iijlM va» Jet Bloemendaalseh Weekblad" van Zaterdag 4 April 1908. Aannemer, metselaar, stucadoor: Aanbevolen Jb. Bregman, Bloèmendaal. adressen. Ameublementen en tapijten: J. Pander en Zoon, Kruisstraat 2233, Haarlem Aanleg en instandhouding van tuinen en Park en: Gebr. Koebrugge, Bloemendaal. Automobielen: A. E. Beekman, Bloemendaal. Behanger en stoffeerder. J. C. Caderius van Veen, Haarlem. Bewaarplaats van Inboedels: J. J. C. Sarlet, Haarlem. Boekhandel: P. Stins Pzn., Bloemendaal. Bouwkundige en makelaar: A. Poth, Tetterodestraat 30, Haarlem. Brandstoffen: G. Honing en Zoon, Bloemendaal en Haar lem. Firma J. H. Krul Jr., Overveen. J. van Wijk, Pieteikiesstraat 33, Haarlem. Confiserie Cuisine: Van Willigenburg, Bloemendaal. Costumes: Gez van Santé. Haarlem. Electrisch licht: Gratio en Ross. Bloemendaal. Fotografen.: A. J. Boverhoff, firma ('ordes, Groote Houtstr.. Haarlem. Haarden, kachels, fornuizen: D. Hogenbirk en Zoon, Bloemendaal. H aarlemscheC redietbank. Lange Begijnestraat 22, Haarlem. Haarlemscho Incasso-Bank: Duym en Spruyt, Haarlem. Huisschilder en Decorateur: F. W. Moolenaar, Bloemen daal A. Ruiter, voorheen Schmidt en Ruiter, Bloemendaal Hotel-Pension „Zomerzorg", Bloemendaal. Kleedermakerij (heeren en dames): A. H v. d. Steur Jr., Barteijorisstraat 2i, Haarlem. Tel. 303. Kleedingmagazijn: Peek Cloppenburg, Haarlem A. Kreymborg Co., Amsterdam. Koek- en Banketbakker. M. R. Hilbrands, Bloemendaal, Telefoon 1250. Kruidenierswaren, koffie, thee, enz.: J. P. Staal. Bloemendaal. Laarzenmagazijn: Francken, Anegang 5, Haarlem. Luxe Broodbakkerij: L. A. van den Berg, Bloemendaal. Henri J. Carels, v h. Paul C. Kaiser, Zijlstraat, Haarlem, H. Francken Jr Haarlem. G. H. Japikse, Schagchelstraat 11, Haarlem. Machinale stofreiniging: J. W. Koopman, Haarlem. Melkinrichting: P. F. Bulters. De Sierkan, Zijlweg, Haarlem Kranenburg, Ged. Raamgracht 27, Haarlem. Meubelen en tapijten: Joh. J van Kempen. Bloemendaal. Opticien-Mecanicien: J. A. J. Schokking, Spui 32, Am sterdam. Over hem il en makers Volledige uitrustingen: Gebr. Vermeulen. Groote Houtstraat la, Haarlem. Rijtuig- en wagenmaker: J. H. Wesemann Jr., Bloemen daal. Rijwielen: M. Poldermans, Korte Kleverlaan, Bloemendaal Schoenen magazijn- reparatieinrichting (handwerk): A. van Velthoven. Bloemendaal. Sc hoe n en magazij nGerard Steenkist, Frans Halsstraat 49 Haarlem. l'iscaer, Anegang, Haarlem schoorsteenveger: PatrizioOttolini,Cornelissteeg, Haarlem. Smederij: Joh Krenning. Bloemendaal. Sportartikelen en Rijwielen: Haarlem's sporthandel, Kruisweg 55, Haarlem Stucadoor en metselaar: D. van Kampen, Bloemendaal. Tapijten en karpetten: Joh. J. van Kempen, Bloemendaal. Thee en koffie: Ritsema Co, Zijlstraat 47, Haarlem, Telefoon 156. Thee: Van Veen Co., Kruisstraat 34, Haarlem. Verfwaren, Drogerijen: J Windhorst Jr. Bloemendaal Visch handel en rookerij: J. Balm Hzn., Spaarndam. Vleeschhouwerij: A v. d. Ham, Bloemendaal. Tel. 1106. Waschinrichting: Firma J. Smits Zoom Bloemendaal. Wijnen, Bieren, Limonades, enz.: M. L. van Holst, Bloemendaal. Zweedsche gezondheid- er heilgymnastiek: S. Sval- ling en M. Karrberg, Bloemendaal. Haarlem Agenda. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 4 April. 8 uur. Rotterdamsch tooneel- gezelschap. 1 ir. P. D. v. Eysden, (op verzoek) »De Waaier Zondag 5 April. 8 uur. Antwerpsch tooneelgezelschap. »Lucie Didier» en «Het Geluk van Rijk te zijn.» Donderdag 9 April. 8 uur. Tooneelvereeniging. s Telefoon- geheimen» en »De Aanbeveling». Schouwburg de Kroon. Zondag 5 April. 8 uur. Amsterdamsch tooneelgezelschap. »De tooneelspeler des Keizers. Dr. Bakker, Bloemendaalscheweg. van 1 sen en junr beijaive Zon- en Feest- spreekuren. r dagen. H. L. van Beusekom, Zomerzorgerlaan. Dagelijks van 89 uur en 12 uur, J. Th. Bornwater, Overveenscheweg, van 12 uur, behalve 's Zondags. S. H. Brongersma, Kleverlaan hoek Korte Kleverlaan, van 1 2 uur, behalve Zon? en Feestdagen. W. C. J. Verhulst, Noorderstationsweg. Dagelijks van 121 uur. t,, Van Donderdag 26 Maart tot Burgerliike Stand. n Donderdag 2 April Bevallen: D. M Warmerdam Cazander d M. J. H. PijlTroost z P. J. Wilke—Dolman z. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 5 April Kerknieuws. voorm. 10 uur ds. J. A. van Leeuwen. Do avonddienst is geëindigd. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 5 April voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen10 uur Hoogmis8 uur Vespers, R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 5 April Kerkelijke dienst te 7-J en 10 uur. PENSION- EN WONINGGIDS van Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang en Sandpoort van liet Kantoor van Vaste Goederen. Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau „Rusthoek" Kantooi- Eindpunt Iïlectr. tram boven de lunchroom en bodega „RUSTHOEK". Telefoon nummer ZZD. Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsohe overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te meldm.i Het kantoor is voorloopig geopend van 9 tot 5 nnr. Te Koop of te Huilr zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. 1 Villa, bevattende9 kamers, serre en balkons, keuken, kelder, schuur in den tuin, closets, waterleiding, electrisch licht en electrische schellen, voor- en achtertuin. Aanvaar ding 1 Mei of eerder. Huurprijs f 600.'sjaars. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin richting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom f 21000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 4. Een groote villa bevattende. 12 kamers en van alle ge makken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f17000. Huurprijs f 1200.'s jaars. Aanvaarding 1 Juni. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 650.'s jaars. Koopsom f 10,000. 6. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het statipn. Aan vaarding 1 Mei. Huurprijs f 650.'sjaars. Koopsom f 10,000, 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor table ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bij zonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f 90000. 8. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de halie electi'. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende: beneden salon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers, balcon en loggia. 2e etage2 slaapkamers en dienstboden kamer, groote zolder. Electr. liöht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 5&0 'sjaars. 9. Villa Aanvaarding Mei. Huurprijs f 500.'s jaars. 10. Een huis met tuin, bevattende 7 kamers, zolder, kelder, twee flinke closets. De aanwezige kleeden, gordijnen, lampen en kachels, kunnen worded overgenomen. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 400 'sjaanj. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle gemakken voorzien. Voor- en achtejrtuin Koopsom f25.000. 13. Villa, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, gangboven2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Aan vaarding 1 Mei, huurprijs f 500 's jaars. 14. Bovenhuis. Suite, keuken, closet, 3 slaapkamers, balkon en plat, aparte opgang, waterleiding. Huurprijs f 300 'sjaars. 15. Villa te koop. Koopsom f 10.000. 16. Villa te koop. Koopsom f 6600. 17. Winkelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden winkel en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500. 18. Villa: 10 kamers, badkamer, serre, balkons, enz. enz. Huurprijs f 1300.'s jaars. 19. Vrij bovenhuis aparte opgang: 6 kamers, keuken, zolder, balkons, waterleiding, closet. Huurprijs f 400. 's jaars, met tuin f 425. 20. Een winkelhuis, op goede stand, bevattende: ruime winkel, 5 kamers enz. en van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 425.'s jaars. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr licht, water leiding, closets, enz van alie gemakken voorzien. Aanvaar ding terstond. Koopsom f37000. Huurprijs f2200. 23. Villa, 12 kamers, keukeu, kelker, dessertkamer, kastenkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. 24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, electr. licht, waterleiding, w.c., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.— 'sjaars. 25. Een huis, 6 kamers, erker, keuken enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f450.'sjaars. 26. Villa, voor en achtertuin bevattende beneden, suite, keuken, kelder, boven 6 kamers, enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f 750.'sjaars. 27. Een heerenhuis, voor- en achtertuin, 6 kamers, keu ken, kelder, schuurtje, waterleiding, w.c. Aanvaarding Mei of Juni. Huurprijs f480.'sjaars. 28 Een winkelhuis (benedenhuis), H. Huurprijs f 1200. 's jaars. 29 Een benedenhuis (aparte opgang), H. Huurprijs f 450.'sjaars. 30. Een winkelhuis, met bovenhuis, H. Huurprijs f 1600. 's jaars. 31. Villa, 9 kamers, keuken, kelder, serre, balkons, zolder, voor en achtertuin, electr. licht, waterleiding, closet enz. Aanvaarding Mei. Huurprijs f850 'sjaars. 32. Een huis, 6 kamers, keuken, kelder, zolder, dienst bodenkamer, voor en achtertuin. Electr. licht, waterleiding enz Aanvaarding Mei- Huurprijs f450 'sjaars. 33. Villa, in het hooge gedeelte beneden3 kamers, ruime hal en vestibule, boven 3 kamers, balkon, badkamer, zolder met 2 kamers. Electr. licht en waterleiding. Het geheel is groot 1800 M. Koopsom f23000. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f 19500.Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6 Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgei woonhuis van alle gemakken voorzien Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 9. Villa, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden tuin. Het geheel is groot 1700 M2. De villa bevat beneden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, bijkeuken, schuur ep prieel in den tuin, boven 5 kamers en zolder. Koopsom f 10000.—Huurprijs f800.'sjaars. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750.— 12. Villa bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en achtertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 13. Sen burger woonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burger woonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzen vaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. terstond. Huurprijs f325 'sjaars; ook gemeubileerd te Huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van allen gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 13000. Huurprijs f800.'sjaars. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f 1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden *3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 21/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementen, met en zonder pension. 1. Villa, 10 kamers. Huurprijs f 900. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op de beste stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamer of wel 2 kamers en keuken. 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met ot zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 14. Gem. kamers met pension. 1 zitkamer, 2 slaapkamers. 15. Gem. huis. 8 kamers, keuken, kelder, tuin met schuur. Electr. licht, waterleiding. 16. Gera. kamers zonder pension. 4 kamers, dienstb kamer. Keuken, schuur, tuin met tuinhuis. Electrisch licht, waterleiding, W. C. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. licht en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 19. Gem. villa: 8 kamers, serre enz., electr. licht, waterleiding, bijzonder schoon gelegen. 20. Gem. villa: 5 kamers, hal, serres enz., electr. licht, waterleiding, badkamer, enz. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electrlicht hal, serre grootentuin met pension. 22. Gem: bovenhuis, apparte opgang, 5 kamers, balkon, plat, keuken, waterleiding aangenaam gelegen. 23. 4 kamers keuken, tuin, enz., nabij station. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. Haarlem. De tentoonstelling van Uit andere ge- vrouwelijke handwerken, die te Brilnn, de meenten. hoofdstad van Moravië, zal gehouden wor den belooft schitterend te zullen zijn. Zij zal omvatten wat de oostenrijksche afdeeling betreft, de werken van verschillende scholen waarin vrouwelijke handwerken onderwezen worden, waarbij vooral de wijze van onderricht, evenals de leiding waaronder de leerlingen staan, op den voorgrond zullen treden, dan het werk van normaal scholen voor het vormen van onderwijzeressen, ten behoeve der vrouwelijke handwerken, vervolgens het werk der speciale vakscholen voor kunstnaaldwerk in Oostenrijk en ton slotte het werk der onderwijzeressen van de vrouwelijke hand werken en het kunstnaaldwerk. Wat het buitenland betreft, zoo zullen worden opgenomen, de werken van uitmuntende vakscholen voor kunstnaald werk, en verder kunstnaaldwerken op elk gebied die zich door degelijkheid en goeden smaak onderscheiden. Door de bemoeiingen van den directeur van het museum van Kunst nijverheid te Haarlem werd voor Nederland op deze ten toonstelling eene afzonderlijke plaatsruimte van 30 M2. beschikbaar gesteld, terwijl alle onkosten door het tentoon stelling comité zullen gedragen worden. Aan de internationale afdeeling der tentoonstelling zullen verschillende landen, die aan het* hoofd der nieuwe beweging staan, als ZwedenNoorwegen, Denemarken, Engeland, Duitsch- land en Nederland deelnemen, Frankrijk en Italië hebben ook reeds toegezegd. Wij willen hopen, dat de nederlp-ndsche vrouwen en meisjes bij dezen eervollen wedstrijd niet ten achter zullen blijven en aan het buitenland zullen toonen dat zich ook in Nederland het nieuwe, frisch ontluikende leven doet gelden, dat zich reeds in vele landen heeft geopenbaard en dat ook zij gebroken hebben met de sleur, de onoordeelkundige toepas sing en het smakelooze werk, dat in de vorige eeuw nog vele navolging vond. De inzendingen moeten plaats hebben vóór 1 Mei aan het museum van Kunstnijverheid te Haarlem, terwijl de directeur vóór 15 April opgave verzoekt van de werken dien men wil inzenden. Alle inlichtingen zijn verder bij genoemden directeur te verkrijgen die tevens op aanvrage het prospectus der tentoonstelling kosteloos toezendt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5