Jongers A. E. BEEKMAN Jongers R OPRUIMING. Gerard Steenkist. lis Reclame 10° O 3(rocht. - D. Hogenbirk Zoon De £uxe-Brooöbakkerij He^jleeare^'iVs0e0rrh; uwt: Smakelijk brood van uitsluiten!) prima kwaliteit Agent. 10 Frans Halsstraat 49. 10 7. Telefoon 912. Selefoon 912. 0 00 Kleverlaan A 820 C. w. DE JONG. 91 Reeds in der vorige nummers hebben we het al eens ge had over het ondoelmatige systeem van nummerindeeling der huizen in onze gemeente. Het wordt hoog tijd dat hierin een afdoende verbetering wordt aangebracht, terwijl tevens de wenschelijkbeid om een bevolkings-agent aan te stellen, ook door deze aangelegenheid, als door de quaestie van het slordig bezorgen der stemkaaiten voor de jongste verkiezing van een raadslid, in het licht treedt. Een bevolkings-agent is iemand die zich op de hoogte houdt van alle de gemeente inkomende en uitgaande, zich vestigende en vertrekkende personen, hun herkomst, de grootte van hunne gezinnen enz. en is aldus, behalve de onmisbare vraagbaak voor de politie, de aangewezen rondbrengen van alle ambtelijke stukken. Door verschillende personen, van wie algemeen bekend is dat zij orde in hun huiselijke en beroepsaangelegenheden betrachten, is tijdens de jongste gemeenteraadsverkiezing voor het stembureau verklaard, dat zij geen stemkaart thuis hadden gekregen. Naar wij vernemen, waren met de bezorging dezer kaarten as aangestelde beambten van politie belast. Wij hadden nog geen gelegenheid de waarheid van dit gerucht te onderzoeken, maar twijfelen echter niet of het gemeentebestuur heeft reeds een begin van onderzoek ingesteld of zal alsnog met nauwgezetheid in deze quaestie handelend optreden. Naar men ons zegt, wordt door de bewoners van per- ceelen aan de laan tusschen den slager den heer H. C. Kohier en den bierbottelaar den heer Geeven geklaagd over de vele niet nader te omschrijven zij het ook zeer natuurlijke menscheljjke verrichtingen, waarmede 's avonds die laan ver ontreinigd wordt. Het is dan ook meer dan tijd dat hier en op andere plaatsen langs den weg toilethuisjes ge plaatst worden. Ook is het bedenkelijk, dat het gevaar om hier over reden te worden zoo groot iseen en ander reden te over om de aandacht van hen, die met het toezicht alhier be last zijn, hierop te vestigen. Yerslag van den toestand der gemeente Bloemendaal over liet jaar 1907. Bevolking. Loop der bevolking gedurende het jaar. Werkelijke bevolking op 31 December van het vorig jaar 3201 mannen, 3994 vrouwen, 7195 beide geslachten. Vermeerdering gedurende het jaar door mannen, vrouwen, beide geslachten, geboorte61 56 117 vestiging525 808 1333 Geheele vermeerdering. 586 864 1450 Vermindering gedurende het jaar door mannen, vrouwen, beide geslachten, sterfte71 70 141 vertrek444 6351070 Geheele vermindering.. 515 705 1220 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering 71 mannen, 159 vrouwen, 230 beide ge slachten. Bevolking op 31 December van het jaar 3272 mannen, 4153 vrouwen, 7425 beide geslachten. Opgave der op 31 December van het jaar aanwezige personen, behoorende tot gestichten en bewaarplaatsen voor krankzinnigen 758 mannen, 911 vrouwen, 1669 beide ge slachten. Getal geborenen in de gemeente, mannen, vrouwen, beide geslachten, levend61 56 117 levenloos aangegeven..^1 Te zamen61 57 118 Sterfte in de gemeente zonder levenloos aangegevenen 71 mannen, 69 vrouwen, 140 beide geslachten, waarvan 80 op Meerenberg. Verkiezingen. Dagteekening der verkiezing 4 Juli 1907. Namen van elk ge- Getal geldige stemmen op durende het jaar eiken verkozene uitgebracht gekozen raadslid: bij de eerste stemming: A. F. Bijvoet422 J. ter Hoffsteede484 A. van der Hulst402 Mr. P Tideman320 Getal uitgebrachte stemmen bij de eerste stemming 591. Omtrent de kiezerslijsten en de verkiezingen zijn de volgende vragen gedaan en beslissingen genomen: Geene. Gemeentebestuur. Personeel. Het personeel van den raad bestaat uit (deze opgave te geven nominatief elke 2 jaren, na elke aftreding van een derde van den raad): Jaar van aftreding. J. ter Hoffsteede1913 A. van der Hulst Mr. P. Tideman A. F. Bijvoet W. F. van Hoofif1909 N. Kouwens C. J. Roozen Hzn J. L. J. E. E. Bispinck1911 Jhr. L. G. Boreel A. Roozen A. Koolhovenj> Veranderingen in het personeel (jaarlijks): den 2den September 1907 is benoemd tot ambtenaar ter secretarie Mr. A. E van Eldik Thieme Plaatselijke verordeningen, door den raad gedurende het jaar vastgesteld. StrafverordeningenAlgemeene Politiever ordening voor de gemeente Bloemendaal. Verordening, houdende wijziging der Algemeene Politieverordening be treffende art. 8. Beknopte en zakelijke opgaven van de voornaamste in den gemeenteraad behandelde onderwerpen 21 Februari. Herziening der Algemeene Politieverordening en verklaring van nog geldende strafverordeningen. 28 Maart. Besluit van Gedeputeerde Staten tot nadere vaststelling der jaarwedden van den Burgemeester en ge meente-ontvanger. 25 April. Voorstel tot aanleg van eene waterleiding naar Aerdenhout. 23 Mei. Vaststelling van nieuwe concessievoorwaarden aan de Kennemer Electriciteit Mij. voor het leggen en hebben van electrische geleidingen in de gemeente. 11 Juli. Installatie van den burgemeester Jhr. A. Bas Backer. 1 Augustus. Regeling jaarwedde van den secretaris. 22 Augustus. Afschaffing sproeibelasting. Subsidie aan de commissie ter bestrijding der febris-typhoïdea aan de Leidsche Vaart. Benoeming van een secretaris (A. J. van der Flier). 10 October. Gemeentebegrooting voor 1908. 28 Nov. Instructie voor den gemeentesecretaris. Overneming van wegen in park Duinlust. 20 Dec. Voorstel tot nadere regeling van het presentiegeld der raadsleden. Geldmiddelen. Volgens de laatste door Gedeputeerde Staten afgesloten rekening over 1906 bedragen: de ontvangsten105.171.43 de uitgaven89.868.806 Sluitende die rek. met een voordeelig saldo van 15.302.62® Volgens de door Gedeputeerde Staten goedgekeurde be- grooting voor het jaar 1907 beloopen de geraamde ontvangsten106.572.71 de geraamde uitgaven106.572 71 Sluitende die begrooting met een saldo van nihil. Gemeente-eigendommen, werken en inrich tingen. Eigendommen bestemd voor den publieken dienst en openbare gemeentewerken. Toestand der openbare gemeentegebouwenbevinden zich in goeden staat. Toestand der straten, pleinen, riolen en waterleidingen goed. Aanleg en verbetering gedurende het jaarbesloten werd tot verbetering van den Bentveldsweg en tot verbreeding van den Vogelenzangsehen weg. Toestand der wegen en voetpaden, behoorende aan en onderhouden door de gemeentegoed. Toestand der duikers, beschoeiingen, los- en ladings plaatsen, bruggen, veren, overvaarten: goed. Toestand der gemeente-begraafplaatsenwordt met zorg onderhouden. Werken, niet aan de gemeente behoorende. Toestand van de wegen bij bijzondere personen in onderhouddeze ver- keeren in goeden staat. Toestand der begraafplaatsen van kerkgenootschappen worden goed onderhouden. Medische en gemeente-politie. Toestand der openbare wegen (openbare reinheid)goed. Toestand der wateren (waterverversching)dit geschiedt langs natuurlijken weg. Tengevolge van het afzakken van het overtollige duinwater naar den lager gelegen polder heeft eene voortdurende verversching plaats. Opgaven omtrent het voorkomen van heerschende ziekten er deden zich voor2 gevallen van roodvonk en één geval van diphtheritis. Maatregelen om de verbreiding van deze ziekten, voor zoover die voorkwamen, tegen te gaanaan de commissie ter bestrijding van de gevallen van febris typhoïdea aan de Leidschevaart te Bennebroek werd van gemeentewege eene subsidie verleend van 250.om de door de gezondheids commissie, gevestigd te Bloemendaal, voorgeschreven maat regelen van voorzorg tegen verdere verspreiding van typhus in de besmettelijke Leidschevaart uit te voeren. Begraafplaatsen. Aantal lijken, op elke begraafplaats in het afgeloopen jaar begraven Op de Algem. begraafplaats te Bloemendaal 7 lijken. t O ver veen 10 Bijz. R.K. t> 21 Vogelenzang 21 Israëlietische» Overveen 1 k begraafplaats gesticht Meerenberg 80 Gast- en ziekenhuizen en krankzinnigengestichten. Kosten van geneesmiddelen: 1121.825. De uitgaven ten behoeve van de apotheek bedroegen 3.187.68®. Aantal gereedgemaakte recepten a. voor lijders 20237 b. voor personeel 2818. Geneeskundige dienst bij armen, verpleegd in hun woningen. Op 1 Januari 1907 bedroeg het aantal lijdersmannen 669, vrouwen 701, totaal 1370. Op 31 December 1907 bedroeg het aantal: mannen 693, vrouwen 699, totaal 1372. Het aantal ter verpleging opgenomen patiënten bedroeg: mannen 139, vrouwen 88, totaal 227. Aantal overledenen bedroeg: mannen 44, vrouwen 36, totaal 80. Aantal ontslagenen bedroeg: mannen 91, vrouwen 54, totaal 145. Totaal der verpleegdagen 502561. Belooning van verloskundigenwerd niet verstrekt. Koepokinenting. Aantal verrichte koepokinentingen, met vergelijkende op gaaf van de voorafgaande drie jaren In het afgeloopen jaar85 jaar 1906101 1905107 t> 1904 97 Toezicht op de levensmiddelen. Keuring van levensmid delen had niets plaats. Onderwijs, kunsten en wetenschappen. Scholen voor lager onderwijs, a. openbare scholen. Scholen voor gewoon lager onderwijsgetal 3 hoofden mann. 3; onderwijzers: 5; onderwijzeressen: 5; getal leer lingen: mann. 196, vr. 132; getal kosteloos onderwezenen mann. 94, vr. 63. Subsidiënvan het Rijk 7670. Kosten van onderwijs: Totaal 14917.74®. b. Bijzondere scholen. Scholen voor gewoon lager onder wijs, getal: 3; hoofden: mann. 3, vr. 1; onderwijzers: 5; onderwijzeressen: 10; getal leerlingen: mann. 76, vr. 149; getal kosteloos onderwezenen mann. 22, vr. 57. Bewaarscholen, getal2 onderwijzeressen 2 getal leer lingen: m. 57, vr. 72. Latijnscbe scholen, gymnasia en athenaeageen. Muziek-, teeken-, beeldhouw- en bouwkundige scholen geen. Armwezen Toestand der behoeftige klasse. Deze klasse komt hier niet voor. Aan de weinige armen wordt vol doende zorg besteed. Landbouw en veeteelt. Landbouw. Algemeene toe stand: goed. Schadelijke dieren: konijnen en ratten. Vee stapel. Bijenteelt: wordt alhier niet uitgeoefend. Handel en scheepvaart, a. Binnenlandsche handel. Toestand van den groothandelwaartoe in deze gemeente de handel in bloembollen moet gerekend worden. Deze verkeert nog voortdurend in bloeienden staat. Toestand van den kleinhandelgoed. Toestand van den winkelneringgoed. b. Buitenlandsche handel. Opgave der voornaamste in- en uitgevoerde handelsartikelenDeze bestaat uitsluitend in deze gemeente in bloembollen en aanverwante artikelen. Herkomst en bestemming der goederenDeze bloembollen worden uitgevoerd naar alle landen der wereld. Inrichtingen in verband staande met de uitoefening van handel en andere bedrijven. a. Middelen van vervoer te water. Opmerkingen omtrent de stoombooten en schuitendiensten. Alhier bestaat alleen een bijzondere dienst tot vervoer van goederen van Over veen naar Amsterdam per schuit. b. Middelen van vervoer te lande. Opmerkingen omtrent de diensten tot vervoer van reizigers en goederen, hetzij over de gewone, hetzij over de spoorwegen. Het vervoer per spoor en per tram gaf geen redenen tot aanmerkingen. Aangekomen vreemdelingen, Hotel Duin en Daal. Mr. P. C. Baerveldt en familie, te Johannesburg. Jhr. Mr. F. G. van Panhuijs en familie, te 's Gravenhage. Jhr. A. W. van der Wijck en familie, te 's Gravenhage. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zilveren-heeren horloge te Bloemendaal. Adreste bevragen bureau van ons blad. Het oor is de zijdeur der waarheiden de hoofddeur van de leugen. ADVERTENTIE! De OPZICHTER over de Gemeente werken en Inrichtingen bericht zijne verhuizing van hoek Donkere Laan A 173. De Opzichter voornoemd, ADVERTEERT IN korting. wegens overtolligeu voorraad gedurende eenige dagen OPRUIMING in het Schoenenmagazijn van Profiteer van deze gelegenheid en allen naar Denk er om de Eerste Haarlemsche Electrische Pchoenmnkerij is op de korting. korting. Telephoon 927. BLOEMENDAAL. o- ELECTRISCHE SMEDERIJ. Hekwerken. Draadafscheidingen. Land- en Tuinbouwgereedschappen enz. HOTEL PENSION Zomerzorg

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 3