es j(et Jloemenöaalsch Weekblad mendaal. KRUL Jr cursus stoffen. 917. van Zaterdag 16 jVlei 1908. etbank. TEENMAN het gesticht en ge- Bloemendaal. mendaal. Op ver- t, welke op de na lichting 9'/„ uur;'' 10 uur; Rijperweg, ijperweg, villa v/d. Belvédère van mevr. nkomst te Haarlem elhuizen te Haarlem heer van Gerven, heer W. Kraaij, derfelyk als besluite- Tweede Blad. OEN GULDEN, oonnummer 1405. mtevergoeding 1 pCt. A pet. 'A pCt. in de schuldbrieven iken van 50, 100, oers 99 °/0 icht 1793. van en Bloemendaal. volgens het systeem gegeven. leerlingen 1 Juni en Dinsdags van 23 2J3è uur, Duven- H.H. Boekhande- RVEEIi. f. 1617. stingen: Gebr. Jr., Bloemendaal. aan, Bloemendaal. n g (handwerk) ans Halsstraat 49. Weiden, voorheen Haarlem. em's sporthandel, er ij: C. Hoeing, Bloemendaal. 47. riem. J. Swaanswijk, Jr, Bloemendaal. atraat 12. daab Tel. 1106. Bloemendaal. L. van Holst, astiek: S. Sval- PENSION- EN WONINGGIDS van Bloemendaal, Overveen, Aerdeuhout, Vogelenzang en Sandpoort van het Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau Rusthoek", kan toor eindpunt electr. tram boven de lunchroom en bodega «Rusthoek". Telefoonnummer 229. Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Het kantoor is voorloopig geopend van 9 tot 5 uur. Te Koop of te Huur zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin richting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom i 21000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 4. Een groote villa bevattende: 12 kamers en van alle ge makken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f 17000 Huurprijs f 1200.'s jaars. Aanvaarding 1 Juni. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 650.'s jaars. Koopsom f 10,000. 6. Een villa, bevattende8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Aan vaarding 1 Mei. Huurprijs f 650 'sjaars. Koopsom f 10,000 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor- able ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bij zonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f90000. 8. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de nalte electr. tram, van alle gemakken voorzien. Bevattende: benedensalon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers, balcon en loggia. 2e etage: 2 slaapkamers en dienstboden- kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 550 'sjaars. 9. Villa Aanvaarding Mei. Huurprijs f500 's jaars. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, eleotrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle voorzien. Voor- en achtertuin. Koopsom f 25.000. ■.'lila, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, ven: 2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Aan- g I Mei, huurprijs f500 'sjaars. i V :a te koop. Koopsom f 10.000. V- :a te koop. Koopsom f 6600. W ukelhuis, midden in het dorp, drukste gedeelte, jd' .vinkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden: en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500. la: 10 kamers, badkamer, serre, balkons, enz. luürprijs f 1300.'s jaars. Vrij bovenhuis aparte opgang: 6 kamers, keuken, zolder, balkons, waterleiding, closet. Huurprijs f 400. 's jaars, met tuin f 425. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr licht, water leiding, closets, enz van alle gemakken voorzien. Aanvaar ding terstond. Koopsom f37000. Huurprijs f2200. 23. Villa, 12 kamers, keuken, kelker, dessertkamer, kastenkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. 24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, electr. licht, waterleiding, w.c., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.'sjaars. 25. Een huis, 6 kamers, erker, keuken enz. aanvaarding Mei. Huurprijs f450.'sjaars. 27. Een heerenhuis, voor- en achtertuin, 6 kamers, keu ken, kelder, schuurtje, waterleiding, w.c. Aanvaarding Mei of Juni. Huurprijs f480.'sjaars. 28. Een winkelhuis (benedenhuis). H. Huurprijs f 1200. 's jaars. 29. Een benedenhuis (aparte opgang), H. Huurprijs f 450.'sjaars. 30. Een winkelhuis, met bovenhuis, H. Huurprijs f 1600. 's jaars. 31. Villa, 9 kamers, hal, keuken, kelder, serre, balkons, zolder voor en achtertuin electr. licht, waterleiding, closet enz. Aanvaarding Mei. Huurprijs f850 'sjaars. 33. Villa, in het hooge gedeelte beneden 3 kamers, ruime hal en vestibule, boven 3 kamers, balkon, badkamer, zolder met 2 kamers. Electr. licht en waterleiding. Het geheel is groot 1800 M. Koopsom f23000. 34. Villa, 8 kamers enz., van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 750 'sjaars. 35. Villa, 10 kamers enz., modern en veel geriefelijk heden. Huurprijs f 900.'sjaars. 37. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Aanvaarding 15 Juni. Huurprijs f600.'sjaars. 38. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, bergplaats, serre, electr. licht, waterleiding, closets, enz. Aanvaarding 15 Juni. Huurprijs f 600.— 'sjaars. 39. Een bovenhuis, aparte opgang, bevattende 5 kamers en keuken, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanvaarding ter stond. Huurprijs f300.'sjaars SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f 19500 Huurprijs f1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en b6vat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den 99 hoofdweg te Sandpoort aan de halte tramDit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burger woonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 9. Villa, bijzonder schoon gelegen, met fraai aangelegden tuin. Het geheel is groot 1700 M3. De villa bevat beneden ruime suite en groote serre, kleinere kamer, keuken, bijkeuken, schuur en prieel in den tuin, boven 5 kamers en zolder. Koopsom f 10000. Huurprijs f800.'sjaars. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 12. Villa bij de bosschen en tramhalte, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closets, zolder, voor- en achtertuin, aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f400.'sjaars. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000.-*-. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin. Koop- som f 7000. 16. Villa aan de Jan Gijzen vaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. terstond. Huurprijs f300 'sjaars; ook gemeubileerd te huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 13000. Huurprijs f800.'sjaars. 20. Een huis, vlak bij het station, bevattende 5 kamers, waarvan 2 en suite, veranda, zolder en vele gemakken voor en achtertuin. Aanv. Mei; huurprijs f380.'sjaars. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Aanv. Mei; huurprijs f250.'sjaars. 22. Een villatje met voor- en achtertuin, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken,- kelder, zolder, closet. Koop som f5500.huurprijs f 300'sjaars. Aanvaarding September. 23. Villa, bij halte Driehuisbenedensuite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, balkon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f450 'sjaars. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/3 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementen, met eii zonder pension. 1. Villa, 10 kamers. Huurprijs f 900. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op dt-n besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamer of wel 2 kamers en keuken. 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met oi zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 14. Gem. kamers met pension. 1 zitkamer, 2 slaapkamers. 15. Gem. huis. 8 kamers, keuken, kelder, tuin met schuur. Electr. licht, waterleiding. 16. Gem. kamers zonder pension. 4 kamers, dienstb kamer. Keuken, schuur, tuin met tuinhuis. Electrisch licht, waterleiding, W. C. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 19. Gem. villa: 8 kamers, serre enz., electr. licht, waterleiding, bijzonder schoon gelegen. 20. Gem. villa: 5 kamers, hal, serres enz., electr. 'licht, waterleiding, badkamer, enz. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grooten tuin met pension. 22. Gembovenhuis, apparte opgang, 5 kamers, balkon, plat, keuken, waterleiding aangenaam gelegen. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gein. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350. Per maand f 100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 30. Gemeubileerd. Zonder pension, 3 kamers, keuken en tuin. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. Villaterreinen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1.per Q Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Lage zielen hebben nooit vrienden. Dezer dagen kreeg ik bezoek van mijn Van den Hak neef Jan, een 17 a 18 jarig jongeling, op den Tak. bij wien sinds eenigen tijd het eerste dons op den bovenlip zich vertoont. Hij was blijkbaar in een opgewonden stemming en, nauwelijks met mij alleen, richtte hij de vraag tot me: »Is het waar, oom, dat door een fransch professor het kussen in strijd met de hygiëne is veroordeeld Lize vertelde me, dat ze het in uw laatste «Hakje" had gelezen, en, en...." Het jongmensch begon te stotteren, en een heele poos duurde het, eer hij me als de oorzaak van zijn opgewondenheid en van zijn minnepijn (want daaraan leed neef Jan) mededeelde, hoe Lize zijn Dulcinea na lezing van mjjn vorig «Hakje" zeer beslist had verklaard geen kus meer van hem te willen ontvangen voor en aleer hij zich onder den neus van het zoo gevaarlijke dons had laten zuiveren. Ja, bij weigering zou zij niet aarzelen de betrekking met hem af te breken De beste jongen was geheel in de war. Tot de verlangde operatie wou hij liever niet overgaan, maar zijn Lize opgeven nog minder. Het speet me geducht, dat mijn geschrijf oor zaak was geweest van zooveel consternatie en zooveel leed. Ik kon natuurlijk niet anders dan wat ik geschreven had, bevestigen, maar toch voelde ik me gelukkig een pleister op de geslagen wond te kunnen leggen, welke zoo niet genezend, dan toch wel verzachtend kan werken. Ik deelde n.l. mijn neef Jan mee de uitvinding, juist zoo pas gedaan door een slimme schoone, miss Evans, zijnde een toestel, waardoor niet alleen volkomen ongevaarlijkheid bij het kussen wordt gegarandeerd, maar tevens mogelijk wordt gemaakt een juist overzicht, te krijgen over het aantal gewisselde liefdesbetui gingen. Het toestel, genaamd de «verbeterde kussegraaf" be staat uit een lief, klein album, in den band waarvan aan de eene zijde een klein, met een rose-inkt gedrenk kussen is aangebracht. Nadat men de lippen in zachte aanraking heeft gebracht met het kussen, kust men het albumblad. Onder den rosen afdruk zet men den naam en datum. Zoo wordt elke kus geregistreerd en gewaarmerkt voor echt. Ik hoop vuriglijk, dat door toepassing van dit surrogaat van den echten kus waarop door miss Evans patent is genomen verdere droevige gevolgen van des professors ontdekking moge worden voorkomen. Ik gevoel me ook dankbaar gestemd, in de gelegenheid te zijn door mededeeling van bovenstaande mijn neef Jan en wie weet hoevele wan hopige minnende paartjes, die over mijn laatste Hakje" verstoord waren, weer gunstiger, naar ik hoop, jegens mij te stemmen. Ongetwijfeld heeft miss Evans het kusminnende menschdom ten zeerste aan zich verplicht: men kan nu kussen ontvangen en geven liefde drukken, welke door haar geniale uit vinding een blijvende waarde verkrijgen, zonder gevaar. Een zeer gevaarlijke kus, hoewel in anderen zin, ontving dezer dagen een Zwitsersch jonkman, die met een kellnerin wedde, dat hij voor een kus van haar veertien gekleurde Paascheieren met schaal en al zou opeten. Hij won, maar moest zijn dwaasheid op een noodlottige wijze boeten hij stierf een benauwden dood. Menig ongeval is aan onvoorzichtigheid te wijten, men zie maar de lijst van ongelukken. Te Amsterdam sprong de heer N. uit Zutphen van de tram, viel en brak zijn knieschijf. Een vrouw aldaar is half verbrand, half gestikt, doordat zij was gaan zitten boven een stoof met een brandende bri quet. In Den Haag een tweetal jonge mannen gestikt, die des avonds bij het ontkleeden hun kleedingstukken hadden gehangen aan een kurkje, waarmee een gasbuis was afge sloten. De kurk raakte door de vracht er uit en de kamer stroomde vol gas. Telkens en telkens weer lezen we ongelukken, aan kinde ren overkomen, eveneens door onvoorzichtigheid of gebrek aan waakzaamheid van de zijde der ouders. Te Rilland viel een spelend kind van 3 jaar in een sloot en verdronk. Te Vlaardingen geraakte een kleine in een tobbe met kokend -water en overleed in 't ziekenhuis. «Laat kokend water nergens staan, Waar bij geval het wicht moet gaan", zegt een Vlaamsch blad, en het geeft ook den raad: «Laat in uw woning groot of kleen Uw kindren spelend nooit alleen". Ter waarschuwing schrijven we ook de andere der «Tien geboden voor de Huismoeder" uit hetzelfde blad af «Past op dat lucifertjes nooit Voor 't grijpen liggen rondgestrooid". «Zet om uw kachel, vuur of haard, Een hek, dat 't kind voor brand bewaart". «Vóór gij ze vult, blaas uit uw lamp, Aldus voorkomt ge groote ramp". «Hits met petrool het vuur nooit aan, De vlam mocht in 't gezicht u slaan". «Sluit heengaand steeds uw put met zorg, Dit blijft u voor gerustheid borg". «In 't koper worde uw spijs nooit koud, Wee wie dit niet voor oogen houdt". «Is in spijs azijn vervat, Bewaar ze nooit in zinken vat." «Tot mijding van een treurig lot, Houdt doodend gift steeds achter slot". Mij dunkt, ook voor Nederlandsche huismoeders zijn deze raadgevingen nog niet overbodig. Neme ieder ze ten harte, opdat ten opzichte van haar later niet het spreekwoord moge gelden: Als het kalf verdronken is, dempt men den put". Lezer, ik eindig, ik moet naar buiten, de Lente is er «Lentelucht en zonneglans, Kindertjes die spelen, Vogeltjes die. zingend zijn, Vogeltjes die kweelen, Kindervolk en vogelvolk, Lentelicht verblijen, 'k groet met lachjes ongezien u zoo tusschenbeiën.« Kkuvei.AAII.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 7