ADRESBOEK PLAATSELIJK NIEUWS UITQAAN BRANDSTOFFEN li AN DEL HG E N.CRON J ÉSTR AAT 67 P" TELEFOON 12829T TrTI HAARLEM Iraïa Gevonden Voorwerpen. Texaco Cy. voor 15.p. 100 L. dag prijs. De levering werd gegund aan Texaco Cy. van BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 PRIJS f 1.50 H 3 Te Aerdenhout verkrijgbaar bij If J. A. HUPKENS, Zandvoortschelaan 165 nandeel en stelt zij voor'het betreffende ar tikel 38 in dezen zin te wijzigen. De wegencommissie wijst verder op de wenschelijkheid in het Ontwerp Wegen- wet een bepaald orgaan met de liquidatie der tollen te belasten. Zij acht daarvoor de provinciale besturen wel de meest aange wezene, omdat die de verschillende bij de opheffing betrokken belangen het best kun nen beoordeelen en het meest geschikt zijn om voor de verschillende gevallen een min nelijke schikking te treffen, waardoor de te betalen schadeloosstellingen tot een mi nimum zullen worden beperkt. Overigens wordt er, wat de vaststelling van de schadeloosstelling betreft op gewe zen, dat daarbij als basis moet worden ge nomen de geoorloofde opbrengst van de tol en vooral niet de werkelijke opbrengst, welke de eerste dikwijls verre overtreft, terwijl het beter wordt geacht het bedrag der schadeloosstelling niet te kapitalisee- ren, maar te verdeelen over een termijn van bijv. 30 jaar. Tenslotte wijst de wegencommissie op de dringende' noodzakelijkheid, dat in af wachting van de algeheele verdwijning van de tollen, al aanstonds door de lichamen, welke geroepen zijn toezicht op de tollen uit te oefenen, met alle hun ten dienste staande middelen worde toegezien, dat ook aan de voor de heffing gestelde voorwaar den wordt voldaan. Het is bekend genoeg, dat er aan dat toezicht nog heel veel hapert en dat met name de opbrengst van de tol dikwijls veël grooter is dan geoorloofd is, terwijl aan den anderen kant het aan de tolheffing verbonden wegonderhoud soms veel te werschen overlaat. Ook door een •streng toezicht zou de neiging tot minne lijke schikking kunnen worden versterkt en daardoor een spoedige verdwijning van de tollen kunnen worden bevorderd. BLOEMENDAAL. De ijsbaan aan de Kleverlaan. Even als vorige jaren is de Haarlemsche ijsbaan aan de Kleverlaan in het begin van deze maand onder water gezet. Het terrein gevuld met water moest ver der een atwachtende houding aannemen of moeder natuur 'het beliefde om dit terrein met water om te zetten in een mooie ijs baan ten gerieve van de tallooze liefheb- bers(sters) van de schaatsensport. Bedriegen de voorteekenen zich niet dan mogen we aannemen dat, eer dit blad ver schijnt, de verwerkelijking van dit ideaal zoo goed als voltrokken is. 't Is te hopen dat het nog een beetje aanhoudt, dan heb ben we met de Kerstdagen (men spreekt van vier) gelegenheid te over om van het schaatsenrijden te genieten. t Is ook te hopen voor den nieuwen exploitant van de buffetten aan de ijsbaan dat deze wensch in vervulling treedt. Het bestuur van de IJsclub „Haarlem en Om streken" heeft dit jaar de exploitatie van deze buffetten in handen gesteld van den heer A. J. van Schooten, eigenaar van Ho tel „Roozendaal" te Overveen. We meenen dat het bestuur een goede keus heeft gedaan, aangezien de heer Van Schooten een dergelijke exploitatie volko men is toevertrouwd. Goede buffetten ver- boogen de gezelligheid op de ijsbaan zeer zeker. We wachten intusschen met belangstel ling de weersgesteldheid af, want daar draait in dit geval alles om. 25-jarig Jubileum. Een van onze be kendste plaatsgenooten „Dokter van Beu- sekom", hoopt 2 Januari a.s. den dag te herdenken dat hij voor 25 jaar zich in onze gemeente als arts vestigde. We komen in ons volgend nummer op deze mededeeling nog nader terug. Aanbestedingen, Door B. en W. van Bloemendaal werd Woensdag ten Raad- huize aanlbesteed: het rijwerk van alle ma terialen, benoodigd voor het jaar 1929. Er waren 5 inschrijvers, n.l. J. v. Roode voor perc. 7 9.30;8 9.80. N.V. Houtgraaf en Bolsen'broek voor per ceel 1 ƒ2.27; 2 ƒ1.95; 3 ƒ1.95; 4 ƒ3.45; 5 2.25; 6 6.25; 7 ƒ9.—; 8 ƒ9.25j 9 ƒ2 en 10 1.8Ó. J. Stals voor perc. 6 6.60; 7 9.25; 8 10.-. J. P. Maas voor perc. 1 ƒ2,40; 2 1.90; 3 1.90; 4 ƒ3.40; 5 2.30; 66.30; 7 9.25; '8 ƒ9.50; 9 1.75 en 10 1.90. G. Huisebosch voor perc. 1 3.2 2.25; 3 2.25: 4 3.40; 5 2.60; 6 6.75; 7 9.25; 8 10.-; 9 2.25 en 10 ƒ1.75. Vervolgens werd aanbesteed de levering van benzine benoodigd voor het jaar 1929. Er waren 3 inschrijvers, waarvan een van onwaarde. Ingeschreven hadden de Bataafsche Pe trol. Imp. Mij. voor 15 per 100 L. dag prijs. Vincent Van Gogh. Voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afdeeling Bloe mendaalSantpoort, sprak Dinsdagavond, in het hotel „Velserend" de heer Calkoen over het leven en werk van Vincent van Cogh. Deze lezing werd verduidelijkt door een prachtige collectie lichtbeelden. De B, R. B. en de „Tom". Dezer dagen heeft de heer Ir. Meier, de uitvinder en con structeur van de „Tom", 't bekende red dingsvaartuig van de Haagsche Reddings brigade in een vergadering van de Bloemen- daa rche R. B. opdracht gekregen een Tom op stapel te zetten ten behoeve dezer bri gade. Het vaartuig zal voor den len Mei a.s. geleverd worden teneinde de leden der 'bri gade nog gelegenheid te geven zich in 't varen met de Tom te bekwamen vóór den aanvang der zomercampagne. Bij deze roei- cefeningen zal de heer Meier als instricteur optreden. Alvorens in zee te oefenen, zal er eerst in 't binnenwater geoefend worden. Bloemendaalsche Burgerwacht, Zater dagavond had de feestelijke herdenking van het 10-jarig bestaan der Bloemendaalsche Burgerwacht plaats in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal. De Commandant der Burgerwacht, de Heer C. Eldermans, tevens voorzitter der feestcommissie hield de openingsrede, waarin hij hulde bracht aan de kern der B. W. die steeds paraat is gebleven om di rect gemobiliseerd te worden. Spr. dankte ook de schenkers en schenksters voor de bijdragen waardoor het mogelijk is gewor den dezen avond zoo'n feestelijk karakter te kunnen geven. Na deze rede hield de heer H. de Boer uit 's Gravenhage een voordracht verdui delijkt met lichtbeelden, waarin hij behan delde de verknochtheid van het Nederland- sche volk aan ons vorstenhuis. Deze voordracht viel bij de aanwezigen bijzonder in den smaak, wat duidelijk bleek uit het luid applaus. De voorzitter der B. W Wethouder van Nederhasselt, dankte met een korte toespraak. Na dit officieele gedeelte trad het ensem ble „Haarlem's Klein Cabaret" op, dat voor de vroolijkheid zorgde, waarin het ook vol komen geslaagd is. Het muziekensemble „Ever Fun" zorgde daarna voor goede dans muziek. H. D. O VERVEEN. Ouderavond O, L, School. Dnsdagavond werd in de O. L. School een Ouderavond gehouden. De bijeenkomst was matig bezocht. De voorzitster Mevr. van Essen opende de bijeenkomst met een ^peechje, waarin zij de aanwezigen wel kom heette, haar teleurstelling uitsprak ever de tamelijke geringe opkomst, haar dank bracht aan hoofd en personeel voor het aardige, gezellige Sinterklaasfeest aan de kinderen bereid en haar erkentelijkheid be tuigde voor de bereidwilligheid van den heer B. L. Paerl om een lezing over „Mond hygiëne" te willen houden. Daarop bood zij aan hoofd en elk der leden van 't per soneel een aardig stoffelijk blijk van er kentelijkheid aan voor de gegeven moeiten bij de verzorging van het St. Nicolaasfeest Bij monde van den heer Hoekstra werd wederkeerig dank bracht voor het aar dig geschenk en voor xden steun van de ouders, die het mogelijk had gemaakt, de kosten van dat feest te bestrijden. Daarna kreeg het lid der ouder-commissie, de heer Paërl het woord voor het houden van zijn voordracht over mondhygiëne. Uit deze voordracht en vooral uit de daarop betrek king hebbende lichtbeelden bleek ten dui delijkste hoe noodzakelijk het is, 't gebit op geregelde tijden te laten nazien en te behandelen,, niet alleen voor het behoud van iet gebit, maar ook in 't belang van den alg'emeenen gezondheidstoestand en niet te vergeten de gevaarlijke complicaties, welke met slechte tanden en kiezen ge paard kunnen gaan. Een aantal modellen van kaken en tanden, was ter verduidelij king aanwezig. Bij de rondvraag werd het idee geopperd, bij het gemeentebestuur nog eens aan te kloppen om flinke borden bij de school ge plaatst te krijgen met het verzoek, lang zaam langs de school te rijden en om bij het uitgaan der school een politie-agent bij d^ school geplaatst te krijgen, die voor de veiligheid van de kinderen te waken heeft. Geen der aanwezigen was hiertegen zoo dat besloten werd dit verzoek aan het ge meentebestuur te richten. Ook werd ge vraagd of de ouderwetsche privaten niet door moderne W.C.'s vervangen kunnen worden. Een andere ouder vroeg hoe het met de nieuwe school stond. Natuurlijk moest daarop 'het antwoord schuldig geble ven worden. Met dank voor de opkomst werd daarop de bijeenkomst gesloten. St. Ed. Een schadepostje! Terwijl een be diende van een schoenenleverancier te Haarlem bij 'n familie aan het Adr. Stoop plein bezig was om schoenen af te leveren, kwam hij bij terugkomst uit de woning tot de minder aangename ontdekking dat een doos met nieuwe schoenen, welke onbe heerd aan zijn rijwiel hing, was verdwenen, 't Is te hopen dat de dief geen schoen past en daardoor misschien tot inkeer komt oni de goederen aan den eigenaar terug te ge ven. AERDENHOUT. Aanrijding. Op de bekende viersprong aan de Zandvoorterweg is Dinsdag een ver- keerspaaltje omvergereden door een be stelauto van de Fa. Jules Hosman te Haar lem. De auto werd vrij ernstig beschadigd en moest worden weggesleept. De oorzaak van deze aanrijding was dat de bestuurder 'n transportwielrijder moest passeeren die niet uitweek. Door het snelle remmen slipte de auto en reed een ver- keerspaaltje omver met het bekende ge volg. Het behoort tot de zeldzaamheden dat hier een ongeval plaats vindt. De practische vluchtheuvels met de ver- keerspaaltjes voorkomen hier veel onge lukken. Zou het niet mogelijk zijn een der gelijke regeling tot stand te brengen aan het gevaarlijke punt Julianalaan-Bloemen- daalschweg, misschien dat daardoor den beruchten boom kan blijven staan terwijl daardoor het verkeer als in Aerdenhout zichzelf regelt? We hopen dat de vroedschap er eens aandacht aan zal schenken. Rijwiel gestolen. Dinsdag is uit een gesloten garage aan de Pentislaan alhier een rijwiel ontvreemd. Dr. J. F. M. Sterck Onze stadge noot de bekende filoloog en Vondelvorscher dr J. F. M. Sterck te Aerdenhout wordt op 3 Januari a.s. zeventig jaar. VOGELENZANG. Opening R.K. Bewaarschool. Woens dagmorgen opende de Z.Eerw. Heer L. J. Schalke, de R.K. Bewaarschool, die tijde lijk in een der zaaltjes van het Vereeni- gingsgebouw ondergebracht is. Dertig kin deren wonen de lessen bij, welk aantal ze ker getuigt van.de groote behoefte, die hier den laatsten tijd voor een bewaarschool gevoeld is. Tot onderwijzeres is mej. C. Braun aan gesteld. Vrijwillige Landstorm. Aan het einde van haar jaarlijksche oefenavonden, zal de Afd. Vogelenzang-Bennebroek van den Vrijwilligen Landstorm op haar laatsten oefenavond een schietwedstrijd houden in het Vereenigingsgebouw in de Graaf Flo- rislaan. De opkomst der leden, die over het al gemeen op de oefenavonden beter had kunnen zijn, zal waarschijnlijk wel grooter zijn. De prijzen worden na afloop der wed strijden uitgereikt. HAARLEM. PluimveetentoonstellingDoor de ver- eeniging „Nut en ^Sport" te Haarlem is er een pluimveeteBtLfjrstollirtg georganiseerd welke gehouden zat worden op 15 en 16 December in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. De tentoonstelling omvat in hoofdzaak een groote collectie duiven en kippen, waaronder extra mooie inzendingen zijn. Het Pluimee op deze tentoonstelling wordt gevoederd door de Fa. v.h. J. v. Milligen, Voldersgracht Haarlem, Liefdadigheidsuitvoering. De man- nerzangvereeniging „Proza en Poëzie" directeur de heer J. Booda geeft Maan dag 17 December in de Gem. Concertzaal een uitvoering voor de Verbandscommissie Nazorg. Medewerking verleenen'mej. Maria de Petit, sopraan, en de heer Jan Hoeben, viool. In verband met de uit te voeren werken belooft het een mooie avond te worden en de laag gestelde toegangsprijzen (50 cent er. 75 cent, alle rechten inbegrepen) waar borgen een uitverkochte zaal. Zangavond. Naar wij vernemen zal mej. Else Wille, zangleerares, met eenige van haar particuliere leerlingen en haar zangklassen van de Middelbare Meisjes school te Haarlem een zangavond geven van gewijde muziek, op Donderdag 20 De cember m den schouwburg Jansweg. Er zullen dien avond speciaal Kerstliederen ten gdhoore worden gebracht. O.a. zullen wor den uitgevoerd de werken van Lambrechts, Vos, Cath. van Rennes, Jos. de Klerk, Adr. v. Tetterode, At tie Dyserinck, Cornelius en Saint Saëns. UITWASSEN VAN DEZEN TIJD. Onder denzelfden titel schreven wij eeni- gen tijd geleden in dit blad, en wel naar aanleiding van de ertiek in dem Haagschen gemeenteraad door den heer L. de Visser op de post „wethouderspensioenen" op de Begrooting van 1928. De vroedschap van de Residentie volgde den heer De Visser en besloot een andere pensioenregeling voor toekomstige Haagsche ex-wethouders te zullen vaststellen. Ook het Haarlemsche gemeentebestuur, wethouders en raadsleden, heeft geduren de enkele weken een ongewone belangstel ling genoten. Ongewoon, wijl in menig in gezonden stuk jn de plaatselijke dagbladen uiting werd gegeven aan een ernstige ont stemming in zeer breede kring der bevol king over het feit, dat vlak na elkaar twee jonge wethouders aftraden, welke hande ling der gemeente ruim 4000.'s jaars kosten zal aan pensioen voor deze ex-wet houders. Oppervlakkig gezien zou dat Haarlem sche gebeuren met hun wethouders ons koud kunnen laten. Immers, wat gaat het ons eigenlijk aan hoe het Haarlemsche huishouden bestuurd wordt en 'hoe men daar voor de wethouders en ex-wethou- ders wil zorgen. Maar deze uitwas van de mocratisch bestuur in staat, provincie en gemeente is niet plaatselijk, integendeel. Bij den Staat 'heeft men zich er reeds gron dig mee verzoend, evenals bij enkele pro vinciale besturen. In sommige gemeenten komt soms eenige critie'k naar voren. On getwijfeld vinden de excessen, nopens het toekennen van hooge „vergoedingen" en pensioenen, hun oorsprong in de periode van z.g. hoogconjunctuur, kort na het einde van den oorlog aangevangen. En met de principieele gedachte, met de grondge dachte, kan men zonder eenige 'bedenking meegaan, n,l. om het mogelijk te maken, dat regeeringspersonen voor Staat, Pro vincie en Gemeente gerequireerd moeten kunnen worden uit alle lagen der bevol king. Dat is inderdaad dan pas mogelijk en doorvoerbaar, wanneer de toekomst van den onvrijwillig gepasseerden, „gezagsper- soon" (afvallen bij nieuwe verkiezingen) of door ziekte tot aftreden genoodzaakt, be hoorlijk verzekerd zij. Maar, zooals bij vele dingen, heeft ook te dien opzichte de practijk van 'het 'leven verrassingen en clüs onthullingen gebracht. Inderdaad zijn gedurende de laatste 10 ja ren in de verschillende regeeringscolleges onderscheidene personen geplaatst gewor den voor wien het bezetten van de gewich tige post een hooge onderscheiding was, en is omdat zij waren voortgekomen uit de on derliggende klassen der bevolking. En het kon niet anders, of de overheid 'zelve had er voor te zorgen, dat men eventueel later niet den spot zou kunnen drijven met den wellicht financieelhulpbehoevenden „ex- gezagspersoon". Maar wat geeft nu de practijk te zien? De middelmatige burger man of wel de arbeider, die zich altijd heeft moeten behelpen met een dikwijls zeer ma- lig gezinsinkomen, wordt op den wethou- dersstoel gezet of bekomt een 2e Kamer zetel. Men kan aan het „honorarium", aan het ambt verbonden of daaraan toegekend, welken naam ook geven; men kan het „ver goeding" noemen (voor de Kamerleden) men kan het salaris of jaarwedde 'heeten, het doet alles niets af van het feit, dat het bedrag hartelijk welkom is in het arbeiders gezin of in dat van den middeknatigen bur german. Voor hem is de idee „vergoeding" niet aanwezig. Voor hem is het een vaak hooge veriiooging van inkomen. Dat moet een eigenaardigen invloed hebben op den betrokkene. Voor hem toch beteekent het verlies van den zetel een groote loonder ving. 't Valt immers niette ontkennen? Dan is het toch ook logisch, dat deze overwe gingen 's mans handelen be'heerschen k u n- n e n. In meerdere mate is dit het geval, moet het geval zijn, wanneer voor den „ge- zag-spersoon" een niet onaanzienlijk pen sioen in uitzicht is, te verkrijgen zelfs na een luttel aantal jaren. Dat is een factor, welige van inVloed moet zijn, eerstens om op zoo'n „hoogen" stoel, te komen en tweedens, om er eenige jaren op te blij ven. En dit verschijnsel beperkt z'ich geens zins tot de minder met aardsche goederen bedeelden, m.n. tot den middelmaat bur ger of arbeider. De honoraria en de pen sioenen zijn zoodanig, dat zelfs hooge, aan zienlijke intellectueelen dikwijls een ster ke neiging vertoonen voor het wethouders- ambt, het lidmaatschap van het Lagerhuis of Gedeputeerde Staten. De jongste wet houderscrisis te Haarlem (het voorzien in de vacature Mr. Bruch) heeft inderdaad een belangenstrijd, óók tusschen perso nen, te aanschouwen gegeven, 'hoe gaarne en hoe stevig men dat ook ontkennen wil en zal. De wethouderszetel in Haarlem, waar aan een honorarium" van 4500.'s jaars verbonden is met pensioenrechten en kan sen, welke voor het Nederlandsche ambte narencorps immer (en terecht) tot de vrome wensdhen zullen blijven behooren; stel dat men in ambtenaarskringen dergelijke onlogische wenschen zou koesteren! De persoonlijke belangenstrijd bij enkele Haar lemsche vroede vaderen heeft de gezags positie van de wethouderlijke functie stel lig niet verhoogd, 't Gaat er mee als met de een of andere betrekking, welke ver vuld moet worden. Rijp en groen dringt er naar, meenende wel aan de gestelde eischen te kunnen voldoen, of althans wel de capaciteiten te bezitten, noodig voor het vervullen van het begeerde baantje. Menig Haarlemsch raadslid bevond zich zelf zeker geschikt om wethouder te worden. Is het EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG, ZONDAG, Schoonheid duurt kort en men went er aan, goedheid kan ons gansche leven du ren en daaraan waarde geven. MAANDAG, Als ge klaagt over kleine huiselijke las ten, die ge wel zoudt willen ontvluchten, beproef dan eens of het niet aangaat die lasten in lusten te doen verkeeren, door ze met liefde te volbrengen. DINSDAG, Niels maakt vroolijker en gelukkiger dan arbeidzaamheid. Het spel der kinderen is, in tegenstelling met het onze, gewoonlijk de uiting van ernstige werkzaamheid, maar in luchtiger vormen. WOENSDAG, De herinneringen aan het ouderlijk huis, zijn als 't geruisch eener kabbelende beek in de woestijn des levens. DONDERDAG. „Indien ik een berg opbouw", zeide een wijsgeer, „en ophoud vóór de laatste mand vol aarde op den top is aangebracht, dan is mijn werk mislukt". VRIJDAG, Ieder mensch drukt op zichzelven het stempel zijner waarde en wij zijn groot of klein, zooals wij dat zelf willen. ZAlERDAG. Volhardt tot het einde. wonder? Geenszins! De perspectieven aan net ambt verbonden lokken uit tot den on- gewenschte gedachtengang van vele raads leden, Zelfs werd er in éen der dagbladen een scherp artikel aan de wethouders kwestie gewijd en de schrijver had voor enkele raadsleden (en zelfs voor heel het üooge gezelschap) eenige qualificaties, die geenszins vleiend waren voor de niet met name genoemde, maar toch duidelijk aan gewezen personen. Wij hebben kunnen le zen, dat de Haarlemsche begrooting reeds met ruim ƒ8000.belast is jaarlijks aan wethouderspensioenen. En voor ongeveer 3 5 deel ten aanzien van personen, midden in de kracht van hun leven. Met als ge volg dus, dat hun pensioen, redelijkerwijze meer dan een kwart eeuw de begrooting zal drukken. Gedurende die periode zullen er stellig wel eenige wethouders mede van hun pensioen wel al genieten! De die rech ten toekennende regeling is een van de grootste fouten, welke gemaakt werd in- en na de bevliegend democratische perio de, kort na den oorlog. En de vroedschap, met menigen belanghebbende in zijn mid den, heeft zich niet tot voldoende hoogte kunnen opwerken, om die fout zooveel mo gelijk te herstellen. Dan had men de nieu we regeling van thans van toepassing moe ten verklaren op de gepensioneerde, de met pensioen gaande, en de nog zittende wethouders. Dat heeft men niet gedaan en dat 'heeft de eerbied voor den Raad van Haarlem niet verhoogd. Wij wezen reeds er op, hoe de practijk onthullend is ge weest, óók nopens deze materie. Want in stelde,, dat een wethouderspensioen moest worden toegekend, zuiver overeenkomstig den ideëel'en grondslag van de regeling, werden personen gepensioneerd, die na en kele jaren wethouder te zijn geweest, over wipten naar de met 5000.'s jaars „ge honoreerde" functie van Gedeputeerde der Provincie, of wel wier particuliere werk zaamheden den geheelen persoon gingen opeischen, waarvan een beduidende inkom stenvermeerdering het gevolg was. Voor hen ware aan alle moreele ver plichtingen voldaan, wanneer de gemeen teraad hun een pensioen toekende op 65, desgewenscht, 60 jarigen leeftijd. Zoo is het met de leden van het Holland- sche Lagerhuis precies hetzelfde. De „ver goeding" van ƒ5000.'s jaars heeft vele der tegenwoordige parlementsleden ge bracht in een volkomen uitzonderingspo sitie ten aanzien van de klasse, waaruit zij voortkomen of die zij heeten 'te vertegen woordigen. De komende verkiezingsstrijd of eigenlijk daarvóór zal ook nu weer een persoonlijken belangenstrijd te zien geven, ondanks het feit, dat alle dien strijd ontkennen en verstandig genoeg zijn hun persoonlijk belang te etiketteeren als „algemeen belang". De Nederlandsche kiezer met zijn vis- schenbloed 'karakter wanneer het de „po litiek" betreft, zal zich toch moeten doen gelden, o mdeze, en nog vele andere uit wassen van dezen tijd grondig te herzien. Terug te bekomen bij: Roling, Korte Zijlweg 35 Haarlem, een bioche; A. J. Hekker, Zuidertuin- dorplaan 20 Haarlem, een d'ames 'handschoen; Bo gaard, Lage Duin en Daalscheweg 6 Bloemendaal, een reflector van een rijwiel; P. Prins DuimTust- parkweg 23 Bloemendaal, een blauwe meisjes barret; Martens', Noorderstationsweg 22 Bloemen daal, een zilveren ringetje met gouden plaatje; Visser, Bloemendaatsclieweg 12 Bloemendaal, een parapluie en een dames handschoen; C. van Maren, Bloemendaalscheweg 275 Overveen, een paar kin derhandschoenen; G. W. Haneka, Stolberglaan 21 Aerdenhout, een pakje inhoudende een directoire; Bakker, Kleverlaan 43 Bloemendaal, een gouden broche; aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel en een mantelceintuur.

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2