Abr. VAN IER HAM A. RUITER, ïuicr. It Het Bloemendaalsch Weekblac 13 ADVERT ENTIEN? 12ÏÏ. STEENMAN Viools en Ensemble lessen bekwaam Keukenmeisje, Dagmeisje Bloemendaal. A TELEPH. 1106 A BEVEELT ZICH BELEEFD AAN. LUXE-BROODBAKKERIJ L. A. van den Berg - Bloemendaal. jKevr. e.Uahmen-Stroo Willem Dahmen, M Electro=Technisch Bure iu GRATIO EN ROSS, te Bloe^endaal- ABONNEERT U op plaats hebben maar was het 'tbundig geklap hlegmatieke aard ij hebben allen steeds vol met ernstigen aard, lie ernst en die ijk zijnde, ons Iat is er opwek- mgezicht tot aan- toge Bloemendaal ïdsch volksleven, d te kweeken, loertigheid, maar schavend en ver- ïte kan werken, die vereeniging daartoe niets ons levendig at wij, wie met oint en aan nog nu dan volop die niet vraagt *t. Wij kunnen tes horretje en oeie, maar laten vreugde in het pgewekt durven vruchten in een een op het plein van H. M. de leerlingen, allen ren en vlaggen .oneel, benevens g „Koninginne- dereu eenige ge- taartjes, choco- :n, die zeer in al toeschouwers uur waren deze uiers uitgereikt. kon bovendien iken. werd gezongen, Koninginnedag" ehouden en door ir in de gelegen- dig feest aan te giunedag" werd or de leerlingen e opgewektheid d op limonade, lade. Ieder kind aan zijn leeftijd, loral de nummers tsen vielen zeer waren in grooten besloten met een gsche jeugd niet gen kwamen de i met oranje ge- borden versierd deren werden zij andere versnape- en. Ook waren wedloop, bal- woond door het 1st. temd huiswaarts, haalde de acte peidt een „carte- voorzien met 8 ite en met tarie- lal. Bij het zien dat de directeur naast de smaak- eest trof de fris- ukens en buffet •e school, hoofd is benoemd de leerenberg. versatiezaal van rgadering plaats ng. egaan door het a de Commissie d, gaf de voor- Donselaar, ver- tmsterdam, het 7. M. van Lank- dain, voor het bleek duidelijk, n, haar arbeid het informatie- en naar en om ïrs kunnen nog r de bede om p haar plaats, tst aan ernstige n en krankzin- In verschillende len wende zich ..ankhorst, Wil- rdt vervolgd). In de Staatscourant lezen wij dat bij Kon. besluit van '28 Aug. 1907 de eere-medaille in brons verbonden aan de orde van Oranje Nassau is toegekend aan den heer J. J. van Beem arbeider op de buitenplaats „Elswout" te Overveen gemeente Bloemendaal, en aan den lieer R. Prenen, knecht in de bloemisterij van de lirma Gebr. Roozen te Overveen gemeente Bloemendaal. Aan de dan Gijzenvaart reed Zondagnacht een koetsier van de Haarl. Rijtuigmaatschappij met een bespannen rijtuig zoodanig tegen het hek bij café Handgraaf dat het paard zeer ernstig werd gewond, de werkman Dijkman die hulp verleende kreeg een klap van het paard in den hals waarbij geneeskundige hulp van Dr. de Groot moest wor den ingeroepen. De heer Jac. van Kempen tenorzanger wonende te Bloemendaal die wegens ongesteldheid 1.1. Zaterdag ver hinderd was op te treden bij het orgel-concert in de Groote of St. Bavo kerk te Haarlem, moet nog steeds dooi de koorts aangetast het bed houden. i.ijst van vreemi»f.i.ingen. Hotel „Duin en Daal". Mr. L. ten Bruggen Cate, Gron., 2 pers. Louis Femer, Amsterdam 2. I,. Roozen, Den Haag 2. H. 'l'adema, Jacobi-Parochie 3. Mr. L. M. Haakman, Amsterd. 4. Mr. Cadet, Den Haag 2. Op 1 Sept. zonder opgave van adres uit het weiland voor het hótel vertrokken de Ooyevaars- familie. Hotel van oudB „Het Raadhuis" Fam. v. d. Valk van Brigdamme, Rotterdam 3. G. Telkamp, Rotterdam. W. BlonkRotterdam. Fam. Los, Leiden. Vleeshouwer, Leiden. v. Eden, Swellendam (Z.-Afrika) 6. Hol, AmsterdamS. Mevr. de Wed. Dr. Perrot, Amsterdam Mej. L. v. Soest, Amsterdam. MejGielle, Utrecht Mijnh. Barthels, Groningen. Hotel „Hartenlust". T. v. Santen, Seminarie-Prat ses, Amersfoort. L. C. Stevens en familie, Vlis- singen. Mej. F. Schepel, Alkmaar. I. A. Slichtenbree, Fam. Rutgers van der Loeff, Zandvoort 5. Hotel „Welgelegen". G. ti. Zuylen, Delft. Hotel-Pension „Zomerzorg". (Bloemendaal). C. A. Kramer en echtgen., Delft L. T. Geerlings en de Steeg J. Heymans, Amsterdam. H. Verwey-Mejan, Amsterdam. Freule S. Wichers, N. B. Geregelde opgave aan de vertrek en aankomst van Pension „Bon Repos" (ll.tierberg). S. v. Embden, Amsterdam 9 pers. Familie Rit/lij, Den Haag. Pension „Jinjah" BI. Park A. W. de Groot en echtgenoote, Den Haag. Pension „Bij Bosch". (h. Mus, Bloemendaal). Mej. M. Ver/cuyl Quakkelaar, Zeeland. Pension Pomona". Fam. Dagnelie, Amsterdam. Mej. A Bal, Transvaal. Pension Mej. W. Slot. (Bloemendaalscheweg). H. van Wolk en echtgenoote, Rotterdam. Mej, M. Kolk, Rotterdam. Pension Uthem, Aerdenhout. Mevr. v. Nollen, Freiburg. E. de Graeff, Brussel. Mej. H. Versteegh, Slokholm. Mevr. de Wed. Dijckmeester, Dordrecht. Fam. Juriaanse, Haarlem. Pension Bosch en Heuvel. Hoog Hartenlust. Mijnh. en Mevr. Boele van Hensbroek Mej. Boele van Hensbroek, Zaandam PenBion Sehreiber Junius. Verl. Koepellaan. Ê(j. H. Ij. Sanders, Den Haag S. .7. Spakler, Amsterdam. Pension Lodewijks, Duinlust Park. Mevr. v. Wijk, Londen. Mej. J. E. ten Have, Amsterdam. Mej. S. Jansen, Amsterdam. Mevr. van Houten Mesdag. Groningen. Mevr. de Wed. D. Carsien, Den Haag. Jhr. J. C. A. Reigersman, Amsterdam, redactie vóór Woensdagavond van gasten is voor allen gemakkelijk. lijst van vereenigingen. Christelijk leesgezelschap „Excelsior." Bestuur: Ds. J. A. van Leeuwen, Voorzitter; Jac. Rookmaaker, Secretaris-Penningmeester. Martha-Krans. Bestuur: Mej. A. C. Vonk; Mej. A. E van Riessen. „Armbestuur' Ned. Ilerv. Gem. Bestuur: P. N. Swart, A. E. Beekman, W. v. d. Berg, J. H. v. Leeuwen. Wordt vervolgd.) Heeft de Spaarnebode gebrek aan copie Polemiek. Zij verwijt ons dat wij van haar artikelen over de Noord- en Zuidhollandsche Bank te weinig notitie namen. Dit verwijt is onbillijk. In ons eerste nummer schreven wij onze zienswijze, die toeval lig zaakkundig en gedocumenteerd kon zijn. Daarna heeft de Spaarnebode niet anders gedaan, dan in lange hoewel leesbare beschouwingen om de hoofdpunten heengezwierd wij zeiden in ons eerste betoogwil de Spaarnebode meer bewijzen van haar ongelijk, laat zij dan eerst bekennen snel en onnadenkend te hebben geschreven en zich dan aangorden tot datgene, waarmede zij had moeten beginnen, zich bij curatoren of andere zaakkundigeu van de feiten en hun onderling verband op de hoogte stellen. Behalve eene woordverschikking als zouden wij gezegd hebben: ieder die niet 100 °/0 in geld op tafel kan leggen moet failliet, was het antwoord, in hoofdzaak slechts dit onze finantiëele specialiteiten blijven bij hunne meening. Maar met uw welnemen, de naam Spaarnebode is niet genoeg om daarbij vanzelf te denken aan het een of ander op finantiëel gebied toelaatbaar en betrouwbaar oordeel. Het heeft er niets van! Wij gelooven werkelijk dat gebrek aan copie het blad kwelt. Wat immers, indien dit niet het geval ware te denken van des blads verdere verbazing over allerlei zakensecretaris-keuze, gemeenteraad, Bloe- mendaal-Commando, die de redactie heeft gemist in ons 3>' nummer, terwijl het ons '2e nummer, waarin die zaken voorkwamen, ongelezen liet? Op die wijze kan men met iedereen, uit wien tnen stof wil slaan, een quasi-polemiek beginnen. Wij wenschen ons daartoe niet te leenen. Wij gaven bovenstaande polemiek bij uitzondering en uit beleefdheid en wel omdat wij zelf zondigden tegen het beginsel, dat bij journalistieke polemiek o. i. beslist moet voorzitten. Deze polemiek nl. is o. i. voor het publiek onnut, dus niet toelaatbaar wanneer men niet in eigen courant steeds ongewijzigd opneemt datgene, wat de tegenpartij heeft beweerd. Daartoe heeft de plaatsruimte ons ontbro ken en zal zij ons nog al eens ontbreken. Procesverbaal opgemaakt wegens mishandeling, Politie. het vangen van konijnen door middel van wildstrikken, loopen over verboden gronden, rijden met rijwiel zonder licht. Inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden geldstuk op werkdagen tussehen 10-12 uur op het politiebureau te Overveen. De beste automobilist onzer gemeente Sport. deelde ons dezer dagen mede, dat de afkeer van het minder beschaafd pu bliek voor automobilisten, zich ook in onze buurten nog steeds op onhebbelijke wijze uit; op verschillende reizen van hier naar Leiden en terug was gemiddeld 12 keeren, met slik, steenen of andere ongerechtigheid naar zijn rijtuig of de inzitttenden personen geworpen. De jacht op grof wild wordt in Noordholland geopend op Vrijdag 1 November 1907. De jacht op klein wild met uitzondering van die op haztn en fazantenop Zaterdag 31 Augustus 1907 de korte jacht zal dagelijks, met uitzondering van den Zondag, en de lange jacht alleen op Woensdag en Zaterdag mogen worden uitgeoefend. De elftallen van de B. V. V. „Bloemendaal", die Zondag in Alkmaar uit zijn gekomen, zijn: le elftal. L. van Son tot Gellicuno (doel); W. G. Moggenstorm, A. Figee (achter) J. L. Kooll.oven, W. C. van Rietschoten, S. N. van den Berg (middem; L. van Kessel, H. G. van Riessen, C. Blankevoort, IILansdorp, G. J. van Riessen (voor). 2e elftal. R. Vogel (doel); R. Kemper, J. Boskamp (achter); L. van Hooff, C. van den Werff, G. E. Gude (midden); J. Veldhoven, J. Roskam, M. de Leur, J. van den Berg, K. Honig (voor). Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Saut- Yraclltrijders. poort, Jan Gijzenvaart, Bloemendaal, Overveen, Haarlem, Vertrek Bloemendaal lO'/o uur v.m.Overveen ll'/„ uur v.m.; Haarlem, Kaasmarki 4 uur n.m. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on geveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden. Bij 't Wapen van Bloemend;,al 10 uur, Bloemendaalsche straatweg over Hartelustlaan 101/,, uur, Parkweg bij de villa van Mevr. Huijsser 101/ uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijser Compertz 11 uur, Over heen villa Zwaansvliet Zijlweg 12 uur. Vrachtrijder van Schagen v/ii Slebos Santpoort, Bloemen daal, Overveen, Haarlem. Vertrek van Bloemendaal v.m. 11 uur, Overveen 12 uur, Haarlem n.m. 5 uur. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst. Bij den heer Staal dorp Bloemendaal, bij den heer V' - Park Bloemendaal, bij den heer Houtgraaf Kleverlaan 1 mendaal, bij den heer Cassee Zijlweg Overveen. Plaats van vertrek Haarlem Begijnhof, telefoonnun 1486, bestelhuis Sweerts Zijlstraat hoek Groenmarkt. Zoildcr Droombeeld. Gedachtig aan verantwoordelijk- mij wel bekende plaats, waar bine lieid der Redactie, meester met andere heeren dage k- samen kwamen om een gezellig eu bijwijlen vruchtbaar uurtje, door opwerping van d dat denkbeeld, somtijds de onzinnigste bij nader bel maar óók dikwijls andere, die bleken bij nader bekijks uitvoerbaar te zijn en dan ook tot stand zijn gekome waaronder allesbehalve kleine, zóó had ik hier een visioen van een verlengstuk der Noorder- en Zuiderstationstry onderdoor het spoor aldaar, naar den Schoterstraatweg, waardoor, als daar een mooi beplante breede weg met >o- men was, een mooie nieuwe wandeling en rijweg zou op rijzen, die tevens variatie- bracht in het zich verplaatsen en rentegevend wellicht kon worden gemaakt door bouwing van villa's. Wie durft het aan?Een droomer. Het Wilhelminaduin. Hoe schoon was het vroeger te wandelen in de duinen van Duin en DaalNadat men den sleutel gevraagd, het hekje geopend had, was men iu een natuur, zóó karakteristiek mooi, een steile duinhelling, begroeid inet een overvloed van de prachtigste hoornen, dat men haar evenaring zelfs in het buitenland niet vond I Was de helling geheel bestegen, dan kwam men op een der hoogste duintoppen uit dezen omtrek en kon genieten van het gezicht der oneindige zee of jubelde bij het prach tige panorama van de lagere binnenduinen en de vlakke weilanden. Wie 25 jaar geleden voorspeld had, dat op .'it hooge duin de villa 't Kopje zou verrijzen, hij zou uitge lachen zijn. En nu De wandelaar bewondert de mooi aangelegde steile straatwegen en de prachtige villa's, die tegen die helling en op de duinen zijn gebouwd, hij loopt langs de wegen en tussehen het prikkeldraad en ademt vrij op het Wilhelminaduin. Hier nog een stukje natuur met u uitzicht over de duinvalleien, IJmuiden, Zandvoort, de 'ee een panorama over de boschrijke duinstreek van Elswout tot Velsen, met hier en daar miniatuurhuisjes, de stad Haarlem als een Neurenberger bouwdoos, zelfs kan hij helder weer Amsterdam met ongewapend oog gezien worden Hoevele duizenden hebben dit jaar niet van dat schouwspel genotenIs Bloemendaal niet met i'echt trotsch op zijn WilhelminaduinIedere vreemdeling, ieder bezoeker van ons schoone dorp moet het Wilhelminaduin beklommen hebben als het mooiste punt van Bloemendaal Met bezorgdheid, met angst vraag ik mij af: „hoevelen zullen dat heerlijk gezicht nog kunnen genieten?" Het kan U, lezer, als mij toch bekend zijn, dat het Wilhelminaduin particulier bezit is van de Binnenlandsche Exploitatie- Maatschappij van Onroerende goederen, dat, zoo men i i telkens en telkens weer aanbiedingen bij die Maatscha komen om dat prachtige duin te koopen En dan ach en wee zullen we roepen, maar met dat al: we blijven dan van het Wilhelminaduin af! Ware het, dat de Binnen landsche wilde toestaan, dat op die plaats een hötei of soortgelijke exploitatie kwam, het Wilhelminaduin ware reeds verkocht! Gaat het U allen niet als mij en wordt dat mooie plekje door ieder Bloemendaler niet beschouwd als Bloemendaal's bezit? Welnu, dat onze Gemeente dat terrein behoude! Nog is het niet te Iaat! Dat de Gemeente Bloemendaal een begin make met terrein in eigendom te krijgen Aan U, Bestuurderen van de Vereeniging Bloemende.,d's Bloei, de schoone taak een beweging op touw te zetten om aan den wensch van Bloemendaal's ingezetenen te voldoen En mocht het zijn, dat een onderhandeling weer niet ver der kwam dan het College van B. en W., dat dan de kiezers van Bloemendaal spreken, dat ze hun afgevaardigdeu in den Gemeenteraad opdragen, zorg te dragen, dat wij na tal van jaren op het hoogste vrije duin van Bloemen daal op een Uitzichtstoren, staande op Gemeente-eigende;, nog kunnen genieten van dat eenig mooie panorama! M. Vrij heeft 2 SEPTEMBER zijne te HAARLEM en BLOEMENDAAL HERVAT. Mevrouw BOOM, Villa „Blanda", Zuiderstationsweg, Bloemendaal, ver langt met November een huiswerk willende verrichten, P.O. Loon 110 en vrij trein naar Haarlem. Zich aan te melden 's morgens vóór 12 en 's avonds na 8 uur. Zuster TRANS, „Huize Wagha" Zand- duinweg 270A, verlangt een net van 's morgens 7 t.ot 's avonds 7 uur. Ongeveer 10 jaar. P.G. Loon 1.50 per week voorheen SCHMIDT RUITER, Agentschap GLASASSURANTIE. VLEESCHt OUWER Levering van alle Broodsoorten. Uitsluitend déne kwaliteit 's Morgens gelijktijdig te BLOEMENDAAL, OVEBVEEN, A EBDEN HOUT, DUIN. en DAAL, DUINLUSTPARK en SANTPOORT. Bloemendaalsche Kruidnoten. - Opgericht 1793. Leerares voor Piano, en Leeraar voor Viool- en En se in hl esp el, zullen met 1 September hunne lessen te BLUKM ENDAAL hervatten. Het spreekuur zal voortaan gehouden worden 's Donderdagmiddags van 2 tot 3£ ure, Schoollaau 388e, Bloemendaal. M BLOEMENDAAL, Tel. 1107 ZANDVOORT, Tel. 50. Levering van Electrisch Licht. Levering van Electro-Motoren. SCHELLEN - TELEPHOONS - BLIKSEMAFLEIDERS. 'WWWWVVVWW'WWWWM It&l

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 3