezen venter voorbij en willen liever voor een lagere prijs in de theetent bediend wor den, daardoor is een goede regeling hier noodza kelijk. Besloten wordt de heer Exel vrij te stellen van staangeld. Post 115. Jaarwedden personeel openbare wer ken. De heer Noorman vindt een verhooging van het salaris van den adjunct-teekenaar J. Th. van Steen- wijk met 200,wel wat laag. Spr. zou dit sa laris willen verhoogen tut 2500. Besloten wordt dezen ambtenaar in zijn salaris gelijk te stellen met een adjunct-commies dat is J 2400.minimum, 5000.maximum. Post 122. Onderhoud van wegen èn voetpaden. De heer De Waal Malefijt zet uiteen de onhoud bare toestand aan den Korte Zijlweg, waar een zeer druk verkeer is. Spr. stelt voor om andere wegen b.v. de Hooge- en Daalscheweg nog een jaartje te laten rusten en eerst een verbetering aan te brengen aan den Korte Zijlweg. De heer Luden pleit Coor verbetering van den Bloemendaalschev^g, dal is de hartader van onze gemeente. Het wordt spr. niet duidelijker, want als de Waal Malefijt z'n zin krijgt voor verbetering van den Korte Zijlweg dat ongeveer 75000.zal kosten, dan blijft er voor de Bloemendaalscheweg niet genoeg over om deze in orde te brengen. De heer Laan zet in een breedvoerig betoog uiteen dat hel nu niet aangaat om aan dit bedrag van 125,000.nog te gaan knibbelen, als we daar aftrekken een bedrag van 40.000.voor loonen en onderhoud dan blijft er niet veel meer over. Spr, zegt dat het niet lang meer zal duren of alle wegen in Bloemendaal zullen van topeca voorzien zijn, en dan heeft spr. geen 100.000. meer noodig, maar ze moeten natuurlijk eerst klaaï zijn, er staat nog zooveel op het programma, we kunnen aan alle wenschen niet tegelijk voldoen, maar met minder kunnen we niet toe, en daarom, mijne heeren, laten we deze post zoo maar goed keuren we zullen er allen pleizier van hebben. De heer de Waal Malefijt dringt er nogmaals met klem op aan om de Korte Zijlweg voor te la ten gaan bij meer secundaire wegen. Spr. heeft zelf ook als wethouder van publieke werken verschillende verzoeken ontvangen bm verbetering van wegen; sommige gekke verzoeken, b.v. mijn dochter moet vanavond naar een bal, ter voorkoming van vuil worden van haar lak schoentjes, gelieve U de plassen voor onze woning te verwijderen, dergelijke onzinnige verzoeken heeft spr. zich nooit aan gestoord, omdat we sys tematisch de wegen verbeterden, dus de heer Laan behoeft zich aan particuliere klachten niet. te storen, en daarom zegt spr. dat hetgeen 't zwaarst is ook het zwaarst moet wegen, de verbetering van de Korte Zijlweg is zeer urgent, uitstellen is zeer ongewenscht. De heer Kremer vind de berekening niet juist, we worden er op een leuke manier door den heer Laan tusschen genomen, want we weten niet waar het geld vandaan komt zegt de heer Laan, maar dat is onzin, er wordt natuurlijk meer gedaan door de winst die er gemaakt wordt door de werken van derden. De heer Hogenbirk protesteert tegen de manier waarop deze post wordt afgehandeld', spr. is van meening dat er meer gedaan wordt ten koste van degenen die het werk in derden uitvoeren. De heer Laan verzet zich tegen deze gedachte en kan niet begrijpen dat men zooiets durft te denken. Na een breedvoerig betoog gaat men tot Stem ming over, waarna ^'taken (77). Besloten wordt in de vólgende vergadering te beslissen. Post 133. Kosten van de gemeentereiniging. De heer Noorman bespreekt het ophalen van vuilnis en is van meening dat de wijze van vuil nisophalen behoort in een voorhistorischen tijd. De heer Schulz zegt dat er reeds een aanbe steding heeft plaats gehad. De heer Laan deelt mede dat het slechts een proef-aanbesteding is geweest. De Voorzitter zegt dat dit punt niet op de be grooting thuis hoort doch beloofd, na instemming van de beide wethouders, om dit te behandelen in den komenden winter, maar het behoort bij de begrooting van 1930. Bij post 148, vacantietoeslagen, pleit de heer Nuyens er voor om vacantietoeslaigen toe te ken nen aan een viertal los-vaste arbeiders, n.l. 1 bij gemeentereiniging en 3 bij publieke werken. Spr. wil deze arbeiders een vacantietoeslag toekennen van 25. Daar B. en W. dit eerst nog nader willen overwegen wordt besloten dit aan te houden tot de volgende vergadering. (De Voorzitter geeft in overweging om heden tot 6 uur te vergaderen en de begrooting voort te zetten op Woensdag 21 November a.s, des voor middags 10 uur. Wordt goedgekeurd.',) Post 153a. Kosten van een gebouw ten behoeve eener mengmachine. De heer Prinsenberg is er tegen om daar een bedrag van 10.000.voor te voteeren, ook al door de ongunstige ligging, omdat het plan is om daar een school te bouwen. De heer Laan bepleit de voord'eelem van het bouwen van dit gebouw, daar kunnen we per jaar minstens 7000.mee uitsparen; er komt een spoorlijntje naar dit terrein, waardoor de topeca met tanks wordt vervoerd, terwijl we nu anaf 't Spaarne de topeca in ijzeren vaten moeten ervoeren, wat ontzettend' veel geld kost. De heer Noorman stelt voor om deze posten 151, 152 en 153a aan te houden tot Woensdag., Aldus besloten. Post 285. Subsidiën. De heer Schulz breekt een lans voor het insti tuut voor arbeidersontwikkeling; dat heeft een sub sidie gevraagd van 150.—. Spr. pleit er ten sterk ste voor om dit te verleenen. De heer Van Nederhasselt deelt mede, dat en W. gemeend heeft hierop afwijzend te beschikken, t Is wel heel aardig dat dit instituut zooveel nut tige dingen behandelt, maar het behoort tot een zekere bepaalde richting of groep, Spr. ziet er het nut niet van in. De heer Hogenbirk vindt dat we dit wel moeten toestaan, er zijn meer vereenigingen van een be paalde richting die subsidie genieten, b.v. Sursum krijgt ook 250.Spr. zal voorstemmen. De heer Nuyens stoot zich eenigszins aan enkele principieele uitlatingen van dit instituut; indien de heer Schulz hem in deze kan geruststellen, dan zal spr. er zijn stem aan geven. De heer Schulz noemt enkele onderwerpen die dit instituut op cursussen behandelt', b.v. een be schouwing over de bijbelgeschiedenis of over glas blazen, dat kan toch moeilijk als iets partijdigs worden gebrandmerkt. De heer Hogenbirk vindt het niet goed dat er over partijdige meeningen wordt gesproken, want dan komen we niet aan een einde, we hebben in den raad over zulke punten altijd een ruim stand punt ingenomen. Er zijn toch ook subsidies ver leent aan andere niet-neutrale vereenigingen waar de heeren Schulz en Noorman ook niet tegen heb ben gestemd. De heer Prinsenberg is er tegen om aan zulke vereenigingen subsidie te verleenen, dan moeten we ook de R.K. Volksbond subsidieeren. De heer Nuyens blijft zijn standpunt handhaven; het gaat hier om een principe. De heer Kremer betreurt de manier van debat- teeren, het gaat hier om een goed doel, laten we die politieke gedachte wegdrukken en subsidie verleenen. De stemmen staken. Beslissing volgende vergadering. Daarna sluiting. BLOEMENDAAL. Expositie. Van 14 tot en met 25 Nov. a.s. wordt er ten huiize van den heer en mevr. Schutte-Veth, villa ,,'t Backhuys", Bloemend, weg 111, een expositie gehou den van schilderijen, etsen, houtsneden, monotypes, aquarellen en sierkunst van den heer A. J. Groot'ens. De expositie is geopend telkens van voorm. 11 tot des nam. 9 uur. De toegang is vrij. Uitslag Veiling, Ten overstaan van notarissen L. J. 'de Kup en G. Kramer te Amsterdam en J. H. Wildervanck de Blé- court te Bloemendaal werd Dinsdagavond in café Rusthoek geveild de villa „Clover- dale", Jozef Israëlsweg 5, Bloemendaal. Kooper J. Heuperman qq., Haarlem voor ƒ21.500.—. Aanrijding, Maandag de wielrijder H. op 'de filoemendaalsche aangereden door een autobus van A.D.O.S. De wielrijder be kwam vrij ernstige verwonding. Hij werd per auto naar huis vervoerd, na vooraf me disch geholpen te zijn door Dr. Mendes de Leon. Ook het rijwiel werd ernstig bescha digd. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, Afd, Bloemendaal-Velsen, Leden vergadering op Dinsdag, 20 Nov. 's av. 8 uur in hotel „Vreeburg". Agenda: Notulen; „De nieuwe erfelijkheidsleer en hare beteekenis voor de praktijk van den tuinbouw", lezing met lichtbeelden door den heer A. Meilink. Vragenbus; Rondvraag. Bloemend. Gymn. Vereenig. In de j.l. Maandag gehouden Vergadering der T.C. zijn de data der Jaarlijksche Uitvoering van de B. G. V. thans definitief vastgesteld op de Zaterdagen 9 en 16 Februari e.k. in Restaurant „Vreeburg" te Bloemendaal. Bazar Gerei. Kerk, We brengen onze lezers in aansluiting op ons bericht van de vorige week, nog even in herinnering dat er in de Gereformeerde Kerk aan den Vij- verweg een bazar wordt gehouden ten bate der kerkverwarming op Woensdag 21 en Donderdag 22 Nov. (Zie Adv.) Er zijn diverse attenties, die een bezoek aan deze bazar wel gezellig maken. Vermoedelijke verduistering, De Com missaris van Politie te Bloemendaal ver zoekt 'dengene, die op Woensdagvoormid- dag 14 dezer tusschen 9 en 10 uur van iemand, die op een handkar -eenige goe deren bestemd voor het Leger des Heils vervoerde, een oude naaimachine met vier kante kap, gekregen, gekocht of in bewa ring heeft genomen, of daaromtrent eenige inlichtingen kan verstrekken, 'zich aan zijn bureau te Overveen 'te vervoegeh. OVERVEEN. De torenklok verlichtHet is een goed idee van den heer Ko van Wijk om vanuit een zijner etalage's op het Zandvoorter- pad een verlichtingstoestel zoo te plaatsen dat de torenklok aldaar ook 's avonds waarneembaar is. Hij gebruikt hiervoor een 50-kaars lamp met een Marc'hal reflector. Voor het passeerende publiek een groot gemak. 't Zou niet kwaad zijn als de gemeente ook de wijzerplaten van de nevenzijde liet verlichten, dat ziet men trouwens in an dere plaatsen meer- Huldiging pianist in Hotel Rozendaal. Zondagavond werd de heer J. C. Stolwijk gehuldigd door een daartoe samengestelde commLsie en het publiek- De commissie be stond uit de heeren A. v. Schooten. J. Stol, G. de Vos, J. v. d. Broek, J. Klinkenberg en den heer v. Ween. De heer Stolwijk, die sedert 1214 jaar pianist is werd door ver schillende aanwezigen toegesproken. Hij ontving een lauwertak, een stoel, een vul pen, bloemen, fruit, enz. De bezoekers zon gen den jubilaris tenslotte 'n huMigingshed toe dat door den heer G. de Vos vervaar digt was. Veranderingen op den Tetterodeweg. In de Stads-Editie lezen we: „Zoo langzamerhand begint zich op den Tetterodeweg, even voorbij de Israëlitische begraafplaats een groot bedrijf te ontwik kelen. Daar is n-1. gevestigd het gemeente lijk bedrijf, hetwelk onze we-gen hun mooie, gladde wegdek levert. Zooals het er thans IN IEDERS BEREIK vraagt demonstratie! J TIMMERMAN AANNEMER J DELFTKADE No. 2 TELEFOON 22017 HET ADRES VOOR BURGERWERK EN VERBOUWINGEN 1 nog bij ligt, is 't nog even rommelig als de afgeleverde specie heet en izwart is. Maar daar komt binnen zeer afzienbaren tijd ver andering in. Niet, dat de specie minder heet ot zwart zal worden, maar aan het rom melig, noodhu'lpig uiterlijk vna dit plan- kenschuurcomptex zal een einde komen, door het bouw'en van een ooglijke, meer duurzame, steenen gebouwen. Verder zal er ook een verbeterde aanvoer-gelegenheid gemaaat worden voor de te verwerken ma terialen. AJ die verschillende ingrediën ten, waaruit de topeca is samengesteld, zoo als bitumen, zand, cement, quenast, moe ten thans nog per as naar den I etterodeweg vervoerd worden. De gemeente heeft echter van de Ned. Spoorwegen gedaan weten te krijgen, dat 't zijlijntje van de spoorlijn OverveenZandvoort naar de terreinen van de Haarlemsche Waterleiding, verlengd zal worden naar het Bloemendaalsehe to- peca-bedrijf. Het voordeel en 't gemak van dit lijntje zullen groot zijn. Immers, de ma terialen zullen direct ter plaatse gebracht Kunnen worden. We gelooven graag, dat dit topeca-be- dirijf voorbestemd is, een „sieraad" onzer gemeente te worden. Maar dat 't een waar dige overbuur van ons nieuwe Raadhuis op den Zeeweg zal zijn, dat gelooven we nu niet. Maar de fundamenten voor dat Raadhuis liggen nog niet." De laatste woorden zijn niet vrij van sarcasme, het pro- en contra wordt steeds scherper. Zal er weer zoolang gemopperd worden dat er weer niets van komt? 't Is niet te hopen. AERDENHOUT. De Vredesactie, Op Maandag 19 Nov. a.s. hoopt Ds. J. J, Buskes Jr., Ger. Predi kant te Amsterdam (Zuid), voor de afd. Zandvoort van „Kerk en Vrede" een rede uit te spreken in het kerkgebouw van de Gereform. Kerk (Brederodestr.J, Zandvoort, over: „Is een rechtvaardige oorlog nog ma- gelijk?" HAARLEM. Winterlezing Noorderkerk, Woensdag 21 Nov. a.s. 's avonds 8.15 uur spreekt Dr. de Vletter te Bloemendaal met het onder werp: „Conflicten in de opvoeding". Dit is de 2e winterlezing die gehouden wordt in de Noorderkerk aan de Velserstraat, uit gaande van het bestuur der stichting „Noorderkerk en school" We wekken een ieder, ook 'de Bloemen daalsehe ingezetenen voor wie de spreker van dien avond geen onbekende is, gaarne op, om deze leerzame lezing bij te wonen. Opening glas- en verfhandel. De heer B. van der Bosch, schilder en decorateur, Molenaarstraat 27 heeft in zijn perceel een winkel ingericht van glas- en verfwa ren, drogerijen en schoonmaakartikelen. De winkel is aardig gearrangeerd en men krijgt een prettigen indruk van het geheel bij het binnentreden. Daar er voorzoover wij weten in deze omgeving nog geen dergelijke zaak bestond meenen we dat deze zaak in een bepaalde behoefte voorziet, waar de omwo nenden hun voordeel mee kunnen doen. De ondernemer intusschen onze beste wen schen. H. O. V. De Haarlemsche Orkestver- eenigin-g, dirigent Eduard van Beinum geeft een ledenconcert op Donderdag 22 Novem ber 1928, 87« uur precies in het Gemeen telijk Concertgebouw. „Frans Peter Schubert, geboren 31 Ja nuari 1794 te Lichtenhal, overleden 19 No vember 1828 te Weenen". Als solist treedt op: de heer Jac. van Kempen tenor, te Bloemendaal. Het programma vermeldt: Ouverture „die Zauberharfe" (Rosamun- de)- Liederen voor tenor met pianobegelei ding. a. Am Meere; b. Nahe des Geldebten; c. Lied eines Schiffers an die Dioscuren; d. Ganymed. 7 Deutsche Tanze. Liederen voor tenor met pianobegelei ding. a. Im Abendroth; b. An Silvia; c. A- bendstern; d. Die Allmacht. Unvollendete symphonie. a. Allegro mo derato; b. Andante con moto. Een kinderjurk verlengen. Zelfs als er geen zoom meer uit te leggen valt, dan nog is een jurk op moderne wijze langer te maken. En op een heel eenvou dige manier. Men knipt de jurk door in de breedte onder de armen zet eenvoudig een lap van een andere stof, maar van garnee- rende kleur tusschen de beide stukken in. En daar de jurk ook waarschijnlijk te nauw geworden zal eens door in c en zet daar lengte in, liefs loopend, zoo vraagt. En met een kraaj Behandel c zorgvuldig. V< steriel verbat schoongewass* Voor verontri stooten beschi zal zij U dooi deren, terwijl Regelprijs 20 speciale tarievt tentiën, t.w:Vr Huur en Verhu koop, enz. van daarna eiken i Uitsluitend hij Uit de hand Te een par ook bij gedeelte Perceel K« Door treurige biedt dame scli kende schiidei Ook gouden 1 manten, H en antiek burean ging. Br. let. Wordt gevraaj van ongeveer een Aanmelden Br te Bloemendaa Ondergeteekem mede zijn harte namens zijn E allen die hebt aan de huldi „Roozendaal" zijn 1272-jarig pianist, in 't b ren A. van Si G. de Vos, J. v. Ween en „De JAC Korte Wij Duinkonijne Soepkippen 5 Eendvogels v< J. W. 1 JULIAN? bij het S< BARTELJC KA

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2