■BBWFFK-ARFNIU PLAATSELIJK NIEUWS Hedenavond, Slaisschcuwburg. Shaw mensch en oppermensch 8 uur,. Zondag 23 Dec. Stadsssohouwburg. Asschepoester. Woensdag 26 Dec. Stadsschouwburg, 's Middags 2 uur en 's avonds C uur Europa lacht weer" en voorts elke avond tot en met Zondag 30 December. Gem. Concertgebow. Kerstcantate Haarl. Gem. Koor. BLOEMEND AAL. KersÜeestviering, In de groote con- sLcritckamer van de Gereformeerde Kerk aan den Vijverweg werd Woensdag een Kerstavond gehouden welke georganiseerd was door de Christelijke Debating Club en dc Christelijke Meisjes-Oratoriumvereeni- fcing- Ter gelegenheid van deze feestavond was de zaal door vele rappe handen versierd met kersttakjes en roode verlichting, ter- we1 talrijke kaarsjes brandden hetgeen aan 't teheel een zeer gezellig effect gaf. 't Is ons niet duidelijk waarom er niet meer publiciteit aan dit plan is gegeven, immers men kon het toch evengoed een pro pagandas vond noemen voor de jeugd en als vanzelf zouden er meer jongelui tot deze actieve vereenigingen zijn toegetreden in dien ze op deze feestavond zouden zijn uit- genoodigd, doch misschien wordt er bij een volgende gelegenheid voor zorg gedragen. Doch ter zake. De feestavond word geleid door den voor zitter van de Chr. Debatingclub, de heer H. v. d. Brink Jr., die de aanwezigen hartelijk welkom heette en in zijn openingsrede o.m. Lot uiting liet komen het vieren van Kerst feest door den christen en het kerstfeest der wereld. De verschillende nummers welke daarna werden uitgevoerd volgens een opgesteld programma werden vlug afgewerkt, doch on danks dit werd het toch half elf eer het einde daar was. Het programma bevatte: Aardige stukjes zang, ten gehoore ge bracht door een viertal dames en een or ganist, eenige goedvertolkte voordrachten en prozastukjes, terwijl het voornaamste punt van den avond bestond in een 'kerst vertelling verduidelijkt met lichtbeelden, getiteld: ,,De vierde wijze uit het Oosten" door den heer H. van den Brink Jr. Deze zeer interessante vertelling werd met belangstelling gevolgd, zoowel door de jeu;.d als door de ouderen, tijdens de ver- tel'in, kregen we als intermezzo een twee tal kerstliederen te hooren van Mevr. Wey- land, die met haar heldere sopraanstem deze nummers goed vertolkte. Aan het einde van dezen gezelligen kerst feestavond dankte de voorzitter de aan wezigen voor hun belangstelling en de me dewerkenden tot het welslagen van dezen avond, terwijl een der oudste leden den voorzitter complimenteerde voor zijn „zich geven" aan de vereeniging. Ds. Brussaard, die den avond sloot met dankgebed, bracht vooraf een woord van dank aan hen die het initiatief hadden ge nomen om dezen avond in een ommezien in elkaar te zetten en sprak daarbij den wensch uit dat er meerdere en grootere vergaderingen en propaganda- avonden zou den volgen. Spr. wijdde bijzondere aandacht aan de zan van den avond en constateerde, dat, al is men maar met zijn vieren, men kan toch al zingen, wie weet hoe spoedig er tien te vinden zijn en meer en zoo kan het toch weer spoedig komen tot een zangvereeni- ging of kerkelijk koor, waardoor het rhyt- mische zingen der psalmen tijdens de gods dienstoefeningen kan worden bevorderd. Spr. hoopte dat er te die opzichte po gingen zouden worden gedaan en meende dat er met goeden wil in deze wel wat te bereiken is. Daarna toog een ieder voldaan huis waarts. Jubileum dokter van Beusekom. A.s. Woersdag over een week (dus 2 Jan.), her denkt onzen bekenden dokter van Beuse kom zijn 25-jarig jubileum als arts te Bloe men daal. De a.s. jubilaris werd 11 Juli 1875 te Ben schop geboren, studeerde te Utrecht, waar hij in 1903 slaagde voor het arts-examen. Na eerst eenigen tijd elders de practijk te hebben! waargenomen, maakte hij een reis naar Indië en vestigde zich op 2 Januari 1904 in de gemeente Bloemendaal. Hiei heeft Dokter van Beusekom zich al heel gauw doen kennen als iemand, die be lang stelde in al wat de gemeente en hare ingezetenen betreft. Als geneeskundige verkreeg hij een goe den naam, zoodat zijn practijk zich allengs aanmerkelijk uitbreidde, vooral ook toen, na het overlijden van dokter Bakker, een deel der Fond's-patienten naar hem over gingen. Maar naast zijn omvattende prac- ti;k vond hij gelegenheid op andere wijzen werkzaam te zijn ten nutte zijner plaatsge- nooten en zoo behoorde hij tot de oprich ters van „Bloemendaal's Bloei", van de Afd. van Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies, van de Afd. van den Vrijheids bond. Hij heeft zitting in de Commissie voor Wijkverpleging van het Witte Kruis, is vice-voorzitter van de Afdeel, van den Volksbond tegen drankmisbruik en be stuurslid van de voormalige Vereeniging „Koninginnedag", later opgelost in Bloe- mandaal's Bloei. In allerlei opzichten bekleedt dokter Van Beusekom een plaats van beteekenis, Een dag die niet onopgemerkt zal voor bijgaan. Een ingezetene onzer gemeente in Den Haag verongelukt. In de Laan van Nieuw- Oost-Indië te 's-Gravenhage reden Zater dagmorgen omstreeks elf uur twee auto's tegen elkaar. Mevr. Birkhof alhier, die in een der auto's zat, werd ernstig aan het hoofd gewond, een hersenschudding werdl geconstateerd. Door den Geneeskundigen Dienst is mevrouw B. naar een der Haag- sche ziekenhuizen overgebracht. Aanrijding. Een aanrijding van min der ernstigen aard vond er deze week plaats voor de winkel van Franken aan de Korte Kleverlaan; daar stond een bespan nier! voertuig onbeheerd, achter de wagen stond een auto. Toen het paard het stil staan niet erg beviel en enkele passen deed naar het midden van den weg, 'kwam de auto in de verdrukking, waardoor deze licht werd beschadigd. Ned. Blindenbond. Dinsdagavond werd in de groote zaal van hotel Vreeburg 'n propaganda kunstavond voor den „Ned, Blindenbond" gehouden, De muziekvereeniging „Onderling Kunst genot" (directeur de heer A. J. Groo- tegoed) en Mej. Sterren Frank, sopraan zangeres te Haarlem, verleenden hierbij medewerking, Mej. Annie Beyers, was door ongesteldheid verhinderd. De zaal was lang niet vol. Maar 't aan tal verkochte kaarten was van 'dien! aard, dat de propagandist voor den Ned. BI. Bond de heer Joh. van den Berg te Oosteribeek, daarover zijn groote voldoening uitsprak. Laatstgenoemde heer, zelf blinde, opende met een korte toespraak, waarin hij dank bracht aan de medewerkers en de van het Bioemenbaalsch publiek ondervond er on sympathie. „Underling Kunstgenot" speelde vervol gens „Heizelmannches 'Wachtparade", waarna een blinde pianist, de heer Joh. Veenschreuder achter de piano plaats nam en op meseterlijke wijze „Sonate" opus 14 No. 2 van L. v. Beethoven ten gehoore bracht. Jammer, dat l instrument niet in over eenstemming was met de bewonderens waardige wijze, waarop deze kunstenaar zijn muziek vertolkte, Uok als accompagnateur van Mej. Ster ren frank, die als zangeres van ongerepte reputatie een zestal liederen van Catharina v. Kennes zong, toonde deze artist groote &aven te bezitten, 't Applaus, waarmee ze beloond werden, was dubbel en dWars verdiend. De heer van den Berg hield hierna een ïede, waarin hij steun vroeg aan het Nederl. publiek voor de zaak der blinden. Deze steun behoeft zich niet te uiten in een sen timenteel medelijden met die „arme blin den". Juist dat medelijden, zei spr. is voor ons zoo hinderlijk. We zijn niet zoo bekla genswaardig als men in den regel wel denkt We 'hebben ons leeren schlikken in ons lot en onze overige zintuigen komen ons zeer te hulp bij 't gemis aan ons gezichts vermogen. Wat ons beklagenswaardig is 'l feit, dat men ons aanziet voor minder waardigen, ongeschikt tot productieven ar beid, diat men ons in werk-inrichtingen ver oordeelt tot geestdoodenden, minderwaar digen arbeid, dat de regeering zich van ons af maakt en ons aan ons onthoudt, wat men aan anderen opdringt (leerplicht) en dat voor ons geen geld te vinden is. Wat maakt on® land een armzalig figuur bij Duitschland vergeleken, dat reeds 17 jaar geleden de verzorging der blinden op zich nam! Met een aansporing, den Ned. Blinden Bond, welke voor de belangen van de blin den optreedt, te-steunen, besloot spr, zijn geestige en boeiende rede. Ten slotte traden de verschillende mu zikale mededewerkers nog op, waarna de avond met een slotwoord van den propa gandist werd geëindigd. Kon. Ned. Mij, v.. Tuinbouw en Plantkunde Afd. Bloemendaal-Velsen. De afdeeling Bloemendaal-Velsen der K. N. M. v. T. en P.'hield Dinsdag, 18 Decem ber j.l. hare maandelijkscbe bijeenkomst die uitsluitend besteed werd aan het afdoen van huishoudelijke aangelegenheden. Na voorlezing der Notulen, die goed gekeurd werden, waren de ingekomen stuk ken aan de beurt. Vervolgens werd de Be- grooting 1925 behandeld en goedgekeurd, die in totaal uitgaven en inkomsten 1720 aanwees en sluitend gemaakt kon worden dank zij de gemeentelijke subsidie van 200.— waarvoor het Gemeentebestuur gaarne dank wordt gebracht. Eene commissie van verificatie der Re kening 1928 werd uit de aanwezigen geko zen met opdracht verslag uit te brengen in de ledenvergadering van Januari a.s. Dan werd het verslag van den afgevaar digde ter Algemeene vergadering van 24 October j.l. uitgebracht om vervolgens over te gaan tot verkiezing van leden in het Be stuur wegens periodiek aftreden. Van de niet-vaklieden werd de Hr. P. W. Waller, onze Penningmeester, met algemeene stem men herkozen en in de plaats van den af tredenden Hr. D. Kuiper werd gekozen de Hr. K. A. Berkhout. Voor bestuursleden vaklieden werden gekozen de HH. IJ Mul der, die ter vergadering aanwezig, d'e be noeming aannam en R. van der Hul. Tevens werd als lid in de keuringscommissie we gens vertrek van den Hr. J. Spaargaren, gekozen de Hr. An. Jager. Voor deze avond was een prijs uitge loofd voor de mooiste inzending „Kerst- artikelen"; er was maar eene inzending van den Hr. IJ Mulder die daarvoor 8 pun ten en de prijs verwierf. Voor het punten- stelsel was verder ingezonden een groep witte Cyclamen van schitterende kwaliteit door den Hr. J. Ende, die daarvoor 9 pun ten kreeg. Dan een bosje asperges inge zonden door den Hr. An. Jager aan wien 9 punten werden toegekend. Vragenbus noch rondvraag brachten iets ter tafel, zoodat, niets meer aan de orde zijnde, de vergadering werd gesloten. OVER VEEN. Brand. Woensdagavond rukte de brandweer uit om een brand te blusschen op de Juliartalaan 37, waar in een in aan bouw zijnd huis brand was ontstaan, door dat de centrale verwarming wend gepro beerd en er blijkbaar in de bouwconstruc tie iets haperde, want centrale verwarming kan niet zoo licht brand veroorzaken. De brandweer was het vuur spoedig meester. De schade is nogal aanzienlijk, doch de aannemer is gelukkig verzekerd. Benzinepomp omvergereden. Donder dagavond is de benzinepomp voor het per ceel van Van Maren omvergereden door een auto, bestuurd door een chauffeur uit Zandvoort, die blijkbaar op een verkeerde manier zijn dorst had gelescht. Proces-verbaal is opgemaakt. Personalia. Bij Kon. besluit van 14 De. is opnieuw benoemd tot lid van het college van commissarissen van het Algemeen bur gerlijk pensioenfonds, de 'heer P J. Raay- makers te Overveen. HAARLEM. Heropening Vakkleedingmagazijn G. B. A. Hensen. Na een verbouwing van on geveer 4 maanden, gedurende dezen tijd de zaak is geopend gebleven, is het Vak kleedingmagazijn van den heer G. B. A. Hensen, Donderdagmiddag geopend. Er zullen maar wenig menschen in Haar lem niet alleen maar ook in de omstreken zijn, die deze zaak niet kennen. De heer Hensen geniet met zijn uitgebreide vak- kleeding'branche een goede reputatie, als gevolg hiervan breidde de zaak zich hoe langer hoe meer uit, zoodat de ondernemer zich ten lange leste genoodzaakt zag zijn perceel uit te breiden, een'goede gelegen heid werd opengesteld doordat hij het be lendende perceel in de Paarlaarsteeg dat op den hoek van de Koningstraat staat kon bemachtigen. En zoo is de aannemer J. P. A. Ne- lissen aan het werk getogen- totdat het ge bouw met drie verdiepingen kon worden afgeleverd. De medewerkenden aan dit moderne gebouw verdienen een woord van lof voor hun bekwaamheid, een ieder in zijn branche. We mogen hier wel het eerst noemen den bekwamen binnenhuis-architect A. Zonne veld Jr., die al meerdere malen in de stad van zijn groote bekwaamheid blijk gaf. Hij zorgde voor de etalagebetimmering, voor lambriseering en wat er zooal bijbehoort. De heer Zonneveld geeft altijd het beste en iets aparts, zoodat het ook in dit perceel werkelijk een genot is om zijn prestaties ga de te slaan. De heer Nelissen als aannemer zorgde voor een correcte uitvoering van het geheel en hij kan gerust met trots op zijn volbracht werk neerzien. Voorts noemen we de keurige uitvoering van het glas in lood van de fa. Bogtman, ■het schilderwerk van de fa. J. Truyens Zn., deH. P. verlichting door Keiler Kersttijd. De volle maan blinkt klaar en zacht door 't netwerk van de witte twijgen, omglijd't de stammen in den nacht in droomerig geheimzinnig zwijgen, O, winterbosch in stillen nacht met stammen witbelijnd en twijgen belaan met sneeuw en ijzelvacht, wat zijt gij schoon in 't stille zwijgen! Daar roept een uil, een haas breekt uit, een jager sluipt, patrijzen! beven, een kraai maakt een konijntje buit, 't gaat om het hard bedreigde leven. En uit de dorpen, in den naclu, daar stijgen liederen en gebeden, 't kerkorgel zingt sonoor en zacht, het wondere lied van 't eeuwige leven. O. Kerst Zwart. Macdonald en de aanleg van een huistele foon, de electrische installatie van de fa. Rijbroek te Amsterdam en de centrale ver warming van de fa. Van Oef fel, het is al les af en de uitvoering is voortreffelijk. Beneden ziet men een grootsche winkel met stofvrije vitrines, paskamer en kantoor. Op de 2de verdieping, waar de eigenaar zelf woont is een groot magazijn, waar de goederen liggen opgestapeld. Op de 3de verdieping vindt men het ate lier van de maatvakkleeding door bekwaam personeel vervaardigd. Het is wel de moeite waard deze zaak te bezoeken, men kan dan meer zien dan wij hier kunnen beschrijven; want de heer Hen sen heeft kosten nog moeite ontzien om alles naar de modernste opvattingen in te richten. We wensühen hem met deze be langrijke uitbreiding veel succes. De Kersttafel. Iedere huisvrouw zal met Kerstmis iets meer van het diner willen maken dan ge woonlijk. Wil ze hiervan voldoening heb ben, dan dient ze ook de tafel extra te verzorgen, zoodat al dadelijk het gezel schap, dat aan zal zitten, in een prettige stemming komt. Dat wil echter volstrekt niet zeggen, dat de „kerstbegrooting", die iedere verstandige huisvrouw van te voren maakt, met een aanzienlijk bedrag moet worden verhoogd. Hoogstens met twee of drie kwartjes, want wat we noodig hebben voor versiering van de kersttafel is slechts een pak kaarsen, wat rood crêpe-papier, eenige meters rood lint, een paar takjes hulst en een paar groote gaafronde aard appelen. Wat we hiermee doen gaan, is het vol gende: we snijden eerst de aardappelen elk door de helft, maken aan den bollen kant een diepe opening, waar een kaars goed stevig in past en wikkelen den aardappel in een rond geknipt stuk crêpe-papier, dat om de kaars met een rood lint vastgebon den wordt. Het verdient aanbeveling, om onder den doorgesneden kant van den aardappel een passend cartonnetje te 'leg gen, daar er anders kans is, dat het roode papier doorvlekt op het tafellaken. Tus schen het lintje wordt 'n takje hulst ge stoken en bij ieder couvert plaatsen we zul'k een aardige versiering. Voor midden op de tafel, tusschen de schalen in, vullen we een paar theekopjes of kommetjes met vochtig zand, plaatsen in 't midden een kaars en daar omheen takjes hulst. Vervolgens omwikkelen we de kommetjes met een langwerpig stuk crêpe papier en binden dit aan beide kanten met een rood lint dicht. voor Schubert mee en dit was dezen zoon der Muzen, die eeuwig ip geldgebrek verkeerde, allesbehalve onwelkom. De Kerstavond brak aan en alle trouwe vrienden van Schubert hadden zich voorgenomen dit feest op gewekt te vieren. Moritz von Schwind, de gastvrije en edelmoedige schilder, had alle vrienden in de groote zaal van het oude „Mondscheinhaus", 'dlie rij kelijk met dennengroen versierd was, uitgenoodigd. De kaarsen van den boom verspreidden een zacht licht en ieder had er het zijne toe bijgedragen, om d'en avond te doen slagen. Franz Schubert had lang ge spaard en was er trotsch op, dat hij wel op tien fles- schen „Grinzinger" kon tracteeren. Mevrouw von Schwind had heerlijke taarten gebakken. Maryhofer gaf twee karpers, de gezusters Frölich zonden cho coladeharten; Grillparzer zorgde voor vruchten en de anders zoo grommige Maryhofer had zelfs het giet- lood niet vergeten. Vroclijk ontvingen de jonge schilder en Franz Schubert de gasten. De bevallige gezusters Frölich verdwenen dadelijk in de keuken, om de dochters van mevrouw von Schwind te helpen, bij het klaar maken van het souper. De vrienden van den schilder rolden met vereende krachten het spinet in de turn zaal, waarvoor Franz Schubèrt dadelijk plaats nam, om een feestouverture ten gehoore te brengen. Even later ging de deur open en de feestelijk ge dekte tafel werd zichbaar, die door de vriendinnen keurig versierd was. Mevrouw von Schwind noodigde de vrienden, plaats te nemen. De gasten groepeerden zich om de tafel, terwijl de jongelui, die zich tot el kaar aangetrokken voelden, er voor zorgden, naast elkaar te komen. Zoo zat de mooie Kathi Frölich naast Franz Grillparzer, terwijl de zangeres, Therèse Gröb, in Schuberts nabijheid trachtte te komen. Plagerijen volgden over en weer, toen plotseling de glazen deur, die naar den tuin leidde, met een ruk werd opengetrokken en een gast, met verwilderde haren en loshangende overjas, op den drempel ver scheen. „Wat is hier te doen?.... Is Grillparzer er ook? Ik zoek hem en men zei mij, dat hij naar het „Mond scheinhaus" was gegaan." „Hier ben ik, beste Beethoven!" riep Grillparzer hem Uiide toe. De componist was toen al tamelijk hardhoorend. „Ik wou je maar even vertellen, dat ik een andere I Lr.ale voor je opera „Melusine" bedacht heb. Maar laat ik jullie niet storen: ik ga al." „Dat zult u ons toch riiet aandoen, mijnheer Beet hoven?" lachte Moritz von Schwind. „Het is Kerst avond. Dien moet u, of u wilt of niet, met orts vieren." „Och ja dat is waar ook. Het is Kerstavond; dat heb ik totaal vergeten. Nu, goed dan." Beethoven nam plaats naast Mevrouw von Schwind. Zijn slordig uiterlijk was in scherpe tegenstelling met de overige, keurig geklee'de gasten, maar op zijn voor hoofd, door'donkere verwarde haren omgeven, troon de het genie. Eerst hadden zijn donkere oogen een sombere uitdrukking; maar, langzamerhand, toen hij zooveel vroolijke, bekende gezichten om zich heen zag, ontdooide hij en knikte hier en daar een tafel genoot toe. Na het souper, dat door menigen toast was opge- vroolijkt, begon het muzikale deel van den avond Leopoldine Blatheka 'droeg eenige sonaten van Kot- zeluch voor, daarop liet zij eenige lieflijke, eigen com posities hooren en bleef als accompagnatrice aan het spinet zitten, toen de gezusters Frölich zich bereid verklaarden eenige van Schubert's duetten te zingen. Kathi en Anna zongen vol gevoel de „Müt'terlie- der toeri voegden zich bij haar de beroemde zangers Vogel en Wild en weldra weerklonken heerlijke kwar telten. Om den zangers gelegenheid te geven, uit te rusten, declameerde de duizendkunstenaar von Schwind, op meesterlijke wijze, verscheidene gedichten vam Franz Grillparzer en liet heele scèn«es uit de „A.hnfrau" volgen. Het publiek applaudisseerde geestdriftig en even later zette Beethoven zich tot aller groote verbazing voor het spinet en improviseerde wel een uur lang. Kathi Frölich, die altijd geestige' invallen luid was bezig, uit het groen en de bloemen, die de tafel sier den, een krans te winden; en, toen het spel gedaan was, legde ze dien aan zijn voeten neer en riep hem „Zoo heerlijk als vanavond hebt u in 'lang niet ge speeld, mijnheer Beethoven!" „Vleistertje", dreigde de meester op half lachenden toon. Toen keek hij haar ineens scherp aan en vroeg: „Of wilt u er misschien mee zeggen, dat ik mij eerst met „Grinzinger" moet benevelen, om goed te spe len?" Allen spraken deze woorden levendig tegen en bo ven den wirwar van stemmen verhief zich zegevierend die van den zanger Vogel, die Schubert's nieuwste lied zong: „Ich schnitt es gern' in alle Rinden ein; Ich grüb es gern' in jeden Kieselstein: Dein ist mein Herz, und soil es ewig, ewig bleiben!" „Dein ist mein Herz und soil ees ewig bleiben," herhaalde Kathi Frölich geestdriftig, terwijl zij zich in de donkere zijkamer dicht tegen Franz Grillparzer aanvlijde. „Dat lied is als 't ware voor ons gecompo neerd, niet waar?" „St! Kathi!" vermaande de jonlge dichter. „Spreek niet zoo hard. Je weet, hoe je zuster steëds op ons let en het niet goed vindt, als wij lief doen tegen elkaar." „Kom, kom. Baby is een echt moedertje voor mij en meent het goed met ons. Ik heb mij al zoo lang verheugd op dit gezellige praatuurtje en mijn groote brombeer ziet niet eens, hoe mooi ik mij voor hem gemaakt heb, is 't wel?" „Je ziet er vanavond allerliefst uit, Kathi. Ik, met mijn leelijk gezicht, pas heelemaal niet bij je." „Of mijn Grillparzer niet wist, dat hij „de schoon ste en heerlijkste van allen" voor mij is!" riep Kathi pruilend. Grillparzer nam haar fijn 'kopje tusschen zijn groote handen en keek haar teed'er in de oogen. Daar hoorden zij beiden luid gejuich onder de gas ten in de eetzaal en, toen zïj er heengingen, zagen zij de 'beide dames von Schwind binnentreden met een reusachtigen bowl vol punch, 'gevolgd door Moritz von Schwind, die een gloeiend kolenbekken 'droeg, om lood in te smelten. Onder vroolijken scherts deed de lood'lepel de ron de; toen Kathi Frölich gegoten had', riepen allen: „O, een bruidskrans! Een bruidskrans!" en, -keken lachend naar Grillparzer. Kat'hi boog zich blozend over het kransje, maar riep opeens, met bevende stem: „Maar wat beduiden die kleine druppels aan mijn kransje toch? Misschien wel tranen?" „Wel neen!" riep de dichter Bauernfeld, „dat zijn myrteknoppen!" Qok Schubert had een krans gegoten, „Hoera! Franz krijgt een lauwerkrans!" jubelde von Schwind. „Een geldzak was mij liever!" „Hé, foei, wat prozaïsch!" „Nood leert proza", zei Schuibert, met 'buitenge- wonen ernst. Daarop trad Grillparzer op het kolenbekken toe. „O, een boek, een boek!" riepen allen, toen Grill parzer zijn stukje lood in de hoogte hield. „U verrast ons zeker weer gauw met een meesterwerk!" „O, heden, Baby Frölich heeft een paar pantoffels gegoten! Wie is de gelukkige, die daaronder bukken moet?" plaagde Bauernfeld. Zelfs de ernstige Beethoven nam den loodlepel. Toen zijn lood sissend in 'het water druppelde, riepen de gasten: „O, Ludwig heeft daalders voor zichzelf gegoten!" Beethoven glimlachte: „Welke Muzenzoon kan er geen geld gebruiken?" Nu schaarden zich allen om den punchbowl; de gas ten klonken op elkaar en er kwam geen einde aan het vrooiijk en geestig gepraat. Het was laat geworden, toen de gasten het Mond scheinhaus verlieten. Het zilveren maanlicht straalde over de kale boomen en in de verte stonden, a'ls trou we trawanten, de trotsche Kahlenberg met den steilen Leopoldiberg, of ze zeggen wilden: „Wij levenlooze bengen duren langer, dan de be roemdste menschen en tijden!"

Bloemendaal's Editie | 1928 | | pagina 2