Joh. J. van KEMPEN, 5Cet Raadhuis' van Velthoven, Helel HaTleiilu$f „De Sierkan". DE EENVOUD, en I Pen INRICHTEN WONINGEN. ADVERTENTIËN BLOEMENDAAL. W. van den Berg, M. R. HILBRANDS A. RUITER, Mm HEGBi, ^meublementen, ïelephoonn. 985. Behanger. Stoffeerder. Dienstbode-Alleen. The CONTINENTAL Diners, etc. met bijlevering van compleet Servies en Zilver. D. HOGENBIRK ZOON, Bloemendaal. BLOEMENDAAL. •Bloemendaal. 0. T)einum. Hund- en flalfsvleesch. 9 it- mi ïissaris; B. Stals, 2e CommissarisW. Honnebier, ?,i missaris4e Commissaris, vacant. it n i: irafd ee 1 in gen St. Barbara- Vereeniging, ,-s lu, P. Koelemij, Voorzitter Jac. Nieuwpoort, Seer iar s-Penningmeester. Spaarbank. Bt tuur F. Honnebier, Voorzitter, W. v. d. Aardweg, retar sA. Metselaar, Penningmeester; J. Philippo, sminissarisH. Coster; W. J. Jansen, Controleur. Sociëteit Kennemerhing -tuur Dr. D. Bakker, VoorziiterL. A. B. Ulehake, •cretar s; J. H. Krul Jr., Penningmeester; A. Koolhoven, liinp.il-j.Fr. Eldering. Commissaris. emendaalsche Muziekvereenlging uCrescendo Bestuur; G. Kalkman, Voorzifter; P. Bersee, Penning meester; Adr. van den Enden, Commissaris; H. Iding, Adjunct. Bloemendaal-Commando, tevens ajd. van Volksweerbaarheid. Bestuur: A. Koolhoven, President IJ. J. Doemen, Secretarie; L. Rouwens, Penn ngmeesterMr. M. Kranen burg; F. v. Buggenum. Afd. van de Ned. Verplegers Vakvereeniging. Bestuur: C. van Dijk, Voorzitter; P. Swarts, Secretaris; E. Harteveld, Penningmeest ;r B. de Vries, Commissaris M. van Straalen, Vice-voor itter. N.B. Wij ontvingen een u tvoerig verlag van de zomer- propaganda-vergadering deze' vereeniging hetwelk wij in een der volgende nummers opnemen. Broeders Tooneelvereeniging „dt Vooruitgang." Bestuur: P. N. Bras, VoorzitterJ. K. Pilaar, Secretaris; M. van Straalen, Regisseur; J. Hertog, Penningmeester; Requisiteur Bibliothecaris. Bloemendaal's Bloti. Bestuur: Mr. A. W. Jacometti, Voorzitter; H. L. van Beusekom, Secretaris; S. P. Rijnierse, Penningmeester; A. Koolhoven, Vice-VoorzitterDr. D. Bakker, Johs. ter Hoffsteede, H. Hogenbirk, D. E. L. van den Arend, P. N. Bijvoet, F. Heckman, Jac. P. Thijsse en C. J. Roozen Hzn. Bloemendaalsche Bond voor Lichamelijke Ontwikkeling. Bestuur: M. Vrij, Voorzitter; L. A. B. Ulehake, Vice- voorzitter; D. de Clercq, le Secretaris; B. Hofman, 2e Secretaris; Mr. A. H. J. Merens, Penningmeester. Bloemendaalsche Voetbal-vereeniging Bloemendaal." BV. V.) Bestuur: J. L. Koolhoven, Voorzitter; S. N. v. d. Berg, Secretaris. H. G. van Riessen, Penningmeester. Wordt vervolgd Aan het politie-bureau te Overveen Politie. zijn op iederen werkdag tusschen 10 en 12 uur v.m. inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen een koralen armbandje met slot; twee portemonnaies een zakportefeuilleeen zilveren heerenhorlogeeen bij beltje in omslag; een zilveren armband Processen-verbaal zijn opgemaakt: wegens openbare dronkenschap, loopen op verboden gronden en overtreding van de Motor- en rij wiel wet en het Motor- en rijwiel reglement. Door de onderafdeeling Kennemerland van de afd. Noord-Holland van den Alg. Ned. Pol. Bond werd Dinsdag 1.1. de aangekondigde schietwedstrijd gehouden op de revolver, op een terrein van de renbaan Woestduin alhier. Door 43 leden werd aan dan wedstrijd deelgenomen, die dank zij den steun van velen der politie goedgezinden, ieder met een prijs huiswaarts konden keeren. De hoogste punten werden geschoten door het lid J. van Keilen 59 I, I, C. W. de Jong 58 a a F. van Zeelt 57 a a J. Louisse 55 ii h A. Kokkelkoren 53 a a L. Wezenaar 52 a a F. J. van Gulick 52 Het maximum aantal punten bedraagt 60. Hoewel over 't algemeen goed geschoten is, werd er toch niet zoo goed geschoten als ten vorigen jare. Na afloop van den schietwedstrijd werd in het Jockey- Hotel een feestvergadering gehouden, waar bij tusschen- poozen optraden de heeren Vrust uit Haarlem en Toledo van Heemstede. Te Oud-Vroenhoven (L.) is het voorgekomen, dat tot tweemalen toe uit hetzelfde arrestantenhok lieden, die daar voorloopig gevangen waren gezet, ontvluchtten. De Raad is toen in eene spoedeisehende vergadering bijeen gekomen om op deftige wijze maatregelen te beramen. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Is die zaak bij ons in orde Als opening van het voetbalseizoen Sport. gaat de Bloemend. "Voetb. Vereen. „Bloemendaal" op Zondag 8 Sept. in Alkmaar in seriewedstrijden spelen. Het eerste elftal speelt van 34 uur tegen A.V.V. 1. uit Amsterdam, terwijl B.V.V. II van 1112 uur speelt tegen Holland II uit Amsterdam. Vraag. In den voorgevel van het YragenbtlS Bloemendaalsche tolhuis te Overveen VOOl' staat een Rijks wapen. Wat heteekent Bloemendaal. dit, ik dacht dat de Rijkstollen waren afgeschaft. Antwoord. De tollen op de rijkswegen zijn inderdaad af geschaft het door U bedoelde wapen is eene nabootsing van het koninklijk wapen. Wij veronderstellen, dat dit wapen duidt op het feit, dat de tol geheven is krachtens koninklijke concessie. De concessie werd in 1817 verleend aan de commissie voor den straatweg via Overveen naar Bloemendaal. De Bloemendaalsche weg was vroeger een zandweg. In het Kaiser Friedrich museum te Berlijn vindt men een dei- schoonste oud-Hollandsche schilderijen van deze streek (wij meenen dat de firma Scheltema Holkema een fraaie reproductie daarvan bezit), waarop dit duidelijk te zien is. De bestraling van den zandweg geschiedde door de eigenaren van aanliggende buitenplaatsen, in commissie als boven gezegd. I'raag. Kan U ook mededeelen, of de pogingen van enkele ingezetenen om hier eene bad- en zweminrichting te stiohtön, kane kobbon spoodig.te skgan Antwoord. Wij kunnen daarover nu nog geene mede- deelingen doen. Vraag. Het water uit de Duin en Daalsche waterleiding is tegenwoordig slecht, het is voor mij althans ondrinkbaar, vuil en smakende naar grond, wat is daaraan te doen Antwoord. Het water wordt geleverd door de K. E. M., opvolgster der E. N. E. M. De maatschappij verklaart, niet veel genoegen van hare leiding te beleven. Zij raadt hare afnemers aan het water, voor zooveel het als drinkwater moet dienen, na aftappen uit de kranen nog eens te filtreeren. Ook ongefiltreerd is het niet schadelijk voor de gezondheidde ingezetene die ons dit op grond van door hem ingewonnen deskundig advies mededeelde, was van oordeel, dat de slechte smaak van het water het bier- verbruik deed toenemen, aan hemzelven waren nadeelige gevolgen daarvan nog niet te bespeuren. De oorzaak van een en ander ligt in den zomer aan de betrekkelijke capaciteit van waterbakken en ontijzeringsinrichting, het water wordt in drukke tijden te snel weggezogen, om de daarin zwevende vaste stoffen, als ijzeroxyde e. a. behoor lijk te doen bezinken. Gelijk U wellicht niet bekend is, wordt het water betrokken uit nortonwellen 40 M. diep geslagen in het dal van Duin en Daal, en vandaar met electrische beweegkracht opgepompt naar de inrichting achter Karmel. Het toezicht op de reinheid dier inrichting schijnt vroeger te wenschen te hebben overgelaten. De E. N. E. M. heeft indertijd de geheele inrichting met buizen net en al aan de gemeente willen overdoen, doch stelde naar het oordeel van den Raad veel te zware eischen; de concessie, die gemaakt is in den tijd, dat op geen andere wijze in de watervoorziening in Park en Duin en Daal kon worden voorzien, is niet scherp genoeg gesteld. Ons is evenwel van betrouwbare zijde medegedeeld, dat de tegenwoordige directie der K. E. M. bereid is tot eene nieuwe regeling mede te werken, indien de quaestie der te vernieuwen electriciteits-concessie h. i. bevredigend is op gelost. Schaf U tot zoolang een filter aan. Aan de Redactie! Zonder Vergun mij, Mijnheer de Redacteur, verantwoordelijk- een enkel woord naar aanleiding van lieid der redactie, 't ingezonden stukje „Electriciteit in Bloemendaal." Even wilde ik releveeren, dat schrijver zich inderdaad vergist, daar de Kennemer Electriciteit-Maatschappijreeds concessie heeft tot 1929. Het geldt dus niet 't verlengen van de concessie met 30 jarendoch slechts met 8 jaren. Het laatste om een équivalent' te hebben voor de zeer groote uilgaveu, welke de Kennemer Electriciteit-Maat schappij zal hebben te maken door de eventueele aanname van de gewijzigde concessie. Dat eene Electrische Maatschappij welke 8 jaren geleden werd gesticht, niet „up to date" is in alle opzichten, heeft zij gemeen met alle instellingen van dien tijd. Toch is nu evenals toen de electrische stroom een ding van vol komen dezelfde eigenschappen. Evenals een melkboer melk verkoopt, verkoopt eene Electrische Maatschappij „Electrisch arbeidsvermogen" en dat arbeidsvermogen kan nu evenals toen op volkomen dezelfde wijze omgezet worden in a. Licht. b. Warmte. c. Motorisch arbeidsvermogen. Wel zijn de apparaten welke deze omzetting .qjwerk- stelligen geperfectioneerd, doch dat behoeft toch geen be letsel te zijn voor Bloemendaalseh burgerij om hiervan partij te trekken. F. A. Smit Kleine, Electro-Ingenieür. Technisch Directeur K. E. M. Mevrouw BECKER, Villa „Nescio", Zuider-Stationsweg, te Bloemendaal, vraagt tegen November een net MEISJE als Klein gezin. Ter overname aangeboden een zoo goed als nieuwe electrische bureau lamp. Aan hetzelfde adres gemeubileer de kamers te huur. Te bevragen Villa „Lüschca", Zuider Stationsweg A 692, Bloemendaal. Bloemendaal sclie weg - BLOEMENDAAL. RIJTUIG- en WAGENMAKERIJ Specialiteit in het smeren van Rijtuigen. HöTEL van ouds Zeer gunstig gelegen aan het drukste punt van Overveen. Telephoon No. 1351. Wed. J. L. VOGELSJANSEN. Eigenaresse. Bodega Company. Spaansche en Portugeesche wijnen. Verkrijgbaar bij G. 11 U L D E Rj Stations-Koffiehuis Bloemendaal Lucas Bols, p. kruik1.40 Hulstkamp, 1.15 Hoppe, flesch1 20 Fransche Brandewijn, J) L. vanaf,, 1 Cognac, p. flesch vanaf1. Jenever, p. L 0.85 Verder alle soorten Likeuren. Aanbevelend, G. MULDER. Gereserveerd voor DE MAARLEMSCHE MELKINRICHTING Bloemendaalsehestraatweg, - BLOEMENDAAL. - ji Maatzaak en Reparatie-Inrichting. Voorhanden alle soorten VOETBALSCHOENEN. Bloemendaalsche Straatweg 230G tegenover hotel „Welgelegen" en de Zomerzorgerlaan Bloemendaal. 1 TELEPHOON No. 1250. BLOEMENDAAL. Telephoon 927. Hekwerken. reinen, Draadafscheidingen voor ter- Lawn-Tennisvelden enz. enz. i H Jt voorheen SCHMIDT RUITER, Agentschap GLASASSURANTIE. BLOEMENDAAL. Pensionprijs vanaf 1 September a.s. 3.— Zalen disponibel voor partijen. Conditiën billijk. Aanbevelend H. HUPKES. VAN SEPTEMBER VERMINDERDE PRIJZEN. Uitstekende tafel Exquise v/ijnen - Aanbevelend, Firma J. DECK. Kleine Houtstraat 32, HAARLEM. Telefoonnummer 206. Ie KWALITEIT

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 3