is- J. H. Krul Jr. Helder Waschgoed Terrein. j.^.vanDenSnöen De Sierkan levert prima jfielk jtfelkprodncten Ooetbal-jlrtikelew. INRICHTEN WONINGEN. ADVERTENTIEN GOEDEREN, W. van den Rerg, J°". STEENNIAN Coiff eur A. RUITER, Schoenmakerij van D. OFFENBERG, h Bewaar) aatsen van Inboedels c Uh Ged. Oudeg 'acht 25. Nassaulaan 7. J I. i. G. SARLET, Nassaulaan 1. M. R. HILBRANDS ViooU en Ensemble lessen Bloemendaalsche weg 230ae, Bloemendaal. Bloemendaal. Station Overveen BLOEMENDAAL. Zijlweg 76 HAARLEM, HAARLEM's SPORTHANDEL Kruisweg 55, Haarlem. - teIe!oon424. Diners, etc. met bijlevering van compleet Servies en Zilv D. HOGENBIRK 700 jtekwerken. j)raadafscheidingei £avm-Zennisvelden enz. enz. 19 mmel, Z.C. Ch. loorlTh. Hoeks Lamport, 51 j. Zondag 15 Sept., A. van Leeuwen, likant Woensdag- i op de gewone pt. voorm. 7 en is3 uur Vespers, kelijke dienst te urleven, door ertaald door Mej. en voorrede van sdat is wel de ende-natuur, dat wil geven voor een boek goed is. aar Natuurleven" ter iddellijk, dat dit laatsten tijd een vooraanstaande ische natuurmen- van geweer, mes, wetenschap eerst voorzien i3 van hartelust kunnen kunnen bewaren urtriomphen, een 'ohannes. Welnu, oren ook Thijsse Jnde niet in het irtpennen en de anderen ongeluk- eet- en verzamel- g van Liefde en :n der dieren en an vogels en de re natuurvermin- le echte natuur- der „verzamel- itroeiers en ver- cht uitgeroeid te om de hoeden van een wilde" Overal is 't de foord, die u ver- ongemerkt voert sonnige Cotswold- ten van Canada en planten dier boekLaat Sep- elt de weldadige hanen zich koes- tervolgt, onwille- bosschen of aan tefte hebbenbe- woonteleven naar hebben, dikwijls Toch voelt ook is in het leven 'al die eeuwig ging tot behoud •vormt en sterft, het meest uit in arin o.a gesehil- edegeloof in de igheid met de bezielde natuur, oi valt waar te etigend tot eigen heel het 'ijd de liefde- uit de bezielde 's in het einde- de aan de zon, zonnetrillingen." nen der Lente Over Torenzwa- teltje, Onder de en Wintorsche jls fljngedachte ogels, insecten en prettigen toon len een beurt, ution of Bird- voor den dag. knoopt hij een maatschappelijke edeelen wie er prijs (ƒ2.25) is d dan aan een e uitvoering is 3 2 gekleurde de innerlijke gen, die soms No. 16 Zandvoort. Uitbreidingsplan. 17 Velsen. Stank van een paardenstal. 18 Velsen. Waterloozing terrein H. IJ. S. a 19 Bloemendaal. Klacht Vis. a 20 Heemstede. Klacht put in de Pijlslaan. ,i 21 Heemstede. Klacht drinkwater Cloosterweg. 22 Velsen. Water pomp huis van mij. Amstelkwartier, Santpoort. a 23 Haarlemmermeer. Worstbereiding. ii 24 Heemstede. Onbewoonbaarverklaring perceel 308. a '25 Bennebroek. Klacht drinkwater de Groot. n '26 Heemstede. (Ingetrokken.) a 27 Velsen. Klacht over gebrekkige woning. ii 28 Diversen. Middel tot verdelging van ratten en muizen. '29 Velsen. Klacht Slebos te Santpoort. 30 Heemstede. Wateronderzoek aan de Glip. ,i 31 Bloemendaal. Klacht putten Stoel. ,i 32 Diversen. Alcoholgebruik van kinderen. ,i 33 Diversen. Raming ontvangsten en uitgaven 1908. a 34 Diversen. Stofplaag veroorzaakt door automobielen. a 35 Bloemendaal. Toestand woning II. Luikman. a 36 Haarlemmerliede c.a. Plaatsing pomp voor werk- water. Wij netneii deze agenda op om een overzicht te geven van wat er zooal op eene vergadering der gezondheids commissie voor Bloemendaal e: a. behandeld wordt. Dat „men" betrekkelijk zoo weinig van die commissie bemerkt, ligt aan verschillende oorzakenten eerste zijn de ver gaderingen niet openbaar, ten tweede werkt eene gezond heidscommissie onderzoekend, raadgevend en controleerend en treedt zij zelden handelend opzij werkt meer achter dan voor de coulissen Zoo nu en dan zullen wij uit de handelingen der gezondheidscommissie een en ander mede- deelen. Zoo kunnen wij mededeelen, dat de toestand van de Dompvloedslaan en daaraan gebouwde woningen, een geheel dat eene ontsiering, zoo niet erger van het rijke Bloemendaal moet heeten, bij de commissie in behandeling is en dat reeds deheer B. J.van Deursen uit Haarlem, eigenaar van het langste blok aldaar gelegen woningen, zich bereid heeft verklaard de verbeteringen, die de commissie wenscht, aan te brengen. Nu moet nog de heer Van Kgmond, de eigenaar der achteraan gelegen woningen en van de laan zelve, zich daaromtrent verklaren. Toestand van laan en omliggende sloot zijn (wat de sloot betreft, vooral door de schuld van velen der bewoners) hij regeuachtig- en bij warm weder een voortdurend gevaar voor ziekte. Eene flinke kapitaalkrachtige vereeniging tot verbetering van de woningtoestanden voor de arbeidende bevolking zou hier een ruim arbeidsveld vinden, trouwens niet alleen aan de Dompvloedslaan. Wie daaromtrent meer wil weten, raadplege het boekje dat de afdeeling Bloemendaal van den Volksbond eenige jaren geleden omtrent hare bevin dingen op dit gebied het licht deed zien. Het bestuur dier afdeeling zal ongetwijfeld gaarne aan belangstellenden een exemplaar toezenden. Voor vrouwen en mannen met wat geld, nuttig arbeidsvermogen, ambitie en vrijen tijd is te Bloemendaal nog zooveel te doen Daarnaast verrijze eene vereeniging tot bevorderen van het fatsoenlijk bewonen! Het personeel van Staats- en Centraal-spoorwegmaat- schappijen, ruim 18000 personen, gaat een eigen herstel lingsoord oprichten. Gesteld dat voor de oprichting het oog valt op deze stl-eek, laat men dan vooral niet uit egoïsme tegenwerken, het is toch niet onze verdienstelijkheid die ons hier doet wonen en ons een zeker recht zou geven anderen te weren. Heeft het personeel der H. IJ. S. M. reeds een eigen herstellingsoord Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Sant- Vrachtl'ijders. poort, Jan Gijzenvaart, Bloemendaal, O verveen, Haarlem. Vertrek Bloemendaal 101/,, uur v.m.Overveen 11 Vg uur v.m.Haarlem, Kaasmarkt 4 uur u.m. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on geveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden. Bij 't Wapen van Bloemendaal 10 uur, Bloemendaalsche straatweg over Hartelustlaan 10y2 uur, Parkweg bij de villa van Mevr. Huijsser 1O1/, uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijsser Compertz 11 uur, Over veen villa Zwaansvliet Zijlweg 12 uur. Vrachtrijder van Schagen v/h Slebos Santpoort, Bloemen daal, Overveen, Haarlem. Vertrek van Bloemendaal v.m. 11 uur, Overveen v.m. 12 uur, Haarlem n.m. 5 uur. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst. Bij den heer Staal dorp Bloemendaal, bij den heer Visser Park Bloemendaal, bij den heer Houtgraaf Kleverlaan Bloe mendaal, hij den heer Cassee Zijlweg Overveen. Plaats van vertrek Haarlem Begijnhof, telefoonnummer 1486, bestelhuis Sweerts Zijlstraat hoek Groenmarkt. Mijnheer de Redacteur, Zonder verantwoordelijk- In uw artikel van Het llloemendaalsch lieid der Redactie. Weekblad dd. 7 September II., onder de rubriek Polemiek, met welk artikel ik mijne volkomen instemming wensch te betuigen trof mij een der laatste aliueas, waarin U zegt dat polemiek niet toelaatbaar is wanneer niet in eigen courant steeds ongewijzigd wordt opgenomen, datgene wat de tegenpartij heeft beweerd. Dit, mijnheer de Redacteur is, als ik het banaal mag uitdrukken, uit mijn hart gegrepen. Wat toch is het geval en om kort te zijn, want uw uw Weekblad schijnt niet aan gebrek aan copie te lijden, zal ik daarom maar een voorbeeld bij den kop nemen uit de journalistenpraktijk en wel het volgende: De ons allen bekende hoofd-redacteur van liet Handelsblad is het nog al eens oneens met De Standaard. Nomina sunt odiosa. De Standaard publiceert een zijner bekende vlijmend pakkende driestarren. Het Handelsblad wordt daar door in de persoon van haren hoofd-redacteur geprikkeld en valt dezen aan in zeer beleefde lieflelijke maar daardoor minder pakkende vormen. De Standaard laat het er niet bijzij wordt nog scherper, en Het Handelsblad verlaat haar beleefd standpunt: wordt boos. De Standaard be schikkend over nog een noodige dosis venijn, wordt ook weer scherper, en Het Handelsblad wordt ook weer boozer, wordt eindelijk bepaald nijdig. Al die artikelen vermoeien op den duur de lezers, en menigeen slaakt de zucht: wan neer zal dit gezanik nu eens uit wezen, terwijl de hoofd zaak wordt vergeten. Ik vraag U nu mijnheer de Iledaeteur wordt het publiek, dat door de journalistiek zoo goed kan opgevoed worden, daarmede gebaat? Neen, het audi el alteram partem wordt niet in practijk gebracht. Het is alleen een worstelstrijd tusschen een paar redacteuren, en het publiek op de arena zit te gapen of gaat weg; daarom mijnheer de redacteur hulde aan uw denkbeeld om steeds ongewijzigd op te nemen datgene wat de tegenpartij beweert, wanneer, en hierbij komt de zoo dikwijls noodige restrictie te pas, wanneer de plaatsruimte het toelaat, maar dan ook geen polemiek als dit niet kan. De Nederlandsche Journalisten-vereeniging zal, wij twijfelen er niet aan, aan uwe zoo juiste beschouwing haar aandacht wijden, en de zaak, hierboven vermeld, als een punt ter discussie opnemen voor een haver vergaderingen. Politiek heeft met deze zaak niets te maken, alleen de algemeene menschemnin het eerlijk opvoeden van het publiek zit hierbij voor. Een belangstellend journalist. Een spotter wien dit artikel onder de oogen kwam, vroeg of met de algemeene menschenmin misschien de koningin der aarde was bedoeld. Doch alle gekheid in een duiventilletje, wij zijn verheugd een medestander te vinden, dat kribben en bijten van couranten onderling leidt tot niet anders dan het verdeelen der burgerij in evenveel partijen als er couranten zijn. Het devies van een courant moet zijn als dat van het recht: neminem laedere, suum cuique tribuere, niemand benadeelen, ieder het zijne geven. Het vraagstuk is niet zoo gemakkelijk, wij zullen er nog meermalen op terugkomenintusschen zullen wij buiten onze opzettelijke aandacht plaatsen redactiën en bladen, die ook in polemiek uitdrukkingen gebruiken, die niet in de keuken, zelfs niet op straat thuis behooren. Wij doelen hiermede op De Spaarnbode, van welk orgaan wij hier, van verre wuivende, minzaam afscheid nemen. Red. Spelling Kollewijn. Aan de Redaksie van Het Rloemendaalsch Weekblad. Mijnheer de Redacteur, Uw ontboezeming naar aanleiding van 31 Augustus heeft mij een glimlach van ongeloof ontlokt. De koningin zou haar Leven geven voor het geluk van het Nederlandse volk Och zoo veeleisend zijn wij niet, iets dergelijks ook maar in de verste verte te willen verlangen. Wij zijn met heel wat minder tevreden, we zouden van vreugde gloeien, wanneer van „boven af" eens een ernstigen strijd tegen den alkohol, Neerlands grootste volksvijand werd aan gebonden door alle geestrijke dranken van de koninklijke tafels te weren. Mij dunkt voor iemand die zijn leven wil geven, moet zo iets kinderspel zijn. Maar toch vrees ik, dat nog heel wat Nederlandse onderdanen hun tol aan den alkohol zullen moeten betalen eer we onze hoge regeerings- personen onder de Blauwe Vaan zien opmarcheeren. Mocht ik dat nog beleven D. DE CLERCQ. Voorzitter afd. Bloemendaal. Ned Vereen, tot Afs. van Alk. Dranken Wij danken den Heer De Clercq voor zijne ontboezeming. Het beste zal zijn, dat de Heer De Clercq eens met ons over dit geval komt spreken, wij zullen het resultaat van dit onderhoud dan aan onze lezers mededeelen. Een lang leven wenschen wij den Heer De Clei'cq in ieder geval toe. (Red.) Hoor ook de wederpartij. De Bloemendaalsche Voetbal vereeniging vraagt voor den winter in huur een Brieven met opgave van prijs adres Kerkbuurt A 182, Bloe mendaal. aan ile Houtvaart, nabij de Loid- scbestraat te Haarlem, ten sterfhuize van wijlen den Heer I3. NEELISSEN op Donderdag 26 September 1907, des morgens te 10 nur. ten overstaan van den Notaris JOH. TER IIOFF- STEEDE, van meubilaire liestaande in: Kabinet, bonheur du jour, lin nenkasten, chiffonnière, tafels, stoelen, pianino, bedden, dekens, vloerkleed, vloerzeilen en kar petten. Aardewerk, porselein, glas, ko per en ijzerwerk, cylindermangel, spaaroven en kachels. Spiegels, hanglampen en orna menten. Voorts: Goud- en zilverwerk. Eindelijk: Twee schuiten, roei bootje, broeiramen, tuindersge- reedsehap enzoovoorts. Bezichtiging Woensdag 25 Sep tember 1907, van 's morgens 10 tot 's middags 3 uur. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van den makelaar A. KONIJN Mzn., Botermarkt No. 25 te Haarlem. Bloemendaalsche weg - BLOEMENDAAL. - heeft 2 SEPTEMBER zijne te HAARLEM en BLOEMENDAAL HERVAT. SPREEKUUR: Vrijdags van 2-4: Duvenvoordestraat 12. BLOEMENDAAL. Pensionprijs vanaf 1 September a.s. 3. Zalen disponibel voor partijen. Conditiën billijk. Aan bevelend H. HUPKES. voorheen SCHMIDT RUITER, Agentschap GLAS ASSURANTIE. GEVESTIGD 1870, vroeger in huize „Maria", thans ten huize van den heer DAS; in verband met voorkomende verwisseling met den naam van mijn zoon J. OFFENBERG maak ik mijne geachte clientèle hierop opmerkzaam. Aanbevelend, D. OFFENBERG, Zomerzorgerlaan, Rioenieudaal. (■N Telefoon 955, levert uitsluitend prima kwa- liteit STEENKOLEN, COKES, ANTHRACIET, BRIKETTEN, TURF en andere Brandstoffen. VAN TELEFOON 831,— en Abonneert U op verkrijgt men wan neer de wascli be- L Daalder. RIJk IT1G- enD AGENMAKERIJ I handcld worcjt in de Stoom-Wasch- en Strijkinricbting ,,Bloe- Specialiteit in bet *»ir. JWtisÊgu"*- "nnndaals Begin", Firma JACOB SMITS ZOON. Voetballen No. 32.75 No. 43.25 Matchbal No. 55. „Cert" Schoenen 5.— 5.50 Shinguards 1.25 2.25 Handschoenen van af 1.75 Pompen 1. Rijgnaalden0.40 voorheen firma A. SMITS. Bloemendaalsche Straatweg 230G tegenover hotel „Welgelegen" en de Zomerzorgerlaan Bloemendaal. - TELEPHOON No. 1250. BLOEMENDAAL. Telepl V2'.>

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 3