I). Hogenbirk k Zoon Haarden, Kachels, Tegelplaten, LA GI0C0NDA DE EENVOUD, IS ME w. van den Berg, en Kamerversieringen. INRICHTEN WONINGEN. HENRI BE 1 HES De Nachtwacht van Rembrandt, A L E I D, A. RUITER, A. Overakker Bloemendaal. GEBROEDERS VERMEULEN, ADYERTENTIEN Openingsvoorstelling. Opera Italiana, vriendelijk tehuis, BLOEMENDAAL. Bloemendaal. enz. ontwerp: HJ.Winkelman LABORÈUM, P. BOON. Overhemdenmakers. Groote Houtstraat 1a. Haarlem. H Bewaarplaatsen van Inboedels r J 1.1. O. SARLET, Nassaulaan 1. 2 V gebied tot menige nieuwe gedachte, menig nieuw beeld. De leden die daarvoor iets over hebben, of die zich toch gaarne in het schoone herfstweder door de duinen met hunne verstervende geuren vermeien, wekken wij op om van de partij te zijn. Op 9 October a. s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Coruelis Fris als meesterknecht der stoom wasch-en strijkin- richting van de firma Bijvoet en Zoon alhier werkzaam werd. Eigenaardig is het dat deze ijverige en plichtgetrouwe man die niet forsch is en eene eenigsins kleine voorovergebogen gestalte heeft, 25 jaar geleden op den ouden heer Van Dieren Bijvoet, den vader van den tegenwoordige chef der inrichting, den indruk maakte dat hij door zich aan te bieden zijne krachten overschatte, bij werd noode bij wijze van proef aangenomen. Fris is er in de verschenen 25 jaar niet forscher op geworden, maar steeds heeft hij zijn werk op uitste kende wijze verricht. Vrijdagavond werd het slation der H.S.M. te Bloemen- daal voor het eerst verlicht door Wolfranlampen. De aanleg werd uitgevoerd door de bekende firma Gratio Ross te Bloemendaal. De verlichting voldoet uitstekend. Dinsdag jl. hield de Afd. Bloemendaal der N. H. V. het Witte Kruis baar najaars-vergadering, welke zeer matig bezocht was. De voorzitter dr. Bakker wijdde een welsprekend woord van hulde aan de nagedachtenis van het overleden eerelid en adviseerend lid van het bestuur den Heer P. J. van Eldik Thieme. In korte woorden schetste hij de groote verdienste van den overledene voor het Witte Kruis in het algemeen en voor de Afd. Bloemendaal in het bijzonder. Geen beter middel om zijn nagedachtenis te vereeren dan de vaan van het Witte Kruis hoog te houden en de bloei der Afdeeling en der vereeniging zooveel mogelijk te bevorderen. Ten slotte noodigde bij de aanwezigen uit als hulde aan de nagedachtenis des overledenen, zich even van hun zetels te verheffen, een weemoedige hulde waarmede een ieder instemde. De zoon des overledenen, de heer Mr. A. E. van Eldik Thieme, ter vergadering aanwezig, dankte, getroffen door de woorden des voorzitters, voor de bewezen hulde. Na notulen en ingekomen stukken werd de beschrijvings brief behandeld. Besloten werd met de voorstellen en praeadviezen van het hoofdbestuur mede te gaan. In plaats van den heer Van Eldik Thieme werd tot candidaat voor het hoofdbestuur gekozen mr. v. Tienen te Zaandam. Tot afgevaardigden ter Alg. Vergadering werden benoemd de H.H. Johs. ter Hoffsteede en Mr. A. E. van Eldik Thieme, tot lid der commissie voor de wijkverpleging de heer Johs ter Hoffsteede. De (ingediende begrooting sluit in ontvangst en uilgaaf met ƒ1582. Voor vertimmering der barak, ter ver betering van de woning van den bewaker stond de ver gadering een erediet toe van ten hoogste 150. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering. In den loop dezer week zijn de rails in de bocht der electrische trambaan van Haarlem bij de Delft vernieuwd, het werd hoog lijd. Het weer werkte mede om het heen en weer overstappen niet te bezwaarlijk te maken. Nu nog een behoorlijk wachthuis te Haarlem en eenige verbete ringen aan de wagens. Zaterdag j.l. werd de reglementaire halfjaarlijksche algemeene vergadering der B. V. V. „Bloemendaal" gehouden. Na opening der vergadering deelde de voorzitter mede, dat van den heer S. N. vau den Berg een schrijven was inge komen, waarin deze verklaarde door vertrek naar elders te moeten bedanken als secretaris der vereeniging. De voorzitter dankte den secretaris voor de uitstekende diensten der vereeniging bewezen en sprak de hoop uit, dat hij, hoewel hij nu niet meer in 't bestuur zitting kon nemen toch nog in 't spel zijn beste krachten aan de vereeniging zou willen schenken met welke woorden de vergadering door hartelijk applaus instemde. Hierna werd overgegaan tot het kiezen van een nieuw bestuur. Gekozen werden de heeren: H. J. A. de Leur als voor zitter, H. G. van Riessen Jr.. als secretaris, H. Zweerts als penningmeester, J. L. Koolhoven en C. Blankevoort als commissarissen. De voorzitter bracht daarna ter kennis van de leden, dat het bestuur, ondanks vele pogingen er nog niet in geslaagd is een speelterrein te buren. Hij hoopte echter, dat er spoedig een Bloeinendaalsch grondbezitter zal gevonden worden, die de jongelui aan't onmisbare veld zal helpen. Voorts werden twee afgevaardigden benoemd naar de algemeene vergadering van den Noordhollandschen Voetbal bond (in welken bond de B. V. V. Bloemendaal dit jaar met haar eerste elftal in de eerste klasse uitkomt Deze vergadering wordt Zaterdag 28 September te Zaandam ge houden. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering hierna gesloten. Door het bestuur van „Bloernendaal-commando" is in de vergadering van den 20sten dezer besloten, den onder- lingen wedstrijd te doen plaats hebben op den 14en Oct. e. k. Het programma zal den leden worden toegezonden. De kegelsport vindt in Bloemendaal nog al beoefenaars. Verschillende clubs houden geregeld oefeningen op de uit stekende haan in hotel „Welgelegen". De eerste club, die alhier bij de opening dezer baan werd geformeerd en den naam van het hotel had aan genomen is dezer dagen herdoopt. Zij heet nu „de eerste Bloemendaalsche kegelclub." Voorzitter is de heer J. Niehor- ster, secretaris de heer C. van Willigenburg, penningmees ter de heer L. Rouwens. De Tetteroderweg van het station Overveen in de rich ting der Haarlemsche waterleiding, verkeert in zeer slech ten toestand. Nu het eenige dagen droog weer is, worden de wandelaars en omwonenden vergast op een dikke laag stof; bij regenachtig weer is het geen kunst een paar natte beenen te krijgen in de ontelbare kuilen en gaten, 's Avonds is dit voor de bewoners van 't Iiweekduin het ergst, daar slechts één petroleumlantaarn dat gedeelte verlicht. De voetpaden gelijken meer op aschbelten dan op begaanbare paden. Wie zal eens hierin verandering aanbrengen? De gemeente of de binnenlandsche exploitatie-maatschappij De redactie der Spaarnebode deed in Polemiek. de afgeloopen week eene omvangrijke poging, om met ons opnieuw in pole miek te treden inzake de Noord- en Zuidhollandsche Bank. Zij vertelt daarbij, dat zij bij het bezigen der vieze woor den, welke ons hinderden en reden waren, dat wij de Spaarnebode liever „van verre" groetten, gedacht heeft aan een versje van De Genestet, Maar: de penneveeg, die in een wellicht onbewaakt oogenblik eens ontsnapt zij aan een fijnen geest als De Genestet, is nog niet gepast (in een trouwens heel ander geval) voor de Spaarnebodequod licet Jovi, non licet bovi. Wij blijven dus wuiven en zeer verre. Op de zaak zelve kunnen wij in onze rubriek recht zaken zooveel terugkomen als ons goeddunktwij zijn thans bezig te onderzoeken of de officieele finantiëele adviseurs der Spaarnebode, welke onzichtbare grootheden tegen ons in het veld werden gebracht, werkelijk bestaan. Wij beginnen te twijfelensteeds wuivend IJ muiden. Omtrent de groote ma- Uit andere ge- noeuvres meldt men ons nog uit IJmui- ineeilteil. den Vrijdag 20 September werd de Piet Hein door de torpedobooten G 5 en G 6 overrompeld. Zaterdag daarop beproefden de sloepen der Piet Hein met goeden uitslag eene landing. De geheele vijandelijke vloot bestaande uit de Noord- Brabant, Piet-Hein, zes torpedobooten, de Inspecteur-generaal Twent, de Schelde, de Rotterdam, de Inspecteur-generaal Koersen en de Narebouth, de laatste zes stoomschepen van het loodswezen voorstellend troepentransport-schepen, kwam in eene formatie van 7 kilometer lengte van Scheveningen tot Monster op de kust af. Onder het vuur van de schepen roeiden de landingstroepen naar wal, bij het embarkeeren sloeg de sloep van torpedoboot G 6 om, de bemanning werd geborgen in de boot van de Twent. Alle booten kregen veel water in; deze landing gelukte niet, daar de strandwachten op hun hoede waren, dit laatste te onder zoeken was het doel dezer manoeuvre. De duikboot no. 1 heeft zich een oogenblik bij deze manoeuvre vertoond. Duizenden toeschouwers",stonden tusschen Scheveningen en Monster op het strand een en ander gade te slaan. Men meldt ons uit Haarlemhet is thans bijna zeker, dat burgemeester Boreel aan de Haarlemsche raadsleden een automobiel voor 4 personen cadeau zal doen, om groepsgewijs daarin rijdende de bestratingen te bestudeeren. Aan dat geschenk zullen echter de voorwaarden verbon den worden, le dat de Kleverparkweg niet door hen zal worden bereden, vóór een wedstrijd beslist is tusschen de heeren Blom en Havelaar, in het aanmaken van het beste gas- of water-raadsleden-wip-kussen 2e dat de heeren Van den Berg en Van Linden Tol bereid zijn. gedurende eenigen tijd nog eene bizondere studie te maken van het instituut der hersenschudding. I.IJST VAN VKi:liMIlELISCrV. Pension Uthem, Aerdenhout. Mevr. v. NollenFreiburg. E. de GraeffBrussel. Mej. TI. VersteeghStolcholm. Mevr. de Wed. Dijckmeester Dordrecht. Fam. Juriaanse, Haarlem. Fam. Merens Hotel van ouds „Het Raadhuis" Fam. v. d. Valk van Brigdamme, Rotterdam 3. Hotel „Hartenlust". Mej. S. M. Rutgers v. d. Loeff, Zwitserland. Dr. W. Rutgers v. d. Loeff, Zwitserland Pension Lodewyks, Duinlust Park. Mej. J. E. ten Have, Amsterdam. Mej. S. JansenAmsterdam. Hotel „Duin en Daal". Mr. L. ten Bruggen Cate, Gron., 2 pers. Louis Femer, Amsterdam 2. H. Tadema, Jacobi-Parochie 3. Mr. L. M. Haakman, Amsterd. 4. Mr. CadetDen Haag 2. Pension „Pomona". MejH. Chatelaine, Den Haag. Mej U Houtsma, Heilo. Fam. Dagnelie, Amsterdam,. Mej. A Bal, Transvaal. Pension Bosch en Heuvel. Zandduinweg (Hoog Hartelust). De Heer en Mevrouw Boelev<> HensbroekAmsterdam Mejuffrouw Boele van Hensbro Amsterdam. De Heer en Mevrouw Domis, Amsterdam. N. B. Geregelde opgave aan de redactie vóór Woensdagavond van vertrek en aankomst van gasten is voor allen gemakkelijk Dinsdag I October 1907: Een enkel optreden van vóór zijn vertrek naar Amerika. Justus van Maurik. Multatuli. van Herman Hei.tersians. Aanvang S,/4 uur. Balkon ƒ2.— Stalles 1.75 Front- loge ƒ150; Parterre ƒ1.25; Zijloge Ampli. ƒ0.60; Gaanderij 0.40. Plaatsbespreking dagelijks van 1012 en van 14 uur. Vrijdag 4 October 1907. Dir. CAV. M. DE HONDT. era in 4 acten van A. POUCHIELLI. Groot Ballet. Aanvang 8 uur. Baleon ƒ3.Stalles 2.50; Front- e 2.Parterre f 1.50; Zijloge 25; Amph. ƒ1.Gaanderij 0.75. VIOOLCURSUS E. A. CATS. ursus- en Privaatlessen voor tbeginnenden en meergevorderden, ■pleiding voor het examen L. O. M. O. SPREEKUUR: Dinsdags n Vrijdags van 2—3 uur. res: JANSSTRAAT 51A rood, iARIiEM. Telefoon 1511. Een dame vraagt tegen December in gezeliigen familiekring, tegen nader overeen te komen condities. Brieven franco onder No. 3 Drukkerij „LINNAEUS", Santpoort. VAN voorheen SCHMIDT RUITER, Agentschap GLAS ASSURANTIE. SANTPOORT. Het adres voor BLOEMENDAAL, SANTPOORT en aangrenzende Gemeenten voor Villa's, Huizen en Bouwterreinen. - Tegen billijke voorwaarden. - B1 oemendaalsche weg - BLOEMENDAAL. - RIJTUIG- en WAGENMAKEBIJ Specialiteit in bet smeren van Rijtuigen. ll VULMAAfAD „VüLCANUS' stijle moderne zwart met koper Ruime sorteering 0 Bloemenmagazijn Bloemendaalsche weg 221a, BLOEMENDAAL. Levering van alle soorten Aanbrengen van Aanleggen van Villatuinen en verder alles wat op het vak betrekking heeft. Aanbevelend, VOLLEDIGE UITRUSTINGEN. [f* Ged. Oudegracht 25. Nassaulaan 7. Een net oppassend persoon, zeer nette hand schrijvende, bekend met Expe ditie, Emballeer-, Kantoor- en Magazijnwerkzaamheden, zag zich gaarne geplaatst omtrek Haarlem, Amsterdam of Zaandam, goede getuigen ten dienste. Brieven, Generaal Cronjéstraat 5rood, Haarlem.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1907 | | pagina 3