24 ken. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 12 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. Koopsom f 20000. Huurprijs f1000. 17. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Saudpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of in richting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huur prijs f900.'sjaars. Aanvaarding terstond. 18. Een huis met grooten tuin te Sandpoort aan den Hagelingerweg H. 86, bevattende 5 kamers, keuken, zolder en dienstbodenkamer. Koopsom f 5000.Huur prijs f250.'sjaars. Aanvaarding terstond. 19. Een huis met tuin aan den Hagelingerweg, be vattende 3 kamers, keuken, enz. Koopsom f1500. 20. Villa „Johanna" aan den Brederoseheweg, bevat tende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 21. Een burgerwoonhuis aan den Brederoseheweg van alle gemakken voorzien. Koopsom f3000. 22. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen aan het Kerkpad. Koopsom f3000. 23. Villa «Oakwood", park Duinlust bij 't station, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden tuin. Het geheel is groot 1700 M3. De villa bevat beneden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, bijkeuken, schuur en prieel in den tuin, boven 5 kamers en zolder. Koopsom f 15000. Huurprijs f800.'sjaars. 24. Een huis aan de Jan Gijzenvaart waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 25. Een villa, gunstig gelegen aan den Bloemendaalschen stationsweg vlak bij Boschbeek en Spaarnberg en aan de tram. De villa bevat 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closet, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f325.'sjaars. 26. Villa «Elise" aan den Stationsweg bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en achtertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 27. Een burgerwoonhuis aan het Kerkpad, voor-en achter tuin. Koopsom f2000. 28. Drie aaneen gebouwde huizen aan het Kerkpad, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 29. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin aan den Hagelingerweg. Koopsom f7000. 30. Villa Henriëtte" aan de Jan Gijzenvaart bij Bloemen- daal. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huur prijs f413.'sjaars. AERDENHOUT. 31. Villa »'t Haspelcomfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M3. Koopsom f 40000.Huurprijs f1800.'sjaars. Aanvaarding terstond. 32. Villa »Duinholt«, hoek Doodweg en Straatweg Haarlem- Zandvoort. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2a/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W.C.'s op elke verdieping. Het geheel is groot 1100 M3. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's eu apartementen. 33. Villa »Cornelis Hoeve», 10 kamers. Park Duinlust bij station Sandpoort. Huurprijs f'850. 34. Villa »Clematis«. Bijzonder gunstig gelegen tegenover het station Sandpoort. Beneden-afdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur, f 200.per maand. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaap kamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. In »Clematis« degelijk pension, per dag per persoon f 5. Bouwter reine n. BLOEMENDAAL. 35. Een prachtig villaterrein, met mooi geboomte, gelegen in het schoonste gedeeltetusschen spoor, station en electr. tram. Groot 1100 M3. 36. Een villaterrein in het Duinlustpark bij de denne- bosschen en dicht bij 't station. Groot 800 M3. Prijs f 4.per M3. 37. Groote en kleinere perceelen, gunstig gelegen aan verschillende hoofdwegen in de nabijheid van 't station. Prijs f 5.per M3. SANDPOORT. 38. Een bouwterrein aan de Molenstraat, gunstig gelegen midden in het dorp bij de halte stoomtram. Groot 300 M3. Prijs f 3.per M3. 39. Vier bouwterreinen aan den Rijksstraatweg naar Velsen, gunstig gelegen en mooi begroeid. I. 1390 Q meter. Prijs per Q meter f 2.75 II. 1450 2.50 III. 1330 1.50 VI. 1490 1-50 Koopsom voor 't geheel f 12.000. 40. Een bouwterrein aan den Straatweg tusschen Schoten en Sandpoort, bijzonder geschikt voor het bouwen van een blok burgerwoonhuizen. Groot 1352 M3. Koop som f1000. 41. Een boschrijk villaterrein, nabij de spoorhalte Drie huis. Prachtig gezicht "over weilanden en vergezicht op de duinen. Groot 15.000 M3. Prijs f 2.per M3. 42. Een boschrijk villaterrein benevens de aangren zende teelakker, zeer gunstig gelegen aan den Brede roseheweg. Bij uitstek geschikt voor buitenplaats. Groot 40.000 M3., in massa f2.per M3. 43. Een bouwterrein aan den Driehuizerweg, Duin en Kruidbergerweg en Kerkpad. Bij uitstek geschikt voor villapark. Groot 50.000 M3. Geheel of in perceelen. 44. Een bouwterrein aan de Jan Gijzenvaart, tus schen het Duinlustpark en Bloemendaalscheweg, bijzon der gunstig gelegen on vlak bij 't station. Groot 9280 M". 45. Verschillende perceelen bouwterrein. Gunstig gelegen midden in het dorp bij den molen, 2 min. van de tram. Geheel groot 3000 M3. Prijs f 4.50 per M-. Plaatselijk Nieuws. Meerenberg. J. 1. Zaterdag hield de gemengde zangvereeniging «Oefening baart Kunstalhier, bestaande uit broeders en zusters der inrichting, hare eerste jaarvergade ring welke feestelijk werd herdacht. Hulde werd gebracht aan den leider der vereeniging, den heer Jonker, voor zijne belanglooze hulp, waarna hem door den voorzitter een souvenir werd overhandigd. Volgens de verslagen van secre taris en penningmeesteresse mag de vereeniging zich is wel vaart verheugen. Voordrachten en komische stukjes verhoogden het gezellig samenzijn, waarna aan het einde deze avond werd besloten met een souper. Moge de vereeniging in bloei en welvaart toenemen, op dat ook de patiënten daardoor enkele genoeglijke avonden kunnen worden verschaft. Maandag 10 Februari e. k. ten 3 ure n.m. vergadering van de onderafdeeling Kennemerland, van de afdeeling Noord- Holland, van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, in het café van Van Schooten te Overveen. De te behandelen punten 1. Opening der vergadering. 2. Voorlezing notulen vorige vergadering. 3. Behandelen ingekomen stukken. 4. Vaststel ling reglement voor de schietoefeningen en wedstrijden in 1908. 5. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 6. Rond vraag en sluiting. In verband met punt 4 der agenda zijn twee voorstellen ingekomen n. 1., een voorstel om de schutters te verdeelen in afdeelingen, ieder met afzonderlijke afstanden en prijzen en een voorstel om de schutters naar mate van hunne ge oefendheid op bepaalde afstanden te doen schieten. Beide voorstellen zullen volgens het convocatie-biljet op de ver gadering nader worden toegelicht. Vrijdag 7 Februari des namiddags te 1 ure werd in 't hotel van «Ouds het Raadhuis" te Overveen de tentoonstel ling van bloeiende bolgewassen en planten, uitgeschreven door de afdeeling Overveen-Bloemendaal der Algemeene ver eeniging voor bloembollencultuur, geopend. Deze tentoonstelling, waar uitsluitend door de leden der afdeeling kon worden ingezonden, is in alle deelen uitstekend geslaagd, getuigen de prachtige groepen bloemen, welke door verschillende leden zijn ingezonden. De jury, bestaande uit de heeren G. van Meeuwen te Heemstede, C. Roozen Hzn. te Overveen en L. Koolhoven te Bloemendaal, heeft Vrijdag voormiddag de verschillende inzendingen beoordeeld en dc volgende prijzen bestaande uit kunstvoorwerpen toegekend aan lste prijs aan P. W. Voet, bij loting met den heer J. B. Bos Az 2de prijs aan J. B. Bos Az.3de prijs aan Leo Bijvoet; 4de prijs aan J. Barnhoorn, tuinbaas van wijlen den heer Joh. Ter Hofsteede 5de prijs aan F. Eldering 6de prijs aan Willem Rynierse; 7de prijs aan Paulus Roozen 8ste prijs aan J. C. Gehrels9de prijs aan G. Tweehuijsen 10de prijs aan L. Roozen Nz.11de prijs aan J. Gielen. Bestuursprijs aan den heer J. Barnhoorn tuinhuis van wijlen den heer Joh. Terhoffsteede voor 2 prachtige groepen bloeiende planten. Wij kunnen onze lezers aanbevelen deze schoone tentoon stelling te gaan bezoeken, welke voor niet leden te bezich tigen is des Vrijdags 7 Februari van des nam. 15 ure. Zaterdag 8 voorm. 105 nam. Zondags 9 nam. 1-5 ure. Tegen een entrée van 25 ets. De Staatscourant bevat de statuten van de naaml. ven nootschap: Maatschappij tot voortzetting van D. de Clercq's Bureau voor Technisch nieuws te Bloemendaal. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f 50,000, ver deeld in 500 aandeelen van f 100, die alle geplaatst) zijn. De heer de Clercq is tot directeur benoemd. Maandagnamiddag omstreeks vijf uur, ontspoorde tusschen den overweg der Kleverlaan en de Delft, een electrische tram. De wagen kwam buiten de rails te staan en na ruim een uur oponthoud kon de dienst weer worden geregeld. De reizigers van Bloemendaal moesten gedurende het oponthoud van daar naar den overweg loopen. Door de politie is in beslag genomen Politie. een valsch kwartje, dragende de beel tenis van H. M. de Koningin en het jaartal 1908. Het was bijna niet te onderscheiden van een goed kwartje. Door den jachtopziener Luikman alhier is proces verbaal opgemaakt tegen F. Donkervoort, alhier, wegens het jagen zonder akte of vergunning. Het geladen geweer waarmede Donkervoort zich in het jachtveld bevond, is in beslag genomen. Door de politie te Vogelenzang is proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner van Heemstede, die.een te kleinen hond als trekkracht bezigde. De werkman Van der Tonge had het ongeluk bij het houthakken, dat het hakmes uitschoot, tengevolge waarvan drie teenen van zijn linkervoet ernstig ver wond werden en hij per rijtuig naar zijne woning vervoerd moest worden. Bij beschikking van 24 Dec. Provinciaal 1907, n°. 60, is door gedepu- Bestuur. teerde staten medegedeeld dat het door de gemeente Bloemendaal te dragen aandeel in de lichting der nationale militie van 1908 bedraagt 13, waarvan 9 manschappen ter volledige en 4 ter korte oefening zullen worden ingelijfd. B. V. V. speelde Zondag voor de 2e Sport. klasse van den Haarlemschen Voetbal Bond tegen Haarlem IV en verloor dezen wedstrijd met 100. 's Middags om 2 uur had de aangekondigde wedstrijd plaats tusschen B.V.V. I en Z.V.V. uit Zaandam. Hoewel Bloemendaal den aftrap had, was de eerste uitval voor Z.V.V. De Bloemendaalsche achterhoede was echter op haar hoede en zond den bal terug, zoodat de strijd aanvankelijk in het midden gestreden werd. Langzamerhand begon de bloemendaalsche voorhoede echter pressie op de Z.V.V. verdediging uit te oefenen en na ongeveeer een kwartier spelens zette de linksbuiten mooi voor zoodat de rechtsbuiten weinig moeite had, den hal door het doel te jagen. Even hierna kwam de tweede goal op de zelfde wijze. Na deze periode van overwicht van Bloemendaal kwam Z.V.V. flink opzetten en bracht haar rechtsbuiten met een goed schot den stand op 2 1, terwijl uit een corner met een mooien head-bal Z.V.V.'s 2e goal geboren werd. Direct hierna werd rust gefloten. Na de hervatting was Z.V.V. de eerste 10 minuten sterker en bracht de bloemendaalsche verdediging geducht in 't nauw. Zij wist zelfs de leiding te nemen, waarvan zij echter niet lang genoegen had, want BVV's rechtsbuiten, die bijzonder zijn dag had, ging met enorme vaart op 't doel der tegenpartij af en rustte niet voordat hij de par tijen weer op gelijken voet gebracht had. Dit had tengevolge, dat de Z.V.V. achterhoede ver slapte waarvan de B.V.V. voorhoede handig gebruik maakte door nog 4 maal te scoren, resp. door den rechts buiten, den rechtsbinnen, den middenvoor en den links buiten. Z.V.V. kon hier niets meer tegenover-stellen, zoodat. Bloemendaal met 7 3 dezen wedstrijd won. De stand der le klasse Noord-Holl. Voetbal-bond is nu Vereeniging. gesp. gew. gel. verl. p. voor tegen gem. B.V.V. Bloemendaal. 5 5 'O 0 10 12 7 2.00 Sport Hoorn6 4 0 2 8 19—20 1.33 ZVVZaandam6 3 0 0 6 19—13 1.00 H.F.C. III Haarlem 6 2 0 4 4 9—19 0.66 Volharding Hoorn.... 6 1 0 5 2 919 0.33 Zondag a.s. ontvangt Bloemendaal II Hercules uit Haar lem, waarvan zij wel verliezen zal en Bloemendaal I om 2 uur H.F.C. III, tegen welk elftal zij hard zal moeten werken indien zij hierop de overwinning wil behalen. Haarlem. Jaarverslag van den Isten Uit andere ge- secret, der afd. Haarlem en Omstreken van meenten. het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies over 1907. Dit jaar werd ons ledental verrijkt met 121. Zeventien leden bedankten, zoodat het aantal contribueerende leden 254 bedraagt, terwijl 22 personen ons een gift voor een keer toezegden. De afdeeling gaat dus wel vooruit, maar toch niet in die mate als wenschelijk is en noodig voor het groote aantal kinderen, dat onze hulp nog.behoeft. Om voor de uitbreiding wat krachtiger te kunnen wer ken heeft het bestuur het raadzaam geacht een permanente propaganda-commissie te organiseeren en den heer Ed. O. van Bilderbeek is zoo welwillend geweest de benoeming tot voorzitter te aanvaarden welke commissie werkte met een aanvankelijk bevredigend succes. Verleden jaar hadden wij reeds stappen gedaan tot het verkrijgen van de koninklijke goedkeuring en nu zijn onze pogingen met een goed resultaat bekroond op 15 Juni 1907, terwijl de goedgekeurde statuten voor komen in het Bijvoegsel tot de Nederl. Staatscourant van Donderdag 11 Juli 1907 n°. 160. Verleden jaar zond de afdeeling 33 kinderen uit en dit jaar 44, waarvan één kind twee termijnen wegbleef. Van deze kinderen ontving ik 33 opgaven over de gewichtstoename 1 kind0.5 K.G. afgevallen. 1 niets aangekomen. 4 kinderentot 1 K.G.. 10 tusschen 12 13 *a 23 3 34 1 kind4 Den heer Boekhoven zijn wij veel dank verschuldigd; hij verklaarde zich steeds bereid de kinderen te geleiden op hunne reizen naar de vacantie-kolonies toe en weer terug. Ook de heer van Bilderbeek heeft ons in dit werk zeer gesteund. In ons bestuur zijn twee leden uitgetreden n. 1. Mevr. Meder Rooseboom en den heer Nagtzaam, terwijl twee nieuwe leden toetraden n. 1. Mej. van der Chys en de heer Hendriks. Wanneer wij op het jaar 1907 terugzien kunnen wij tevreden zijn, maar tevens worden wij doordrongen van het gevoel dat er nog veel werk voor ons ligt, en daartoe 2' jaargang Prijs per halfjaar f bij vooruitl taling. Prijs per nummer f 0 Mededeelingen Agenda. Don gem Brongebouw: Zon< Muziekkorps, Directeur voor abonné's. Aanvang Donderdag 20 Febr Letterl. Vereeniging J «Uitgaan". Aanvang 8 Schouwburg Ja Rotterd. Tooneelgez. Liefde Waakt". Aanvang Zondag 16 Februari «Roze Kate". Aanvang Vrijdag 21 Februari Aanvang 8 uur. Sociëteit «de V Februari. Haarl. Sportve Zóndag u16 Februari 8 uur. Dinsdag 18 Februari vang 71/s uur. Schouwburgzaal bruari. Amsterdamsch schoonmoeder getrouwd Vrijdag 21 Februari naar Samona". Aanvang Woensdag "19" Febr zaal van de Kroon. I der mij. van nijverheid C. van de Volckere u materie, radium en r; lichtbeelden. Artsen en spreekuren. Fe Zomerzorgerlaan. Dageli J. Th. Bornwater, behalve 's Zondags. S. H. Brongersma, laan, van 1 2 uur, b W. C. J. Verhulst van 121 uur. D( Binnenlandsch sic overzicht. na he had met den Mijnraad in de 2de kamer in o( van Idsenga en Duj bevordering van den kolonel, en over toelag De heer Van Idseng behandeld was gewordt toepassing der regleme andere zoodat op hel onaangenamen vorm a zitter was te danken meting kreeg. De voor verder kon behandeld kamer kwam. Aan d o. i. vrij onduidelijke zal nog wel nader op den behandeld door m Wat de toelagen aan het is een onder on het kader verloopt c in dienst moeten zijl een weduwenpensioen besten zoeken dus zoo Dinsdag 11 Febr. teekend waarbij het portefeuilles zijn als v Mr. Th. Heemskerk Jhr. Mr. de Marees Mr. A. P. I. Nelis J. Wentholt, Marin Mr. M. J. C. M. I Luit.-Gen. Sabron, Mr. I. G. S Bevei A. S. Talma, Land A. W. F. Idenbur Het verschijnen va met kalmte begroet, aan het roer zit ei vormt, die in stilte zeden bederft zal daa Sommige bladen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 4