S.}(.j)rongersma, n-avonaen F1J en yam w7 van den Berg, Abonneert 0 lloemeadaat Advertentiën, Meid-alleen P. ZWART 2 groote Suites, '16 is, vooral voor onze dames en kinderen, behoeft geen be toog. Als zij toch eens willen wandelen naar Brouwerskolk of de omstreken van Elswout, dan is de tocht naar Overveen reeds een groot bezwaar, en als wij 's zomers eens naar Zandvoort willen gaan, waarvoor de spoorweg van Over veen voor ons de eenvoudigste weg is, dan is de wandeling naar het station, en vooral de terugtocht, bij warm weder zeer vermoeiend. Maar vooral de bewoners van Overveen en Zijlweg hebben er nog meer belang bij dan wij en zullen zeker met ons de handen ineen slaan, om eene hetere communi catie te verkrijgen. Onze tijd staat in het teeken van het verkeer, wie dus de bloei eener Gemeente bevorderen wil, beginne met de verbetering harer verkeersmiddelen. Het is daarom, dat ik het volgende in overweging wensch te geven. Ie. In overleg te treden met de E.S.M. of E.N.E.T. om de tram, die in de Korte Kleverlaan eindigt, langs den Bloemendaalschen straatweg en Zijlweg naar Haarlem te laten terugkeeren en omgekeerd van Haarlem over Zijlweg en Bloemendaalschen straatweg door het Kleverpark terug naar Haarlem, dus in beide richtingen tegelijkertijd, evenals de Ceintuurbaan in Haarlem. Misschien zal men beweren, dat de Bloemendaalsche straatweg te smal is, maar de Vijzelstraat in Amsterdam is zeker niet veel breeder en het verkeer daar veel drukker, zoodat er geen bezwaar zal zijn om enkel spoor te leggen, en misschien is het wel mogelijk om op de plaats, waar een wissel moet liggen, de straatweg over een lengte van 10 of 12 Meter met één meter te verbreeden door grond aankoopen, bijv. van den overtuin Bloemenheuvel of op eene andere plaats, waar dit noodig mocht zijn. Te Overveen is de straatweg tusschen de tol en de spoor, vóór het landgoed Belvedère, breed genoeg voor een wissel, en op den Zijlweg zal er ook wel plaats genoeg daarvoor zijn. 2e. Zoo dit plan om onoverkomelijke bezwaren onuit voerbaar mocht blijken, een dienst van autobussen of motoromnibussen in te stellen tusschen Bloemendaal, Over veen en Haarlem, het zij door de concessie te verpachten, of een paar bussen te huren of te koopen. Om te beginnen zouden 2 bussen, om het half uur van beide eindpunten té vertrekken reeds een groote verbetering zijn, die altijd als het opneemt voor uitbreiding vatbaar is. Dit betreft hei lokale verkeer, doch ook de communi catie met Amsterdam laat veel te wenschen over. De laatste trein van daar vertrekt reeds vóór 10 uur, zoodat het onmogelijk is om daar een schouwburgvoorstelling, concert, vergadering of een of andere vriendschappelijke bijeenkomst bij te wonen. Ik stel daarom voor aan de Hollandsche Spoor een adres te richten om 3e. 's Avonds (al was het om te beginnen ééns per week) om half twaalf of twaalf uur een trein te laten vertrekken van Amsterdam naar Beverwijk, stoppende aan alle tussehenliggende plaatsen. Deze poging zou ondersteund kunnen worden door de bewoners van Santpoort, Yelsen, IJmuiden en Beverwijk, door het zenden van adressen van adhesie. 4e. Zoolang er nog met de Holl. Spoor onderhandeld wordt de E. S. M. te verzoeken op de beide laatste treinen van Amsterdam te Haarlem aankomende, trams naar Bloemendaal te laten rijden, waardoor wij reeds veel geholpen zouden worden. Het zou wenschelijk zijn, dat er zich een combinatie van energieke inwoners vormde, of dat het bestnur der vereeniging, wier naam ik aan het hoofd van dit opstel geplaatst heb, het initiatief nam, om deze plannen eens grondig te onderzoeken, en zoo mogelijk geheel of gedeel telijk uit te voeren. Hoe eerder hoe beter. Tot zoover onze schrijver. Het komt ons voor, dat deze een juist gezicht op de zaak heeft. Wij moeten zoo noodig niet wachten tot ENETof H.IJ.S.M. of beiden ons helpen, wij moeten maatregelen nemen om ons zelf te helpen, intusschen kunnen wij ons in verbinding stellen met bewoners en andere gemeenten om ons gezamenlijk in den juisten vorm tot de betrokken maatschappijen te richten. Ook met het denkbeeld de be handeling dezer zaak aan Bloemendaals' Bloei over te laten, kunnen wij ons goed vereenigen. Wij noodigen op grond van een en ander bij deze al onze lezers die deze zaak aan het rollen willen brengen uit, op lmn naamkaartje te plaatsen de woordenbeter verkeer, en dit toe te zenden indien zij lid zijn van Bloemendaal's Bloei aan den secretaris den heer Van Beusekom, Zandduinweg, wanneer zij geen lid zijn, aan ons. Men zal er dan in een onzer volgende nummers nader van hooren. Met belangstelling zullen onze lezers vernemen, dat reeds maatregelen genomen zijn om twee autobussen in dienst te kunnen stellen, elk voor 18 personen (18 is een geliefd getal in Bloemendaal), zoodra de noodzakelijkheid van beter verkeer zoo klaar is als de dag aan een voldoend aantal ingezetenen, die tevens de zaak geldelijk willen bevorderen. De inkwartiering gaf in den loop dezer week eenig vertier en bracht ook wat geld en muziek in de gemeente. Het is een eigenaardig teeken des tijds, en van het verslapte volks karakter, dat uit de kampen te Zeist, te Millingen en van de groote manoeuvres klachten kwamen over de behande ling te velde; ieder weet dat die behandeling heilig is, vergeleken bij vroeger en nog steeds beter wordt. Vraag aan een jongen man met een gezonden kop en met vaderlandsliefde in zijn hart, hoe het was, deze zal te vreden zijn, want hij begrijpt dat groote manoeuvres er niet zijn voor het gemak. Klachten te Bloemendaal ver namen wij niet; trouwens van dichtbij bekeken blijken de klachten doorgaans onbeteekenend. Het is zoo gemak kelijk van uit een kamp een brief te schrijven aan een kamerlid en de kamerleden zijn tegenwoordig zoo snel bij de hand om slapwangig geklaag te beluisteren. De eigen aardige gezelligheid van het militair verkeer geeft onze ingezetenen weder eenige nieuwe denkbeelden. Hulde aan kolonel Neeteson, die tweemalen ons op muziekuitvoeringen der militaire kapel vergastte. Het ingezonden stuk van den heer G., (zie onder de rubriek; zonder verantwoordelijkheid der redactie) is in dit ver band ook zeer der overweging waard. Maandag werd door eene dame, gaande van het bosch naar de electrische tram, verloren een gouden remontoir horloge. Dit horloge is genummerd 14679 en door den eer lijken vinder terug te bezorgen Gierstraat 43, Haarlem. Zondag a.s. houdt de Technische Vriendenkring te Haar lem een excursie naar het Gesticht Meerenberg alhier. Haarlem. Donderdag gaf de Kon. Vereen. Het Neder- landsch Tooneel hare eerste voorstelling met Griseldis van Friedrich Halm. De zaal was niet vol, wat zeer jammer was daar mooi spel werd te zien gegeven. De verandering van den schouwburg is dezen zeer ten goede gekomen. Nu kan men zeggen het is een gezellige schouw burg en daar was het om te doen. Een woord van hulde aan den heer A. Rinkema en anderen. 4 en 27 October komt het Italiaansche Operagezelschap. Wij maken onze lezers opmerkzaam op een sympathieke vereeniging, welker beslaan aan onze aandacht was ont snapt, het is de Tuin- en Boschbouw-Vereeniging voor Bloemendaal en omstreken. De voornaamste bepalingen van haar reglement laten wij hier volgen. Het doel der vereeniging is de vakkennis met alles wat daarmede in verband staat, ook pluimvee- en bijenteelt, zoo uitgebreid mogelijk te bevorderen en bij de leden aan te kweeken. Zij tracht dat doel te bereiken door onderlinge vriend schappelijke besprekingen, het houden en doen houden van lezingen en onderlinge tentoonstellingen. Leden kunnen worden alle personen die als baas, of anders ondergeschikt, genoemde vakken als hoofdwerk zaamheid beoefenen en den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben. Op huishoudelijke vergaderingen mogen geen persoonlijke, godsdienstige of politieke quaesties behandeld worden, en moeten bedwelmende dranken geweerd worden. Het bestuur is thans samengesteld als volgt; G. Th. Uiterwijk, president; H. Meester, secretaris; J. v. d. Brink, penningmeester; E. J. de Geest en J. Wal lenburg commissarissen. De contributie bedraagt f 2,50 per jaar. Wij ontvingen nog een uitvoerig verslag van de 1.1. Dinsdag gehouden vergadering dezer vereeniging, waaraan wij in ons volgend nummer gaarne plaats zullen geven. Bloemendaal. Reeds dikwijls is geklaagd over den slechten toestand van de sloot, gelegen achter de woningen aan de noordzijde van den Noorderstationsweg. Deze sloot ligt steeds voor een gedeelte vol vuil, afkomstig uit de huizen wier tuinen aan deze sloot grenzen. Dezer dagen moeten voor de najaarschouw alle sloten, dus ook deze, door de belendende eigenaren, worden schoongemaakt, het is wenschelijk dat daarna geen vuilnis meer in de sloot wordt geworpen. Zou de politie hierop niet eenig toezicht kunnen uit oefenen P Overveen. Herhaaldelijk troffen wij, zoo meldt men ons, naast de O.L. school te Overveen ter hoogte van het laatste raam op den zijkant van de Tetterodeweg, een hoop straatvuil aan, waarschijnlijk van den Bloemendaalschen weg afkomstigis het bevorderlijk voor den zin tot orde en netheid der schoolkinderen, dat men juist daar dit vuil nederwerpt De agenda der op Dinsdag 24 September a.s. te houden ledenvergadering der Afd. Bloemendaal van de Noord- Hollandsche vereeniging „Het witte kruis" luidt als volgt: 1. Notulen en ingekomen stukken. 2. Beschrijvingsbrief eerstvolgende algemeene vergadering. 3. Benoeming afge vaardigde voor die vergadering. 4. Benoeming van een lid voor de commissie van wijkverpleging. Het bestuur stelt ter keuze voor de heeren .lohs. ter Hoffsteede en H. L. van Beusekom. 5. Indiening begrooting 1908. 6. Voor stel tot verbouwing der barak. Naar aanleiding van eene advertentie door den heer W. C. J. Verhulst, arts alhier, in een Haarlemsch dagblad geplaatst, vermeldende de oprichting van een ziekenfonds, hebben wij de vrijheid genomen ZEd. de vraag te stellen of hij ons daarvan niet ook iets meer kon mededeelen. De heer Verhulst meende hierin evenwel eene wijze van reclame te zien waarmede hij zich niet kon vereeni gen. Intusschen hebben wij zooveel wel begrepen, dat de heer Verhulst doende is met de oprichting van een zieken fonds, met meer dan ééne categorie van leden, de finan- tiëel minst bevoorrechten vormen tot nu toe meestal het meerendeel van fondspatiënten, er is tegenwoordig echter een vrij breede kring van lieden in onze gemeente, die het iets beter kunnen stellen, maar voor wie de onkosten verbonden aan langdurig ziek zijn, uiterst bezwaarlijk kunnen worden het is zijne bedoeling ook voor hen het fonds te maken tot een nuttig soort van verzekering tegen de geldelijke nadeelen uit ziekte voortspruitende. I.IJSI' VAN VHEEM1>EI,IX«EN. Hotel „Duin en Daal". Mr. L. ten Bruggen Cate, Gron., 2 pers. Louis Femer, Amsterdam 2. II. I'adema, Jacobi-ParocMe 3. Mr. L. M. Haakman, Amsterd. 4. Mr. Cadet, Den Haag 2. Hotel van ouds „Het Kaadhuis". Fam. v. d. Valk van Brigdamme, Rotterdam 3. Hotel „Hartenlust". Mej. S. M. Rutgers v. d. Loeff', Zwitserland. Dr. W. Rutgers v. d. Loeff, Zwitserland. Pension Uthem, Aerdenhout. Meer. v. Nollen, Freiburg. E. de Graeff, Bmssel. Mej. H. Versteegh, Stokholm. Mevr. de Wed. Dijclcmeester, Dordrecht. Fam. Juriaanse, Haarlem. Fam. Merens, Pension ..Pomona". Mej. II. Chatelaine, Den Haag. Mej. If. Houtsma, Heilo. Fam. Dagnelie, Amsterdam. Mej. A Bal, Transvaal. Pension Lodewjjks, Duinlust Park. Mej. J. E. ten Have, Amsterdam. Mej. S. Jansen, Amsterdam. N. B. Geregelde opgave aan de redactie vóór Woensdagavond van vertrek en aankomst van gasten is voor allen gemakkelijk. IJmuiden. Woensdagavond kwam Uit andere hier aan de Piet Hein, aan boord waar- Gemeenten. van H. M. de Koningin de manoeuvres zou bijwonen. Te klokslag acht uur kwam Donderdag, H. M. met een extra trein te IJmuiden aan, door een leger toeschouwers met daverend „hoera" begroet. Per automobiel reed H. M. tusschen twee hagen van juichende menschen door, langzaam naar het Sluisplein, om zich aan boord van de Piet Hein te begeven. Na zoowel minderen als officieren aan boord vriendelijk gegroet te hebben ging H. M. op de commando-brug, waarop weder een daverend „hoera" werd aangeheven door de aan den wal staande menigte, hetwelk met vrien delijke groeten door H. M. werd beantwoord. Zoodra de Koningin op de brug stond, werd commando gegeven „los overal" en de machine op „zacht aan voor uit" getelegrafeerd, en koos de Piet Hein met statigen gang zee. Prins Hendrik volgde met andere heeren aan boord van een stoomboot van den' Rijks-Waterstaat de Piet Hein. Haarlemmermeer. Onze berichten uit deze gemeente moesten wegens plaatsgebrek blijven liggen tot No. 7. IJmuiden. L.l. Maandag werd door de sloep P. R. 42, schipper J. Roobol, de eerste beugvisch aangebracht. De vangst bedroeg slechts 10 kisten schel visch en een aantal stuks vleet. De sloep besomde 135.Een voorbode van de winterdrukte. Bloemendaal, 18 September 1907. ZOndei' 7 T, verantwoordelijk- Ml^heer de Redaet<™'< heid dor redactie. Beleefd verzoek ik u opnam" van het volgende. Bij al het aangename/, dat Bloemendaal zijnen inwoners biedt, zijn er nog wel enkele dingen, die te wenscher over laten. Daartoe reken ik de spoorwegverbinding met A -;er dam bij avond. Hoewel men te 11.09 spoortijd neg van Bloemendaal naar Amsterdam kan reizen, vertrekt de laa ste trein naar Bloemendaal reeds te 9.39 spoortijd van Amsterdam. Hoe onaangenaam dit is, behoeft geen beto ig voor wie bedenkt, dat geen concert of schouwburgvoor stelling geëindigd is, wanneer de laatste trein (circa lOuur stadstijd) Amsterdam verlaat. Ongetwijfeld zouden ele Bloemendalers gebruik maken van de gelegenheid om genieten van hetgeen Amsterdam op muziek- en tooneel- gebied biedt, indien zij gemakkelijker, dan thans het geval is, na afloop huiswaarts konden keeren. Men is thans ge noodzaakt, zich hiervoor van een rijtuig te bedienen. Welk eene verbetering zou het niet reeds zijn, wanneer b. v. de laatste trein van Amsterdam naar Haarlem (welke te 11.50 spoortijd van het C. S. vertrekt en te 12.11 spoortijd te Haarlem arriveert) kon doorloopen tot Bloemen daal Wanneer de gelegenheid eenmaal bestaat, wordt bet verkeer ook grooter, dit hebben de verschillende spoorweg maatschappijen overal, waar eene nieuwe lijn geëxploiteerd werd, kunnen waarnemen. En mocht, hetgeen mij niet waarschijnlijk voorkomt, een dagelijksche dienst van dezen trein voor de II. IJ. S. M. niet loonend genoeg zijn, zou dan een trein niet op enkele dagen der week kunnen loopen (zooals, naar ik meen, in de richting Hilversum geschiedt) b.v. des Woensdags-, Zaterdags- en Zondagsavonds? Het was mijne bedoeling, mijnheer de redacteur, op deze aangelegenheid eens de aandacht te vestigen van U en de lezers van Uw blad in de hoop, dat door deze regelen door hen, die hiertoe in de gelegenheid zijn, pogingen worden aangewend om hierin verbetering te brengen. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, Hoogachtend, G. Bekwame met goede getuigen gevraagd, met October of November, in klein gezin, Duinlustpark. Brieven No. 1, bureau van dit blad. ARTS, is tot nader aan= kondiging afwezig. Bloemendaal, 20 Sept. 1907. Bloemendaalsche weg - BLOEMENDAAL. - RIJTUIG- en WAGENMAKERIJ Specialiteit in het, smeren van Rijtuigen. te geven door GERARD ZALSMAN, met medewerking van Mej. Joh. van Linden van den Heuvell, Sopraan. Mevr. Julia Merten-Cnlp, Alt. Mevr. Jeanne Salomonson-Asser, Sopr. Mevr. Anna Stronck-Kappel, Sopraan. Mej. Anke Schierbeek, AU. Mej. Hermine Scholten, Alt. den Heer R. van Schaik, Tenor. den Heer Henk v. Breemen, Begeleiding. Abonnement voor de vier avonden f 4.50. (De abonnementskaarten zijn niet persoonlijk.) De inteekening is opengesteld aan het concertbureau van de Firma A. VERNOUT, Warmoesstraat 10. De le liederavond (kwartetavond) zal plaats hebben op Zaterdag 19 October in de concertzaal „de Kroon''. - BLOEMENDAAL. - Telefoonnummer 924. TE HUUR te Bloemendaal geschikt voor 6 personen, ook afzon derlijk te huur. Brieven onder No. 2, bureau van dit blad. op

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 3