ADRESBOEK PLAATSELIJK NIEUWS - van BLOEMENDAAL JAARGANG 1928 -> PRIJS f 1.50 Te Aerdenhout verkrijgbaar bij J. A. HUPKENS, Zandvoortschelaan 165 Punt 10. Voorstel tot aanvulling der Algemee- ne Politieverordening. Eenig artikel. Na artikel 41 wordt ingelascht een nieuw artikel 41bis, luidende: Met boete van ten hoogste vijf en twintig gul den of hechtenis van ten hoogste zes dagen wordt gestraft ieder, die een of meer paarden of vee stalt in eenig perceel of op eene plaats, welke oorspronkelijk daarvoor niet bestemd en inge richt is geweest. B. en W. kunnen ontheffing van dit verbod verleeinen, De heer Hulsebosch zal voor dit artikel dispen satie mogen erlangen meent Dr. Bornwater. De heer Prinsenberg zal daarmee niet accoord gaan. Zoo'n gelegenhtidswetgeving schijnt spr. on juist. De Voorzitter merkt op dat juist aLs de fouten aan het licht komen, tot wijziging van verordeningen overgegaan kan worden. 'De heer De Waal Maleiijt ziet ook het bezwaar van de stalling van vee, waarin deze wijzig'ng in voorziet. Als men naast een stal woont, heeft men waai lijk last van de dieren. De heer Schulz voelt op deze gronden .ook wel voor de aanvulling der Politie verordening in dit op zicht De heer Cassee is tegen dit artikel, er is gemak kelijk een regeling te treffen 'dat de bewoners niet de minste last ondervinden; de heer Hulsebosch wordt door deze ra idsbeslissinig gedupeerd. Het gaat toch niet aan om alles wat maar eenigszins hinder oplevert te dwarsboomen; deze man heeft daar zijn bedrijf en het beteekent voor hem een schadepost als dit artikel wordt bekrachtigt. Spr. heeft*zelf de eer tegenover een garage te wonen, waardoor hij vaak in zijn nachtrust gestoord wordt; zoodoende kan men ook wel verbieden om garages te hebben in bevolkte omgeving. Het voorstel wordt in stemming gebracht en goedgekeurd, met de aanvulling, dat B. en W. voor waarden kunnen stellen. Tegen stemden de hee- ren Cassee, Nuyens, Verdegaal, Prinsenberg en Lu den. Punt 11. Beroep ingevolge artikel 102 bis der Algemeene Politieverordening. Een beroep door de directie van de N.V. Klare- naar, Braun en Co.'s Handelmaatschappij tegen de beschikking van B. en W., waarbij geweigerd is aan haar vergunning te verleenen tot het doen af graven van een perceel aan den Midden Duin en Daalscheweg (Karmelterrein) in verband met het maken van een tennisbaan ter plaatse. B. en W. geven in overweging op dit beroep afwijzend te beschikken en de gevraagde vergun ning niet te verleenen. Aldus besloten. Punt 12. Aanvulling der verordening op de keuring van waren. Goedgekeurd. Punt 13. Vaststelling kohier rioolaansluitingen 1928. Aangenomen. Punt 14. Ontheffing bepalingen der Bouwver ordening. Overeenkomstig het advies der Commissie van Bijstand voor Publieke Werken stellen B. en W. den Raad voor: A. Ontheffing van artikel 7 der Bouwveior dening te verleenen aan: a. P. M. Roozen voor bouw eener garage aan den Bloemendaatsoheweg; b. J. B. Roos voor vergrooting zijner garage aan de Zonnebloemlaan; c. N. J. Tromp voor bouw eener garage aan de Spiegelenburghlaan; d. G. Smit voor bouw van twee garages aan de Madeiievenlaan; e. Gemeentebestuur van Bloemendaalli voor bouw van een bergschuurtje aan den Lage Duin en Daalscheweg; f. G. J. Evers voor bouw eener garage aan d'en Jozef Israelsweg; g. A. E. Thierry de Bye Dolleman voor bouw eener garage aan den Koeduinweg; h. W. Kromb ut voor bouw eener woning aan den Vogelenzangsobeweg; i. Tj. de Hoop voor bouw van twee dubbele vil la's aan de Grensdaan; j. A. H. Esseveld voor bouw eener plantenkas aan de Zomerzorgerlaan; k. J. W. T. Cieremans voor bouw eener dub bele woning aan den Kennemerweg; 1. J. M, B. van Vlijmen voor verbouw van per ceel Ter Hoffsteedeweg no. 17; m. J. Genis voor vergrooting van zijn perceel aan de Ign. Bispinicklaan; n. B. Stals voor bouw van een schuurtje ach ter perceel Bloemendaalscheweg no. 35; o. E. Bellaart voor aanbouw eener serre bij perceel Westerlaan no. 19. Goedgekeurd, B, Ontheffing van artikel 7 der Bouwveror dening te weigeren aan H, Smidt van Gelder voor verbouw van perceel Bloemendaalscheweg no. 238, daar het perceel in de rooilijn staat. Op verzoek van den heer Dorhout Mees wordt dit punt aangehouden om behandeld' te worden in de geheime zitting. Punt 15. Reclame ingevolge art. 72 der Bouw verordening. Beroep van H, J. M. en W. J. Pieterse tegen de beslissing van B. en W., waarbij hun geen ver gunning werd verleend om een dubbele villa aan de Zonnebloemlaan te bouwen. Overeenkomstig het advies der Commissie voor Publieke Werken stellen B. en W. voor, op dit beroep afwijzend te beschikken, daar dit perceel met zijn driehoekig grondvlak in die omgeving niet past. De heer Cassee vraagt of het verzoek zou zijn toegestaan indien de aanvragers vergunning had den gevraagid voor het bouwen van één villa. De Voorzitter antwoordt dat dit zou toegestaan zijn mits het gebouw aan 'de aesthetische eischen zou voldaan hebben. Ook de heer Schulz kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. en pleit voor de belan gen van Gebrs. Pieterse, door hen ten minste toe te staan één enkele villa daar ter plaatse te bou wen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aange nomen. Punt 16. Verzoek van geannexeerde bewoners om restitutie van het aansluitingsrecht aan de ge meente-waterleiding. Naar aanleiding van een adres van G. J. Asch en andere inwoners van Haarlem, die tot de an nexatie inwoners van de gemeente Bloemendaal waren betreffende restitutie der voor recht van aansluiting op de Duinwaterleiding betaalde bedra gen stellen B. en W. den Raad voor, na advies van hun juridischen raadsman te hebben ingewonnen, afwijzend op genoemd adres te beschikken. Aldus besloten. Na-ingekomen stukken Een verzoek van de bewoners van de Rijne- gomlaan en Spiegelenburghlaan om betere straat verlichting. De Voorzitter u'eelt mee dat dit verzoek voor kennisgeving wordt aangenomen de straatverlich ting is daar zeer goed. Enkele defecte lampen ter plaatse zijn initusschen hersteld.' Een verzoek van de N.V. Haarlemsche Manege voor bouw van een manege aan den Oosterduinweg, op de gron'den van de Erven van der Vliet, de ge meente wordt verzocht een renteloos voorschot te verstrekken van 15000. De Voorzitter houdt een warm pleidooi voor de oprichting van een manege, dit zou een vooruitgang voor de gemeente beteekenen, immers, daardoor wordt zeer zeker bevorderd een trek naar deze gemeente van de gegoeden stand. De heer de Clercq. waarschuwt het gemeentebe stuur er voor dat er een ernstig protest is te wach ten van bijna alle bewoners van den Oosterduin weg. Spr. zou daar nooit grond gekocht hebben indien hij de risico had geloopen dat er een manege zou worden gebouwd. 'Door deze uitspraak verandert de Voorzitter ge heel van gedachte, zood'at het verzoek verder voor kennisigeving wordt aangenomen. Een verzoek van de bewoners van de Hooige Duin en Daalscheweg om te voorkómen dat de gemeen te een huisje bouwt op het terrein van de Water leiding. (Zie bericht elders in dit nummer). Word't aangehouden. Rondvraag. De heer Dorhout Mees acht het gewenscht dat de gemeente toetreedt als lid tot de Reddings- maatschappij door een jaarlijksohe contributie te betalen. De Voorzitter antwoordt dat het Dag. Bestuur hierin geen bezwaar heeft; de gemeente heeft reeid's een verbetering tot stand gebracht ten opzichte van het reddingswezen, door een schuit of ,,'ton" te bestéllen die dézen zomer hier aan het strand komt te liggen. Wethouder Van Nederhasselt antwoordt ter toe lichting dat deze „ton" niets te maken heeft met strandingen van schepen, want daar is dit vaar tuig niet voor berekend, maar meer om aan het strand practisch dienst te doen voor eventueele ongelukken bij het zwemmen in zee. Wordt besloten een contributie te betalen. De heer Cassee vraagt hoe het staat met de ver betering aan de Kleverlaanovergang. De Voorzitter antwoordt dat er een vraag ge richt is tot de spoorwegdirectie voor toestemming om het voetpad door te trekken. Een dubbele weg zou 40.000.kosten. Het verzoek van de ge meenteraad is inmiddels gesteund door Ged. Sta ten, zoodat spoedig antwoord verwacht mag wor den. De heer Cassee spreekt over het sneeuwoprui- men en vraagt of er niet meer middelen te werk gesteld kunnen worden om de sneeuw 'Op te rui men; het is hiermee allertreurigst gesteld. Spr. zag een man loopen met een plankje die zjg.n. sneeuw op luimde, maar dat helpt niemendal. De Voorzitter antwoordt dat het in onze gemeen te niet te doen is, we kunnen ons niet vergelijken met Amsterdam of Haarlem. Spr. zal zien wat er aan te doen i's maar geeft weinig hoop. (De heer Cassee spreekt zijn verwondering er over uit dat het gemeentebestuur onlangs in de bladen een tweedehands auto te koop vroeg, dat ligt toch niet in de lijn van onze gemeente. De Voorzitter antwoordt dat onze gemeente ge worden is wat ze nu is, door haar zuinigheid en het is heelemiaal geen verkeerd standpunt 'dat we dit doen. We hebben een beste auto gekocht in Den Haag die zoo (goed als nieuw is. De heer Cassee houdt een pleidooi voor het belang van den middenstand en vindt het afkeu renswaardig dat het gemeentebestuur ter gelegen heid van het jubileum van deni heer Snippenberg een bureau koopt in Amsterdam. Wethouder Van Nederhasselt die deze koop heeft gesloten tracht zijn -s'terk becnitiseerde be sluit te verdedigen, door te beweren, dat er geen tijd was en men in Amsterdam een geweldige keus heeft, waarmee de heer Cassee lang niet 'tevre den is. De heer Cassee brengt hier in het openbaar hulde aan de Bloemendaa'lsche Reddingsbrigade voor hun stoere werk tijdens de ramp van de „Silen'fco", Het gemeentebestuur z>al deze hulde aan de ver- eeniging overbrengen. De heer Cassee vraagt verder of er een rege ling is te treffen met de café-hou'der Fransen wiens dans vergunning ontnomen is. De Voorziter antwoordt dat er de nooüÜge aan dacht aan zal worden geschonken. De heer Schulz vraagt naar de reden waarom er afwijzend is beschikt op een verzoek aan een in woner van Santpoort om ook enkele perceelen in Bloemendaal-iNoord op zijn radio-centrale aan te sluiten. De Vooizitter antwoordt dat de draden gevaar opleveren voor de veiligheid indien de ondernemer ondergrondsch kan aameggen zal spr trachten dit besluit te herroepen, waarmee de heer Schulz zich vereenigt. De heer Prinsenberg vestigt de aandacht van het gemeentebestuur op de belachelijke 'toestand aan de Oranje Nassaulaan. Deze weg is nu aan beide zijden doorgetrokken en wordt gescheiden idoor een stukje sloot. Indien de eigenaar van dit slootje niet te bewegen i's laat de gemeente dan in elk geval tot onteigening overgaan, want zoo kan het niet langer. B. en W. zullen eventueeL onteigening aanvragen indien zulks mogelijk is. Vooraf zal nog getracht worden een regeling te treffen met den eigenaar van dit strookje grond, Daarna gaat de raad over in geheime zitting, Hoe staat het met de arbeiderswoning bouw in Bloemendaal? Is het de stilte die den storm pleegt voor af te gaan of is 'het onderwerp van den arbeiderswoningbouw 'in onze gemeente doodgepraat, bij de behandeling van de jongste öegrooting. Hoewel wij toen óók niet veel wijzer zijn geworden nopens deze in derdaad brandende 'kwestie. In ons nummer van 5 Januari brachten wij weer eens on der den aandacht, dat het aantal ambte naren of werklieden onzer gemeente, dat binnen Bloemendaal geen onderdak kon vinden, met een zestal was vergroot. Het is het oude liedje: geen grond. De gronden bij het Brouwerskolk je, welke gedeeltelijk voor arbeiderswoningbouw bestemd heet ten, zullen wel nimmer arbeiderswoningen dragen. Maar er is toch een nieuw uitbrei dingsplan van Bloemendaal, n.l. tusschen de Kleverl'aan en den Julianaweg, begrensd door den Spoorweg en Bloemendaalschen- weg? En op dat plan wordt een gedeelte van het terrein 'toch bestemd voor arbei derswoningen. Nu weten wij zeer wel, dat een plan niet zoo één, twee, drie klaar is voor uitvoering, maar wij weten óók, dat een plan sympathiek of minder sympathiek kan zijn en dat de wijze of beter de vlug heid, het tempo van uitvoeren daarmede bij ons moeilijk in, dat de arbeiderswoning bouw een troetelkind is van ons gemeente bestuur. Men zal chtrveeleer willen beschou wen als een noodzakelijk en niet af te wen den kwaad. En uitstel moge dan al geen af stel beteekenen voor dit geval, feit is het toch, dat de aanwezigheid van arbeiders woningen zoolang mogelijk verschoven is. Kan er dan werkelijk niets gedaan worden in dit financieel onafhankelijke Bloemen daal? Er ligt toch ook nog terrein genoeg voor een behoorlijk complex arbeiderswo ningen tussch,en den Spoorweg naar Uit geest en den Kennemerweg. 't Is waar dat 'het terrein wat ver naar het Noorden van de gemeente ligt, maar dat bezwaar zal al heel weinig opgeld doen. En waarom zou men daar niet vasl beginnen zoolang men elders nog niet terecht kan. Men overwege toch nog eens of er nu werkelijk niets te be reiken is binnen eenige maanden, Wij mee- nen, dat het „niet-kunnen" op een kap stok begint te gelijken niet alleen, maar dat deze politiek wel wat in de gaten loopen gaat. 't Zal waarschijnlijk geld kosten, ze ker, maar Bloemendaal 'kan toch wel wat geld missen voor de hoognoodzakelij'ke wo ningbouw voor hare „werkbijen". Zij toch zijn het immers, die den honing verzamelen en in de korven opstapelen. En zou men dan niet voor hun woning zorgen? 't Moet! BLOEMENDAAL. Kon, Ned, Mij, voor Tuinbouw en Plant kunde, Afdeeling Bloemendaal-Velsen. De Afdeeling Bloemendaal-Velsen der K.N.M. v. T, en P. hield Woensdagavond 16 dezer, hare maandelijksche bijeenkomst voornamelijk besteed aan afdoening van huishoudelijke aangelegenheden. Na de voorlezing werden de Notulen der vergadering van 18 December 1928 goed gekeurd. De ingekomen stukken bevatten: 1. Een circulaire der Afd. Rotterdam waarin candidaten voor helt H.B. werden aanbevolen. 2. Een circulaire van het Comité Ge- denkteeken wijlen Prof. Dr. J. Ritzema Bos, verzoekende om een 'bijdrage. Op voorstel van het Bestuur werd besloten e n gift van 25.— voor het gedenlkteeken te schenken. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit over Rekening 1928 en de Voor zitter der commissie van verificatie deelde mede alles in orde te 'hébben bevonden waarop de vergadering den Penningmees ter acquit en décharge verleende onder dankbetuiging voor het goede beheer. Het Jaarverslag 1928 van den Secretaris gaf geen aanleiding tot opmerkingen en werd eveneens goedgekeurd. Het resultaat van het Puntenstélsel werd voorgelezen en de zilveren wisselbeker de finitief toegekend aan den Hr. H. Boeg- schoten, die hem 2 achtereenvolgende ja ren heeft gewonnen. Voor het Puntenstelsel was maar ééne inzending van getrokken Hyacinithen van den Hr. J. van Schoonhoven waaraan 9 punten en de daarvoor uitgeloofde prijs werden toegekend. Vervolgens werd een vakbespreking in geleid door den heer Beunder, over Gloxi nia's holletjes van zaailingen welae gespie ten waren. Aan de discussie namen verschil lende vaklui deel en werd tot de conclu sie gekomen dat het wenschelijk was zulke gespleten bollen liever niet te planten. Verder werd ter tafel gebracht een jong plantje Gloire de Lorraine in September gepot en waarin geen groei te krijgen was niettegenstaande alle daaraan besteedde zorg. Men was van meening dat het stek- hout te oud zou zijn. Dan werd van gedachten gewisseld over de snoei van heesters en struiken naar aan leiding van de artikelen van den heer van Nes, die de meening voorstond dat snoei eigenlijk geheel achterwege moest blijven, waar in de mee9te tuinen de heesters en struiken niet de volle plaats kunnen krijgen die zij nood'ig hebben, was men van mee ning dat snoeien toch noodzakelijk was, zij het dan een noodzakelijk kwaad. De 'Vragenhus bevatte eene vraag naar het voorkomen van kurkaohtige plekken in het vruchtvleesch van Engelsc'he winter goud peanmain. Dit schijnt bij dit soort appels veel voor te komen en werd toegeschreven aan te vochtigen grond of kalkgebrek in den grond of te hoog stikstofbemesting. Bij de Rondvraag kwam ter sprake wat gedaan zou kunnen worden om de leden- liefhebbers over te halen de vergaderingen te bezoeken. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering gesloten. Het sneeuwruimen, Zoo flink als onze gemeente in vele opzichten kan handelen, zoo laksch gaat het met sneeuwruimen. In de raadszitting van Donderdag beant woordde de waarn. burgemeester, de beer Laan, een vraag van den heer Cassee met bet argument dat er geen beginnen aan is, 't is gewoon niet te doen. Wij deelen deze meening niet, als al leen de winkelstraten een beurt kregen, waar de meeste menschen belang bij hebben, dan was het publiek al tevre den. En dat kan gemakkelijk. In de ste den worden toch ook alleen deze straten ontruimd? Feestelijke Jaarvergadering Chr. Nat. Werkmansbond, De Christelijke Natio nale Werkmanshond 'houdt op Woensdag 23 Januari a.s, een feestelijke jaarvergade ring in Hotel Vreeburg, 's avonds 'half acht. Het feestelijke programma'luidt alsvolgt: Opening door den Voorzitter den heer K. Koopman. Jaarverslagen van Secretaris én Penningmeester, groeten van afgevaar digden. Opvoering van de vischclüb „De geeuwende schelvis,comisc'he ensemble scene. Pauze, Toespraken. Opvoering van „Een stevige tante", 'kluchtspel in één be drijf, daarna Sluiting. Programma tevens bewijs van toegang zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden. Het wrak van de „Salento" is niet meer te zien, Van hét wrak van de „Salento" was den 'laatsten tijd niets meer te zien dan de mast en een stuk pijp. Met den jongsten storm zijn die nu ook weggeslagen, zoodat van het wrak nu in het geheel niets meer z'ichltbaar is en de sombere herinneringen niet meer door de tragische aanblik kunnen worden opge wekt. Het nieuwe gebouw van P.W.N. (Te laat voor ons vorig nummer). In tegenwoordigheid van een groot aan tal genoodigden heeft de vorige week Vrij dagmiddag de officieele opening plaats ge had van het nieuwe gebouw van het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf in het Kin- heimpark te Bloemendaal, Esschenlaan 10. Dat 'het een forsch gébouw is behoeft geen betoog. Reeds vanuit de verte kan men het hooge gébouw waarnemen. Het front is naar de Plantsoenlaan gekeerd, practisch voor den voorbijganger is de 'klok, welke 's avonds verlicht is, waar menigeen gemak van heeft. In tegenwoordigheid van het geheele personeel en den ontwerper en vervaardi ger van het raam, den heer Schrier, had 's morgens de aanbieding plaats, van een gedenkraam, aangeboden door het perso neel. De ontwerper, de 'heer van N'ievelt heeft eer van zijn werk, wie bij den houw van meening was dat zulk een bouwwerk in het Kinheimpark niet past, zal bij de vol tooiing wel tot andere gedachten zijn ge komen. Namens de commissie en het personeel werd daarbij 'het woord gevoerd door den heer Cerfontaine. De Directeur van het Waterleidingbe drijf, Ir. van Oldenborgh, aanvaardde het raam met een kort dankwoord, waarin hij het saamhoorigheidsgevoel van het perso neel prees. Personalia. Bij Kon. Besluit is be noemd tot secretaris van den Centralen Beleggingsraad mr. W. M. J. van Lutter- veld, alhier. IEDEREN DAG. EEN WIJS WOORD VOOR ZONDAG. Leer door het voorbeeld van anderen wat gij doen moet en wat gij hébt te ver mijden. Het gedrag van anderen moet een les voor ons zijn. MAANDAG. Als de toom zwijgt begint het berouw te spreken. DINSDAG. De rijke leert de wereld, de arme leert het leven kennen. WOENSDAG. Maar. al te dikwijls wordt verstandig handelen harteloosheid genoemd. DONDERDAG. Wie voortdurend zich ergert aan een niets, vernietigt zich zelf en strekt ande ren tot de grootste ergenis. VRIJDAG. Vélen verstaan onder onafhankelijkheid niets anders dan te mogen doen wat zij niet doen moesten. ZATERDAG. Voor de tijdgenooten is menige zaak slechts een zucht, die voor het nageslacht groeit tot een schreeuw. OVERVEEN. Diefstal. Ten nadeele van een fami lie aan de Ruysdaelweg is er eenige da gen geleden een mantel uit een keuken ontvreemd. Onderscheiding. Het heeft den koning der Belgen behaagd te benoemen in de Orde van den Kroon tot officier den heer P. W. Waller te Overveen. Biljartclub „Roozendaal", In Hotel Roozendaal is de Biljartclub „Roozendaal" opgericht; het bestuur bestaat uit de hee- ren J. Schrijver, voorzitter; S. J. Ween, se cretaris; H. Lohman, penningmeester. Het ligt in de bedoeling om bij den Bond aan te sluiten. De eerste uitwedstrijd wordt gespeeld tegen „Onderling Oefening" te Utrecht, op Dinsdag 22 Januari a.s. De Utrechtenaren komen op 26 Januari en 2 Februari te Overveen. AERDENHOUT. De vorige week werd er aan de Hout vaart achter Rijnegom een fiets gevon den aan den kant van (het water, met een broodzak en drinkflesch. Er werd van zelf aan een drenkeling gedacht. Op dit geplaatste bericht heelt zich bij de poli tie aangemeld, zekere G. v. B. te Heem stede. Hij was Maandagavond laat uit het café aan de Oosterlaan gekomen, vermoedelijk niet bepaald nuchter, want hij zag de Distellaan voor de Zandvoort schelaan aan en reed pardoes te water. Hij was zelf uit het water geklauterd maar had geen besef genoeg om z'n fiets mee te nemen. Hij kon zich ook niet voorstellen daar geweest te zijn. Enfin, z'n fiets is weer terecht en dat was voor hem 't voornaamste! 12^ Jaar Burgemeester van Heemstede. Jhr. J. P. W. van Doorn is 8 Febr. a.s. 12K jaar burgemeester der gemeente Heem stede. Deze dag laat de burgerij niet onop gemerkt voorbijgaan, er is een feestcom missie 'benoemd die reeds maatregelen heeft getroffen voor den jubilaris op dien dag te huldigen. HAARLEM. De Commissaris van Politie te Haarlem waarschuwt 'tegen een als heer gekleed persoon, d'ie bij Prot. ingezetenen geld vraagt ten behoeve Van noodlijdende pre dikanten in België. Geadviseerd wordt geen geld aan den bedoelden persoon te ge ven. Het viooltje. Mooi Lientje die wou wandelen gaan alleenig, op de heide. Ze zag een pol violen staan, wat was mooi Lientje blijde! „Goên dag, mooi vrouwtje Violien, vanwaar die (bonte kleuren?" „Dag kind! Hoe kom jij, lieve Lien, aan wangen als 'bellefleuren?" „Hoe blozend mijne wang mag zijn? Dat kan ik je wel zeggen: 'k leef in de lucht, 'k mijd bier en wijn, 'k eet 'boterham van weggen." „Leef j' in de lucht, drink je geen wijn en ben je daarom blozend? Mij koesteren dauw en zonneschijn, dat geeft mij kleur, al kozend!" „Toch neem j' in acht, vrouw Violien, ga in de ruigte bukken, straks komt de onbezonnen Krien, die wil violen plukken." „Al plukt hij ook mijn bloemtooi gansch, in 't voorjaar bloei ik weder; maar gij, mijn kind, verloort g' uw krans, dan vondt gij dien nooit weder." O. Kerst Zwart.

Bloemendaal's Editie | 1929 | | pagina 2